apitein ik van teenbergen erlaat de commandobrug „SCHANDALIGE ZAAK" Sporttoto 3ACHES KLAGEN S^AT TE VROEG GEEN WINST VOOR VVS EN KANGEROES Roodenburg en UVS dichter bij top Imponerende lijst m overwinningen Ajax-voorzitter Jaap van Praag gPAG 22 OKTOBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA De Nederlandse televisiekijkers die in het zuiden wonen, kennen Fred de Bruyne zeker. Hij ver slaat voor de Belgische televisie alle rechtstreekse uitzending over wielrennen en is sedert een zestal jaren bij dit instituut als sport journalist verbonden. Hij won als wielrenner driemaal de Des- grange-Colombo-beker offi cieus wereldkampioen met de punten over een gans jaar zeven klassieke wegritten, zes etappes in de Ronde van Frankrijk en tweemaal de ritten- wedstrijd ParijsNice. Zijn loop baan werd bruusk afgebroken door een reeks ongevallen, waar door het hem onmogelijk ivas zijn beroep als wielrenner verder uit te oefenen. (door Fred de Bruyne) LARE (België), vrijdag Indien ik een matroos zou zijn geweest en Rik Steenbergen een kapitein dan zou ik met een zekere trots vertellen dat der zijn bevelen heb gevaren. Ik ben er bij geweest, toen hij grote suc- [i boekte en heb samen met hem kwade momenten doorgemaakt, maar aak zal ik altijd onthouden. In elke omstandigheid bleef hij domineren frsoonlijkheid waar men naar moest opkijken. De cijfers voor de sporttoto-prijs- vraag van het afgelopen weekeind zijn: Aantal deelnemers: 693 112. Bruto inleg: f966.673.80. Totaal prijzenbe- drag f319.002. Eerste prijs: f 175.451,10 8 meldin gen, per kolom f21.931 bruto; twee de prijs: f95.700.60, 201 meldingen, per kolom f478.50 bruto; derde prijs: f47.850.30, 384 meldingen (3x 2 ko lommen) per kolom ca f 123 bruto. Een van de vele overwinningen van de zesdaagse-keizer Rik van Steenbergen in de zesdaagse van Essen. De Belg zegevierde samen met de Nederlander Peter Post (links). iet het, wanneer iemand zich terugtrekt, heeft men nog al eens jing om met niets dan lof over zijn verleden te spreken en de goede prestaties over het hoofd te zien. Maar als men weet, •cies die minder goede prestaties aan de basis hebben gelegen bewondering, die ik voor Van Steenbergen heb, dan overdrijf als ik zeg, de laagten in zijn loopbaan zijn voor mij altijd even eweest als de hoogten. Hij heeft me altijd gezegd „Als je wilt 'orden, mag je één zaak niet vergeten, fouten maakt iedereen, mt er alleen op aan te onthouden wat die fouten je hebben aas nu 42 jaar. Een een wielrenner, die 27 [onderbroken het roer van ip stevig in handen gekneld indaag verlaat hij de com- rug en pinkt misschien een eg zonder dat het wordt op- want een bonk van een niet graag zien dat hij ook kan zijn, vatbaar voor sen- dingen. Getooid met aller- en eretekens laat hij een ry, die niet zo onmiddellijk andere zal worden inge- Hoe groot lan in de sport discussiëren prestaties van een atleet en, vergelijken van de resul- man van het jaar aandui- die het in het om even (orttak eens zover brengt, gen ik heb wat gekund, men Van Steenbergen, die met anderen gaat verge- in moet men het onmiddel- een hoger niveau gaan be- hij niet de beste ren- tijden? cijfers: In totaal won hij le E eg 331 wedstrijden waaron- Bm ireldkampioenschappen en 3 van ischappen van België als 5exu inner, tal van andere kam- geI appen en 14 klassieke weg- lStfl ip de baan 1313 overwinnin- i' ronder verscheidene Belgi- M Europese titels. Voeg daar- K Rik de koning van de zes- Is met 40 triomfen. Alles sa- akt dat zo wat een kleine plaatsen en ik wil het herhalen 37 officiële kam- Heer Uiteindelijk kreeg ik in hem zo een vertrouwen, dat ik blindelings zijn leiding aanvaardde, omdat hij zich nooit misrekende en, mocht