Gromiko bleef „hard" in kwestie-Yietnam Ledental 22.000 N.P.D. op geraamd Ds. J. Dounia doctor in de theologie MET EEN ENKEL WOORD iets voor haar fiets! LEroSCH DAGBLAD DONDERDAG 24 NOVEMBER lte Brotvn iverd niet veel tvijzer (Van onze correspondent in Moskou) De gesprekken die de Britse minister vanBuitenlandse Zaken, Brown, tijdens zijn onofficiële bezoek aan Moskou met zijn Rus sische collega Gromiko heeft gevoerd, hebben de volgende proble men tot onderwerp gehad: de kwestie-Vietnam. de mogelijke uit breiding van het verdrag betreffende de stopzetting van atoom- proeven tot de ondergrondse experimenten die tot op heden niet in het akkoord waren ondergebracht en Engels-Russische vraag stukken. D« mate van overeenstemming: die d« beide bewindslieden tijdens hun tweedaagse ontmoeting hebben be reikt, varieert van teleurstellend tot hoopvol voor de uitgesproken zake lijke problemen. Wat de kwestie-Vietnam betreft zyn er geen nieuwe aspecten naar voren gekomen. Hoewel naar Britse opvatting de mogelijkheid van een open discussie met de Russen- over Vietnam groter geworden is, wordt Gromiko's houding in deze kwestie als „hard* omschreven. Moskou wfjst nog altijd het idee af om sa men met Groot-Brittannië de twee landen waren samen voorzat ter van de conferentie die in 1954 in Gebève over Indo-China gehou den werd een vredesinitiatief te nemen, zolang Hanoi daarmee niet akkoord is gegaan. Teleurstelling De grootste teleurstelling kreeg Brown te verwerken inzake een Brits compromis-voorstel, dat het in 1963 ln Moskou gesloten verdrag over het stopzetten van kemproeven ook tot de ondergrondse proefnemingen wil de uitbreiden. Drie Jaar geleden wa ren deze laatste buiten het akkoord gebleven, omdat de Amerikaanse eis van controle ter plaatste, steeds door de Russen werd afgewezen. Intussen heeft evenwel ln Londen de Russi sche opvatting aanhang gekregen, dat met behulp van nieuwe elektro nische methoden ook zonder een on derzoek in het betrokken land zelf een deugdelijke garantie bestaat dat ondergrondse explosies zullen wor den gesignaleerd. In de komende maand zouden, stelden de Britten „Stilte en orde in Hanoi" Jacques Decomoy, een verslaggever van het Franse blad Le Monde, heeft kort geleden een bezoek ge bracht aan de Noord Vietnamese hoofdstad Hanoi. Wat hem het meest opviel was de 6tilte in de stad. „Wat een verschil met Saigon, waar de bezoekers horen en zien vergaat by het straatrumoer", schrijft De- comy. „Hanoi maakt een rustige ordelijke Indruk. Op de stoepen ligt om de drie of vier meter een hoopje aarde. Daarnaast een soort putdeksel, waarander een recht op staand betonnen rioolbuis. Bij plot selinge luchtalarm kunnen de voor bijgangers hier dekking zoeken" Overal in de stad wordt gegraven, op sommige kruispunten liggen hon derden stukken buis klaar voor ge bruik. Hier en daar zijn ook grote re schuilkelders van aarde ge maakt. De stad schijnt het aantal inwoners niet te kunnen bergen, zodat de meeste kinderen en be jaarden naar het platte land zijn gebracht. De verslaggever heeft ge zien hoe de bevolking met vuur wapenen leert omgaan. Ook meis jes worden in het gebruik van ver ouderde Amerikaanse geweren en granaten onderwezen Pleidooi voor numerus clausus bij de K.M.A. (Van onze Bredase correspondent) In zijn jaarrede ter gelegenheid vAn het 138-Jarige bestaan van de Koninklijke Militaire Academie, heeft de gouverneur, luitenant-gene