HET GEZAG MOET ZICH WAARMAKEN Christus - verkondiging in neo-modernisme Twee jaar voor Leiderdorper PIERROT Meer 3 ruimte Japanse satelliet Zaterdagavond in Leiden Misja Mengelberg bij Folk Beat 14 Herfst begonnen DE GOD - IS DOOD - LEER Surveyor viel te pletter EEÖIA Gasvlam °p spoorrails BE pRlJDAG 23 SEPTEMBER 1966 Prof. De Graaf voor Pedagogiek: LEIDSCH DAGBLAD Ac» Het gezag moet zich in de allereerste plaats waar maken, wil het (jjj jjch juist in deze tijd, handhaven. Het uitoefenen van gezag op ba- van ouderdom, van bezit of van macht zal steeds meer heilloos jken te zijn. We moeten veel meer dan ooit het geval is geweest ruimte scheppen voor de vrije menselijke persoon, een ruimte, waar de jeugd zich onbelemmerd kan bewegen. zaamheidscrisis er viel in die tijd een tendens naar de bandeloze vrij heid waar te nemen enkele jaren later ontstond er conflict tussen de oudere generatie, die het gezag als onaantastbaar beschouwde, en de jongere generatie, die het relativeer de Op het ogenblik is volgens prof. De Graaff deze situatie ontstaan dat het gezag van binnenuit wordt aan getast. En hier begint het provo ta- riaat te zegevieren, want het is de bedoeling immers van de provo's om aan te tonen dat het gezag geen ge zag meer heeft. Prof. De Graaff noemde de huidige situatie echter niet zonder gevaar, omdat een sa menleving zonder leiding ontaardt in chaos en jeugd zonder begelei ding verwildert. Hij besloot echter zijn inleiding met het vertrouwen uit te spreken, dat de huidige gezags crisis een overgang zal zijn naar een nieuwe gezagsbeleving. Hoofdinspecteur Van Andel, die ten nauwste betrokken is geweest bij de gebeurtenissen op Prinsjesdag, gaf later op de avond zijn visie op de gezagsproblemen, zoals die de laatste tijd zijn gerezen. Hij was de mening toegedaan, dat achter het provota- riaat veel onzekerheid schuil gaat. Daarom is het volgens hem noodza kelijk. dat de gezagshamdhaver zich zelf blijft, het recht in de meest let terlijke betekenis van het woord dient, vertrouwen schenkt, transpa rant is. De provo's boeken, aldus de heer Van Andel, daarom zo'n suc- Woorden van deze strekking kwa- en gisteravond uit de mond van of. W. J. de Graaff, praeses van i Groot Seminarie in Warmond, en hij in Leiden voor de Vereni- m ng voor Pedagogiek sprak. Op de eerste van de zes avonden, de Leidse vereniging dit seizoen Éniseert, was behalve prof. De iff de Haagse hoofdinspecteur politie, de heer W. M. van An- uitgenodigd om een inleiding te en over de huidige gezagscrisis fjjons land. I Prof. De Graaff schetste in zijn eiding de ontwikkeling van de ge- irai pcrisis sinds het einde van de :r eede wereldoorlog. Was vlak na de rlog de gezagscrisis een gehoor- 2j Het vormingscentrum „De Vonk" Noordwij kerhout organiseert cur- sen „Tussen School en Leven" or meisjes van 14 t.m. 16 jaar. [et doel van deze cursussen is: sti leren van de persoonlijkheids- tplooiing en helpen bij de keuze beroep of opleiding. Deze cursus, die negen weken duurt in internaatsverband gehouden '°jj irdt, is vooral bestemd voor meisjes, ui idoor haar leeftijd (puberteit), het Uni ns moeilijk hebben. Vaak zitten ze 'EN g op school, soms zijn ze al aan !