Koekoek wil verdediging van ir. Adams afwachten SK0DA1000MB NU-5695] Renniesjt Kwalijke praktijken van marine- officier ROEMRIJKE VERWONDINGEN" alles kan met cöalsiiMr MET EEN ENKEL WOORD f mfigpH e HAAG AGEND, LEIDSCH DAGBLAD Vreemde vogel Een sterke oppositie in de party en kans op een concurrerende Boerenpartij dat zyn na gisteren de twee grote risico's die het politieke leven van boer Koekoek bedreigen. De grote man zelf houdt zich op de vlakte, kermelijk in de hoop dat de bui wel overdrijft en dat de kiezers volgend jaar bij de tweede kamerverkiezingen de affai re-Adams en alles wat daar tot nu toe uit voort is gekomen wel weer vergeten zullen zyn. Hij vertrouwt nog steeds op zijn politieke aantrek kingskracht. Als er eenconcurrerende Boeren partij komt zal deze worden opge richt door ir. W. Stam, de man die dit voorjaar nog een enthousiast boekje over de Boerenpartij schreef, maar nu een diepe afkeer van Koe koek heeft. zyn vraag naar ashesie- betuigen wijst er op dat hij dezelfde methode als de Demooraiten '66 wil volgen: eerst de belangstelling peil- len en dan verder gaan. Ir. Stam is één van de vreemdste vogels die onze politiek kent. Hij nam deel aan het verzet, was na de oorlog voorzitter van de Progres sief Democratische Studentenvereni ging in Delft en belandde na een tienjarig lidmaatschap van de V.V.D. in de Boerenpartij. In een schrifte lijke aanbeveling voor het boekje van ir. Stam schreef de heer Koekoek deze zomer: „Ik meen dat met de verschijning van deze brochure een afdoend ant woord wordt gegeven op alle laster praat in de pers over het zgn. ni hilisme, negativisme en fascisme van de Boerenpartij". ADVERTENTIE Brandend maagzuur helpen direkt! Druk bezochte vergadering in Nieuwkoop ADVERTENTIE Van onze Nieuwkoopse correspondent) Het Sporthotel in Nieuwkoop was gisteravond tot de allerlaatste plaats op stoel en grond bezet op een bijeenkomst van de Boeren partij. Met spanning werd afgewacht, wat de boerenleider Koekoek zelf zou zeggen of de gebeurtenissen van de laatste dagen- „Het is onrechtvaardigonverstandig en oneerlijk om de heer Adams onder druk van wie ook nu reeds te royeren als lid van de Boeren partij. Wij zullen zijn verdediging op 4 oktober in-de Eerste Kamer afwachten en dan zo gauw mogelijk een beslissing nemen over de heer Adams", aldus de heer Koekoek, die drie kwartier te laat op de vergadering was verschenen. Maar de aanwezigen wilden wel op hem wachten. naar de kwestie-Adams, had boer Koekoek voor hen nog een flink aan tal sterke uitspraken ln petto. „De kwestie-Adams is niet be langrijk, maar de echte moeilijkheden wil men verdonkeremanen". „Het bestaan van een party als de S.OP. is altyd goed, want die doet minder kwaad dan de P.vjdA.". „Als de groei van de Boerenpartij normaal doorgaat, dan bezet de par ty straks 20 zetels in de Tweede Ka mer en is de party daarmee de derde party in ons lajnd". „Onze groei is een onvoorstel bare zaak voor de vyf grote partyen, maar een heel belangryke zaak voor het Nederlandse volk". „Het Nederlandse volk zal ook met een grote BP.-fractie in de Ka mer tevreden zyn over de Boeren- party, want het is nu al tevreden". ,De grote aanvallen op de partij komen van de zyde van de PvdA en de V.VX>. Van de AE.P, ook wel, maar die is de eerste paar weken na het geval Smallenbroek wel rustig". „De oorzaak van de huidige moeilijkheden is de angst voor het alsmaar groter worden van de Boe renpartij". Boerenpartij niets tegen N.S.B.