WONINGBOUW IN LEIDERDORP Zeer zware verliezen Beatrix hijst vlag Licht verdeeld BEURS VAN AMSTERDAM Antillen hebben meer hotels bard nodig JDAG 28 OKTOBER 1966 let Leiderdorpse college van bur- neester en wethouders heeft op roek van de gemeenteraad een iffnota samengesteld ten einde de n op de hoogte te brengen van gevoerde bouwbeleid, de verkre- en de te verwachten resultaten, en W. wijzen er in hun nota op de basis voor de bebouwing in centrum van het dorp werd ge- iid door het uitbreidingsplan in lerdelen 1941. In de wljk-„Cen- i", die momenteel 611 woningen is, zjjn na de oorlog voomame- particuliere woningen in de ge- gdieerde sector gebouwd. Omdat deel weinig bouwgrond meer be nen reeds na korte tijd be nen te bouwen in de Oranjewij k het Doeskwarbier, waar samen 978 lingen zijn verrezen, 18 premie rwoningen zijn hier nog in aan- terwljl er geen woningen meer roorbereiding zijn. het ijlkwartier zijn de eerste na_ iogse woningen tot ctand gekomen de Meijelaan36 premiehuurwo- ;en, 63 premie koopwoningen en LEIDSCH DAGBLAD en W. stellen bouwnota samen LEIDERÜORV Nieuw ontwerp gemeentevlag »n W. van Leiderdorp zullen de maandagavond voorstellen een ontwerp voor een gemeente- vast te stellen, dan waarvan sprake was omschrijving van de vlag luidt „Vierkant, bestaande uit een veld, waarop in het midden zijn gebracht twee rode sleutels, iselings met de baarden naar bo- terwijl daaroverheen een ende blauwe baan loopt, van de naar de andere zijde", iermede zal de vlag, op advies de Hoge Raad van Adel, iden- zjjn aan het gemeentewapen. Vieuwe verordening halvedagsluiting aantal in Leiderdorp gevestig- letaillisten in elektronische arti- adio- en tv.-toestellen, ver- nings- en kookapparaten, ijzer - 1 gereedschappen, rijwielen, huishoudelijke artikelen en nterieën, te weten J. van Duy- 10de, A. de Lange en Zn., C. W v, I. S. van Rossum, S. Schal en Zn. en T. H. Wand, heeft het eentebestuur gevraagd de ver winkelsluiting van de dins- aiddag naar de maandagmiddag erplaatsen. volledig in staat te zijn de aagse werkweek door te voeren. Kamer van Koophandel en de missie voor de Strafverordenin- hebben geen bezwaren. W. stellen met het oog hier- aad voor de gehele materie de verplichte halvedagsluiting geheel nieuwe verordening te leggen. Troephuis M'Hala Panzi Postgroep bestuur van de stichting tot rtiging der belangen van de ila Panzi Postgroep West heeft femeentebestuur van Leiderdorp lagd naar de mogelijkheid van resting van deze padvinders- groep bestaat uit lichamelijk ndicapte padvinders, afkomstig agglomeratie Leiden (Den een eenvoudig onderko- zoekt, omdat haar troephuis in emeente Voorschoten wegens het seren van een bestemmingsplan verdwijnen. aandacht van het gemeente- iir viel daarbij op de boerderij nikenweg 2, die aan de heer J. Graaf in pacht is gegeven. De al bestemd worden voor kinder- derij, annex prentenkabinet en ihenkerij. verband hiermee stellen B. en ie gemeenteraad van Leiderdorp de veestal van de boerderij de wagenschuur met een grond, van 50 x 50 m, onder- Is te verhuren aan genoemde ng tegen de pachtprijs van per jaar. De pachter kan zich el met het voorstel verenigen, B. en W. Aanleg van parkeerhavens «r de aanleg van drie parkeer- in de Pinksterbloem en één de Splinterlaan, stellen B. en Leiderdorp de raad voor res- evelUk f 18.200,- en f5.700.