boodschap van Sinai oor bezeten wereld Zuster van Oostende verlaat Benthuizen Ontslagen Werkspoor dag opgeschort |)zienbarend rapport Iver de zaak-Evans Gastarbeiders over de grens gezet Weer een geval van kinderverlamming? Hoogleraren gedragen zich soms als verwende kinderen Grotere spanningen bij Israels grenzen LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 abbi uit New York haalt iplicaat stenen tafelen liet eerst sinds Mozes, volgens jelse verhaal, de tien gebo- grift op stenen tafelen, van van de berg Sinai naar be nacht, zijn platte stenen uit gehouwen om van Cairo te verzonden naar de V.S. rolledige medewerking van de ;he regering is rabbi Theodor de Sinai-tempel te Forest lew York, naar de berg Sinai waar hij door elf Egyptische iwers vier platte stukken it de berg heeft laten hakken stenen tafelen van te laten waarop de tien geboden zui den gegrift. Het is de bedoe- tafelen vervolgens op te han- de Sinai-tempel te Forest bbi vertelde zijn unieke expe- hebben ondernomen, omdat isen terug moeten naar de joden. nensen", zo zei hij, „hebben od „gü zult niet doden" ver- alom heersen oorlog, haat iositeit. De mens heeft ook zult niet stelen" en het „gü fct begeren" vergeten -Ik ge bet als mijn taak terug te laar de aloude berg der open en de boodschap van Sinai brengen aan de van haat door oorlog verscheurde en jst bezeten wereld". 1 de steenhouwers hun werk [verbleef rabbi Ross in het irthodoxe klooster van Sint ia, dat ongeveer duizend jaar geleden als een fort is gebouwd na bij de top van de berg. „Ik zou graag het gevoel hebben, dat uit myn bezoek aan Sinai een gevoel van vriendschap tussen Joden en Arabieren zal voortkomen, onge acht waar zij leven". Hij liet hierop volgen, dat de kos ten van zijn reis en van het vervoer van de stenen per vliegtuig van Cairo naar de VS, die op een bedrag tus sen 5.000 en 7.000 dollar worden ge schat, zullen worden gedragen door zyn gemeente te Forest Hills. indt dineerde ij Abrassimow n Oost-Berlijn icialistische burgemeester van ierlijn. Brandt, heeft gister- yoor het eerst sinds de bouw „muur", ruim vijf jaar gele- in bezoek aan het oostelijke el gebracht. Met zijn vrouw fas hy de gast van de Sow- sche ambassadeur Abrassi- ic hem voor een diner had fligd. Srschef van het Westberlijnse Stuur deelde hierover mee, dat estelyke geallieerden en de aten in Bonn „natuurlijk tij de hoogte waren gesteld". Hij rde er aan, dat de Sowjet- le ambassadeur „de contacten erRe drie ambassadeurs van Jelijke mogendheden verzorgt, j gaat om kwesties die ver- met de besluiten van kJ september jl. 'had Brandt eyiibassadeur Abrassimow 'n ge- fvan tien minuten op een re- ngtler gelegenheid van het optre- de Russische dirigent Kon- ggj' met het Berlijns Filharmo- z)rkest. In juli sprak de bur- la er met de ambassadeur on- rart ogen, toen op een ontvangst ia Zweedse consul-generaal in lnd'erlijn. keDOostduitse persbureau ADN aativanochtend, dat de ambassa- ipid de burgemeester een „open- >n.gedachtenwisseling over lper van wederzijds belang" heb- t. -had. Nadere bijzonderheden chtlin Oost- noch in West-Ber- indgemaakt. Bij Werkspoor in Utrecht heeft de produktie gisteren op een laag pitje gestaan, 's Ochtends werd er weinig gewerkt en druk I geredeneerd over de ophanden zijnde ontslagen. Enige honderden arbeiders bespraken voor de poorten van de fabrieken de toestand. aan de hand van stencils uitgereikt door de directie, door de vak- bonden en door een communistisch raadslid van Utrecht. De i middag- en avondploegen zijn wel gewoon aan het werk gegaan, maar ook toen was de produktie niet normaal. Bijbeluitgave voor gehandicapten Na de bijbel In braille voor blin- A fe den en de bübel op geluidsband heeft het Nederlands bijbelgenoot schap nu een bijbeluitgave voor gees telijk gehandicapten het licht doen zien. Een