Lisser volksfeesten uitstekend geslaagd x-B.P.-er wordt )edreigd „Ramp" bedreigde de St. Bavo-stichting NVV„keuring c.a.o.'s werkt averechts LEIDSCH DAGBLAD onze Haagse correspondent) erzetsstryders" bedreigen de J. Loom an, tot voor kort fractie- ritter van de Boerenpartij in ijjk. De Heer Looman, die zich kan verenigingen met de han- njze van partijleider en fractie- zitter H. Koekoek, gaf vorige mede de stoot tot oprichting een „noodraad", die inzicht ver in het politieke verleden van partij leden, de oprichting van deze raad de heer Looman, die door han- igen in de Boerenpartij heeft den van zijn lidmaatschap, zich uit deze noodraad teruggetrok- In de Rijswijkse gemeenteraad hjj voorlopig „partijloos" zitting Als vertegenwoordiger in etvloeren wil hij ook zijn naam meer verbonden zien aan een i", waarmee zijn werkzaamhe- liet gebaat zijn. gevolgen van zijn activiteiten nu in overvloed binnen via oon en posterijen, heer Looman trekt zich die da- kse scheldkannonades wel aan ontstemde boerenpartij -leden. Hij zich bedreigd na telefoontjes vermoedelijk Hagenaars, die zich „verzetstrijders", die beweren grapje te maken en hebben be- binnen veertien dagen een ein- maken aan het leven van de Looman. TEENFABRIEK UT SLUITEN ite bedrijfsresultaten hebben ml rectie van de N.V. steenfabriek II tasje in Olst doen besluiten het jf in de loop van 1967 te slui- Inmiddels is met de vakbon- overeenstemming bereikt over de igsregeling van de ongeveer LLUf dienst zijnde werknemers. On- de helft van deze werknemers dit jaar het bedrijf verlaten, de overigen in het voorjaar --«fuut-slag zal worden aangezegd. •tOviJbetrokken werknemers zullen bij vertrek in het bezit worden ge- J van hun volledige contractuele IU| spraken, terwijl er voorts speciale zieningen zullen worden getrof- voor de oudere werknemers met dienstverbanden. Reeds is ge- to dat een deel van het perso- door andere plaatselijke bedrij en worden overgenomen. 550 i «ARKTBERICHTEN Bolle, 30 september Veemarkt: [oer: runderen 2421; graskalveren nuchtere kalveren 590; schapen nmeren 250; varkens 503; schram- 24; biggen 92,4; geiten 17; totaal Prijzen: In f per stuk: neurende ersgekalfde koeien 9651410; neu- Je vaarzen 10501235; neurende en 860915; slachtkoeien en vaar- 100—1280; slachtkoeien (to f per tel. gew. 3.004.40; gulste koelen ""1065; gulste vaarzen 8901075; fe pinken 650750; graskalveren ~alö; nuchtere kalveren (in f per te gew.) 1.501.90; geiten 2555; schapen 90120; lammeren 95 öarchtige varkens 465580; slacht ®us 430530; schrammen 106— biggen 75—85; stieren (in f per tel. gew. 3.704.30; vette kalve- 425—525; per kg 3.4.20. Over- (resp aanvoer en handel) ge- «vee redelijk, prijshoudend; guls- felen kalm, niet prijshoudend; pin- tedeiyk duurder; varkens kallm, prljsh.; graskalveren redelijk, duur vette kalveren kalm, prljsh.; nuch kalveren vlot, duurder; biggen J. prljsh.; slachtkoeien kalm, niet houdend. Met ingang van morgen wor den op de stations Utrecht, Haar lem, Koog-Zaandijk, Geldrop, Weert, Den Haag S.S. en Dor drecht nieuwe plaatskaartenap- paraten in dienst genomen. De Orkaan „Inez" laat spoor van vernieling achter De orkaan „Inez" heeft in de Do- minlcajanse republiek van een twin tigtal mensen het leven gekost. In Na een |ange