mre Rietveld gaat de wereld rond om badminton te spelen jV DECEMBER WEER NAAR INDIA Trips gaan nationale boven titel Rodenburg - Unites Sporttoto AFGELAST VOETBAL VVS bood Zandvliet voortreffelijk partij Kangeroes wint van zwak SOS 2 Verzoening tussen Onnes en NTBB Krantenbezorger (ster) KARATE ONDER VLEUGELS VAN N.J.J.B. BLOKKEER GAAT MET PET ROND VOETBALPROGNOSES Rooclenburg wacht opnieuw topcluel DAF naar Rallye van Monte Carlo Ontslagen in diverse plaatsen ERDAG 26 NOVEMBER LEIDSCH DAGBLAD i j® Varmeer lk een dochter had, die zo speelde, d a sp ht de Haagse badminton train er Leo Fortunati 1 Li>t mcicio \\r liet ik haar nu gaan naar de grote toernooien, in het eind van het vorig seizoen. Imre Riet- het meisje waarover hij zo dacht, had hij nie ts meer bij te brengen. Het rijpingsproces van het Mrtnt uit Driehuis, dat hij vanaf negenjarige leeftijd had begeleid, was volledig. Imre Rietveld twintig jaar oud heeft in het nieuwe badmin tonseizoen 1966-1967 de uitnodigingen gekregen aanvaard, die voor de werkelijke grootheden zijn gereserveerd- Daartoe behoorde een verblijf een maand in India en daartoe gaat waarschijnlijk behoren een verblijf van enkele weken in zelfde India aan het eind van dit jaar. 01 negentig procent van je succes") en uit het spelen tegen jongens in de Duinwijckhal in Haarlem. Wong Peng Soon, de trainer uit Singapore, die Imres vereniging Duinwyck in september naar Nederland haalde voor spelpeil verbetering heeft zij nog niet ontmoet. Daarvoor is nog geen tyd geweest. Imre miste tot dusver toch contact met haar vereniging, de competitiewedstrijden. Niet Duin- nastiek en massage op. Zij kan bogen op een tweede plaats bij de wÜck. maar Haarlem is daardoor op lnglandl966, de officieuze Europese kampioenschappen, nadat zij naar nationale kampioen- [vierde ivas geplaatst, een novum voor een Nederlandse speelster. ^r^p; Imere 1S vnJwei onwe e Rietveld is daarna gaan behoren tot de speelsters, voor wie het Mléfcen van het ene naar het andere toernooi een normale zaak is. t€D (Van co respondent) ogelijkheden jonge speelster geniet van de ilèfeijkheden, die zich voor haar •t'loen. ..In India was het mach- illes. Ik leefde als een prinses' peseft ook wat voor een uitbrei de mogelijkheden noodza- Dat zijn prestaties in de 1 igryke toernooien, met als ïdJtepunt de All England. Daar zal Rietveld in het begin van vol jaar haar training op afstem- De prestaties daarin zijn be- yk voor de reeks van uitnodi- de wereldtop dan gaan voldoen. Dat Imre Riet- thans zelf tot die top Judy Ulla Strand) behoort, haar geen last, die zich haar prestaties laadt. In- lidhdeel, het zelfvertrouwen in, de routine heeft tig jarige een opvallende plaats ja lomen en de techniek beweegt se mede daardoor naar het vol- fcte. Blijft dan nog de inzet („In wedstrijd vecht ik, moet ik wel, want ik behoor nu zelf tot die iets te verliezen heb- de tactiek („Je leert elkaar dat regelmatige contact kennen, w en meer over de zwak- de speelsters, met wie j( ikt en die bij de All England de igrijkste tegenspeelsters zullen De vader van Imre interrum- bij deze ontleding van de spel- .teiten van zijn dochter op het feit, dat de top nor pas op vier a vyfentwintigja- leeftijd door een speelster wordt Indrukwekkend «I dat oogpunt bezien zijn de iiiaties van Imre in haar eerste ni seizoen als reizend basminton- j? ster van indrukwekkend ka- In