commissie van deskundigen is ei onder leiding van ds. M. L. W. Schoch in geslaagd een uitgave van de kerstboodschap te verzorgen, die voor de bedoelde categorie de moge lijkheid bevat iets van het kerst evangelie te verstaan. De nieuwe uit gave bestaat uit twee delen. In het boekje worden twaalf tekeningen met kerstverhalen uitgebeeld. Teke naar De Kort heeft de tekeningen zo eenvoudig mogelijk gehouden. De fi guren staan altijd naast en nooit achter elkaar en zij hebben steeds dezelfde kleding om de herkenning zo gemakkelijk mogelijk te maken. De teksten zijn ook in eenvoudige taal geschreven met zeer korte zin nen die steeds in de tegenwoordige tijd zijn gesteld- Bij het boekje, dat in samenwer king met de R.K. stichting „Doce- te" tot stand is gekomen, behoort een grammofoonplaat waarop het kerst-evangelie met dezelfde woorden wordt verteld als in het boekje. Na acht jaar te hebben gewerkt bij het Groene Kruis Inmiddels heeft de directie aange kondigd de ontslagen tot morgen op te schorten na een nieuw gesprek tus sen de hoofdbesturen van de werk nemersorganisaties en de directie van de Verenigde Machinefabriek, waar van Werkspoor deel uitmaakt. Vorige onderhandelingen waren op niets uit gelopen. Ongeveer honderd jonge Neder landse vaklieden hebben gedreigd zelf ontslag te nemen als de nieuwe on derhandelingen niet tot een bevredi gend resultaat leiden. Dit onder het motto. „Vandaag worden de ouderen ontslagen, morgen zijn wij misschien aan de beunt". Honderdveertig Spanjaarden heb ben al hun ontslag aangeboden. Hun C.N.V.: weinig mogelijkheden voor federatie N.K.V./C.N.V. De voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de heer J. van Eibergen, ziet op dit moment weinig mogelijkheden voor 'n federatieve sa menwerking tussen de beide confes sionele vakcentrales, het NKV en het CNV. De heer Van Eibergen reageerde desgevraagd op de suggestie van de oud-voorzitter van het CNV, de heer M. Ruppert, die vorige week in het kaderblad van het CVN een herstel van de samenwerking tussen de pro testantse en de rooms-katholieke werknemers bepleitte. Het NKV wees de suggestie reeds eerder van de hand. De heer Van Eibergen, die begrip heeft voor de stelling van de heer Ruppert en zelfs zijn uitgangspunt wel kan onderschrijven, meent voor alsnog de voorkeur te moeten geven aan de samenwerking in het overleg orgaan van de drie vakcentrales. Uitgangspunt voor de suggestie van de heer Ruppert was volgens de CNV- voorzitter dat rooms-katholieken en protestanten samen het CNV hebben gesticht. De splitsing vond haar oor zaak in de r.-k. kerk. vertegenwoordigers zeiden dat zij dit als vreemdelingen deden uit solidari teit met de 197 Nederlandse werkne mers die op de ontslaglijst van Werk spoor voorkomen. De directie heeft deze mededeling voorlopig voor ken nisgeving aangenomen. De buiten landers zijn gebonden aan een con tract dat in de meeste gevallen is af gesloten voor twee jaar. Het tweede-kamerlid Van Lier' iP.v.d.A.) heeft van staatssecretaris De Meijer schriftelijk de verzekering gevraagd, dat. voor de werknemers I van Werkspoor geen ontslag vergun- j ningen zullen worden afgegeven voor- zover de werkgever weigert rekening te houden met de redelijke wensen j van de vertegenwoordigers van de I werknemers. Ook wil hij weten of hot i ministerie van Sociale Zaken en i Volksgezondheid heeft ingestemd met i de afvloeiingsregeling. De Koninklijke Nederlandse Staalfabriek Demka <2500 werkne- j mers) in Utrecht overweegt sane ringsmaatregelen, waaruit mogelijk ontslagen kunnen voortvloeien. Dit blykt uit een mededeling van de di rectie aan het personeel, waarin wordt aangekondigd dat studie wordt j gemaakt van mogelijkheden om aan de voortdurende verliezen een eind te maken. Sinds enige jaren is Demka opgenomen in het concern van de Hoogovens. Verwacht wordt dat het onderzoek medio november kan wor den afgerond. Volgens een mededeling aan de personeelsleden is te verwachten dat per medio november ongeveer 50 werknemers van het cargadoorsbe- dryf Scheuer N.V. in Amsterdam ont slagen zullen worden. Dit in verband met een ophanden zijnde fusie. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN Thea Anthonia. cl. v. L. Kralt en M. J. Noort; Tennis Mathijs, z. v. N. J. Jonkers en A. van der Meij; Elisa beth AdrlaTia, d. v. M. Boot en E. A. Roodenburg; Use, d. v. I. Kruts en E. M. van Zoen; Johannes Marinus. z. v. J. M, Jonk en A. M. Klebert; On no z. v. J. Naber en P. C. M. van Duijn; Marlon, d. v. C. de Mooij en M. C. Tel- jeur. OVERLEDEN H. Verboom 40 jaar, eohtg. van A. van den Berg; J. J. Bekooij 62 Jaar, man Benthuizen heeft gisteravond in het verenigingsgebouw op spontane wyze afscheid genomen van de wyk- verpleegster-huisbezoekster van „Het Groene Kruis", zuster A. M. van Oostende ter gelegenheid van haar vertrek wegens huwelijk. Vanzelfsprekend was ook de brui degom, de heer Jac. Weeda (Rozen burg) aanwezig, alsmede de reeds in functie zijnde opvolgster, zuster A. Schouwenaar, het voltallig Groene Krulsbestuur, het college van bur- gtmeester en wethorders, de wijk verpleegster zuster Egberts en een deputatie van de Hazerswoudse zus- terafdeling, zuster Taconis van het Rijn, erevoorzitter J. J. Steenbak- kei, Morilyon Loijsen en mevr. Steenbakker, het erelid W. C. Diep hout en diverse collega's uit de ver re omtrek. De heer A. A. van der Maas. afde lingsvoorzitter, sprak hartelijke woorden tot cis sche:dende wijkzus- j ter. Tot de nieuwe wijkverpleegster, zuster A. Schouwenaar. sprak de heer van der Maas een welkomst woord. Dokter J. de Goeje, arts en ad viseur van de afdeling, wijdde spe ciale aandacht aan het werk en de persoon van zuster Van Oostende, die hij altijd als zyn rechterhand heeft gezien, die „na amputatie", thans weer is vervangen door de komsit van mej. Schouwenaar. Burgemeester I. J. P. Keijzer ge- tuigde van de waardering van het gemeentebestuur voor het vele werk van de zuster, niet alleen voor de volksgezondheid in Benthuizen ver richt. Op maatschappelijk gebied I onschatbare waarde geweest. De vierjarige Margaret Pos .Laat I Md. biedt de scheidende wijkver- ieder in Benthuizen zich broeder en I -pleegster zuster A. M. van Oost- zuster tonen, dan zijn we weer een ende een gouden armband aan. (Foto Leidsch Dagblad) belangrijk stuk verder", waarbij de eerste burger de persoon van zuster Van Oostende ten voorbeeld stelde. ,U hebt getracht van uw leven iets van een keurig rijm een gouden naar richtte de bugervader woorden bruid: „De bruidegom krijgt van ons "it niet schuldig aan >rd op dochtertje" (Van onze Utrechtse correspondent) Om half negen gisteravond zijn 17 Marokkanen de grens over- afscheid, zijn woorden onderstreep- nievr. E. C. de Goeje-Jelgersma had gezet. Zij vertrokken van Schiphol richting Parijs. De" buitenlan ders moesten op last van de Utrechtse vreemdelingen-politie Ne derland verlaten omdat zij geen werk hadden. Per dag verlaten op het ogenblik zeker tien tot twintig buitenlandse arbeiders, voor namelijk Marokkanen, gedwongen ons land. Voor d« buitenlanders is dat een niet te verteren zaak. Zij voelen zich zwaar beledigd en verlaten Ne derland met een diepe haat. „Wacht maar, wij zullen wel verder vertel ler hoe gemeen jullie zyn", was de primitieve eerste reactie van de Ma rokkanen die gisteravond op trans port naar Rabath zijn gezet. Zander aankondiging vooraf is Utrecht begonnen met een strengere en meer effectieve controle op bui tenlandse arbeiders, die op goed ge luk naar Nederland komen en er Ook gisteravond rumoerig in Elspeet Er heeft zich waarschijnlijk een, heel genezen het ziekenhuis verlaten. La ngza merha nd en omgeving volgestroomd met bui