Bostikl Van nu af aan heet lijm Buitenlandse bloemen in Aalsmeer te zien Jazz-sterren parade in de Doelen iDekolonisatieproces nog niet voltooid5 Nattermann PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 1 NOVEMBER 196« Bloemenvaktentoonstelling donderdag open Deze ingenieuze luie stoel, waarin men heerlijk kan brui nen'zelfs in Amsterdams moder ne stadsbeeld, kan men met en kele eenvoudige handgrepen om vormen tot een fraai stuk speel goed voor de kinderen, waarmee het kleine meisje achter de dro- mend( dame wel raad weet. Het meubelspeelstuk is te zien in het Amsterdamse RAI-gebouw waar gisteren de meubelexpositie Ele- ganza is geopend. De grootste jazzgebeurtenis die ooit in Nederland plaatsvond! Zo wordt nu al gesproken over het ADVERTENTIE U jan janssen Keizer Haile Selassi: Keizer Haile Selassi heeft gisteren in Dakar de zevende zitting van de ministerraad van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE) geopend met een oproep aan de bewoners van het Afrikaanse continent zich weder om aan de algehele emancipatie van Afrika te wijden. We moeten in gedachten houden, dat het dekolonisatieproces in ons werelddeel nog niet is voltooid. Hij vestigde in dit verband de aandacht op Portugees Angola. Rhodesië en Zuid-Afrika. Hij begroette het recen te besluit van de Algemene Vergade ring der Verenigde Naties om Zuid- Afrika zijn mandaat over Zuidwest- Afrika te ontnemen. We moeten aan alle kanten druk blijven uitoefenen om de vrijheid van de bevolking dit gebied veilig te stellen, aldus de Ethiopische keizer. De zetel van Guinea, welks delega tie in Accra wordt vastgehouden bleef leeg. Keizer Haile Selassi deed een dringend verzoek aan beide lan den hun geschillen bij te leggen. Zo als is gemeld heeft de conferentie besloten een delegatie naar Ghana en Guinea te zenden met de opdracht te pogen het geschil door bemiddeling uit de wereld te helpen. De Ameri kaanse ambassadeur, die in Conakry huisarrest had gekregen, heeft in middels toestemming gekregen zich weer vryeiyk te bewegen. De conferentie besloot in niet ver wachte eendracht tot toelating van de nieuwe staten Botswana en Leso tho, waarmee het aantal leden van de OAE op 38 komt. Sommige Afrikaan se landen hadden zich voor de aan vang van de conferentie jegens Bots wana en Lesotho gereserveerd ge toond gezien de nauwe banden van deze staten met Zuid-Afrika. De secretaris-generaal der V.N., Oe Thant, heeft gisteren de vertegen woordigers van Ghana en Guinea by de volkerenorganisatie bij zich laten komen. Naar verluidt wil Oe Thant proberen de twee landen te bewegen hun geschil by te leggen. De conferentie keurde na enkele uren vergaderen de agenda goed. Men besloot het onderzoek naar het geschil tussen Ghana en Guinea uit te stellen tot men in het bezit was van de bevind ;n?en van de bemid delingsmissie. Ghana wilde een on- middellyke behandeling van zyn klacht tegen Guinea. De agenda omvat een dertigtal punten, waaronder Rhodesië. Zuid- west-Afrika en de Portugese gebie den. Nieuwe uitpaven Winst Hoogovens bleef geï"k De winstmarge van Hoogovens, die in het tweede kwartaal van dit jaar een lichte verbetering oi.derging. bleef in het derde kwartaal op 13,7% gehandhaafd. De winstmarge, die van 18,4% in het tweede kwartaal 1965 tot 13,6% in het eerste kwartaal 1966 was gedaald, is sedertdien nage noeg gelijk gebleven. De omzet