"besa Nederland is tegen eenzijdig toegeven Aantal leden bezorgd over toekomst P.v.d.A. BASTION EILANDEN Mr. Luns sprak over Vietnam MET EEN ENKEL WOORD NVV-boiicleii twijfelen aan nut van stichting HAAGSE AGENDA PAGINA J LETDSCH DAGBLAD ZATERDAG I OKTOBER 196« Hrt lykt in stryd met Amerika's voorzichtige politiek in het Mid den-Oosten, dat het zich dezer dagen bereid heeft verklaard Saoe- di-Arabië voor 380 miljoen gulden militair materieel te leveren. Is dat geen afwyklng van de gedragslijn om de spanning in dat rebied toch vooral niet door wapenleveranties te vergroten? Het antwoord moet ontkennend luiden, want Saoedi- Arabië is een bijzonder geval, op de achtergrond van het nu ge sloten contract staat Jemen, het ongelukkige land, waar president Nasser van Egypte vaste voet pro beert te krijgen tegen de tijd (uiter lijk 1968), dat de Britten Aden gaan verlaten. Een jaar geleden zag het er bemoedigend uit, toen de Egyp tische leider en Koning Feisal van Saoedl-Arabië tot een akkoord sche nen te zijn gekomen inzake hun steunverlening aan de strijdende partijen in Jemen, van Nasser aan de republikeinen in het zuiden en van Feisal aan de monarchisten in het noorden. De indruk bestond, dat het handhaven van een leger van 60.000 man de Egyptenaren te zwaar begon te vallen, temeer omdat er aan hun zijde reeds 17.000 doden wa ren geteld. Maar Nassers tegemoet komendheid was slechts schijn. Vooi de derde maal brak by zijn woord in deze kwestie en half augustus stond hij Sallal, Jemens „president", die al een jaar in Cairo had ver toefd, toe naar de hoofdstad Sanaa terug te keren om er de functie van premier te gaan bekleden. En toen leden van de regering van generaal Hassan al Amri zich naar Egypte spoedden om tegen deze manoeu vre te protesteren, werden zij ge vangen genomen, omdat Egypte hen niet langer vertrouwde en nadruk kelijk de voorkeur gaf aan meelo per Sallal. Zuidelijk Jemen staat nu dus weer geheel onder bestuur van een soort Quisling-bewind, bestaan de uit Egyptisch- gezinden. De vraag is thans: wie houdt Nasser, die vast besloten schijnt de plaats van de En gelsen aan de Perzische Golf in te nemen, tegen? Het is onwaarschijn lijk, dat de Engelsen bereid gevon den zullen worden hun verblijf te verlengen in een gebied, waar het hun nu al veel moeite kost zich te handhaven. En Amerika, al weet het dat de Russische en Chinese in vloed in zuidelijk Jemen voortdu rend toeneemt, heeft de handen vol met Vietnam. Toch zit Washington niet stil, 2oals blijkt uit de Ameri kaanse weigering Egypte tarwe te leveren. Ook de nu gecontracteerde wapenlevering aan Saoedl- Arabië moet naar alle waarschijnlijkheid in dit perspectief worden gezien. De re gering van Koning Feisal vormt een bastion tegen Nassers onafgebroken pogingen zijn machtspositie op het Arabisch schiereiland te handhaven en zo mogelijk te vergroten. Ofschoon de betrekkingen tus sen Engeland en Argentinië over het algemeen gesproken niets te wensen overlaten is er toch één kwestie die telkens weer tot kleine incidenten leidt: het dispuut over het bezit van de Falkland- eilanden. Ze liggen voor de kust van zuidelijk Argentinië, even ten noord oosten van Vuurland, en ze staan sinds 1833 onder Brits bestuur. Maar de regering in Buenos Aires is op historische, geografische en ook eco nomische gronden van mening, dat zij meer rechten kan doen gelden dan Londen. Twee Jaar geleden vond een Argentijnse vlieger het noodza kelijk die aanspraken te onderstre pen door een landing op de renbaan van Port Stanley, de „hoofdstad". .HU plantte een Argentijnse vlag. maar maakte zich vervolgens ijlings uit de voeten. Woensdag was het een hele groep, die iets dergelijks onder nam: zij dwongen de piloot van een ArgentUnse DC-4 koers te zetten naar Port Stanley, waar zij even eens een vlag plantten en een procla matie uitgaven. Op dezelfde dag, woensdag, werden er voor het Britse consulaat in Rosario een Engelse