Leiderdorps raad over de bouwnota Sint 22 november in de Sleutelstad itriDINSDAG 1 NOVEMBER 1960 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA li Is Uitvoerige discussies over lijvig stuk Dat woningen nog altijd zeer in de belangstelling staan, bleek gisteravond bij de openbare raadsvergadering in Leiderdorp. De -agenda vermeldde als één der laatste agendapunten, de behan deling van de door B. en W. aan de raad aangeboden bouwnota. Dit agendapunt zal zeker oorzaak geweest zijn van de uitzon derlijk grote belangstelling op de publieke tribune. Bedenkende dat de nota o.m. vermeldt rekening te houden met de Haagse overloop, vak het te verklaren, dat ook Hagenaars de tribune bezetten. Ir. R. Poels (VVD) opende de rij sprekers en sprak zijn waardering uit over de nota, waarom hij reeds vele malen had gevraagd. Er wordt daarin, zei hü, gesproken over de huidige woningvoorraad: 2420, de in aanbouw zijnde woningen: 134, en de in voorbereiding zijnde woningen: 2486, terwijl voor de nieuwe bestem mingsplannen een totaal van 3066 wordt genoemd. Dit vond hij een wat summiere aanduiding. Zijn de plannen gerealiseerd, dan zal de wo ningvoorraad in het totaal 8106 be- iragen, hetgeen betekent 30.0000 in woners. Bezwaren De heer drs. G. H. van 't Kloos ter (KVP) trachtte in een zeer uit gebreid pleidooi, het college van z'n grote bezwaren tegen het plan van de 10.30 meer gezinswoningen langs de Engelendael te overtuigen. Na mens zijn fractie sprak hij zijn be zorgdheid uit over de toeneming van de hoogbouw. Momenteel zo stelde hij. is 15 van de woningvoorraad flats: gezien de bouwnota zal dat 45 worden, terwijl de voorkeur van de meeste mensen uitgaat naar een eengezinswoning. Woningbouw speelt zich af tussen heden en toe komst, en voor die onbekende toe komst moet men zich niet meer vastleggen dan noodzakelijk is. Hij vroeg het college dan ook het plan voor de 1030 meergezinswoningen op nieuw te willen bekijken (plan is overigens reeds goedgekeurd door D.S.). De heer C. N. Boot (PvdA), stelde sich achter de nota, mede omdat Hoogbouw grondbesparend is. Hij 'roeg B. en W. echter zich te be- lenken dat Leiderdorp momenteel ien jonge bevolking telt, zodat over ien 20 a 30 jaar dit veranderd zal lijn. Er moet dus nu al rekening nee worden gehouden en hy zou [raag het bouwen van bejaardenwo- ïingen in de plannen zien opgeno- Mr. J. J. de Groot (WD) bedank je voor de nota en zei verder, dat met het bouwrijpmaken van de gron- ti'en de plannen grotendeels zijn vast gelegd. De heer A. M. Kleiss (lijst Kleiss) zou graag ook een gedetail leerde nota ontvangen over de plan- Verkoopdagen Handwerkclub Vrijz. Herv. Tegen tien uur vulde zich he denochtend de g>rote zaal van „Rehoboth", (Rapenburg 10) geheel met belangstellenden, die bij rijkbeladen stands in afwach ting waren van de opening van de jaarlijkse bazaar der Vereni ging van Vrijzinnig Hervorm den Leiden/Oegstgeest, waar na de verkoop zou aanvangen ran de voorraad goederen, die de leden van de Handwerkclub van deze vereniging in de afge lopen twaalf maanden hebben gemaakt. Welke artikelen men ook bekijkt, e munten alle