■Bedrijvige veemarkt %net goede aanvoeren „Z war tki j kers op het matje 1 57o Fietsenstalling Cito op 1 januari dicht "bösa Hoogheemraadschap van Rijnland bijeen Extra vuil ophalen PDAG 24 SEPTEMBER 1986 LEIDSCH DAGBLAD ADVERTENTIE s». 8 iii lira tronc )e to Veel bezoek R«u onze deskundige medewerker). 5 ie gisteren gehouden Leidse vee- t gaf een goede bedrijvigheid te Reeds zeer vroeg in de morgen v«kden grote koppels schapen voor markt en bereikte de sector wol een aanvoer van meer dan 3000 en. Ook in andere sectoren waren invoeren niet slecht en voor de riek vette koeien zelfs te ruim, j het bijzondere mooie weer werd het marktbezoek aangetrokken hoewel niet allemaal kopers, wa it toch factoren waarmede het althans voor de veemarkt inzette. Met een iets minder ,Iti ge handel wegens de duurte, ga de sectoren wolvee en vette kal- n toch een goede handel te zien. de overige rubrieken was de iming in de handel van zeer ge- i?d lui en het is vooral de ad- [del in vette koeien die met iets rWfukte prijzen nog steeds geen vas- md kon vinden, totaal aanvoer bedroeg 4247 fel ebruiksvee De aanvoer in deze eling liep niet veel uit met verle- week. Ook de handel gaf weinig te zien. Ondanks ile weer was er nog niet veel ani- en is het nog te vroeg in het na- om te stallen. De handel in tree bleef onveranderd rustig en ihoudend en de vare koeien de- het zeer kalm aan. Mager vee der melk was minder in prijs de belangstelling voor beste was iets terughoudend, otering: melk en kalfkoeien van tot f1250 en f1400; vare koelen f540 tot f900 en f1300. m rngvec Nagenoeg geen aanvoer, notering. Enkele jonge fokstie- waardoor maar een matige be stelling bestond noteerden van tot f 1200. "V tlte koeien Als overal elders op afdeling een ruime aanvoer. On een beperkte invoer wil het deze handel nog steeds niet erg ten en de export verkeert in mi- De binnenlandse afname is ge- dg nog goed waardoor de handel de oude prijzen bleef hangen, ia||h het ruime aanbod veroorzaakte mieren op de veemarkt een luie tot ir" luie handel by iets gedrukte prij- iEilotering: per kg geslacht gewicht: sxj e koei van f 3.30 tot f 3.90 en dfette kalveren De aanvoer op de ling vette kalveren was niet veel dan verleden week. De aan- lerde dieren waren echter over- end van opvallend goede en beste liteit. Hoewel de vraag voor de UDfort iets afnam en de handel iets der wild was, had deze toch een tot vlug karakter. De dieren en onverminderd duur en goed shoudend tot iets stijver in prijs, otering per kg levend gewicht: f3,50 tot f3,80 en f4.15 prima Jliteiten boven notering tot f4,25. olvee De aanvoer op de afde- wolvee was bijzonder groot. Ook 8 ere wolveemarkten hebben in de ADVERTENTIE JSTSPAARBANK RENTE T( achter ons liggende week veel rui mere aanvoeren te zien gegeven. Deze handel, vooral van vette lammeren, ligt momenteel overal goed en wor den er goede prijzen gemaakt. Als gevolg van de grote aanvoer had de handel aanvankelijk wel even een stugger karakter doch de afname voor het buitenland is nog wel zo, dat de dieren al vrij vroeg vlug en goed prijshoudend tot stijver in prijs verhandeld werden. Vette schapen waren ruim minder aangevoerd dan vorige week, waar door de handel in deze dieren ook een williger verloop had. In verband met de naderende tijd voor de fokkerij, was er ook weer iets meer vraag naar goede fokschapen, die by een iets williger handel iets sty ver in prys waren. Noteringvette schapen van f 85 tot f115 en f125; vette lammeren van f115 tot f140 en f165; enkele prima dieren boven notering tot plm. f 170 en een uitloper tot f 180. Varkens voor fok- en mestery Hoewel iets ruimer dan verleden week, was de aanvoer op deze afde ling niet groot, In voor- en najaar zien we in deze handel