- te en. I groepscommandant der Ryks- lè in Leiderdorp heeft namelijk Ün mening te kennen gegeven, 'oor gedeelten van de rijbanen de Splinterlaan tussen de wo- met de nummers 126 en 144, lejjelaan en de Pinksterbloem tverboden dienen te worden in- d(! ld. toenemende autobezit heeft ïevolg, dat aan weerszijden van vrij smalle rijbanen wordt ge- ierd, waardoor steeds vaker laties in het verkeer optreden, en W. kunnen het geheel eens met deze visie, maar volgens Jhoudt dit tevens in, dat tot de van perkeerhavens zal moe- borden overgegaan. Doet men Uet, aldus B. en W.. dan wor de moeilijkheden met betrekking k overvolle straten alleen maar «atst. •tte pagina is ongecorrigeerd) Geld ontvreemd bij inbraken Een bedrag van zevenhonderd gul den werd in de afgelopen nacht ont vreemd bij een inbraak in een café aan de Leidse Morsweg. Het geld be vond zich in een kassa, die niet was afgesloten. De daders, die zich toe gang tot het café verschaften door de achterdeur open te breken, maak ten behalve geld vijfendertig pakjes sigaretten buit. In de nacht van woensdag op donderdag is Ingebroken in het kan toor van een houthandel aan de Waardstraat, waar diverse bureus verscheidene werden doorzocht. Ontvreemd wer- verdeeld. Zowel j den vier postbladen met elk honderd 104 meergezins woningwetwoningen zijn er sindsdien gebouwd, waardoor het totale aantal huizen in dleze wijk 392 bedraagt. Januari 1960 werd door de ge meenteraad het uitbreidingsplan in onderdelen Zijllaan en MeRepolder vastgesteld, bouwsectoren Ouderzorg als Berendrecht zRn na- I zegels genoeg volgebouwd; respectievelijk zjjn hier gereed gekomen 242 en 138 woningen, in aanbouw zijn hier nog 47 huizen. De sector Ter Meij Is bestemd voor middenstandswoningen, de eerste zijn afgebouwd, spoedig zullen er meer klaar zijn. 27 B-premiekoop- wonlngen zijn in aanbouw, evenals 41 ongesubsidieerde woningen; in Ter Meij is nog plaats voor de bouw van 22 eengezinsewoningen, die in de ongesubsidieerde sector zullen wor den gebouwd. Zestien eengezinswoningwetwonin- gen zijn in „Zijlhof" in aanbouw. Hier kunnen nog 630 ongesubsidieer de etagehuurwoningen met 11 win kels en 5 dagwinkels, 28 ongesubsi dieerde eengezinswoningen en 14 B- premiekoouwoningen, 70 B-premie huurwoningen, 10 A- of B-premie- huurwonlngen, 306 eengezins- en 1030 meergezinswoningen: in totaal ls er dus grond voor 2486 woningen. De bouwnota omvat verder bouw methoden, financieringsproblemen, bouwrijp maken van gronden en dergelijke. Verder wordt er nog melding ge maakt van vier nieuwe bestemmings plannen „Binnenhof", „Buitenhof", „Voorhof", en „Winkelhof" waar nog eens 3066 woningen kunnen worden gebouwd. WASSENAAR Aardgasshow Op woensdag 2 en donderdag 3 november zal in het Jeroenhuis aan de Wassenaarse Kerkstraat door de samenwerkende gasfitters een aard gasshow worden georganiseerd, die door burgemeester mr. W. J. Geert- sema woensdagmiddag 3 uur zal wor den geopend. Er zal op deze show een groot aan tal gasconvectoren en -haarden ten toongesteld worden, terwijl ook enige model-keukens getoond worden. Op beide avonden van de show zullen functionarissen van de gemeentebe drijven causerieën houden over de verwarmingsmogelijkheden met aard gas. WARMOND Actie voor volière De Jeugdnatuurwacht in War mond heeft een nieuwe