lomt er narigheid?' M' Hala Panzi-groep bestaat 15 jaar NOORD-VIETNAM GEMATIGDER? Schregardus spreekt vergeefs met Koekoek 21 MILJOEN IN 2000 Brief met ton zoek BEURS VAN AMSTERDAM JAG 21 OKTOBER 1960 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 uitnodiging van de Leidse Chr. Besturenbond sprak de heer ifStlap, tweede voorzitter van het CNV, gisteravond in het gvir voor Chr. Sociale Belangen over ,,Komt er narigheid?", titel stond al vast voor de val van het kabinet, maar gezien tuele karakter van de kabinetscrisis, wijdde de heer Borstlap jerst enige woorden aan- uitenlandse astarbeiders kabinet had een duidelijke voor meer collectieve voor- n (van meer telefoons tot toe). Tegelijkertijd wilde Ie sociale voorzieningen laten Wanneer echter wordt ge- oor meer collectieve voorzie- betekent dat: minder geld üviduele investeringen. En heeft het bedrijfsleven grote iaan kapitaal. verder beperkend tot zyn onderwerp, releveerde de rstlap, dat er thans al 80.000 gastarbeiders in ons trken. die het zich al snel arsenaal Nederlandse cbten vergroten. Dat brengt met zich mee ook ten a de loonsverhogingen het vaststellen van het per kan men verschillende uit aten nemen maar vrij zeker jer geval dat de totale kos- 4,5 procent zal bedragen de al gesuggereerde loons- van 3.5 procent de koop- van de werknemer met één daalt. Alles wijst daarom hoger percentage dan 3.5 pro- ostmarges van het bedrijfs- jlen hiervoor echter weer iets krimpen en deze en andere zullen weer bevorderlijk de groei van de werkloos- onden eind september vorig 000 werklozen ingeschreven, ptember van dit jaar bedroeg 42.000. In dit getal zijn innelijke werknemers begre- als gevolg van bedrüfsslui- en fusies werkloos werden, in de bouwvaksector is de verontrustend. Oorzaak: te itevoet om woningbouw goed te houden. iver het genoemde aantal 1 staat echter nog een to- soneelstekort van 70.000 r 86.000. Er is dus sprake zekere ontspanning op de narkt en deze er al voor zor- t er reële onderhandelinge lonen komen. Zwarte lonen meer gaan verdwijnen. Een or een werkelijk grote werk loosheid leek de heer Borstlap on gegrond. Volledige werkgelegenheid betekent altijd nog een toelaatbaar werkloosheidspercentage van 2 (tus- de 65.000 en 75.000 personen) dit is nog lang niet bereikt. Ver der doorvoeren van de automatise ring zal leiden tot verkorting van de werktijd. De vakorganisaties zyn in de na bije toekomst bereid enige beschei denheid te betrachten met de loon- i. Wel willen zij de bereikte wel vaart handhaven. Maar verde ling van nationale armoede biykt altijd heel wat gemakkelijker te zijn dan verdeling van nationale wel vaart. WASSENAAR [am pioenschap snelschaken :haakvereniging Wassenaar mals in vorige Jaren wed- organiseren om het snel impioenschap van Wasse- zaterdag 29 oktober a-s. ie voorronden gespeeld en op [avond 31 oktober de finale, trijden worden gehouden in oenhuis in de Kerkstraat, (assenaarse schaakliefhebber meente kan deelnemen, mits tevoren opgeeft by de heer Houtman, Van Z. van Nije- 167, tel. 5147. Tuynman spreekt over Rusland een gezamenlijke bijeen- in Voorschotense en Was- afdelingen van de diverse ^organisaties, donderdag oktober a.s., om kwart voor t Deylerhuis, zal ir. D. S. n, secretaris van de Holland- Landbouw en lid van de Kamer spreken over een reis, met andere leden van de Kamer maakte naar Rus- aarvergadering „Kerkehout" Buurtvereniging Kerkehout eving hoüdt op maandag- november a.s. om 8 uur in igebouw van de SV Wasse- jaarvergadering. Van de be- ';n is aftredend en herkies- aeer J. H. M. Elligens. Af- en niet-herkiesbaar zijn C. van Tol-Hoek en de he- Hoefakker en L. Oxener. Als at voor het voorzitterschap ^foor het bestuur voorgesteld A. Veldstra, als kandidaten -overige bestuursfuncties me- Gardien-Post en de heer C. Ham. "HAD CAAT W. 1 Jordlger tOt lid V£ dedenls vai atuderen Zoeterwoude stellen heer B. C. van der Veer als an de raad te i het comité, dat Zoeterwoude zal vastleggen. Na- W. heeft In dit comité burgemeester J. A. Detmers. de bouw van drie scholen en W. de raad voor om over tot de aankoop van perce- in het uitbreidingsplan Iflï^ van Stikv00rt's Bout in Voorschoten voor de prijs per m2. Voor de bijzondere Vijfchool 1830 m2, voor de open- we school 840 m2 en voor de taft re kleuterschool die reeds :sd is aan de Noordbuurtseweg, larvoor de grondkosten nog borden betaald, 1509 m2. tel moeten worden vastge- ft voorbereidingsbesluit re eschap, waarin ook Zoe- en Voorschoten vertegen zijn LEIDERDORP Open Deur-dienst Aan de Open Deur-dienst, die zon dagmorgen 10 uur in de hervormde kerk van Leiderdorp zal worden ge houden zal medewerking worden ver leend door het kerkkoor „Hart en Stem" en de saxofonist E. Atsma. ZOETERWOUDE Jaarvergadering „Swieten" De jaarvergadering van de speel tuinvereniging „Swieten" zal vrijdag 28 oktober, 's avonds 8 uur, worden gehouden in „De Drie Eendjes" in ZoeterwoudeHoge Rijndijk. Voor de pauze zullen de huishou delijke zaken worden afgehandeld en daarna volgt een feestelijke bijeen komst met medewerking van „The Rithme Club". Om het Sinterklaasfeest en de Jaarlijkse uitgaansdag te kunnen be kostigen zullen ook weer kaartavon den worden gehouden in „De Keet". Voor het eerst op 24 oktober. Hulp aan gehandicapte jongeren Ook een lichamelijk gehandicapte jongen kan deelnemen aan het spel jongens, zoals dat werd samen gesteld door lord Baden Powell, de oprichter van de padvindersorgani satie. Reeds vijftien jaar beijveren zich een groot aantal volwassenen invalide en langdurig zieke jon gens te helpen op weg naar volwas senheid door middel van „Het Spel m Verkennen". Vijftien jaar lang voeren de lei ders van de M'Hala Panzi-Postgroep West in Voorschoten de strijd tegen financiële zorgen, maar ook vijftien jaar lang zien zij dat deze vorm van jeugdbeweging van de invalide jon gen een volwassen man maakt, die bereid is zijn deel bij te dragen in de maatschappij ondanks zijn han dicap. Deze Postgroep-West beslaat de provincies Noord en Zuid-Holland en telt ongeveer zeventig leden: jon gens van 9 tot 16 jaar, die uit hun eenzaamheid worden gehaald. Hun wereld was veelal niet groter dan de vier kamermuren of in het gunstig ste geval hun ouderlijk huis. Het groepshuis van deze padvin- dersgroep staat aan de Ant. van Leeuwenhoekkade in Voorschoten. De afdelingsleider is oubaas J. Stui- c uit Voorschoten, de groepsleider hopman J. H. van Steen uit Lei den en penningmeester is vaandrig van Keppel uit Wassenaar. Het leiderskorps is zeer groot, de oudercommissie zeer actief, toch kunnen zij het niet alleen aan. zy krygen steeds medewerking van de Rotary en de Lionsclubs uit Holland, die zorgdragen voor het vervoer. Brief vyftien jaar geleden werd begon- an met een