-ers De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de afdeling Ze venhoven, de heer C. Cammeraad, die namens de afdeling een verklaring voorlas. Het afdelingsbestuur is van mening, dat al zou slechts het aan de heer Adams ten laste gelegde maar voor een deel op waarheid be rusten, het nodig is, dat deze man zich uit de politiek terugtrekt. .Per sonen met een onzuiver oorlogsver leden zyn voor ons onaanvaardbaar aldus de verklaring, waarin overi gens vertrouwen in het hoofdbestuur wordt uitgesproken. Het zal wel de maatregelen nemen, die nodig zullen zyn. Uitspraken De heer Koekoek, die onbewogen naar deze verklaring had geluisterd, kreeg daarna het woord. Hoewel de belangstelling van de aanwezigen natuuriyk vooral uitging De wijze waarop een SI-jarige lui tenant-ter-zee van de elektrotech nische dienst der tweede klasse oo uit Lisse uit zijn financiële moei lijkheden trachtte te komen vond de fiscaal bü de Permanente Krygsraad Nederland voor de Zeemacht, mr. H. A. van Ee, uitermate kwalijk. ïiy vor derde voor een valse aangifte van diefstal en voor enige manupulaties, die niet door de beugel konden, een gevangenisstraf van drie maanden, waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftyd van drie jaar. Mr. van Ee wilde een beslissing over eventueel ontslag van de marineof ficier overlaten aan de militaire overheid. De krygsraad veroordeelde ver dachte 's middags tot een gevange nisstraf en ontslag uit de militaire dienst zonder ontzegging van de be voegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De officier had zich in financiële moeilijkheden gewerkt door uitspat tingen in Amsterdam. Het ontbreken van gelden van zyn tractement wilde hij voor thuis geheim houden. Daar om verzon hy diefstal van zyn porte feuille met f 650. Hy meldde de po litie, dat de portefeuille moest zyn gestolen in de trein van Delft naar Den Haag of ln de tram op weg Zes leden van een Chinese „held haftige brigade", die olie boorde zyn onlangs door een ontploffing om het leven gekomen, nadat men veiligheidsmaatregelen als „revisi onistisch en burgeiyk" had afge wezen, aldus meldt het Russische blad „komsomolskaja Prawda", dat het orgaan van de Chinese com munistische party, het „Volksdag blad". aanhaalt. De andere leden van de brigade be streden het vuur, geïnspireerd dooi de gedachten van Mao Tse-toeng. „In deze stryd liepen 21 kamera den roemryke verwondingen op". Een ernstig gewonde vroeg, zodra hy in een ziekenhuis in bed lag, een exemplaar van Mao's werken en verlangde dat men dit zou ge ven voordat hy werd behandeld. Intussen bleef hy „lang leve voor zitter Mao" roepen. In vrywel alle grote industriële cen tra van China zyn botsingen voor gekomen tussen Rode Gardisten en arbeiders aldus het Russische blad. Technici en bedryfsleiders zouden in hun werk worden gehinderd dooi beschuldigingen van conserva tisme, zodat ook in de bedryven een doelmatige leiding van boven af ontbreekt. Sinds 1960 zyn er geen cyfers ge publiceerd over de produktle. Ook dit ziet het blad als bewijs van de stelling dat het bergafwaarts gaat met de Chinese economie. Reeds een week lang doet de Rus sische pers openiyke en scherpe aanvallen op communistisch Chi na. Elke dag is een ander facet van de culturele revolutie aan de orde. naar zyn werk. In werkelykheid had hy de portefeuille zonder geld aan een portier by een gebouw van de marine overhandigd. Op zyn eigen kantoor kreeg hy even later een tele foontje, dat zijn portefeuille was ge vonden. Om zyn financiële middelen aan te vullen had hy ook een reeks dokters rekeningen gebruikt om een voor schot te krygen. Reeds uitbetaalde rekeningen en oude nota's waarop de bedragen waren verhoogd, gebruikte hy hiervoor. Uit de behandeling ter terechzit- ting bleek, dat verdachte een goede staat van dienst heeft. Volgens het psychiatrisch rapport is hy volkomen „Myn boekje moest uit de han del worden genomen, want daar stond de waarheid in". Verdrietig Over de kweatie-Adams, zei de heer Koekoek, dat over het oorlogsverle den van de mensen nooit is gespro ken, omdat dit voor sommigen een verdrietige zaak is. Wie echter het actief en passief kiesrecht bezit, is tevens voor een zetel in het parle ment. verkiesbaar. Het is de schuld van de regering, die dit mogelijk heeft gemaakt. Het kan dus zyn, dat zy. die vroeger lid van de NB.B. zyn geweest thans tot hoge