Vermaard Tatraikwartet speelde in Zuiderkerk Bruidsstoet huwelijk Margriet en Pieter Onbestendig e najaarssfeer CONCERT TO Welstandstoezicht maakt woningbouw onnodig duurder i ervaren chauffeur AUTOBEKLEDING Buffethulp vrl. hulp TULPEI LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 22 OKTOBER Schilder David Schulman overleden De .Maatschappij voor Toonkunst'' introduceerde in de Zuider kerk (bij een grotere belangstelling dan we hadden verwacht) het Hongaarse „Tatrai-kwartet". Dit is hier te lande onbekend, maar vermaard genoeg om overal ter wereld neer te strijken. Het vol gend station voor de heren Vilmos Tatrai, Mihaly Szücs, György Konrad (violen) en Ede Banda (cello) wordt Kopenhagen, waar zij 6 avonden gaan vullen met Beethovens 17 kwartetten. Daarvan kwam nu op. 132 in a aan de orde. drie toonhoogten. (Heilige Danksa- gung") een grootse, naar het onaard se neigende elegie. Verheugend was het, te constateren dat de kwartet- Deze Beethoven had tegen, dat Bartok's 2de kwartet van 1917 eraan vooraf was gegaan. Door enerzijds de intense felheid, de harde harmo niek, de dominerend knellend be nauwende conflictsituatie van Bar- tok, het eigenlijk in het gilets" ein digen zonder sprankel hoop op ver lossend uitzicht, en anderzijds de overweldigend tragisch gespannen vertolking, die de vier strijkers er van gaven, kon eigenlijk niets meer volgen dan een werkelijk antwoord op deze wanhoop. Beethoven heeft dat antwoord niet. Niet voor een expressionist en psy chologische woeler als Bartok. Voor hem, en op dit concert né, hem is Beethoven te tam. En dat wil wat zeggen. Aan een omgekeerde volgorde, hoe ook, hadden we zeker voorkeur gegeven. Bij Bartok voelde men zich allerpersoonlijkst mee in het gebeuren betrokken, motorisch meegezogen. Bij Beethoven niet meer. Waarom? Het verschil is het schok kende en naast de bondig gebalde kracht van Bartok de gedispropor- tloneerde lengte bij Beethoven. Niettemin is diens keten als mid denperiode van vijf langzame delen, aanvangend met Niet half, maar lieel miljoen voor H. T. Ambacht Niet een half, maar een heel mil joen erft de gemeente Hendrik-Ido- Ambacht uit de nalatenschap van mevrouw L. A. Spoor-Van Tichelt, die op 8 september van dit jaar over leed en testamentair bepaalde, dat deze Zuidhollandse gemeente, waar van haar schoonvader, de heer Wil lem Spoor, die gedurende vele Jaren burgemeester was, de enige erfge naam van haar kapitaal zou zijn. Aanvankelijk leek het erop, dat het hier een bedrag van een half miljoen (veelal goederen en papieren) betrof, maar thans is bekend geworden dat de erfenis de 1 miljoen ruim over schrijdt. Onderscheiding voor Picasso De schilder Pablo Picasso zal in verband met zijn 85ste verjaardag op 25 oktober de gouden medaille voor „verdiensten bij de ontwikkeling van de vriendschap en samenwerking met Tsjecho-Slowakije" krijgen. Jan Mukarovsky, voorzitter van de vredescommissie en Jiri Pelikan, lid van de commissie, zullen Picasso de medaille overhandigen uit naam van het Tsjechische genootschap voor internationale betrekkingen. Brian Pollard volgt Tom de Klerk op Als opvolger van wijlen Tom de Klerk is Brian Pollard benoemd tot eerste fagottist. van het Concertge bouworkest. Brian Pollard maakt sinds 1 september 1953, als plv. solo- fagottist, deel