bleet tengevolge van de gebrulkeiyke seizoensinvloeden by die van het vorige kwartaal tenachter Ten opzichte van «-lifer? van het derde kwartaal 1965 nam de afzet van de produkten evenwel toe; tengevolge van de lagere opbrengstpryzen bleef de styging van de omzet in verge- lyking met het derde kwartaal 1965 beperkt tot ca 3%%. Evenals in voorgaande kwartalen van dit jaar werd de styging van de omzet in belangrijke mate overtrof fen door die van de kosten, waarbij de ten opzichte van 1965 sterk ver hoogde person»- Kknsten als belang rijkste oorzaak kunnen worden ge noemd. Bussum. De Amsterdamse journalist Fred van Sluis heeft een aardig boekje geschreven over het „Circus in Euro pa", en door de eeuwen heen. Ja, want het circus biykt zo oud als de wereld te zyn. Tweeduizend jaar voor Christus moeten er al elegante vrou wen zyn geweest, die met voorwerpen jongleerden en kunstjes uitvoerden. Fred van Sluis vertelt met een groot circushart van dat bonte wereldje met zyn heel apart soort artiesten, van de mismaakte mensjes, die Toetanchamon liet optreden, tot de levende kanonskogels die in deze tijden wel eens door het luchtruim plegen te suizen. Uiteraard behandelt de journalist „met de circuskronkel", zoals hy zichzelf eens heeft bestempeld, voor al de ontwikkelingen en verwikkelin gen rond de piste van de laatste tyd, d.w.z. de laatste honderd jaar, en de mensen die het circus mè&kten, zoals Philip Astley, Strassburger, Mikkenie, Mullens, Sarrasani. de domme Au gust en vele, vele anderen. Deze blik in de woonwagen van de immer trek kende kunstenaars, maakt het boekje zeer interessant. Het werkje is bo vendien rykelijk versierd met magni fieke foto's, oude prenten en affiches, die aanschouwelijk maken wat Fred van Sluit met zijn pen zo smakelijk opdist. Ingemetseld, door M. Batori. De parel der diplomatie, door Mar tlet geheim van Antaios, door Pierre H. Dubois. Ultg. Nljgh «Sr van Dltmar. door prof. F. L. Polak. mhollek der Joodse religie, door dr. J. Soetendorp. Ultg.: W. de Haan. vinger ln de lucht, door P. Les- Newport Jazz Festival ln Europa 1966", dat volgende week naar Rot terdam komt. Op drie avonden ach tereen zondag 6, maandag 7 en dinsdag 8 november zal daar in de veau ten gehore worden gebracht. Op zondagavond concerteren pia nist Willie Smith en het kwartet van Dave Brubeck. Op maandagavond wordt voor de pauze het .Harlem Rhythm Festival" ten tonele ge bracht door The Uptown Swing AU Stars met o.a. trompettist Roy El- dridge en tenorist Hlinois Jacquet en de Harlem All Star Dancers. Na de pauze treedt het kwartet van Stan Getz op met als gast-vocaliste Astrud Gilberto. Op dinsdagavond is tenorist Sonny RoUins de grote ster, als gast - solist bij het kwintet van Max Roach. Voor de pauze treedt het Albert Ayler kwintet op met o.a. de violist Michel Simson. Voor het eerst sinds jaren komt ook Norman Granz' „Jazz at the Philharmonic" weer naar Europa. De concerten in Nederland worden ge geven op zaterdag 19 november, om 8 uur 's avonds in de Scheveningse Kurzaal en om twaalf uur 's nachts in het Amsterdamse Concertgebouw. Medewerkenden zijn Dizzy Gillespie. Coleman Hawkins. Benny Carter. Teddy Wilson. Clark Terry, Louis Bellson, Zoot Sims, James Moody en de blueszanger T. Bone Walker. Fiat De Fiat-automobielfabriek ln Turijn heeft in Boedapest een overeenkomst met de Hongaarse raad