functies in maatschappij en regering geroepen zyn. De heer Koekoek is van mening, dat als men voor zyn verleden van meer dan twintig Jaar geleden een straf heeft ondergaan, zoals de heer Adams die 1 jaar en zeven maanden heeft .gezeten", de kous af moet zyn. Zeker als niet bewezen kan worden, dat de persoon in kwestie ooit iemand heeft aangebracht. De pro- Duitse houding van de heer Adams normaal, zy het, dat hy het allemaal I noemde de heer Koekoek 'n „econo- een beetje gemakkeiyk opneemt. ter zake doet. Het geschrijf in het blad „De Misthoorn" heeft de heer Adams erkend, maar volgens de heer Koekoek kwam dat omdat er toen gaan ander blad was. „Of 't zou de Telegraaf geweest moeten zijn" aldus de uitroep van de heer Koekoek. Ver der heeft de heer Adams volgens spreker niets op zyn geweten. .Moet daarvoor een aanslag op zijn leven worden gedaan?" Op 4 oktober a,s. zal de heer Adams gelegenheid krygen zich in de kamer te verdedigen en zal de heer Baas met bewijzen voor de dag moeten komen. In de daarop volgende dagen zal het hoofdbestuur van de BP. zijn beslis sing over het lot van heer Adams be kend kunnen maken. Niets aan de hand Overigens is er, aldus de heer Koe koek. by ons helemaal niets aan de hand. Weliswaar zyn er enkelen naar hy meedeelde ongeveer twintig, die pas in het laatste half jaar lid zyn mlsche" houding die than* niet meer geworden die thans een hetze willen ADVERTENTIE vraag handleiding in de winkel Terwijl voorzitter C. Kamme raad van de afdeling Zevenhoven een verklaring voorlas, dat het beter was dat ir. Adams zich zou terugtrekken, genoot de heer Koekoek van zijn kopje koffie. ontketenen, maar dit zal van geen enkel belang blyken te zyn. Hierna volgde nog een uitgebreide rondvraag waaraan velen gebruik maakten. Op een der gestelde gen reageerde de heer Koekoek door te stellen, dat als we ieder op zyn verleden moeten gaan doorlichten velen uit openbare functies verwij derd zullen moeten worden. Zo noem de hy o.m. het feit, dat mr. Bloemers commissaris van de Koningin in Gel derland destijds tegenover Seyss-In- quart de eed had afgelegd en vond hy minister Sa-mkalden, die de oor logsmisdadiger Lages als het ware op eigen intuitie heeft vrij gelaten, ook niet aanvaardbaar Toen tenslotte een der vertegen woordigers van de pers vroeg een vraag te mogen stellen werd hem dit belet met het verweer, dat de pers in het algemeen de Boerenparty de laatste weken zo onwaardig heeft be handeld, dat het geen zin heeft van die zyde thans nog vragen aan te horen. Hiermede waren alle „Koe- *n" het blykens hun applaus BINNENLAND „Tussen de rails" de N.V. Tus sen de Tails in Amsterdam, opge richt door Jules Perel in het le ven president- directeur (1952-1962) uitgeefster van het maandblad voor de Nederlandse Spoorwegen „Tussen de rails" zal met ingang van 1 januari 1967 overgenomen worden door de NV Uitgevers maat- schappy Bonaventura in Amster dam. uitgeefster van o.m. Elsevlers weekblad. Schiphol duurder De totale kos ten van de uitbreiding van de lucht haven Schiphol worden thans op f 388 miljoen geschat, dat is f 100 min meer dan eerder was geraamd. Uit de toelichting van minister Suur- hoff op een wyzlging van de begro ting voor Verkeer en. Waterstraat voor 1966 biykt, dat hiervan f 40 min voor rekening komt van prysstygingen, f 45 min is een gevolg van correcties op de oorspronkeiyke bestekken en meer werk, f 10 min een gevolg van meer geaccumuleerde rente tydena de bouw en f5 min een gevolg van meer investeringen in het oude' are aal. Ambassadeur Binnenkort is de benoeming t.e verwachten van de heer J. B. S. Lankamp tot ambas sadeur in Yaounde (Kameroen), te vens tot ambassadeur in de centraal- afrikaanse Republiek en tot ambas sadeur in de republiek Gaboen met als standplaats Yaounde. Aanvaring Ten noorden van de Muiderspoorbrug by Muiden zyn gisteren twee motorschepen met el kaar in aanvaring gekomen. Ver- moedelyk is één van beide schepen het roer uitgelopen, waardoor het stuurloos werd- Een 17-jarig meis je en een 15-Jarige jongen zyn met verwondingen in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis in Amsterdam op genomen. De onbeladen Sidonie kwam uit Eindhoven en de Jaita, beladen met grint, uit Zwyndrecht. Beide motor schepen zyn zwaar beschadigd, maar niet gezonken. De scheepvaart op het Amsterdam-Rynkanaal is niet ge stremd geweest. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiteriyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: „Oroosay" (2/10) ,Ra- venstein" (3/10); Brazilië: „Grave- land" (4/10); Canada: „Prins Ph. Willem" (5'10), Chili: „Werrastein" (2/10); Indonesië: „Dortmund" (2/ 10); Kenya, Oeganda. Tanganjika: „Pierre Loti" (2/10); Ned. Antillen: ..Willemstad" (5/10)Nieuw- Zee land: „Tarifa" (3/10); Suriname: ..Solon" (2/10), „Socrates" (4/10); Ver. Staten van Amerika: „Soest- dyk" (5/10); Z.-Afrika (Rep.» m.i.v Z. W.-Afrika; „Southampton Castle" (2/10), „Overijssel" (5/10). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpaketten ge ven de postkantoren. BUITENLAND Thee Na een onderbreking van meer dan een jaar zyn gisteren in Antwerpen de veilingen van recht streeks uit Indonesië aangevoerde thee hervat- Ondanks de dalende tendens van de pryzen voor gewonen thee en de nogal lusteloze markt van de laatste tyd was er een bevredi gende opkomst. In totaal werden 5280 kisten Ja- va-thee van verschillende kwaliteit aangeboden. De biedingen verliepen vlot. Misdaad in de V.D. Volgende maand zal er Washington een grote conferentie worden gehouden over het toenemende aantal misdaden. Volgens president Johnson kosten deze misdaden het lf^d jaarlijks 27 miljard dollar (ongeveer 96,5 miljard gulden). Schadevergoeding In de Cana dese stad Toronto heeft een rechter een schadevergoeding van tweedui zend dollar toegekend aan een acht jarig meisje, dat van een verkeers heeft overgehouden. De rechter was van oordeel dat de mode kortere rokken voorschrijft en dat het meis je daardoor wellicht nadeel van het litteken zal ondervinden. Ondergrondse kernproef Op de proefterreinen van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie is een kernwapen ondergronds tot ontplof fing gebracht. De commissie heeft meegedeeld dat de kracht van de ontploffing laag was, dat wil zeggen minder dan de explosieve kracht van 20.000 ton conventionele spring stof. Regen aan de Riviera Zware regenval heeft gisteren Saint Rapha el aan de Franse Riviera in korte tyd onder een meter diep water ge zet. Vyf personen werden gewond en 400 huizen beschadigd. Twintig automobilisten moesten op hun wa gen klimmen om niet te verdrinken. Met bootjes werden de bewoners naar droger oorden gebracht. Graftombe in Syrië In het cen trum van de Syrische hoofdstad is een graftombe blootgelegd met twee lykkisten die vermoedelyk dateren uit de derde en tweede eeuw voor Christus. De tombe kwam aan het licht tydens graafwerkzaamheden voor de fundamenten voor een nieuw gebouw. De kisten wegen elke meer dan vier ton. In de tombe zijn drie skeletten gevonden, een gouden en kelband, een goude neusring, een gouden kraal en een stuk smaragd. Op een kist zyn in het Grieks de namen gebeiteld van een man en twee vrouwen. Amerikaanse leverantie Amerika heeft een contract afgesloten met Saoedi-Arabië betreffende de leve ring van militaire voertuigen en lo gistiek materieel te>n bedrage van einden te verkopen aan de landen in het Midden-Oosten voor zover het dit van essentieel belang acht voor hun defensie en binnenlandse veiligheid. Thailand wyst Rus uit Thai land heeft opnieuw een Russische di plomaat gelast het land te verlaten: de attaché van de ambassade van de Sowjet-Unie in Bangkok, Oboekhow is tot ongewenst persoon verklaard. Hy is de tweede Rus binnen enkele dagen, die door een dergelyke maat regel wordt getroffen. Vorige week vrijdag werd een lid van het Rus sische