dat wel het geval zijn, dan was hij de eerste, niet alleen om het te beken nen, maar om de zaak weer voor mekaar te brengen. Ik kan uren vertellen over de belevenissen vóór, tijdens en na de wedstrijden, die ik samen met hem doormaakte, maar ergens komt het altijd op hetzelfde neer. Hij is de enige renner, die ik heb gekend, die met recht en reden een weinig pretentie mocht hebben, maar die altijd met zijn collega's fair was. Eens heeft hij mij gezegd „in ons beroep mag je nooit de gek houden met- de tegenstanders, want hoe klein ze ook kunnen zijn, ver geet niet dat er een dag kan komen dat ze ons pijn kunnen doen". .g enner komt dan nog in aan- om zijn erelijst er naast te Ik kan u een naam ge- ?re lezers zullen zich die nog meren, de Italiaan Constan- V°1 den go, hij heeft een goede rerwinningen achter zijn Als u mij vraagt waarom ik met zoveel lof over Van Steenbergen spreek, dan moet ik daar op ant woorden dat het niet de successen zijn, die tot mijn verbeelding heb ben gesproken, maar het feit dat ik beter dan wie ook de nabijheid van zijn persoon heb kunnen aanvoelen. Wanneer ik de wielermicrobe in mij Opvolger Wij allen, die nu afscheid nemen van een renner die zijn naam zwart op wit op de erelijsten van de wie lerwedstrijden heeft gedrukt, kun nen niet anders dan Rik dank zeg gen voor al wat hij de wielersport voelde ontwikkelen, dat was in 1947, heeft gebracht. Een wielersport die toen was Rik al een zeer groot ren- in België, naast koning voetbal, het ner. Ik volgde de wedstrijden van i leeuwenaandeel van de belangstel- hem op afstand en las alles er over üng krijgt. Maar wie maakt een in de kranten. Zes jaar later werd sport populair? De pers, de renners, in beroepsrenner en Van Steenber- j de organisatoren en de supporters, gen was nog altijd even groot. Der- Maar kan de pers enthousiast zijn, tien jaar later heb ik, op een leef- kan men de renners kwalitatief be- tijd van 30 jaar, het wielrennen oordelen, zal men wedstrijden orga- stopgezet en Rik was er nog steeds. niseren en zullen er supporters langs Ik ben nu 19 jaar ouder dan de j de weg staan, als er niet ergens ie- dag dat ik wielrenner wilde worden I mand wordt ontdekt die tot aller ver en Rik zet pas „nu" een punt ach- i beelding spreekt? ter zijn loopbaan. Bijna twintig jaar nRik van steenbergen", hoe dik- heb ik hem gezien zoals hij altijd wijls zuIIen we die naam nGg uit. was, een heer op de fiets. Tiental- spreken of schrijven, als we in de len anderen verkeerden in mijn ge- toekomst een wedstrijd zullen ver val en allen heeft Rik ze zien be- slaan. „Rik van Steenbergen", hoe- ginnen, zien komen en zien gaan. veej jongelingen dromen en zullen er Men spreekt wel eens van een won- njet dromen eens zijn spoor te kun derknaap die op een vrij jonge leef tijd muziek en andere werken creëert, men spreekt van genieën. Genie Ik heb het geluk gehad met hem als ploegmakker twee zesdaagsen te winnen in het Gentse Sportpaleis. Niet het feit dat we wonnen, maar de manier waarop, zal me altijd bij blijven. Tussen haakjes wil ik er aan toevoegen dat „hij" ze won en ik al leen maar gewoon deed wat hij mij oplegde. Nooit heb ik gemakkelijker overwinningen behaald. Hij heeft me nooit dingen gevraagd waarvan hij wist dat ze buiten mijn bereik lagen. Voor hem was het een klein kunstje om de toeschouwers te la ten zien, dat ik op bepaalde momen ten iets minder goed reed, maar daar zat het hem. Zoiets heb ik nooit -v" kunnen ondervinden. Hij respecteer- mataar dat 'is nu «Tieimd de zijn ploegmakker in de echte zin grootste aller tijden wordt I van het woord en bekeek een ploeg I als een geheel. voorzitter van NOC Ifurstelling. die enkele thuis- coaches (zoals wij