Strohalmpje Kosigin doet V.S. inzake aanval op Vietnam ,eidóe Kanonneerboten uit Peking voor de kust van Portugees Macao Mevr. Mao „cultureel adviseur van leger" Marktberichten Ruiten vernield HAAGS- AGEND/ MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 3 DECEMBE1 Gespierde taal in Sorbonne U BENT EEN GEWELDENAAR der dan 700 liter bloed. 70 emmers vol1.!!! Die hele kleine botjes in uw kleine i teen hebben een trekvastheid welke v gelijk is aan die van eikehout TUkunt best een steen in uw galblaas verdra. Hebt u een camera met een zeer lichtgevoe. gen ais hii maar net met opeen onoekJdoge lige lens?Ongezien zeggen we dat het een plek zit Doktoren hebben wel eens"200 steenJ onhandig ding is in vergelijking rnet uwoger I ties in iemands galblaas gevonden die de pa. Die kunnen hun lichtgevoeligheid zelf verhc 11lent nooit enige last hadden veroorzaakt'! gentiendmzendvoudig in een kwartier Bridgevraag van deze week: Oost gever, NZ kwetsbaar, pa ren wedstrijd. Zuid geeft: A B 9 q? 10 985 O H B 10 7 .f.98 Oost opent met drie klaver zuid past west past. noord doubleert (optioneel, informatief doublet) oost past wat doet u als zuid?? Antwoord elders op deze pagina. (Van onze Parijse correspondent) missie-examen met goed gevolg af legde. want over het algemeen, wist hij op rustige toon en zonder dema- Nadat hij daags tevoren de Bonds republiek onder vuur had genomen, heeft de Russische premier Kosigin zaterdag in de Sorbonne de Ameri kanen nogal heftig gekapitteld in verband met de oorlog in Vietnam die h(j als verfoeilijk omschreef. Ten overstaan van de Franse minister van onderwijs en het voltallige corps der professoren die in deze burcht der wetenschap zulke gespierde taal niet hadden verwacht, deed de Rus sische staatsman vervolgens nog een uitval naar de NAVO die hij de er fenis noemde van het agressieve Marshall-plan. Na de ontvangst op de Sorbonne heeft premier Kosigin een delegatie van de Franse communistische par tij ontvangen waarvan de leden hem vermoedelijk zo hun eigen problemen hebben uiteen gezet. Want zijn gast heer, president De Gaulle, die hij voor diens buitenlandse politiek dagelijks met bloemen overlaadt, is gelijktijdig voor zijn Franse geestverwanten staatsvijand nr. 1 bij de komende kamerverkiezingen. Zaterdag ls Kosigin, alvorens vandaag een reis door de Franse provincie te ondernemen, ook nog eregast geweest van de Internatio nale persvereniging, waarmee hij voor het eerst ln zijn kwaliteit van premier werd geconfonteerd. Men kan zeggen dat Kosigin zijn ad- gogle heldere antwoorden te geven op alle vragen die hem werden ge steld. Ten aanzien van de Europese vei ligheid sprak hij zich uit voor een conferentie waartoe alle landen van Oost en West zouden moeten worden uitgenodigd. Doch terwijl van De Gaulle bekend is dat hij de Ameri kanen buiten dat top-overleg, waar voor hij de tijd overigens nog niet rijp acht, zou willen houden, vond Kosigin dat de Europese landen zelf over die eventuele medewerking van de V.S. moesten beslissen. Met Frankrijk wilde hij een verdrag op lange adem, hij sprak van 20 ja- reh, sluiten. De Fransen kregen bo vendien nog een Jluimpje omdat zij zich vrijwillig uit de NAVO had den teruggetrokken. Wanneer de NAVO, die hij als een agressief blok tegen het communistische kamp karakteriseerde, eenmaal volle dig geliquideerd, zou Moskou, zo be hij gul, ook het Pact van irschau ontbinden. Naaat deze antwoorden met gere serveerde belangstelling waren ge registreerd, heeft de Russische pre mier tenslotte nog een bescheiden lachsolvo teweeg gebracht met zijn verklaring, dat van alle Franse dag en weekbladen alleen de communis tische l'Humanité in de kiosken van De Russische premier Kosigin