)verval in modemagazijn kom praten l ROYAL mtcsrh,ne' ROVER MET BEATLEPRVIK EN REVOLVER GOOIT GELDKIST WEG Soekarno getuige in zaak - Soehanclrio en Nog geen spoor van de rovers Kansen voor u VAANDAG 26 SEPTEMBER 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 6 onze Haagse correspond.) ;en jongeman met een Beatle- lilc, een zonnebril, een tas in en een revolver in de jere hand heeft zaterdag in modemagazijn Voss in de agse binnenstad een roof- trval gepleegd. Hij pakte een dkist met 16.000 gulden en chtte de straat op. |fr wakkere winkelmeisjes gingen lier hem aan. Even verderop liet man de geldkist vallen en briefjes honderd dwarrelden alle kanten De rover stormde V. en D. bin- en verdween in het publiek. Hij reigde een achtervolger en schoot lotte de Bijenkorf binnen. Sinds- is hü niet meer gezien, politie schat de man tussen de n 25 jaar. Tijdens de overval g hij een zonnebril, die later werd {gevonden. De Beatlepruik wierp tarna hij kort, blond haar Ik te hebben. „Vullen laarschijnlijk is de man door de editiedeur de winkel binnengeko- Hij stapte regelrecht naar de trale kassa en wierp de 17-jarige sière Tineke van der Zwan zijn geruite tas in het gezicht en itte zijn revolver. „Vullen", snauw- hij. ,.Wat vullen, neeriep eke verschrikt. De man sprong de paktafel, duwde het- meisje zag dat er niet veel geld in de is en greep toen het grijs meta- geldkistje met de gehele dagop- an vrijdag, ruim f 16.000. èrbouwereerde klanten opzij du- zwaaiend met zijn revolver de hü de winkel uit, onmiddellijk tema gezeten door Tineke, de fdcassièle mej. Moraal en enige ere personeelsleden. BILLY SMART OVERLEDEN lilly Smart, de 73-jarige „koning" het Engelse circus, is gisteren rieden terwijl hij het orkest van circus dirigeerde. Het orkest Ie voor bezoekers, die het die- rk van het circus bezochten 1 werklieden bezig waren met npzetten van de tent voor de eer- roorstelling. 108 kilo wegende Billy Smart eigenaar van verscheidene cir- ondernemingen, die alle onder irn worden geëxploiteerd, i) is ook bekend door de televisie- Ktellingen die hij de laatste ja- heeft georganiseerd. Africa addio" HET verbieden liet verbieden" was zaterdag- laag de unanieme conclusie ten len van Jacopetti's omstreden „Africa Addio". die de bioscoop- èmeming A. F. Wolff in Utrecht n besloten voorstelling liet zier een veertigtal vertegenwoord i- van de Utrechtse provogroep ilte", de P.S.P., de jongerengroep de P.S.P., redacteuren van ientenblad „Trophonios", de poli- de pers. la de vertoning van de film alle gelegenheid tot discussie. Dat trouwens ook het geval zyn als rica Addio" volgende week of de daarop in de Utrechtse bios- p Camera in roulatie gaat. De actie zet dan namelijk in de cine- onder de bioscoop een kist neer ieder die zijn mening over de in het openbaar wil spuien, ter- in de vitrines de schriftelijke cties worden opgehangen, fen verbod van de film, zoals on- meer is bepleit door de Neder- se Studenten Raad en het dA.-kamerlid Van der Goes van ters, werd door alle aanwezige ovo's, studenten, journalisten en itiemannen afgewezen. Men was over eens, dat een dergelijk in strijd zou zyn met de de- «ratische opvattingen en boven in blijk zou geven van een lust tot evoogding" van het grote publiek sen kwalijke régentenmenta- dt. Een n ander wil echter niet zeg- X dat „Africa addio" enthousiast W ontvangen. Enkele kwalifica- „Een vuil stukje journalistiek", todentieus", „amakeloos", „nega- tf", „onbedoeld recistisch" Geld op straat Op straat schoot de geldkist onder zijn arm uit en viel open op straat. Guldens en rijksdaalders rolden naar alle kanten. Voor f 16.000.