reeks van jaren u het zuiden van het land werden de 1 men ir Lisse gewend geweest om te telefoonverbindingen verbroken aan de oogst werd grote schade aan gericht. Zoals gemeld kwamen op het Fran se eiland Guadel loupe drieëndertig personen om en werden enkele hon derden bewoners gewond. Vijftien duizend mensen raakten dakloos op het Franse eiland. „Geen geweld" President Senghor van Senegal heeft de Amerikaanse negers aan geraden zich te beheersen omdat, zo als hij zei, „Een minderheid niet kan slagen door geweld, maar alleen door overreding". Aan een lunch in Washington te zijner ere zei de 60- Jarige dichter-presider.it„Ik be grijp volkomen het ongeduld en de hartstocht van de Amerikaanse ne ger", maar hij drong er op aan dat „mensen van goede wille aan bei de zijden" bijeenkomen om een op lossing te vinden voor de huidige ras senvraagstukken.. Maar aldus Sen ghor. de Amerikaanse neger is een vrij man evenals de neger in Sene gal. De verschillende negerbewegin- gen moeten zich verenigen en een cours van het parkeerterrein aan de gemeenschappelijke basis vinden. 1 Haven werd om 9 uur een begin ge spreken van de traditionele hard draverijfeesten, doch het bestuur van de Harddraverijvereniging heeft in nauwi samenwerking met het Comité Najaarsfeesten te Lisse de feestvie ring geheel nieuw opgezet en er een uitgebreider vorm aan gegeven. De organisatoren hebben niets onbe proefd gelaten om de feesten ook fit jaar tot werkelijke volksfeesten te maken. Het was donderdagmorgen voor voor velen al vroeg uit de veren ge blazen, want reeds om half acht w een begin gemaakt met de vis wedstrijd onder auspiciën van de Vis club „Advendo". Ruim 100 deelnemers hadden zich aangemeld. De uitslag was: 1. D. Verkerk 18 punten met 11 vissen; 2. S. Uitendaal 17 p. met 7 vissen: 3. N. Ruigrok 17-5; 4. C. Ho- gendoorn 17-3; 5. A. Duivenvoorden 14-5; 6. W. Blitterswijk 14-3; 7. Ph. Philippo 13-7; 8. W. Philipse 13-5; 9. D. van der Voort 10-7; 10. A. van Kesteren 10-7. Behendigheid Op het schitterend gelegen par- Zelfbescherming hield oefening in Noordwijkerhout kaartjes zien eruit als kassabons, Idat er zich ?P het terrein van de zoals we die kennen bij sommige Bavostlchting in Noordwijkerhout busondernemingen. ,een f1"0*® ramP zoa voltrek- Velen hebben gisteravond gedacht, ken. Als zij al niet om klokslag half acrt waren opgeschrikt door sirene, geloei of enige minuten later door Na loonrem grotere stijging (Van onze R' damse correspondent! Na het aantrekken van de loon rem in juni, door de regering, die verontrust was door de loonkosten stijging, welke tot dan toe in de c.a.o.'s gemiddeld 7,5 procent bedroeg, is de gemiddelde loonkostenstijging onder het wakend oog van het Col lege van Rijksbemiddelaars niet ge daald, maar integendeel omhoog ge gaan. Volgens tweede voorzitter De Boon van het N.V.V. bedroeg de stij ging in de daarna goedgekeur de c.a-o.'s gemiddeld 9 procent, wat Vrij er Prof. De 60 jaar predikant Prof. dr. M. J. A. de Vrijer te Heemstede is vandaag 60 jaar pre dikant in dienst der Ned. Herv. Kerk. de 85-jarige jubilaris is vooral be kend geworden door zijn arbeid in de Amsterdamse binnenstad waar hij als predikant met zijn vrouw dertien jaar heeft gewerkt. In het meest donkere deel slaagde hij er