uit in kwaliteit en 'rima afwerking, terwijl datgene dat evens tot verfraaiing van de woning laat dienen, van veel kunstzin bij de James getuigt. Nadat de leidster van de Hand werkclub, mevrouw W. Fontein- taadsen de aanwezigen had welkom 'eheten en tot veel kopen had opge dekt, kreeg ds. M. J Wagenvoorde jet woord. Deze wees op het feeste- |jk karakter van deze opening. Zo 'ele dames hebben achter de scher men aan de produkten gewerkt. Nu fgt het werk uitgestald, als een te en van leven, terwijl ook de vereni- ing zelf op deze verkoopdagen op Sjzondere wijze naar binnen en naar uiten wordt geactiveerd. Het is een goede gedachte van de (ames van de Handwerkclub, zo fervolgde ds. Wagenvoorde, om een root gedeelte van de opbrengst van ,eze bazaar voor het jeugdwerk van nze vereniging te bestemmen. We Dn nu bezig aan een sociologisch nderzoek betreffende de bij ons be korende jeugd. Voorts worden er ontacten gelegd. Dit alles heeft ten oei om aan de weet te komen wat r in de jeugd leeft. Niet om hen oor ons wagentje te spannen, want iet gaat om hun interessen en be ing en. Ds. Wagenvoorde besloot met de loop uit te spreken dat deze ver- loopdagen een groot succes mogen rorden en verklaarde daarop deze azaar voor geopend. De openingstijden zijn: hedenavond an zeven uur tot half tien en mor en van half drie tot vijf uur en van even tot acht uur, waarna er een eestavond is met verschillende at taches en waarop de toneelgroep Imperium" een blijspel zal verto nen voor het Voorhof- Buitenhof- Binnehof en Winkelhof. Drs. J. Vlie ger iProt. Chr.) zei, geen bezwaar te hebben tegen de bouw van de 1030 flats, daar deze in de nog steeds grote woonbehoefte zullen voorzien. Echter met het oog op de toekomst zei hij zich af te vragen of er geen markt-analyse mogelijk zou zijn; vooral onder de Leidse en Haagse agglomeratie, daar deze toch in hoofdzaak de nieuwe bewoners zullen zijn van de huizen in de verdere bouwplannen. Niet eenvoudig Burgemeester mr. R. M. Gallas, antwoordde, dankte allereerst voor de woorden van waardering, maar stel de, dat de samenstelling van een bouwnota geen eenvoudige zaak was. In dit sluk wordt niet gesproken over de te vestigen openbare gebou wen en de recreatie. B. en W. me nen, dat het stuk dan aan duide lijkheid had verloren. De plannen bestaan wel maar vallen buiten dit bestek. De bouw van eengezinswo ningen slaat zeker aan, B. en W. vinden dat zelf ock, maar staan voor de vraag: Wat is het meest noodza kelijk. Gezien de behoefte en ge hoord de mening van de desbetref fende instanties moeten in dit woon gedeelte flats komen, mede t.a.v. de exploitatie. Tot nu toe overheerste laagbouw in Leiderdorp, nu volgt het plan van de hoogbouw, waarna in Voor- Bin nen- en Zijlhof weer laagbouw zal preveleren. Deze reeds goedegekeurde plannen kunnen niet gewijzigd. Nadat de beide wethouders C. Meerburg en J. Nievaart nog uitge breid over de verdere plannen had den gesproken, kreeg de K.V.P.