actie, het verkopen van sleutelringen op touw gezet om gelden bijeen te krijgen voor de bouw van een volière, waar voor de vergunning reeds is verleend. Men hoopt binnenkort zoveel geld bijeen te hebben dat ln 1967 met het bouwen kan worden begonnen. Leden van de Jeugdnatuurwacht zijn woensdag met de actie begon- Huisvuil In het L. n gisteren vermeld den wij abi ijk dat het huisvuil in Warmond uinsdag in plaats van maandag zal worden opgehaald. Het moet zijn dat het vuil maandag 31 oktober wordt opgehaald, en niet 1 november. twintig cent. GEWOND BIJ OVERSTEKEN Een 64-Jarige inwoonster van Den Haag werd gisteravond omstreeks zes uur op de Lammenschansweg in Leiden aangereden door een auto. Het ongeluk ontstond, doordat de voetgangster bij het oversteken van de hoof dry baan geen gebruik maakte van het zebrapad en niet voldoende op het verkeer lette. De Haagse kreeg een hersenschudding en moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Pro Juventute De echtgenote van Leiderdorps burgemeester, mevrouw H. W. Gal- las-Dortland, Hoofdstraat 59, ver zoekt ons mede te delen, dat de Pro Juvente-kalenders by haar verkryg- baar zyn. Curasao vierde 3 oktober Een Nederlander, die al meer dan twintig jaar In Curacao verbiyft, de heer Jan C. Dunk, schryft ons ln enthousiaste bewoordingen, dat in het Arila Beack-hotel aldaar op 1 oktober j.l. voor het eerst het feest van Leidens ontzet ls gevierd. De eigenaresse van dit hotel mevrouw Brahma Tewarivan der Plas, ge boortig uit Katwyk, had voor de nodige haring gezorgd, waarvan royaal gebruik werd gemaakt en die voortreffeiyk smaakte. Er was zelfs een haringkraam Ingericht, die zich de gehele avond in een druk bezoek mocht verheugen. Ook de traditionele hutspot met klapstuk ontbrak niet op het menu. Vele oud-Leidenaars. waaronder tal van oud-alumni van de Leidse Universiteit, woonden het feest by en namen er enthousiast aan deel. Dit laatste moge biyken uit het feit, dat allen meededen met de polonaise, hetgeen in die gewesten niet gebrui kelijk is. De Boerenblaaskapel van de Kon. Ned. Marine droeg in be langrijke mate by tot de feestelijke stemming. Het ligt in de bedoeling van de organisatrice om dit feest voortaan jaariyks te vieren. De heer J. J. C. van Hoeve udt Leiderdorp is aan de Technische Ho geschool ln Delft geslaagd voor het inigenieursexainen werktuigkundig ingenieur. In het Voorschotense Cultureel Centrum hield mejj. Ponet, schoon heidsspecialiste, een demonstratie met schoonheidsartikelen. Na afloop werden de tentoongestelde artikelen onder de dames (leden van de ver eniging van huisvrouwen) verdeeld. De collecte voor het Diacones- senhuis in Leiden, die verleden week in Leiderdorp werd gehouden, heeft f'. 619.11 opgebracht. Amerikaanse troepenmacht in Vietnam nu 336.000 De Zuidvietnamese troepen heb ben bij de gevechten van vorige week hun zwaarste verliezen van dit jaar en mogelijk van de gehele oor log tot nog toe, geleden, aldus een regeringswoordvoerder in Saigon. In totaal werden vorige week 1051 Zuid vietnamese militairen gedood, ge wond of als vermist opgegeven. Het Voor gebouwen gemeentewerken f50.500,- B. en W. van Leiderdorp stellen de raad voor ten behoeve van de in richting van gebouwen voor de dienst gemeentewerken een krediet van f 50.500,- beschikbaar te stellen. De behoefte