— bankpa pier dwarrelde over de straat. Voss-personeel en zeker twaalf voorbijgangers graaiden bij elkaar, wat zij konden vinden en liepen met handenvol geld naar de winkel te rug. waar zij het de stomverbaasde bedrijfsleider D. J. B. Schouten over handigden. Toen in het bijzijn van recher cheurs het bijeengeraapte geld werd geteld bleek van de ruim f 16.000.- slechts f630.— zoek. Het is vrijwel zeker, dat de rover niets heeft kun nen oprapen. Het geld is vermoedelijk of Er achteraan! „Ik zag de door de achter hem aan", zei één van de achtervolgers naderhand. Als een terrier bleef hij achter de vluchtende rover aanzitten. Voor de draaideuren van de Bijenkorf greep hij de man in de kraag, maar de rover drukte hem de loop van de revolver in de maag en kon zich losrukken. Hij vluchtte de Bijenkorf in en dook in de winkelende menigte onder. Politie Zes, zeven, acht politiewagens met loeiende sirenes en zwaailichten om singelden het grote warenhuis. Agenten bewaakten alle in- en uit gangen. De Bijenkorf werd zelfs even voor alle publiek gesloten en acht re chercheurs en tien man winkelperso neel zochten in alle hoeken en gaat jes vergeefs. De politie vermoedt, dat de man de Bijenkorf weer is uit gewandeld alvorens de uitgangen waren afgesloten. Beslag gelegd bezittingen Fellini op van Deurwaarders hebben lag gelegd op schilderijen en kost bare bezittingen van de Italiaanse filmregisseur Fellini. Dit geschiedde uiteraard op last van de rechter en in verband met een door Italiaanse produktieleider Dino de Laurentiis tegen Fellini ingediende klacht. Vol gens De Laurentiis heeft Fellini de film „II viaggio di G. Mastoma" voorbereidingen van een jaar, laten schieten. Dit zou De Laurentiis bedrag van 600 miljoen lire 'onge veer 3V2 miljoen gulden) gekost heb ben. Felllini heeft vorige week verklaard, dat hij en De Laurentiis overeenge komen waren van de bewuste film te zullen afstappen en een minnelijke schikking te treffen. Fellini noch De Laurentiis hebben overigens bekendgemaakt, waar om de produktie van de film in kwestie is stopgezet. de kassa van het mode- der Zwandie in de kassa zat magazijn Voss in de Haagse tijdens de overval, links mej. A. v. Venestraat, waarop zaterdag gewapende roofoverval werd ge pleegd. Rechtsachter Tineke van Prooyen een van de verkoopsters, die de overvaller achterna renden hoofdcaissière mej. Moraal. Minder zendtijd Humanisten boos op minister De voorzitter van het Humanis tische Verbond prof. dr. J. P. van Praag heeft gisterochtend in de ra dio-uitzending „Geestelijk leven", de VARA bedankt, voor de gastvrij heid welke deze omroepvereni ging gedurende ruim twintig jaar aan het Humanistisch Verbond heeft verleend. Hij wees er op. dat uit on derzoekingen is gebleken dat iedere week 300.000 luisteraars op de ru briek afstemden. In het overgangsbestel, dat met ingang van 1 oktober zijn intrede doet. is aan het humanistisch ver bond eigen zendtijd toegewezen, zü het minder dan het tot nu toe als gast bü de VARA kreeg, namelijk tien minuten radiozendtyd per week en tien minuten per maand televisie zendtijd. Het Humanistisch Verbond heeft tegen deze „schamele toewyzing" on middellijk