toont de gouden medaille die hem werd toegekend tijdens een be zoek aan de Parijse Sorbonne. Ge heel rechts de Franse minister van Onderwijs, Fouchet. Moskou werd verkocht. Hij vertelde de journalisten (die van eigen on dervinding wel wisten dat men l'Hu manité als andere communistische partijbladen nauwelijks lezen kan zonder er bij in slaap te vallen) dat dit orgaan nu juist de enige krant was. waar in de Sowjet-Unie door het publiek naar werd gevraagd Wil men de geheimen van het te genspel doorgronden, dan moet men zich voortdurend afvragen welke kaarten de partner in handen kan hebben. In het begin van een spel is dat vaak veel moeilijker dan nadat er enkele slagen werden gespeeld. Het bledverloop geeft altijd een ze ker houvast, maar in de aanvang van het afspelen bestaat dit houvast vaak slechts uit een dun stro- halmpje. Hoe oordeelt u over deze situatie, voorgekomen in de meesterklasse- parenccmpe title V B 10 4 2 9 H B 5 2 O A B 10 3 7 5 A 8 7 6 2 A 10 9 8 7 2 N W O Kunstensembles in leger ingelijfd Mevr. Tsjang Tsjing echtgenote van Mao Tse-toeng, is benoemd tot cultureel adviseur van het le ger. Door haar benoeming tot cultu reel adviseur van het leger is een band gesmeed tussen dc strijdkrach ten enerzijds en de communistische partij anderzijds. Van de communis tische partij is zij eerste vise-voor- zitter van het culturele revolutionai re comité. De rede, uitgesproken op 28 no vember. werd gehouden op een be langrijke vergadering van letterkun digen en andere kunstenaars in Pe king. Op die vergadering werd ont huld. dat de opera van Peking en een aantal andere muziek- en dans- Voor de kust van de kleine Portu gese kolonie Macao (op Chinees ge bied) zijn Chinese kanonneerboten verschenen, nadat er twee dagen lang pro-communistische onlusten hebben gewoed, waarbij naar ver luidt zeven personen zijn omge komen. De onlusten werden in Ma- cao, dat 300.000 inwoners telt, geleid door jonge Chinezen die, in navol ging van hun leeftijdgenoten in China zelf, citaten uit de werken van Mao Tse-toeng in spreekkoor aan hieven. „Sla de buitenlanders dood", was een andere veelgehoorde kreet. Honderden zijn gewond. Het stad huis van Macao is geplunderd en tientallen andere gebouwen zijn be schadigd, waaronder een gebouw waar vluchtelingen uit China wer den ondergebracht en een kantoor van een anti-communistische vak bond. Onder de doden is een Chinese jongen, die zou zijn doodgeschoten toen de politie zondag op betogers vuurde. Een marktmeester is overle den aan verwondingen die hij heeft opgelopen, toen hij zaterdag door een menigte werd afgeranseld. Velen verwachten dat nieuwe onlusten zouden uitbreken. In een poging om de rust te bewaren deelt de radio voortdurend mee dat de nieuwe gouverneur van Macao. Jose Nobre de Carvalho, die pas vo rige week uit Portugal is aangeko men, vijf eisen van de pro-commu nistische Chinezen heeft ingewilligd. Eén van de maatregelen is het ont slag van de Portugese plaatsvervan gend hoofdcommissaris van politie, die ervan wordt beschuldigd, bruut optreden van de politie te hebben toegelaten. Een andere maatregel is een verontschuldiging van het kolo niale bewind. da.t men heeft inge grepen bij de bouw van een pro- communistische school. Dit is een van de foto's uit de serie, die Max Koot maakte ter gelegenheid van de aanstaande ondertrouw van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. ROTTERDAM, 5 december Vee markt: aanvoer totaal 1917; vette koe len en ossen 1552; varkens 365;_prljzen vette koelen extra kwal. 4 15—1.45; lste 3.70—4.10; 2de 3.35—3.55; 2de 3.- 3.20; varkens. 