Juwelendieven snel gepakt Militairen helpen in Italië Foto's van zoneclips uit Gemini Verlies voor KNVB 10 x lekker roken voor 1.10 LEIDSCH DAGBLAD Brezjnew op congres in Sofia Met drie omarmingen heeft de Bulgaarse premier en partyleider ZJiwkow Leonid Brezjnew, eecrsnaris- generaal van de Sowjetrussische communistische partij verwelkomd, by aankomst op het vliegveld voor een groot communistisch congres waarop 80 partijen vertegenwoordigd zullen zijn. De communistische par- tijen van China en Albanië hebben d e uifcnodii gangen voor het congres, waarop o.a. over China en Vietnam gesproken zal worden, van de hand gewezen Ongeveer 130 Nederlandse militai- i ren zijn zaterdagavond vertrokken naar het overstroomde gebied in Italië om daar hulp te bieden. Zij werden per Fokker „Troopships" naar Pistoria gebracht. In deze zwaar getroffen stad werden zij har telijk verwelkomd. Het contingent Nederlandse militairen (met mate rieel) zal worden ingezet bij de voor ziening van drinkwater in Florence. De foto geeft een beeld van het inladen van het materieel in enorme Amerikaanse transportvliegtuigen op vliegveld Ypenburg bij Den Haag. De Nederlandse bijdrage aan de hulpverlening in Italië bestaat uit twaalf waterzuiveringsinstallaties en een dertigtal voertuigen. Het mili taire detachement wordt gevormd door personeel van parate Genie bataljons en van het korps Mobiele Kolonnes, alsmede door vrijwilligers van het op herhaling zijnde 107de Genie-bataljon. De Nederlandse militairen die op herhaling zijn, zullen over ruim 14 dagen, wanneer hun oefentijd is voltooid, naar ons land terugkeren. Het zal nog drie weken duren voordat de waterleiding van Flo rence hersteld zal zijn, omdat één van de belangrijkste waterbronnen bi) de overstromingen van 4 nov. ge heel ingestort is. Het gemeentebe stuur heeft gewaarschuwd dat zelfs na het herstel, het water nog veel chloor zal bevatten. De autoriteiten zijn verder be vreesd dat een groot gedeelte van de hoofdbuizen leliik beschadigd is. De gemeentelijke waterleiding is ree/is honderd jaar oud en verkeer de ook voor de overstromingen niet in een beste staat. Zeker een derde van de stad is nog van elektriciteit verstoken en van de 138.000 telefoonaansluitingen zijn er nog 50.000 onbruikbaar. Na roof in Eindhoven Vervolg van pag. 1 Het andere grote succes van de Geminivlucht was het waarnemen van de zonsverduistering zaterdag middag boven Zuid-Amerika. Door dat, een vlucht op grote hoogte als gevolg van een defect in de Agena- raket niet kon doorgaan werd dit eerst geschrapte agendapunt alsnog weer ingelast. Gedurende tien minu ten konden foto's gemaakt worden van de zon. die geleidelijk verder door d« maan werd bedekt, en gedu rende slechts acht seconden van de totale verduistering. Deze foto's, waarbij het zonlicht niet door de aardse atmosfeer wordt verzwakt en voor een deel van het spectrum zelfs geheel tegengehouden, kunnen we tenschappelijk van zeer grote v aar de zijn. Nog twee uur buiten Voordat Aldrin zijn record-uit stapje maakte, heeft hij nog twee uur en 29 minuten staande op zijn stoel door het geopende luik van de Gemind gestoken foto's gemaakt van de sterren en de aarde. Deze activi teit buiten de oabine vond zaterdag plaats. Door die twee perioden van wer ken bulten de cabine vestigde hij ook op dat gebied een nieuw record, na melijk van vier uur en 38 minuten. Het record stond tot dusver op naam van Gordon, die tudens de vlucht van de Gemini XI twee i r cn 52 minuten buiten de capsule was Vele storingen Overigens heeft de Geminivlucht een reeks moeilijkheden opgeleverd. Het begon in de nacht van vrijdag op zaterdag met een defect in de Agena-raket, het haperen van de boordradar en