India een overwinning op Hashman, die als sterkste ter ADVERTENTIE Zondag a.s. 2.30 uur de competitiewedstrijd SPORTPARK „NOORD". ij e komt mijn club uit? J lodenburg Keereweer, B. de -*e, Hensen, Van Weerlee, Ooyen- De Klerk, Van Leeuwen, Klink- théer, Den Os, Heymans* en E. de vm ps Sloos, Balkhoven, Rol, Ié, Van der Kaay, Koren, Legét, in ;e, Pasel, Désar en Van Schoo- 'C Van Leeuwen, Van der Van der Heyden, D. Siera, H. P. de Jong, Gübler, Rietker- Van der Starp, De Wit en Nieu- d ,urS- id |dunum Peters, Crama, Ba- Teeuwen, Schouten, Redel, W. De Cler, Collé, Van der Lin- Vermond. •cos G. Dubbeldeman, Vrise- Van Zijp, Kamphues, Brasker, Van Polanen, Hogenboom, erl selman, Kanbier en R. Dubbel- it irmunda Schavemaker, Van 3jd, Ciere, Vergeer, Mulder, West- Van der Aar, Kiviets, Meskers Cz. en Conjore. de positie van haar vereniging in de nationale competitie. Zondag speelt zij voor de eerste maal mee wereld geldt en in de kampioen- I (tegen Ragazzi». Of zijn op 4 de- schappen van Noord-Engeland juist cember de return tegen Haarlem vorige week het behalen van de titel. eerder in dit seizoen verloor Duin- Imre Rietveld voelt veel voor het wijck meemaakt is neg niet ze- reizen naar grote toernooien. „Je j ker. Het hangt van de uitnodiging leert veel mensen kennen, je komt u3t; India af voor een tweede trip. De sierlijke speelster is niet uitzon derlijk gebrand op die competitie wedstrijd. „Of het nu spelen tegen H.G.C. of Haarlem, is dat maakt voor mij niets uit". daar waar je nooit van gedroomd had ooit te zijn. Je maakt een an der publiek mee. In India bijvoor beeld een geweldig enthousiast pu bliek, dat heel heethoofdig de wed strijden volgt. Dat uit 3000 toeschou wers bestaat, die zonder veel scru pules vijftien gulden voor een plaats neerleggen. „Hetgeen wijst op de te genstellingen in dit land„of ze zijn arm of ze zijn rijk" De orga nisatoren van de badmintontoer- nooien in India behoren duidelijk tot de laatste categorie. Zij zagen Imre Rietveld in okto ber niet gaarne vertrekken, maar hadden haar willen houden om exhibitions te spelen tot aan het toernooi aan het eind van dit jaat (begin 20 december), waaraan in tegenstelling tot de eerdere toer nooien ook speelsters uit Ceylon, Malakka en Japan meedoen. In Nederland bestaat de training voor haar voornamelijk uit conditie oefeningen („conditie is tachtig a Kampioenschap Speelt Imre Rietveld wel de com petitiewedstrijd tegen Haarlem, dan is er ook weer eens sprake van een ontmoeting tussen haar en Agnes Geene, toch nog altyd Nederlands kampioene. Vorig jaar was de titel zonder slag of stoot voor Agnes Gee ne, omdat Irme Rietveld op medisch (Rolinks) advies niet aan de kampi oenschappen deelnam. Nu is het: „Als ik In conditie ben en ik hoef er geen mooie trip voor te laten lopen, dan doe ik natuur lijk mee. Waarom niet? Maar als ik weg kan voor een toernooi laat ik me niet weerhouden door de Neder landse kampioenschappen". De cijfers van de sporttoto van deze week waren: aantal deelnemers 670.868; bruto inleg f928.065; prij- zenbedrag f 306.251 Eerste prijs: geen meldingen. Het prijzenbedrag van f 168.443,55 werd voor tweederde gevoegd bij de tweede prijs en voor eenderde by de derde prijs. Tweede prys: f 204.174, 60 mel dingen van 12 punten. Per kolom wordt een bedrag van f 3402,90 uit gekeerd. Derde prys: f 102.087, 537 meldin gen met de eerste negen