in elke dinsdagavond 600 a 700 bewoners bij een te brengen om hen uit te bijbel te vertellen. Mevr. De Vrijer-Struys heeft in haar boek „Dertig jaar do- minese", dat in 1958 voor de dertien de maal van de pers kwam, er uit voerig over verteld. Voor dr. De Vrij er in Amsterdam kwam was hij pre dikant te Odijk en te Bloemendaal. In 1935 werd hij hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Dit ambt heeft hij bekleed tot hij op 70-jarige leeftijd met pensioen ging. Van de hand van prof. De Vrijer zijn verschillende geschriften ver schenen. Kerk Overzee De commissie „Kerk Overzee" van de Nederlandse Zendingsraad organi seert in samenwerking met het vor mingscentrum „De Keyenberg" te Renkum van 28-30 oktober en van 18-20 november 1966 conferen ties over „Afrikaanse perspectieven". De eerste conferentie zal worden geleid door ds. A. Hofman, predi kant onder buitenlandse studenten in Nederland. De tweede door ds. J. M. Hoekstra, Afrika-secretaris van de Hervormde Raad voor de Zen ding. Godsdienstvrijheid Op het internationale theologen- congres in Rome is gisteren de kwestie van de godsdienstvrijheid aangesneden. Hierover hield de Ame rikaanse jezuïet John Courtney Mur ray een uiteenzetting, niet zoals de andere sprekers deden in het Latijn maar in het Engels. Ook pater Jo seph Fuchs die aan de Vaticaanse congregatie voor de geloofsleer ver bonden is. ging nader op de theo logische aspecten van de godsdienst vrijheid in. Pater G. Alszeghy behan delde het probleem van de verhouding tussen de leer van de evolutie der wereld en de heilsgeschiedenis, waar bij hij waarschuwde tegen enerzijds onderwaardering van de betekenis van de lichamelijke herrijzenis en anderzijds overwaardering van de evolutie en de technische vooruit gang der wereld in het raam van de heilsgeschiedenis. de loonkostenstijging; over dit jaar tot dusver op gemiddeld ongeveer 8 procent heeft gebracht. Het College van Rijksbemiddelaars aldus de heer De Boon, op de van daag in Rotterdam gehouden hoofd- besturenvergadering van het N.V.V., is hoofdzakelijk als „kruidenierswin kel" opgetreden door de c.a.o.-part- ners te laten heen en weer lopen met telkens nieuwe formuleringen van de zelfde loonstijgingen. Vijfentwintig c.a.o.'s keurde het college af, maar daarvan betrof meer dan de helft minder dan 100 werknemers. De an dere schommelden tussen de 100 en 1000 werknemers. De NW-hoofdbesturen achten het uitgesloten, dat er voor volgend jaar een loonstijging kan worden gereali seerd, dat ndet tenminste een prijs stijging van 4,5 procent plus een reële verbetering voor de werknemers dekt, Hy gelooft overigens, dat de werk gevers, die nu zeggen de wachten op het S.E.R.-rapport van de mo gelijkheden voor volgend jaar, ook na dat rapport de beslissing aan de regering zullen overlaten in plaats van de onderhandelen. N.V.V.