Rudi Carrell komt volgend jaar terug Ex omroepster nu kandidaat voor de „Drie in een TRAININGSPAKKEN Een jaar geëist tegen Duitse inbrekers en gióteren - Direct e tv-reportage huwelijk Margriet DESIREE PAGINA 5 'Kerstshow ligt al gereed Daliah Lavi (Van onze Hilversumse correspondent) Voor Joop Simons, hoofd amusement VARA-televisie, was het een goede dag: de kerstshow van Rudi Carrell ligt nu klaar voor de uitzen ding op 24 december er kan nu tenminste niets meer ge beuren en hij kan tevens op gewekt zeggen: „Voor 98 pro cent is het nu zeker dat Rudi volgend seizoen zo'n 8 a 10 tv- shows voor de VARA gaat maken. Alleen nog een kwestie van tekenen ja, Rudi is niet goedkoop!" Televisieregisseur Ben de Jong die met de kerstshow zijn terugkeer bij de Budi-produkities heeft kunnen vie ren zal ook volgend jaar weer aan de ze shows meewerken. Hij is de man ■van het eerste uur van de Carell- Sproduikties geweest. En Rudi wilde weer heel graag met hem samen werken. Alleen van Frans de Kok (muziek) weet men zeker dat hl) tot de vaste medewerkerskern zal beho ren. „Met anderen weten we nog niets. Dat komt nog wel". Rudi zal het graag doen, zoals de VARA hem ook graag terugheeft. Rudi heeft een beetje genoeg van Duitsland. Hij wilde nu wel 'n stap je verdér: een show in het Engels, maar hfj vindt zichzelf er nog niet rijp genoeg voor. Hij zit nu nog vast aan Duitse contracten. Vandaar ook dat al in september op een mooie nazomerse dag de kerstshow 1966 moest worden opgenomen. In Bus- sums Concordia klonken toen de kerstliederen, stonden de sparren en hingen de zilveren ballen en slin gers. In anderhalve dag werd de show ingestudeerd en opgenomen. Er zat een groot risico in. Want men was teruggekeerd tot de oude Carell-for- mule: een show voor echt publiek dat spontaan kan reageren. •Jasperima Want de show van mei ("Rudi op de rommel-zolder) was duidelijk de mist in gegaan. Die was toen in stukjes en beetjes zonder publiek op de band gezet. „Niets waard. Het is geen for mule voor Rudi. Zo kan hij het Iniet", zegt Joop Simons. De grote moeilijkheden bij het opnemen van deze kerstshow was dat er een scène in voorkomt met Jasperine de Jong. Zij moet een dubbelrol spelen. Rudi gaat namelijk kerstinkopen doen, Daliah Lavi, de 24 jaar oude Is raëlische filmster, is dinsdag in Lon den in het geheim getrouwd met de |42 jaar oude filmproducer John Sul- |livan. Slechts enkele goede vrienden waren uitgenodigd voor het huwe lijk in het gebouw van de burger lijke stand van Marylebone. j Daliah Lavi, die in een aantal Hollywood-films is opgetreden, zal weldra te zien zijn in de James Bond-film Casino Royale. Zij leer de Sullivan twee jaar geleden ken nen bij de opnamen van haar eer ste film „Lord Jim". Zij heeft verklaard: „Ik ben be reid om mijn loopbaan op te geven om kinderen te krijgen". Mej. Lavi en Sullivan zijn reeds getrouwd geweest. ADVERTENTIE Bestelauto gestolen in Leiden NEDERLAND 1 8.45 uu 9.25 uu: 10.00 uu: 10.35 uu 10.40 uu: 10.45 uu: NEDERLAND 8.01 uur 8.50 uur Achter het Nieuws in het kort NTS Pipo de Clown, voor de kleuters Twien, tienerprogramma NTS-journaal Mijn oom van Mars, film Atlantic show, film Stiefbeen zoon, tv-spel De laatste post uit Stalingrad, documentaire M Later is te Iaat NTS-journaal Sluiting VARA Nieuws in het kort NTS Enigma, film actualiteiten 10.00 10.05 i 10.10 i 10.30 i 11.00 i Uitgerekend, ci NTS-journaal Pauze