voor de automobielindustrie, gesloten die voorziet in de levering van tien duizend personenauto's tegen 1970. De Franse Ambassadeur in ons land zal donderdag in de grote Aals- meerse veilinghallen de vufde Jaar- lykse Nationale Bloemenvaktentoon stelling officieel openen. Aan deze tentoonstelling die vorig jaar 25.000 belangstellenden heeft getrokken, zal dit jaar ook een plaatsje worden in geruimd voor een zending Franse an jers, die zijn gekweekt In de omgeving van Nice. Deze tentoonstelling, die wordt ge organiseerd door de afdeling Aals meer van de Koninkiyke Nederlandse Maatschappy voor Tuinbouw en Plantkunde, verheugt zich vooral ook by de vakmensen, zowel kwekers als exporteurs en handelaren in een steeds stijgende belangstelling. Ook dit jaar weer zyn de eerste dagen (donderdag, vrijdag en zaterdagoch tend) bestemd voor de vakmensen en zaterdagmiddag en zondagmiddag kunnen de overige belangstellenden de tentoonstelling bezoeken. Deze tentoonstelling die een opper vlakte beslaat van meer dan 3000 m2 is een jaarUjks evenement in de bloe- Meer vogels beschermd in België Dankzy de protesten uit België ■lf en uit het buitenland is de vo gelbescherming in België uitgebreid, zodat de „jaarlykse grote vogel- moord" waarschyniyk beperkt zal worden. Van de roofvogels mogen thans sperwers, buizerds, valken, ha viken en ook uilen en kerkuilen, niet ïr worden gevangen. Bovendien is in het desbetreffende Koninklyk besluit dat met terugwerkende kracht van zaterdag af in werking is getreden, een ïyst opgenomen van nog andere vogels die thans worden beschermd, o.a. leeuweriken, zwalu wen, nachtegalen, roodborstjes e.a. 1 Kietelen reden tot echtscheiding i I? ft Een rechter in Londen g heeft bepaald dat kietelen Q. bt een wreedheid kan zijn en g derhalve een reden tot echt- .Q scheiding, zelfs na een huwe- lijk van dertig jaar. h 2 De rechter sprak de schei- ding uit tussen de vroegere v p operazangeres Doreen Ni- 2 cholson en haar echtge- noot George Nicholson. Do ft reen Nicholson had verklaard 2 dat haar echtgenoot haar onder de voeten had gekie- ft teld, waardoor zij in paniek 2 ivas geraakt en teas gaan gil- fr len. Commentaar van de echtgenoot: ,,'t Was maar een grapje." men- en plantenwereld geworden. Er zullen ook dit jaar weer zeer vele cyclamen, azalea's, rozen, anjers en vele andere planten en bloemen te zien zijn, in vele assortimenten en variëteiten. De heer Atema voorzitter van het bestuur verlede gisteren tijdens een byeenkomst in het veilingkantoor, dat het natuurlyk de bedoeling met deze tentoonstellingen is het grote publiek „te pakken". Naast de bloe men- en plantenstands zyn er 26 stands voor technische tuinbenodigd- heden. Voorts is er weer een stand voor het proefstation waar men ken nis kan nemen van de onder bestra ling gekweekte chrysanten welke ex perimenten zyn uitgevoerd onder lei ding van dr. Broertjes. Reeds nu zyn er by het bestuur weer vele aanvragen voor bezoek zo wel uit binnen en buitenland binnen gekomen. Zelfs uit Zuid-Frankryk komt een groep naar de tentoonstelling, zy zul len dan hun gekweekte anjers kun nen vergeiyken met de produkten van Nederlandse bodem. Al met al belooft deze expositie weer een duideiyk visitekaartje te worden van de kwekers uit de rand stad Holland. „Vele N.P.D.