aan behooriyk inge richte en gemakkeiyk bereikbare werk- en bergplaatsen voor het be- dryf gemeentewerken doet zich steeds meer gelden. Tot heden be schikt men over de gemeenteschuur, Hoofdstraat 24 en over de opslag plaats achter het pand Hoofdstraat 31- De werk- en bergplaatsen zullen worden ingericht in de gebouwen, behorende bij de door de gemeente aangekochte boerdery van de heer Hogewoning. De boerdery werd in- dertyd aangekocht ten behoeve van de toekomstige uitbreiding van de bedryfplaats. Deze uitbreiding zal omstreeks eind 1971 noodzakeiyk zyn en kan dan worden gerealiseerd binnen de Ommedyk, dat een terrein omvat van 24 de grootte van de huidige begraafplaats. De verwachting is gevestigd, dat een uitbreiding op de percelen van genoemde boerdery eerst over 2025 jaar nodig zal zyn. aantal doden bedroeg 339 en er wa ren 623 gewonden en 89 vermisten. De zwaarste verliezen werden gele den in het gebied van de Mekongdel- ta, de roedselschuur van de Vietcong. De bondgenoten van Zuid-Vietnam verloren in die periode 528 man aan doden, gewonden en vermisten, van wie de meesten Amerikanen. De verliezen aan de zyde van de Vietcong bedroegen volgens de Zuid vietnamese woordvoerder 1415 doden en 751 aan krijgsgevangenen. Een Amerikaanse militaire woord voerder heeft gisteren meegedeeld dat de Amerikaanse troepenmacht in Vietnam de vorige week zaterdag 336.000 man bedroeg, een styging met vyfduizend man. De troepen macht van de andere geallieerden werd gegeven als 53.000, een toene ming met drieduizend man. De sterkte van de communistische troepen werd opgegeven als 279.000 Amerikaanse functionarissen heb ben gisteren verklaard dat de Ame rikaanse bombardementen op olie- en benzine-opslagplaatsen in het ge bied van Hanoi en Haiphong niet hebben geleid tot een aanzienlyke vermindering van de aanvoer van mensen en materieel uit Noord-Viet nam naar het zuiden. Een Amerikaanse patrouille die by Saigon in een hinderlaag lag, heeft gisterochtend vroeg per ongeluk het vuur geopend op een groep burgers, waardoor acht Zuidvietnamezen onder wie vrouwen en kinderen omkwamen. Volgens een Amerikaan se woordvoerder had men de bur gers voor opstandelingen gehouden en op advies van 'n Zuidvietnamese politieman het vuur geopend. China en Noord-Vietnam hebben gisteren in Peking een overeenkomst getekend, die voorziet in de opleiding door China van grote aantallen Noordvietnamees technisch en ander personeel. Maatregelen tegen bankover rallen MINDER GELD IN KLUIZEN Minder geld in de werkruimte van banken is een van de maatregelen tegen bankovervallen, waarover men het in de kringen van het bankwe zen eens is geworden. Dat dit voor sommige cliënten tot langere wacht tijden kan leiden, ziet men ln. maar men hoopt ,dat de cliënten begrip zullen tonen- De maatregelen zyn aanbevolen door de „werkgroep beveiliging" van de Nederlandse Bankiersvereniging. Vandaag ls bekendgemaakt, dat de aanbevelingen door de vereniging zyn aanvaard en dat met de uit voering van een aantal voorstellen ter beveiliging tegen bankovervallen reeds een begin is gemaakt. By de aanbevolen maatregelen heeft de werkgroep zich laten leiden door de gedachte het de eventuele overvallers niet mogehjk te maken onverwacht en onopvallen toegang te verkrijgen tot de werkruimte. Voorts zal door het treffen