Films Leiden Arbeid voor ruimtewandelaar veel zwaarder dan verwacht Spaanse vissersvloot wordt gemoderniseerd Komende vlucht geen nieuwe experimenten f» -*m m Lange, hete zomer Verbetering van de kustvisserij Keizer van Ethiopië sprak met De Gaulle over Frans Somaliland II Prof. Mulia ontving eredoctoraat van VU Intocht Noordwijks nieuwe burgemeester VRIJDAG 21 OKTOBER 1960 LEIDSCH DAGBLAD ADVERTENTIE (Van onze ruimtevaartredacteur) Wanneer Lovell en Aldrin op 9 november van Kaap Kennedy ■zullen starten voor de laatste Amerikaanse tweemansruimtevlucht in de Gemini-XII zal het draaiboek f or deze vlucht slechts be scheiden activiteiten van een ruimtevaarder voor een ruimte- -andeling omvatten- Dat ruimtewandelen heeft de Amerikanen ogal wat hoofdbrekens gekost. De komende ruimtevlucht zal in dit opzicht dan ook heel wat minder spectaculair zijn dan men zich een jaar geleden had voorgenomen. Tijdens het in Madrid gehouden ruimtevaartcongres heeft de medische topman van het Amerikaanse ruimtevaartprogramma, dr. Charles A. Berry, ons in een onderhoud iets over deze onverwachte moeilijkheden en con sequenties verteld. tevaarder Conrad, die het congres in Madrid toesprak en die deze visie op de moeilijkheden met het ruimte- wandelen onderschreef. Enigszins vreemd deed het aan, dat ook de Russische medicus Gazenko, die een vergelijkbare plaats als ber ging in het Russische ruimtevaart- programma inneemt, in Madrid uit voerig commentaar had op het vraagstuk van ruimtewandelen. Tot dusver heeft slechts één Rus, name lijk Leonow, ervaring opgedaan ge durende tien minuten toen hij bui ten zijn cabine zweefde zonder daar enig specifieke taak uit te voeren. De Amerikanen hebben al vier man een ruimtewandeling laten maken en een ervaring op dat gebied van tegen de vijf uur, waarbij allerlei werkzaam heden werden uitgevoerd of gepro beerd. Grote spanning door reactie en reflexen L ijn o] l\ bor 1 Dr. Berry legde er de nadruk op, tijdens twee ruimte-uitstapjes an Amerikanen geen moeilijkheden opgetreden en tijdens drie wel. deze omstandigheid en naar inleiding van vele andere gegevens •den geconcludeerd, dat de van de moeilijkheden niet Ehuilt in de uitrusting waal-mee de uimtevaarders hun cabine verlaten. Iet gaat er uitsluitend om dat het Slichten van arbeid vrij zwevend uiten het vaartuig veel meer in- U tanning vergt dan was verwacht, mag dan volkomen onverwacht geweest, het is niettemin ver- laarbaar. Op aarde, aldus dr. Berry, is het eel eenvoudig een arm uit te ste- een of ander voorwerp te gry- en daarmee iets te doen. De heeft op aarde een vast steun- unt, In de ruimte zwevend zonder ;ki aige houvast betekent een armbe- eging, dat de rest van zijn lichaam ze beweging compenseert door een tnbeweging. [bit brengt als een reflex allerlei van de ruimtevaarder in ac- die tegenbeweging teniet te uit die reflexen volgen weer idere onbedoelde bewegingen van [haam en ledematen. De ruimte- rder weet dit wel en houdt als >lg daarvan zijn gehele spicrstel- en ook zijn motorische zenuwen k°! veel mogelijk in bedwang. Dat is spanning die energie kost. lardoor worden lichaam en geest uitzonderlijke wijze belast, eruit vloeit voort dat werkzaamhe- tijdens het ruimtewandelen veel rmoeiender zijn dan soortgelijke beid op aarde. Achteraf gezien dit kunnen voorspellen. iar dat is nu eenmaal niet ge ard. Daardoor heeft men de Ame- ruimtewandelaars voor een zware taak gesteld. Oefenterrein huiten de aarde «De moeilijkheid ut dr. Berry, nu eenmaal aan aardse itandigheden gewend is en dat hij slechts door oefening aan die omstandigheden van schijn- gewichtloosheid zal kunnen Dat kan niet op aarde, kan slechts voor ongeveer een minuut tijdens parabolische f ichten. De enige goede oefe- die gelegenheid biedt om veel te verzetten wordt geboden tij- ruimte vlucht en zoals met de iicapsules of door middel van groot permanent om de aarde lend station, waaruit