-ers hebben niets geleerd De voorzitter voor Beieren en plaatsvervangend voorzitter van de uiterst rechtse nationaaldemocrati- sche party in Duitsland (NPD), Winter, heeft bekendgemaakt dat hy zal aftreden. Hy zegt bezorgd te zyn over het feit „dat in de NPD een groep naar voren komt die niets vergeten en niets geleerd heeft. Ik wil niet mede verantwoordelyk zyn wanneer ons land nog eens door god deloze fanatici wordt beheerst en in het ongeluk wordt gestort". Winter protesteerde tevens tegen een brief van de propagandist van de party, Hess. In deze brief worden ten aanzien van kerkeiyke kwesties en de concentratiekampen tydens de nazi-tyd stellingen inge nomen, die onaanvaardbaar zyn, zegt Winter. „Ik sta erop dat wy ons ondubbelzinnig en zonder voorbe houd distantiëren van de noorden en misdaden die daar zyn verricht. De NPD, die wordt geleld door Thielen en Von Thadden. De NPD, die wordt geleid door Thielen en Von Thadden, heeft dit jaar grote successen geboekt by de verkiezingen voor gemeenteraad en landsparlement. Volgens een mede deling van het ministerie van Bin nenlandse Zaken in Bonn van 13 oktober dit jaar telt de NPD zeker 1.200 voormalige nazi's, die al in 1933 lid waren van de Hitlerparty. De NPD zegt in geheel Duitsland meer dan 21.000 leden te hebben. Rehoboth (Rapenburg) Verkoopdag Handwerkclub Ver. Vrijz. Hervormden, 10 12.30 uur voorm. 2.30 5.30 eD 7.30 10 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten StadsgehoorzaalAbonnt eert Residentieorkest o.l.v. terloo solo-violist Jon Vo! Evang. Luth. Kerk: Bazaar 1012 uur voorm., 2 6 en 7 10 nam. Schouwburg: K. en O.-serie modern toneel Toneelgroep Studio speelt „Niet doen, Sneeuwwitje" 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw 4 6 uur nam. Rehoboth (Rapenburg) Verkoopdag Handwerkclub Ver Vrijz Hervormden. 2.30 5.30 en 7 11 uur nam DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlnf» de Zwijgerlaan 106: Bahai-ge- Jehovah's getuigen, 7.25 i -v. de Zwijg ■eksavond, 8 VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t Ven ster" m.m.v. beatgroep „Why", 8 uur ADVERTENTIE ZUIVERE HUID PUROL en PURQL-poeder Rest. Van der Heijden: Openlnt „Buitenzorg', 2.30 ZATERDAG Anthonius Clubhuls: Cabaretavont Personeelsvereniging „Tokheim", 8 uui Kantine Sportpark „Roomburg" Folk Beat 14. Trio Matt Matthewi Rapenburg 10: Sprokkelbal Sociëteit Scapino-ballet. Opvoering Huize St. Maarten (St. Jacobsgracht] Ontvangst gouden Jubileum van Con- atle van Dominicanessen, 11.3( Jehovah's getuigen, 4 nam.: Openbare lezing: 2.30 en 5.1! Oude Rijn 5: Baptistengem. Gem voor oorspronkelijk christendom. Spr evangelist N. v. d. Brugge, 7.30 uuj Steenschuur 6: Kerk van Jezui Christus van de heiligen der laatst* dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uui MAANDAG ZuiderkerkMij oncerl Dechen AGENDA BIOSCOPEN TRIANON „Die knotsgekke ke reis ln hun vliegende kratten", a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondq 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. REX „Postkoets naar Cheyenne' Concert Herman Krebbers en Danièli Dr. Scharff over onze vrijheid In Avifauna in Alphen aan den Ryn sprak pater dr. Scharff uit Culemborg gisteravond tydens de „N.-O.-dag", georganiseerd door de r.