zuivere postgroep. De zieke en gehandicapte jongens kre gen wekelyks een brief thuis, ge schreven door hun leider of leidster. In deze brief stonden een aantal op drachten, afgestemd op de Jongen. Deze opdrachten dienden dan iede- week uitgevoerd te worden. By gunstig resultaat konden zy de el- van de padvindersgroep afgete kend krygen en zo klimmen in de rangorde van de padvindersbewe ging. Tien jaar geleden werd een nood behuizing gevonden in Wassenaar en eenmaal per maand werd de jongen thuis afgehaald per auto en naar het groepshuis gebracht. In het groeps huis stond voor iedere jongen een draver klaar. Deze „draver", een padvinder, is uitsluitend een licha- melyke hulp. Hy duwt het invalide wagentje en staat de jongen in al les by. Zeven jaar geleden werd in Voor schoten een noodverbhjf gebouwd dat geheel aangepast is aan de ei- van de jongens. Er ontbreken in dit., groepshuis o.a. drempels, vloer kleden en verder is alles „op maa-t" gemaakt. Thans is men bezig met een permanent troephuis in Leider dorp. Tentoonstelling Burgerlijke Staud WASSENAAR Geboren: Engelber- J. de Kievit: Edmond Verhoeven; Theerd J.. J. Vermeulen Pranclscus B., Ondertrouwd der Wiel; zn van J. de Rlele; Roland J., en A. J. v Biyie' de Lange der KooiJ. Lodewijks; J. Kwerreveld R. Dvornlk; D. W. Verbeek en M. J. Jongeneel. Jaarsma; W. Preljs en B. Coebergh. Overleden: Gyula L. van Royen, 71 jaar; Hubertus M. van Glls, 18 Jaar; A. Wijnmalen-Jonkers, 56 laar: Henri Nleuwenhuis, 66 Jaar en H. M. Juffermans; J. A. H. A. Hoffman en M. G. J. Boere; Godefridus Adrlanus Maria, Nouland; J. M. Koppers Ruben Daniël, i s en J. Deroee Thlrza Jacqueline, dr UlD„ den Berg t H. M. E. Phllippus. i M. Overleden: J. J. Bekooy; H. Verboom i den Berg; J. Raven. padvinders en voortrekkers komen dan allemaal naar Voorschoten en ter gelegenheid van dit feest hebben de jongens een tentoonstelling in el kaar gezet van hun verzamelingen. Wie belangstelling heeft voor post zegels, speldjes, lucifermerken enz. kan die dag zyn hart ophalen en zonodig zyn eigen collectie vergro ten. j deze tentoonstelling is een ruilbeurs. Wie niet wil verzamelen of wil ruilen, die kan terecht by de afbeeldingen uit de historie van de Postgroep en van de Wereldbroeder schap. Met een niet te stuiten enthousiasme hebben de jongens zich geworpen op de opdracht om zoveel mogeiyk by een te garen over de padvindersverenigingen en het resultaat zal zyn, dat er in Voor schoten een zeer uitgebreide verza meling tot stand komt, waardoor ie der een inzicht krijgt in de grote padvindersorganisatie. Of het allemaal nog niet genoeg wordt de geschiedenis van de groep ook nog getoond in de eigen cineac met doorlopende voorstelling. Iedere voorstelling bestaat uit een aantal eigen gemaakte films en dia's Zaterdag 29 oktober van 3 tot 6 uur 's middags en van 7 tot 9 urn 's avonds staat het troephuis in Voorschoten uitnodigend open en to nen de lichameiyk gehandicapte jongens, dat zy lang niet altyd hulp behoevend zyn, omdat zy geleerd hebben de gezonde delen van hun lichaam dubbel te gebruiken. Onthulling van Hongaren Noord-Vietnam acht een neutrale regering in Zuid-Vietnam aanvaard baar en zal niet op hereniging aan dringen, zo wordt van welingelichte Hongaarse zyde by de VN De communistische landen den ook de 17de breedtegraad als grens tussen Noord en Zuid. Noord- Vietnam is