vlag en een portret van Koningin Elizabeth verbrand en 's avonds wer den in Buenos Aires schoten gelost op de residentie van de Britse am bassadeur, waar op dat ogenblik Prins Philip logeerde. De regering van president Onganla schijnt met die incidenten niet bijzonder te zijn ingenomen. Wel handhaaft zij de aanspraken op de Falklandeilanden. maar zij heeft niettemin beslgten de vliegtuigkapers te zullen berechten. Volgens Argentijnse opvattingen da teert. de „claim" op de eilanden al van vóór de definitieve bezetting door de Engelsen in 1833, waar Lon den tegenover stelt, dat die vorde ring teniet is gedaan door een be stuur, dat al 133 jaar heeft geduurd. En bovendien, zo zegt men in de Engelse hoofdstad: de tweeduizend bewoners van de eilanden zijn af stammelingen van Schotse en Ierse schapenfokkers en zU zijn voor de afzet van hun wolproduktie geheel op Londen aangewezen. Zelf geeft die bevolking om redenen van af stamming en economie de voorkeur aan Engels bestuui. Een ander ar gument van Argentinië is, dat de ei landen zo dicht bij het continent lig gen, dat zij ook om die reden on der Buenos Aires dienen te vallen. Die geografische nabUheid stelt Ar gentinië in staat tot plagerijen: hin deren van de scheepvaartverbinding en voorts het opleggen van belas tingen en militaire dienstplicht aan ée eilandbewoners, wanneer die zich op Argentijnse grond wagen. De zaak heeft weinig om het lijf, maar is nu eenmaal een onmisbaar the ma in het ArgentUase nationalisme. (Van onze correspondent in Washington) Bij monde van minister Luns heeft Nederland gisteren in de Algemene Vergadering der Verenigde Naties stelling ge nomen tegen vredesvoorstellen voor Vietnam zoals die van se cretaris-generaal Oe Thant. die in eerste instantie inkrimping der militaire actie aan Ameri kaanse kant eisen. Nadrukkelijk zei de Nederlandse minister, dat hij voorstellen kritiseerde die zich uitsluitend tot de Verenigde Staten richten en die ..in eerste instantie, of zelfs uitsluitend in krimping van militaire actie van Amerikaanse kant eisen en niet. of slechts in een tweede fase. van Noord-Vietnam". Daarmee kantte hy zich duidelijk tegen de ideeën van Oe Thant, een aantal Amerikaanse politici, zoals senator Fulbright, en een grote groep Aziatische en Afrikaanse landen, die als eerste stap op weg naar de vrede In Vietnam stopzetting van de Ame- I rikaanse bombardementen op Noord- I Vietnam eisen. Zelfs leken de woor den van de Nederlandse bewindsman j harder dan die van de Amerikaanse ambassadeur b(j de Verenigde Naties, Goldberg, die in zfjn rede van vorige week immers in nieuwe vorm her- j haalde, dat Amerika wèl bereid is als i eerste militaire actie in te krim- pen, indien de Vietnamese commu- nisten de verzekering zouden geven daarop in tweede instantie met een Inkrimping van hun kant te reageren. I De Nederlandse minister zei wèl te hopen dat de Amerikaanse voorstel len, die hfj nieuw noemde, door de tegenpartij grondig bestudeerd zullen worden. Minister Luins sprak in zijn rede verder over bemoedigende ont wikkelingen binnen die EEG ten aan zien van de Kennedy-ron-de en hU verwelkomde de ontspanning tussen West- en Oost-Europa. Wat betreft de apartheidspolitiek herhaalde hU het afwijzende Nederlandse stand punt en hij kondigde aan dat de Ne derlandse regering bereid is mee te werken aan een wijziging van het Handvest der Verenigde Naties, waar door het mogelijk zal worden dat de volkerenorganisatie als partij bij het Internationale Gerechtshof in Den Haag de kwestie aanhangig maakt of Zuid-Afrika het recht heeft in het mandaatgebied Zuidwest-Afrika apartheidspolitiek te bedrijven. De minister wijdde tenslotte nog enige woorden aan vredesoperaties van de volkerenorganisatie, de nood zaak van ontwikkelingshulp en de verheugende terugkeer van Indonesië in de Verenigde Naties. Over secretaris-generaal Oe Thant, die heeft aangekondigd geen nieuwe ambtstermijn meer te willen vervul len. sprak mr. Luns enige niet on vriendelijke, hoewel terughoudende woorden, waaraan hy toevoegde, dat Nederland blij zou zijn als Oe Thant toch zou aanblijven. Na afloop van de rede kon men in de wandelgangen van het V.N.