-k. vereniging van directies, docen ten en consulenten by het beroeps- onderwys en het leerlingenwezen „St. Bernardus" over „Onze onzekere vrjj- heid". Deze vryhedd. aldus de inleider, is zeer betrekkeiyk; voorts stelde hy de vraag wat die vrijheid dan wel in houdt. Niet de wereld, maar de mens is veranderd. Dit vindt zijn ontstaan tydens de kinderjaren. Wat vroeger werd toegeschreven aan Gods wil, meende dr. Scharff, ziet men nu als lets van de mensen. 60% van de rooms-katholieken leeft volgens de inleider in onzekerheid over de weg die men moet bewandelen. Ook is de medemens volgens dr. Scharff voor velen niet meer belangrijk; de naas tenliefde is by na zoek. Na deze inleiding vond een geza- menlyke Eucharistieviering plaats onder leiding van de g.a. van de ver eniging, rector L. Verbeek. Na de lunch werd een rondvaart over de Braassem gemaakt. Henry v. Leeu wen uit Amsterdam vertelde 's mid dags over zyn ervaringen als clo chard in Parys. ADVERTENTIE Bostikl, de nieuwe Engelse superlijm in extra grote tube. Voor al uw karweitjes. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 STUDIO „Ik eer Dagelijks 2.30. 7 en LUXOR „De negerhut van Oob Tom", aJ. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zonda 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. CAMERA „La dolce vlta", 18 Jaa- Dagelijks 7 30 uur (Donderdag en vrt dag ook 2 uur). TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag ÏO-B uur: «on< Legermuseum Pesthulsla&n)Mi iltzonderlng van^ zaterdag van 10-4 De Ruif (Jan vosse riste eg a (behalve zaterdag en zon dag) Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11) Tentoonstelling Georg Hadeler. Werkt 11 uur voorm.—6 uur nam. tot 1 november). Rijnland-flat (ingang Bachstraat) Tentoonstelling Fer Hakkaart, Wl Tweehuysen, Babs v. Everdingen, Han van Dlnteren en Ben Wolfs. Geopen zaterdag 2—5 uur en woensdagavotu 79 uur (tot 1 december). Rijksmuseum voor Vol ken kun dt Tentoonstelling van Japanse prent* van Kyösaï Dagelijks 10—17 uui 's Zondags 13 17 uur. Rllksmuseum voor Volkenkundi (Steenstraat 1) Dag 10-17 u: 'szoi dage 13-17 uur Rllksmuseum voor de geschieden deT natuurwetenschappen: Dag 10- nu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuff: Tei toonstelling aquarellen en tekening! Haak. Maandi bovendien dinsdag 810 u; t/m zaterdag 10 bovendien (t/m 3 november) De steenkoude •t binnenste buiten. Een studie LSD. door S. Cohen, Ultg. Van Dltmar, Amsterdam. Ilulze „Het klopt", door L. Lems. Zigeunerinnetje ontdekt het leven door D. Kloek. Ultg.: W. D. Melnema r. Walsh Anglund. vriend is Iemand die om jc door J. Walsh Anglund. Ultg &6 Keunlngs, Wagenlngen. Wy lazen in Fishing-News, dat de Nederlandse coaster „Sea vyf' ln Killybegs (Engeland) is aangekomen en aldaar 1000 grote vaten gezouten haring heeft geladen voor Frankryk Dit was de eerste verscheping gedu rende dit seizoen. BINNENLAND i Gift voor Novib Prins Bernhard heeft gisteren in paleis Soestdyk een cheque van f 10.000 ontvagen, be- 1 stemd voor Novib. De cheque werd I aangeboden door de heer A. Eigen huis van „Maggi" en lr. K. Swikker, j directeur Koninklijke „Hollandia" N.V. Herdenking Dirck Hartoghszoon De Nederlandse ambassadeur in Canberra, de heer T. Elink Schuur- i man, zal op 2 november naar de Westaustralische hoofdstad Perth vliegen om de regering van die staat een tinnen afgietsel aan te bieden van de zich in het Ryksmuseum in Amsterdam bevindende tinnen scho tel die de zeevaarder Dirck Hartoghs zoon op 25 oktober van het jaar 1616 nu 350 jaar geleden aan een paal spykerde ter gelegen