goed. waar van vijf met twee kolommen. Uitge keerd wordt per kolom een bedrag van f 189. De Afdeling Leiden van de KNVB heeft alle voor vandaag (zaterdag) vastgestelde wedstryden afgelast. Over het programma van zondag was by het sluiten van deze pagina nog geen beslissing genomen. Voor wat de zaterdagcompetitie van de KNVB betreft wordt het keuren van de terreinen aan de consuls en scheidsrechters overgelaten. Het Tilburgse ijshockeyteam, van Den Bosch, heeft gisteravond versterkt met vier Canadese spelers met 711 verloren van Brno, kam pioen van Tsjecho-Slowakije. Volleyba Icompetitie ADVERTENTIE internationale allure... PRISM P? ~/r£uuljA*fiHORLOGES D° Nederlandse tafeltennisbond Bert Onnes zyn weer verzoend. Het laatste conflict tussen beiden da teerde van het voorjaar 1965, toen Onnes een kort geding tegen de NTTB aanhangig maakte, omdat hy geen toestemming had gekregen om individueel in te schrijven voor de wereldkampioenen in Ljubljana. Na afwijzing van Onnes' eis besloot de bond tot sancties, die inhielden dat de Amsterdammer niet meer uit mocht komen in interlandwed strijden, buitenlandse toernooien, nationale kampioenschappen Op initiatief van Onnes is het met een verzoening gekomen. Het re sultaat daarvan is, dat de oud-Ned. kampioen weer in aanmerking komt voor 't nationale team, als z'n pres taties daartoe aanleiding geven, complicatie is, dat de NTTB dit j zoen de wekelijkse centrale itra- ning voor het nationale team plicht heeft gesteld. Spelers, die studieredenen de oentrale training niet geregeld konden bijwonen, zo als de Leidenaar Gé Bakker, kwa men derhalve niet in aanmerking voor een plaats in een vertegen woordigend team. Onnes (28 jaar) kan wegens beroeps bezigheden ook niet deelnemen de centrale training. Maar hy ging De wedstrijd tussen de eerste divisieclub De Graafschap en het Russische voetbalteam, welke gister- Russisch Olympisch voetbalteam, welke gisteravond in Doetinchem zou worden gespeeld, is niet doorgegaan. Het Russische team was door de slechte weersomstandigheden ge noodzaakt thuis te blijven, daar het vliegtuig niet van het vliegveld Moskou kon vertrekken. ADVERTENTIE gevraagd. Aanmelden: Bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel I, Leiden. zijn verplichtingen aan op een tijd stip dat h\j niet wist ooit nog in aanmerking te komen voor het nationale team. Dientengevolge krygt hy voor dit seizoen dispen satie van de verplichting tot bij woning van de centrale training. Cricketcompetitie Ajax (Leiden) in tweede klasse A Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Cricketbond heeft zoals de laatste jaren de gewoonte was besloten ook bij de competi tie-indeling van de hoogste klasse voor het seizoen 1967 de kampioen van het afgelopen seizoen te laten De Nederlandse Jiu-Jitsu en Judo Bond heeft in principe besloten het karate als aanverwante tak van sport in haar organisatie op te nemen. Reeds enige tijd geleden zijn door drie hoofdbestuursleden, de heren J. J. Moes (Amsterdam), F. van Byle- veld (Amsterdam) en W. Luiten (Leiden) besprekingen gevoerd met bestaande kar ate-organisaties in Ne derland om tot eenheid te komen. Het einddoel is om te komen tot een sectie Karate van de NJJB, met een sectiebestuur dat vrij grote zelfstan digheid zal krijgen, doch zal werken in het kader van de NJJB. De besprekingen hebben ertoe ge- I leid, dat thans overeenstemming