2.532.58; 2.448~.u3 2.432.48; 2.452.43; stieren alle kwal. 3904,4o: worstkoeien 2 802.90; slachtzetigen 2.002.15; zware varkens 2.202.30; marktoverzlchtvette koei en aanvoer groot, handel redelijk, pi li- zen Iets lager; varkens kleiner, viert, Iets hoger. ensembles waren Ingelijfd in het le ger. De nieuwe bevoegdheden van me vrouw Mao en haar enthousiast ont vangen rede nemen alle twijfel weg over haar plaats in communis tisch China. Zij is thans de eerste vrouw des lands en een van de voor naamste politieke figuren. Zij wees beschuldigend op presi dent Lioe en secretaris-generaal Teng door te weigeren hen te noe men in de opsomming van diegenen die haar steunen in haar streven om Mao's ideeën te verwezenlijken. Indirect zijn deze twee dus als vijan den van haar man aangewezen. Mevr. Mao zei, dat het Westen ondanks een geschiedenis van enkele eeuwen nauwelijks klassieken heeft en de markt overstroomt met „por nografie om de geest van het volk te vergiftigen en te verlam men". Als voorbeelden noemde ze rock'n roll, jazz, striptease, im pressionisme, symbolisme, abstracte kunst, fauvisme en modernisme. Zuid was de gever en niemand kwetsbaar. Bledverloop: zuid past west past noord een schoppen oost twee klaver zuid twee har ten west drie klaver noord drie harten oost past zuid vier har ten west vijf klaver noord oost pasten Zuid vijf harten allen pasten. Zeker had het bieden „taktisch' anders aajigepa'd kunnen worden, bijvoorbeeld had west in de tweede biedronde meteen vijf klaver kun nen zeggen. Dit heeft echter het nadeel dat de tegenpartij wests gun stig kaart/verdeling kent terwijl, zo als het bieden nu is gegaan, west nog enige hoop mocht koesteren het eindcontract in vijf klaver (al dan niet gedoubleerd) te mogen spelen. Nadat de NZ-party dus tot vijf harten was gedreven mocht west voorspelen en hij deed dat uiteraard met klaveraas. de tafel (noord) speelde klaver drie bij, oost de kla verboer en zuid de klavervijf. Oost had klaver geboden en west vroeg zich natuurlijk af, wat of die kla verboer wel te betekenen had. Was u als west eruit gekomen?? De eerste, voor de hand liggende conclusie is dat oost zeker een ho gere, maar ook lagere klaveren dan de boer bezit. Daar oost met vrij grote zekertieid op een vijfkaart kla ver gevolgd zal hebben, moet west dius dat oorsprortkelijk had HVB64. Oost heeft dus een „middelste" kla ver bijgespeeld en daaruit valt weer af te leiden, dat hij zeker niet over .schoppen AH 'beschikt. In werkelijk heid wilde oost aangeven, dat hij het naspel in slag 2 wilde laten af hangen van het geen west zelf nood zakelijk aohtte want oost kon op dat ogenblik nog helemaal niet we ten welke controles west in de bU- kleuren bezat. West, met een vaste troef controle, had nu wel kunnen berekenen dat het naspelen van schoppen kansloos moest zijn, daar OW nimmer meer dan één slag ln die kleur zouden kunnen krijgen. Bij gebrek aan beter had west dus rui ten moeten spelen en dit zou tot één down hebben geleid, daar het oorspronkelijke oostspel bestond uit: H986 C? 1074 <>4 HVB64. Maar, zult u zeggen, waarom speelde oost geen kleine klaver in slag 1 bij om ruiten-naspel te force ren? Het antwoord luidt, dat van oosts gezichtshoek uit de zuidspeler best had kunnen hebben: 53 AV9863 H3 A 852. Zou west in dit geval ruiten naspelen dan geeft hij het contract cadeau en zou slechts schoppen-naspel in slag 2 redding hebben gébracht. Ook als zuid een 1, 6. 4, 2, verdeling (met ruiten H> heeft is ruitennaspel on gewenst, daar het de snit tegen de vrouw cadeau geeft. Kortom, in slag 2 moet west zich realiseren dat oost niet speciaal schoppen wil en dat west dus slechts uit zyn eigen kaarten kan afleiden wa-t hij verder moet doen. Met andere woorden: men speelt niet met glazen kaarten en west mag in slag 2 nog niet ver langen. dat oost hem meer dan een vage aanduiding heeft kunnen ge ven! H. W. FILARSKI Aula Du Rleuschool: Volle Evange lie-zending Spr. dhr. J. Zijlstra, 8 uur Ch. de Bourbonhof: Elektronicaclub „De detector", 7.309.30 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen, 7.25 nam. Ons Huis (Hooigracht 58): Officiële opening gebouw Prot. Chr. Ver. Phila delphia, 3.