-frac- tie gelegenheid voor dupliek. Waarbij zij stelden, dat zij flat-bouw sociaal- economisch niet verantwoord vonden. De heren De Groot, Kleiss en Vlie gen zeiden veel waardering te heb ben voor het uitgebreide antwoord van B. en W. en zeiden zich te kun nen verenigen met hun visie. In zijn tweede antwoord memo reerde de burgemeester de lange grenswijzigingsprocedjure, en toen is duidelijk gesteld dat Leiderdorp een woongemeente moet worden, en B. en W. hebben zich tot taak gesteld een leefbare woongemeente. Hij zei, een miskenning, bij de afwijzing van het plan, te beluisteren van dat gene waarvoor de vorige raad in z'n totaliteit oog gehad heeft. De nota werd tenslotte, na een discussie van bijna twee uren, voor kennisgeving aangenomen, met aan tekening van bezwaar van de K.V.P.- fractie. van een derde vuilnisemmer werden aangehouden. De ingekomen brieven van de Lei- derdorpse Schaak-, Bridge-, Dam en Fotoclub, met bezwaren tegen de ver hoging van de zaalhuur in het Dorpshuis op de wekelijkse club avonden, werden om pre-advies in handen van het college gesteld. De overige, in ons blad reeds be handelde voorstellen werden, behou dens een enkele opmerking, aange nomen. Het was reeds kwart over elf toen de voorzitter de vergadering kon sluiten. Landbouwschap legt beslag op onroerend goed van „vrije boer" Het Landbouwschap heeft beslag gelegd op het onroerend goed van de heer E. A. de Greef in Nieuw-Vosse- meer. Deze was het Schap heffing schuldig ingevolge de heffingsveror dening pootaardappelen. Het College van Beroep voor het Bedrijfsleven heeft vorige week het door de heer De Greef ingestelde beroep verwor pen. De heer De Greef had aan het college een aantal bezwaren voorge legd tegen de hem opgelegde aanslag van de pootaardappelheffing over 1965 ten bedrage van f. 7780. Overi gens had de heer De Greef ook reeds geweigerd de heffingen over 1962, 1963 en 1964, in totaal een bedrag van f. 8.000. te betalen. WARENHUIS ONTKETENT MELKOORLOG (Van onze Haagse correspondent' Galeries Moderne heeft vandaag een melkoorlog ontketend. Het wa renhuis is in zijn supermarkten melk in plastic gaan verkopen voor 49 cent per liter. De normale prijs van melk in plastic is 57 cent per liter. De Ga leries verkopen hiermee volgens in lichtingen van het produktsohap voor Zuivel de melk tegen inkoopsprijs die voor de detailhandel geldt. .Daarte gen kan geen detailhandelaar strijd leveren", zegt men bij het produkt- I schap, waar men erop wijst dat de j marges van fabrieken en kleinhandel door de overheid toch al zeer scherp zijn uitgekiend. Galeries Modemes. met vestigin gen in Rijswijk, Amsterdam, Utrecht. Rotterdam Hoogvliet, Groningen en J Arnhem, houdt geheim van wie zij I haar melk betrekt. Het vermoeden bestaat dat de leveranties van de Ve- luwe komen. Subsidie Uitvoerig werd ook gediscussieerd voor het voorstel de subsidie van het type-onderwijs op de uloschool van f 16 te verhogen tot f 18. De heer De Groot (V.V.D.) zei zelfs de zaak principieel aan te voelen als een in- flatievraagstuk. Overal is inkomsten en kostenstijging, en voor dit laatste vraagt men dan maar weer subsidie verhoging aan. Wethouder Nievaart stelde, dat een vooruitstrevende raad als die van Leiderdorp niet op onder wijs moet gaan bezuinigen. Het voor stel werd tenslotte met 8 voor tegen 5 stemmen (K.V.P.