altyd een ver flauwing van de belangstelling. Zo ook gisteren. De handel had een uit gesproken lui karakter by moeilyk staande tot iets teruggaande pryzen. Notering: drachtige zeugen van f375 tot f400 en f450; schrammen van f 100 tot f115 en f120; biggen van f 70 tot f 75 en f 80. Slachtvarkens Hoewel de export iets minder mogelykheden bood, was er in de achter ons liggende week weer iets meer vraag naar slachtvar kens by een vry krap aanbod. Het bleek moeilyker de dieren recht streeks van de boerderij af te nemen, waardoor de markthandel iets grager was. Een en ander had tot gevolg, dat de pryzen zich weer enigszins herstelden en iets aantrokken. By een goede vraag bleef de handel in slachtzeugen goed prijshoudend. Pryzen per kg levend gewicht: lichte slachtvarkens van plm. f 2,35 tot f2,40; lichte slachtzeugen van plm. f2,— tot f2,05 en f2,10. Strakker verven? fceaa plakband gebruiken! Goed materiaal is het halve werk! 'T PLAKBAND DAT KLEEFT! Ontduikers kijk en luistergelden beboet WASSENAAR V oorlichtingsavond over aardgas De wykgemeenschap „Groot Dey- leroord" (voorheen: buurt vereniging Deyleroordi organiseert in samen werking met de gemeentebedrijven een voorlichtingsavond over aardgas op woensdagavond 28 september a.s. om kwart over 8 in het Deylerhuis. Er zal om. een film worden vertoond „Aardgas, wat koop ik er voor?". Ds. W. Kool gaat met emeritaat Na ruim veertig volbrachte dienst jaren is op ruim 65-jarige leeftijd met ingang van 1 oktober door de provinciale kerkvergadering van Zuid-Holland emeritaat verleend j aan ds. W. Kool. predikant van de hervormde gemeente van Woerden. Ds. Kool werd 31 januari 1926 door ds. J. H. Vaandrager bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Rensdorp en Sehelling- woude in de classis Edam. Op 27 januari 1929 verwisselde ds. Kool de ze gemeente met die van Beesd in de classis Bommel, vanwaar hy op 21 oktober 1934 naar die van Grams- bergen vertrok. Daarna diende hy nog ruim vier jaar de voormalige hervormde gemeente van Rotter- dam-Vreewyk. Op 15 oktober 1950 deed ds. Kool zyn intrede in Woer den. Tijdens de strafzitting van de Leidse kantonrechter, mr. W. de Ko- j ning, werden deze week ruim 100 za- I ken behandeld. In 28 hiervan (dus ruim 25 bleken de verdachten te zyn gedagvaard wegens het ontdui ken van kyk- of luistergelden. In zyn requisitoirs trok de officier van Justi tie, mr. J. A. J. v. d. Bruggen vooral fel van leer tegen de zg. ..zwartky- In „Hervormd Leiden" van deze i kers". Hij onthulde hierby onder week staat onder kerkdiensten meer. dat by een vanwege de Dienst abusieveiyk vermeldt, dat ds. H. L. van Luister- en Kijkgelden gehouden Dr. J. Riemens in Vredeskerk I eiste hy dan ook tegen deze ver d ach - j ten in afwy king van het gebruike- lijke tarief (t.w. f.25.subs. 5 da- I gen) een boete van f50.subs. 10 dagen, hetgeen dus op een verdubbe ling neerkwam. De kantonrechter bleek het ln ellc opzicht volkomen met de officier eens te zyn en vonniste ln nagenoeg alle 17 aanhangig gemaakte zaken conform. De 11 „zwarte luisteraars" werden ditmaal conform de eis veroordeeld tot een boete van f-15-subs. 3 da gen. Tijdens zyn vorcniswyzmg deel de de kantonrechter echter nog mee, dat er met ingang van de eerstvol gende strafzitting voor deze categorie van „ontduikers" eveneens een ver dubbeling der gebruikelyke boete (f.15.in het vat zit. Boonstra zondagochtend om tien uur in de Vredeskerk zal voorgaan. Dit moet zyn dr. J. Riemens, emeritus predikant te Zeist. In deze dienst zal het kerkkoor zyn medewerking ver lenen. Geveilde percelen In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild t.o.v. mr. S. M. Brandenberg, notaris in Leiden: Winkel-woonhuis Morsstraat 44. niet gegund: woonhuis