consulaat, gearresteerd. Ook hy kreeg opdracht te vertrekken. Staking In Bombay In de ha ven van Bombay is het werk volko men lamgelegd door een bliksemsta- king van 72 topfunctionarissen, lood sen en havenmeesters. Dertien sche pen moeten door de staking in de haven blyven liggen. Het werk is neergelegd om te protesteren tegen het dreigement van het havenbestuur om disciplinaire maategelen tegen een der ambtenaren te nemen. Rosteck veroordeeld De 19-ja- rige Jurgen Rosteck is in Bremen door een jeugdrechtbank tot zeven jaar veroordeeld omdat hy 2 vrou wen met een byi vermoord heeft na dat zy zyn schilderij van Christus niet wilden kopen. Toen de slacht offers, de 65-jarige weduwe Schutte en haar 25-jarige dochter zyn schil derij weigerden te kopen ging Ros- tecw knaar huis en keerde terug met een byi. De verdediger betoogde, dat hy de daad begin onder invloed van slaappillen. inder zwaar verkeer in Pary$ Het verkeer van zware vrachtauto's in de binnenstad en de voornaamste woonwyken van Parijs wordt met in gang van 1 oktober drastisch be perkt. Het zwaarste verkeer mag daar alleen tussen 12.30 en 14.00 uur ko men. Middelzware vrachtauto's van elf tot negentien ton mogen daar honderd miljoen dollar. Het minis- l alleen 's ochtends laden en lossen, terie van Buitenlandse Zaken teken- De chauffeurs mogen hun voertui- de hierby aan, dat Amerika bereid gen alleen voor het middagmaal wat ongeluk een litteken op haar knie is materieel voor ondersteuningsdoel- langer parkere 'n felle (0-80 km in 14 sec.) snelle (125 km/u) sterke (kooiconstructie) zuinige (1 op 14) mooie ruime vierdeursauto voor 'n schappelijke priji inclusief verwarming, rolhoes, ruitesproeiers, passeerlicf^ parkeerlicht, stuurslot, kindersloten, zonnekleppen, kleer. haakjes, 3 asbakjes, slaapbanken, laadvloer, radiale banden, gereedschap, rubber bumperrozetten, gebittacte carrosserie! Vraag nadere inlichtingen of gratis proefrit aan bij: Gar. V. A. Reys, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22 Autobedr. Jongeleen, St. Jacobsgr. 10, Leiden, tel. 2 Autobedr. L. C. Otto, Herenweg 21, Noordwijk-B, tel. d& Rapenburg 10: Tienersocletelt 't Ven ster. Dia's over rassendiscriminatie. 8 uur nm. Rijnsburgerweg 159: Leidse Smal film Liga, bijeenkomst Ln de filmzaal van het pand Rijnsburgerweg 159. vertoning evergreens, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitreiking diplo ma's Stichting Raad van bestuur Bouwbedrijf. 8 uur nm. Willem de ZwH| onderwijsjublleum I 5-7 uur n.m. ZATERDAG Boerhaavelaan (L. Vrouwenkerksteeg 12): Opening tentoonstelling schilde ryen en tekeningen van Gerad de Wit, 4.30 uur nam. Aula Du Rieuschool: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Zyistra, 10 uur voorm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen 4 en 6.30 uur nam. openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur nam. Oude Ryn 5: Baptistengem.: Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6Kerk van Jezus Ohrls- tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. Aula Du Rieuschool: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Zijlstra, 8 uur Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Hu manistisch Verbond. Spr. prof. dr. J. P. van Praag over „Humanisten en provo's", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Lezing dr. H. C. A. Vogel over „Planten, vrienden der mensheid" 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering. van Jehovah's getuigen, 7.25 uur. Rest. Van der Heyden Receptie J. van ^Weerlee (40 Jaar bij onderwys), Stadsgehoorz. (koffiekamer) Lunch - bijeenkomst Ned.. MIJ. voor Nijverheid en Handel. Spr. Ir. C. de Jong over „De kraan en haar bronnen", 12.30 BIOSCOPEN TRIANON: .Chinese avonturen in China". aJ. Dageiyks 2.30, 7 en 9 15 uur. Zondag 1 maandag 2.16, 4.