protest aangetekend, maar tot nu toe is een nadere be slissing van de minister uitgebleven. Prof. Van Praag noemde het even wel veel erger, dat in het zendtijd schema voor de periode na 1 okto ber nog geen plaats is ingeruimd voor de uitzendingen van het Hu manistisch Verbond. „Nadat de regering bijna 20 jaar lang met ons regelmatig herhaald verzoek heeft gesold, heeft men nu kans gezien de zaak zo in de war te sturen, dat iedereen zijn zendtijd heeft gekregen, maar dat er voor on ze tien minuten geen redelijke plaats meer is", zo klaagde prof. Van Praag. „Moet ik nog uitspreken hoe diep de werevel zit. hoe groot de veront waardiging is, die dit in onze krin gen heeft gewekt?", zo vervolgde hy. Prof. Van Praag sprak tenslotte de hoop uit, dat het tenminste nog mo gelijk zal zyn in de komende week het tijdstip van de volgende uitzen ding van het Humanistisch Verbond aan te kondigen. Proces begint vrijdag NEDERLAND 1 7.00 uur 7.01 uur 7.06 uur 7.35 uur 8.00 uur 8.20 uur 8.30 uur 9.00 uur 8.01 uur 8.45 uur 9.40 uur NTS: Nieuws in het kort Voor de kleuters; Klaas Vaak Kenmerk, kerkelyke informatierubriek Flipper, het onderwatermuseum Journaal, NTS Zendtijd pol. partijen. Geref. Pol. Verbond Uitzending Stichting Socutera Abseits, impressie van een Noordzee-wad Het geheim tussen man en vrouw, film Journaal Sluiting. KRO: Nieuws in het kort Friejarie hoso, Surinaams verjaardagsfeest Spectacle poupée. marionettentheater Buona sera, showprogramma Onze man in Keulen 10.05 uur Journaal, NTS 10.10 uur Pauze 10.30 uur Teleac, geprogrammeerde instructie 11.00 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.15 uur De grote race. hoorspelstrip 9.00 uur Marinierskapel HILVERSUM 2: 9.00 uur Vietnam in Zweden, een simulatie 9.35 uur Boeketje romantiek, chansons. Wim Sonneveld Twee en een half uur Wim Sonneveld, dat was het toppro- gramma dat de KRO. nog voor de officiële herfstcompetitie aanvang heeft tan te bieden. - de pauze had is uitgezonden. President Soekarno zal als getuige optreden in het proces dat vrijdag begint tegen zyn voormalige minister Buitenlandse Zaken dr. Soeban- drio, zo weet het blad van het Indo nesische leger te melden. Als het staatshoofd niet zou verschijnen, zou de speciale krijgsraad hem schrifte- ijk vragen voorleggen. In totaal zul- en er omstreeks vijftig getuigen wor- len gehoord. De kapitein van het Chinese schip „Koeang Hoea" dat bij de Noord- sumatraanse haven Belawan Eli was rekomen om een eerste groep van ongeveer 8000 Chinezen op te halen, die gerepatrieerd willen worden, heeft geweigerd met de operatie te begin- omdat de Indonesische regering de Chinese eis van de hand wees dat aan zes communistisch-Chinese con sulaire beambten zou worden toege staan naar Medan te komen voor controle op de repatriëring, aldus een bekendmaking van de Indonesische regering. dat het, IMF rekening heefc gehou den met de slechte economische toe stand in Indonesië en als voorwaarde de terugkeer slechts een symbo lisch percentage van de Indonesische deviezenreserves heeft gevraagd. De Sowjet-Unie heeft een beslis sing van zeven Westerse landen en Japan om Indonesië voor de afbeta ling van haai- schulden uitstel te ver lenen „chantage" genoemd. Het officiële regeringsblad .Inzwestia' beschuldigde de groep ervan de schuldenlast van Indonesië te ver lichten alleen om het land te dwin gen een pro-Westerse buitenlandse politiek