Teleac- tv-curs Sluiting isumentenprogran UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 11.00 uu HILVERSUM I De officier van justitie bij de Haagse Rechtbank, heeft gisteren te gen twee Duitsers ,een 25-jarige me taalbewerker en een 28-jarige mon teur, ieder een jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. Het tweetal wordt ervan beschul digd zijn vakantie in Nederland te hebben besteed aan het plegen van inbraken en diefstallen. Op 19 sep tember waren zij de grens overge komen met tezamen 116 DM op zak „Daar doe je niet zo lang mee", con stateerde de president van de recht bank. Enkele dagen later zouden de nannen dan ook reeds op inbraak :n diefstal zijn uitgegaan. Achtereenvolgens zouden zij heb ben ingebroken in een Haags waren huis, waar voor f 1600 aan goede- komt dan eerst in een slijterij, dan een winkeltje met feestartikelen tenslotte bij een bakker. Telkens moet Jasperine er als verkoopstertje staan of zitten. Telkens anders van kapsel en kostuum. Binnen de mi nuut moet ze zich omgetoverd heb ben. En de show gaat dan intussen door. Rudi wipt van het ene naar het andere winkeltje en Jaspirina moet dan maar weer klaar zitten. Het is in elk geval gelukt en zelfs heel goed. Carrell heeft (Mountie) Piet Bambergen in deze show als de kerstboomverkoper. En hij zingt ook een liedje. Dat is kennelijk zo goed dat Rudi dat liedje nu in zijn Duit show heeft opgenomen. Gastarbeiders ADVERTENTIE SPECIALE ST. NICOLAAS AANBIEDING Uit eigen atelier: guldens goedkoper. Maandag gehele dag open. Zaterdagavond gesloten. SPORTHUIS WHms Vloei HAARLEMMERSTRAAT 182—184 - LEIDEN - TEL. 01710—24872—41830 se gastarbeiders. „Zij zijn als het ze zo maar van de straat bij elkaar gescharreld", zegt Ben de Jong. „Zij hebben wel een goede stem, maar Frans de Kok heeft toch hard met hen moeten repeteren." Dat koortje zingt zogenaamde Italiaanse kerst liederen. Men kan er de avond voor Kerst mis na acht uur naar kijken. ADVERTENTIE Geef surprises 'die beklijven platenbonnen zwarte schijven. Nancy Sinatra schrapt tournee Nancy Sinatra, de Amerikaanse zangeres die momentcel in de Ver enigde Staten triomfen viert met haar nieuwe plaat „Sugartown", komt niet naar ons land. Ook de rest van haai* toemee is afgelast. Haar manager heeft als reden opgegeven dat zij „in verband met een dok- tersonderzoek' van haar Europese trip moet afzien. Nancy zou aan vankelijk in Duitsland een tv-show opnemen, waarna ze het weekein de in ons land zou optreden in de Willy Alberti-show. Zondag zou ze vervolgens naar Frankrijk gaan. Voor Boerenpartij ren werd buitgemaakt, in Leiden een bestelauto hebben gestolen, in Zwolle hebben ingebroken in een levensmid- delenbedrijf en in Kampen ander maal een auto hebben gestolen. Op 26 september werden zij ge arresteerd in de buurt van het dorp je Ens in de Noordoostpolder, waar bij zij in het bezit bleken te zijn van een gaspistool, een gasrevolver en een ploertendoder. Op een vraag van de president wat zij van plan waren met de wa pens, verklaarde de monteur, op wie de vuurwapens waren gevonden, dat hij vaak veel geld bij zich heeft gehad. De metaalbewerker antwoord de altijd een ploertendoder in zijn wagen te hebben .„We zijn hier an ders niet gesteld op vakantiegangers die gewapend zijn", aldus de presi dent. „Men kan met een ploertendo der ook andere mensen dan ploerten doden", vond de officier van justitie nog. De raadslieden bepleitten voor hun cliënten een vonnis, dat hen in staat stelt het kerstfeest thuis te vieren. Uitspraak op 15 december. ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven platenbonnen zwarte schijven. Grote gezamenlijke vogeltentoonstelling Onder de naam „Leidse Vo- gelshow-combinatie „Drie in één" zullen de leden van de drie Leids© verenigingen „Avibus', „De Leidse Vogelvrienden' en „De Zanger" op .9, 10 en 11 december a.s. in de Stads een grote en voor Lei den unieke tentoonstelling houden van vogels van de meest uiteenlo- 1 pende soorten. j Deze grote manifestatie op vogel- gebied kwam tot stand, omdat de be- sturen van genoemde verenigingen [meenden er goed aan te doen de Ihanden ineen te slaan teneinde, in plaats van een tot dusver jaarlijk se expositie, via één grote topshow propaganda te maken voor het hou den, kweken en beschermen van vo- Volgend jaar kleuren-tv Aangenomen mag worden dat in de loop van het komende jaar in be perkte mate begonnen zal worden met experimentele kleurentelevisie. Dit deelde gistermiddag de pro grammacommissaris van de N.T.S., de heer J. W. Rengelink, mede tij dens een personferentie in Hilver sum. De regering heeft zich hierover nog niet definitief uitgesproken, maar wel reeds de mogelijkheden geschapen om experimenteel te be ginnen. De NTS zal kunnen beschik ken over een bedrag van f850.000,- voor direct noodzakelijk en f 80.000,- voor bijkomende voorzieningen. Ook is toestemming verkregen voor het bestellen van een kleurenreportage- treiQ ten bedrage van 3 miljoen gul den. De regering heeft deze beslis singen genomen op basis van een in terimrapport van de N.T.S.-i sie voor kleurentelevisie. gels. Leiden is daarmee één van de eerste plaatsen in ons land, waar drie verenigingen van twee bonden elkaar hebben gevonden om tot een gezamenlijke vogelshow te komen. Het geheel zal ruim 1000 vogels omvatiten en daal* er tevens een kweekwedstrijd voor de inzenders aan verbonden wordt, zullen niet minder dan 14 keurmeesters en 3 assistent-keurmeester al de vogels keuren en er de „topexemplaren' uithalen. Onder de inzendingen bevindt zich een zeer gevarieerde collectie tro pische vogels, die in nieuwe vitrines gehuisvest zullen zijn Ter opluistering van de show wordt door de kwekerij C. L. Mulder in het midden van de zaal een fleurige bloemen- en plan tentuin aange/legd De officiële opening door burge meester Van der Willigen zal plaats hebben op vrijdagavond 9 december om 18 uur precies. De openingstijdens zijn: vrijdag van 18 tot 22 uur; zaterdag van 10 tot 22 uur en zondag van 10 tot 17 uur. Veiligheidsauto's in V.S. Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft gisteren het ontwerp gepubli ceerd van 23 voorgestelde veiligheids voorzieningen aan auto's en laten doorschemeren, dat de maatregelen in de toekomst wellicht nog veel streger zullen worden. In het 76 pagina's tellende document worden de voorstellen tot in de technische details opgesomd. De voorzieningen variëren tot een verbod op wieldoppen met uitsteek sels tot bepaalde standaarden vood remmen en banden en de mate waarin het besturingsmechanisme bij hevige schokken zal moeten meege- correspondent) Sinds enkele dagen bezet het zeer goed-uitziende Haagse huisvrouwtje én ex- REM-omroepster én presen tatrice van Koekoek-uitzen dingen op het televisie scherm, Hetty Bennink de twaalfde plaats op de lijst van toekomstige Tweede Kamerleden voor de Boe renpartij. In haar huiska mer in Den Haag zegt me vrouw Bennink: „Ik vind 't enig. Meneer Koekoek was enkele dagen geleden hier. Toen hij het voorstelde ivas ik meteen enthousiast." In die twee dagen heeft ze zich vanzelfsprekend nog niet al te zeer kunnen bezinnen op de taak, die haar eventueel zou wachten. Haar met twee kin deren Robby (3) en Ricky gezegende huwelijk en een in Nederland en Frankrijk gevolgde m.m.s.