het uitvallen van ra dioverbindingen met grondstations. Gisteren deden zich moeilijkheden voor met een van de brandstofcellen en later werkten twee stuurraketjes van de Gemini niet naar behoren. Als gevolg van dit laatste manke ment moesten ook de proeven met stabilisatie en het opwekken van kunstmatige zwaartekracht met be hulp van een dertig meter lange kabel verbinding tussen Gemini en Agena vervallen. De Gemini is thans weer volledig van de Agena afgekop peld en zet zijn vlucht alleen voort. Er blijven voor de ruimtevaarders echter nog genoeg experimenten over. om druk bezig te zijn tot de Gemini morgenavond in de Atlantische Oceaan landt. (Van onze Einc'faoven-se correspondent) De poliitie in Eindhoven heeft twee mannen gearresteerd, die om half zes vanochtend een roofoverval hebben Aanhangers van Smith betoogden in Londen Duizenden aanhangers van het blanke bewind in Rhodesiië heb ben gisteren voor Downing Street 10 gedemonstreerd tegen premier Wil son, die zich echter bevond op zijn buitenverblijf te Chequers. De betogers trokken naar Downing Street na een herdenkingsplechtig heid bij de Cenotaph voor de Rhode- siërs die in beide wereldoorlogen zijn gevallen. Na een uur lukte het de politie Downing Street schoon te vegen. De betogers kwamen daama in botsing met een groep van 200 jonge liberalen, die demonstreerden met borden als „bevrijdt Rhodesië van Smith". Een van de spandoeken werd in stukken gescheurd. De politie scheidde de groepen zonder arresta ties behoeven te verrichten. Vervolg van pagina 1 ISRAËLISCHE AANVAL De openbare mening in Israël be treurt het gebruik van geweld tegen Jordanië, een land dat als veel ge matigder dan Egypte en Syrië wordt beschouwd en dat belang heeft bij rust aan zyn lange gemeenschappe lijke grens met Israël. Algemeen wordt echter ook gevonden dat een andere mogelijkheid niet meer be stond, omdat de „El Fatach"- groepjes nu eenmaal vanuit Jorda nië opereren. Men heeft in Jeruza lem echter zelfs van Amerikaanse zfjde een afkeuring in ontvangst moeten nemen. De andere Arabische landen waren zeer fel in hun reac ties. Irak bood Jordanië onmiddellijk militaire hulp aan. Jordanië zelf kon digde de noodtoestand af. Onder toezicht van VN-waarne- mers is de rust in het grensgebied Inmiddels hersteld. De strafactie was voor dag en dauw begonnen door in fanterie. en tankeenheden, die Ia-ter werden gesteund door de luchtmacht, toen Jordaanse vliegtuigen ten tone le verschenen. Het kwam zowel tot een gevecht op de grond als in de lucht. Israëlische Mirage-straaljagers zouden een Jordaanse Ilawker Hun- ter hebben neergeschoten. Jordaanse berichten dat Israël twee vliegtuigen zou hebben verloren, zijn in Jeruza lem met klem tegengesproken. Bij de operatie van de grondtroepen zou één Israëlische militair zyn gedood en zou een tiental gewond zyn ge raakt (volgens het Jordaanse opper bevel zouden echter 50 Israëliërs gedood of gewond zijn). Hier zouden zware Jordaanse verliezen tegenover staan. Een Jordaanse woordvoerder by de VN sprak over 26 doden en 54 gewonden. Naar moet worden aangenomen zfjn de meeste slacht offers gevallen In de dorpen waarop de Israëlische aanval richtte. Het zwaarst getroffen is het garni zoensplaatsje Samod, dat enkele ki lometers van de gr er< verwijderd ligt. Er zouden tientallen huizen ver- woest zijn. gepleegd op een juwelierszaak. Zij gooiden een steen door een ruit van juwelier F. Eyck in het centrum van Eindhoven. Uit de etalage gristen zij vervolgens voor een waarde van f. 40.000.aan ringen en sieraden mee. De steen, die de daders in de etalage hadden geworpen richtte daar zware schade aan: s'era-den tot een totale waarde van f. 60.000.werden vernield. De Eindhovense politie, gewaar schuwd door een volautomatisch alarmsysteem, kwam meteen in het geweer. Binnen enkele uren had men twee man in een auto aangehouden, die de buit bij zich bleken te hebben. Op het ogenblik wordt een uitvoerig onderzoek ingesteld naar de antece- denrten van de beide daders. Hierbij wordt ook onderzocht in hoeverre er verband zou kunnen bestaan tussen deze roofoverval en die, welke ln de afgelopen maanden zijn gepleegd op juwellerszaken, zowel in Eindhoven als in andere plaatsen in Nederland. Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Beroepen te Rottevalla J. zyistra, kand. te Wassenaar. Aangenomen en naar Achterveld W. Dekker te Noord wijk aan Zee. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Bedankt voor Suurhuisterv een- Opende J. J. Wildeboer te Driesum. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Borssele J. Karens te Nieuwerkerk (Z). Landelijke actie School-Slag 't Zal ons een zorg zijn Ja. 't zal ons een zorg zijn wat ze daar in die ontwikkelingslanden op schoolgebied doen. wy geven toch immers telkens als ons ln de kerk daar om gevraagd wordt, onze (be scheiden) gift voor de zending en soms ook nog eens voor het wereld- diaoonaat. En verder: als er ergens een grote ramp voorkomt, zyn we toch immers ook bereid om nog eens wat extra te geven? We doen toch onze plicht? Deden we onze plicht maar! Neem een land als Kongo, vyftien miljoen inwoners, waarvan zeker twee k twee en een half miljoen protestanten. 400.000 protestantse kinderen volgen lager onderwys en hoeveel middel baar? In het schooljaar 1964-1965 waren het er nog geen 9.000. Voor de rest waren er gewoon geen middelba re scholen. Leerlingen waren er ge noeg. De Nederlander, drs. Eric de Vree- de, al Jaren by het onderwys in de Kongo werkzaam, heeft nu van de Presbyteriaanse Kerk van de Kongo opdracht gekregen een school te stichten voor opleiding van leraren by het middelbaar onderwys. Want leraren zyn allereerst nodig. Aan de nu 45 protestantse scholen voor middelbaar onderwys (in 1960 wa ren het er nog maar vyf) zyn nog scholen by. Daarvoor moeten leraren ten werkzaam. Dat moeten Kongo lese christenen worden, maar boven dien: men moet uitbreiden. Elk jaar moeten er vyf tot tien middelbare sch ol-enby. Daarvoor moeten leraren komen. Het is goed te weten dat ook de nieuwe school van Eric de Vreede uit de grote actie School-Slag geld zal krygen. Christenen uit vele lan den helpen by de oprichting van deze school. In Nederland kunnen wy via de actie School-Slag met een bydrage van ongeveer f 60.000 de opening van deze school werkeiyk mcgeiyk maken. Dit Is echter maar één project van de vele ln Afrika, Indonesië, Paki stan, India, het Midden-Oosten, Is raël, Suriname, Brazilië en Argenti nië, Canada en Australië, maar ook in dichterby gelegen Europese lan den, zoals Italië, Frankrijk, België De actie School-Slag spant zich er voor ln om in al die landen zeer noodzakelijke schoolprojecten te hel pen. Van 19 tot 26 november 1966 draait de actie School-Slag op haar hoogtepunt. Dan zullen over heel Ne derland tenminste 800.000 envelop pen worden verspreid, waarmee men beoogde f 5 miljoen hoopt te brengen. .Als Nederland de School-Slag wint, gaan over heel de wereld deu ren open voor het kind!" Vervolg van pag. 1 Het bericht van het plotselinge overiyden van de heer Brunt heeft een verbijsterende indruk gemaakt op al zyn medewerkers. Vanmorgen vroeg heeft de heer W. A. G. M. Meu- leman, die zaterdag de leiding van de KNVB van de heer Schroder had overgenomen, in het bondsbureau de employees ln kennis gesteld van het grote verlies dat de voetbalbond heeft geleden. Vervolgens begaf hij zich met de heerH.A. Burgwal, chef de bureau