te bedrijven. De Russische aanval wordt gezien als een teken dat Moskou de uitnodi ging niet zal aanvaarden zich bij de groep aan te sluiten bij het uitwer ken van de bijzonderheden over de uitgestelde afbetalingen van de schuld. Overval Duivendrecht Het onderzoek naar de daders van de roofoverval op het postkan toor in Duivendrecht heeft nog geen resultaat opgeleverd. Ondanks het tonen van de compositiefoto's van de overvallers in het eerste televi siejournaal van zaterdagavond kwa men' er tot nu toe maar betrekke lijk weinig tips binnen. Het ziet er volgens de recherche van de Rijks politie niet naar uit, dat de tips het onderzoek een stap verder kun nen brengen. Men blijkt overigens wel pech te hebben gehad. Gewoonlijk brengt de Rijkspolitie in Duivendrecht haar dagelijkse post omstreeks twaalf uur naar het P.T.T.-kantoor. Vrydag werd dit echter tot laat in de middag uitgesteld doordat de mannen op patrouille waren. Was dit niet het geval geweest dan zon de politie vrij wel zeker op het goede moment by het postkantoor zijn gearriveerd. Bijdrage De voormalige Indonesische minis- r van Financiën. Soemamo. heeft Djakarta verklaard dat Indonesië zijn bijdrage aan het internationale monetaire fonds met ruim dertig pro cent tot 207 miljoen dollar zal ver hogen. Soemaimo. die aotief heeft deelgenomen aan de voorbereidingen voor de terugkeer van Indonesië in het IMF. zei op een persconferentie ADVERTENTIE Rooseveltstraat 20 Leiden gaat produktie nithrrirl^'7; mfFRWERK Oordeel rechter: Diefenbaker had onder-minister moeten ontslaan De Canadese rechter Spence, die in, maart jl. door de liberale regering van Canada is verzocht een onder zoek in te stellen in de zaak-Mun- singer, heeft zijn rapport gereed. Hy acht het onbegrijpelijk dat, de toen malige premier Diefenbaker de on der-minister van Defensie Pierre Se- vigny niet heeft ontslagen of overge plaatst toen het vermoeden bestond dat de landsveiligheid in gevaar was door de verhouding die deze had met mevrouw Gerda Munsioger (37), ge wezen echtgenote van een Ameri kaans militair, die volgens de politie de Russen heeft gespioneerd, 'rouw heeft van 1955 tot 1961 in Canada gewoond en woont nu in München. Diefenbaker verklaarde op 7 maart in het parlement, dat er geen ge vaar voor de landveiligheid had be staan. Rechter Spence noemt deze verklaring zeer vreemd. Zaterdag heeft mevr. Munsinger opnieuw ontkend dat zij ooit commu nistische agente geweest zou zijn. „Ik ben nooit communistisch agente ge weest. Als hiervoor enig bewijs was. zouden de Westduitse autoriteiten zeker tegen me zijn opgetreden". De 36-jarige blondine zei verder, dat haar affaire met de vroegere Cana dese minister van Defensie Sevigny niets met spioneren te maken had. Conclusies in het regeringsrapport die op deze veronderstelling zijn ge baseerd. zijn noodzakelijkerwijs fout. Mevr. Munsinger is intussen van plan om te gaan trouwen met de 56-jarige tabaksfabrikant in Mün- chen, Ernst Wagner. de televis genomen, had Het gedeelte vc de KRO al e Een bezwaar was kelen Nelis blijft weirkje, de sketch over de kro ketten (tekst van Caxmiggell) bleek eveneens onverwoestbaar, en de scène met de bandrecor der met zijn dubbele bodemef fect is de kleinkunstversie van Becketts toneelstuk „Krapp's last tape". Het gedeelte na de pauze bleek bovendien van de zelfde kwaliteit te zyn als de eerste helft. De man aan het loket, en