-gebouw echter uit vele Azlabische en Afrikaanse monden horen, dat men bepaald niet de in druk heeft dat de Nederlandse minis ter een bijdrage heeft geleverd om Oe Thant aan te laten blijven. Drie onder één dak Onder grote belangstelling is gis teravond de nieuwe Johanneskerk in Utrecht namens de voorzitter van het college van kerkvoogden van de Her vormde Gemeente ln Utrecht, prof. H. W. Obblnk, in gebruik genomen en overgedragen aan de centrale kerkeraad van de Herv. Gemeente Utrecht, die de kerk op haar beurt overdroeg aan de beide kerken die haar zullen gebruiken, namelijk de Hervormde Gemeente Overvecht en de Gereformeerde Kerk in Utrecht oost. Pastoor Roebers van de Emmaus- parochie verrichtte de overdracht van de kanselbijbel. De kerk zal worden gebruikt door zowel her vormden, gereformeerden als rooms- katholieken, waarbij de laatsten tij delijk. Dat in een kerk drie godsdiensten worden beleden is in ons land een uniek geval. ADVERTENTIE Bootje bouwen? •besa plakband gebruiken! Goed materiaal is het halve werk! 'T PLAKBAND DAT KLEEFT! Met de admiraalssloep, ge- kruiser „De Zeven Provinciën", w. C. M. de Jonge van Ellemeet. roeid door tien kapiteins-ter-zee. nadat hij het commando over de Vice-admiraal Reeser heeft de verliet vice-admiraal L. E. H. zeemacht Nederland had overge- Koninklijke Marine 37 jaar ge- Reeser gisteren in Den Helder de dragen aan schout-hij-nacht jhf. diend. Meer linkse koers bepleit Rotterdam en Leningrad „zuster steden" Rotterdam en Leningrad zullen als zustersteden nauwe vriendschaps banden aanknopen, zo besloten giste ren de burgemeesters Thomassen en Sizow. Op een bijeenkomst in Le ningrad zei de heer Thomassen tot zUn collega: „Het is ons een eer een stad als Leningrad tot vriend te heb- ben", zo meldt het persbureau Tass. De Rotterdamse burgemeester, die donderdag in deze Russische stad arriveerde, heeft burgemeester Sizow voor een tegenbezoek volgend jaar uitgenodigd. (Van onze parlementaire redactie) ..Opinie", het blad van de Partij van de Arbeid, drukt deze week een brief af van 44 partij leden, die zich ernstige zorgen maken over de toekomst van de P. v. d. A. Er is naar hun me ning een vertrouwenscrisis, die moet worden toegeschreven aan het ontbreken van een duidelijke politieke lijn en aan het ontbre ken van een krachtige leiding en een eigentijdse presentatie. De schrijvers van de brief wensen, wat de landbouwpolitiek betreft, een financieringsplan, waarby een ver dere groei van de gemeenschapsvoor zieningen wordt gewaarborgd. Zij Geen duurdere olie Gulf Olie (Nederland) N.V. heeft later op de dag meegedeeld, dat haar eerder ge dane mededeling over verhoging van de prijzen van een aantal olieproduk- ten als vervallen moet worden be schouwd. De prijsverhoging gaat niet door, aklua de Oulf Oil (Nederland) BINNENLAND Weer trelnvertraging bij Boxtel Voor de derde maal in twee dagen heeft het treinverkeer bij Boxtel ver tragingen opgelopen. Om 21.30 uur gisteravond schoot op een aki bU Boxtel een personenauto nog Juist voor de personentrein Rotter dam-Eindhoven. De opstaptrede aan de zijkant van de train werd be schadigd. maar de auto verdween spoorloos. Het treinverkeer liep ver tragingen op tot 30 minuten. De po litie stelt een onderzoek in. Gieterij ontslaat 14 man Het gieterUbedrijf Cirex in Almelo zal wegens een reorganisatie in de zand- gietery veertien personeelsleden ont slaan. Hierover zijn met de vakor ganisaties, waarmee de onderneming al geruime tijd overleg pleegde om trent de algemene situatie, op 27 september afspraken gemaakt. De betrokken werknemers zijn van een en ander in kennis gesteld. Met het Gewestelijk Arbeids-Bureau heeft overleg plaatsgevonden. BUITENLAND