-opleiding zijn de fundamenten, waarop ze de verantwoordelijkheid van het kamerlidmaatschap wil grond vesten. „Politieke zaken uit de gezinshoek bekeken, daarover wil ik het hebben. Dat is het enige, waar ik over kan oordelen. Daar weet ik iets J. Rengelink bemiddelt in kwestie-Verhoeff Het conflict tussen N.T.S, sportchef Bob Spaak en A.VJR.O.'s sportcommentator Koen Verhoeff, die ook voor de N.T.S. werkte, zal de zer dagen door de programma-com missaris van de N.T.S., de heer J. Rengelink, vriendschappelijk worden besproken. Hij is ervan overtuigd Klait „dn spanning waaraan ieders zenuwen in ons bedrijf blootstaan' door betrokkenen wel eens meer wordt gezegd dan bedoeld wordt. Vooral als de heer Spaak zegt te denken, dat de heer Verhoeff infor maties gebruikte, die hij in zijn functie bij de N.T.S. zou heb ben geweten. De A.VR.O. echter heeft de N.T.S. al verzekerd dat niemand bij deze omroep, Ver hoeff incluis, iets van de N.T.S.- plannen waaraan Spaak veel moeite had besteed, afwist. Het ging om een reportage over de verruwing bij het voetbalspel, die de A.VR.O. in middels al heeft uitgezonden. De N.T.S. had formeel een claim op de ze reportage, aldus de heer Renge link, „maar dit systeem, dat overi gens best werkt, is beslist niet wa terdicht." „De verhuizing" C Lodewijk de Boer is erg actief. Afgezien van het feit dat hij als altviolist deel uitmaakt van 't Concertgebouworkest, solirijft hij de laatste tijd ook stukken bij de vleet. „De verhuizing", dat we gisteren te zien kregen, was zijn derde stuk, en het tweede dat na „Het gat" de aandacht trok. Daarna schreef hij de tekst voor het „totale theaterstuk" Labyrint. het meest bekritiseerde onderdeel van dit experiment. „De verhuizing" was maar half geslaagd, om precies te zijn tot aan de verschijning van buurman De Pop. Reminiscen ties aan Ionesco, Pinter en der gelijke schrijvers zijn ongetwij feld aanwezig, maar geen dood zonden, want Let is een stijl die niet aan een of twee personen gebonden is, maar aan een be paalde tijd. Het meest verras sende van alles was nog het spel van de drie (let wel!) stu denten van de Associatie Stu dententoneel Utrecht, want dat deed in geen enkel opzicht on der voor dat van beroepsac teurs. Hanneke Kockx in de eerste plaats, maar ook Johan Jongerbloed en Marius Crans moeten de studie maar snel aan de toneelschool gaan voortzet ten. Nico Rost ij Op Nederland II werd Nico Rost, schrijver van i in Dachau, ondervraagd jiiiiiiiiiiinnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu allerlei zaken de oorlogstijd be treffende. De vragen van jon geren waren intelligenter en diepgravender dan de antwoor den van Nico Rost, die nogal eens uit de koers raakte of on volledig antwoordde. Hij wist b.v. niet waarom Mussert wèl geëxecuteerd was en Lages niet, maar dat was omdat Lages en kele jaren langer werd vastge houden om als getuige te die nen, waarna de doodstraf te cru leek, na zoveel