onmisba bouwstoffe onmis vitamin extra caroteen en... heerlijke VEILING van Car 3 tl TÏMWË3EÏanes aardgas- olie- VEEL GELD Bluej Band secretaresse Bij vechtpartij drie politiemannen gewond lenze bestraft Lagerhuis verwerpt motie inzake Blake IN AMSTERDAM Jongeren buigen zich over jeugdproblemen zonnewarmte welke flinke jongeman Zo'n spring-in-'t-veld heeft heel wat nodig Goed dat Blue Band zoveel geeft: Blue Band. smaak Gemaakt van uitgezochte oliën en vetten. Vol onmisbare bouw stoffen. Verrijkt met vitamine en caroteen om weerstand en groei kracht te verzekeren. En zo heerlij van smaak. Huisvrouwen werken mee aan smaakproeven, om de fijn ste smaak te vinden. Hun voorkeur H geeft de door slag. Blue Band. Waar krijgt U tegenwoordig nog zoveel voor zo weinig? KAS-ASSISTENT ASSISTENT bejaardenhelpster jeugdhuis breestraat 19 LEIDSCH DAGBLAD In Tilburg se dancing MpAfll»a «a»i „Geen verdere schade aan de nationale veiligheid'''' Drie politiemannen werden zon dagavond min of meer ernstig ge wond by een poging de orde te her stellen ln de dancing Scala In Til burg. waar een vechtpartij was uit gebroken. De grootste raddraaier was een 18-jarige jongeman, die al eer der pogingen had ondernomen in de zelfde dancing de boel op stelten te zetten. By vorige gelegenheden wist men hem echter steeds tydig naar buiten te werken. Ditmaal echter riep men de politie te hulp. Toen zes politiemannen de jongeman wil den aanhouden, keerde een deel van de bijna 300 in de zaal aanwezige jongeren zich tegen de politie die ze gingen bewerken met stoelen en ta fels. Tegen deze overmacht bleken Luchtbrug naar Zambia opgeheven De luchtbrug die door de Britse luchtmacht werd onderhouden om Zambia van olie te voorzien na de Rhodesische blokkade in december vorig jaar is gisteren opgeheven, aldus een communiqué van het Britse ministerie voor Gemenebestzaken. Tot opheffing is besloten na overleg met de Zambiaanse regering. Volgens het communiqué hebben Britse vliegtuigen sedert de instelling van de luchtbrug meer dan 8 miljoen liter olie naar Zambia gebracht. Eerder hadden de Canadese lucht macht en een particuliere maat schappij het vervoer van brandstof naar Zambia al gestaakt. de agenten niet opgewassen, zodat zij zich wachtend op versterking tij delijk terugtrokken. Tijdens het tu mult bleek een der agenten een hersenschudding en een scheurtje in de schedel te hebben opgelopen, zo dat h« in het ziekenhuis moest wor den opgenomen. Twee anderen moesten met gapende wonden aan hoofd en pols naar het ziekenhuis voor behandeling. Twaalf man sterk betrad de politie andermaal de zaal om te constateren dat de vogel was gevlogen. Toen echter korte tyd na dien de jongeman weer in de dan cing opdook, trachtte de inmiddels tot 18 man uitgegroeide politiemacht, nu onder leiding van commissaris Chr. van Osta, nogmaals de vech tersbaas aan te houden. Weer begon een deel van de aanwezigen met stoelen en tafels te smijten, maar met gebruik van de gummistok werd het verzet nu snel de kop ingedrukt. De Jongeman kon worden aangehou den evenals vier anderen. Alle vijf vechtersbazen werden ingesloten. Utrechtse studenten zingen in Italië Het Utrechtse Studenten Koor en Orkest maakt op het ogenblik een tournee door Italië Na vorige week een drietal concerten in eigen land te hebben verzorgd, vertrok het U.8JC.O. donderdag naar Italië. De Utrechtse studenten treden onder leiding van Jaap Hillen op in Bo logna. Florence en Venetië Het ge zelschap. dat uit 80 personen bestaat, keert zaterdagavond in ons land terug. De Amsterdamse politierechter, mr. R. de Waard, heeft gisteravond een 22-jarige boekverkoper en een 25-jarige binnenhuisarchitect wegens belediging van het openbaar gezag meedragen bij een sandwichactie van de leuze „politie stop sadisme" conform de eis veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf. waarvan twee weken voorwaardelijk met af trek van het voorarrest. De jonge mannen, die zaterdag 22 oktober werden gearresteerd en sindsdien in hechtenis zitten, kwamen vandaag vrij. Tegen het Amsterdamse provo-ge- meenteraadslid heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse recht bank gisteren in hoger beroep we gens overtreding van een artikel der algemene politieverordening bevesti ging van het kantonrechtervonnis van en boete van f 50 subsidiair vijf dagen geëist. Het betrof „by een volksverzameling aanwezig zyn en zich daaruit niet onmiddeliyk ver wijderen na een daartoe gegeven po- litiebevel". Een 20-jarige provo is gisteren zwygend, met een verongeiykt ge zicht en onder gelach van de publie ke tribune, de zittingszaal van de Amsterdamse rechtbank uitgelopen tydens het verhoor van een hoofd agent van politie, die een voor hem bezwarende verklaring aflegde. In hoger beroep stond de Jongeman te recht van twee vonnissen van de kantonrechter. Hü bekende in het begin van dit jaar op het Spui te hebben geschreeuwd doch ontkende daarby ook pamfletten te hebben verspreid. De hoofdagenten kwamen verklaren uit gezien te hebben, waarna verdachte ae zaal uitstapte. De officier van Justitie eiste in beide Het Britse Lagerhuis heeft gister avond met 331 tegen 230 stemmen een motie van afkeuring over de kwestie van de ontsnapte dubbelspion George Blake verworpen. Zij was door de conservatieve oppositie inge diend. Eerder op de dag had premier Wil son de afgevaardigden verzekerd dat de ontvluchting van Blake geen ver dere schade aan de nationale veilig heid zou toebrengen. Hy verklaarde, dat sinds september 1960, enkele maanden voor de spion werd ge arresteerd, alle mogelyke maatrege len waren genomen om verder ge bruik tegen Engeland van de inlich tingen, die Blake had verkocht, te neutraliseren. Blake was van die tyd af uitgesloten van belangryke gege vens. Een woordvoerder van de op- Zendingscollecte voor werk in Indonesië In de komende najaarszendings- week, die de hervormde zending van 6 tot 13 november 1966 voert, zal het accent ditmaal vallen op de grote mogelykheden die naast het werk in Afrika nu op de zendingsvelden in Indonesië liggen en de uitdaging voor het protestantisme in Neder land, om daaraan te voldoen. gevallen bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, resp. een week en zes dagen hechtenis. positie noemde het echter onnozel om te geloven, dat een man, die tien jaar bij de veiligheidsdiensten heeft gewerkt, van geen belang is als hy zyn kennis meeneemt achter het yzeren gordyn. Hy eiste een speciaal onderzoek naar de ontsnapping van Blake, naast het algemene onderzoek naar ontvluchtingen uit gevangenis sen dat de regering onder leiding van graaf Mountbatten heeft gelast. Felle kritiek leverde de spreker van de oppositie op het feit, dat de spion in de gevangenis de beschikking had over een radiotoestel waarop hy een groot aantal zenders kon ontvangen. Consumentenbond wordt 20 procent duurder (Van onze Haagse correspondent) De Nederlandse Consumentenbond gaat voor zyn leden 20 procent duur der worden. De contributie gaat op 1 januari 1967 omhoog van f. 10.— naar f. 12.—. De bond is nu tweemaal zo duur als een paar Jaar geleden, toen de contributie van f.6.— naar f. 10.— werd opgetrokken. Sindsdien is ook het ledental van de bond vrijwel verdubbeld, met een daarmee gepaard gaande styging aan inkomsten. Ook kreeg de consumen tenbond overheidssubsidie voor zyn prijs-onderzoeken. Niettemin heeft men tot een nieuwe contributiever hoging besloten omdat de vaste kos ten by geiyk biy'vende contributie uitbreiding van de activiteiten van de bond in de weg zouden staan Fluoride en aderverkalking Enkele onderzoekers van de Ame rikaanse Harvard-universiteit hebben geconstateerd, dat by personen, die drinkwater gebruiken waaraan fluori de is toegevoegd, minder aderverkal king voorkomt. Het tijdschrift van het Amerikaans medisch genoot schap meldde, dat zulks was geble ken by een onderzoek van driehon derd in de staat Dakota woonachtige personen, die fluoride houdend drink water gebruiken en ruim zevenhon derd anderen, die in een gebied wonen waar geen fluoride aan het drinkwater wordt toegevoegd. De Amsterdamse Jeugdraad, een semi overheidslichaam, wil een gro te conferentie voor jonge Amster dammers (15-25 jaar) beleggen met het doel tot een rapport te komen, dat aan bevelingen kan bevatten voor het