Russische kernproef Het seis mologisch instituut in Uppsala (Zwe den) heeft een nieuwe Russische on dergrondse kernproef geregistreerd ln het gebied van Semlpalatinsk. Een analyse van de ontvangen gegevens wees uit, dat deze nieuwe proefex plosie een kracht van 5.8 op de tien- puntschaal van Richter had. Spionage Een Fransman en een Tsjech zijn gisteren uit Parijs tot gevangenisstraffen veroordeeld ln een splonagezaak welke achter ge sloten deuren behandeld werd. Augros (44), een inspecteur van Air France, werd tot zeven jaar veroor deeld en Pavlicek (41) tot drie jaar. Augros werd ten laste gelegd in 1960 Inlichtingen versohaft te hebben aan de Tsjechische geheime diemit toen hU in Praag gedetacheerd was. Rademacher gearresteerd De vroegere Duitse legatteraad Franz Rademacher, die verdacht wordt van medeplichtigheid aan moord op 1300 Servische joden, is gisteren op het vliegveld van Neurenberg gearres teerd. De 60-jarige ex-diplomaat had zich in 1953 door vlucht naar Syrië aan berechting onttrokken. Staking uitgesteld President Johnson heeft zich gisteren bemoeid met een conflict tussen Pan Ame rican World Airways en de bond van vervoerspersoneel. De bond had ge dreigd met een staking. De presi dent stelde een commissie in. die der tig dagen de tijd krijgt om hem ver slag uit te brengen. De bond mag tot dertig dagen nadat de pre sident het verslag heeft ontvangen geen staking afkondigen. Voedselonlusten Bij onlusten zUn te Wasim, 650 km ten noordoosten van Bombay, elf perso nen om het leven gekomen bij een botsing tussen moslims en hindoes. De moeilijkheden begonnen nadat de hindoes een optocht georganiseerd hadden om een verbod op het slach ten van koeien te eisen, welke zU als heilige dieren beschouwen. Mos lims, die beweren dat rundvlees het goedkoopste vlees is in het door honger geteisterde land, zouden hin does met stenen en stokken hebben aangevallen. Verbod voor Rockwell Een fe deral e rechter heeft de Amerikaan se naziparty van George Rock well verboden te demonstreren in de nabyheld van een synagoge op sabbath of enige andere Joodse feest dag. Het rechterlijk bevel, opgelegd door de rechter Joseph Sam Perry Is van kracht in het oostelijk deel van het juridisch district van Illi nois. Chicago en gemeenten die er omheen liggen vallen hier onder. pleiten in dit verband voor hogere belastingen op vermogens, op exces sieve winsten en op het erven van grote vermogens en ondermeer ook voor verlaging van de defensie-uit gaven. Verder wensen zy een duide lijke inkomenspolitiek, waarbij de stijging van de welvaart in de aller eerste plaats ten goede moet komen aan de lagere inkomensgroepen. Een en ander houdt naar hun me ning in, dat de partij zich duidelijker dan tot nu toe het lot aantrekt van de economisch zwakkeren en zich sterker identificeert met het linkse denken. Top De briefschrijvers wensen binnen de P. v. d. A. de instelling van een politiek toporgaan van bekwame per sonen. dat in voortdurend overleg met de partij de politieke lijn vast stelt. Tegeiykertyd zal moeten den gezorgd voor een reservoir politieke opvolgers. Om het gezicht van de partij als volksparty te derstrepen bevelen zy een proef met het systeem van voorverkiezin gen naar Amerikaans voorbeeld. Tot de ondertekenaars van de brief behoren de hoogleraren H. L. Bakels in Haren, M. A. Beek in Amsterdam. A. D. Belinfante in Amsterdam. C. J. van Eyk in Rotterdam. H. J. Hee- rlng in Leiden, A. Heertje in Naar- den. B. V. A. Röhling in Groningen, B. W. Schaper in Oegstgeest en P. Thoenes in Den Haag. Voorts onder andere dr. H. M. de Lange in Den Haag, H. Wigbold in Utrecht en W. H. A. Nuy, voorzitter van de P.v.d.A.