raai A. V. van den Wall Bake, ge pleit voor de instelling van de nume rus clausus voor de K.MA. Woor delijk zei hij: „Elders veroorzaakt de numerus clausus enig misbaar. Voor de K.M.A. echter is een steeds ver der verscherpte toepassing hiervan voorwaarde voor het verhogen van het kwantitatieve, maar ook van het kwalitatieve rendement". De heer Van den Wall Bake maakte deze op merking bij zijn beschouwing over de slijtageverliezen op de K.M.A. Van de 90 man die Der jaar worden aan genomen voltooien er veertig de stu die niet wegens ontheffing, afkeu ring of overlijden. Over vijf Jaren is het verliespercentage 37, waarvan 35 procent in het eerste of tweede jaar. In verhouding tot andere instituten van wetenschappelijk onderwijs is dit niet zo hoog. maar volledigheids halve dient hieraan te worden toe gevoegd dat de K.M.A. een aanne mingsselectie toepast. Het xpne- mingsvermogen van de K.M.A. strekt niet verder dan 150 man per jaar. en als men rekening houdt met het verliespercentage, dan is de uitkomst onvoldoende om de behoefte aan academisch gevormde officieren te dekken. Vergroting van deze capaci teit zou uitgebreide bouwkundige voorzieningen eisen, die volgens de gouverneur niet mogelijk zijn, alleen al omdat de ruimte hiervoor ont breekt. Als enige weg voor, in Londen wetenschapsmensen uit de V.S., Engeland en de Sowjet- Unie zich over dit onderwerp noe- ten buigen. De Russische minister heeft zich over dit idee „niet enthousiast" ge toond. Zonder te zeggen waar hij precies op doelde, meende Gromiko dat er andere forums waren om het probleem van de ondergrondse proe ven te bestuderen. Blijkbaar denkt Moskou aan een breder opgezette discussie dan tussen de geleerden van de drie genoemde landen. Daar mee zou dan de door de Britten niet alleen voorgestelde, maar ook reeds voorbereide bijeenkomst, in Londen tot mislukken gedoemd zijn. Het verbod tot het houden van atoomproeven heeft nadat het in 1963 een feit werd, een zeer po sitieve invloed op de Oost-Westbe- betrekkingen gehad Een aanvulling op dit akkoord, die thans nieuwe ont spanningsimpulsen had kunnen ge ven, zal echter nog onbepaalde tijd op zich laten wachten. ADVERTENTIE Voor Baby £ME - OLIE -ZEE Meeste aanhang onder mensen van 45-60 jaar In Westduitse regeringskringen raamt men het ledental van de rechts-radicale „Nationaldemokrati- sche Partei Deutschlands" (NPD) op het ogenblik op 22.000, onder wie zich ongeveer 1.200 oud-nazi's zouden be vinden die Ilitler voor 1933 al steun den. Voor de recente, voor de NPD zo succesvol verlopen verkiezingen in Hessen en Beieren telde de partij 18.000 leden. Van een gerechtelijk verbod van de NPD kan, aldus ge noemde kringen, op het ogenblik geen sprake zijn omdat zij tot dus ver de grondwet strikt heeft geërble- digd. Volgens een analyse van de jong ste verkiezingen zijn de kiezers die op de NPD hebben gestemd (7.9 pro cent in Hessen en 7.4 procent in Beieren) voor een groot deel perso nen, die zich bij vorige gelegenheden van stemmen onthielden en nu hun ontevredenheid wilden uiten over de dreigende economische teruggang en de politieke crisis in Bonn. De mees te aanhang vindt de partij onder de mensen in de leeftijdsklasse van 45 tot 60 jaar. Ruim 3.000 Jongeren hielden gis teravond in Keulen een stille mars tegen de NPD. Onder gehoon van een aantal voorbijgangers trokken zij naar het gedenkteken voor de slachtoffers van het verzet