uit van het orkest. Hij werd in 1930 in Padlham (Engeland) geboren, kreeg zijn opleiding aan het Royal College in Londen en was, voordat hij zich in ons land vestigde, werkzaam bij het Ballet Jooss, het Royal Philharmonic Orchestra en het Covent Garden Operahouse. Brian Pollard is voorts lid van het Danzi-kwintet, dat vooral aan de muziek van onze tijd bijzondere aan dacht schenkt. Het Tatrai-kwartet dat gister avond met groot succes speelde in de Zuiderkerk. tr Bartok toe In onderscho- •lyriek van maakten, maar alleen de muziek zelf de spraak lieten. Hun verfijnd „eens- geestes" denken bleek hier nogmaals evident en over de ongerepte virtuo siteit in alle snelle delen behoeven we niet uit te wijden. Het ensemble begon met Haydn's z.g. „Kwintet-kwartet" (op 76,2), dat in het inleidend Allegro nog de gloed van de innerlijke stemmen miste, te ambachtelijk verkennend klonk. Na het verrukkelijk Andante (waar men niet meer bij weet: inspireert Haydn Mozart of Mozart Haydn?) werd die per in de snaren gegrepen en waren vier koele reproduoenten warmbloe dige muzikanten geworden. Misschien zijn in diit Haydn-kwartet de mid denstemmen te bescheiden gebleven: dit heeft invloed op glanzing en klankwarmte. Van Goghexpositie in Belgrado 83 werken van Vincent van Gogh zijn in Belgrado aangekomen en on der sterke politiebewaking overge bracht naar het Nationale Museum, waar morgen een Van Goghtentoon- stelling geopend zal worden. ZU zijn in bruikleen afg«staan door het Kröller-Müller museum in Otterloo. De bescherming en de ge heimhouding waarmee het transport in 22 stalen kisten ten uitvoer werd gebracht was nog nooit voorgekomen in Joegoslaië. Een speciale slaapwagen was aan de expresstrein gekoppeld. Agenten van Interpol begeleidden de kisten tot de Joegoslavische grens waar de Joegoslavische politie de bewaking overnam. Na aankomst werd de wagon op een zijspoor gezet onder zware poli tiebewaking en ging de verzegelde vrachtauto begeleid door de politie auto's door de straten van de stad naar het Nationale Museum. De Rijksvoorlichtingsdienst ver strekt de volgende opgave over het bruidspersoneel bij het huwe lijk op 10 januari 1967 van prin ses Margriet met mr- Pieter van Vollenhoven. Bruidsmeisjes Prinses Christina. Jonkvrouwe C. C. V. baronesse Bentinck, geboren op 16 januari 1943 in Abcoude, heeft vanaf de la gere school samen met Prinses Mar griet op school gezeten, een jaar stu die aan de universiteit van Montpel- lier met de Prinses en tevens in Lel den haar huisgenote. Ze is de dochter van de burgemeester van Soest en heeft zitting in het comité verlang lijst bruidspaar. Mejuffrouw F. M. Brandsma. ge boren op 6 februari 1943 in Gronin gen, in 1960 aangekomen ln Leiden, studie Engels, was gedurende drie jaar huisgenote van Prinses Mar griet. Bruidsjonkers: Mr. F. A. Bierman, geboren op 19 april 1940 in Utrecht, klasgenoot van de heer Van Vollenhoven op het Rot terdams Montessori Lyceum, studie genoot Leiden (rechten), gaat in no vember in dienst, Koninklijke Mare chaussee. Mr. J. O. L. baron van Boetzelaer, geboren op 7 december 1940 in Ba tavia, studiegenoot van de heer Van Vollenhoven, eveneens rechten, teza men met de heer Van Vollenhoven in het bestuur van het Leids Studen ten Corps. Hy volgt thans aan de „Columbia University" een cursus Amerikaans recht. Mr. Ph. Houben, geboren op 29 januari 1941 in Den Haag, studeer de aan de universiteit van Fribourg KLEINE SPELEN De kleine Olympische Spelen zijn gisteravond besloten met zeven boks- finales. Meer dan 6.000 toeschouwers waren getuigen van deze eindstrij den. De resultaten zijn: Vlieggewicht: Delgado (Mex.) versl. Mencarelli (It.) op punten; Bantamgewicht: Es- pinosa (Cuba) versl. Garcia (Mex.) op punten; Vedergewicht: Roldan (Mex.) versl. Gamino (Cuba) op punten; lichtwel tergewicht: Kulej (Pol.) versl. Caciliu (Roem.) op pun ten; Weltergewicht: Molina (Cuba) versl. Palacios (Mex.) door k.o. in de le ronde; Zwaarweltergewicht: Ma- vriashin (Rusl.) versl. Zaragoza (Mex.) door k.o. in de le ronde; Mid dengewicht: Ageev (Rusl.) versl. Delis (Cuba) door k.o. ln de 2e ronde. Prof. Otto Pankok - 73 - overleden De schilder prof. Otto Pankok, een van de bekendste Duitse expressio nisten, is ln de leeftijd van 73 jaar in Wesel overleden. Pankok, wiens schilderijen in de Nazi-tijd als „ontaard" golden en voor het grootste deel in het open baar verbrand werden, werd in 1947 benoemd tot leraar aan de Kunstaca demie in Dusseldorp. Pankok trad ook als auteur op de voorgrond. in Zwitserland en aan de katholieke Universiteit in Nijmegen (rechten), huidige werkkring-stagiaire bij de Europese Gemeenschappen in Brus sel, zoon van de oud-commissaris der Koningin in de provincie Limburg. Bruidskinderen: Coosje van der Hoeven, (3) dochter van de heer en mevrouw Van der Hoeven-Vietor, kleindochter van de particulier-secretaris van de Konin gin. Jonkheer Amoud Jan de Beau fort, (6),. wiens moeder van 1950 tot 1953 gouvernante is geweest van de Prinsessen. De route van de bruidsstoet door Den Haag is als volgt: van Huis ten Bosch naar raadszaal Javastraat: Bezuidenhoutseweg - Herengracht - Korte Poten - Plein - Lange Hout straat - Tournooiveld - Lange Voor hout - Parkstraat - Alexanderstraat plein 1813 - Alexanderstraat - Ja vastraat. Van raadszaal naar Grote Kerk: Javastraat - Zeestraat - Noordeinde - Heulstraat - Kneuterdijk - Plaats - Vijverdam - Buitenhof - Graven straat - Dagelijkse Groenmarkt - Grote Halstraat - Kerkplein. Van Grote Kerk naar Huis ten Bosch: Kerkplein - Riviervismarkt - Dagelijkse Groenmarkt - Gravenstr. - Buitenhof - Hofweg - Lange Po ten - Plein - Korte Poten - Heren- graoht - Bezuidenhoutseweg - Eer ste van den Boschstraat - Theresia- straat - De Eerensplein - Carel Rei- nierskaide - Bezuidenhoutseweg De stoet zal bestaan uit rijtuigen, mededelingen worden gedaan. In Laren is op bijna 85-jarige leeftijd overleden de bekende kunstschilder David Schulman, die zich toelegde op het Neder landse landschap, speciaal het besneeuwde landschap. Hij schil derde echter ook portretten en stillevens. De heer Schulman was lid van de Gooise Schildersvereni ging en mede-oprichter van „Arti et Amicitiae". Van beide is hij ge ruime tijd voorzitter geweest. Voorts was hij lid van „St.