regelmatig >jes gemaakt kunnen worden, alleen dr. Berry pleit voor een jk ruimtestation, ook de ruim- I ADVERTENTIE herfst Vlucht van Gemini XII DR. CHARLES A. BERRY Gemini vrij door de ruimte te zwe ven. Dat gaat thans niet door. De ruimteransel die Cernan tijdens de vlucht van de Gemini-IX [niet kon aangorden, omdat het te- j veel inspanning vergde, zal nu niet andermaal worden beproefd. Aldrin I zal voorts niet vrij in de ruimte mogen zweven. Hij zal met een „na velstreng" aan de Gemini blijven j verbonden en slechts lichte werk- zaamheden in de directe omgeving van de capsule mogen uitvoeren, zo als het bevestigen van een kabeiver- binding tussen de Gemini en de ge- I enterde Agena-raket. Zijn ruimte- i wandeling zal zeven kwartier duren, j Maar hij zal niet meer mogen doen I dan eenvoudig werk, dat zijn voor gangsters ook al hebben geprobeerd. Men wil namelijk eerst te weten komen, hoe de ruimtevaarder rea geert op werk buiten de capsule voordat men zich aan meer ambi tieuze experimenten waagt. Dit is een tegenvaller voor de Amerikanen maar steeds weer wordt er de na druk op gelegd, dat de bemande ruimtevluchten tot dusverre experi menten zijn, dat wil zeggen dat men proeven neemt. Proeven nemen be tekent nu eenmaal dat men niet zeker is van de resultaten. Een te genvaller mag en moet dus zelf6 wor den verwacht. Meeslepende verfilming van Famlkners boek Aanvankelijk heeft het in de be doeling gelegen Aldrin, die op 9 no vember met de Gemini XII naar de ruimte gaat, deze capsule zou verlaten, werkzaamheden buiten zou uitvoeren en een ruimteransel zou aangorden om daarmee zonder lijnverbinding in de nabijheid van de Neergeschoten man probeert vriendin uit cel te houden (Van onze R 'damse correspondent) Zoals gemeld, is gisteren op een zolderkamer aan de Mathemesserdijk In Rotterdam de 25-jarige kelner J. J. M. Dingen neergeschoten. De man is zwaargewond naar het Dykzigt- ziekenhuis gebracht, waar direct operatief werd ingegrepen. Na de operatie werd de toestand van de zwaargewonde, die aanvankelijk kri tiek was, iets beter. Als verdachte van het neerschieten van de kelner werd aangehouden een 21-jarige te lefoniste, die zelf de politie heeft op gebeld. Bij het transport naar het ziekenhuis riep de man: „mijn vrouw heeft het niet gedaan. Een vent heeft op me geschoten". De politie hechtte echter meer waarde aan de woorden van de vrouw, die in concu binaat met de kelner leefde. Uit de verhoren is thans naar voren geko- dat zy vyf schoten heeft ge lost uit een 9 millimeter revolver die op de zolderkamer in een kast had gelegen. De vrouw wil alleen maar zeggen, dat zij en haar vriend ruzie hebben gehad. Waarover? „Dit is een kwestie alleen ons beiden aangaan de", verklaarde verdachte, die onder het gebeuren heel kalm is. Woens dagavond zijn ze samen nog naar een cafétaria gegaan om, zoals ze meer deden, nog wat te eten. Tegen middernacht bracht de kelner haar thuis en is hij naar een vriend gegaan. Om kwart over drie was hy teruggekomen. Zijn vriendin was op gebleven. Tijdens een hooglopen de ruzie had de vrouw geroepen: „Ik schiet je neer". De man had honend gelachen en gezegd dat ze dat toch niet durfde. Toen vielen de vijf schoten, waardoor de kelner 1967 zelfs op De Spaanse zeevisserijvloot heeft in de laatste jaren, mede dank zy kredieten van het „Credito Social Pesquero", een regelmatige uitbrei ding en modernisering ondergaan. Als streefjaar voor het op een onder de huidige omstandigheden verant woord peil brengen van deze vloot is 1970 gekozen, terwyl de omvang is vastgesteld van 3750 schepen met een inhoud van 655.000 b.r.t. Momenteel telt de Spaanse zeevissery-vloot 3874 schepen met een inhoud van 445.000 br.t. Uit deze cijfers blijkt, dat een inkrimping van het aantal schepen gepaard zal gaan 'met een aanzien lijke verhoging van de totale bruto- registertonnage. Ter voorkoming van misverstand moet nog worden