evenwel niet tot onder handelen bereid zolang zyn gebied wordt gebombardeerd. Tot nu toe stond Hanoi op het standpunt, dat het Nationale Bevry- dlngsfront de enige vertegenwoordi ger van het Zuidvietnamese volk is. Uit dezelfde Hongaarse bron ver luidt dat men in Oosteuropese kring een overwinning van Noord-Vietnam op de Amerikanen niet waarschijn lijk acht. Evenmin Is een capitulatie van Hanoi of het Nationale Bevrij- dingsfront waarschynlyk. De eerste stap naar onderhande lingen, aldus de Hongaarse zegsman, zou kunnen worden gezet na staking van de Amerikaanse bombardemen ten. Amerika zou moeten garanderen dat het werkelyk van plan is zich uit Vietnam terug te treken. De be langen van Zuid-Vietnam kunnen het best worden gediend door het Nationale Bevrijdingsfront, maar dat dat betekent niet dat dit front de enige vertegenwoordiger van het volk van Zuid-Vietnam moet zijn in een regering of bij onderhandelingen, al dus de mededelingen van Hongaarse zyde. Aanvaard Premier Ky van Zuid-Vietnam heeft gisteren het ontslag van vijf minis ters aanvaard. Op zijn verzoek blij ven zy nog in functie tot na de vol gende week in Manilla te houden in ternationale conferentie.- Twee an dere leden van het kabinet die wil den aftreden, zijn van dit besluit te ruggekomen. OEGSTGEEST Voorlichting over moderne textiel Mej. drs. H. W. van Buuren, werk zaam by het vezelinstituut van T.N.O. in Delft, zal donderdag 3 no vember in „Het Witte Huis" in Oegstgeest een lezing houden voor de stichting voor huishoudelyke en ge zinsvoorlichting. De lezing met dia's heeft als titel „Moderne textiel, eigenschappen en onderhoud". In de tegenwoordige tyd worden de mensen overstroomd met allerlei prachtige namen van nieuwe textiel- stoffen, vóórweek- en wasmiddelen, zodat het de huisvrouwen nog wel eens duizelt. Vele vragen komen hierby naar voren, die door mej. Van Buuren aan een nader deskundig on- iderzoek zullen worden onderworpen. (Van onze Haarlemse correspondent) Op aandringen van diverse frac ties in gemeenteraden van de Boe- renparty heeft de voorzitter van de Noodraad, de heer F. Schregardus vanmorgen een langdurig telefoon gesprek gevoerd met partyleider H. Koekoek, teneinde een uiterste be middelingspoging te ondernemen. „In dit gesprek, dat ik in het byzyn van betrouwbare getuigen heb gevoerd, is helaas duidelyk gebleken, dat per- soonlyke inzichten en belangen by de heer Koekoek een grote zoniet de enige rol spelen", zo verklaarde de heer Schregardus, die zei zelf in het gesprek steeds het partybelang voor op te hebben gesteld. De bovenbe doelde fracties hadden om deze be middelingspoging gevraagd, voordat ze zich achter de Noodraad zouden stellen. „Het leek wel of Koekoek ziek was" zei de heer Schregardus nader over het telefoongesprek. „Het was alle maal ik, ik, ik. Toen ik hem zei; houd nu toch eens op met dat ik-zeggen, zei hy: je moet onder myn leiding biyven, anders heb ik niks aan je. En toen begon weer een serie uitspra ken van, ik ben de baas, en ik ben de voorzitter. Ik heb hem eerst op men- selyke en toen op humanistische basis willen benaderen en toen dat niet hielp op religieuze basis. Ik heb spreuken aangehaald als „Ik moet minder worden" en „Laat je toorn niet over je gaan", maar hy zei al leen, ze hebben te doen, wat ik wil. En hoe moet je met zo'n man nu praten?" Niet op verkeer gelet Een 70-jarige