van de KNVB, en de heer S. Muilenburg, directeur van de Sport- toto, naar het huis van de overlede- „Ik heb aan hem een groot vriend verloren", zei de heer J. J. Egberts, vice-voorziüter van de KNVB en voorzitter van het zondagamateur- voetbal. „Zyn vriendschap was over weldigend. Hy was de man die de zaak weer by elkaar bracht, zoals by de moeilijkheden tussen het ama teurvoetbal en het betaalde voetbal. Hij heeft, een geweldige betekenis ge had voor de bond. vooral door zijn Internationale contacten, zyn me thode van werken was ook door zijn hobby dusdanig omvangrijk, dat hy feitelijk meer deed dan men selijk verantwoord was. Het is een groot, verlies voor de KNVB. Dit doet je weer de vraag stellen: wat is het leven?". Dq heer Jos Ooler, vlce-voorzitter van de bond en praeses van de se- mi-profs, noemde het overiyden van de heer Brunt "n slag voor de KNVB. „Het is verschrikkelijk, onbegrype- lijk", waren zijn woorden, „ik kan het nog niet verwerken. Het is een groot verlies voor de bond. Voor de heer Meuleman is het een verschrik- kedyk begin". In de loop van de dag zal de heer Coler zich naar het bondsbureau be geven om met de heer Meuleman te bespreken welke maatregelen moeten worden genomen om te voorkomen, dat er zich stagnaties in het bands- apparaat voordoen. ,.Lo was een enorme figuur", zei Dirk Nys, .zoals de bond er in zyn bestaan maar weinigen heeft gehad". Het Rotterdamse bomdsbestuurslid, dat elf jaar ln het hoogste orgaan van de KNVB met de heer Brunt heeft samengewerkt, noemde hem een by na onvervangbare persoon. „In dit, vak kon Je je geen betere wensen. Hij las de wensen van je gezicht af. Hy was voor ieder die met hem sa menwerkte de centrale figuur. Hij voelde de wisselwerking tussen be taald- en amateurvoetbal zo volko men aan. Hy was ge<en vriend van een bepaalde sectie, hij was een vriend van alle secties. Ik vind het ook zeer erg voor Meuleman die de zaak moet. overnemen en nu de man die insider was tot in zijn gebeente moet missen". MAANDAG Schouwburg: Abonnementsvoorstel- Ilngen Toneelgroep ..Ensemble" speelt .Het Bofors-kanon" 8 uur nam Schouwburg: Abonnementsvoorstel- llngen Toneelgroep „Ensemble" spee»t „Het Bofors-kanon" 8 uur nam. Dr. A. van VoorthulJsen6chool (Mar- nlxstraat)Ouderavond. 7.30 uur nam. Haarlemmerweg: Officiële opening vuilverbrandingsinstallatie. 3 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten 7 8 uur nam. Demonstratieavond Kon. Ned. Natuur historische Ver., 8 uur nam. Dlenstvergaderlng van Jehovah'a ge tuigen. 7.25 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: Kon. Ver. „Lltteris Sa crum" speelt „Azouk", 8 uur nam. Camera-theater: K. en O.-film van de maand „8Va, Otto en Mezzo" 7 en 9.15 uur nam. St. Antonlus Clubhuis: Cabaret Sel- whip „Fryslan", 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Avondegeoed. 7 30 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19): Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr drs. H. J. van Hattum over „Het een en ander over de toepassing van groei stoffen ln de fruitteelt", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert Jeugdor kest en Drumband „De Burcht", 8 u. DONDERDAG Dlenstvergaderlng van Jehovah's ge tuigen. 7.25 uur nam. Stadsgehoorzaal, kleine zaal: Kerk en Vrede. Openbare bijeenkomst. Spr prof. dr. J. H. Heering over: „Wie wikt net geweten van de wereld?", 8 u. nam. De Lakenhal: Ver. van belangstel lenden ln de Lakenhal. Spr. prof. Th. Lunslngh Scheurleer over „Leldse ver zamelaars". 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal ge- spreksavond, 8 uur nam. Geb. Chr. Soc. Belangen. Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Spr. dhr. J. ten Heuvelhof over „Wat ver wachten wy?" 8 uur nam. Nieuw Minerva: J.O.V.D. Sprekers de heren T. A. Th. Spoelstra over „Kie zenmaar hoe?". J. M. J. Blom en J Stakenburg oer „Bevolkingsvraag- StadsgehoorzaalK en O-meester- serie Residentie-orkest o.l.v. Bruno Ma- derna. Solist Lothar Faber, hobo. 8 Stadsgehoorzaal (foyer): N.C. Reis V. Oostenrijkse avond. Spr. dhr. Slmon de Waard. 8 uur nam. VRIJDAG Aula school Asserstraat: NCVB. afd. centrum. Spr. dhr. A. Kieft over: „Creativiteit en persoonlijkheidsvor ming", 8 uur nam. Evang. Luth. Kerk: Orgelconcert mevr. A. Bla/nkenetein-Offenberg. 8 u. Rijksmuseum voor Volkenkyy zing dr. C. Ouwehand over: dienst op Hateruma", 8 uur n ZATERDAG Den Burcht: Toneelver. D.Ot van „Als 'n kwartel". 8 uur Leldse Volkshuis: Bazaar ,J 10 uur voorm.6 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. ..LltUrl crum" speelt „Azouk", 8 uur ti 1 Stationsplein bus 413^ cursie Katwijk-Noordwijk Kot' Natuurhistorische Ver., 10.20 Rapenburg 10: Sociëteit tezamen met de Morlaen, cabjl The Gamebreakers, 8 uur nam. 1 ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttors van Jehovah's getuigen, 4 en j nam.; Openbare lezing: 2.3" Oude Ryn 5: Plnkstergemeeni* de heer F. A. L. Poeteray, 2 uui Oude Rijn 5: Gem. vooi lijk christendom. Spr. evang, 8 Brugge. 7.30 uur nam. Rapenburg 10: Sociëteit 't en 't Venster, 8 uur nam. Steenschuur 6: Kerk va_ Christus van de heiligen der 1 dagen. Spr. dhr. Diender, 10.5 voorm. AGENDA BIOSCOPEN TRIANON: „Katten", 18 Jaar Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. I 2.15, 4.30. 7 en 9 15 uur. LUXOR: 'Het huls der begeert* Dagelijks 2.30, 7 en 9.16 uur. 1 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. CAMERA'Girl with gTeen ey« Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, 1 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO- „Ik een vrouw" lfl Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: „Operatie Lissabon", H Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LIDO: „Battle of the Bulge" dennenoffensief 1944"). DageltJ en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN De Ruif (Janvossensteeg 58): penten toons telling Carla Kielt opend dagelijks 10 uur voorm uur nam. behalve zaterdag c~ t/m 7 december). Legermuseum Pesthulslaani uitzondering van zaterdag van (zondag 1 uur) Galerie Walenkamp (Nli Tentoonstelling Georg Hadeler.l 11 uur voorm.6 uur nam.; 1 ook 7.309.30 uur nam. (tot I vember). Rijnland-flat (Ingang Tentoonstelling Fer Ha Tweehuvsen. Babs v Everdlngen, van Dlriteren en Ben Wolfs. Ge zaterdag 2—5 uur en woensdw ADVERTENTIE de kleintjes van ELISABETH BAS B A S J E S ï&L>- BINNENLAND Gasverstikking De 71-jarige heer J. Harkink is zaterdagmiddag in een woning aan de Westermolens in Den Haag dood aangetrofen. In de kamer stroomde gas uit een nlet- brandende kachel. De 67-jarige be woner van het huis, een vriend van de heer Harkink, bij wie deze op be zoek was, werd bewusteloos naar een ziekenhuis gebracht. Ook een hond en een kat werden dood in de ka mer gevonden. Miljoenenorder De N.V. ma chinefabriek Breda voorheen Backer en Rueb heeft opdracht gekregen voor de levering naar Rusland van 28 complete installaties voor het in dozen verpakken van pakjes marga rine en vet. De totale leverantie om vat 140 machines en heeft een waar de van ruim drie min. gulden. De opdracht maakt deel uit van een door de firma A. Johnson and Co (Londen) Ltd uit Rusland ontvan gen order tot levering van een aan tal complete margarine, vet- en mayonaiseabrieken Lijstaanvoerder P.S.P. Ten be hoeve van het referendum onder de leden hebben partybestuur en par- tyraad van de PSP grosiysten opge steld voor de kandidaatstelling voor de tweede kamerverkiezingen. Una niem besloot