gisteren con red.), moeilijk meer verber- acqt >en nu er berichten over de tg, prestaties van deelnemers :e fi strijden in Mexico, naar ons nen, kan ik best begrijpen", heer C. L. Kerdel, vice-voor- daD|n het Nederlands Olympisch INOC). feit voor die trainers, dat zij aa]j iduld nauwelijks kunnen be- om aan de slag te gaan voor ipische Spelen van '68. Ik ikfco niet dat de communicatie Btenschap en sport nog niet die trainers ,en het NOC Gifs ook die zouden wensen, dit geval meen ik toch te zeggen dat de teleurstelling enthousiaste sportieve men- een belangrijk deel te wij- M zijn aan de communicatie e bondsbesturen en hen". «Toe stelt zich op het stand- i zei de heer Kerdel verder, ^noodzakelijk is om voor se- r )S '68-kandidaten zich alle ng te getroosten. Dat is dan enige -eden waarom een zo voorstudie werd opgezet, lelijk te verwachten dat ook perf volgende sporttechnische Iding het NOC in samenwer king met de NSP zich bijzondere in spanning zal getroosten om de moge lijkheden te scheppen voor extra dingen. Daaronder versta ik ook het vinden van een mogelijkheid om bij voorbeeld in '67 een deel van die sporttechnische voorbereiding voor serieuze kandidaten in Mexico te doen. Maar, dan moeten die kandi daten precies hetzelfde doen als voor de Olympische Spelen. Komt, om maar eens iets te noemen, professor Biersteker terug met de conclusie, dat minsten drie weken acclimati- satie in Mexico nodig is om tot op timale sportprestaties te komen, dan zullen die sportmensen die in '67 in Mexico gaan trainen óók drie weken van tevoren naar Mexico toe moeten, anders heeft zo'n voorbereiding geen „Samenvattend, meen ik te mogen opmerken dat de sporttechnische mensen enkele wegen te vroeg zijn met hun uitingen over wanbegrip en zo. Als het rapport-Biersteker eris, als wij weten hoe wy op de beste manier ons kunnen voorbereiden op Mexico, dan pas zullen NOC. NSF, sportbonden en hun technische men sen de handen in elkaar moeten slaan, dan zullen klachten over te weinig communicatie, te weinig be grip en stroefheid in de samenwer king zwaarder wegen dan nu". nen volgen. En wellicht zal over af zienbare tijd een opvolger zyn gevonden, maar of die opvolger er ooit in zal slagen de herinnering aan Van Steenbergen te doen verbleken, zou mjj erg verwonderen. Vol leyba Icom peti tie (Van onze volleybalmedewerker). gehad. In de eerste, tweede en derde set stond Kangeroes zelfs stevig aan de leiding met 4. 5 punten om in de eindfase door Sigi te worden ingelo pen. Met 17—15, 14—16. 12—15 en 125 kon Sigi tenslotte een benauw* de winst behalen. De twee VVS-team skonden gis teravond in de militaire sporthal niet tot winst komen. De VVS-reser- ves moesten in 5 sets het hoofd bui gen voor een niet groots, maar dui delijk soepeler spelend Kangeroes 2, de „grote broers" van het eerste verloren met 13 van DTS. Bij VVS 2Kangeroes 2 waren de eerste en tweede set hevig omstre den spelfasen. De jonge Kangeroes- formatie had evenwel meer inhoud al hield de routine van een Dick Passchier, Co Carstens, Ron Baron- ner en nieuwkomer Zweffer de VVS- reserves nog lang naast Kangeroes 2. Taco Veldstra, Peter Kwestroo en Rob van der Laan zagen en benut- I T ten de gaten die de VVS-ers in hun Leget- Teske. Fasel, Desar en Hoe komt mijn club uit? Roodenburg Keereweer, B, de Jonge. Hensen, Van Weerlee, Ooyen- dyk, De Klerk, Van Leeuwen, Klink hamer, Den Os, Heymans en E. de Jonge. veld lieten vallen. Met 1513, 1315, 158, 1015 en 15—6 wonnen de Kangeroes-reserves. VVS Van Schooten. LFC Van Leeuwen, Geerlof, Van der Heyden, L. de Jong, H. Si- ra, Gubler, P. de Jong, Nieuwenburg, Rietkerken, De Wit en D. Sira. Lugdunum Peters, Oppelaar, Crama, Redel, Bavelaar, B. de