de nieuwe de Luxe f verrassende vormuitbundig ruimverbluffend vim JSL L- De. nieuwe DAF 44 is het briljante resultaat van hechte samenwerking tussen vinding rijke DAF-constructeürs en de Italiaanse meestercarrossier Michelotti. Zelden ontmoet men 'n auto waarin zoveel technische intelligentie, praktische waarde en zulke sportieve rij-eigenschappen zijn gecombineerd. Het koetswerk is veilig- robuust en tegelijk geraffineerd van lijn. Vorm De snelle, gestrekte stroomlijn past perfect bij de verbluffende variomatische vinnigheid van de DAF 44. De aero-dynamische, voor beeldige vorm vermindert de luchtweer- stand, dus óók het benzineverbruik, maar verhoogt de prestaties. Vinnig De DAF 44 tovert 'n indrukwekkend ver mogen uitzijn betrouwbare, compacte, lucht- gekoeide motor. Veertig volbloeds zwepen hem in één ononderbroken sprong op naar een kruissnelheid van 123 km/u. Zijn on stuimige acceleratie (0-50 km/u: 6 sec. en 0-80 km/u: 15 sec!!) stempelt hem tot een felle weg-sprinter. Variomatisch De variomatic garandeert: pijlsnelle start zonder schakelpauzes; kruissnelheid is top snelheid... plus ongekende verlenging van de motorlevensduur. De variomatic kiest, van start tot finish, naar aard van de weg, eindeloos en feilloos variërend, de ideale versnelling uit 1001 mogelijkheden. Vrijheid De beide reuze-portieren zijn meer dan 1 meter breed. Nu kunnen alle inzittenden werkelijk gemakkelijk en elegant in- en uit stappen. Het vrijheidslievende 'king-size' interieur komt u met zoveel ruimte, rust en attentie tegemoet, dat u er dagenlang in kunt vertoeven. Het „ademende" ventilatie- en verwarmingssysteem is uniek in deze klasse. Ondanks het ruime interieur en de op „bergen koffers" berekende bagageruimte is de achterzijde boeiend stoer gelijnd en... kort voor handig manoeuvreren en parkeren. Veilig De DAF 44 is vooruitstrevend veilig. De motorkap gaat onder de voorruit open: de body is gestaald met kokerprofielen. De ultra-korte stuurkolom zit veilig een ferm stuk van de vooras af. Het interieur bevat geen uitsteeksels en scherpe randen en heeft verankeringspunten voor veiligheids gordels. Uitgesproken veiligheid dankzij de variomatic: beide handen aan het stuur en alle aandacht voor weg en verkeer. En- onder alle omstandigheden 4 krachtige, ruimbemeten remmen. Voordelig Zelfs bij hoge snelheden blijft het benzine verbruik beperkt tot rond 1 13-14 km. Op één tankvulling (40 I.) snelt de DAF 44 minstens 500 kilometer ver. Hij wordt gratis door de lucht gekoeld en bezit een vetvoor- raad voor zijn hele leven. Doorsmeren is er niet bij. Zijn onverstoorbare en taaie levens lust blijkt zo zonneklaar, dat DAF u een vol jaar garantie geeft ongeacht j gereden kilometers. De 4 verrassende prijs: t WIÉ |jQp Stuur mij zonder enige vei de kleurenfolder van de ni Daf 44. Naam: Plaats:.. A.u.b. in open envelop zenden Eindhoven. Frankeren als drukwei Deze bijzondere wagen is te zien in de showrooms van de 180 DAF-dealers in Nederland. el(

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 12