men de leden te advi seren H. J. Lankhorst en A. G. van der Spek. resp. voorzitters van de tweede- en eerste-kamerfractie van de PSP als de lysaanvoerders aan te wyzen. De uitslag van het refe rendum zal omstreeks 8 december bekend zyn. Paarden gedood In de nacht van zaterdag op zondag is naby het viaduct in de Ryksweg 43 in de ge meente Heerenveen een sportwagen in botsing gekomen met vier loslo pende koerspaarden Door de botsing vloog de sportwagen van het drie meter hoge talud en werd geheel vernield. De bestuurder bleef onge deerd. Eén van de paarden was op slag dood, een tweede moest op ad vies van een veearts worden afge maakt. Vlak daarvoor was al een veulen van de groep uit een weiland MET EEN ENKEL WOORD ontsnapte dieren onder een auto ge komen en gedood. Een van de ge dode vertegenwoordigde een waarde van 15.000-. Ontslagen bij „Hofnar" De di rectie van de Hofnarsigarenfabrie ken in Valkenswaard heeft 40 Bel gische werkneemsters zowel ge huwde vrouwen als jonge meisjes ontslagen. Dit is een gevolg van de mecha nisatie in het bedrijf, waardoor de sigaren niet langer met de hand worden gemaakt, maar machinaal. Slachtofer van overval? De 44- jarige Nederlander Franciscus Smeets is in de nacht van vrydag op zaterdag zwaar gewond gevonden op een trottoir in de Brusselse binnen stad. Hy werd overgebracht naar een ziekenhuis en daar is hy kort na aankomst overleden. De politie ver moedt dat hy het slachtoffer is ge weest van een roofoverval. De heer Smeets was de eigenaar van een door Nederlanders in Brussel veel bezocht restaurant ln Elzene, een van de steden van de Brusselse ag glomeratie. dicht by het koninkiyk stadspaleis. Schip tegen donaupont Het Braziliaanse zeeschip Turiacu (4000 brt) is gistermiddag op het Noord zeekanaal by de Hembrug tegen een daar aan de noordwal van het ka naal afgemeerd liggende donaupont gevaren. De Turiacu kreeg aan bak boord een scheur van circa 20 me ter lengte lopend van ruim drie tot de machinekamer, 1.70 meter boven de wateriyn. De schade aan de pont moet nog worden vastgesteld. De Turiacu, een regeringsschip kwam van IJmuiden en voer op eigen kracht naar Amsterdam waar het nu ln de vlothaven ligt. Het schip is de verkeerde bakboord onderdoor gang van de Hembrug doorgevaren. Naar de oorzaak van de aanvaring stelt de rijkspolitie te water een on derzoek in. BUITENLAND Communisten ln Thailand Ge wapende communistische opstande lingen hebben het afgeloen week einde by een aanval op een oer woudpatrouille van de politie zes po litiemannen gedood en drie gewond. De tiende politieman bleef onge deerd. De patrouille volgde het spoor van ongeveer 200 communisten die zich in het oerwoud van de noord- oosteiyke provincie Nakorn Phanom verzamelden. Het betrokken gebied is nu omsingeld door legereenheden en politie. Hongaar spioneerde Een Hon gaarse handelsattaché, in Milaan, die op verdenking van spionage is gearresteerd heeft volgens de politie gedurende een periode van zeven maanden inlichtingén verzameld over Amerikaanse en Italiaanse ba ses in het noorden van Italië. Agitatie ln Turktfë Amerikanen zyn gisteravond in paniek door de straten van Adana (Turkyë) gerend omdat zy bang waren voor hun le ven ln verband met anti- Ameri kaanse agitatie. Enkele Amerikaanse gezinnen hebben hun woningen ver laten en zich op de Amerikaanse ba sis te Icirlik, buiten Adana. in vei ligheid gesteld. De anti-Amerikaan se beroering, die in het weekeinde is begonnen, ontstond na geruchten, dat acht Amerikaanse neger-militai ren van de basis Turkse vrouwen hadden gemolesteerd, die uit een bioscoop kwamen. Vernielingen ln Hollywood Naar schatting duizend jongelui hebben zaterdagavond ln Hollywood gede monstreerd