tegen de Niet twee maar één schutter Dr. J. Thornton Boswell heeft toe gegeven, dat op de vluchtige schets die hij na de aanslag op president Kennedy maakte, de plaats waar één van de kogels de vermoorde heeft ge raakt, niet juist ln tekening ls ge bracht. Die kogel had de president onder In de nek getroffen en niet ln de rug. De haastige schets preten deerde echter geen nauwkeurigheid. In de aantekeningen die hij erby had gemaakt had hij de plaats wel juist omschreven. Critici van het rapport-Warren over de aanslag hadden aangevoerd dat een kogel die de president in de rug trof, nooit daarna gouverneur Connally kan hebben geraakt, die voor hem zat. Zij concludeerden daarom tot de aanwezigheid van twee schutters en niet n, waartoe de commissie is gekomen. Gouverneur Connally is het met het rapport-Warren eens op één punt na. Hij meent dat de kogel die hem trof, Kennedy niet geraakt heeft. Maar hij acht geen termen aanwezig om op dat ene punt een nieuw onder zoek in te stellen. Giften stromen binnen voor „School-Slag" Bfjna f. 100.000 is al binnengeko men voor de actie School-Slag, meest aan incidentele giften. Eind deze week hoopt de actie School-Slag dit aanloopbedrag te I hebben omgezet in een resul- taat van miljoenen guldens. Ver schillende plaatsen hebben echter al laten weten dat het hen onmogelijk is alle enveloppen voor as. zaterdag de slotdag van de actie weer binnen te hebben. Verwacht wordt daarom dat op de slotmiddag in de Domkerk te Utrecht op 26 no vember nog niet het volledige eind bedrag kan worden bekendgemaakt. Zoals gemeld mikt de actie School- Slag op f5 miljoen voor christelijk onderwijs in vijf werelddelen. In 750.000 gezinnen zijn thans envelop pen bezorgd, die dezer dagen weer worden opgehaald. In meer dan 700 plaatsen werken scholen, kerken en locale comité's van de Unie „Een school met de Bijbel" mee aan deze enveloppenactie. Intussen beginnen ook grote giften binnen te komen uit het be drijfsleven. terwijl vele particulieren nazi-dictatuur en legden daar een krans. Op spandoeken die zij mee voerden, stonden leuzen als „De jeugd wil geen nazi's". Document De christendemocratische kandi daat voor het Westduitse kanselier schap, Kiesinger, heeft gisteren door zijn secretariaat een document laten publiceren dat de beschuldigingen j *1 Ondernemers klimaat hier verslechterd? Het Tweede-Kamerlid Vellenga (PvdA) heeft de minister van Eco nomische Zaken en de staatssecreta ris van Sociale Zaken en Volksge zondheid, dr. J. F. G. M. de Meijer, schriftelijke vragen gesteld naar aanleiding van de mededelingen over een verslechtering van het onderne mersklimaat in ons land die de staatssecretaris ln een onderhoud met het NKV blad „Ruim Zicht" heeft gedaan. De heer Vellenga wil weten of het juist is, dat de Ko ninklijke Papierindustrie in Maas tricht en de textielfabriek Nyverdal If' kwam. Vader trachtte dochter te ontvoeren Half jaar geëist tegen Canadees ten Cate tot vestigingen in België zijn overgegaan omdat zij afge schrikt zouden zijn door „ongenuan ceerde" eisen met betrekking tot een herziening van de ondernemings structuur en „recente politieke kre ten", waarvan een verslechtering van het ondernemersklimaat ver wacht wordt. De heer Vellenga wil ook weten, of ook Amerikaanse ondernemingen cm dezelfde of soortgelijke redenen hebben afgezien van Investerings plannen in Nederland. Wat was de precieze formulering van