-Lucas" te Amsterdam en „Pulchri Stu dio" in Den Haag. Hij exposeerde voor het eerst in 1904 op de ten toonstelling van Arti en hield daarna vele exposities in binnen- en buitenland. Voor zijn werk ontving hij diverse onderschei dingen, o.m. de gouden medaille van H.M. de Koningin (1939). In 1955 werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Wieland Wagner in Bayreuth begraven De onlangs overleden componist Wieland Wagner is gisteren op de begraafplaats in Bayreuth ter aarde besteld. Het stoffelijk overschot is bijgezet in het graf van de familie Wagner. Tevoren vond in het Festi valtheater een plechtigheid plaats tijdens welke een orkestwerk van de overledene speelde. Twee dirigenten bij Rott. Philh. Orkest De benoeming van de dirigent Edo de Waart bij het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest houdt in dat dit orkest vanaf 1 september 1967 twee vaste dirigenten zal hebben. De heer Franz-Paul Decker wiens contract op 1 september 1968 afloopt blijft uiteraard belast met de artistieke lei ding, zo heeft het bestuur van het orkest meegedeeld. Over de vraag of het contract van Franz-Paul Decker zal worden verlengd, zullen eerst te gen het eind van het Jaar nadere LEIDSE VEEMARKT Het beeld van de gisteren gehou den veemarkt verschilde niet veel met dat van verleden week. Een goede ruime aanvoer van wolvee en redelijke tot matige aanvoeren in an dere sectoren brachten het totaal aanvoercöfer toch nog op het hoge aantal van ruim 3700 dieren. Het voor de tijd van het jaar krappe aanbod van slachtrunderen gaf de handel in deze sector eindelijk een iets williger verloop. Ook de vette lammeren werden weer graag en goed prijshoudend verkocht. Voor de andere rubrieken was de stemming in de handel iets lustelozer en leek het er wel op dat het druilerige weer van invloed was. Een terughoudende handel in slachtvarkens deed de big- gen-prijzen aanmerkelijk dalen. Sa mengevat een goede rustige markt in een nog onbestendigde najaarsstem ming. i gebruiksvee was iets ruimer dan verleden week. Voor al de afdeling vare koeien was be ter bezet- Het zachte najaarsweer schort de stal-tijd op, waardoor han del en prijzen onveranderd bleven. Toch was er voor de melk- en kali koeten wel iets meer belangstelling, welke dieren bij een rustige handel goed prijshoudend tot iets stijver in prijs werden verkocht. De handel in vare koelen deed het ook nog steeds matig tot kalm aan bij iets gedrukte prijzen. Oude koeien en koeien zon der melk waren zeer moeilijk te plaatsen. Er waren weinig beste die ren aangevoerd. Behoudens een klein aantal gras- kalveren was er nagenoeg geen jong vee aangevoerd. Bij een geringe be langstelling bleef de handel ook stil. Voor de tijd van het jaar was er geen grote aanvoer van vette koeien. De lage prijzen en het mooie weer houden de uitstoot tegen. Dank zij het krappe aanbod had de handel een iets williger verloop en lagen de beste soorteö vette koeien wel even stijver in prijs. De mindere soorten noteerden iets lager. vette kalveren was iets korter dan verleden week waar onder een vrij groot aantal „oprui- De vraag voor de export is bijzonder vlug. In verband met de aangevoerde kwaliteiten was de handel iets minder willig. De betere soorten, waarvan nog weinig aanbod is, bleven echter goed prijshoudend. Wat de nuchtere (mest) kalveren betreft, er was een geringe aanvoer weinig animo. De handel verliep rustig by dezelfde tot iets gedrukte pryzen. GEVRAAGD De afdeling wolvee gaf by een aanvoer het zelfde beeld te zien als verleden week. De aanvoer van vette lammeren was even ruimer en