- en P.v.d.A.- fractie en drs. Vlieger, Prot. Chr.) toch aangenomen. De voorstellen inzake de verhuur van de zolder van de openbare lagere school t.b.v. balletlessen en het voor stel tot betaling van f 9 bij gebruik Gouden doctoraat Morgen zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. G. L. A. van Dijck, gebo ren te 's-Gravenhage, thans wonende in Heer (L.) aan de Leidse Universi teit promoveerde tot dootor in de rechtswetenschap. De heer R. J. E. M. van der Lugt uit Wassenaar is aan de katholieke hogeschool van Tilburg geslaagd voor het kandidaatsexamen economische wetenschappen. Sint Nicolaas zal op dinsdag 22 no vember a.s. in Leiden aankomen. Om 1 uur zal hij van het station worden gehaald, waarna hjj zijn rijtoer door de stad zal beginnen. Om half twee wordt de Sint ontvangen op het Stadhuis. Op het plein staan dan weer de ruim 1000 kinderen uit de eerste klassen van de lagere scholen. Nieuwe uitgaven In de Cultuurserie (Z.-H. Uitge versmaatschappijDen Haag), ver soheen in de vertaling van M. L. Ohl „Christina van Zweden een fatale vrouw" van de hand van de Engelse romancière Barbara Cartland, die al veel „koninklijke levensverhalen" op haar naam heeft staan. Het veelbe wogen leven van deze .geleerde" en j „mannelijke" Zweedse koningin, die j troonsafstand deed en rooms-katho liek werd, haar vele sexuele verhou- dingen, zowel met mannen als met vrouwen, waarvan de zielkundige I achtergronden echter onvoldoende belicht worden, vormen de inhoud van dit boek, dat vele historievrien den zal interesseren. Om twee uur zyn alle kinderen in de Stadsgehoorzaal, waar hen een feestprogramma zal worden aangebo den. Ook Sint Nicolaas zal daar aan wezig zijn. Kabinetsformateur drs. Schmel- zer ontving om één uur vanmid dag de heren Biesheuvel en Rool- vink van de Anti-Revolutionaire Partij. Aanbesteding In het bureau van de dienst van openbare werken in Katwijk werd gisteren een aanbesteding gehouden voor het aanleggen van de elektrische installatie, met bijbehorende arma turen, in de in aanbouw zijnde acht- klassige bijzondere lagere school aan de Parsstraat (Hoomespolder). Er werden slechts twee inschrijvingen ingeleverd met het volgende resul taat: fa. Gebr. Bloot f 10.595,- en L. Harteveld f 12.118,-. De begroting be-1 droeg f 10.115,-. De gunning is aange houden. Burgerlijke stand H. Petersen en K. G. Jon- ÓverledenP Kerkhoven. 74 Jaar. In plaats van donderdag 3 novem ber zal de burgemeester van War- mond vrijdag 4 november van 10.00 tot 12.00 uur spreekuur houden. I WISSELKOERSEN Amsterdam. 1 november Londen 10.0914-10.09%; New York 3.61 A- 3.6113: Montreal 3 34%-3.34%; Parijs 73.20'2-73.25'.Brussel 7.23^-7.23%; Frankfort 90 88'2-90 93'iStockholm 69 89-69.94'2Zurich 83.40-83.45; Milaan 57.84%-57.89%Kopenhagen 52.35'2-52 40%; Oslo 50.59%-50 64 Wenen 14.00%-14.01%Lissabon 12.59%-12.60%. Duo-passagier liep beenwond op Op de provinciale weg in Katwijk kwam zondagavond een bromfiets, be stuurd door een 17-Jarige jongeman uit Rijnsburg. waarschijnlijk door onoplettendheid van de berijder in I botsing met een personenauto