de motie ven van deze bedrijven, en hoe en aan wie syn deze motieven kenbaar gemaakt, zo vraagt het socialistische Kamerlid, dat tenslotte vraagt om welke Amerikaanse ondernemingen het hier ging, waar die Investerings plannen eventueel verwezenlijkt zouden worden en met welke over- heids of andere instantdes overleg is gepleegd en wanneer. Zaak-Dhani voor trihunaal Generaal Soeharto, de sterke man in het Indonesische leger, heeft de zaak van vice- luchtmaarschalk Omar Dhani voorgelegd aan het mi litaire tribunaal in Djakarta. Het proces tegen Dhani, die wordt ver dacht van medeplichtigheid aan de poging tot staatsgreep van vorig hoopt licht wer pen op de daden van president Soe- I karno op de iag van de opstand. Het is de schriftelijk vastgelegde Soeharto zei in zijn boodschap uitspraak van een Beierse denazifi- aan het tribunaal dat het proces op- catie-rechtbank van achttien jaar heldering dient te verschaffen over geleden, volgens welke Kiesinger de poging tot staatsgreep. Het wordt „zich naar vermogen actief en doel treffend verzet heeft tegen de na- tlonaal-socialistische willekeur" en daarbij vaak „een groot persoonlijk risico" liep. Hij was „een moedig en hardnekkig" tegenstander van de nazi's, redden tenminste één slacht offer uit handen van de Gestapo en saboteerde propaganda-uitzendingen voor het buitenland terwijl hjj werk te voor Von Rlbbentrops ministerie van Buitenlandse Zaken, zo staat in het document. niet gehouden uit wraak, maar voor de naleving van het recht, zegt hij. Hij wijst erop dat de ogen en de oren van de wereld en „bovenal van Allah' zich op het proces zullen richten. Dhani heeft ten tijde van de po ging tot staatsgreep een dagorder uitgevaardigd, waarin hij steun toe zegde aan de revolutionaire raad die de rebellen hadden uitgeroepen. Toen de staatsgreep faalde, trok hij zijn dagorder weer in. Zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaar delijk, heeft de officier van Justitie bfj de Haagse rechtbank geëist tegen een 39-jarige tot Canadees genatura liseerde man terzake van het wette lijk omschraven delict mensenroof Het betrof hier de ontvoering var zijn negenjarig dochtertje Yvon ne in de middag van donderdag 14 juli in de Wesselstraat in Den toen het meisje uit school Deze gebeurtenis hield band met het feit dat de echtgeno te van verdachte met medenemen van het kind in 1962 naar Nederland terugkeerde, omdat zij in Canada niet kon wennen. De situatie werd ingewikkelder doordat op 5 augustus 1965 de man de Canadese nationa liteit verkreeg en op 23 augustus van dat Jaar op zijn aanvrage daartoe ook Yvonne werd genaturaliseerd. Het meisje bezit echter ingevolge de Nederlandse wetten tevens de Neder landse nationaliteit. De verdachte was ln 1956 getrouwd en het echt paar emigreerde in 1961 naar Cana da. Volgens de vrouw ging het huwe lijk niet goed en zou een echtschei ding worden uitgesproken. Volgens de man ging zij wegens heimwee naar Nederland. IN ENGELAND HALF MILJOEN WERKLOZEN (Van onze Londense correspondent) Als gevolg van de ernstige beste dingsbeperking, die de Engelse rege ring in Juli afkondigde, ls de werke loosheid nu gestegen tot het hoog ste punt sinds april 1963. Het aan tal personen zonder werk bedraagt nu ruim een half miljoen, of wel 2.3 procent van de totale werkende be- olking. De vakbonden hebben ogen blikkelijk hun grote verontrusting uitgesproken en achten dit hoge aantal