college van B. en W. als basis voor een beleidsnota inzake de leef baarheid van de stad voor de jeugd. De voorbereiding en organisatie van dit congres is in handen van een werkcomité, waarin leden van de Jeugdraad, twee sociologen, de oude voorzitter van de studentenvereni ging Asva, een redacteur van provo, de voorzitter van het politieke jon gerencontact Amsterdam en een redacteur van „De Groene Amster dammer" zitting hebben. Om tot deze Prïnsenhofconferen- tle te komen heeft dit werkcomité een folder gemaakt, waarin de be doeling van de actie uiteen wordt ge- DINSDAG 1 NOVEMBER 1966 Voor twee miljoen dollar effeeten vermist De Newyorkse beleggingsfirma Newburger, Loeb en Co. heeft ge meld dat er voor 2 miljoen dollar aan waardepapieren by deze firma worden vermist. Andrew Newburger, een van de firmanten, verklaarde dat de aande len werden vermist na een periodieke controle. Hij zei dat de klanten vol ledig beschermd zijn omdat de ver zekeringsdekking van zijn firma vele malen de waarde heeft van de ver miste papieren. De vermiste waardepapieren zyn Amerikaanse schatkistpapieren, obli gaties en aandelen. zet en waarin een zestal vragen wordt gesteld. Deze vragen kun nen individueel of in groepsverband worden beantwoord. Deze antwoor den worden gebundeld en zullen de basis zyn voor het eindrapport dat op de conferentie zal worden vast gesteld. De organisatoren hopen in mei de ze conferentie te kunnen hou den, mogelyk in de Burgerzaal van het koninkiyke paleis op de Dam, of in de Koopmanbeurs aan het Damrak. Het denkbeeld de Amster damse jeugd in het paleis te laten vergaderen is niet meer dan een idee: er is nog geen enkele stap onderno men om hiervoor toestemming of medewerking te krygen. De folders zullen op zo ruim mo gelyke schaal o.a. via middelbare scholen en het technisch onderwijs worden verspreid. 'n HOES over uw auto is 'n GARAGE btf uw HUI8. Ook voor scooters. Ml ITS DE GOEDE i'el. 20607 - Janvossensteeg 37 voor Uw gebruikte meubelen by aankoop nieuwe. Rechtstreeks van fabriek. Enorme keuze elke prijsklasse eerste klas afwerking. Beta ling in 6 maanden rentevry Vraagt vrybiyvend catalogus Postbus 538, Den Haag. net meisje 15 k 16 Jaar als hulp voor d< winkel voor woensdag en za terdag. Banketbakkery J. C. Hogenboom Hoge RUndljk 102, Leiden Telefoon 22024 Fa. H. E. v. Haasteren en Zn. Stadhouderslaan 2 Lelden - Telefoon 22162 van 16—20 jaar wil met ons meewerken aan het onder houd van personenwagens, goede positie en goed salaris. General Motor Service Fa. v. Cuilenborg Kon. Julianalaan 44, Voorschoten. Tel. 01717—2236. Na 6 u. 4783. mmm... en kerngezond! AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK N.V. Kantoor LEIDEN voor de afdeling Boekhouding. Manneiyk of vrouweiyk. Leeftyd 20—25 jaar. In het bezit van diploma ulo en typen. Aanmelden: RAPENBURG 39, LEIDEN. Herv. Rusthuis „VREEWIJK" Leidei vraagt een tevens voor huishoudeiyk werk. Prettige werkkring in beschaafde omgeving (35 inw, dames en heren) De directrice zal gaarne nadere inlichtingen verstrek ken omtrent salaris, enz. Adres: VREEWIJKSTRAAT 8 - TELEFOON 3101! Mr. E. G. Sprey, advocaat en procure» Turfmarkt 8 te Leiden vraagt een Steno en typen vereist. Telefoon 24242 LEIDEN 1966 Woensdagmiddag om 2.30 uur hoogst belangrijke publieke originele Perzische, Chinese, Brits-Indische e.a. Oosterse tapijten welke bij opbod verkocht zullen worden in Tijdens de velling worden alle tapyten wederom getoond. Garantie-certificaten zijn verkrijgbaar Betaling: contant, cheque of giro. SOORTEN: Arad, Herez, Afghanistan, Beloudj, Ghoum, Mir, Hamadad, Kashkay, Mahal, Lilian, Borjaluw, Kashmir. Perzische lopers, kussens, kleedjes, Indian lopers Maten van 40 x 40 cm tot 430 x 330 cm. GerechtsdeurwaarderK. E. VAN DER VEEN. Kijkdag uitsluitend woensdag van 11 tot 2.30 uur (AANVANG VEILING). CU tffllEUUAADrtCU compleet met fles, regelaar en 13 kg. ga. haagweg 15 - telefoon 40444 erk. gasinstallateurs oude herengr. 19 - tel. 20587 Lrl IwLEIinAAKULn NU f 99,75 i.p.v. f 141,90 Goedkope aanbieding! INFRALUX - Calpom - gasstraalkachel

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 4