de Tearoom tango zijn dank zij de grammofoonplaat al gemeen bekend en voorzagen dus in onze visuele behoeften. Overi gens viel het op, dat m de zoge naamde „bibs-scene" een gedeel te was weggeknipt. Overigens is zo'n show van Sonneveld niet een dooi-lopende voltreffer. Z1jn conferences zijai aan de slappe kant, hij redt ze nog enigszins met zijn mimiek, maar je zou er de helft gemak kelijk van kunnen missen. Daar staat tegenover dat Sonneveld van da „grote drie" de minst „square" is, als die uitdrukking u iets zegt. Wim is hip. Hij ko- ktteert met het „verbodene" (half vloeken, vieze woorden, homofilie)wekt daardoor de in druk niet met handen en voe ten aan zijn publiek gebonden te zijn en verwerft zich daardoor een vrijheid die weliswaar nog onvoldoende wordt uitgebuit, maar waarvan de aanwezigheid niettemin duidelijk voelbaar is. Op Nederland II vertoonde de AVRO intussen het nieuwe pro gramma „In", dat als contrast programma onschatbare ver dienste had. „Squarder" dan „in" kan een programma immers moeilyk zijn, de burgerlijkheid straalde ervan af. de mot zat nu al in het pluche. Het merkwaar digste van alles is nog. dat .in" een soort voortzetting bedoeld te zijn van het programma „Weekend". ,Jn" slaagde erin, om in ander half uur niet meer dan vijf ver schilde onderwerpen aan te vat ten. En als je goochelaar Pot- assy met zijn eeuwige magische zout een keer gezien hebt. dan weet je het ook voorgoed. De re constructie van het jaar 1917 (veel muziek en verder vooral foto's) was weinig spiritueel, en de familiequiz onderscheidde z*ch door bijzonder simpele vra gen, die al goedgekeurd werden als de vraag überhaupt goed verstaan was. „Wat is kaviaar". Antwoord: „Kuit van een wal vis" (half goed gerekend, moest echter zijn: van een steur „Wat is tule. en waar komt het vandaan?" antwoord: „Tule is een fijne stof en werd genoemd naar de Tuileriëen" (helemaal goedgerekend. moest echter zijn: genoemd naar de de stad Tule» Zoiets kan natuurlijk niet. Een eeuwenlang, semtimenteelderig gesprek met vader Jan Lemaire en zoon Cor Lema Te kan ook niet meer op die manier, en zelfs het panel bleek uit de tijd. Deze geforceerde grappenmake rij. 'u herinnert zich wel het soortgelijke panel met Hella Haasse. Bomans. Mulish, Victor van Vriesland en Karei Jonck- heere) heeft wellicht nog reden van bestaan als de leden ervan (zie de vijf namen die wij noem de) eigen gewicht meebrengen. Cees de Lange, Enny Mols. De Leeuwe, Anny Delorie en Jan de Cler hoe verdienstelijk ook op ander gebied, brengen dat ge wicht niet in. en Bomans in zijn eentje daartussen, doet op zijn minst, anachronistisch aan. „In" is „out". „In" moet weg, „Week end" moet terug. Das Koni(m) ödchen De zondagavond begon goed met -De wereld op wielen" (met een objectieve autotest van de nieuwe Daf-44)waarna „Das Kom (m) ödchen, bewees, dat niet alles wat uit het buitenland komt beter is dan wat, Neder land te bieden heeft. De eerste vier scènes waren wel lang. maar niet leuk. laat s*aan bij tend. alleen de laatste twee nummers hadden klasse: de bei de clowns West en Oost-Duits- land, en de onderhandelingsscè ne met de man op de stoel. Vooral laatsgenoemd duo was heel sterk, maar het was toch te weinig om ons door Kay en Lore Lorentz peper in de ogen te laten strooienDas Ko- m (mödchen dreigt zyn reputa- te overleven! 18.20 Ul-tzenddng van de Boeren Partij. Spreker: De heer E. J. Harm sen, secretaris van de Boeren Partij. 