werklozen het bewijs dat de plannen van de regering om over tollige arbeiders over te hevelen naar bedrijven die van economisch levens belang zijn, volkomen zijn mislukt. Bij de uitvaardiging van de straffe maatregelen in juli verklaarde pre mier Wilson dat een werkeloosheid anderhalf tot twee procent toe laatbaar is. Na de bekendmaking deze nieuwe cijfers zei hij ech ter in het Lagerhuis dat het zeer schadelijk voor de economie van het land zou zyn om nu de maatrege len ongedaan te maken. Men zou dan weer terechtkomen in dezelfde situatie als de laatste jaren van lo pen-stilstaan. Rijnsburgse predikant gepromoveerd (Van een medewerker). Aan de Theologische Hogeschool van de geref.kerk vrijgemaakt in Kampen is hedenmiddag gepromo veerd tot doctor in de theologie ds. J. Douma, vrijgemaakt predikant in Rijnsburg, op een dissertatie getiteld: „Algemene genade" waarin een uit eenzetting, vergelijking en beoorde ling wordt gegeven van de opvattin gen tezake van wijlen dr. A. Kuyper, wijlen prof. dr. K. Schilder en wijlen Joh. Calvijn. Promotor was prof. dr. L. Doekes en paranymien de heren ds. O. J. Douma in Assen, broer van Het proefschrift van dr. Douma is een lijvige studie van 383 pagina's waarvan de stof in vijf hoofdstukken is verdeeld. In het eerste hoofdstuk wordt een overzicht gegeven van Kuyper's opvattingen. In het tweede wordt de kritiek van Schilder en diens eigen standpunt weergegeven. Het derde hoofdstuk staat stil bij Calvin, waarna in het vierde een vergelijking tussen deze drie getrof fen wordt. In het slothoofdstuk geeft de auteur een eigen standpunt, dat zich voornamelijk bij Calvijn aansluit en waarin Kuyper en Schilder nogal wat kritiek moeten incasseren. Dr. Douma staat afwijzend tegenover Schilder met name tegen diens cultuurman daat, zoals deze dat poneerde. De algemene genade, zo conclu deert dr. Douma, kan in de theologie een wettige plaats behouden mits er althans in hoofdlijnen zo over ge sproken wordt, zoals Calvijn dat deed. Oppositie aantal officieren de eindstreep te la- bepaalde tijd maandelijks een be ten halen zag de heer Van den Wall drag te willen storten op giro 515 Bakt een verhoging van de kwali- van actie School-Slag te Hilver- teit van het beginmateriaal. Isum. De oppositie tegen het werkstuk in dr. Douma is niet alleen geko- en van enkele Kamper hoogleraren, maar ook van ds. Joh. Francke, vrij gemaakt predikant in Hoogeveen en van prof. dr. G. C. v. Niftrik van de universiteit van Amsterdam (even eens predikant geweest In Rijnsburg). By de promotie sprak de promotor woorden van hartelijke gelukwens, terwijl hU wees op de betekenis van dit proefschrift, dat in de theologi sche wereld zeker nog wel tot discus sie aanleiding zal geven. Dr. Douma had aan zijn dissertatie 17 stellingen toegevoegd. De 16e luidde: „Voor effectief catechetisch onderwijs is on dermeer een geschakeerd leerplan, door de kerker&ad goedgekeurd en gehandhaafd bij uitwisseling van catecheten, noodzakelijk. Na de promotie hebben dr. en mevr. Douma in de Stadsherberg een drukbezochte receptie gehouden. Woonwagenbewoners veroordeeld De rechtbank in Breda heeft twee beruchte Tilburgse woonwagenbe woners, die veertien dagen geleden terecht hebben gestaan wegens openlijke geweldpleging en vernie ling, diefstal, mishandeling en huis vredebreuk in Tilburg gepleegd, ver oordeeld tot ieder 15 maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eis