-voorzitter Kloos sloot zich in een toespraak aan bij de bezwa ren van de bouwvakbonden tegen de beperking van de bouw voor 1967. Hij sprak van een „hik en hijg stijl" in het bouwbeleid. De recente nota van de werkge versorganisaties over de sociale ver- zekeringspolitiek noemde hij een doelbewuste aanval om de politie po sitie van minister Veldkamp aan het wankelen te brengen. De vakbewe ging zal niet toestaan, dat er stenen worden losgebroken uit het bouwsel van sociale zekerheden. Wel wil zij de financiering van de sociale ver zekering in overleg bekijken in het licht van de mogelijkheden tot loons verbetering voor 1967, aldus de heer Kloos. Olieprodukten duurder De dagprijzen van een aantal olie produkten zullen als gevolg van de gestegen wereldmarktprijzen met in gang van maandag worden ver- roogd: Gasolie, autogasolie en huisbrandolie I worden f. 0.30 per honderd liter duurder, dunne stookolie en huis brandolie II f. 0.25 per honderd liter. Medische diensten Leiderdorp Dokter P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070, zuster Prins, Kom van Aaiweg 7, tel. 24909. Oegstgeest Dokter J. B. Hugen- holtz, tel. 51390; vanaf zondagmid dernacht dokter Held, tel. 52222. Warmond Dokter Bots, Voorhout tel. 02532—7393, zuster Meijssen, Jac. van Beijerenweg 1, Voorhout, telef. 02532—7796. Voorschoten Dokter Th. van Schalk, Jul. van Stolberglaan 62. tel. 3344; tandarts T. R. Sprey, Voor straat 36 (melden 9.30 uur). Za. apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. Zo. Herdingh en Blanken, Hoge Woerd 171, Leiden, tel. 20502. maakt met de auto-behendigheids- wedstrUden. De deelname was groot sloe de wedstrijd met spanning rade. De uitslag was: Individuele deelnemers: 1. Tege laar, Lisse; 2. Schoonderbeek. Hille- gom; 3. Oppelaar, Lisse; 4. Rijnbeek. Hillegom; 5. Wijnhout, Lisse In de groep grotere wagen was de uitslag: H. van de Putten. Lisse; De Vink, Lisse; Mevr. Wijnhout. Spionage bij de NAVO in Parijs Me'-'-en-teamwedstrUd: 1. N.V Avom (Van Waveren-Van der Voort) 209,3 punten met BMW; 2. Opel van Beursoverzicht Zwakke markt: Staatsfondsen vast Amsterdam, 30 september De omzet in aandelen op de Am- j sterdamse effectenbeurs heeft giste ren de f 2 miljoen niet gehaaid. Het was maar f 1,8 miljoen en dit Ulus- treert duidelijk de stilte aan het beursplein. Meer was er te doen in steeg met 220.5 punten: 4 Heemskerk j obligaties, waarin het dubbele werd Lisse met Volvo 2303 pt: 5 Ford „mffezel: f 3.6 miljoen, van firma Broekhuizen, Lisse. 235 pt. Ook vandaag was de affaire in Zeer veel belangstelling werd aan aandelen niet groot. De markt volgde de dag gelegd voor de traditionele nauwkeuriger dan vorige dagen het draverijen op de korte baan van de naUwe verloop van Wall Street. In Var Lyndenweg in Lisse. waarvoor Amsterdam drukten baisse-verkopen 32 paarden aan de start verschenen. Kon. Olie omlaag tot beneden f 120. Er werd na een woord van -/elkom Later werd weer enige dubbeltjes van de voorzitter dr. Schalij in twee daarboven gehandeld. Philips was een series gereden, namelijk een B- en halve gulden lager, evenals AKU. een A-draverij maar Unilever was in navolging van De uitslag *os: B-draverij: 1 Ydo- New York aan de vaste kant en bijna lius. berijder J. Wagenaar (f750>: 2. f l_ hoger De zaken waren echter Zoon van Calumet, berijder J. Ham; uitgebreid De Franse politie heeft twee Oost- 3. Calumet Bulwark, berijder A. T Noch in de cultures, noch in de duitse echtparen gearresteerd, die Knijnenburg; 4. Curaqao. berijder N.Scheepvaart waarden was in de eer- verdacht worden de Noordatlantische Schouten. ste tijdvakkken van de markt veel te Verdragsorganisatie (NAVO) te heb- A-draverij: De Zilveren