Herensingel 27 c/d op f 7100 door v. d. Drift q.q; woonhuis Wasstraat 29 op f 11.200,door L. Zitman q.q.; woonhuis Wasstraat 33 op f 9200 door dhr. Uilenbroek q.q.: woonhuis Was straat 35 op f 11.050, door T. Beeuw- kes q.q.; woonhuis Wasstraat 39 uit de hand verkocht. controle in de afgelopen maanden al leen al in het kanton Leiden ruim 800 niet aangegeven televisietoestel len werden opgespoord. Tegen ruim 300 eigenaren werd reeds proces-ver baal opgemaakt. In tegenstelling tot de verwachting, dait zich onider hen nagenoeg uitslui tend minder gesitueerden zouden be vinden, bleek zich onder de „zwart- kykers" een groot aantal goed ge situeerden en intellectuelen te be vinden. Dit noemde mr. Van der Bruggen opvallend en bijzonder be schamend voor de betrokkenen. Voorts zei mr. Van der Bruggen nog, dat niet zal worden nagelaten om tegen deze „zwartkijkers", door wie de Dienst van Luister, en Kijk gelden jaarlyks vele miljoenen aan inkomsten derft, met strenge hand op te treden. In verband hiermee OEGSTGEES'l Gem eenlandshuis gelegen hoekpand Langebrug 31 c.a. - Berkendaal- straatje te Leiden. Door de aankoop van dit gunstig gelegen pand kan worden voorzien in de noodzakelijke uitbreiding van kantoorruimten in de eerstkomende jaren. De Vergadering besloot voorts tot onderhandse aanbesteding van een aantal werken, waaronder de uitbag gering van een aantal onder Zoeter - woude liggende, voor de algemene en T' 7? UePiriIaelenl. van het boezemwater (commissie wa- B,mr' raad mede. dat zij in de gelegenheid terkwallteiti tw d* horen mr F M zemwateren, t.w. de Meer- of Buur- zijn „««d de panden Dorpsstraat »r. vïTbaronwatering, de Noord-Atueche Vliet en Wassenaer van Catwijck en G. Eij- ken, werden voor de zittingsperiode van september 1968 opnieuw als zo danig aangewezen. Aankoop van twee panden in Dorpsstraat Uitbreiding van kantoor De Verenigde vergadering kwam te Leiden bijeen. De aftredende Rijnlandse leden van de commissie van bijstand inzake de bescherming en de bevordering van de verbetering der hoedanigheid Contributie NeVoBo verhoogd werd in Zomerzorg de [delingsvergadering van de nu 15 ir bestaande Afdeling Leiden van Nederlandse VoUeybalbond ge- wden zijn openingswoord legde voor ter J. van Egmornd vooral de na- n Uk op de financiële situatie in zijn j strict. Daar de huur van de diverse !en en sporthallen drastisch ver- 'X:! zal de contributie eveneens *ten stijgen. De heer Van Egmond treurde het uit de bond treden van H. Hoofdoorzaak hiervan was het itbreken van jeugdige leden. •rzititer raadde daarom ook aan gelige leden te werven en hen by leiding van de vereniging te be kken. Bij de Afdeling Leiden tos 27 clubs aangesloten met in taal 945 leden. Omtrent de contributieverhoging IV*. *'am vooral reactie van de studen- uverenigingen LUSV en Catena. namen echter genoegen met een 'ffienvoorstel van de heer Van lensveen (Raaphorst) die voorstelde f contributie volgend jaar op jaar- fe tien gulden te brengen. In het Afdelingsbestuur werden de ïen Klinkhamer, Passchier en De 'eijert herkozen. De heren Van Seyn en Van Krevelen werden nieuwe leden van de technische ommissie benoemd. De heer A. Ver- '°ogt nam als nieuw lid zitting in Compensatie nog probleem Na bijna een halve eeuw gast vrijheid te hebben verleend aan ontelbare duizenden fietsen van Leidenaren, die met trein of bus hun heil buiten de Sleutelstad zochten, leggen de gebroeders Van der Meel er aan het eind van dit jaar het bijltje bij neer: de bekende fietsenstalling Cito naast de Kamer van Koophan del, gaat dan sluiten. Het is begrijpelyk, dat de eige naars,- die de leeftyd hebben waarop in ons land vrijwel iedereen offi cieel met pensioen gaat, een bedrijf staken dat zeven dagen van de week