opgemerkt, dat in de bovengenoemde cijfers niet ztfn begrepen de vissersboten, die als „gezinsscheepjes" kunnen worden aangeduid. Het aantal hiervan wordt momenteel geraamd op ongeveer 9.000. Zy varen op ongeregelde tyden uit, als de weersomstandigheden daartoe gunstig worden geacht. De inhoud van deze scheepjes is gemid deld op 7 brt. te stellen, zodat de totale inhoud van dit onderdeel van de Spaanse zee visser y vloot ongeveer 60.000 b.r.t. omvat. Vangst en vloot De totale vangst van de Spaanse zeevisserij heeft vorig jaar 1,3 mil joen ton bedragen, waarvan nage noeg 200.000 ton afkomstig was van de verre visserij, zoals deze met be hulp van zogenaamde fabriekssche- pen wordt uitgeoefend. De bovengenoemde 3750 schepen zijn bfi benadering als volgt te ver delen: 100 fabrieksschepen met een totale Inhoud van ongeveer 400.000 brt; 300 schepen tussen 200 en 250 brt. elk; 550 schepen tussen 150 en 200 brt; 1450 schepen tussen 50 en 150 brtj 1850 schepen tussen 20 en 50 brt. De Spaanse zeevisserij valt in vyf hoofdgroepen uiteen: die met fa brieksschepen; de visserij in het noordwesten van de Atlantische Oceaan; de kustvisserij; de vissery vanuit de Baskische kust en de ge zinsvisserij. De visserij met fabrieksschepen strekt zich reeds uit tot de kusten van Argentinië-en van Zuid-Afrika. Praktisch alle Spaanse visserysche- pen in deze categorie zyn uitgerust met vries-apparatuur. De vangst van deze schepen wordt voor 1966 op 200.000 ton en voc 315.000 ton geraamd. De tweede groep betreft de visserij in het noordwesten van de Atlanti sche Oceaan, waar hoofdzakelijk kabeljauw wordt gevangen: ln 1965 bedroeg deze vangst 230.000 ton. Kustvisserij In de komende jaren zal vooral aandacht worden geschonken aan de verbetering van de kustvisserij. Kort geleden heeft de Spaanse regering een krediet van 400 miljoen peseta (1 peseta is f. 0,06) beschikbaar ge steld voor de bouw van gemechani seerde kustvisserijschepen. Inmiddels heeft de regering ook een aanbesteding uitgeschreven voor een type kustvisseryschip, dat als het meest efficiënt kan worden be schouwd en als prototype zou kun nen dienen voor de bouw op grote schaal van nieuwe schepen ten behoeve van de Spaanse kustvissery; de inhoud van deze schepen zal komen te liggen tussen 40 en 150 brt. De Baskische vissery neemt een afzonderiyke plaats ln: zy omvat ongeveer 50 kleine schepen tussen 20 en 30 brt. Gevist wordt voornameiyk op tonyn langs de kust van West- Afrika. Praktisch de gehele vangst wordt opgekocht door de Californlan Van Camp Sea Pood Company; con crete uitbreidingsplannen voor deze vissery zyn niet bekend. Tenslotte nog een enkele opmer king over de reeds genoemde „ge- zinsvissery": deze valt geheel buiten de regeringsbemoeienis, zodat uiter aard omtrent haar verdere ontwik keling geen uitgewerkte plannen be staan. Wel kan worden verwacht, dat de omvang van deze vissery verder zal afnemen, zoals in de laat ste jaren reeds het geval is geweest. De gezinsvisserij is grotendeels ge concentreerd bij de Canarische Eilan den en in de Zuidspaanse havens, waaronder Huelva, Cadiz en Alegci- TRIANON Afgunst, haat, bemoeizucht, tirannie en (na tuurlijk) liefde. Dat zijn de be standdelen. waaruit William Faulkner zyn „The Long, hot summer" (De lange, hete zomer) heeft opgebouwd. Boeiend, intrigerend en vaak meeslepend brengt regisseur Martin Ritt het gegeven van Faulkner in kleuren op het wit te doek. Met Joanne Woodward, Paul Newman, Anthony Fran- ciosa en Orson Welles in de hoofdrollen is deze rolprent het hartstochtelijke relaas van één enkele zomer. Faulkners verhaal is betrekke- lyk eenvoudig. Een nog jonge man wordt verdacht van brandstichting verjaagd uit een dorp en komt terecht in een kleine plaats, waar één man bijna alle macht in handen heeft. De Jonge man weet zich door een tomeloze energie en zake- lyke schaamteloosheid op te werken, wat uiteraard ten koste van anderen