heid van zyn ontdekking van West- AustraJië. Horloges gestolen By de juwe lier van Wielik aan het Noordeinde in Den Haag is het afgelopen week einde ingebroken, waarbij horloges werden meegenomen ter waarde van ongeveer f 5000. Met een bak steen werd de etalageruit vernield. De steen vernielde ook de glazen wand achter de vitrine, waaruit een greep werd gedaan. Pamflet door ruit Gisternacht is een ruit ingeslagen van het Spaan se consulaat aan de Oranje Nassau- laan in Amsterdam. Volgens de po litie is dat gebeurd met een antiek ruiterpistool, dat in het gebouw werd aangetroffen. In de loop van het pistool waren drie pamfletten gesto ken, waarin als afzender het inter nationale provotariaat stond ver meld. De inhoud van het pamflet bevatte een ultimatum van (wee maal 24 uur, dat generaal Franco moest aftreden en dat alle politieke gevangenen in Spanje moesten wor den vrijgelaten. Het pamflet was me de ondertekend door de directie van de Klaasbank en van de zwarte pie ten en door de sectie witte fietsen De politie stelt een onderzoek in naar de onbekende daders Slachtoffer kolendamp - Een 67- jarige weduwe, mevrouw J. H. van Neshouth uit Amsterdam is 'n het afgelopen weekeinde door kolen- MET EEN ENKEL WOORD dampvergiftiging om het leven ge komen. zy was zaterdag naar naar weekeinde-huisje in Eist gegaan en had daar een kolenkacheltje aange maakt. Toen haar in Rhenen wo nende broer haar zondag opzocht trof hy haar levenloos aan. Dodelyk ongeval Toen men op de werf van de scheepsbouwmaat- schappy „Nieuwe Waterweg" in Schiedam bezig was met het losma ken van de schroef van een scnip, schoot plotseling een moer los waar door een gespannen kabel ruimte kreeg. Deze sloeg tegen een werkstel ling. waarop zich de 60-jarige bank werker A. van Gravenbroek uit Schiedam bevond. Hy viel met zyn hoofd op de dokvloer en kreeg een schedelbasisfractuur. Hy is naar het Dykzigtziekenhuis in Rotterdam ver voerd waar hy is overleden. Actie chr. onderwys De speciale gezinskrant van de actie schoolslag die In 800.000 exemplaren via byna 5000 scholen in ons land wordt ver spreid, vindt zo'n aftrek dat besloten is 100.000 exemplaren extra te laten afdraaien Via deze krant waar voor de kinderen by de verspreiding een vergoeding vragen van 10 cent is al een bedrag van f 12.000 bin nengekomen Deze actie is bedoeld om vyf miljoen gulden byeen te krygen voor christeiyk onderwijs in vyf werelddelen. Ir. J. J. AL Aangenendt lr. J. J. M. Aangenendt die gisteren zyn functie van directeur-generaal van de Ryksgebouwendienst heeft neer gelegd, is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Aangenendt beëindigde wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftyd zyn ambteiyke loop baan na een dlensttyd van ruim veertig Jaar in diverse functies Hy was 13 Jaar directeur-generaal van de Ryksgebouwendienst. Na val overleden In het zieken huis Zuldwal is gisteren overleden de 99-Jarige vrouw B. Luyten De vrouw viel donderdagavond 27 okto ber in haar woning aan de Van Dorpstraat van de trap. zy liep on overleden. Auto tegen trein Op een niet beveiligde overweg in de Zeedyk/ Polderweg tussen Rilland Bath en Bergen op Zoom in de gemeente Woensdrecht is een volkswagenbusje gisteravond in botsing gekomen met een goederentrein. De bestuurder van de auto. de 31-Jarige A. Sielias uit Gaderen kwam by het ongeluk om het