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 78 uur nam. WOENSDAG ide Kerk: Avondgebed, Universiteit: Centre culturel Fran- gals, over Léon Bloy, de pelgrim van het absolute, 8 uur nam. DONDERDAG Dlaconessenhuls (Kapel): Afscheid ds. J. de Wit als ziekenhuispredikant, Installatie drs. H. W. Hemmes, 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen, 7.25 nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahalge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Aula Louise Collgny-h.b.s. Welspre kendheidsavond Interscholalre Con tactcommissie. 7.30 uur nam. Petruszaaltje (Lammen6chansweg) Ledenvergadering „De Natuurvriend". Rapenburg 10: Tienersociëteit 't Ven ster", 8 uur nam. Den Burcht: Selshlp Frysl&n, 8 uur nam. Oude Vest 13: Evangellesatle Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting 2 en 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: Vogel tentoonstelling 6 10 uur nam. ZATERDAG Ant. Clubhuls: Toneelver. „Tot Ie ders Genoegen". Opvoering van „Het dlevennest", 8 uur nam. Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag een grote eüalagieiruiit van een warenhuis aan die Aalmarkt vernield. De ruit vertegen woordigde een waarde van vijfhon derd gulden. Van een groothandel in elektrische apparaten aan de Oude Singel wer den in dezelfde nacht twee ruitjes stukgeslagen. Voorts is in deze nacht in de Haarlemmerstraat een sigaret tenautomaat vernield. Oplossing bridge vraagNoords doublet geeft tenminste een re delijk sterk spel aan met speel - mogelijkheid in verschillende kleuren buiten klaver. Zuid heeft aJ zyn kleurlengte en plaatjes in de kleuren waarin noord geïnteresseerd is en hij mag dus wel een manohebod verwachten. De vraag is echter: waarin? De goede oplossing is „vier klaver" te bieden, daar mede de kleur-keuze aan noord latende. Noord had: Vier harten zou het eindbod geworden zyn en dat contract had een uitstekende kans van slagen. Het spel kwam voor in de meesterklasse parencompeti tie. Verscheidene NZ-paren bo den en maakten vier harten. Éénmaal paste zuid op noords doublet van drie klaver en daar oost slechts één down ging (100 punten) boekten NZ een povere m atohpuntscore Rapenburg 10: Rechtbank Tie ciëteit ,,'t Roefje", 8 uur nam. Station NS: Excursie Kon. Ne< tuurhlstorlsche Ver. Naar Haagi seum voor Onderwijs, 12.42 uui tdsgehoo 10 ist Hogewoerd 175: Wachttorenatu-, Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 u. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u.e( Oude Rijn: Gem. voor oorspron christendom. Spr. evang. N. v. d. ge 7.30 uur nam. Oude Rijn 5: Pinkstergemeente dhr. F. A. L. Poeteray, 2 uur nar Steenschuur 6: Kerk van Jezus tus van de heiligen der laatste c 1 10-3'J uur voorm. .n BIOSCOPEN 51 Trianon: „West Side Story", Dagelijks 2 en 8 uur; zondag 2,11 8 uur. tn Luxor: „Geheim agent dlstrl0( 14 Jaar. Dageiyks 2.30, 7 en 9.15e( zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur^.j Rex: „De rode baret", 14 Jaar j geiyks 2.30, 7 en 9.15 uur; zt„ 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Ik, een vrouw", 18 in Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; ze, 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. (maanr deceber één avondvoorstelling). n' Camera: „Le lit k 2 places", 18^ Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; Z(e 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. (maant december één avondvoorstelling)! Lldo: ,,'n Tikkeltje getikt". 