gaat. De hieruit voortvloeiende conflictsituaties Dolce Vita CAMERA „La dolce vita" (Het zoete leven), de opzienba rende film van Federico Fellini met. Marcello Mastroani en Anita Ekberg in de hoofdrollen, blijkt het ook tydens de herver toning in Leiden goed te doen. De ongecoupeerde versie dus met de eertyds gewraakte 71 meter lange scènes van „de seance der verveelde mensen", de „striptease" en de „zelf moord" gaat in het Camera theater zyn tweede week in. De alweer zes jaar oude rolprent brengt op het ogenblik geen al te grote opschudding meer te weeg. want daarvoor is er reeds teveel veranderd, wat de normen en zeden betreft. Interessant blijft Fellini's werkstuk (be kroond met een Oscar) natuur lijk wel. Arabesque LIDO Een prolongatie van de kleurenfilm „Arabesque" met twee prominente hoofdvertolkers als Sophia Loren en Gregory Peck is niet zo verwonderiyk, als men bedenkt, hoe in dit James- Bondachtige geval het ene avon tuur op het andere volgt. Er valt in deze film genoeg te beleven, om U een opwindend uurtje te bezorgen. Of er veel van ln Uw herinnering biyffc hangen is een andere zaak, want het verhaal ls te gecompliceerd, om er een samenhangend relaas van te geven. Is dat erg? Welnee: alles loopt goed af en dus kunt u op gelucht naar huls gaan. Gangstermeisje STUDIO Frans Welsz' film „Het gangstermeisje", naar een idee van Remco Campert ls ge prolongeerd. Dat kan enige ver wondering wekken, want het is een film k la Fellini, niet het soort dat een breed bioscooppu bliek aantrekt. Deze Nederlandse speelfilm heeft goede kwalitei ten, filmtechnisch is het een uitstekend werk, maar het sce nario is zwakjes, niet gemakke- ïyk in beelden te vangen. De rolprent verhaalt van de Inner- lyke moeliykheden van een schryver die van zyn boek maar moeilijk een filmverhaal kan bakken. Onze eigen Nederlandse Kitty Courbois speelt het lieve gangstermeisje. en incidenten vormen groten deels de inhoud van „The long. hot summer". Regisseur Martin Ritt heeft de mogelykheden van dit ver haal byna volledig uitgebuit. Zonder langdradig te worden schildert hy zyn figuren op uiterst treffende wijze en brengt hy de innerlyke gevoels wereld scherp op het brede wit te doek. De op één na beste agent REX „The 2nd best secret agenit in the whole wide world" is het xoveelste blauwdrukje van. Jam©s Bond. De Grote meester heet hier Charles Vine, die zoals te doen gebruikelijk in deze kringen even gemak- kelyk met revolvers als met vrouwen omgaat. Vine krygt van de Britse geheime dienst de taak om een hoogst belangryke hoogleraar te beschermen die ingenieus aan de zwaartekracht heeft zitten sleutelen. Maar al vorens de formule in Britse han den valt, wensen geheime dien sten van achter het yzeren gor- dyn er toch ook het een en an der van te weten. Er worden verschillende valkuilen opgezet, maar Charles schiet alles zelf verzekerd omver. Het slot is heel verrassend zy het wat rommelig, maar goed, het kan nu eenmaal niet altyd even helder zyn in het duistere wereldje van de ge heime dienst. Biyft alleen de vermoeiende vraag: wat moet Charles nu eigenlyk nog alle maal uithalen om de beste ge heime agent ter wereld te wor den? Hoe steel ik een miljoen? LUXOR William Wylers vroiyke handleiding „Hoe steel ik een miljoen" biykt wel op gang te maken in Leiden. De film is tenminste voor de derde week op het programma van het theater aan de Stationsweg ge bleven. Wat ons overigens niet verbaast, want men kan veel plezier beleven aan de nogal dwaze avonturen van Audrey Hepburn en Peter O'Toole. In de film wordt op goedmoedige wyze de spot gedreven met de velen, die alles wat op kunst lijkt adoreren, ook al hebben zij er zelf weinig verstand van. Hoogtepunt in het verhaal is een inbraak in een museum, die in zyn vreemdsoortigheid kan wed- yveren met soortgelyke beleve nissen in Rififi en Topkapi. de lever werd geraakt. Het technisch onderzoek heeft uit