leven. BUITENLAND Vyf doden by brand Vyf kin deren zyn gisteren omgekomen by eer. brand die heeft gewoed in een huis in Buffalo, in de Amerikaanse staat New York. De oppas van de kinderen liep brandwonden op toen zy probeerde de kinderen te redden. De oorzaak van de brand is niet be kend. De Dominicaanse republiek Oud-president Juan Bosch van de Dominicaanse republiek is afgetre den als leider van de revolutionaire party (oppositie). Hy zal spoedig voor een vakantie van twee maan den naar Europa vertrekken. Dr. Bosch zei op het congres van zyn party, dat zyn ontslag bedilzucht in de party zou vermyden. Pistooltje Vonken van een «dap perpistooltje waren er gisteren de ooi zaak van dat in Palermo een stuk straat werd weggescheurd, ruiten werden verbryzeld en een 70-jarige vrouw werd gedood. De jongen was met zyn pistooltje aan het spelen by een mangat waaruit gassen kwa men Hy bleef zelf ongedeerd. Nazi's in V.S. De politie van Chicago heeft vyf leden van de Amerikaanse nazi-party aang en ou den die gisteren pamfletten probeer den te verspreiden by een middel bare school, waarvan leerlingen ai een week blyken van onrust verto nen. Deze school is de John F. Ken nedy school in de zuidwestelyke wy ken van de stad. In deze wyken is het van de zomer door rassenrelletjes byzonder rumoerig geweest. Galjoen Een schatzoeker uit Sa rasota heeft voor de kust van Colum bia het wrak ontdekt van een schip, dat een Spaans galjoen ïykt te zyn. Duikers zullen het ruim van het schip onderzoeken om te zien of zich daarin goud en zilver bevindt. Vol gens de Columbiaanse wet moet 50 pet. van de waarde van een even tuele schat aan de regering van dat land worden afgestaan. Vrouw gedood By de ongere geldheden in de kopermynstad Kit- we in Zambia is een 28-Jarige blanke vrouw, een moeder van twee kinde ren om het leven gekomen. Volgens een officieel rapport werd de vrouw in de borst getroffen toen haar auto met stenen werd bekogeld. De Afri kanen vielen de blanken aan omdat zy meenden dat deze schuldig waren een ontploffing in een brandstof - Kitwe. Topconferentie De Amerikaan se senator Thruston Morton heeft i gepleit voor het houden van een j Europees-Amerikaanse topconferen- I tie. waaraan president Johnson zou j moeten deelnemen als demonstratie dat de V.S. hun belangstelling in Europa niet hebben verloren. „Gebrek aan vryheid" De 49- jarige Poolse journaliste en schryf- ster Janina Iakowska, afkomstig uit Lodz en woonachtig in Warschau, heeft van een pleziertocht met net Oostduitse schip „Volkerfreund- schaft" over de Middellandse zee ge bruik gemaakt om naar Griekenland uit. te wyken en daar politiek asiel te vragen zy beklaagde zich >ver het gebrek aan vryheid voor de schryvers in Polen. Brown naar Moskou De Bntse minister van Buitenlandse Zaken Brown heeft in het Lagerhuis mee gedeeld dat hy een uitnodiging heert aangenomen van zyn Russische ambtgenoot Gromikc vooi een bezoek aan de Sowjet-Unie. Bruwn zei te hopen begin volgend Jaar te kunnen gaan. HAAGSE AGENDA Haase, piano WOENSDAG 2 NOVEMBER Kon. Schouwburg 20.15 uur, T neelgroep Centrum. Angst en elleix van het Derde Rijk Dlllgentla, 14.00 uur, ToneelgrO Arena De zilveren fiets. Joseph Place Bar, 22.30 uur Spe( groep Splraijisme. cabaret. ADVERTENTIE kriebel- hoest? heesheid theelepeltje hoestsiroop zie-zo!

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2