jaar gevangenis straf. „Brandpunt" „Brandpunt" kon geen contact krijgen met de Tweede Kamer, had wel de primeur van de fo to's van de World Press-foto tentoonstelling, bracht een ge sprek over het ziekenhuistientje, vooruitlopend op het resultaat van het Kamerdebat, en leverde vooral een interessant onder deel met de beschouwing over de opvoering van .Angst en el lende van het Derde Rijk" van Brecht, gevolgd door interviews met bezoekers. Zo was de twee de wereldoorlog toch weer goed vertegenwoordigd. Aan het eind van de KRO-uitzending kregen we nog een samenvatting van de debatten in de Tweede Ka mer, zoals we de avond tevoren een samenvatting hadden ge kregen van Nederland-Dene- marken. Een goed systeem, je ziet en hoort dan alleen maar 2 DECEMBER KRO: 17.00 Coda: twens. 18.30 Voor de ir. J. B. Bakema. NRU: 20.00 Stereo: Operetteklanken (opn.). 21.00 Klare taal, lezing. 21.15 Zigeunerorkest en zangsolisten (gr.) 21.35 Radiorama Nws. 22.40 Volksmuz. 23.00 Concert: I Radiokamerorkest: mod. en klass. muz, II. Omroepkamerkoor met orgel: mod. 23.55-24.00 Nws. ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven platenbonnen zwarte schijven. (Van onze Hilversumse correspondent) De N.T.S. zal voor 10 januari 1967, de huwelijksdag van prin ses Margriet in Den Haag, ongeveer dezelfde voorzieningen treffen en een zelfde programma afwerken als op de huwelijks dag van prinses Beatrix. Wel moet men rekening houden met de langere route in Den Haag. Men denkt thans een gedeelte te kunnen opvangen het is evenwel nog in onderzoek met een rijdende camera. Deze moet echter uit het buitenland komen. i af". Verrast Hetty Bennink is wèl verrast over het plotselinge voorstel van de boe renleider. Het idee is uit de partij gekomen. Ze hadden ontdekt dat de programma's, die zij voor de buis bracht, de grootste kijkdichtheid heb ben. Samen met de positieve gezind heid van Hetty ten opzichte van het partijprogramma was dat genoeg om haar een althans volgens de resul taten van de gemeenteraadsverkie zingen verkiesbare plaats aan te bieden. Mevrouw Bennink bereidt zich op haar komende taak voor door „veel ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven platenbonnen zwarte schijven. te lezen en te praten met er wat van afweten". Als ze haar reeks brandende vraagstukken wil opsommen, komt de echtgenoot tus senbeide: „Wees een beetje voorzich tig, daai* moet je nu nog niet over praten". Toch zegt Hetty nog: „De positie van de vrouw. Over het alge meen verdienen we te weinig". Heel aardig Ei* komen aan de reportage tien te levisiewagens te pas, met in totaal 40 camera's. Drie wagens komen uit België en drie uit Duitsland. Tussen NTS en omroeporganisaties is nog overleg gaande wie de regisseurs en commentatoren zullen zijn. Eind-re gisseur is Ger Roos. In de grafelijke zalen van het Binnenhof zal het fele- visiehart kloppen. Hier zijn ook de Heeft ze dan misschien de vraag van Koekoek met „ja" beantwoord om althans zelf op dit punt genoeg doening te krijgen? Hetty trekt een preuts mondje: „Geld verdienen doet mijn man wel. Ik ben ervan over tuigd, dat ik als kamerlid goed werk kan doen". Volgens de beginselen van de heer Koekoek, die ze een „heel aardige, eerlijke en ernstige man" vindt. „Hij méént wat hij zegt", pleit ze met bijkans aan devotie grenzen de eerbied in haar grote ogen. Een voorproefje van wat we „als Koe koek en'de kiezers het willen" in de Tweede Kamer te zien zullen krij gen. ADVERTENTIE VERLOVINGSRINGEN klassieke en moderne modellen Op het graveren kunt U wachten zonder prijsverhoging. Levenslange schriftelijke garantie F. W. PLESSEN BEVRIJDINGSPLEIN 12 LELDEN Z.