Roo, De Cler, W. de Roo, Collé, Van der Linden en Vermond. Docos G. Dubbeldeman, Vrise- WS 1 leek, met Luc Klinkhamer op de bank. tegen DTS naar een roemloos einde te zullen worden ge speeld. De snelle en zeer gevarieer- dVaanvallen van de gasten uit. Enk- *°op. Van Z«p Karaphues. Brasker. huizen, die vooral de gestoken set-^anbier. Van Polanen. Hogentoom. ups als scherp wapen hanteerden. ^fe,man' Van Knten en P Dub- VVS-verdediging. Daarbij kwam dat VVS zelf nagenoeg geen enkele aan val wist te produceren die voor DTS gevaar inhield. Met 1511, 152 en 31 in de derde set stonden de Enkhuizenaren op winst. VVS vond. echter nog wat inspira tie en zonder dat de Leidenaars tot grote hoogten stegen, ging de derde set nog naar de pupillen van Van Egmond: 1511. De kansen op een beslissende vijfde set bleven heel lang binnen bereik van de WS-ers, maar na 88 won DTS met 1511. Kangeroes Kangeroes 1 miste in Delft tegen Sigi hoofdaanvaller Pieter Bas van Duivenbode. Om de kansen van de reserves tegen VVS 2 niet te scha den door een speler van het tweede mee te nemen, traden Coos Taconis c.s. tegen de Delftse studenten aan met Eduard Huusse uit Kangeroes 3. Natuurlijk was dat een verzwak king, maar toch niet zo dat Sigi een vluggertje van het treffen kon ma ken. Integendeel! Kangeroes heeft de winst doorlopend binnen bereik DOSR Hoogenboom, Van Ber- kel, Stoové, Van Es. Schouten, Kerk vliet, Muller, Van der Meer, Aker boom, Van Amsterdam en Klein. Warmunda Schavemaker, Noort, Vergeer, Westrop, Van Grieken, Kop pers, Ciere, Kievits, Beugelsdljk, Meskers Cz en Van der Aar. ZLC W. F. de Koning; Van der Wetering, Van Delft. Kuhn, H. de Koning. Scheffer. Pen. Ouwehand, Siere, Brands, Van der Refjden. JVim Schalks grensrechter De Rotterdamse arbiter Plet Roo mer zal op woensdag 2 november ln het Wembley-stadion in Londen de interland voetbalwedstrijd Engeland- Tsjecho-Slowakije leiden. Hij zal worden geassisteerd door de Schie- damse grensrechter K. Brouwer en diens collega W. J. M. Schalk* uit Leiden. ADVERTENTIE Zondag a.s. 2.30 uur de competitiewedstrijd Roodenburg-Overmaas SPORTPARK NOORD. Slechts 24.000 voetballiefhebbers zul len zondag 13 november het top- duel in de eredivisie tussen Ajax en Feijenoord kunnen zien. Dat is gistermiddag tijdens een perscon ferentie, die de Rotterdamse club in eigen stadion belegde om haar standpunt in de inmiddels gere- Voetba Iprognoses (Van onze sportredactie) De top van de ranglijst van de eer- ste-klasse B. is in zicht. UVS en Roodenburg, de twee Leidse verte genwoordigers in de hoogste ama teurafdeling, zyn door de recente overwinningen koploper Unitas tot op twee punten genaderd. Morgen hoeven de Leidenaren zeker niet verder achterop te raken en de kans, dat er zelfs één puntje van de achterstand wordt afgeknab beld, is zeker niet alleen maar denkbeeldig. UVS en Roodenburg gaan dit week einde dus als favoriet het veld in. De blauwuitten doen dat in Pa- pendrecht, waar de club van die naam nog maar weinig opzienba rende prestaties heeft verricht. UVS, dat het nadeel heeft zonder Koren te moeten spelen, doet er echter wel goed aan de Papen- drechters niet te onderschatten. Voor Roodenburg, dat thuis tegen het Rotterdamse Overmaas speelt, liggen de zaken iets moeilijker: de groenwitte Maasstedelingen zyn tot nu toe behoorlijk voor de dag gekomen (o.a. 1-0 overwinning op UVS). Roodenburg, dat weer com pleet, dus met schutter Den Os, aantreedt, moet in staat zyn te zegevieren. Vooral omdat met de terugkeer van Den Os ook het zelf vertrouwen weer aanmerkelijk zal zijn toegenomen. In de tweede klasse gaat het met LFC nog steeds niet zo best. De geelzwarten gaan morgen met een wat gewijzigd elftal in het