van technische en organisatorische voorzieningen het toeëigenen van kasmiddelen door onbevoegden zoveel mogeiyk moeten worden bemoeiiykt. De daarby toe te passen vertragingstechnieken zullen geen nodeloos gevaar mogen ople veren voor de in en by het kantoor aanwezige personen. Tenslotte moet na een gepleegde overval de opspor- ring van. de daders zo snel en effi ciënt mogeiyk op gang kunnen wor den gebracht. Hiervan uitgaande heeft de werk groep een complex van verschillende veiligheidsmaatregelen en waarschu wingssystemen ontworpen, die reeds by een aantal banken zyn ingevoerd. Felle brand in Rotterdam Franks babyhuis „De Ooievaar" aan de Mauritsweg in Rotterdam is vannacht geheel uitgebrand. Ook van de twee er boven gelegen etages, die in gebruik waren by het weten- schappeiyk bureau voor onderwys en volksontwikkeling van de gemeente Rotterdam, bleef niet veel over. De brandweer heeft met twaalf stralen weten te voorkomen, dat het vuur oversloeg naar de panden aan weers- zyden van „De Ooievaar". In één van die panden schrok een 82-jarige vrouw, die op de bovenste etage lag te slapen, zo. dat zy voor behandeling naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De schade is zeer groot, niet alleen aan het pand, maar vooral ook aan de inventaris. Er waren grote voorraden kinderwa gens, kleertjes, speelgoed e.d. in win kel en magazyn opgeslagen. Men speurt naarstig naar de oorzaak, maar het lykt er niet op, dat men die nog zal achterhalen. Vanmorgen was men nog steeds aan het nablussen ln de puinhoop, I die van het bekend magazyn „De Ooievaar" restten. DR. VUYLSTEKE OVERLEDEN Weer is een oude getrouwe uit de sportwereld uit ons midden wegge rukt Vanmorgen vernamen we, dat dr. Vuylsteke plotseling is overleden. Hy werd 72 jaar. De naam van dr. Vuylsteke is on- verbrekelyk verbonden met Sparta. Hij was al by de roodwitten, toen ze nog in de Prinsenlaan speelden. Vuylsteke is de roodwitte kleuren enige tyd ontrouw geworden, omdat hy by Hennes DVS zyn liefde voor het cricketspel kon bevredigen. Na zo'n tien jaar voor Hermes te hebben gespeeld trok zyn hart toch weer naar Spangen, waar we hem nog al- tyd konden aantreffen. Jaren na de oorlog hebben we dr. Vuylsteke ook gekend als sportarts. Onverbrekeiyk kon men zyn korte gedrongen gestalte aantreffen op het spelersbankje. Naast de coch, om in gevallen dat het nodig was onmid dellijk te kunnen ingrijpen. Hy heeft dit vele jaren gedaan. By het boksen was dr. Vuylsteke ook een be kende figuur. Hy beoordeelde of een blessure ernstig was of niet en dr. Vuylsteke was in zyn beoordeling niet kinderachtig. Prinses Beatrix hijst de vlag, ten teken dat het vernieuwde ge bouw van de Nationale raad voor maatschappelijk werk in Den Haag is geopend. Dat gebeurde gistermiddag. De Prinses woonde tevens het afscheid bij van de al gemeen-secretaresse van de raad. mej. mr. M. Tjeenk Willink, naast de Prinses op de foto. Estec tijdelijk in hotel in Noordwijkerhont Geld en jeugd „Nu in deze welvaartstyd met geld gemakkelijk wordt omgegaan ia het van groot belang onze jeugd te le ren het geld goed te beheren". Dit was één van de conclusies, waartoe mevr. C. Bosse-Kuypers, docente van het Gezinsbegrotingsinstituut, gister avond kwam in een lezing, welke hield voor de afd. Zuid-West van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Volgens