ongeveer twintig uren per etmaal geopend is, en waarin voortdurend de eigen handen uit de mouwen moe ten worden gestoken. De gebroeders Van der Meel be gonnen hun bedryf 48 jaar geleden in de Haverzaklaan, een thans ver dwenen buurt tegenover het oude station, doch al lang voor de oorlog werd het huidige pand naast de Ka mer van Koophandel betrokken. In de bloeityd moest de stallingsgele genheid hier nog tot 1100 plaatsen worden uitgebreid. Zelfs toen kwam het voor, dat gegadigden voor een plaatsje het bordje „vol" aantroffen. Dat is echter voorgoed verleden tyd. De omstandigheden zyn veran derd. Steeds meer mensen houden er een auto op na of gaan met snelle brommers de gehele weg naar werk of vertier buiten de stad. De clan- dizie is voorts de laatste jaren wel wat geslonken mede doordat Cito door omleiding van het verkeer bui ten de route uit de stad haar het station kwam te liggen. Het aantrekken van nieuw perso neel, dat AOW-ende eigenaars het werk uit handen -zou kunnen ne men, is onder de tegenwoordige om standigheden een zeer kostbare zaak en daarom hebben de gebroeders Van der Meel besloten, een eind aan het bedrijf te maken. Tot spijt on- getwyfeld van de ontelbare Leidena ren, die hier lange jaren hun kar retje veilig en goed verzorgd wis ten. Al moge dan de clandizie wat zyn teruggelopen, het zal ontegenzegge- ïyk een moeilijke situatie worden, wanneer deze stallingsgelegenheid by het station verdwynt De capaciteit van andere stallingsbedryven is be slist niet groot genoeg om de klan ten van Cito allen op te kunnen vangen. Het is nog niet bekend, hoe compensatie voor dit verlies zal moeten vinden. Ie zaalcommissie. Alle overige com- overtuigd van de feies bleven ongewijzigd. bereikte resultaten, „De Goede Herder'' gemoderniseerd Als nuttige vrijetydsbesteding heb ben vele leden van de hervormde wykgemeente „Molenwyk" zich in de afgelopen maanden bezig gehouden met de vernieuwing van het inte rieur van het wykgebouw „De Goede Herder" aan de Oude Vest. De op de eerste verdieping gelegen predikan tenkamer (ds. J. M. D. v. d. Berg) het catechisatievertrek en de ker- keraadskamer zyn grondig vernieuwd en zien er in frisse kleuren ge schilderd modern uit De gelyk- vloers gelegen grote zaal kreeg een nieuwe verlichting, in afwachting op een totale restauratie. Vele gemeen teleden hebben zich gisteravont met vernieuwing :ijn gesteld de panden Dorpsstraat 88 en 88a met schuur, ter grootte van 357 m2, aan te kopen. Deze panden zyn eigendom van firma C. M. den Hollander Zonen en worden leeg opgeleverd. De prijs bedraagt f 16.000. Daar B. en W. het in verband met de toekomstige ontwikkeling in dit deel van de Dorpsstraat nabij het Oegstgeesterkanaal van belang ach ten. dat de gemeente de beschikking over deze percelen heeft, stellen zy de raad voor tot de aankoop te be sluiten. Het is de bedoeling zo spoe dig mogelyk tot afbraak over te gaan. Met inbegrip van de kosten van overdracht enz. ramen B. en W. de totale kosten op f 17.200. Zij stellen daarom de raad voor dit bedrag be schikbaar te stellen. Over de aankoop van de aangren zende panden, Dorpsstraat nummers 90-98, is nog overleg gaande. De ste debouwkundigen der gemeente heb ben B en W advies gevraagd over de toekomstige bestemming van de grond. VOORSCHOTEN P.V. De Zwaluw De Postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" uit Voorschoten hield tot besluit van het wedvluchtseizoen een vlucht vanaf St. Crislain-hernu. Afstand 193 km., gelost 10.30 uur met N.O.