Tulp en de doen. De advieskoersen waren prijs- hoogste geldprijs werd gewonnen door Woudsnip. berijder J. de Leeuw; met een geldprijs van f 1250; 2. Zon nestraaltje. berijder A. T. Knijnen burg (f750»: 3. Bijou van 's-Graven- hof. berijder E. Leeman (f300>; Antilope R. berijders H. J. Pools. (f200» besplonneerd. De arrestaties werden drie maanden geleden ver richt. Het zijn de echtparen Krazick en Bammeler. Frau Krazick had op de persafdeling van de NAVO ge werkt. Het was het tweede geval van sponage bij de NAVO in drie jaar tijd. In augustus 1963 werd een Fran se ambtenaar. Paques, die ook op de persafdeling werkte, gearresteerd en spionage ten laste gelegd. Paques werd tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. twee ontploffingen, dan werden zij het korte tijd later wel door de vuurzeeën op twee verschillende pun ten van het Bavoterrein angstwekkend gieren van de sirenes der zich naar de brand spoedende brandweerauto's. Maar zij waren ook weer speodig gerustgesteld, want er was geen ech te ramp doch slechtw een zo realis tisch mogelijke nabootsing daarvan met luchtalarm, bominslag, brand en gewonden in het kader van een oe fening van de Bedrijfszelfbescher ming van de St. Bavostichting in sa menwerking met de gemeentelijke zelfbescherming. Vanuit de commandopost, bezet door de heer A. Verwater met as sistentie van de heer Stikkelbroeck en waar rappe ordonansen af, en aansnelden, werden de brandweer-, reddings- en E.H.B.O. -ploegen van de stichting naar de plaatsen des onheils gedirigeeerd en werd de hulp var de pleogen van de gemeente lijke zelfbescherming ingeroepen. In zeer korte tijd waren de branden geblust, de gewonden uit soms zeer netelige posities gered en voorzien van eerste rulp naar het inmiddels met bekwame spoed in zaal 1 inge richte „gewondennest" vervoerd. De gang van zaken bij de reddings- en E.H.B.O.-ploegen werd deskundig en kritisch gadegeslagen door de heer C. Ravensbergen, districtshoofd West van de A-Kring Zuid-Holland A, ter wijl hetzelfde gedaan werd bij de brandweerploegen door de heer B. Klaasen, hoofd van de bedrijfszelf bescherming in genoemd district. Na de afloop van de zeer vlot ver lopen oefening verzamelden alle deel nemers zich in zaal 1 om bij een kop koffie allereerst een beetje op adem te komen en ervaringen uit te wis selen. Daarna bracht de heer Ver water een kort verlsag uit over het verloop van de oefening. De heer F. Stikkelbroeck. hoofd van de gemeente- zelfbescherming verklaarde deze geslaagde oefening tt zien als de bekroning van zijn streven gedurende vele jaren om voor de kwetsbare psychiatrische inrich ting te komen tot een goed georga niseerde en geoefende zelfbescher ming. Hij dankte allereerst de vrij willigers, die zich voor de onder scheidene diensten beschikbaar wil len stellen en verder ook allen, die tot het welslagen van de oefening hadden bijgedragen. Het was een eerste oefening, z zei hij, en u en ik hebben er veel van geleerd. Er komen nog meer oefeningen. Weer een bom Tijdens graafwerkzaamheden na bij de Voorschoterweg in Leiden is woensdagmiddag 'n vliegtuigbom op gebaggerd. De bom, die twintig ki logram woog, was van Nederlandse makelij. Het oorlogstuig is door de Hulpverleningsdienst weggehaald. Eerder deze maand