was 18 maan den met aftrek. Een van hen werd bovendien voorwaardelijk ter be schikking van de regering gesteld met drie Jaar proeftijd. De ander werd reeds eerder onvoorwaardelijk ter beschikking van de regering ge steld. BINNENLAND Ontslag voor 20 man De NV Wifra-Sport in Deume, groothandel in sportartikelen gaat haar perso neelsbestand in de komende maan den drastisch inkrimpen. Van het personeel is ongeveer de helft, 20 man ontslag aangezegd. De ontsla gen vallen vooral ln de verkoop- en administratieve sector. Wifra-Sport trekt zich uit de groothandel terug, daar de winstmarges door het optre den van st eeds meer grotere inkoop- combinaties voortdurend kleiner zijn geworden. Eerste Limburgse DAF In Bom hoopt men volgend Jaar juli de eer ste DAF-personenauto van de band te laten lopen. Van het ongeveer 76.000 vierkante meter omvattende fabriekscomplex staan reeds het stalen frame van de montagehal, de lakstraat, de carosseriehal en de pershal overeind. BUITENLAND Geen t.v. in Lagerhuis Het Brit se Lagerhuis heeft een voorstel af gestemd om voor een proefperiode vijf weken de debatten met tele visiecamera's te doen volgen waar bij de ontvangst tot het parlements gebouw oeperkt zou blijven. Het oorstel werd verworpen met 131 te gen 130 stemmen. De tegenstanders staken hun vreugde over de over- inning allerminst onder stoelen of banken en maakten zoveel rumoer, dat voorzitter dr. Horace King tot orde moest manen en daarbij gek scherend opmerkte: „Dit wordt niet door de televisie uitgezonden". Schadevergoeding De Deense regering ::al door een particuliere stichting in rechten worden aange sproken voor een bedrag van een be- 'an het Hooggerechtshof om 900 oude handschriften aan IJsland af te staan. De saidhftüng, eigenaresse van ca. 2000 oude Noordse documen ten die 200 jaar geleden ln IJsland werden verzameld, verloor onlangs een proces tegen de staat, die de do cumenten per speciaal verdrag aan IJsland had toegezegd. Confetti-uitvlnder overleden Li de Noorditallaanse stad Vittorio Ve- neto is gisteren in de leeftijd van 104 jaar overleden ingenieur Ettore Fenderl, die de confetti uitvond toen toen hij pas veertien was. Deze uit vinding bezorgde hem grotere ver maardheid dan zijn latere belang rijke speurwerk op het gebied van radioactiviteit en industrie. Tien miljoen Het fonds voor steun aan de familieleden van de ramp, die het mijndorp Aberfan in Wales de vorige maand heeft ge troffen, heeft de een miljoen pond (ruim 10 miljoen gulden) overschre den. In het dorp is zoals bekend de berg mijnafval gaan sahuiven, waar bij 144 personen (116 kinderen en 28 volwassenen) om het leven kwa men. Bemiddeling van Oe Thant De achthonderd inwoners van het Brit se plaatsje Summerseat hebben de hulp ingeroepen van Oe Thant. de secretaris-generaal van de Verenig de Naties bi) hun geschil met de spoorwegen, die minder treinen in hun dorp willen laten stoppen. De Summerseaters zullen zonodig een ertegenwoordiger naar New York zenden om hun standpunt bij Oe Thant uiteen te zetten, zy achten zich in hun grondwettelijke rechten benadeeld. Gevechten in Guatemala Poli- e en verzetsstrijders hebben in de oude wijk van Guatemala-stad ge vechten geleverd waaraan hef- schoefvliegtuigen en tanks te pas kwamen. Vijf leden van de politie ;en opstandeling zouden hierbij zijn omgekomen. Volgens de politie ontstonden de gevechten toen een „verzetsman" een