mevr. Bosse is het aan te bevelen om de jongens en meisjes op de lagere school (vanaf de vierde klas) reeds zakgeld te geven. Men zal ze echter by moeten brengen, dat geld, dat aan snoep wordt be- In Noordwijk aan Zee is heden- steed, spoedig op is en weinig waar- ochtend een contract getekend tot devol. Wy moeten de jeugd, aldus verhuur van het in aanbouw zyn- spreekster, stimuleren om te sparen de hotel van de heren J. G. S. Noor- (hoe gering ook) en om voor een an- lander aan de 's-Gravendamseweg der iets over te hebben, b.v. in de c" en vorm van een cadeautje of een by- eten- drage. De jeugd zal. reeds jong een de inter- pian op moeten maken voor de be- in Noordwijkerhout „Eslab", het technisch schappelijk centrum va gouvemermentele Europese organi satie voor ruimte, onderzoek „Esrot". Het oorspronkelyke plan „Estac" en „Eslab" in „Huis ter Duin" on der te brengen kan namelyk geen doorgang vinden, omdat de eigenaar het hotel in het toeristenseizoen be schikbaar wil hebben. Het nieuw ehotel heeft 34 kamers. De bovenste etage zal op 15 no vember moeten worden opgeleverd, de parterre en de eerste etage op 1 december. Het contract geldt voor lopig voor een jaar. Zoals bekend, is voor „Estec" en „Eslab" een definitieve behuizing in aanbouw. De gebouwen waarin „Es tec" en „Eslab" tot dusver tydelijk waren ondergebracht, werden kort geleden door brand verwoest. Medische diensten Leiderdorp Dokter G. A. de Bruyne. Hoofdstraat 8, tel. 22208; zuster Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, Koudekerk aan den Ryn, tel. 01714— 505. Oegstgeest Dokter Hugenholtz, I Ned- 1961 414, Nea. 1963-1 414 Ned. 1962 4 steding van het zakgeld. Dit kweekt verantwoordelykheidsgevoel, hetgeen in deze tyd hard nodig ls, gelet op de verleidingen van de tienermode, de platenindustrie en veel luxe. Beursoverzicht AMSTERDAM, 28 oktober Hoewel er van Amerikaan* aanbod geen sprake i* geweest hebben Uni lever en Philip* vanmiddag toch ter rein moeten prUsgeven. Voor Unilever betekende dit een koersdaling voor de vierde achtereen volgende beursdag. Gedaan werd f. 77.50 tegen een voorgaande slotprys van f. 78. Philips onderging een tech nische koersreactie na de vaste stem ming van de twee vorige beursdagen. Na een opening op f. 85.20 zakte de koers verder in tot f. 84.60 (f. 86.80' Het publiek ging in de Phillpshoek tot winstnemingen over, mede in ver band met het naderende weekeinde. Kon. Olie ging ook vandaag door met het registreren van hogere koersen. Het avance bedroeg op f. 136.— ca. f.1.—. Het fonds werd hlerby ge steund door buitenlandse vraag. De aanhoudende vaste tendentie in Wall Street voor aandelen der Internatio nale Olie-Maatschappyen ls voor Kon. Olie ontegenzeggeiyk een goede stimulans geweest. Daarnaast duiken er steeds meer berichten op over gunstige resultaten van de dochter* van de Kon./Shell. Groep Aku moest een stapje terugdoen tot f. 61.20. waarmede aan het koersherstel van woensdag en gisteren een einde kwam. Hoogovens werd op 300 ionv.