tenlandse arbeiders uit het Middel landse zeegebied. En de open plaat sen in de bedrijven zyn thans be zet. Omdat Utrecht de buitenlanders niets meer te bieden heeft, geeft het gewestelijk arbeidsbureau geen werkvergunning meer af. De vreem delingen politie heeft daarom ook geen verblijfsvergunning te verstrek ken maar zy kan de buitenlander, op kosten van de man zelf, naar huis sturen. En dat is vrijwel dagelijks j werk voor de vreemdelingenpolitie geworden. te hij door de aanbieding van een cadeau. Toen was het de beurt van het afsohe idscomité. Eén der „vaste klanten" van de zuster, mevr. C. Vermeulen-van Rijssel, was in haar invalidenwagentje naar het gebouw gekomen om namens alle leden van „Het Groene Kruis" het afscheids- Utrecht Icadeau aan biedeneen volauto matische wasmachine. En daarby bleef het niet; want de 4-jarige Margaret Pos Md bood bij opzegging origineel door de dirigente ge maakt afscheidslied ingestudeerd, ter ere van het vertrekkende lid. Met een bloemstuk viel dit zeer in de smaak. Diep onder de indruk was het laat ste woord aan de bruid. „Acht ja ren lijken lang, maar zij zyn om gevlogen. Het is een goede tyd ge weest. Ik ben van Benthuizen gaan houden. Zij dankte hartelijk voor de wensen en de vele geschenken". MINISTER DIEPENHORST De minister van Onderwijs en We- land is dat staat op de grondslag tenschappen, prof. mr. I. A. Diepen- van de protestants-christelijke le- go^gelsman Timothy Evans is ivtf jaar geleden als gevolg van Achterlijke dwaling in de ge- 5 ts van Pentonville opgehan- QjJöat hij ten onrechte besehul- aüfalt af te leiden uit een offi- zjpport over de zaak van rech- ouibin, die tot de conclusie is ge- rie; 'lefc „meer dan waar- 47$k" is dat de veertien maan- geijjte Geraldine niet door haar linaar door de beruchte moor- V°hn Christie, een buurman tee? Sezin-Eva-ns, is gedood. Vol- Trabin wyst echter alles erop eidjans wel schuldig was aan de agtj°P zijn vrouw Beryl, waarvoor rist berecht is. De rechter voegt #°e dat evenwel geen enkele i'iaj? basis van het voorhanden st&r. bewijsmateriaal buiten rede- Ijfel overtuigd zou kunnen van Evans' schuld. ik-Evans, door sommigen wel als „de rechterlijke dwaling e eeuw", heeft de gemoede- Engeland steeds bezig gehou- is door tegenstanders van de gretig als argument aan- om hun campagne kracht sttfen. Vorig jaar hadden zy de doodstraf werd bij wijze eerste instantie ook beschuldigd van de moord op zijn zwangere vrouw, maar voor die misdaad behoefde hij zich niet te verantwoorden. tchtryder Evans was 25 jaar 1 13 januari 1950 schuldig Sponden aan de moord op zyn pje, gepleegd in zijn woning 'x>n Place, in een van de >PPen van Londen. Hij was in Bekentenis Evan6 had aanvankelijk in een verwarde bekentenis gezegd dat hü zijn vrouw en dochtertje in een aan val van razerny had gewurgd. Tij dens het proces trok lay die beken tenis echter in en schoof hij beide moorden op de 55-jarige kroonge tuige John Christie die drie jaar later opgehangen zou worden nadat hij bekend had zes vrouwen vermoord te hebben, onder wie Beryl Evans en zijn eigen echtgenote. Christie zei echter niets met de moord op de klei ne Geraldine te maken hebben ge had. Rechter Brabin, die zitting heeft in het Britse hooggerechtshof, ver klaart in zyn rapport dat nu wel als vaststaand kan worden aangenomen dat beide moordenaars logen. „Zü hebben misdaden bekend die zy niet gepleegd hadden en hebben schuld ontkend waar ze wel schuldig wa ren", zo zegt hij. Het laatste woord in deze zaak is nu aan de minister van Binnenlandse Zaken, Jenkins. Het ismogelijk dat de regering gezien het feit dat Brabin gelooft dat Evans in elk geval een moorde naar is geweest en mede om de na bestaanden geen verder leed te be zorgen deze gecompliceerde en on verkwikkelijke zaak verder zal laten rusten. nieuw geval van