voetganger uit Lei den, die gisteravond op de Haagweg uit een bus stapte en daarna zon der op het verkeer te letten het ry- wielpad overstak, werd door een juist passerende bromfietser gegre pen. Tengevolge van deze aanrijding liep de man een rechterdybeenfrac- tuur en een gekneusde linkerschou der op. MARKTBERICHTEN Postelein 40-58, Prei 14-24, Spinazie 20-58, Spruiten A 58-64, B 44-51, C 25-29, Tomaten A 575-605, B 670-685, C 24, Glassla 17-24, „De Boerenparty is steeds meer op weg een rapaljepairtij te worden", verklaarde ons de heer Schregardus. „Het is alleen nog maar een zaak van schelden, beledigen en verdachtma- ken geworden". De uitgetredenen beschuldigen Ky zyn medestanders ervan, dat zy geleidelyk methoden zyn gaan toe passen, zoals die gebruikelyk zijn in :n politiestaat. De Amerikaanse luchtmacht heeft zoveel vrachtcapaciteit nodig voor de oorlog in Vietnam dat voedsel- en kledingzend'tngen van burgers aan de Amerikaanse militairen in Zuid- Vietnam verboden zyn. Ook de kerst- luchtbrug wordt dit jaar niet inge steld. Tot dusvere voerde de lucht macht geregeld dergeüjke vluchten uit. Volgens berekeningen van het CBS zal de Nederlandse bevolking uit gaande van 12,2 miljoen op 1 januari 1965 groeien tot 13,1 miljoen in 1970, 15Va miljoen in 1980, 173/4 mil joen in 1990 en 21 miljoen in het jaar 2000. Afzonderlijke berekeningen zijn ge maakt van 16 leeftijdsgroepen waarin de bevolking werd verdeeld. Deze we zen uit dat by voorbeeld het aantal inwoners jonger dan vier jaar zal stygen van 1.2 müjoen (in 1965) tot 2.4 miljoen (in 2000)dat van 25-29- jarigen van 0,8 tot 1,5 miljoen; dat 65-69-jarigen van 0,4 tot 0.6 mil joen; dat van meer dan 75-jarigen in 0,4 tot 0.9 miljoen. Het CBS stelt nadrukkelyk dat de cyfers niet het karakter hebben van voorspelling. Zij vormen het re sultaat van een doorberekening. Deze cijfers met toelichting en be schouwing heeft drs. T. van den Brink, hoofd afdeling bevolkings statistieken van het CBS, gepubli ceerd in het Tijdschrift voor sociale geneeskunde. ENTHOUSIASME VOOR JOHNSON IN MELBOURNE Over het glazen dak van president Johnsons auto is vandaag tydens rijtoer door Melbourne rode en groene verf gegoten. De president noch zyn vrouw of een der andere inzittenden is een haar gekrenkt, r de auto zat van onder tot bo onder de verf. Volgens perschef Bill D. Moyers gooiden twee jongens een Jaar of 14 twee met verf gevulde ballonnen naar de auto. An dere berichten spreken van slechts één dader. Twee agenten van de ge heime dienst die op treeplanken aan achterbumper van de auto mee reden kregen de volle lading en wer den met verf doordrenkt. De ontvangst in Melbourne was overigens byzonder geestdriftig. Gro- menigten juichten de president toe, terwyl over de weg een groot spandoek was gespannen met de woorden: „Melbourne heet president Johnson welkom". Een ooggetuige zei dat Melbourne nog nooit zo enthou siast geweest is, en voegde er aan toe dat zelfs de Beatles een minder grootse ontvangst bereid was. VOORSCHOTEN Bejaardenbond bijeen Leven houdt bij 65 niet op „Oud worden betekent niet alleen lichameiyke siytage met de hieraan verbonden ongemakken, maar oud worden betekent ook eenzaamheid en dat is erger naarmate men daarmee te maken krijgt- Ook in Voorscho ten leven vele bejaarden in totale eenzaamheid met alle gevaar daar aan verbonden. Het lykt wel eens