wer den de dieren graag en goed prijs houdend verkocht. De handel verliep weer by zonder vlub. In verband met de geringe aanvoer van vette schapen was de handel in deze dieren ook nog redeiyk. Ook het aantal aangevoer de fokschapen was maar gering en behield de handel by een matige be langstelling een rustig verloop. By een redely ke aanvoer was de handel in varkens voor fok- en mes- tery maar matig. De lagere pryzen by een terughoudende handel voor varkens zyn hiervan de reden ter- wyi ook de tyd van het jaar een woordje meespreekt. De biggen lig gen aanmerkeiyk minder in prys. (Van onze Haagse correspondent) De woningbouw in Nederland wordt onnodig duurder door hi welstandstoezicht. De willekeur van de verschillende welstand;, commissies is zó'n belemmering, dat het bouwbedrijf niet kan toe komen aan werkelijke seriebouw. ,,Laat het welstandstoezicht mee.] werken of verdwijnen", meent drs. J- Poot, directeur van Eurt woningen N.V. waar voor het geld te krijgen". Daar. om moeten de beleggers, en de bou*. ondernemingen, die vaak samen op. treden als ontwikkelingsmaatschap pyen, ook worden betrokken bjj uitbreidingsplannen van de gemeen T ten. „Binnen de huizen zyn wy vrjj L moor daarbuiten kennen wy get „Mislukte architecten mogen niet de kans hebben in te grijpen in het produktieproces". Grote bouwonder- emingen worden in de seriebouw sterk gehinderd door het welstands toezicht, dat elders goedgekeurde ontwerpen, in de eigen gemeente weer wil veranderen. Dat maakt de woningbouw veel duurder. Over het effect van het welstands toezicht is drs. Poot ook niet te spre ken: „Kyk naar de eentonigheid van de nieuwe wyken, die onder het toe zicht zyn gebouwd", zegt hy. Eurowoningen N.V., die op dit ogenblik 6000 woningen in aanbouw heeft, wil de bouw van huizen ver gelijken met de produktie van auto's. Het is de auto-industrie zelf, die de verantwoordeiykheid draagt voor zyn ontwerpen. Voor eenzelfde vrijheid in de ontwerpen pleit de heer Poot, die de gedachten aan een „werkwoning" niet zo vreemd vindt. De bouwindus- trie zou dergehjke geslaagde typen huizen overal in Nederland kunnen bouwen, indien daarvoor niet belem meringen zouden zyn van het wel standstoezicht. De directeur van Eurowoningen meent dat ook de beleggers gediend zouden zyn met „werkwoningen". Volgens hem is de klacht van de financier, dat hy te weinig invloed heeft op de woningbouw. Dat geldt zowel voor de grote beleggers als voor de particulieren, die een eigen wo ning wensen te kopen. Volgens drs. Poot wordt de koper op de nieuw- bouwmarkt kritischer. Dat is niet alleen een gevolg van de geldschaar- ste maar ook van de wens „meer MARKTBERICHTEN ,bl; 120-2Ü0, Ornltbogalum 60-110, 1110-140, Iris 196-370, Snygroen 140- 180. Tulpen 250-480, alles p. bos, Eu- 115. Anjers p. st.: •32, wit 21-26, Or- Gemengd 21-25, ■ah Dlba 30-35, Ar thur 18-24, Keefer 22-30, Rozen p. st.: Roselandla 22-29, Parel v. Aalsmeer 12- 17, Geh. Duisberg 33-40, Towny Gold *"1-66, Newyorker 23- Farah Dlba 30-35, Ar- ïr 22-3" Roselandla 22-29, Parel 17, Geh. Dulsbe 18-23, Baccarat 53-66, Newyc 27, Coral 13-19, Garnet 11-13, Pink Sensation 27-35, Super Star 37-46, Nymph p. tak 23-29. TER AAR, 21 oktober Groente- velling: Kassnybonen 2,00-2,25, Idem -1,25-1,30, stok- wltte pronkbó- ïk 