> geadviseerd, terwyi KLM weinig ver andering te zien gaf. De handel in alle hoofdfondsen was gedurende de gehele beursduur zeer kalm. Wall Street heeft gisteren de op waartse tendentie van de twee vorige beursdagen verder met kracht kun nen voortzetten. Het Dow Jones-ge- mlddelde voor industrie-aandelen ging er met 814 punt omhoog tot 809.57. KLM verbeterde op de New- yorkse beur* een kwart dollar even als Kon. Olie. Unilever en Philip* waren er iets lager. Dit geeft een duideiyke afspiegeling van de licht- verdeelde stemming voor de interna tionale waarden vandaag in Amster dam. De scheepvaartsector had evenals de vorige beursdagen weinig te doen. De koersen veranderden dan ook niet veel. De cultures lagen er wat ver laten by. De Staatsfondsenmarkt was pryshoudend tot eerder een fractie gemakkeiyker. Dinsdag 8 november kan worden ingeschreven op f5.5 min 74 obligaties „Stichting be jaardenzorg Katwyk", tegen 98 In de lokale afdelingen werden aandelen Ned. Huistelefoon wederom 25 punten hoger tot 900 bieden ge adviseerd. De laatstgedane notering dateert van enkele jaren geleden. De beurs vraagt zich dan ook af waar om dit fonds nog ln de pryscourant voorkomt. Vrijdag 28 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Ned. 1966 7 Ned 1966 6y« Ned. 1965-1 64.. Ned- 1965-11 5% Ned 1964-1 &y4 Ned. 1964 1 Ned. 1958 44 Ned. 1959 44 Ned. 1960-1 44.. Ned. 1960-Ia 44 Ned. 1959 44 Ned. 1960 414 telefoon 51390. Voorschoten Dokter S. Kooy, J. W. Frisolaan 3—5. tel. 2527; tandarts Manschot. Pauwenstraat 1, melden 9.30 uur; Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; wykverpleging Gezondheidscentrum, Wyngaardenlaan 1, tel. 2177. Warmond Dokter Bots, tel. 02532 Ned. 1937 7393; zuster Meyssen, Jac. van Ned. Groefb '46 3 Bey eren weg 1, tel. 02532—7796 (bel- Ned Doling '47 3 den te Voorhout). 1 Ned. lnv. eert. 2 Dokter J. A. Romer, 10(118 '37'A 3 Ned. Stal '47 314 «ed '53-1-11 3V4 Ned. 1948 3y«.... Ned. 1950-1-11 314 Ned. 1954-1-n 3y* Ned 1955-1 314.. Ned 1955-D ?4 734 784 814 814 Lange Kerkdam 56, tel. 2501; dokter W. J. de Jong. Wittenburgerweg 188, tel. 9124; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; tandarts Stork, Stoeplaan 6, tel. 9508, van 18.00—18.30 uur. Staten voorzitter Bikker: Bank- en kredietwezen Ned. wonbi. '67 6 94 N. WOLbL '58-'59 844 1 Ned wonbi '60 «4 85,1, I ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 69Vil HVA-Myen Ver 1224 r I AKU 61.80 J I Deli My eert. 77.10 j Hoogovens eert. Philips 300 86 80 87.10 6304 De voorzitter van de Staten van de Nederlandse Antillen, de heer J. A. O. Bikker heeft gisteren tijdens een persconferentie in Wassenaar gezegd, dat het Nederlandse initiatief om hotels te bouwen op de Nederlandse Antillen in vergelijking met het bui tenlandse teleurstellend is. „Ik hoop", aidus de heer Bikker, „Dat op grond van de steun van de Nederlandse regering ook het Nederlands particu lier initiatief straks zyn weg zal vin den naar onze eilanden". De heer Bikker toonde met cijfers aan, dat hotelbouw een dwingende noodzaak is. Op dit moment zyn er op de An tillen 972 hotelkamers. Dit aantal moet in 1970 gestegen zyn tot 2000. Toerisme is, vertelde de heer Bik ker, na de olieraffinage de belang rijkste bestaansbron voor de Antil len. De bydrage van het toerisme tot het nationaal inkomen is sedert 1957 meer dan verdubbeld en bedraagt thans ongeveer 10% van het natio naal inkomen. Ook het aantal over nachtende toeristen nam toe: van 40.886 personen met 268.160 over nachtingen in 1961 tot 68.58£ perso nen met 351.752 overnachtingen in 1964. Het merendeel van deze toeris- Uniievei