alsof de huidige mensheid minder gemeenschapsmens wordt. Toch is er een duidelyk beter begrip ontstaan en men vindt het thans veelal nor maal dat de werkende mens zorgt voor de rustende mens. In Voor schoten heerst er een geest van el kaar verdragen en elkaar vinden daar waar mogelyk is, daarom is er maar één bond voor de bejaarden, ongeacht politieke of religieuze in slag van de leden". De heer C. Mechelse, voorzitter van de Algeme ne Bejaarden Bond, sprak deze woor den tydens de algemene jaarverga dering. De bond telt thans 437 leden (dat is een derde van alle Voorscho tense bejaarden). Nog te veel be jaarden vera onderstellen dat het le ven ophoudt by 65 jaar. Met klem drong de voorzitter aan „Doe iets na uw 65ste verjaardag, dan blyft u gezond!" De financiën van de Voorschoten se afdeling zyn gezond. Er is een klein voordelig saldo. Langdurig stond d evergadering stil bij de Al gemene Bystandwet. De afgevaardig de van de bejaardenbond in de Voorschotense commissie tot bystand inzake de Bystandswet, de heer Smit, is overleden. De vergadering stelde als kandidaat de voorzitter, de heer Mechelse. De heer W. Derks werd ge kozen tot nieuw bestuurslid. Bespro ken werd verder het jaarfeest in april volgend jaar en overwogen een eventuele reis naar Schoten in België hoewel dit geen haalbare financiële kaart blijkt te worden. Na een verzoek aan de leden om het bestuur kennis te geven van vreugde en droefheid in de familie, besloot de voorzitter de vergadering. (Van onze A 'damse correspondent) Duizend biljetten van honderd gul den. Dit ls de fantastische buit, die een vooralsnog onbekende dief wist te maken door een aangete kende brief te verdonkermanen. De brief werd op 12 oktober door de Algemene Bank Nederland in Am sterdam verzonden naar het filiaal in Etten (Noord-Brabant). Toen de brief niet aankwam, schakelde men de postale recherche ln. Sinds vorige week vrijdag speurt deze echter vergeefs naar de verdwe nen ton. De duizend biljetten van f.100,- zyn door de Algemene Bank Ne derland wel aangetekend verstuurd, maar op de enveloppe werd de waarde niet aangegeven. Dit is een, by banken gebruikelyke manier, om aanzienhjke geldbe dragen te transporteren. De enveloppe kan ln Amsterdam, in Etten, maar ook onderweg zyn ontvreemd. Het onderzoek van de postale recherche heeft nog niet uit tot een nadere definitie van de plaats waar de diefstal gepleegd moet zyn, kunnen leiden. Het verdwynen van de ton levert de Algemene Bank Nederland overi gens geen verlies op. De bank ls voor dergeiyke zaken verze kerd. Bovendien kan zy by de P.T.T. f.25,- vorderen. Dit is het vastgestelde bedrag, dat uitge keerd wordt, wanneer aangeteken de stukken zoek raken. Medische diensten Leiderdorp Dokter L. v. d. Berg, Busken Huetstraat 22 (hoek Albert Verweystraat)Hazerswoude-Ryndyk tel. 01714344. Zuster Van Maarle, Bonifaciusstraat 15. Zoeterwoude. tel. 34673. Voorschoten Dokter J. James, Leidseweg 51, tel. 2520. Tandarts: E. Gastelaars, Schoolstraat 60 (melden 9.30 uur). Apotheek: Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Warmond Dokter Walenkamp, tel. 01711220. Zuster Muhlhaus, dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 02532 8122. Wassenaar De doktoren Ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027 en Van Tolingen, Wilhelminaplein 1, telef. 