- fractie in de Haagse gemeenteraad. De twee grootste vakbonden van ons land, de Algemene Nederlandse Metaalbedryfsbond en de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond, vra gen zich af of de vakbeweging nog langer moet meewerken aan het werk in de Stichting van de Arbeid. In de hoofdbesturenvergadering van het N.V.V., die gisteren in Rot terdam is gehouden, hebben de ANMB-voorzitter M. Zondervan en de vicevoorzitter van de ANB, A. J. van Hagen, deze vraag aan de orde gesteld. De heer Zondervan meent, dat het werk in de Stichting thans frasterend werkt op het overleg in de bedrijfstakken. „De werkgevers verschuilen zich steeds achter aller lei drogredenen", zo klaagde de heer Zondei'van. De heer Van Hagen wenst de schyn van verantwoorde- lykheid voor het slechte overleg in het stichtingsbestuur te vermijden. De werknemers hebben recht op duideiykheid en daarom moet wor den nagegaan, of het N.V.V zUn naam nog wel kan geven aan het werk van de stichting. De heer A. de Boon, vice-voorzit- ter van het N.V.V., wenste de vraag nog niet te beantwoorden. Hy wil het gezag van de vakbeweging niet aantaten door een voortydig besluit, waarop later teruggekomen moet worden. De waag of medewerking aan het stlchtingswerk nog wel ver antwoord ls, wenst het N.V.V. in overleg met de andere vakcentralen te beantwoorden. De heer De Boon voorziet evenwel een harde strijd by de komende loononderhandelingen. Nagenoeg alle woordvoerders had den kritiek op de werkwyze van het college van rijksbemiddelaars, dat volgens de heer Boom (hout en meu bel) met twee maten meet. „De leden snappen er niets meer van", aldus de heer Boon. Er zyn twee staan- plaatsbedrijven in Nederland. Voor het ene bedrijf keert het college een uurloon van f2,82 goed, maar voor het andere bedryf volgde een afwy- zing. Verontrust over gemengde doop De geruchtmakende doopplechtig heid in Delft, die enige weken gele den werd verricht door de hervormde predikant dr. W. H. Beekenkamp en de rooms-katholieke geesteiyke, pater S. Jelsma, heeft in de centrale ker keraad van de hervormde gemeente in Delft onderwerp van gesprek uit gemaakt. Dr. Beekenkamp verdedig de de doop en noemde deze een oud- conventionele daad daarby verwe zende naar het concilie van Nicea. Dr. Beekenkamp schetste de plech tigheid voorts als een pastorale en diaconale handeling. De vergadering bleek echter ernstig bezorgd en ver ontrust te zyn. Niet in de eerste plaats over de verwaarlozing van de kerkorde, maar vooral over het ln stryd zyn van de handeling met de schrift en de beiydenis, het reforma torisch karakter van de hervormde kerk en de verwarring, die er met name onder de jongeren is gesticht. Men achtte de doop voorts een be lemmering van het Jnterkerkeiyk gesprek. ZONDAG Aula Du Rleuschool: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Zijlstra, 10 uur Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen 4 en 6.30 uur nam voor oorspronkelijk christendom. Spr. evangelist N. v. sociëteit 't Venster 3 - Discomiddag Tiener - The Colls. 8 SchouwburgAmsterdams Volksto- Aula Du Rleuschool: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. zyistra, 8 uur Hogewoerd 176: Dlenstvergadering. van Jehovah's getuigen, 7.25 uur. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, (trouwkamer) Spreekuur provo's", 8 Stadsgehoorzaal: Lezing dr. H. C. A. Vogel over „Planten, vrienden der mensheid" 8 uur nam. DONDERDAG Breestraat 19: Spr. evangelist C. v. d. Sohans „Gelooft u in de geestelijke dood?", 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergadering. (40 jaar by onderwijs). Handel. Spr. Ir. C. de Jong „De kraan en haar bronnen", 12.30 VRIJDAG Dr. Van Voorthuyzensohool (Mar- nixstraat)afschelds-receptle H. Kü- hler, 4.30 uur nam. KoningskerkRuilclub 7.30 10 u Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- Venster", 8 uur nam. BIOSCOPEN TRIANON: „Chinese BELGIË WIL HERZIENING NAVO-TAAK De Belgische regering heeft besloten herziening van de mili taire verplichtingen tegenover de NAVO te vragen, daar deze verplichtingen de financiële middelen van België te boven gaan en de ontspanning, die is ingetreden in de betrekkingen tussen Oost en West niet