rechercheur dood schoot. De politie, gesteund door vliegtuigen en tanks van het leger, omsingelde de verzetsstrijders. Drie van hen werden gevangen genomen. Spaan* referendum De Spaan- regering heeft gisteren officieel bepaald dat 14 december a.s. de da tum zal zijn voor een nat'^naal re ferendum over de amenr>< ten op de organieke wetten, d' neraal Franco heeft aangekondig en die bedoeld zijn om Spanje mee politie ke vrijheid toe te staan. ADVERTENTIE 'n geschenk voor moeder 1 Camera-theater: Franse fllmweek K. en O. „Le bon rol Dagobert". 2.30. 7 en 9.15 uur nam; „La traversée de Paris" te middernacht. Gebouw Staal wijk: Prijsuitreiking Tuintje6vereniglng Floral la, 8 uur nam. Kloksteeg 19: Café-chantant „Chez Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit 't Ven- ;er. Vertoning slapstick-films Rijnsburg (Flora): Bloemen- deshow, 8 'Rijnlandflat: Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming. Film „Verstandig ouder schap" Spr. dr. J. J. Dulnker. 8 uur Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Af scheid schoolhoofd J. Berkenbosch. Schouwburg: K. en O. Toneelavond ■oor Jongeren. Kon. Ver. „Lltterls Sa- :rum" speelt „Reiziger zonder bagage". Schevenlngen (Circustheater): K. en O. Balletvoorstelling Ned. Danstheater. 8.30 uur nam. Vredeskerk (Burggravenlaan)Ker- kevelling voor Vredeskerk, 7 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuls): K. en O. Voordrachtsavond Hella S. Haasse, Hookeycantine Roomburg: Jazz So ciety Folk Beat 14, optreden quintet Rob Goudzwaard, 8 uur nam. Rapenburg 10: Tlenereoclëtelt ..'t Roefje". 8 uur nam. Rijnsburg (Flora): Bloemen- en mo deshow. 8 9.15 uur nam. I-Leiden. Excursie Teylersmuseum Haarlem. Vertrek Lelden Leiderdorp: (Gebouw Eikenlaan) An tiekveiling voor restauratiefonds her vormde dorpskerk. 2 ui ZONDAG Jehovah'8 getuigen. 4 Openbare lezing: 2.30 en o.io u. uum Rapenburg 10: „Open Huis". Tiener- sociëteit. Steenschuur 6: Kerk v. Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. J. Diender. 10.30 uur voorm, Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke- Zomerzjorg: Ledenverg. Kynologen- vereniging „Rijnland", 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. 7.30 9.30 Den Burcht (Jacobazaal)K. en O.- filmdub 16 „Fra Diabolo" 8 u. nam. Hogewoerd 175: Dienst vergadering v. Jehovah's getuigen, 7.25 uur. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadsgehoorzaal: Abonnementscon cert Residentie Orkest mm.v. Ned. Madrigaalkoor. 8 uur nam. Universiteit: Lezing vanwege Rijks- 2.30, 4.45. 7 en 9.15 LUXOR „De gendarme lm fy, York", alle leeft)'''»" Dagelijks 2.30. 7 9.15 9.15 zondag 2.30, „Llefdesdriti zaterdag Zondag 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN De Ruif (Janvossensteeg 59): Pa pen ten toonstelling Car la Klein opend dagelijks 10 uur voorm uur nam. behalve zaterdag Galerie Walenkamp (Nieuwsteen Tentoonstelling Ad Dekkers. Geot dinsdag t/m zaterdag 11 uur va 6 uur nam., vrijdag bovendien 10 uur nam (tot 9 december), LakenhalTentoonstelling .Jra grafiek uit de 19de eeuw". Wer] uur voorm. 4 uur nam.; zond 4 uur nam. (Tot 12 december). Legermuseum (Pesthuislaan); uitzondering var^ zaterdag van 1 Rijnland-flat (Ingang Bachstm Tentoonstelling Fer Hakkaart. Tweehuysen, Babs v. Everdlngen, Tentoonstelling van Japanse pret van Kyösaï Dagelijks 10 17 D 's Zondags 13-17 urn- zondag gesloten (t/m 30 novembe Universiteitsbibliotheek: Tentc stelling Franse boeken in Neder) gepubliceerd. Geopend dagelijks 101 voorm. 