is bereikt met tie Nederlandse Karate Associatie vertegenwoordigd door drs. D. Ph. H. v. Wickevoort-Crom- melin uit Leiden en de heer A. Pruis uit Amsterdam), de Shotokan Ryu Nederland (vertegenwoordigd door de heer J. Bontje uit Den Haag), de Karate Federatie Nederland (verte genwoordigd door de heer J. Favier uit Utrecht) en de Nederlandse Tai- kwando Associatie (vertegenwoordigd door de heren G. M. Haspers en F. Sohonewille uit Enschede). Er is o.m. besloten dat in maart 1967 nationale kampioenschappen ziullen worden ge houden en een groep karateka's zal worden afgevaardigd naar de Euro pese Karate Kampioenschappen, welke in mei 1967 in Engeland wor den gehouden. BERT ONNES Het Nederlandse studenten voetbalteam heeft gisteren in het Jahnstadion van Goettingen een wedstrijd tegen een Duits studenten selectie-elftal met 20 verloren. Om het mogelijk te maken zowel de thuis- als de uitwedstrijd tegen Bologna of Tirana te spelen in de achtste finales van het toernooi om de Europese volleybalbeker heeft de Nederlandse kam pioen Blokkeer nog ongeveer drieduizend gulden nodig. Tot voor kort leek het dubieus of Blokkeer de inschrijving wel gestand zou kunnen doen, omdat de geldelijke middelen ontbraken. Inmiddels heeft de gemeente Rijswijk zich garant gesteld voor duizend gulden en het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk voor tweeduizend gulden. De resterende drieduizend gulden hoopt Blokkeer binnen te krijgen via een huis-aan-huis collecte van 6 t/m 10 december a.s. in Rijswijk. Mocht deze actie niet slagen dan volgt alsnog noodgedwongen de terugtrekking van de Nederlandse verte genwoordiger in het internationale cupvolleybalgebeuren. De indeling is als volgt; Eerste klasse a: ACC (Amster dam), Bloemend-aal, HBS, HCC (Dan Haag), Quick (Den Haag), Rood en Wit (Haarlem), VOC (Rotterdam) en VRA Amstelveen Eerste klasse B: ACC 2, Excelsior (Rotterdam), HCC 2, Hermes DVS (Schiedam). De Krekels (Den Haag), Quick (Nijmegen), Rood en Wit 2 en SCHC Bil Choven Tweede klasse A: Ajax (Leiden), HCC 3, Kampong (Utrecht), Quick 2 (Den Haag), Sparta (Rotterdam), UD (Deventer), Union (Nijmegen) en VRA 2. De indeling van dé overige klassen geschiedt in het voorjaar. Er komen opnieuw twee gelijkwaardige tweede klassen B. teveel spel en te weinig ernst. Na winst van de eerste set met 156, na 100!, kwamen Coos Taconis c.s. in de tweede set met 1013 achter na een 94 voorsprong. Een time out bracht de ploeg weer in haar ritme en dat betekende voor de KaneeroM deed eisleravond watUtrechtenaren setverlies. 15—13 voor Kangeroes, by wie Jaap Broersma van de ploeg werd verwacht: winnen ouderweb op dreef In de derde van het zwakke SOS 2. VVS stal set lieten Kangeroes het niet zover echter de show, de nederlaag tegen komen Goed serveren van de-gehele I ploeg en sterk smashen van Jaap het sterke Zandvliet ten spyt. Broersma, Jaap van de Sande en Pieter Bas van Duivenbode. die ove- Zandvliet miste weliswaar haar rigens meer succes boekte met be grote man Keizer, maar met spelers keken smashballen. werd het via 9—3 van het formaat Van Konijnenburg, en 10—5 een duidelijke 15—9 set- en Nel wan, Brouwer en Geels in de ge- partywinst voor Kangeroes. lederen waren de Hagenaars vol zelfvertrouwen naar Leiden gekomen. Hautain draaiden zy in de eerste set enkele aanvalsvariaties aan het net en scoorden daarmee inderdaad fraaie