gewezen, dat de vrouw het wapen heeft gehanteerd. Een buurman op dezelfde etage heeft de ruzie kele klappen gehoord schieten. (Van onze Paryse correspondent) Haile Selassie, de keizer van Ethio pië, die deze week een staatsbezoek aan Egypte heeft gebracht, is van daag via een omweg over Parijs weer naar zijn hoofdstad Addis Abe ba teruggekeerd. Zijn tussenlanding in Parijs mag echter niet als een officieel tegenbezoek worden be schouwd van de opwachting, die ge neraal de Gaulle in augustus bij de keizer maakte. Het bezoek had of ficieel een privé-karakter maar het is een publiek geheim dat de keizer generaal De Gaulle gisteren tijdens de lunch, waartoe hy op het Elysée werd uitgenodigd, opnieuw heeft ver- zocht zijn machtige medewerking te niet het j willen verlenen, opdat de Franse So- malikust met zijn hoofdstad Djiboeti 't Is maar hoe u de herfst ziet... zien het als het einde er - optimisten als het |I !°ïste jaargetijde. Met een geheel £n bloemenpracht in warme kleu- t Zoals u die bijvoorbeeld ziet in soorten chrysanten. Ze geven et*' aan elk interieur! Zeg het met bloemen •...- Promotor van mettertyd bij Ethiopië zal kunnen worden ingelijfd. Men herinnert zich misschien, dat generaal De Gaulle op zijn Afrikaan se rondreis in augustus j.l. aan de Somalikust door manifestanten werd ontvangen, die door middel van sprekkoren en spandoeken luidruch tig en spectaculair onafhankehjkheid eisten. Het Franse staatshoofd, die deze warme ontvangst als een kou de douche ervoer, beantwoordde die eis met de onmiddellyke toezegging dat de Somaliërs desgewenst door een referendum ten tweede male over hun toekomst zelf zouden kunnen I beslissen. In 1958 verkoos de Soma- likust namelijk het statuut van een j met Frankrijk verbonden mogend- I ADVERTENTIE alles kan met GElata!® VELPON ia de winkel Nieuwe strijd Morgenmiddag: aan front van wasautomaten (Van onze Haags® correspondent) held Sedert die Franse belofte heb-I fr£ft J-'oecU nog UwonTSfheW. ben de beide buren van de straat- onlangs „erd in de concurrtntie- trm^5°!?aj!. ui.'waï!'vïn a str«d tus5<!n de goedkope wasauto- hoofdstad Djiboet. als haven enige maten van een t Evensmidde- be teken is heeft). Ethiopië en Soma- jenmagazijn en een combinatie van lüand. zich in een vinnige wedstrijd Nederlandse wasmachinefabrikan- tegen de klok gestort om te zijner ten mU, d<x)r tijd deze rupe vrucht te kunnen boorte van „Neerlands goedkoopste plukken Men acht het inderdaad wasautomaar. Ditmaal wordt het ~J^at le, °P!>-ff-drd opnieuw gebroken. Met mgang van gisteren kunnen de Stedelijke Universiteit sociale geo grafie studeerde en in Leiden Neder lands-Indisch recht promoveerde in 1933. Hy was in de jaren 1922—1927 en 1935 tot 1943 lid van de Volksraad, van november 1945 tot juni 1946 in het tweede kabinet van de Republiek Indonesia minister van onderwys en van juni tot november 1946 vice-mi nister van onderwys. Tot 1951 was hy daarna hoogleraar aan de staats- universtieit. Hij was oprichter van teiT der godsgeleerdheid aan de Vrye de Christelyke Universiteit in Dja- Universiteit in Amsterdam verleend, karta. De plechtigheid had plaats in een openbare zitting in de Westerkerk ter gelegenheid van de 86ste dies natalis van de universiteit. Aan het besluit van de senaat van de VU om prof. Mulia dit eredoctoraat te geven lig gen ten grondslag de vele bijdragen die de hoogleraar heeft geleverd „tot het instrueren en het stimuleren van de christelyke gemeenschap in Indo- de oecumene in Indonesië Aan de Indonesische hoogleraa: prof. dr. mr. T. S. G. Mulia is gister middag een eredoctoraat in de facul Prof. Mulia, die in Amsterdam De promotor, prof. dr. J. Verkuyl, zei in zyn toespraak, dat de univer siteit prof. Mulia in de eerste plaats eert als de pionier van de oecume nische samenwerking der kerken in Indonesië en voorts als degene die gen deze oecumenische gemeenschap ei samenwerking op gang