tegen de „bemoeizucht" van de politie, zy staken twee auto bussen in brand en vernielden tal rijke ruiten. Personen beneden de 18 Jaar moeten in Hollywood om 22 uur van de straat zyn. Podgorny In Oostenrijk Presi- sident Podgorny van de Sowjet-Unle is vandaag aan het hoofd van een groep Russische topfunctionarissen in Oostenrijk aangekomen. Belang- ri)ke politieke resultaten worden van dit bezoek niet verwacht. Wel meent men dat de Russen hiermee nog maals willen beklemtonen dat zy veel belang hechten aan de neutra- litiet van Oostenrijk. Vondst In Rostow In het gebied van Rostow-aan-de-Don zyn de puinhopen gevonden van een fort uit de zestiende tot de vyftiende eeuw voor Christus. Hulp voor Pakistan Het Pa kistan Consortium, dat eerder deze week in Pary vergaderd heeft, heeft Pakistan voor 400 miljoen dollar hulp toegezegd. De toezegging van Nederland ls 4.4 miljoen dollar en die van België 500.000 dollar. Kohier vertrokken De Ameri kaanse ambassadeur in Moskou Foy D. Kohier, die daar vier Jaar in func tie is geweest maar nu by het State Departement (Buitenlandse Zaken) in Washington is aangesteld, is za terdag door de Sowjetrussische mi nister van Buitenlandse Zaken Gro- miko op een afscheidslunch ontvan gen. Vandaag vloog hy naar de V.S. Controle van waterval Militai re ingenieurs lelden d ewatorvallen van de Niagara op de grens van de V.S. en Canada tydeiyk en gedeel- teiyk om teneinde na te kunnen gaan hoe men de erosie stroomop waarts kan tegenhouden. Op ander halve kilometer van de deels Ame rikaanse, deels Canadese, hoefyzer- vormige waterval is daartoe een dam van 548 meter lang aangelegd waardoor de stroom meer naar de Canadese zyde wordt gedwongen. Sari Dewi naar Japan Ratna Sari Dewi, de uit Japan geboortige 25-jarige vierde vrouw van president Soekamo van Indonesië, is zaterdag uit Hongkong naar Tokio vertrok ken om daar de geboorte van haar eerste kind af te wachten. Zy was donderdag uit Djakarta in Hong kong aangekomen. 7—9 1 (tot 1 december). van Kyöeal Dageiyks 10 11 's Zondags 13 17 uur. R (I asm naë um voor Volken (Steenstraat 1): Dag 10-17 1 dags 18-17 «ur RlUwmuseum voor de geectü de* natuurwetenschappen DM nu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuffl goffitie naaldwerk Hanne Meyi !eer en droomboeketten van Eschauzder. 's MaandagB t/m z van 10 uur voarm. 5 uur n vendien dinsdag 8 10 uur na 24 november). AVOND- EN NACHTDIENI DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gn Doeza Apotheek, Doezastraat 51 21.313 en: Haven Apotheek, Hifl tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avod nachtdienst van apotnc_„ Breest Smallenburg ln Leid wordt waargenomen door de Apotheek. BM geen gehoor van uw bobt specialist (of diens waarnemer op dokterstelefoon 22222. HAAGS AGENDl MAANDAG 14 NOVEMBEl Circustheater, 20.30 uur Nede se Operastichting Elektra. DINSDAG 15 NOVEMBEB Kon. Schouwburg. 20.15 uur, Rotterdams Toneel. De dood v handelsreiziger. Dillgentia 20.00 uur, Janacel tet. WOENSDAG 16 NOVEMBEl Kon. Schouwburg 20.15 uur,! naai Ballet. DLligentia, 20.15 uur, AB Sohmldt, plano. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 oor) Ypenburg vilssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg He'sinkl Stockholm Kopenhagei Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nlc* Ber.yn fwünchen <4Unch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Bf-celona Madrid Mallorca Lissabon geh bew geh bew zwaar bew geh bew. geh bew geh bew geh bew. geh bew. regen regen motregen onbewolkt geb oew regen geh bew onbewolkt geh bew licht oew geh opw geh bew geh bew geh bew liH!' bew. ?eh oew onbewolkt onbewolkt licht bew geh bew

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2