met achter het stuur een 19-jarige inwo- ner van Katwijk De duo-passagier J van de bromfietser een 16-jarige jon geman uit Rijnsburg. liep hierbij een vrij ernstige wond aan zijn linker I been op. Controverse om woningen ten einde Na een langdurige controver se heeft het Hillegomse gemeentebe- stuur gistermiddag overeenstemming bereikt met de Ter Maat Stichting betreffende 55 woningen. De huur- 1 prijs zal 1.127 per maand bedragen. I terwijl voor een garage nog een ex tra bedrag van f. 35.50 per maand is verschuldigd. Gegadigden voor de 1 woningen is gisteren hierover bericht gegeven. Loop der bevolking Leiden GevestigdIn de week van 17 t/m Plantij: 33. tekenaar; 24 oktober 1966: R. W. Wlebeng straat 34; A. Lelji Havenstroom 33. tekenaar: Topaaslaan 22; J. Cor- nantlaan 6 Koelewljn n' Plantij i Amethisthof 23. onderwljzei Plantijnstraat 49; R. Brltting en fam.. Baron R. A. ger; G. C* A. Elshoüd. B. G. Verhoeks. ab. ikvaart. bibliothecaresse: Ittersum. Plet Paal- ad 2; J. J. T. Bennlk. Hogewoerd 157; E. H. E. de Velde. Heren- AO ADEM ISO HE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn slaagd voor de volgende Kandidaats fiscaal recht de heren E. F. Berkhemer (Vught), R. M. I Kensenhuis (Leiden). R. A. de Grave (Rotterdam). C. de Jong (Kampen) en R. Mijnsbergen (Bergen op Zoom) kandidaats notariële studierichting mej E. P. Andrea 's-Gravenhage) en mej. M. A. Eman (Leiden); kan didaats Nederlands recht mej. N. Ch Dijkhuis (Hilversum) en de heren K Langelaar (Loenen a. d. Vecht) en J. P. J. M. Movig (Ouderkerk a. d. Amstel), mej. J. J. Niks (Rijswijk en de heer A. R. J. M. Scholman (Leiden)kandidaats psychologie de heren K. A. Beintema ('s-Gravenha ge), J. J. Maas (Voorschoten). S. Op- pe (Katwijk) en W. F. van Raay 's-Gravenhage). mej. F Schage: ('s-Gravenhage) en de heer J. E. A Wagenborg (Haarlem); kandidaats opvoedkunde mej A. Besse (Scheve- ningen). mep. C. Cohen (Rotterdam' en de heer R. M. Haverkamp (Lei den) doctoraal psychologie de he - ren E. M. Hauber 's-Gravenhage L. J. Th. van der Kamp (Leiden) er H. A. M. Veeren Cs-Gravenhage) en mej. P. M. van Vugt ('s-Gravenha ge) propadeutisch godgeleerdheid mej. C. G. Korstanje (Gouda) en de heer A. R. F. Vreede Cs-Gravenha ge) kandidaats kunstgeschiedenis de heer A. C. van Renssen ('s-Gra- I venhage). Timorstraat Seriier. Van gel 58b; A. van Harten, Witte Singel 25; A. M. Wanslnk. Pieterskerkhof 18. hulp ln de huishouding: C. J. J. A. van Bavel, Rapenburg 127. onderwijzeres; C. E. J. Sipkes. Houtlaan 55. verpleeg ster; M. C. Bottenhelm. Boerhaavelaan 47; E. B. Pret-Dyke 16a. kantoorbediende; Speyl Kapt Rijnsburgerweg 10. zieken M. Scheltema, Witte Singel 29; A. Vos- maer. Haagweg 7a; H. J. Agterberg. Witte Rozenstraat 21, bejaardenver zorgster: L. M. Hillen. Sleboldstraat 2; P. G. Boelens. Vreewijkstraat 14; B. H. W. Boelens. Vreewijkstraat 14: E. Hoogenboom. Van de Sande Bakhuy- zenlaan 5, kantoorbediende; E. F. de Vogel. Rijn en Schlekade 82: M. M. Sargulnl, Haarlemmerstraat 83. radio en tv monteur; F. H. L. van den Berg, Vijf Meiplein 94, maatsch. werkster; W. Vroon, Herengracht 130; M. J. van 