30-50, andil- rken 40, witlof 60- l 14-16, wasp ;ele savoye kool 1,05-1,20, idem stek 13-23, 17, pre 17, rode kool 11-14, i 13-16, spruiten 20-4" alles per kilo. nenland: A 2,10-3,50, B 3,00-4,10, C 2,00-2,40, bonkën 2,50-2,90 per bakje van zes kilo. Peren. Brederode 28, Le- glpont 16, IJsbouten 25, stoofperen 26 alles p. kg. Exportveiling: spruiten A 53-56, B 43, D (klein) 33 p. kilo. To maten: A extra 5,90-6,20, Al 5,70-5,80, Al rood 5,70, B extra 6,50-6,70, BI 6,10-6,20, C extra 5,10-, Cl 4,80, CC 2,00 alles per bakje van zes kilo. ALKMAAR, 21 oktober Kaasmarkt Commissienotering: fabrleksedammer 2.98, middelbare 3,03, Goudse volvette 3,10. Handel goed. BOSKOOP, 21 oktober Bloemen veiling: Sweetheart 180-100, Else Poul- sen 100-45, Fire King 670-250—190, 160-420-320, Newyorker 320- dera 120-135, varentjes 39, Hedera kl. 67-63, Begonia 35, Cchrysant 23, Cycla- 175-150-100, Pernettla rood 180- nengd 130, Sneeuwbes nten: Satelliet 75-65- 3-96-110, White Hope 110, Escorte 77-80, Tip Top 58-70, Gra- wlt 28, brons 27, lila 31, Calllcarpa 200-130-96 190-110 p. Groenteveiling 2,60-3,50, A2 kist): Al J.80-5,40. BI 2,1" 2,00, Cl 1,70-1 (p. kist. 50, bloemkool (p. I 36-56. II 14-38. sü. p. dük: 22, andijvie 12-20, groene 2,10-3,40, B2 1,60, breek- bospeen (p, De exportmogeiykheden voor slachtvarkens zyn er nog niet op ver beterd en is er ook weinig vraag naar onderdelen. By voldoende aan bod liepen de prijzen Iets verder te rug. By een redelijke vraag bleef I peterselie (p. bos) 4, krulpeterselie (p. de handel ln slachtzeugen goed prijshoudend. stuks. I 15-40, II kool 13. k paprika (p. st.) 18, prei 23-24, prin sesenbonen 'J nn snijbonen 1.-. 6 kg) 4,20-6,10, uien (p. kist) 5, peterselie (p. bos) 4, krulpeters bos) 6, selderie (p. bos) 11. Aanvoeren waspeen 102.000 kg, bloemkool 10.000 rechten", vindt de heer Poot. Prof. Liebeler gaat moord op Kennedy weer bestuderen Wesley Liebeler, hoogleraar ln rechtswetenschap aan de univerë teit van Callfornië, die heeft deri genomen aan de opstelling van h rapport-Warren, zal met twinl van zijn studenten een nieuw oiimi derzoek instellen naar de moord i president Kennedy. Zij zullen 1 documenten van de commissi Warren bestuderen en mogeli !va naar Dallas gaan waar Kenne re' werd doodgeschoten. Hun concl1 sies zullen in boekvorm wordi 1 uitgegeven. m Prof. Liebeler, die dit gisteren in l rd' Angeles meedeelde, zei tot zyn b re' sluit te zjjn gekomen na het schijnen van twee werken waai ch het rapport-Warren wordt gekrl k( seerd. Deze publlkaties zyn volgt i"de de hoogleraar niet objectief. 1 He dien bepaalde bewyzen niet in k fis rapport-Warren zijn opgenom mtf verklaarde hij, betekent dat i niet dat men er geen aandai n 1 aan heeft besteed. acl Prof. Liebeler redigeerde het hooi ch stuk van het rapport dat betn ud< king heeft op het leven van 1 r Harvey Oswald, de vermoedelij He moordenaar van de president, nd op de motieven die tot zijn net daad kunnen hebben geleid. 8,10-7,50, Kleurenpracht 6,50-5 25, OranJ r 6,10 tubbele vroege tulpen: Bor Trophv 6,10-5,10, Van der Eerden 5, »°-< 4,25. 