-wind. Aankomst 1ste prys- duif 13.41.42, snelheid 1003.25 m. p.m., aankomst laatste prysduif 14.07.15, snelheid 885.00 m. p. m. De pryzen werden als volgt behaald: P- N. van Wissen 1-3-7-9; J. J. Heyne 2-6; H. H. J. van Klaveren 4; J. Th. Verhoork 5: Joh. Westenbrink 8; L. Hemmes 10. Medegedeeld werd, dat de burge meester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, aftredend lid voor die gemeente, door burgemeester en wet houders opnieuw als zonodig was aangewezen. De wethouder van Am sterdam, drs. R. J. de Wit. die zitting had als vertegenwoordiger van de Noordhollandse gemeenten binnen Rynland, minus Haarlem en evenzeer periodiek aftrad, bleek zich niet her kiesbaar te hebben gesteld. In zijn plaats werd door vertegenwoordigers van de betreffend gemeenten aange wezen de heer C. van Stam, wethou der van de gemeente Haarlemmer meer. Het jaarverslag 1965 werd voor kennisgeving aangenomen. Overeen komstig de nieuwe reglementsbepa lingen op het punt van de water kwaliteit, was de verslaglegging op het onderhavige terrein dit jaar voor het eerst in een afzonderlijk onder deel opgenomen. Besloten werd tot aankoop van het tegenover de achteringang van het Maandag: Nieuwe Ryn (van He rengracht tot Kaarsemakersstraat), Kaarsemakerstraat, Looierstraat, We verstraat, Waardgracht, Oranjegracht Langestraat, Groenestegen (4e, 5e en 6e), Waardkerkplein, Waardkerk- steeg, Oosterkerkstr., Nieuwe Waard- straat. Korte en Lange Langestraat, Zuidsingel, Minnebroersgracht, Kyf- gracht, Havenkade, Haven. Oude He rengracht, Ververstraat, Ververshof. Verversplein, West Havenstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, zyistraat. Dinsdag: Galgewater, Kort Rapen burg, Valkensteeg, Weddesteeg, Noordeinde, Rembrandtstraat, Slik- steeg, Oude Varkenmarkt. Groenha- zengracht, Rapenburg (beide zyden), Doelengracht, Doelensteeg. Pater straatje, Nonnensteeg, Kolfmaker- steeg, Zegersteeg, Vijfde Binnenvest gracht, Sterrewacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Boisotkade, Kamper- steeg, Ruime Consciëntieplein en -straat, Molensteeg, Vliet (belde zy den), Doezastraat. Donderdag: Oude Ryn N.Z., Haar lemmerstraat (van Mare tot Haven plein) Donkersteeg, Kuipersteeg, Dul- lebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstraat, Koestraat, Maria Gy- zensteeg, Klimmende Legewerfsteeg Duizenddraadsteeg, v. d. Werfstraat, Bouwelouwensteeg. Lombardsteeg, Paradyssteeg, Druckerstraat, Mare- dorpse Dwarsstraat, Grevenstraat, Voldersgracht, Noord Rundersteeg, Zuid Rundersteeg, Janvossensteeg, Mirakelsteeg, Koddesteeg. Claras teeg. Vry dag: Langebrug, Papengracht, Schoolsteeg, Pieterskerkgracht, Pie terskerkstraat, Mooi Japiksteeg, Hout straat, Gerecht, Lokhorststraat, Dief- steeg, Muskadelsteeg, Gravensteen, Pieterskerkhof, Pieterskerkkoorsteeg, Kloksteeg, Berkendaelstraat, Wol- steeg, Salomonsteeg, Nieuwsteeg, Zon neveldstraat, Ketelboetersteeg, He- rensteeg, Scheepmakersteeg, Steen- schuur (beide zyden) Korte Raam- steeg, Raamsteeg. Armamentaria De wetenschappelijke bijdragen, die tot dusverre wel het jaarverslag van het Legermuseum sierden, zijn thans voor het eerst in een nieuwe uitgave van het museum ondergebracht, die in samenwerking met de stichting „Vrienden van het Legermuseum" tot stand is gekomen. De uitgave draagt de titel „Armamentaria I" en is ge dateerd zomer 1966. De technische uitvoering geschiedde door drukkery De Bink N.V. Dit eerste nummer van Armentaria bevat een omvangrijke reeks bijdra gen, ingeleid door de staatssecreta rissen van Defensie Peynenburg en Calmeyer. De meeste by dragen, die veelal betrekking hebben op stukken en werk in het museum zelf, zijn voortreffelyk geïllustreerd, deels in kleuren. Bovendien bevat deze uit gave een ïyst van de zeer vele schen kingen en aanwinsten in andere vorm, die het museumbezit hebben verrijkt. Het jaarverslag 1965 van het mu seum. dat tegelijkertijd is verschenen vermeldt een bezoekersaantal in 1965 van 20.185 dat is een toeneming