heeft ge bracht en gestalte heeft gegeven aai de oprichting van de raad van ker ken in Indonesië. eigen krachten zou kunnen leven. Het schynt dat de Ethiopische kei zer in augustus al een bemoedigend woord van generaal De Gaulle heeft mogen ontvangen en nadien formu leerde de negus in een persconfe rentie zyn territoriale verlangens in nog veel klemmender termen. Van zyn kant had de premier van Soma liland, Hadji Hoessein, een propa- gandatournee langs andere Afrikaan se hoofdsteden ondernomen om steun voc En daags voor het bezoek gus aan Parijs richtte Hoessein zich in New York tot de Verenigde Na-I ties met een beroep op de volkeren- 5ekend leden van Albert Heyns PMC-club een wasautomaat kopen voor een be drag van f457.-. Dat is dus f41,- onder de machine, die het resultaat was van samenwerking van de was machinefabrikanten en die was be doeld als tegenzet tegen de acties van de Nederlandse levensmiddelen- bedrijven. Albert Heyn neemt nu met vier verschillende machines aan het ™dln' openbreken van de Nederlandse was- machinemarkt deel. Wat de gecombineerde wasmachine gaan doen is nog organisatie de nodige garanties treffen, opdat de Somalikust, na zijn I onafhankelijkheid, zijn souverelniteit Minder orden De fabrieken onbedreigd zal kunnen uitoefenen van het Krupp-concern te Rhetn- Zowel Ethiopië als Somaliland din- hausen zullen de werktyd van naar deze erfenis van 8.200 werknemers (d.w.z. meer dan het Franse koloniale ryk, maar ge- 2/3 van het personeel) verkorten. De neraal De Gaulle lijkt de oude negus directie heeft verklaard dat deze al te hebben uitverkoren om hem als j maatregel is genomen als gevolg van protector van de straks ex-Franse de vermindering van orders in de Somalikust op te volgen. 'yzer- en staalindustrie. Zaterdagmiddag as. maakt de nieuwe burgemeester van Noordwyk. mr. J. M. Bonnike. zijn rntoch' Noordwijk. Om half twee komt de burgemets- ter met zyn gezin aan by „De Nach tegaal" aan de Gooweg, waar hy door de wethouders wordt verwelkomd. Mevrouw Bonnike krygt daar bloe men aangeboden. Vervolgens wordt een stoet gefor meerd. bestaande uit de Landelijke Rijvereniging „Northgo-Ruiters". het R.-K. Fanfarekorps „Excelsior", de Gymnastiekvereniging DOS, de R.-K. Sportvereniging MSV en het Chr. Muziekgezelschap „De Echo der Dui nen' De drie koetsen, waarin de burge meester. mevrouw Bonnike, hun kin deren en de wethouders hebben plaatsgenomen, zullen worden ge flankeerd door Zeeverkenners. In de koets met de kinderen van de burgemeester zal een bloemen meisje meerijden. De stoet wordt voorafgegaan en gesloten door een politie-escorte. Omstreeks 2.15 uur komt men bij het raadhuis aan. De burgemeester en zyn gezin, de heer G. Vogelaar, de wethouders en de gemeentesecretaris zullen daar plaatsnemen op ee po dium, waarna „Excelsior" en De Echo der Duinen" een couple: van het Wilhelmus zullen spelen Vervolgens zal een commissie van ontvangst uit de raad het burge meestersgezin begroeten en hc- raad huis binnenleiden. In een openbare raadsvergadering zal burgemeester mr. Bonnike daar na door waarnemend burgemeester G .Vogelaar warden Na de installatie zal het woord worden gevoerd door de burgemees ter. door de heren Alkemade. Ben schop en jhr. Van Riemsdijk namens de raad, door de gemeentesecretaris, de heer W. van Sprang en door en kele anderen. Gezien de beperkte ruimte zal de raadsvergadering alleen voor geno digden toegankelijk zijn. Door mid del van een geluidsinstallatie zal het gesprokene in de raadzaal echter ook vóór het raadhuis te beluisteren zyn. Om half vijf wordt aan het bur gemeestersgezin /oor het raadhuis een zang. en muziekhulde gebracht door de Harraoniekapel ..Crescendo" en vertegenwoordigineen van de Noordwykse schooljeugd De installatie wordt besloten met )en receptie voor de burgerij in hr: •Hof van Holland" vai vijf uur tot half zeven.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7