't Sant, Witte Singel 53; K. U. syt- hoff, Aalmarkt 5; M. B. A. Abdellaoul, Hogewoerd 121, fabrieksarbeider; M. Hartopensis, Witte Singel 89; M. W. Ho nlng, Witte Singel 10; A. C. M. Slulj- mer. Fagelstraat 11. secretaresse: J. M. S. Otterspeer. Witte Singel 21. be- Inardenhelpster; M. M. H. AJacuaoui, Nieuwe Beestenmarkt 8. los arbeider; M. b. E. B. b. M. E. M. LaaouaJ, Groenesteeg 43. transportarbeider; J. A. M. van Unnlk. Hooigracht 7' teresse; A. D. Muller. Mozartst Kroon, Rijnsburgerweg 10: W. A. Limburg. Voorstraat 41. chauffeur: W. J. L. Louët Felsser. Antlllenstraat 18. scheepswerktulgkundlge; F. C. M. Touw. Morskade 14a; C. B. H de Kort. Oude Singel 76, hulshoudster; Sanchez. Noordelnde 2a. mlllta Snell, Noordeinde 2a. militair: Fasl. Oude Singel 18. metaalbewerker: A M Olthuls, Bolsotkade 1; J. M. van Strien-Jansen. Herenstraat 26; A. H. van Geen-Wolff. P J. Blokstraat 6: N R. Stapel. Graaf. ab. Schelnenkade koopster: G. P. M. de Je nierstraat 138. kok: W. Ritndllk 270B, hulp ln ding; L. van Eersel. Hoogstraat 5. dro gist; J. Rusconi. Plantij nstraat 33. Vertrokken: J C. Huljsmans en fam.. Hoge Rijndijk 179. Tilburg. J. P. Coen- straat 67; C. Waasdorp en fam.. P. Krugerstr. 32a. IJsselsteln. Pr. Mar grietplein 9; C. A. Creemers en fam.. A. van Burenhof 51. Den Helder. W. van Alckemadestr. 20; M. J. M. Kuiper de hulshou- fam., H. de Vriess Katwijk, Overran 7; J. Brandt fam.. Herengracht 29, Rotterdam. Ei drachtstr. 98; C. E. Henson Endegee: aer wal en f; Huls te Zuyli traatweg 20; J. Utre Hage fam., Aalmarkt 1. Utrecht, België; T. J. Vos. Hout- vijk. Nachtegaallaan 2a; C. G. Cuno-Sanders, de Genestetstr 617; C. H. M. Last. Rijn en Schlekade 35. Oegstgeest. Julianalaan 22; A. J. i-Snoek. Witte Singel 27. b. ligg. Lijnbaansgracht W. C. KleJ Amsterdan 1; E. M. 1 Ami-Van" Winden. Ri Pr. Irenelaan 25; W. A. D de" Miran da. Brahmslaan 223. Rotterdam. Burg. Melneszlaan 108a; J. L. Visser, Roemer Vlsscherstr. 18, Maastricht, Peter Gie- 54a, Voorburg. Laan 2. Tletjerkstradeel, Singel 2; 10, Loon op Zal de Vliegerstr. 52a; H. Singel 27 Emmalaan 43; D. M. Mor- aan 45, Groot-Brittannlë; M. Goos-Flaman, Langegracht 91a, Amsterdam, le Oosterparks A. B. A. Benkajou, Nw. Beestenmarkt 8, Leiderdorp, Zijldijk 22; H. M. J. Jongenelen, Utr. Jaagpad 21. Voor- q. Flinkplantsoen 18; J. H. Rotterdam, Pres. J. la Rle, Pot- Joh. Wlerdsm: gieterlaan 26. 's Gravenhage, Groene wegje 161; P. Oppelaar. Witte Singel 87, Hazerswoude. ds. D. A. v. d. Bosch- str. 35; E. M. van Barneveld, Sal va- torshof 14, Katwijk, Overrljn 7; T. Broere, Oude Rijn 27, Rotterdam, schoten, Veurseweg 86; M. C. Brussee tracht 22, Wai Lange Kerkdam der Plas. Oude Heren- twijk, Dulnroos6tr. 7; D. M. Heerink. Rijn en Schiekade 21, - -- - 15; Schlekade terdam, Argohautenstr. 67 II, Renkum, Jhr. I P. F. A. Verhoef. Rijn ïrdam. Argona L. J. C. Dee, Sweelincklaan 12. Helloo, N.-H.. Kennemerstraatweg 234; M. W. Geerts-Zeilstra. Kraaierstr. 19, Oegst- Amsterdam. Nic. Maesstr. 