van ruim 33 procent ten opzichte van 1964 ondanks de sluiting op zaterdag we gens personeelstekorten. Het nadelig exploitatiesaldo over 1965 bedroeg ruim een half miljoen. Officiële publikaties SLUITINGSUUR VERGUNNING- EN VERLOFSLOK ALITEITEN OP 1 en 3 oktober 1966. De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing ls verleend van het slui tingsuur voor vergunnlngs- en verlofs- lokalitelten ln de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 oktober a s. en in de nacht van maandag 3 op dinsdag 4 oktober a.s. tot 1.00 uur. Houders van muzlekvergunnlngen mogen gedu rende genoemde nachten tot dat tijd stip muziek ten gehore doen brengen. Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN" Geboren: Garrelt zn van M. Mellema en H. Verhoog: Gerwln F., zn van G. J. Paalder en A. Brul; Carnelis. zn van A. Verhoog en J. H. Boekhout. Ondertrouwd: A. L. J. van der Meer en P. H. G. van Vliet; G. J. Jansen M. Verhoeff; Willem Mars en L. P. C. van Delft; L. P. van Santen en M. M. C. van Paassen; P. F. Masurel en J. F. Barbier; J. L. ter Haar en L. H. Goed •atering, een gedeelte van de Room- of Meer burgerwatering. Voor gedeelten van de Poelpolder onder Haarlem van de Rooversbroek polder en de Lisserpoelpolder onder Lisse alsmede van de Bosch- en Gasthuispoilder onder Leiden werd toelating verleend tot uitmaling op de boezem met te stichten afzonderlyke gemaaltjes. De overige agendapunten betroffen zaken van min of meer huishoude- lyke aard. Bij de rondvraag gaf de dijkgraaf een kort overzicht van de stand van zaken m.b.t. de aan gang zijnde be sprekingen met gemeentebesturen op het punt van de toekomstige verhou ding Rynland-gemeenten inzake de zuivering van afvalwater, in het bij zonder wat betreft de bouw en ex ploitatie van rioolwaterzuiveringsin stallaties. De goedkeuring van Gede puteerde Staten op de in de vorige vergadering vastgestelde heffingsver- ordening waterkwaliteit bleek nog niet te zijn afgekomen. Centrale opleiding apothekers-assistenten De apothekers-opleiders van het district Leiden hebben zich verenigd m een stichting, die apothekers-as sistenten centraal zal gaan opleiden. De stichting, waarvan de akte gis teren passeerde, staat onder voorzit- treschap van drs. D. C. Kok. De stichting is tot stand gekomen in samenwerking met de Leidsche On- aerwysinstellingen. De eerste cursus is inmiddels ge start met 35 leerlingen. De school is gehuisvest in het Mondeling Onder wijs Centrum van de L.O.I., Ooster kerkstraat 11. ZOETERWOUDE Brugbouw over de Wetering In de vergadering van 26 mei I heeft de Zoeterwoudse raad het J door de heer N. Overdevest. I Noordbuurtseweg no. 5 ingesteld© I beroep tegen het besluit van B. en W. tot afwijzing van zijn verzoek om vergunning voor de bouw van een I vaste brug over de Zuidbuurtsevaart voor rekening van de heer B. Bos in Leiden ongegrond verklaard De heer Overdeve9t heeft, daarop voorziening gevraagd aan de Kroon. Uit het hierop gevolgde overleg met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimteiyke ordening is B. en W. gebleken, dat de gronden van de af- wyzing van het verzoek en de onge- I grondverklaring van het beroep niet houdbaar zijn. omdat de bouwveror dening als weigeringsgrond slechts aangeeft indien de constructies van het bouwwerk niet zodanig zyn, dat zy redelykerwys geacht kunnen wor den naar aard en afmeting aan de eisen van haar bestemming te vol doen en dat zy niet op zodanige wyze worden toegepast, dat de hechtheid van het bouwwerk tot in al zyn on derdelen voldoende verzekerd is. De Woningwet als zodanig kan in de ze niet ln het geding worden ge bracht omdat de voorgenomen bouw geen bouw is in de zin van de Wo ningwet. B. en W. steil en de raad daarom voor het besluit