werd zoals men zich zal herirsneren een bom uit het water langs de Oude Singel opgevist, die van Engelsfabrikaat was. Burgerlijke Stand Warmond: Ondertrouwd: J. W. Jan sen, Oendringen en A. H. C. Van der Oegstgeest: Geboren: Barbara Cor nelia Petronella Clementine, d. v. J. B. de Roo en C. M. H. van der Geest; Marcel Franclscus Maria, z. v. R. E. van der Spek. en J. M. Nijssen; Gi- deo.i. z. v. H. Los en G. Pet; Robert, 7. v. C. N. van Daalen. en G. Strijker; Harald David, z. v. N. A. van Arkel en A. de Leeuw van VVeenen; Jolanda, d. v. I. C. van Zuiden en K. V. Spier: Werner Gustav, z. v. A. G. Karl en S. Bruidegom. Ondertrouwd: J. van Vuren en C M. G. Hoogervorst. Getrouwd: D. Lugtigheid en G. M. C .van der Poel, J. M. Bouwman en D. H. Slootweg. W. Roest en J. H. van Tongeren. Zoeterwoude: Geboren: Theodorus P. J.. 7.. v. J. Th. W. Versteegen en B. J. C. Kroft: Johannes Th. C.. z. v. H. M. Opdam en H. Borst; Cornells, z. v. A. de Graaf en N. Vromans; Martlnus L.. z. v. Th. J. van Leeuwen en M. M. de Winter; Cornelia H.. d. v. P. S. D. van Ommen en E. W. Ravensbergen; Marjolein, d. v. A. van den Bos en M. Leugerlng; Adrlanus D., z. v. J. J. C. van Meurs en A. A. Rotteveel. Getrouwd: W. Sutherland en W. J Willink. Ondertrouwd: E. W. van Gerven en j. G. Olsthoorn; J. A. S P. van Zut- phen, 's Gravenhage en G. J. M. Bec- feboom; J. H. Turk en G. G. van der Krlgt; S. de Graaf, Leiden en W. C. van Benten. Jubilea bij Leidse groenteveiling Tijdens een drukbezochte receptie in de Stadsgehoorzaal werden de he ren J. Scharloo en J. N. Gaykema gistermiddag gehuldigd in verband met het feit, dat zij 25 jaar geleden in dienst traden bij de Coöp. Groen te-, Fruit- en Bloemenveilingvereni ging „Leiden en Omstreken". In een toespraak zei de heer B. van Vliet, voorzitter van het veilingbe- stuur, dat het 25 jaar aan een be drijf verbonden zijn op zichzelf geen verdienste was. Deze lag hierin, dat men werd gewaardeerd door een cor recte plichtsvervulling. Daarvan was bij beide heren zeker sprake, aldus de heer Van Vliet. Hij noemde het talent, waarmee de beide jubilarissen contacten met mensen wisten te leg gen. Tot slot overhandigde de voor zitter beide jubilarissen een envelop pe met in-houd. De heer J. J. Arbouw, die met zijn meer dan 40 dienstjaren het oudste personeelslid was, gewaagde van de collegiale sfeer, die de samenwerki.i? zeer ten goede kwam. Namens het personeel bood hij de heer Scharloo, behalve kassier cok waarnemend di recteur, een wandversiering in de vorm van een ets aan. De heer Gay kema, procuratiehouder, ontving een atlas. Diploma-zwemmen Onder auspiciën van de Leidse Stichting Elementair Zwemonderwijs heeft een aantal jongens en meisjes voor het diploma A, dan wel B ge zwommen. Het A-diploma werd uit gereikt aan: Marja Bronsgeest, Corrie v. Diest, Anne-Marie Hanselaar, An- dréa Martha v. Iterson, Johanna Maria Alida Klepper, Maria Helena Koenen. Anita Landesbergen, Ersze- bet Meszaros, Hendrika Jeannetje Noppe. Elisabeth Oort, Margreet Slij per. Adilia Stikkelorum. Sanny Ul- jee, Bea Dijkstra. Henk Beekhuis, Abraham Bekooy, Mando Frans, Martien v. Haren. Peter v. Haren. Ronald v. Hees, Rob Kiemel, Rudolf Klop, Peter Leeflang, Johannes Lens, Willem Cornelis Llgtvoet, John Ouwerkerk, Alfred