punten. Toen zy daar echter mee door wilden gaan. bleek tot hun niet geringe verbazing dat VVS be paald niet van plan was om het hoofd zonder meer op het blok te leggen. Integendeel. Fanatiek blok keren en dito verdedigen in het achterveld bracht de gasten tot fou ten, die zy kennelijk niet meer ge wend zijn te maken. Wat niemand, zelfs de meest fervente aanhanger van VVS voor mogelijk had gehou den, gebeurde. Eddy va/n Konijnen burg en zijn mannen moesten reti reren. VVS won de eerste set met 1510! Zowel in de tweede als in de derde set behielden de pupillen van coach Van Egmond lange tijd de beste papieren. In die tweede set stonden zij met 92 voor. om ten slotte met 1416 te verliezen, In de derde set was de voorsprong 115, maar Zandvliet won met inzet van alle krachten: 1715. Het leek dat verlies van die sets het vuur in de VVS-gelederen had gedoofd, maar juist toen Zandvliet dacht de winst voor het grijpen te hebben, sloegen Kees Monster. Jan de Vries die een topwedstrijd speelde en Frans Sieval hard terug. In paniek kwam Zandvliet niet. daarvoor heeft de Haagse formatie een te goede wed- strijdinstelling, maar nerveus werden de gasten wel door de vinnige strjjd die WS tot het einde toe bleef voe ren. Het werd tenslotte 1512. met welk resultaat de zege terecht kwam bij de ploeg met de beste techniek. Kangeroes speelde daarna met de SOS. Byna werd het (Van onze sportredactie) Na het „grote" duel van het afge lopen weekeinde tegen UVS wacht Roodenburg morgen opnieuw een topwedstrijd in de eerste klasse B. Het Gorinchemse Unitas samen met Roodenburg aan de leiding komt op „Noord" op bezoek en met de eerste plaats als inzet kan deze strijd weieens bijzonder interes sant worden. Roodenburg is tegen Unitas natuur lijk niet kansloos. Weliswaar ble ven de blauwzwarten tegen UVS aan de verkeerde kant van de score, maar de 21 nederlaag was zeer eervol. Wanneer de aanvalslinie van de Noord-bewoners zich mor gen dan ook wat meer kansen weet te scheppen en dat moeten Hey- mans c.s. kunnen behoort een kleine zege tot de mogelijkheden. In de schaduw van dit duel der grootmachten strijdt UVS in Go- rinchem tegen SVW. De blauw- witten hebben zich na de matige competitiestart tot de topploegen opgewerkt en wanneer zy er in slagen de opmars van de eveneens zwak gestarte roodwitten tot staan te brengen kan het wel eens gebeu ren, dat met Roodenburg ook UVS een vooraanstaande rol in 1B gaat spelen. Zo'n rol is er in de tweede klasse A niet voor LFC weggelegd. De geel zwarten zyn er na de nederlaag in Dordrecht tegen Fluks zelfs bijzon der slecht voor komen te staan en wanneer morgen in Naaldwijk niet van hekkesluiter Westlandia wordt gewonnen, niet de toekomst er helemaal somber uit. Zover is het nu echter nog niet, maar of dit ook zondagavond nog zo zal zijn? De Westlanders hebben in ieder ge val zondag jl. een behoorlijke wedstrijd in en tegen Alphen ge speeld. LFC is dus gewaarschuwd. Alphen gaat evenals LFC een lastige wedstrijd tegemoet. In Den Haag js het bij HBS namelijk al tijd moeilijk de winstpunten te In de derde klasse A houdt Lugdu- num de race met het Goudse Olympia zij het op afstand goed vol. De groenwitten gaan morgen bij het zwakke Kranen burg op bezoek, dat thuisspelend zelfs nog geen overwinning heeft behaald. Een Leidse zege ligt dus in de lijn der verwachtingen. Of Lisse (thuis tegen ADS) en Al- phia (thuis