Skidemonstratieboeiende en spectaculaire show „De Spanjaard wijkt. Kunstgebit? 4* 4 ma Chefarine .4" Klaassen Aandacht voor Jan Soppenop het Schuttersveld Militaire parade trok veel belangstelling PAGINA 6 DINSDAG 4 OKTOBER 1966 Wie gisteren van de kermispret op het Schuttersveld wilde genieten, moest soppen! De bedekte lucht van de eerste ochtenduren ging later over in een fikse plensbui, waarmee de traditie van de laatste jaren: geen 3-oktoberfeest zonder een uurtje re gen, in ere werd gehouden Voor de stad had dit weinig te betekenen, maar op het feestterrein vormden zich flinke plassen, die pas langza merhand verdwenen. Dat dit „de pret niet kon drukken", spreekt vanzelf: het festijn voor Jong en oud draaide de gehele middag en avond op volle toeren. Het Lunapark miste fan ook geen enkele van de talloze attract- ties, waarom het tot ver in het land bekendheid geniet: Geisterburg en Dracula, reuzenrad en rupsbaan, achtbaan en draaimolen (die laats- J te ln ontelbare variaties!botsauto's en skelters, Shooting Star en Ty- j phoon, .sporting" en steile wand, enz en verder een eindeloze reeks van kleinere maar onmisbare vermaken, i die afgewisseld plegen te worden met het consumeren van de ontel- bare lekkernijen, die niet weinig tot de sfeer van vertier plegen bij te dragen. Het einde van het feestge druis kwam in de vorm van het ge- bruikelijk .groot schitterend vuur werk", „in eigen huis" vervaardigd door de firma Kat. ADVERTENTIE Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, bescher mend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn^ plaats, tiet zit prettig en men kan rustig eten, tachen, niezen en spreken, in vele ge vallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix vermindert de voortdurende angst voor losraken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Dentofix houdt ook de adem fris. Geen onaangename smaak of hinder lijk gevoel. Prijs per strooibus slechts .f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. Veel toeschouwers aan de Kanaal weg Het zonnetje kwam even spaar zaam door het grauwgrijze wolken dek kijken toen de militaire parade en het défilé voor burgeljjke en mi litaire autoriteiten begon. Duizenden hadden een plaatsje gevonden op de trottoirs aan weerszijden van de Breestraat. Op pittige marsmuziek van de marinekapel van het Vlieg kamp Valkenburg defileerden de ver schillende eenheden van de Konink lijke Zee-, Land- en Luchtmacht voor het bordes van het stadhuis voor de parade-inspecteur, de kapi tein- ter- zee-vlieger W. de Groot, waarvan deze foto een beeld geeft. Paradecommandant was de majoor der Mariniers N. de Waard. Het défilé werd geopend door een detachement van de Leidse Studen tenvereniging tot vrijwillige oefening in de wapenhandel „Pro Patria", daarna volgden compagnieën vloot- personeel van de Kon. Marine, van Toen was het nog droog .)e skidemonstraties aan de Ka- aaalweg in feestvierend Leiden :jjn een bijzonder groot succes eworden. Ondanks het vroege ïur en de dreigende lucht wa- •en circa 5000 toeschouwers ge- uigen van een met veel verve m vaart uitgevoerde show door 'eden van de ski-vereniging „In terceptor" uit Den Haag. Het fwisselende programma bestond lit een vlaggenparade, een sla- om, figuurskiën, schanssprin gen, vliegen en clownerie. Hoogtepunt was ongetwijfeld het vliegen, waarbij de skiërs, >nder een grote vlieger hangend, 'en hoogte bereiken van 15 a 20 meter. Enthousiast applaus kreeg ook te artiest, die het blootvoetskiën oed bleek te beheersen. Dit is en bijzonder moeilijk onderdeel an het figuurskiën, dat slechts cht personen in Nederland runnen uitvoeren. Op de foto: een beeld van de demonstraties figuurskiën in de Nieuwe Vaart de Militaire Koksschool, een compag nie van het regiment Van Heutsz en een squadron van de Kon. Lucht macht. Het défilé werd besloten door de Y.P. 408, gepantserde terreinvoer tuigen van de Kon. Landmacht. Toen „Pro Patria" bijna de Stads gehoorzaal had bereikt gingen vijf jongelui - drie jongens en twee meis jes - midden op de Breestraat lig gen om het detachement de weg te versperren. Tegelijkertijd werd een rookbom ontstoken. Motorordannan- sen van de Koninklijke Marechaus see en manschappen van de Leidse politie herstelden op tactische en rustige wijze de orde. De protesteren de jongelui werden naar het politie bureau overgebracht. Deze vertoning ontmoette veel kritiek bij het tal rijke publiek, dat er getuige van ADVERTENTIE 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! Vier middelen In één tablet helpen elkaar endoen wonderenI De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Onze fotograaf maakte dit aardige plaatje gisterochtend nag juist voor het losbarsten van de bui op het Bevrijdings plein. Maar hij had een derge lijke foto even tevoren ook kunnen maken op de Zeeman laan. Of nog eerder op de hoek van de Lage Morsweg en de P.C. Hooftlaan of op de rol- schaatsbaan aan de Piet er Bothstraat. Want overal, ivaar Onderwaters „Theatei'-Minia- tuur" met zijn mobiele poppen kast verscheen glunderden de jongste jongeren en keken de ouderen vertederd naar het kroost, dat. intens meeleefde met de oude, maar nooit ver ouderde avonturen van Jan Klaassen en Katrijn. Ditmaal draaiden deze om de verdwe nen hoge hoed van de burge meester, die daardoor niet naar de plechtigheden kon. Ach, er is bij Jan Klaassen altijd wel iets zoek. En elk jaar vindt hij het weer. Tot groot genoegen van de jeugd. ,.De Spanjaard wijkt, het I strofe uit de „Drie October-Can- i vereniging had men het juist ge-, water wast, de Geuzenvloot komt tate", welke vijf jaar geleden, op oordeeld om van'deze cantate een nader! Bevrijd zijn wij van tekst van Han de Wilde, werd ge- reprise te geven. En terecht want j Spaanse last! Wij danken God \componeerd door de thans 74-ja- voor deze wijdingsvolle inzet van j de Vader!", zo zongen gisteroch- rige dirigent van de koraalmuziek, de 3 oktoberdag bestond bijzonder I tend in het Van der Werfparkl Herman Stenz. Bij het tachtig- grote belangstelling. Concordia honderden kinderen. Het was een I jarig bestaan van de 3 October- verzorgde als steeds de mu zikale begeleiding. Op de Breestraat

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 6