kom, zie en win Philips draaitop stofzuiger WINST WINST WINST ES5- De stofzuiger met een slang die helemaal m kan ronddraaien. Ja, zo is er maar één M.G.H.den Haan gaat Leiden verlaten Arrestant overleden verkade lange beschuitjes LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 1 NOVEMBER 1985 aan kwaliteit aan prijsvoordeel ameubleT (raai jankoop ontva bijzonder attractieve november-aanbiedingen Chique Franse stijlkamer, perfektvan uitvoering en bekleed met prachtige velours d'antique. De sierlijke "chaisse longue", de heren- en de damesfauteuil met losse zitkussens. 2985.- NEERLANDS GROOTSTE MEUBEICOLLECTIE HET Gedistingeerd, comfortabel bankstel. Excl loursbekleding, practlsche losse kussens. E geheel. Royale driezitsbank en twee fauteuil SHOWROOM EN MEUBELFABRIEKEN TE WAALWIJK WAALWIJK GROTESTRAAT 299 TEL. (04160) 33 55 MAASTRICHT St.-Jocobstr. 4 ALMELO-Centr. Grotestr. 33 APELDOORN Hoofdstr. 166 Modern bankstel, rui me driezitsbank, bij zonder comfortabele herenfauteull en dito damesfauteuil bekleed met smaakvolle Scan dinavische meubelstof en een prachtkwallteit im. leder. Het geheel van excellente kwali- telt- KQK Palissander eetkamer, rijk door het prachtige materiaal en de su blieme vormgeving. Extra groot palissandcrpress wandmeubel, doordacht ingedeeld, gezellige familietafel, vier fraaie stoelen. Blank essen slaapkamer. Magnifieke vierdeurs garderobe/lin nenkast, indeling met o. a. vier binnenladen en speciale met klap deuren afgesloten ruimte bovenin, luxueus toogledikant en twee nachtkastjes. 895.- Zonder gesleep overal gemakkelijk bij. Dank zij draaitop en zwenkwieltje aan de onderkant. Bovendien staat hij muurvast op de trap. Eenvoudig te legen door hygiënische papieren stofzak. Nooit-meer-bukken zuigmond. Op en top modern comfort! I ÏO - Philips Ml j) rL ihanasteel- fy \stofzuiger 149, - fT M \(in combinatie I C met klopveger V 249,-y Philips ketelstofzuiger 179,- Philips draaitop stofzuiger 199, Philips Y hanasteel" V stofzuiger 129, Joyeuze zitkamer op zwenkwieltjes. Zowel wat constructie als vormgeving betreft een uitmuntend ameublement. Fraai lm. leder werd op vakkundige K» wijze gebruikt voor de bekleding. Losse kussens vergemakkelijken het v onderhoud. Een heerlijk comfortabel bezit. 995.- Spreiding betoling mogelijk Fronco thuisbezorging Toonzolen ook op moondogen uw merk van service en vertrouwen De heer M. G. H. den Haan, hoofd van de Dr. A. van Voort- huijsenschool, gaat Leiden verlaten. Met ingang van 1 februari a.s. is hij benoemd tot pedagoog-didacticus aan een Pedagogisch- psychologisch instituut in Hilversum. Twintig jaar hoofd Van Voorthuijsenschool De heer Den Haan, die in 1946 in Lelden tot hoofd werd benoemd, heeft ln deze twintig jaar een belangrijk aandeel gehad ln de ontwikkeling van het onderwijs aan geestelijk ge handicapte kinderen. In een eenvou dig „schooltje" aan de Caeciliastraat begonnen, staat hij thans aan het hoofd van de moderne en zeer goed Matt Matthews bij Folk Beat Op de eerstvolgende jazzavond van Folk Beat 14, zaterdag a.s. in de kan tine van het sportpark Roomburg, zal de vermaarde Nederlands-Ameriaan- se accordeonist Matt Matthews met Rijn trio (wederom) medewerking verlenen. Matthews naam als jazzmusicus werd vooral gevestigd door zijn op treden in Amerika met Charlie Par ker, Dizzy Gillespie e.a. geoutilleerde Dr. A. van Voorthuij senschool aan de Marnixstraat, een school, welke terecht, in landelijke kringen van dit onderwijs tot een voorbeeld wordt gesteld. Een groot aandeel heeft de heer Den Haan ook gehad in de 'plannen tot oprichting van een B-school aan de Koning straat waarvoor de raad indertijd een krediet van f 1.300.000 voteerde. Plan nen, welke echter nog niet verwezen lijkt zijn. Voorts strekten zijn activi teiten zich uit op het terrein van een medisch-pedagogisch kleuterdag verblijf, waarvan de opening niet lang meer op zich zal laten wach ten. Bovendien is thans de discussie op gang gekomen over de inrich ting van een meisjes-tehuis en een dagverblijf voor oudere pupillen, in richtingen, waarvan de heer Den Haan steeds de urgentie heeft in gezien. Ook in het Leidse vereni gingsleven is de heer Den Haan een bekende figuur. Zo is hij o.a. een actief medewerker in het bestuur van de Vereniging voor Pedagogiek. Meisje in het water gevallen De 5-jarige Sofia Betgen van de Oranjegracht in Leiden viel gister middag omstreeks twee uur in het water van deze gracht. Een tot nog onbekend gebleven voorbijganger heeft het kind op het droge gebracht. Het meisje is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Bestuur De Vliet Het bestuur van de LVSRV „De Vliet" is als volgt samengesteld: Mej. B. E. Drayer (praeses), mej. W. H. Goudswaard (ab-actls), mej. S. P. Vanhorick (quaestrlx), mej. W. Wacht (commissaresse materiaal) mej. H. C. van Dyk (commissaresse afroeien), mej. M. B. van der Wal (assessor), mej. M. van den Heuvel (adviserend lid). Jongen loopt tegen brommer Een 11-jarige Leidse jongen liep gistermiddag omstreeks vier uur op de Kanaalweg tegen een bromfiet ser, toen hij zich zonder op het ver keer te letten op het fietspad begaf. De knaap viel en brak zijn onder been. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Buitenlandse arbeiders Nu steeds meer bedrijven overgaan tot het ontslaan van steeds meer personeel, vraag ik me af of het niet de hoogste tyd wordt dat onze rege ring een begin maakt met de gelei delijke afvoer van de buitenlandse arbeidskrachten. Uit eigen waarneming weet ik dat de arbeidsprestaties, o.a. in de bouw vakken, van de buitenlanders verre achterblijven bij die van de Neder landse arbeiders, terwijl onze rege ring aan hen veel meer geld ten koste legt dan aan de arbeidskrach ten van eigen bodem. Het zou toch al te dwaas zijn wan neer buitenlanders in alle mogelijke bedrijven werkzaam zouden zijn, ter wijl er Nederlandse arbeiders werk loos rondlopen. Een bouwvakker. (Naam en adres van de inzender zijn ons bekend. Alleen willen wi, er op wijzen dat de ervaringen van vele werkgevers in andere bedrijfstakken ten aanzien van de arbeidsprestaties blijkbaar toch heel wat gunstiger zijn dan de schrijver van het boven staande met betrekking tot de bouw vakken meent te kunnen constate ren. (Red. L.D.) Pot voor Tibet Als Leids ingezetene, diep begaan j met het lot van de Tibetaanse vluchtelingen, vraag ik mij af of het niet mogelijk zou zijn, buiten onze bijdrage aan de nationale inzameling om, privé-hulp te bieden, bijv. door gratis-dienstverlening in het eigen beroep en de kostprijs af te staan aan het nationale comité. Een Leidse kapper ontwikkelde al een stap in die richting door a-s. zaterdag in zijn salon zijn bezoekers en bezoeksters gratis te behandelen en de clientèle vervolgens uit te no digen een bedrag naar eigen goed dunken in een „Pot voor Tibet" te deponeren. Een sympathiek denkbeeld, dat na volging verdient. KENT UW VERKEERSREGELS Stelt u zich voor een rijweg met een zijstraat, (wegen van gelijke rangorde i. Uit die zijstraat kom ik, op de fiets. Links van mij nadert een bromfietser, doch in de veron derstelling dat deze wel voor mij zal stoppen, fiets ik rustig door. Doch helaas, deze bromfietser is geenszins van plan te stoppen met als resultaat dat hij mij pardoes om ver rijdt. Als ik, nauwelijks van de schrik bekomen, weer overeind gekrabbeld ben. begint mijnheer de bromfiets- berijder mij uit te schelden voor al les wat mooi en lelijk is. Ik meen (hoe onnozel van mij) hieraan snel een einde te kunnen maken en wel (Van onze Alkmaarse correspondent) Een 20-jarige jongeman uit Wog- num is bij het overbrengen naar het politiebureau in Heiloo in de pa trouillewagen onwel geworden en kort daarop overleden. De man was gistermorgen vroeg door de simpele opmerking: „Ik kwam toch van rechts, mijnheer". Wederom heb ik echter buiten de waard gerekend, want wat krijg ik als antwoord: „Maar mijnheer (hij werd plotseling beleefd) hoe kunt u nu spreken over voorrang, ten eerste berijd ik een bromfiets en ten twee- j de ga ik rechtdoor I Tegen zoveel logica kon ik niet op en daarom ben ik maar weer op mijn I fiets gestapt (ik had gelukkig geen schade) en onder het naar huis rij den heb ik zitten denken aan de tijd j dat een bromfiets nog langzaam ver keer was, ook een rechtdoorgaande. Hoogachtend, (H. Spruit). door de rijkspolitie in zijn woning ge arresteerd, omdat hij bij een ver keersongeval betrokken was geweest. Toen hij plotseling in elkaar zakte, werd hij op advies van een arts naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar gebracht, waar hij kort na aankomst overleed. De man was zondagnacht na café bezoek met enkele vrienden om drie uur in Heiloo met een door hem be stuurde auto uit een bocht gevlogen en tegen een boom terechtgekomen. De twee passagiers werden eruit ge slingerd, maar bleken nagenoeg geen letsel te hebben opgelopen. De chauf feur reed nog enkele honderden me ters met zijn auto richting Alkmaar, doch zette de wagen daarna aan de kant. Hij liep een kilometer of twee naar Alkmaar, waar hy een lift kreeg naar Wognum, waar hy nog per fiets enkele kilometers moest rijden om zyn woning te bereiken. Een sectie op het stoffeiyk over schot heeft uitgewezen, dat de man in de tyd dat hy thuis is geweest, kans moet hebben gezien vergif in te nemen, dat een bestrijdingsmiddel voor de landbouw is. Vermoedeiyk heeft hij gehandeld in een schuldge voel, menende dat de twee inzitten den van de auto door zijn tordoen om het leven waren gekomen. De politie acht het onderzoek in de zaak nu af-

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 8