kinderverlamming voorgedaan. In het ziekenhuis in Ede is een negenjarig meisje opgenomen, dat mogelyk aan polio lüdt. Het meisje bezoekt de Rehobotschool van de Gereformeerde Gemeente in Kootwijkerbroek. Ook gisteravond is het rumoerig geweest in Elspeet. De politie voerde enige charges uit tegen een groep van een kleine honderd jongelui, die zich niet hielden aan het verbod in de Hoofdstraat van het dorp te blij ven staan. Drie journalisten hebben bü de politie een aanklacht Ingediend tegen een automobilist, die zou heb ben getracht op hen in te rfjden. De journalisten konden zich slechts door een sprong in veiligheid stellen. Zij zagen kans het nummer van de auto te noteren. Redactieleden en medewerkers van van het interkerkelijk reforma torisch maandblad „Zei" hebben gis teravond in de Elspeetse wijken waar het rustig was bij tegenstanders van vaccinatie tegen polio een „open brief" bezorgd. Om niet nog meer j ongeregeldheden uit te lokken meden zij de dorpskern waar zich tot na middernacht samenscholingen voor deden. In de open brief worden de tegenstanders van inenting op grond van de Bijbel opgeroepen tot „beke ring van hun liefdeloosheid". De politie heeft geen arrestaties verricht. De ongeveer honderd on ruststokers waren voor het meren deel niet uit Elspeet afkomstig Bij twee patiënten zijn verlammings verschijnselen geconstateerdéén van hen is in een revalidatiecentrum opgenomen. Vergeten wordt evenwel dat er veel bedrijven zyn en vooral conserven- bedrijven, die buitenlanders ongeveer twee weken laten werken en daar- j na een trap na geven, om dan weei j nieuwe buitenlanders in dienst te ne- j men. Oe buitenlanders hebben die twee weken gewerkt, hebben voor so ciale verzekeringen betaald, gaan dan op zoek naar ander werk en De bewindsman stelde reeds 'socb- aldus de heer Van Namen, worden op dat moment door de po- tends symbolisch een achttal gebou- litie gegrepen. „Het land uit, want de man heeft geen werk". Dit wekt grote wrevel onder de gastarbeiders. Onmogelijk Jordaanse en Israëlische grens pa trouille* hebben gisteren een he vig vuurgevecht gevoerd, waaraan pas na twee uur door tussenkomst van de internationale bcstandscommissie een einde kwam. Er heerst al enige dagen een toenemende spanning tus sen Israël en zün Arabische buur staten. Een Israëlische woordvoer dei- deelde mee dat een Israëlische pa trouille in de vroeg ochtendmist by vergissing over de Jordaanse grens was geraakt in het gebied van Jenin, ten noorden van Jeruzalem. Bij het vuurgevecht liep. volgens de woord voerder, een Israëlische militair verwondingen op. Toen er eenmaal geschoten werd. voerden beide partij en versterkingen aan. Een Jordaan- Koning Hoessein van Jordanië heeft, volgens de New York Times, verklaard dat zyn land een tweede front zal moeten openen, als het tot een treffen tussen Iraël en Syrië zou komen. De vorst zei bezorgd te zyn over de bedreiging van zijn land door „de onrust in Syrië en het ex pansionisme van Israël." aaronder het ziekenhuis, het eerste deel van de nieuwe huis vesting van de VU in Amsterdam en Amstelveen in gebruik. j prof. Diepenhorst zei by de sym- Op het reliëf staat in het Latyn bolische opening van de acht gebou- de zinspreuk; „De geneeskunde is de wen, dat het onontkoombaar wordt dienares van de barmhartigheid", i Daarnaast staat in een cirkel de es- e,n studlever<"'",« d' TOTSchl'- culaap en het kruis, omgeven door 'end® universiteiten en hogescholen kostbare faculteiten wel grotere vry- ons he»d worden gegund bij peperdure laboratoria, bij even hoge financiële eisen stellende instrumentaria is het onmogelijk. Gromiko niet pessimistisch se legerwoerdvoerder verklaarde dat i 'andl!e °,0"liko' ilee" j *)n kant een gewonde was ge- TI I *j scherp gereageerd op V Pillghelüsritlg Israël dat saboteurs uit hun lan- i den vorige week