8303. Apotheek: apotheek Langstraat 86, tel. 2141. Tandarts: Za. en zo van 1818.30 uur Van Bommel, Lan ge Kerkdam 29, tel. 4312. Sigarettenrokers eerder slachtoffer van hartaanval Een groep geleerden van de medi sche faculteit van de universiteit van Louisiana is tot de slotsom gekomen, dat sigarettenrokers meer kans lopen op een hartaanval dan niet-rokers. De kroonslagader by rokers had, zo was by een onderzoek van 645 over ledenen gebleken, meer te lyden van verkalking dan by niet-rokers. De re sultaten van het onderzoek werden meegedeeld op een congres van hart specialisten in New York. Beursoverzicht KLM WEER j ZEER FLAUW Het aandeel KLM heeft vanmid dag weer een zeer flauwe stemming te zien gegeven met een koersverlies van f 48 by een openingsprys op 350, t.o.v. het voorgaande slotniveau. La ter trok de koers aan tot 372 om weer terug te vallen tot circa f360. In twee dagen tyd daalde de koers van KLM circa f 80. De stukken werden weer in een open hoek ver handeld. De aankondiging door KLM van een claim-emissie, alsmede de gepu bliceerde voorlopige winstcyfers over het tweede kwartaal juli/september hebben gisteren in Wall Street veel stof doen opwaaien. De koers zakte er als een baksteen by levendige handel. Aan het slot bleek dat de daling 17% dollar bedroeg, welke werd toegevoegd aan de daling van by na 8 dollar de dag daarvoor. De omzet in Wall Street ln KLM bedroeg gisteren 249.000 aandelen. Dit komt overeen met het gehele uitstaande aandelenkapitaal van dc KLM, inclusief de aangekondigde aandelenmissie. Nog nooit ln de ge schiedenis van deze luchtvaartmaaG schappy is er op één dag zoveel ln het aandeel omgezet. De stemming voor de internatio nale waarden was verdeeld. Kon. Olie liep op van f 129.60 tot f 130.20 (f 127.19). Unilever verbeterde van f78.80 tot f 79.30 (f78.50). Philips moest een paar dubbeltjes prijsgeven tot circa f83. Hetzelfde deed AKU op f 65.40. Hoogovens werd 3 punten lager geadviseerd op 293. De stemming in de Scheepvaart sector was gemakkeiyker terwyi die van de cultures licht verdeeld was. In de Staatsfondsenhoek weken de koersen weinig af vergeleken met die van gisteren. Vrijdag 21 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen vorige OEGSTGEEST Aankoop van woningen aan Dorpsstraat In de vergadering van de Oegst- geester raad van 28 september jl. Is besloten tot aankoop over te gaan van de panden Dorpsstraat nummers 88 en 88a. Het is de bedoeling deze panden zo spoedig mogelyk af te breken. B. en W. hebben toen medegedeeld, dat over de aankoop van de aangrenzende panden Dorps straat nummers 9098 oppervlak te 731 m2 nog overleg gaande was. Dit overleg heeft tot resultaat ge had. dat de eigenaresse de NV Kat- wykse Kalkzandsteenfabriek in Kat- wyk aan den Ryn, bereid is de per celen te verkopen voor de prys van f 26.500Daar B. en W. deze aankoop in het belang van de gemeente ach ten, stellen zy de raad voor hiertoe te besluiten en voor de kosten van aankoop en overdracht een krediet van f29.000 beschikbaar te stellen. Het betreft vyf woningen, waar van de nummers 90 en 92 nog ver huurd zyn. Het ligt in het voorne men de woningen zodra zich daartoe de gelegenheid voordoet, af te breken. Het gedeelte van het perceel num mer 98, dat nog als atelier werd ge bruikt, is inmiddels ontruimd. De topgevel van dit pand stond op in storten en is thans neergehaald. Een gedeelte van de zoldervloer en de balklagen werden door onbevoegden weggezaagd, waardoor het verband uit het perceel was gehaald. koers v. heden Ned. 1966 7 102A 101H Ned. 1966 W* 97% 97% Ned. 1965-1 6%.. 