lan ger de handhaving rechtvaar digt van de troepensterkte, die in 1955 door België werd aan vaard. De Belgische voorstellen, die door de minister van Buitenlandse Zaken, Harmei, aan de NAVO-mlnisterraad dus heeft premier Van den Boey- nants na een kabinetsvergadering meegedeeld, met vier belangryke punten rekening houden: De Belgische trouw aan de NAVO en het bel&ng, dat België hecht aan solidariteit tussen de leden-landen; De nieuwe politieke en militaire situatie, voortvloeiend uit besluiten van de Franse en Britse regering, die de NAVO raken (Frankrijk heeft zich teruggetrokken uit het geïntegreerde militaire NAVO-commando en Enge land heeft gedreigd zyn troepen uit West-Duitsland te zullen terugtrek ken tenzy Bonn een grotere bydrage levert in de kosten van legering van deze troepen); de technische ontwikkeling waar door bepaalde strategische concepties zyn gewyzigd: de verbetering van de politieke be trekkingen tusen landen met ver schillende staatkundige stelsels, waar dooreen nieuwe stap gedaan zou kunnen worden naar ontspanning tussen het Oosten en het Westen en vreedzaam naast-elkaar-bestaan. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Reeuwijk J. van der Velden te Amersfoort; te Voorthulzen (vao, H. A. van Slooten) G. J, Jansen te Benschop; te Waddüixveen (vac. j. R. Cuperus)C. Vos te Gouda. Aangenomen naar Krommen Schoonenboom te Ammerstol maandag 2.15, andag 2.30, 4.45, 7 i :OR: „M Dagelijks 2.30. stalen vuisten" 14 Jaar. maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 i CAMERA: „Als upper 7 agent van do duivel", 18 jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag TENTOONSTELLINGEN Academiegebouwgrafiek-expositie havallt S vrijdag 9 Chavalit Soemprungsuk Maandag t/m koorsteeg 121Tentoonstelling schilde rijen en tekeningen Gerard de Wit. Ge opend 2.30 5.30 De Lakenhal: Werken van Co Wes- terik en Wout van Heusden, dag. 10-5 Pesthuislaan)Met De Ruif (Janvossensteeg 59): Per- behalve zaterdag Volkenkunde: iSteenstraat 1). Dag 10-17 u: Rllksmuseum voor de geschiedenis deT natuurwetenschappen: Dag 10-4 Eeuwigheid (Egyptische teke ningen en schilderingen uit de natio nale verzamelingen van België en Ne derland). Dagelijks 105 uur. zondag 15 uur (Tot 10 oktober) Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171. tel. 20502, De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smalleniburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. De Oegstgeestse Apotheek ls geo- Apotheek Voorschoten is op zondag 2 oktober gesloten van 's morgens 8 Op oktober zijn geopend: Apo- Ih Blan 20502; de theek Herdingh Blanken. H< '1. 20502; de Oegstgeests< Apotheek Voorschoten; van Breest Smallenbur^ Leiderdorp ls op 3 oktober geo pend van 's morgens 8 uur tot 'i ronds 18 uur. In weekeinde dokter nodig?? Bel 2 2222 Diligentla, 14.15 u: Arena „De sche Comedie: „Zondag in New York" orkest o.l.v. Bernard Haitlnk, de pianist Robert Casadesus. ZONDAG 2 OKTOBER Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haag- sche Comedie: „Professor Bernhardt" Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag- :ohe Comedie: „Je kimt het nooit pianist René Rakier. neelgroep Centrum: Tchin-Tchln" v. Billetdoux. Diligentla, 20.15 uur: Nieuwe Ko- Romeo en Julia" van Sha- A1 gemeen Haags Comité door orga nist Bernard Renooy en baszanger Henry Blaokmon. DINSDAG 4 OKTOBER Kon. Schouwburg 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel „De dood van een handelsreiziger" van Arthur Miller. Diligentla. 20.15 uur: Nieuwe Ko medie: o,-- kespeare. Circustheater Schevenlngen 20.00 Oude Kerk, Ryswyk, 20.15 uur: concert door het Collegium Muslcum Judalcum. WOENSDAG 5 OKTOBER Guido van Deth 14.30 uur: Pop pentheater. Prank Kooman, 14.30 uur: Poppen- To- Uefdeleven van Atilla Galop" van Dl- mitrl Frenkel Frank Diligentla, 20.15 uur: Nieuwe Ko medie: „Romeo en Julia" van Sha kespeare.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2