-W. - TEL. 26670 I beraad gaande, buitenlandse reporters ondergebracht. Tot nu toe hebben alleen België en Zwitserland faciliteiten gevraagd voor een directe uitzending. Eurovisie zijn al enkele aanvragen binnengekomen voor samenvatting'" later op de dag. De reportage begint omstreeks elf uur in de ochtend, na een uitzending van een documentaire. Men begint bij Huis ten Bosch en volgt dan de route naar het stadhuis, naar de kerk en terug naar het paleis. De route is ruim twee kilometer. In de loop van de avond worden amusementsprogramma's en docu mentaires (o.a. Prinses Margriet en de koopvaardij: over de kerk waarin zij trouwt) uitgezonden. Ook van de ondertrouw op 10 december in Baarn wordt een reportage gegeven, name lijk van 11.5513.00 uur. 's Avonds volgt dan een samenvatting. Van de feestelijkheden vóór de hu welijksdag, o.a. in Rotterdam, Am sterdam, Schiedam en aan boord van een schip, zal men proberen reporta- te geven. Hierover is echter nog de Pacifistisch Socialistische Partij. Loonpolitiek. Spreker: De heer M. Gltaarmuz. -_D__ spraak, hoorspel. VARA: 21.00 Ste°reoi Radio Phllharmonlsch orkest en zang-* soliste: mod. en klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Lichte grammuz. 23.55-» 24.00 Nws. VOOR ZATERDAG 3 DECEMBER Hilversum 1, 402 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Klass. kamermuz. (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Geestelijke liederen 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Djlnn: gev. programma. <8.30-8.32 Nws.; 9 35 Waterstanden). 12.25 Marktber. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws 10 Overheidsvoorlichtli nen. De familie Van het verkeer. 12.50 Zondei grenzen: rubriek over missie en zen ding. 13.00 Vliegende schijven: ver- zoekprogr. voor de militairen. 14.0< P.M.: famllleprogr. NRU: 16.30 Franse les. KRO: 17.00 Carionca: radio vooi 2, 298 m VPRO: 7.55 Voor VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte 18.30-8.35 Van de voorpagl- gr.) 14.15 Uitlaat, progr. jers. 14.55 Radio Jazz ma gazine. 15.25 Wat doet Sigma?, docum. 16.00 Nws. 16.02 Socialistisch bestek 1967. beschouwing. 16.45 Tussen stll- beweging, lezing. 17.00 Stei i zangsollst. 17.30 I stand e Salonorkest weekjournaal. Hilversum 3, FM en 240 m NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte orkest- muz. 9.30 Leger des Heilsmuz. 10.00 Nws. 10.02 Toonkunst voor allen (gr.) 10.30 Licht muz.progr. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Variant: act., reporta- 13.0 Nws. 13.02 Tlener- z.progr. 17.00 Nws. 17.02-18.00 portages, uitslagen, com- llchte muz. TELEVISIEPROGRAMMA'S dl AVRO: 16.00 Popeye fdcrli tekenfilm. 16.05 The Monkees, beat- groep. 16.30-17.40 Voor de Jeugd. NTS- 19.00 Nws in het kort. 19.01 Pipo de Clown. AVRO: 19.05 Moef Ga Ga progr voor de jeugd. 19 35 De Dlck' Dyke-show. NTS: 20.00 Journaal progr. 21.10 AVRO's Nee tuele vraagstukken. ïfl.lJ>~Be- 01 on en 10011 betrokken. praatje. 21.20 Cinema: progr. over films en filmmakers. NTS: 22.05-22.10 Journaal. ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven platenbonnen zwarte schijve

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5