18.30 Lichte grammuz voor de tieners. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19 10 Eadlokrant. 19.30 Gewijde muz. 20.00 Lichte gram muz. 20.15 De grote race. hoorspel (dl. 10). 20.30 Licht or gelspel. 21.00 Mnrlnlerskapel 21.20 Klass. en mod. gram.muz. 22.15 Avond- Nws. 2 t. Vlo 23.35 Lichte VARA: 18.00 Nws. 1815 Licht Instrumentaal trio. 18 ?ram.muz. 18.50 Openbaar 1 9.00 Promenade-orkest: amusements- muz. 19.30 Dansorkest. 19.50 Ten zui den van de Rlo Grande: Indrukken van een reis door Latijns Amerika. 20.00 Nws. 20.05 Dicht bij huls, vakan tieprogramma. 21.00 Vietnam ln Zw VPRO: 7 50 8 00 Nws. 8 10 8.30-8.35 De grocn- 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klass. romantische muz (gr.). 10.00 Voor do kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr (11.00-11.02 Nws.) 12 00 Lfa muz. en Instrumentale solisten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12 30 Overheidsvoorlichting: Voor do 112.40 Orgelspel: amuse - 13.00 Nws. 13.10 Journaal rsber. 13.30 Stereo 't Muzlkan- I. Planorecital: klai II. Bas en claveclmbel: klass. em mod. liederen; Hl. Viool en plnno mod, muz. 14.40 Schoolradio. 15 00 Stereo! Sopraan, fluit en plano: mod. Uede- Llchte gram.n Hilversum 3. FM en 24 NRU/NCRV: 9 00 Nws mentaal allerlei (gr 10. York calling. 17.2 lmulatle-klankbeeld. 21.25 Llohte gram.muz. 21.35 Lledjesprog. 22.00 Instrumentaal ensemble: oude muz. 22 30 Nws. 22 40 Act. 22.55 Jazz- magazine. 23.30 Voordracht van ge- KRO; 7.00 Nws. 7.10 Lichte gram.muz. (7.30-7.32 7.55 Overweging. 800 Nws. 8.1 i.muz. 18.30-8.32 Nw: gram,^ 9.40 Lichte gram.muz •stmuz. (gr.). 11.P- .30 Lichte gram vooruit, praatji gelus. 12.03 Mod. orkestmuz. hulsvrouw. 9 30 Conclllepostbus. 9.35 vooruit, praatje. 12.00 An- luz. (gr 12 20 12.27 Medede- land- cn tuinbouw. 12.30 De Surinaamse Televisie Stichting, die elke avond drie uur lang uitzendingen verzorgtbe staat een jaar. In oktober wordt het feest gevierdmaar hier in Nederland is de KRO er al eerder mee. Vanavond geeft deze omroep een Frijari Hoso. een verjaardags feest. op het tweede net. Dat dit showprogramma geheel rinaamse sfeer ligt. spreekt van zelf. De man dit het idee aan bracht, het programma in elkaar zette en verzorgde, is orkestleider, slagwerker, zanger, en arrangeur Alberto (links). Zijn „vondst" voor de verjaardagsshow is goudbruine zangeres Hortence Sarmaat, die in ons land Spaans de Su- I studeert. Instrumentaal kwartet 13.35 Voor de 4.40 Lichte grammuz. 15.20 Er was 13.02 Elektronenklavier (gr.). 14.00 Nw z.progr. i gr 16.3 2-7800 NRU/VARA: 17.00 Nws. 17 02-1 Verzoekplatenprogr. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NOT NTS: 10 45- 12.00 Schooltelevisie. 19.00 Nws ln het kort. 19 01 Klaas Vaak. 19 05 Journaal r gehoorgestoorden. 19.35 De vreem deling. science fiction (aflevering 6 slot). 20 00 Journaal VARA 2020 Achter het nieuws. 20.50 Voordracht 100 WIJ trekker. naai. 23.10-2340 Teleac: Cursui fysica (1). Nederland II NT8 20.00 Nws. ln het kort. NCRV: 20.01 Literair Ki)k- vering». Show. 20.55 Plng-A de ondergang van een 1 aan de vlakke kust van Overheidsvoorlichting: Curasao zoals Attentie CVK IKOR het was Spreker- R. H D Debrot moedige Radicalen, docu llllveruim 2. 298 in de Quakers ln de Ver. AVRO: 7 00 Nws. 7 10 Ochtendgym 22.35-22 40 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5