Segaar, Francls cus Pieter de Vries, Christiaan Tho mas, Ronald Arthur Wetselaar, Peter Wlering. Het diploma B ontvingen: Ingric v. d. Blom, Thea Borsboom. Mar- Janneke Buis. Yolanda v. d. Burg, Irma Elise Goosens, Marion Hen- riëtte de Groot, Carla Haverkort, Marleen de Jong, Betty la Lau, Cor rie Leugering, Janny de Mooy. Marja Noordermeer. Sylvia Sira. Catharina Johanna de Vos, Karin de Vos David Bekooy. Jan Jurgen Ehrhardt, Roeland Boudewijn Hendriksen, Lib- be Johannes Kloosterman, Cornelis Dirk de Kok, Robert Limburg, Mar cellus Paulus v. d. Linden, Hendrik Willem v. Loon, Bert v. Meurs, Simon Mulder, Klaas Leenderd Corn. v. d. Vliet, Frans-Johan Werter, Zwemvaardigheidsdiploma (I): Marrie de Booy, Yvonne Buis. Wil- helmina W. Karssiens, Mennie Kie mel, Willeke Kiemel, Carolina Sie- ders. Adrlanus J. Bekooy, Joop var Diest, Willy l*Ecluse, Jacobus Grif fioen. Frank de Haas, Pieter A. Har- teveld. Dirk v. d. Haven. Herman R. den Heetcn, Jacobus J. de Klerk, Cornells Pet, Peter de Vries, Dick Werter, Paul Wetselaar; diploma (II) Carla van Dam, Wilma Hanno, A. H Graafmans. Vliegtuig gooit C CC bommen op Cuba's havens Een tweemotorig vliegtuig heeft woensdagavond op de noordkust van Cuba. in de provincie Campaquey, vijf bommen laten vallen. De radio van de Cubaanse marine heeft dit houdend, alleen KNSM kwam op iets hoger niveau uit, Trouwens de bui tenlandse beurzen waren van het zelfde laken en pak. Zowel Londen als Frankfort en Düsseldorf noteer den beneden het vorige niveau. De animo was overal ver te zoeken. Voor KLM werd geadviseerd 480, hetgeen een verlies van f 29 bete kende. In Amerika, waar zich in hoofdzaak de handel in KLM-aande- len afspeelt, heeft dit fonds de laat ste twee dagen 20dollar verloren. Per saldo kwam KLM in de afge lopen week, vergeleken met vorice week vrijdag, op een f 30 lager ni veau. AKU was maar weinig veran derd t.o.v. een week geleden. Hoog ovens verloren ca 10 punten, Philips was f 2 in reactie. Unilever sloot de week vrijwel gelyk af aan de vorice 1 maar Kon olie boekt* in- zinking van f 125 naar f 120, waar - .mee het hoofdfonds het grootste ver- meegedeeld ln een uitzending die ir ran d. genoteerde interna Miami (Florida) werd opgevangen Drie bommen kwamen Pastelillo, een belangrijke suiker- haven. de twee andere op de haven Tarafa, aldus het bericht. Militante anti-Castro-groepen in Miami (V.S.), die reeds meer over vallen op Cuba hebben gepleegd, zeggen, dat zij het bombardement hebben uitgevoerd en dat de schade groot is. Dat laatste werd door het Cubaanse ministerie voor de Strijd krachten echter ontkend. tionale waarden moest incasseren. Bepaald vast waren de Nederlandse Staatsfondsen. De 7% lening steeg tot 102S,. de 6"»% lening tot 98',', Hiermee heeft de Staatsfondsenmarkt zich flink hersteld van de daling aan het begin van de week die haar oor zaak vond in de aankondiging der 7% lening van de Bank voor Ned. Gemeenten. BEURS VAN AMSTERDAM Vrijdag 30 september 1966 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Ned. 1966 7 102% I06j»# Ned 1966 61/* 97", 98'. Ned 1965-1 54.. 93', 94 4 Ned. 1965-11 5?i 9394' g Ned 1964-1 5V4 89 894 Ncd. 1964 8711 874 Ned 1958 44 87", 88 Ned 1959 4% 85 854 Ned 1960-1 4%.. 86 87', Ned 1960-n 4'.» 