van 26 mei 1965 ln te trekken en de vergunning als nog te verlenen. In dit ver band moeten B. en W. nog wijzen op de onvolledigreid van de aanvrage. Onder overlegging van een tekening wordt een bouwaanvrage inge diend, doch wordt geen vergunning gevraagd tot het uitwegen op de ge meenteweg. By de behandeling in het verleden hebben B. en W. aan dit punt geen aandacht besteed, omdat het college zij het naar is gebleken ten on rechte, de bouw op grond van de Woningwet niet konden toelaten. Het is dus noodzakelyk thans te be zien of het toelaatbaar is ter plaat se van de tebouwen brug een aan sluiting te maken op de weg. B. en W. menen, dat het met het oog op de instandhouding van de weg in verband met het te verwachten intensieve gebruik van het uitpad geen aanbeveling verdient, uitpad op de weg te verlenen. In verband hiermede adviseren B. en W. de raad te besluiten geen uit pad te verlenen op de Zuidbuurtse- weg. Afvoer eigendommen uit het grondbedrijf In de administratie van heb grondbedryf van Zoeterwoude zyn diverse eigendommen ondergebracht. Onder deze eigendommen bevinden zich gronden, die bestemd zyn voor doeleinden van algemeen nut. Met name zyn dit de gronden gelegen aan de Nieuweweg, die bestemd zyn voor de aanleg van sportvelden en de gronden gekocht van de heer W. Fontein, die bestemd zyn voor volks tuinen. Deze gronden behoren niet in het grondbedryf thuis en dienen te worden afgevoerd. B. en W. stellen daarom de raad voor voornoemde eigendommen uit het grondbedrijf te nemen en over te brengen naar de algemene dienst per 1 januari 1966 tegen de boek waarde op die datum zynde voor de gronden gelegen aan de Nieuweweg f 140.504.33 en voor de gronden na- I bij de Miening f23.409,94. Kritiek van P.v.d.A.-jongeren sloot~ïn de Zuidhof op troonrede wordt niet gedempt Het dagelyks bestuur van de „Fe deratie van jongerengroepen van de P. v. d. A heeft in een verklaring gereageerd op de miljoenennota en de troonrede. „Uit niets biykt", aldus het bestuur, „dat de woningnood, met name voor Jongeren en de lagere in komenstrekkers als volksvyand num mer één gezien wordt. Het beurzen- beleid is in zyn uitgangspunten en praktyk onaanvaardbaar. De ontwik kelingshulp biyft ver beneden de reeds jaren geleden door de Verenig de Naties aanvaarde minimumnorm van één procent van het nationale inkomen. Hiertegenover staat, volgens de federatie, dat dit kabinet voortgaat met een kostbare en overbodige ma- rinepolitlek. De opvattingen van dit kabinet over de internationale poli tiek zyn „clichématig en in sommige gevallen duideiyk hypocriet". De zinsnede over Vietnam demon streert dat de Nederlandse regering, hoe dan ook een duidehjk standpunt in de Vietnamese kwestie wenst te vermyden, aldus de federatie. By advies van 20 juli 1966 stel den B. en W. Zoeterwoude de raad voor medewerking t© verlenen aan het dempen van een sloot in de Zuidhof op de hoofdmotieven, dat de onderhavige sloot niet vrij is ran stank en dat de perioden dat de stank optreedt, wanneer vanuit de in afbouw zynde huizen ook geloosd gaat worden, elkaar met kortere tus- sentyden kunnen opvolgen. De raad besloot in de vergadering ven 27 juli dit punt aan te houden, waarop B. en W. in deze andermaal het advies hebben gevraagd van de commissie openbare werken. Deze commissie is van oordeel, dat gezien de technische bezwaren niet tot demping van de sloot moet wor den overgegaan en adviseert in overleg met het polderbestuur te trachten de sloot regelmatig schoon te houden. Na ampel beraad hebben B. en W. besloten het advies van de commis sie over te nemen en de raad thans te adviseren geen medewerking te verlenen aan de demping van een sloot ln de Zuidhof.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3