veld (doelman Roedoe is o.a. vervangen door Van Leeuwen) en misschien, dat de kanaries hierdoor wat beter voor de dag komen. Nodig is het in ieder geval wel, want tegenstan der RVC is tot goed en doeltref fend voetbal in staat. Alphen, dat vorige week de eerste overwinning behaalde, krijgt op eigen terrein opnieuw de kans op twee winst punten nu het laaggeklasseerde Blauw Zwart op bezoek komt. By de derdeklassers is de situatie nog ongewijzigd. Olympia heeft verleden week geen fout gemaakt en zal dat waarschijnlijk ook mor gen by Lisse niet doen. Misschien dat de Lissenaren voor een verras sing zorgen. Het zou voor Lugdu num dat thuis van Wilhelmus moet winnen in ieder geval by- zonder plezierig zijn. Bij Bodegra venRKDEO en OranjepleinAl- phia is de thuisclub favoriet. Voor de teams uit Leiden en omge ving staan er in de vierde klasse A en B enige belangrijke duels op I oenschap driebanden. Hij versloeg het programma. Wassenaar moet I Danny McGoorty uit Los Angeles zen kwestie uiteen te zetten, wel duidelyk geworden. Ajax heeft Feijenoord enkele weken geleden voorgesteld om het be langrijke duel tussen de twee Ne derlandse topclubs niet op zondag 13 november, maar de zaterdag avond daarvoor in het Olympisch Stadion te spelen, waar niet alleen 40-000 toeschouwers meer 'n plaats kunnen viniden, maar tevens de mogelijkheid van een rechtstreekse tv-uitzending bestond. Aanvankelijk voelde Feijenoord niet veel voor dit plan. omdat de Rot terdamse spelers niet graag i*i het Amsterdamse stadion spelen. Ajax kon zich met dit standpunt ver enigen. Later, na bemiddeling van Jos Coler, de vice-voorzitter van de KNVB, kwam Feijenoord met een tegenvoorstel. Feijenoord was bereid voor 10.000 gulden zijn be zwaren tegen het Amsterdamse stadion te laten vallen, terwijl de Rotterdammers tevens wensten dat Ajax 25.000 gulden aan een cha ritatief doel zouden overmaken. Vol gens Feijenoords voorzitter Kie- boom, die op gemoedelijke wijze het standpunt van de Rotterdam se club uiteenzette, moest die 25.000 gulden (of wat minder) be- Wereld titel driebanden De Japanner Koya Ogata heeft gis teren de mooiste partij gespeeld in\'t toernooi om het biljartwereldkampi- thuis tegen het Delftse DHC eerste plaats in de B-afdeling ver dedigen en voor ASC (thuis tegen Wit Blauw RK), ZLC (uit tegen stadgenoot DOCOS) en War munda (in Warmond tegen HDV) wordt het morgen een fel gevecht tegen de rode lantaarn. In 4 A heeft het Teraarse Altior nog een kansje om zich naar de top van de afdeling op te werken. Altior zal dan echter wel de thuis wedstrijd tegen het Ilillegom- se Concordia in winst moeten om zetten. Geen gemakkelijke opgave! 50 beurten met 60 tegen 51 caram boles. Ogata maakte een hoogste serie van zeven. De hoogste serie van McGoorty was vijf. Enrique Navarra (Argentinië) en Adolfo Suarez (Peru) delen nog steeds de eerste plaats in het toer nooi. Beiden hebben vier overwin ningen en een verloren partij op hun naam staan. Ogata is door zijn zege op McGoorty op een onbetwiste derde plaats geko men met vier overwinningen en 2 ver loren partyen. Achter hem volgen de taald worden uit de opbrengst van een tv-uitzending. „Wy willen aan een tv-uitzending niets verdienen en omdat het toch „gevonden geld" is, kan dat het beste aan een liefdadige instelling worden gegeven", aldus de Feyenoord- praeses. Ajax-voorzitter Jaap van Praag, die de bijeenkomst als „waarnemer" bijwoonde, wilde aanvankelijk geen commentaar geven, omdat hy te gast was by Feijenoord. Later zet te de Amsterdammer toch 't stand punt van zijn club uiteen. „Wanneer Feijenoord met tech nische reden niet in het Olympisch Stadion wil spelen, kunnen wy ak koord gaan. Maar wanneer men dan