verscheidene ont ploffingen op Israëlisch gebied heb ben veroorzaakt. Op 8 oktober kwa men vier Israëlislisohe militairen om het leven, doordat zü op een mijn reden, nadat de dag tevoren verschei dene burgers waren gewond bü eni ge explosies in Jeruzalem. De Syrische premier, dr. Joessef Zeajen, verklaarde dinsdag, dat zün regering niet van plan was infiltra ties op Israëlische gebied tegen te gaan. „Wü zyn geen hoeders van Israels veiligheid", zei hij. Ook ver zekerde Zeajen dat zyn land nooit de „bevrijdingsoorlog om Palestina terug te winnen" zal staken. Door vaccinatie met het Sabin-se- rum door middel van het befaamde suikerklontje in de gemeente Ermelo en omgeving, is, naar men aan neemt, aan verdere uitbreiding van polio op de Noordveluwe een halt toegeroepen. Er is op deze manier een veiligheidsring gelegd rond de besmettingshaard Elspeet. Totnutoe werden zeven gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. Dit waren nooit-ingeënte kin deren, van wie de ouders tot de kerk van dominee Wissen behoorden. Een van de patiëntjes heeft inmiddels ge- hü, dat er naar het oordeel van zyn regering een kans bestaat op een akkoord over een internationa le overeenkomst inzake een ver bod op een verdere verspreiding va kernwapens. De Russische minister achtte de u/itrvoering van maatregelen tot op heffing van de buitenlandse militaire bases in Afrika, Azië en Latijns-Ame rika van grote betekenis voor het lot van de wereld. Hetzelfde gold voor voorstellen om landen te laten af zien van „acties die het bereiken van een internationaal akkoord tegen een verdere verspreiding van kernwapens belemmeren". TWEEVOUDIG REFERENDUM IN ZWITSERLAND I Zondag a.s. wordt in Zwitserland een volksstemming gehouden over I twee zaken. De ongeveer 1,8 mil- i joen kiesgerechtigde mannen moeten zich dan uitspreken over een voorstel van de regering met betrekking tot (I. Zwitserse die in het buitenland ruste overeenltomstuie in Nederland wonen over een voorstel uit het volk °J met, da modernst opsezette in het buitenland, wanneer het voordeliger uitkomt. „Grote mensen van weten schap hebben onder barre omstan digheden gewerkt. Zodra docenten weigeren met de realiteit rekening te houden richten zij in hun mis plaatste verbittering nodeloos scha de aan." zo betoogde minister Die penhorst. Reeds moet men bedacht zijn op internationale, Europese samenwer king, aldus de minister. Ten aanzien van een enkel project overweegt men al wat in de oude en wat in de nieu we wereld te bouwen. De universiteit zal ook bij grote leerlingenscharea drijven op de hoogleraren. Helaas ge dragen dezen zich soms als verwen de kinderen, zo merkte minister Die penhorst op. Zij vergelijken de positie van huil faculteit met de best toege- Zwitsers die in den vreemde wo nen hebben totnutoe alleen maar plichten gehad tegenover het moe derland. zoals de dienstplicht. Onder het nieuwe voorstel wordt de verhou- treft de uitoefening van politieke rechten en de ondersteuning. Tegen dit voorstel is van geen enkele zijde verzet gerezen. Dat is wel het geval met het twee de voorstel, dat door de onafhan kelijke party ter bestryding van het alcoholisme is ingediend. Deze partij is niet in de regering vertegenwoor digd. Regering en parlement zijn van mening dat de tegenwoordige wetge ving voldoende is ter bestryding van het alcoholisme. Van de Europese landen staat I Chicago. Zwitserland op het punt van drank- j misbruik op de derde plaats. Het De Fransman Pierre Jonquere6 voorstel zou een bedreiging van de d'Oriola Is In Buenos Aires wereld- NOBELPRIJS GENEESKUNDE De Nobelprijs voor geneeskunde is dit jaar toegekend aan de Ameri kaanse patholoog Peyon Rous en de Amerikaanse chirurg B. Huggins in Zwitserse wijnteelt inhouden. kampioen springen geworden.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7