14nc Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zD' 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. (maancr december één avondvoorstelling).ni [e TENTOONSTELLINGEN De Ruif Janvossensteeg 59)je 0 uur voorm. uur nam. behalve zaterdag t/m 7 december). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg, Tentoonstelling Ad Dekkers. Ge<£ dinsdag t/m zaterdag 11 uur v<P 6 uur nam., vrijdag bovendien^ 10 uur nam. (tot 9 december k€ De Lakenhal: Dag 1D-5 uur: (n LakenhalTentoonstelling JV grafiek uit de 19de eeuw". Wer)a uur voorm. 4 uur nam.; zond," 4 uur nam. (Tot 12 december), ai Legermuseum Pesthulslaanl uitzondering van zaterdag van 1( (zondag 1-5 uur) - Rijksmuseum voor Volkenkt Tentoonstelling van Japanee prtl van Kyösaï Dagelijks 10 17 I 'e Zondags 13 17 uur Rflkemuseum voor VoLkenkv (Steenstraut 1) Dag 10-17 u: 'i daga 13-17 hut Rijksmuseum voor de geechle iT natuurwetenscbaDDen: Dav 'r Zwellandlaan 6; Filiaal Blbllot1 Reuvens: Tentoonstelling Stic) Kunstenaarshuisvesting Joop Geopend maandag, dinsdag, woei» en vrijdag 9—12 uur voorm. en uur nam. (tot 31 december). Avond- en nachtdienst der apoth<! Geopend voor spoedeisende geva Zulder Apotheek, Lammenscnan 7, tel. 23653. J De zaterdag-, zondag-, avond- nachtdienst van apotheek R. Breest Smallenurg te Leiderdorp vj waargenomen door de Zulder Weekelndedlenst Leldse hulsai Tot zaterdagmiddag 12 uur C men de eigen hulsarts te raadpli op dokterstelefoon 22222. MAANDAG 5 DECEMBER DINSDAG 6 DECEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur, H Balletfestival voor de Jeugd. WOENSDAG 7 DECEMBER BINNENLAND Abel Tasman-herdenking Tij dens een ontvangst morgen in het Amstelhotel ln Amsterdam te hou den door de gezant-zaakgelastigde A. I. van Nieuw Zeeland, mr. R. R. Cunninghame, zal het feit worden herdacht, dat de Nederlander Abel Janszoon Tasman in december 1642 Nieuw Zeeland ontdekte. Het ligt in de bedoeling voortaan elk jaar er gens in Nederland dit feit te her denken. Door het grote aantal Nederland se immigranten, dat zich na de oor- oorlog in Nieuw-Zeeland heeft ge vestigd. ruim 24.000. neemt de Ne derlandse bevolkingsgroep in aantal thans in dit land de tweede plaats in. Ontslagen Belgische arbeiders Een delegatie van het Belgische al gemene christeiyke vakverbond ACV heeft zaterdag een bezoek gebracht aam de minister van Tewerkstelling en Arbeid, Servais, om zyn aandacht te vragen voor het stygende aantal ontslagen van Belgen, die in Ne derland werken. De minister heeft de delegatie een onmiddeliyk onderzoek naar de si tuatie toegezegd, zo heeft het minis terie bekendgemaakt. Demonstranten gearresteerd Zes leden van de Pacifistisch Sosia- listische Jongeren Werkgroep zjyn zaterdagmiddag in de Haagse bin nenstad by een demonstratie door de politie opgepakt. De Jongeren hadden op borden leuzen geschreven om te protestéren tegén de gevan genneming van vijf Spaanse vak bondsleiders, die er van beschuldigd zijn een plan te hebben gesmeed om ae Amerikaanse ambassadeur in Spanje te ontvoeren. Daarvoor kun nen de vakbondsleiders ter dood worden veroordeeld. De politie heeft procesverbaal opgemaakt voor het lopen met borden zonder vergun ning. Na verhoor zyn zy naar huis gestuurd. BUITENLAND Tekort aan lingerie Er bestaat in Cuba een dusdanig tekort aan damesondergoed, dat de dames het thans zelf maken, zo meldt een pas aangekomen vluchtelinge in Miami. „Meer dan een Jaar hebben de hou ders van distributiekaarten hun rantsoen ondergoed niet kunnen krygen". aldus de 29-jarige mej. La- torre. „De verklaring is. dat de fa brieken minder leveren". Nenni in Montreux De Italiaan se