9,80-9,10, Carlton 7,80-7,60, Mai Niel 13,70-13,30, Oranje Nassau 13, H> 12,20. Darwln tulpen: Paul Rlcïn 7,50-5,60, Sweet Harmony 7,10-5u Pink Supreme 6,10-5,10. RIJNSBURG, 21 oktober menveiling Flora: Troschrysant n :e 85-110, Lyona 150-200, dr. WL,„ 100-125, Tokio 160-220, SraC10t 55-75, Polls 160-220, Luclda 25-50, 15-65, Davlne 125, Tip Top 30, Escorte 65- 100-135, Lyllan Hoek Golden Yellow 11 White Swan 135-200, Stockholm 45-65, Roland 45-65, Davlne 135, Red Husser 85-125, Tip T 65, White Hope 85-100, Escorte Jacob Maris 10< Fresia's: Golden (plus) Clngendaal Gold 40-50, runderen 2284, graskalfl 1240, nuchtere kalveren 764, sch! en lammeren 200, varkens 375, schi men 19, biggen 912, gelten 26, t 5820. Pryzen (ln f per stuk): rende en versgekalfde koelen 957- neurende vaarzen 1060-1260. neui pinken 876-925, slachtkoeien en zen 975-1285, slachtkoeien (ln 1 kg gesl. gew.) 3,00-4,30, gulste ko 850-1078, worstkoelen (ln f per kg gew.) 2.60-3,10. gulste vaarzen 1065, gulste pinken 650-760, grail veren 340-510, nuchtere kalveren 250, nuchtere kalver en (in f pu. kg gew.) 1,35-1,75. geiten 20-50, sohapen 85-110, lammeren drachtige varkens 475-580, slach kens 435-535, scrammen 90-115, 70-80, stieren (ln f p. kg 4,10. Overzicht t gebruiksvee rustig, prysh.; koelen kalm, prijsh.; pinken duurder; varkens kalm, niet pf roovoiveren kalm, duurder; vette kalm, prijsh.; nuchtere kalt Melktransport. J. BIEMOND, De Kaag. TE KOOP AANGEBODEN BORGWARD ISABELLA bouwj. 1960 en OPEL KAPITAN bouwjaar 1959 Garagebedr. v. der Heden Voorschoten - Tel. 01717-2687 Te koop aangeboden: enige wollen Smyrna vloerkleden door groothandel in mo delkamers gebruikt, f 150 per stuk. Niet van nieuw te onderscheiden. Grote maten, eventueel thuis te bezichtigen. Brieven onder no. 27270 bureau van dit blad. By vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te 's-Gra- venhage van 6 oktober 1966 gewezen in de zaak van: de Gemeente Leiden, wier ze tel gevestigd is te Leiden, ten deze vertegenwoordigd door de Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur, zynde thans Jonkheer Meester Fran cois Henri van Kinschot, wo nende te Leiden, eiseres, togen: Johanna Berendina Loebèr, wonende te Leiden gedaagde, is uitgesproken de onteigening ter uitvoering van een Wederopbouwplan ten name van de gemeente Leiden van een perceel huis en tuin kadastraal bekend in de gemeente Leiden sectie A nr. 1106, groot 3 are 60 cen tiare, grondplannummer 3, vry van alle lasten, rechten, huren en pachten. De Officier van Justitie te 's-Gravenhage A. W. ROfiINGH Binnenhemels en kappen; pyjama's; ruiten; sloten; vloerbedekking; cocosmatten; dlv. tocht- rubbers en auto-accessoires. Autobeklederij Th. van Kuyk Op het PRYTANEUM, Rapenburg 6 te Leiden wordt direct gevraagd een voor het buffet. (Verkoop koffie, broodjes e.d.) Ervaring in deze branche vereist. Sollicitaties aan de directeur. PAKKEN OUDE COURANTEN f 0,75 PER 5 KG. AFGEHAALD AAN ONS BUREAU WITTE SINGEL 1 TE HUUR VOOR plm. 200 RR zan TE NOORDWIJÏ Inl. Herenstraat 94, Vö Mevr. DE RIJI PARAPSYCHOLOf Verdamstraat 36 - U> Afspraak schrift, ol APARTE BANKSTfl Van fabrikant, die als gediend hebben. Chliji bogen modellen kussens f 595, f 750, f995, f1150, f1250, fl f 1450. Aparte fauteuil per stuk. Chique schelt pen f95. Prachtige ten salontafels. Te dag, zondag, maandag met donderdag, de dag, ook 's avonds. Vil mat Datang, Nieuw® laan 115, 's-Gravend 070-55.16.80.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 4