voor tien mille over I'll bezwaren heen wil stappen, vin den we dat een schandalige zaak. Bovendien is die 25.000 gulden voor een liefdadig doel voor ons een on aanvaardbare zaak. Wij spelen thuis en Feijenoord heeft niets te eisen. Zondag 13 november spelen we normaal op de Mlddenmeer. We zyn onze administratieve voor bereiding voor deze wedstrijd al- begonnen en de zaak wordt dan ook niet meer teruggedraaid". Overigens is het Nederlandse voet bal bij deze nieuwe kwestie, waar bij „oud zeer" toch wel een rol schijnt te spelen al verzekerde zowel Ajax als FeiJenoordbestuur- ders dat dit niet het geval vu zeker niet gediend. Gewichtheffen De daarop volgende plaatsen wor den ihgenomen door lokale spelers. Leconid Schabotinski, de Olym pische kampioen gewichtheffen in 't zwaargewicht, zegevierde gisteren op de laatste dag van de wereld- Europese kampioenschappen in Oost- Berlijn met een totaal van 567.5 voor de drie Olympische oefeningen. Schabotinski (190 kg drukken, 160 kg trekken en 217.5 kg. stoten) zag zijn overwinning byna verloren gaan toen hij bij het trekken tweemaal faalde met het gewicht van 160 kg.. De uitslag luidt: 1. Leonid Schabotinski (Rusl.) 190, 160, 217.5. 567,5. 2. Bob Benarski (VS) 182.5, 160, 195, 537.5. 3. Stanislav Batlschew (Rusl.) 170, 160, 200, 530. Gisteravond laat zag de stand er in de zesdaagse van Dortmund als volgt uit: 1. Rudi AltigRenz (Duld) 45 punten; 2. PostPfenninger (Ned.-Zwits.) 30 pnt.; op één ronde: 3. KemperOldenburg (Did.) 110 pt. 4. BugdahlSercu (Dld.-Belg.) 45 p., 5. LykkeRudolph (Den.-Duld.) 24 punten. Met een derde plaats in de team wedstrijden, eindigde gisteren voor de Nederlandse judoka's de internatio nale militaire judowedstrijden (CISM) in Wenen. Onze landgenoten eindigden in het algemeen klasse- Ook Teijlingen (uit tegen Tonegi- I Belg Raymond Ceulemans en de do) en DOSR (uit tegen Scheve- Oostenrijker Johann Scherz met ieder ningen) gaan een zware wedstrijd I 3 overwinningen en 2 verloren partij- tegemoet. Beter staan de winstkan- en.. Zesde is de Jajanner Keizo Kubo ment met twee gouden, 1 zilveren en sen voor Foreholte in de streek- met drie en drie. 1 bronzen medaille op de tweede derby tegen VVSB. De Noordwij- met drie en drie. Dr daarop volgende plaats, achter Frankrijk, dat met 3 kerhouters kunnen echter wel voor plaatsen worden ingenomen door I maal goud, 3 maal zilver en 1 bron een verrassing zorgen. I lokale spelers. zen medaille zegevierde. IN DE RAI Nelson Pessoa klasse apart De jonge Eddy Stibbe is de eerst» winnaar geworden van het gister avond begonnen internationale con cours hippique in de grote hal van de RAI in Amsterdam. Hij zegevierde in een nationale springconcours, dat weinig moeilijk heden bood en waarin niet minder dan 20 van de 29 combinaties fout loos rondkwamen. De uitslag luidt: 1. Eddy Stibbe met Autumnbreeze 0 fouten 59.2 sec. 2. Tjeerd Velstra met Good Luck 0 64.1; 3. S. M. Pruikemaker met Attilla 0 64.4. De overige uitslagen luiden: Inter nationaal springconcours om de prijs van de Overzeebank: 1. Nelson Pes soa (Brazilië) Congaceiro 0 51.4; 2. Alwin Schockmuehle (W.-Dld.) Pes- goe 0 56.2; 3. Lance Huet (Ned.) Medrano 0 59.5. Tweede internationale springcon cours om de Cemstoprijs: 1. Peter Schmidt (W.-Dld.) Monodie 0 28.8; 2. Seamus Hayes (Ierland) Done- raille 0 30.5; 3. Herman Schridde (W.-Dld) Kam ar ad 0 31.1; 7. Josje Ernst (Ned.) Blacky 0 35.9. De Italiaan Nino Benvenuti be hield gisteravond in Rome zyn titel van Europees kampioen in het mid dengewicht. De 72.5 kg wegende Ita liaan versloeg zyn uitdager, de Frans man Pascee di Benedetto (74 kg) l door opgave in de tiende ronde.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7