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: .Liefhebben" 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15' uur. Zondag -"i maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Moderne liefde", 18 Jaar Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4 45, 7 en 9 15 uur. LIDO: „De geheim agent met de stalen vuisten" 14 Jaar. Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag -~i maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur REX: „Operatie klavervrouw", 14 J. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. CAMERA: „Als upper 7 agent van da duivel", 18 Jaar. flltks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Maandag 2. 4 45. 6.30 en 8.30 uur: ASTRA: Wassenaar „Rio Conchos", 14 Jaar. Vrydag 8 uur. zaterdag 7 en 15 uur, zondag 2.30 uur. Zondag 7 t 9.15 uur „The long hot summer" 18 Jaar. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: grafiek-expositie Chavalit Soemprungsuk Maandag t/m vrijdag 9 uur v.m.6 uur n.m. (tot 10 oktober) Galerie Walenkamp: Expositie Wil lem Breddels dinsdag t/m donderdag 11 18 uur vrydag 11 18 uur en 2130 uur (Tot en met 1 ok tober) De Lakenhal: Werken van Co Wes- terlk en Wout van Heusden, dag. 10-5 uur; zoncL 1-5 uur. (Tot 17 oktober). Legermuseum (Pesthulslau uitzondering van zaterdag 'nt (zondag 1-5 uur) De Ruif Janvoesensteeg manente actuele affiche-teug ling: DageUJk6 10 uur voorm, uur nam. (behalve zaterdage dag). Rijksmuseum voor Voiis (Steenstraat 1Dag. 10-17 q dags 13-17 hut Rijksmuseum voor Voüe Tentoonstelling ,JJe mem vu leven en bedrijf van de prehlr mens ln het verre en nabije Werkd. 10-17 uur; zond. 1) (tot 1 oktober). Rijksmuseum voor de g der natuurwetenschappen: uu zond 1-4 uur Rijksmuseum van OudhedU: voor de Eeuwigheid (Egyptiiö nlngen en schilderingen uit nale verzamelingen van Belg. derland). Dageiyks 105 uui 15 uur (Tot 10 oktober). Avond, en nachtdienst der a; Geopend voor spoedeiseo) len: apotheek Herdlngh Hogewoerd 171. tel. 20502. Op zaterdag 1 oktober ia.'j 's morgens van 8 tot 12 spoedeisende gevallen bovo ópend apotheeQc Reijst, S 36. tel. 20136. De zaterdag-, zondag-, i nachtdienst van apotheek Breest Smaillenburg te wordt waargenomen door Herdlngh Blanken. De Oegstgeestse Apotheek Apotheek Voorschoten is opi 2 oktober gesloten van 's uur tot 's avonds 22 uur. Op 3 oktober zijn geopeti fcheek Herdlngh BlaxiOcec, woerd 171, tel. 20502; de Oep Apotheek; Apotheek Vocn Apotheek R. van Breest Snul te Leiderdorp is op 3 oktot» pend van 's nxxrgens 8 avonds 18 uur. VRIJDAG 30 SEPTEMBO Kon. Schouwburg, 20.15 uur sohe Comedie: „Ik zoek Miou ZATERDAG I OKTOBt Frank Kooman, 14.30 uur;l theater. Guldo van Deth. 14.30 W' pentheater. Diligentla, 14.15 u: Arena veren flets" van Jan Staal. Kon. Schouwburg, 20.15 ufj sche Comedie: „Zondag ln W' tij van Norman Krasna. Kurzaal, 20.15 uur: Concert* orkest o.l.v. Bernard Haldol de pianist Robert Casadesua. ZONDAG 2 OKTOBfl Kon. Schouwburg. 14.00 utt. sche Comedie: „Professor Bere j0 van Arthur Schnitzler. Diigentia. 14.15 uur: c flets" van Jan Staal. El Frank Kooman, 14.30 uur: theater. Kon. Schouwburg. 20.15 uur. sche Comedie: „Je kunt btf weten" van G. B. Shaw. Pier Scheveningen 11.30 uu.' tal door pianist René Rakier. MAANDAG 3 OKT0BEB Kon. Schouwburg, 20.15 ut neelgroep Centrum: ..Tchln-u- Bllletdoux. Diligent ia. 20.15 uur: NiW? medle: „Romeo en Julia" Kloosterkerk. 20.15 uur: Algemeen Haags Comité nist Bernard Renooy en w* Henry Blackmon. DINSDAG 4 OKT0BB Kon. Schouwburg. 20.15 ux Rotterdams Toneel „De dood handelsreiziger" van Arthur Diligent ia, 20.15 uur: Nieuy medie: „Romeo en Julia" kespeare. t Circustheater Scheveningeu „Fldello" door de Nederland» stichting. Oude Kerk, Rijswijk, Wh Concert door het Collegium Judaicum. WOENSDAG 5 OKT0BD Guldo van Deth 1450 w* pentheater. Frank Kooman, 14.30 uur: theater. Kon. Schouwburg 20.15 v neelgroep Centrum „Het liefdeleven van Atilla Galop mltrl Frenkel Frank Diligentla, 20.15 uur: medte: „Romeo en Julia' w kespeare.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2