tegen VIOS) het even eens tot winst kunnen brengen is nog niet zo zeker. Wel staat vast, dat een nederlaag van Alphia „fatale" gevolgen voor de Alphena- ren kan hebben omdat ook VIOS niet tot de hoogvliegers van 3 A behoort. De strijd om de laatste plaats van de vierde klasse A spitst zich toe tussen een drietal clubs: Foreholte. DOSR en WSB. Al deze elftallen spelen morgen uit (tegen resp. Al- tior, Teijlingen en Tonegido) en hebben weinig kans op puntenwinst By SJC—Archipel zal het krachts verschil waarschijnlijk gering zijn. Hetzelfde geldt in 4 B voor de duels ASC—HDV en BEC—VTL, terwijl by ZLCDHC de Delftena ren favoriet zijn en by DOCOS Warmunda de punten wel in Lei den zullen biyven. Drie Nederlandse équipes twee minder dan in 1966 het geval was zullen starten in de rallye Monfce Carlo 1967, die van zaterdag 14 tot en met donderdag 19 januari wordt gehouden. De DAF-fabrieken, die in 1963 2te ven équipes aanmeldden, waarvan er zes de fimsh haalden, hebben na een onderbreking van vier jaar we derom voor 's werelds zwaarste win- tersterrit een fabrieksteam inge schreven. De Eindhovense afvaardi ging bestaat uit de Nederlandse équipes Gys en David van Lennep (Aerdenhout) en Osoar Rosenblatt- Frits Vonhoff (Amsterdam/Eindho ven), alsmede de Franse combinatie Laurent-Marché, die al geruime tyd onder contract van de Nederlandse fabriek staat Alls drie équipes rijden met de nieuwe DAF-44 en hebben Reims als vertrekpunt voor de tocht naar Monte Carlo gekozen. De derde Nederlandse vertegen woordiger is de Amsterdamse debu tant Bierman, die met een S mca rijdt. Het is nog niet bekend in welke plaats hij zal starten en wie zyn oo- eq ui pier is De Britse zwemster Linda Lud- grove, ex-wereldrecordhoudster op de 220 yards rugslag, zal in januari van het volgend jaar naar Australië emi greren. zy Loopt echter wel op de Olympische Spelen 1968 voor Groot Brittanië uit te komen. Het Nederlandse cricketteam, dat gewoonlyk sporadisch een uit wedstrijd op het programma had staan, zal volgend jaar een trip naar Engeland maken. In de periode van donderdag 3 tot en met maandag 7 augustus zullen enkele wedtrijden te gen Engelse ef tallen worden ge speeld. De Nederlandse Kabelfabrieken in Alblasserdam zal in januari de personeelsbezetting aanpassen aan ae verminderde vraag op de staalmarkt. Dat betekent ontslag voor ongeveer zestig geleende buitenlandse arbeids krachten en ongeveer vyftdg Belgi sche werknemers. Twintig voornamelijk vrouwe- lyke personeelsleden van H. J. Smits Confectie-industrie N.V. in Deventer hebben gisteren ontslag aangezegd gekregen. Het ontslag is volgens de directie te wijten aan onverwachte inkrimping van de orderportefeuille. De directie van N.V. H. Hartcg6 Fabrieken in Oss heeft gisteren aan 90 Belgische arbeiders met ingang van 31 december ontslag aangezegd. Het betreft hier grensarbeiders, die dagelyks per bus vier uur pendelen. Dit in verband met de moeiiyker wordende situatie op de traditionele export-vleesmarkten De directie van het Algemeen Mynwerkersfonds in Heerlen heeft haar personeelsleden door middel van een circulaire laten weten, dat binnenkort enkele tientallen perso nen ontslag aangezegd zullen krijgen. Deze ontwikkeling is het gevolg van de met ingang van 1 januari voor genomen integratie met het Beamb- tenfonds voor het Mynbedryt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7