eert. Dordtse Petr. Kon Petr135.10 Holi Am. Lün 99 Java China Pat 161 K I.M 349 Kon Ned St.boot 784 Kon Paket My.. 162 Stoomv My Sed. 115 Nlev. Gouctr eert. 83b V Ommeren eert. Rott. Lloyd N Scheepv Onle 84 60 77.80 632 4 135.90 MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 34 ten kwam tot heden uit de Verenig de Staten. De Nederlandse Antillen zullen in de komende jaren met een gerichte actie gaan proberen ook de toerist uit het welvarende Europa, dus ook de Nederlandse, aan te trek ken. Tot heden waren de grote af stand en de hoge kosten belemme rende factoren voor de groei van het toerisme van deze landen. Volgens de heer Bikker moet dit I A'dam '48 34 streven met succes worden bekroond, R-dan, *52-1 44 omdat de tarieven van de luchtvaart- maatschappyen lager zyn geworden. 1 Baak „De Ité-reizen en de chartervluch- zyn mogeiykheden om de Neder landse Antillen dichter by Europa te brengen", zei hy. Misschien wordt het, zo bleek ty- dens de persconferentie, binnenkort mogeiyk om voor 2300 gulden 18 da gen op de Antillen door te brengen. Als bedacht wordt, dat een normaal retour al 2700 gulden is, mag deze stap van de KLM beschouwd worden als een positieve bydrage tot de be vordering van het toerisme. Ditzelf de geldt voor het Hazeleger-concem in Ede. dat vooralsnog als enige Nederlandse firma rond de jaar wisseling een hotel zal openen op de Nederlandse Antillen. 1614 1284 1294 Bank N.G '65-J 6 idem '65-L1 f idem 65-1 54 idem 'b5 L) 54 idem '65 '4 idem '5b 6V« idem '64 b% idem bb 0 idem "64-i 5 ld N W±$ 44 id Rentespbr 52 idem ld f 500 57 854 874 174% 1464 834 834 904 904 884 90A 864 86 854 87% 1464 174% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en lacen Gedaan en bieden Bieden b 704 694 73% 704 834 72.90 Premlelealngen Alkmaar 1958 2 4 70 A'dam 1953 3 1144 A'dam 1951-1 24 76 A'dam 1956-1 24 74 A'dam '56-11 24 814 A'dam '56-111 24 824 A dam 1959 2 4 78 Breda 1954 24 Dordrecht '56 2 4 Elndh 1954 2 4 Enschede '54 24 a-Gril. '52-1 24 s-Grii '52-11 24 R'dam 1952-1 24 R'd&m 1952-n 24 R'dam 1957 24 Utrecht 1952 24 Z.-HolL 1957 2 4 84 84 Z.-Holl 1959 24 83% 831 Industriële obligatie* Phll. dlr-lng. '614 79% MET-ACTIEVE AANDELEN Bank. en Kredietinstellingen Interunle f50.— 157.60 158 Nefo 150 Robeco Unitaa f 50.— V .Bez v 1854 f50 Europa I 10 pb Alg Bank Ned. Amrc l 20.— Cultuurbank H. B Unie eert. N. Mlddst. Bank R.VJ3 eert 380 37 Industriële ondernemingen Albert Heyn 730b Berkel'8 Patent 184 Borsumtj 67 Calve Delft eert. 584 Dikkers cd Co. 115 Fokker 270 Van Gelder Pap. 94 Kon. N Qrofsm. 78x De Gruyter pr Jb 116M HoLL Constructie 310 Ing B Bcruwnyv. 126 Internatio 233 v K_ eD Begeer K. Zout Ketjen 430 Leidse Wolsp. 2797*4 Muner en Co NJi. 296 Ned. Kabelfabr. 286 Phlllpe prei37.31 Ryn-Schelde I6iy E.M.S 152 Ver. Machiabr. 120 V Touwfabr c.f jl 267 Vlhamy 122 Walvisvaart 223 We mink "s Beton 1440 Wton foord Br 15e 14 V. wyk en H'ga 91 daalberg 70 Mijnbouw en petre 46 50 604 1794 83.50 235 4 4660 604 1794 737 409 4 134 50% 864 75% Amerikaan— roodeen Canadian Pao R Intern NlnkeJ Anaconda Betniehem Steel Cities Service Gen Motor* Kennecott Republic Stee) SdeU OU union Pacific On States Stee) 79% 314 494 72% 484 72A 1014 36% 374 63% 644 361* 364 384 es dividendd El wlalm e

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11