92A 92% Ned. 1965-D 5% 92% 92% Ned 1964-1 bVi 88 88 Ned. 1964 86% 88 Ned. 1958 4% 87% 86% Ned. 1959 4% 85% 88 Ned. 1960-1 4%.. 86% 84% Ned. 1960-11 4% 84 86%* Ned. 1959 4% 85% 84 Ned. 1960 4% 82% 85% Ned. 1961 4% 82 82% Ned. 1963-1 4% 81 82 Ned. 1962 4 79% 81% Ned. Stal '47 3% 69 69 .led '53-1-11 3% 81% 81% Ned. 1948 3y«.... 69 69 Ned. 1950-I-Ü Wa 71 71 Ned. 1954-1-D 3y4 74% 74% Ned 1955-1 3%.. 74y* 74 Ned 1955-n 79% 79% Ned 1937 3 81% 81% Ned Grootb '46 3 81% 87% Ned Doling '47 3 87% S 87- Ned lnv. cert. 3 91V< 97% Indië *37-A 3 88% 88U Bank- en kredietvezen Ned. wonbl. '57 6 93 i N. wonbl. '58-,59 84 t Ned wonbl '60 4% 85 f ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber HVA-Myen Ver AKU Dell My cert. Hoogovens cert. Philips Unilever cert. Dordtse Petr. Kon Petr Holl Am. Lyn Java China Pak KLM Kon Ned St.boot Kon Paket My.. Stoomv My *7ed Nlev Goudr cert. V Ommeren cert. Rott. Lloyd N Scheepv Utile 123% 65.80 81 72% 122 65.50 80.10 78.80 606% 129.90 100% 165% 130% 128% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Pr<rv.- en Gem. leningen A'dam '47 3% 86 85% A'dam '48 3% 85%b R'dam '52-1 4% 84 84% Bank N.G '65-J 6 93 92% Idem '65-11 6 93,»* 92% Idem 65-1 6% 90% 90% idem "65-D 5%.. 90% 89% idem "65 88% 90% idem '58 5V4 90% 90% idetr -64 5% 86% 86% idem o 85% 85% idem 114-1 5 84% 85% ld N W.B -S4 4% 87% 87% Id. Rentespbr '62 174% 174% idem Id (600 "57 146 147 VERKLARING DEB TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Biedenb Premieleningen 70A 114% 79% Alkmaar 1958 2% A'dam 1953 3 A'dam 1951-1 2% A'dam 1956-1 2% A'dam '56-11 2% A'dam '56-111 2% A dam 1959 2% Breda 1954 2% Dordrecht '56 2% Elndh 1954 2% Enschede '54 2% s-GrJL -52-1 2% a-Grii. '52-112% R'dam 1952-1 2% R'd&m 1952-D 2% R'dam 1957 2% Utrecht 1952 2% Z.-HolL 1957 2% Z.-HolL 1959 2% Industriële obligaties PhiL dlr-lng. '61 4 80 NIET-ACT LEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interlinie f50.— 155 165 Nelo f 50 Robeco önitas f 50.— V.Bez. v. 1854 f50 Europa I 10 pb 430 43' Alg. Bank Ned. 238 24i Amrc 120.— 45.80 4' Cuituurbank 61% 61 R. B. Unie eert. 180 18 N. Midd-st. Bank 84 8 R.VB. eert. 377 37 Industriële ondernemingen 81% 71% 68% 7111 102% 83 83% 72.50 190.50 414.50 90.50 Albert Heyn 712 7.14 Berkel's Patent 185 184 Borsumy 69% 68% Calve Delft cert. 583 585 Dikkers en Co. 115 116 Fokker 265 263 Van Gelder Pap. 95% 96 Kon. N. Grofsm. 83% 83 De Gruyter pr ij ii7y4 117 Holl Constructie 294b 299 Lng. B. Bouwnyv. 124% 125% 239% Interna tio 239 v K. en Begeer K_ Zout Ketjen 430 425 Leidse Wolsp. 303 325 Munei en Co. NJJ. 298 296'i Ned Kabelfabr. 282 282 Philip® pref 36— 3550 Ryn-Schelde 161V4 162 EMS 154 Ver. Machiabr. 122 123% V.Touwfabr c.v.a 270% 272 Vlhamy 124 124 Walvisvaart 210 Wernink s Beton 143 145* W'ton Poord Br. 157y4 157% V. Wyt en Rga 97 97% 67% 68 Mijnbouw en petroleum Billiton 2e rubr 408% 409 Kon. Petr <f20> 127 129 Amerikaanse fondsen Canadian Pac tt 54% 53% Intern Nickel 83% 83% Anaconda 72% 71% Betnienem Steel 27% 27 A Cities Service 40% 48% Gen Motors Kennecott Republic Stee) 3hel) OU Union Pacific ün 8tates Steel ea dividend 71% 100% 34% 71A 99% 34% Laten

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11