101a; Oostdljck. Noordelnde 2a. Den Helder. Korach, de Laat de Kanterstr Laren. Derkinderenlaan 7; M. M. Lo- Cardozo, Lammenschansweg 113. Vrouw 27 Amd»-'1' m Kom Schelpenkade 17. Duitsland: H.ivan A 15; 9. Leiderdorp A. van der Helj- Zwollerkerspel, J Beursoverzicht Hoogovens en E.M.S. lager AMSTERDAM, 1 november. Het jaarverslag van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen (EMS), alsmede de bekendgemaakte derde kwartaalcijfers 1966 van het Hoog ovenconcern, hebben de gemoederen vanmiddag ter beurze bezig gehou- De aandelen van beide fondsen lagen aangeboden. De winst van EMS is lager uitgevallen t.o.v. die van vorig jaar. Contant dividend wordt niet uitgekeerd doch wel een bonus van 50% in agio-aandelen. Het om wisselingsaanbod. waarop de beurs al zo lang heeft gewacht, zal uiterlijk 18 november worden bekendgemaakt. De voorwaarden van dit aanbod zullen niet ongunstiger zijn dan oorspron kelijk is aangekondigd, aldus de heer Zwolsman. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat nominaal f. 1000 EMS kon worden omgewisseld in f. 3000 6% converteerbare obligaties „Zwolsmangroep". Hoe het nu zal worden dient te worden afgewacht. De beurs heeft op een en ander ge reageerd met lagere koersen voor EMS. 's Morgens werd gedaan 136 tot 142. tegen gisteren als officiële koers 150. Voor Hoogovens werd 's morgens 286 tot 290 (291) betaald. De nettowinst van Hoogovens over het derde kwartaal komt uit op f. 18.8 miljoen, tegen f. 22,7 miljoen over het derde kwartaal 1965. Deze verla ging is mede een gevolg van de zeer sterke stijging der personeelskosten. Toch was Hoogovens vanmiddag niet noemenswaardig lager. Hierbij moet echter worden bedacht, dat de koers van dit aandeel de laatste maanden sterk is gedaald. De stemming voor de overige inter nationale waarden was bjj de opening licht verdeeld. AKU ging een paar dubbeltjes omhoog tot f. 61,30. Phi lips was goed prijshoudend op f 82,30, Unilever prijshoudend op ca. 78. Kon. Olie was zwak op f. 135,70 (f. 137,10). In deze hoek vonden wat lokale winstnemingen plaats. Van Amerikaans aanbod in de hoofdfondsen was geen sprake. Van wege „Allerheiligen" waren enkele Europese butrzen vandaag gesloten. Daarnaast bleven vele kantoren in het zuiden des lands dicht. Hierdoor was het zeer stil op het Damrak. De koersfluctiaties bleven binnen zeer nauwe grenzen. Wall Street sloot gisteren nauwe lijks prijshoudend. De orders waren er verdeeld. De staalwaarden werden aangeboden doch voor spoorwegaan delen bestond belangstelling. De Ne derlandse fondsen waren er iets lager behalve Unilever, welk fonds een kwart dollar hoger sloot. De cultures werden, evenals de Scheepvaartwaarden iets hoger ge adviseerd. Bij gebrek aan affaire werd in de Scheepvaarthoek volstaan met het opgeven van één notering bij het sluiten van de markt. Van de Staatsfondsen was de nieuwste 7% 'enine aan de vaste kant, de rest iets gemakkelijker. BEURS VAN AMSTERDAM Dinsdag 1 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Ned. 1966 7 101 jg 102A Ned 1966 6y4 96} g 96jj Ned 1965-1 5%.. 91 Va 91,», Ned 1965-11 91/, 91% Ned 1964-1 5% 87 *4 87% Ncd. 1964 1 86% 86,», Ned 1958 4% 87% 87% Ned 1959 4% 84 84% Ned 1960-1 4%.. 