5 uur nam., behalve u dag en zondag (tot 25 november) Restaurant „Pardoeza": „Franse r Tentoonstelling Franse affiches. 11 voorm. middernacht: zaterdaé uur voorm. 2 uur nam. zondag sloten (tot 25 november). Rijksmuseum voor VoLkenkui (Steenstraat 1). Dag 10-17 u: 'u deT natuurwetenschappen- Zwellandlaan 6: Filiaal Blblloth Reuvens: Tentoonstelling Stlch; Kunstenaarshuisvesting Joop G Geopend maandag, dinsdag, woeni en vrijdag 912 uur voorm. en 1 uur nam. (tot 31 december). Wassenaar (Kunstzaal Heuff):, positie naaldwerk Hanne Meyer. Heer en droogboeketten van Me Eschauzler 's Maandags t/m zatert van 10 uur voorm 5 uur vendien dinsdag 8 10 uur i 24 november). Avond- en nachtdienst der apotlil Geopend voor spoedeisende len: apotheek Herding Blanken, gewoerd 171 tel. 20502. voor spoedeisende gevallen bovem geopend^apotheek Reljst, Steensti De zaterdag-, zondag-, avon< nachtdienst van apotheek R. v. Smallenburg te Leiderdorp wordt genomen door apotheek Herding) Blanken. De Oegstgeestse Apotheek is pend. Apotheek Voorschoten is op z By geen gehoor van uw hnlsarti specialist (of diens waarnemers) op dokterstelefoon 22222. Gravensteen S. Bodson- Salmon, Hotel CentralLedenvergadering Ve. tot IJsbestrljding. 4.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" speelt „Saint Joan", 8 uur Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw, 4 6 uur nam. Zendlngshuis (Oegstgeest)Afschelds- receptie mr. S. C. Graaf van Rand- wijck, 3.30 5 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienst vergadering v. Jehovah's getuigen, 7J2<5 uur. Jeugdhuis (Breestraat 19): Gemeen te onder 't Kruis. Spr. evangelisten C. v. d. Schans en C. van Eijk, 8 u. nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" speelt „Saint Joan", 8 uur W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- BIOSCOPEN den gruwelen" 18 J. (vanaf zaterdag). Dagelijks 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. „Raspoetln", 18 jaar. Dagelijks 2.30. 2.30. 4.45. 7 Zondag 18 J. „De tyger smyt ADVERTENTIE EEN HUIS VOL ST. NICOLAAS geschenken HAAGS AGENDA VRIJDAG 25 NOVEMBER American Theatre Group: ,3rea4i Spring". Dillgentia 20.15 uur N mer-Orkest. Circustheater. 20.15 uur. Neder!) Dans Theater met medewerking het Nederlands Ballet leiding van Peter Eros. ZATERDAG 26 NOVEMBEB DUigeniftia, 13.00 uur, Toneel# BU Kon. Schouwburg, 20.15 "omedie „Frühling: ntia, 20.30 uur. Nl „Mama. k(Jk zonder hand van Hugo Claus. Kurzaal, 20.15 uur. ConcertgeW orkest. £}-- Clrcustheater. 20.15 uur. Nederl# Opera-Stichting: herhaling Kon. Schouwburg, 20.15 u sche Comedie. „De Meteoor" drich Dürrenmatt. Frank Kooman, 14.30 uur. theater: „Het zonnekacheltje".' Kon. Schouwburg. 20.15 sche Comedie „Frühling: Dillgentia, 20.30 uur. Nieuw* jp medle: ..Mama, kijk zonder haal Ni van Hugo Claus. *r Circustheater, 14.30 uur, Sca^ J Ballet. MAANDAG 28 NOVEMBER Kon Schouwburg. 20.15 j Karsentv-Herbert Dillgentia, >.15 „La'Ca» het West Nederlands Symfonie-Of* «q DINSDAG 29 NOVEMBEB Kon. Schot.wburg 20.15 uur, W fw groep Centrum: „Angst en ellend* het Derde Rijk" van Bertold Brto t> WOENSDAG 30 NOVEMBEB Dillgentia. 14.00 uur. Toneel# J Arena: ..De kleine en grote IK*1 g Frank Kooman. 14.30 uu~ theater: „Sophonymus het nyn". Kon. Schouwburg. 20.15 i Kurzaal, 20.15 t»K to

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2