socialistenleider, Peitro Nenni, is per trein in Montreux aan gekomen voor een periode van rust en medi sche controle. Hy is opgenomen in de Valmont kliniek waar hy volgen de week onderzocht zal worden door professor Alfred Vanotti van de uni versiteit van Lausanne, een beroemd internist. Nenni is van plan tien da gen in de kliniek te biyven. De aard van zyn ziekte werd niet bekendge maakt. Barbara Hutton gescheiden Vrienden van Barbara Hutton heb ben meegedeeld, dat de 54-Jarige Woolworth-erfgename „definitief ge scheiden" is van haar zevende echt genoot, de Laotiaanse prins Vinh de j Champacak. Zy trouwde met de j prins, die vyf jaar jonger is dan izy, in Mexico na gescheiden te zyn jvan haar zes vorige mannen, j Franco 74 Generaal Franco vierde gisteren zijn 74-ste verjaar dag met jacht op patrijzen naby Ciudad Real met president Americo iThomaz van Portugal als een van zyn gasten. Vrienden van Franco zeg gen dat hy in uitstekende gezond heid verkeert. Paraplu legt metro stil Een pa raplu, die op het metrostation „Con corde" in Parys op de rails was ge vallen, heeft zaterdagmiddag kort sluiting veroorzaakt, waardoor het verkeer tweeëneenhalf uur heeft stil gelegen. Uitbraakpoging verijdeld Ne gentig politiemannen moesten er zondagavond aan te pas komen om te verhinderen dat acht gevange nen uitbraken uit de gevangenis Rocky Butte in Portland in de Ame rikaanse staat Oregon. De gevange nen hadden drie bewakers in gijze ling genomen van wie er een mes steken in de buik kreeg. De politie maakte gebruik van traangas. Aardbeving treft Skopje Het zo door aardbevingen geteisterde Skopje schrok zaterdag om 15.20 uur opnieuw op door een sterke schok die de bevolking in paniek de straat deed oprennen. Het was de 62-ste schok sedert de ramp van juli 1963. Er werd geen melding gemaakt van schade. Protest De Franse comman dant in West-Beriyn heeft gepro- testeerd tegen het gebruik van traangas door Oostduitse soldaten een Franse militaire patrouille dat zaterdag plaats vond. In de nota i werd gezegd, dat het Oostduitse op treden „een ongerechtvaardigde pro vocatie is". Graf gevonden Arbeiders die bezig waren de fundamenten te gra ven voor een fabriek in Settimo, I hebben een romeins graf uit de der de eeuw blootgtlegd. Deskund vonden er een sarcofaag in m« stoffeiyke overschotten van een en een vrouw. Watersnood ln Joego-Slavlë Karlowitsj in Kroatië staan 11 ha land blank als gevolg van buiten de oevers treden van de I pa. Een twintigtal dorpen loopt vaar. In Zagreb ls de alarmtoes^ afgekondigd wegens het hoge van de Sau. In Slowenië zyn r scheidene rivieren buiten hun oe; getreden. Daar zyn drie perse" verdronken. Zonder werk Byna hon( Franse burgemeesters dreigen a treden in verband met de slul van een Amerikaanse militaire in Frankrijk. Hierdoor komen d duizend Franse burgers zonder w De basis bevindt zich te Toui oost-Frankryk en de burgemed van de streek zeggen op 31 decen te zullen aftreden als de Franse gering geen maatregelen neemt! de economische toestand van hetj bied te verzekeren. Studenten gearresteerd fl taire veiligheidstroepen in Djakj hebben zeven pro-communistij studenten gearresteerd, die een gale drukkerij gebruikten voor1 drukken van communistisch pr<; gandamateriaal. De studenten den volgens militaire autoriteiten een extreem-linkse groepering W ren. Kalonji uit politiek De Kol lese senator Albert Kalonji H meegedeeld, dat hy zich uit de E tiek terugtrekt, aldus radio-Kins] (Leopoldstad). Kaloni was de J koning' 'van de afgescheiden prol cie Kasai in 1960, onder ex-prea Tsjombe was hy minister van La bouw en vice-voorzit ter van de I boden Conaco-party van Tsjombe

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2