84 84 -, Ned. 1959 4',i 85n8 85', Ned. 1960 4'i 82-83 Ned 1961 4',4 82 82 Ned 1963-1 4'.4 81 t 82:u Ned. 1962 4 8011 81 Ned Stal '47 34 704 704 ;ed '53-1-11 34 814 82 Ned 1948 3V469', 694 Ned. 1950-I-I1 3V4 71 714 Ned 1954-1-n 3 Y« 74 74-v, Ned 1955-1 34.. 734 74 Ned 1955-11 ?4 79 4 794 Ned 1937 3 814 814 Ned. Grootb '46 3 814 814 Ned Dol ing '47 3 874 874 Ned. tnv cert. 3 97,^ 97A Indië '37-A 3 884 884 Bank- en kredietwezen Ned wonbl '57 6 94 4 944 N woubl '58-'59 84 4 854 Ned wonbl '60 44 854 864 ACTIEVE AANDELEN Amst Rubber 694- 704 HVA-MUen Ver 118 121 AKU 65.90 65.30 Dell Mi) cert 80.— 81 Hoogovens cert 320 318 Philips 88.90 88 Unilever cert. 84.80 85.60 Dordtse Petr. 573 4 566 Kon Petr 121.70 120.30 Holl Am. Lijn 104 104* Java China Pak 161 161 K Ij.M 50!) 476 Kon Ned St boot 80 4 81 Kon Paket Ml) 160 4 161 Stoomv Mi) 'Ted 108 1084 Niev Goudr cert 87'8 86 V Ommere») cert. I66 167 Rott Lloyd 132 4 134' N Scheepv tJnie 1304 1304 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Premieleningen Gem leningen A'dam '47 34 A'dam '48 34 R'dan. *52-1 *4 Bank N G '65-1 6 94 4 94 4 idem '65-D 6 94 4 95 idem '65-1 5% 92 4 93 Idem '65-11 5%.. 924 93 idem '65 '4 904 904 Idem -58 5V4 904- 91 iderr '64 54 894 90 idem '58 0 87 4 87 4 idem '64-1 5 87 4 874 ld NW B «4 8914 894 ld Rentespbr '52 175 1744 idem ld f500 '57 148 147 4 VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten S Gedaan en bieden Bieden b Alkmaar 1958 24 684 A'dam 1953 3 1134 A'dam 1951-1 24 844 854 A'dam 1956-1 24 714 71% A'dam '56-11 24 784 794 A'dam '56-in 24 79 794 A'dam 1959 2 4 75 754 Breda 1954 24 724 71 Dordrecht '56 24 694 694 Eindh 1954 24 704 714 Enschede '54 24 674 694 s-GrJx '52-1 24 824 834 s-Grii '52-n 24 864 R'dam 1952-1 24 834 844 R'dam 1952-n 24 834 R'dam 1957 24 824 834 Utrecht 1952 24 102 105 Z.-Holl 1957 24 82 83 Z.-Holl 1959 24 834 834 Industriële obligaties Phil dlr-lng. '61 4 804 81 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50.— 154 154 Nefo f 50 72.50 72.50 Robeco 190.60 190 Unitas f50.— 414 414 V Bez v 1854 f50 89.50 89 50 Europa I 10 pb 435 435 Alg Bank Ned. 243 248 Amrc 1 20.— 47.20 4820 Cuituurbank 62 H B Unie eert. 1844 185 N. Mldd^t. Bank 84 84 R.VJS eert 366 370 Industriële ondernemingen Albert HeUn 720 4 720 Berkel's Patent 184'- 1854 Borsumi) 72 694 CaJve Delft eert. 616 b 619 Dikkers en Co. 118 120 Fokker 272 267 Van Gelder Pap. 95 944 Kon. N Grofsm 90 89 De Gruyter pr .b 118 119 Holl Constructie 290 288 Ing. B BouwniJv. 1244 126 Internatio 239 242 v K. en Begeer 116 117 K. Zout Ketjen 443-4 450 Leidse Wolsp. 320 315 Muiier en Co. N_B. 2954 302 Ned Kabelfabr. 288 290 Philips pref 37.-. 37 60 RUn-Scheldo 1634 163 EülJS 132 136 Ver. Mach Jabr. 135 1344 V. Touwfabr c.va. 2724 274 Vthamy 137 139 Walvisvaart 220 227 Wernlnk's Beton 1424 143 W ton F'oord Br 1574 1574 V Wijk en H ga 95x 93 Zaalberg 71 72 MUnboow en petroleum Billiton 2e rubr. 383 380 Kon Petr (f20) 121 Amerikaans* fondsen Canadian Pac r. 564 55 Intern Nlrkel 864 84 Anaconda 734 Bethlehem Steel 284 28) i Cities Service 464 47 Gen Motors 75 U 744 Kennecott 99 96 Republic 8teel 334 32' i Shell Oil 604 604 Union Pacific 354 354 Un States Steel 384 - ei dividend d E* claim e Laten s

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11