85% 86% Ned 1960-li 4% 85 83% Ned 1959 4% 83% 85% Ned 1960 4% 81% 81% Ned 1961 4% 81% 81/, Nea 1963-1 4% 80% 80% Ned 1962 4 79 79% Ned StKl '47 3% 68% 68% .ed '53-1-11 3% 81% 81% Ned 1948 3%.... 68% 68% Ned 4950-1-11 IH 70S 70% Ned 1954-1-D 3y, 74 73% Ned 1955-1 3%.. 73% 73% Ned 1955-n 78% Ned 1937 3 81 81% Ned. Grootb '46 3 81% 81% Ned Doling '4' 3 87% 87% Ned. Inv cert 3 97%g 97^ Indië *37-A 3 88% 88% Bank- en kredietvezen Ned wonbl '57 6 94% 94% N wOLbl *58-*59 84% 84/, Ned wonbl 60 4% 84% 84 {g ACTIEVE AANDELEN Amst Rubber 68 69% HVA-MUen Ver 124 125* AKU61— 61.10 Deli Mij cert 76.50 77* Hoogovens cert 291 288 Philips 82.20 82.50 Unilever cert. 78.— 77.90 Dordtse Petr 636 631 Kon Petr 137.10 135.80 Holl Am. UJd 100 100* Java China Pak 160% 163 KL.M 346 342 Kon Ned St boot 77% 78% Kon Paket My. 160 Stoomv My 'Ted -111 112 Niev Goudr cert 83% 84 V Ommeren eeri 160 163* Rott Lloyd 130 131 N Scheepv Onie 126 127 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- eD Gem tenlngeo A'dam '47 3% 85% A'dam 48 3% 85 R'dan '52-1 m 84% 84% Bankwezen Bank NO *65-1 6 93 93 idem '65-11 P 93 93 idem 65-1 6% 90% 90»* idem 65 U 6%.. 90% 90% idem 6E 88% 88% idem 68 6V, 90% 90% aetr "64 5* 86% 86%. idem 58 0 85% 85% idem '64-1 5 85% 85% Id N W a -M 4% 87% 87/, id Rentespbr 62 174% 174% dem Id f500 "57 147% 147 VERKLAKINli DER TEKENS Premlelenlngen Alkmaar 1958 2% "0% A'dam 1953 3 114% A'dam 1951-1 2% 76% 75% A'dam 1956-1 2% "3% 74% A'dam '56-11 2% 81 81% A'dam '56-in 2% 82% 83 A'dam 1959 2% 78% 80 Breda 1954 2% 70% 71 Dordrecht '56 2% 71 Elndh 1954 2 71% 73% Enschede '54 2% 70/, 70,V S-GrJl '52-1 2% 84% 85% s-Grii '52-n 2% 85b 87b R'dam 1952-1 2% 86% 86% R'dam 1952-O 2% 86% 88% R'dam 1957 2% 82% 84% Utrecht 1952 2% 106% 106 Z.-Holl 1957 2% 84% 84 - Z.-Holl 1959 2% 83 J g 84 Industriële obligaties Phil dlr-lng '61 4 79% 79% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie 150.— 158.50 158.50 Nelo 50 72.50 72 50 Robeco 189.20d 18850 Unitas f50.— 413 411 V Bez v 1854 f 50 91.91 Europa I 10 pb 427 437 Alg Bank Nea. 238% 235% Amix 20.- 4630 46.30 Ciutuurbank 60% 60% R B Ome cert. 178% 178 N. Midd .st Bank 83 83 R.VJ3 cert 377 380 industriële ondernemingen Albert Heun 749 745 Berkei's Patent igl 182 Borsumy 88% 67 CaJve Delft cert. 530 Dikkers en Co. 112 112 Fokker 270 270 Van Gelder Pap 92 91 Kon. N Grofsm 71 75 De Gruyter pr i> H3%b 1149 Holi Constructie 303 304 ing B BouwnJJv 126 127 Intematlo 235 233 v K en Begeer 114 K. Zout Ketjen 433 437 Leidse Woisp 306 304% Muiiei en Co N.B 294% 294 Ned Kabelfabr. 281 282 Philips pret. 36.30 35.90 Rljn-Schelde 161 162 E-M-S 15c 137 Ver Mach.fabr. 117 117 V Touwfabr c.va 268 268 Vthamj 120 122 Walvisvaart 235 241% Wermnk's Beton 141 141 W'ton F'oora Br 157 15914 V Wyk eD H ga 95 95 daalberg 70% 68' Mynboow eD petroleum BUlitOD 2e ruoi 415 416 Kon Petr <f 20) 136 Amerikaans* (••ndaei Canadian Fac K. 52 52 intern Nirkei 88% 87 Anaconda 78% 77% Be Linen em SteeJ 31% 30% Cities Service 49% 48% Gen Motors 72% 73% Kennecott 106 104% Republic SteeJ 37% 37 sneu OU 64% 64,% Union Pacific 361! 36} On 8tates SfeeJ 38% ex dividend E\ -laim

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11