*P t werk. Zij weten niet wat ze wil- önj| worden, veranderen telkens van rkkring, blijven zitten of willen schoolopleiding vroegtijdig be- Hdigen. m, Aan het einde van de cursus wordt, mogelijk, mede op grond van een fchologisch onderzoek, een be en/of schoolkeuze-advies ge- m De najaarscursus wordt gehouden n 17 oktober—16 december. De nrjaarscursus van 13 februari tot april. Huldiging van de heer B. Schuurman De viering van het veertigjarig iderwijsjubileum van de heer B. HM huurman, hoofd van de Willem de wjjgerschool in Leiden, vindt plaats j vrijdagmiddag 30 september iin j*J! aula van de school. ihh Tussen school en leven ces omdat zij ons daar aanvallen waar wij zwak in zijn. Nooit en te nimmer mag gezagshandhaving ontaarden in machtsmisbruik, want juist door het misbruiken van de machtspositie-gntstaat de gezagscri sis, zo vervolgde de hoofdinspecteur. Als geagzshandhaver kon hij zich onmogelijk verenigigen met de uit spraak dat het provotariaat is ont- sitaain door heit tactloos optreden van de politie, maar wel was hij het eens met de uitspraak dat dit provotariaat is voortgekomen uit een gevoel van onbehagen. In vele opzichten wilde de politie-inspecteur het provotariaat zegenrijk noemen. De heer Van An del ging er bovendien van uit, dat het gezagsprobleem veel meer om de ouderen draait dan om de jongeren. Hij legde er onder meer de nadruk op dat gezagshandhaving veel eist de mens die dat doen moet. Ge zagshandhaving is niettemin in de eerste plaats heel veel in de spiegel kijken, aldus de heer Van Andel. Bevredigende resultaten bij Wernink Wernink's Beton en Aanneming Maatschappij N.V. in Leiden deelt mee, dat de gang van zaken gedu rende het eerste halfjaar bevredi gend is geweest. Verwacht mag worden, dat de resultaten over het gehele jaar niet zullen achterblijven bij die van het vorige jaar. Komend weekeinde willen geleer den van de universiteit van Tokio op het terrein van de ruimtewaar nemingspost te Oetsjinoera een vier- trapsraket lanceren waarvan het laatste gedeelte, een bol met een doorsnede van 48 cm, een baan om de aarde moet gaan beschrijven op een hoogte tussen 300 en 1600 km met een omlooptijd van een uur en 33 minuten. De te gebruiken raket is een Lambda-N.S. van 16.9 meter lang en 8.5 ton zwaar. Volgens woordvoerder van genoem de universiteit is de kans dat de proef volledig zal slagen minder dan 50 pet, maar het gaat dan ook niet in de eerste ij laats om het in een baan brengen van het kunstmaatje maar om het opdoen van ondervin ding ten behoeve van het lanceren van een volledig ontwikkelde kunst maan met behulp van een „Mu-ra- ket" waar men tegen het einde van het volgend jaar aan toe hoopt te ko men. Japan zou. na de Sowjet-Unie, de Ver. Staten en Frankrijk, de vierde „kunstmaan -mogendheid worden, wanneer de lancering slaagt. Wat doe je in de kou In het kader van de voorlichting over het doorwerken in de winter, houdt de Stichting Verletbestrjjding Bouwnijverheid dinsdagavond in Leiden een regionale Voorlichtings avond in „Zomerzorg". Op deze bijeenkomst wordt de korte instructiefilm „Wat doe je in de kou" vertoond en worden de kosten en voordelen verbonden aan het doorbouwen in de winter aan de hand van een praktijkvoorbeeld toe gelicht. Evenals tijdens het oprichtingsjaar van de Leidse Jazz Society Folk Beat 14 wordt ook aan het begin van het nieuwe (tweede» seizoen een grootste openingsavond georganiseerd. Ket kwartet Misja Men gelberg, een Leids trio o.l.v. Wim van Hoorn en een jazzballet o.l.v. Marjolein Briër verzorgen het programma. Vooral het optreden van het kwartet Misja Mengelberg (bestaande uit Piet Noordijk. altsax. Misja Mengelberg, piano. Rob Langereis, bas en Han Bennink drums» is een evenement voor het Leidse jazzwereldje. Mengelberg oud leraar aan het Rembrandt Lyceum is op het ogenblik een van de toonaangevende jazzmusici van Nederland en een bewijs daarvan vormt zijn optreden van een tweetal maanden geleden tij dens het Newport Jazzfestival. Voor iedere groep was een half uur speeltijd beschikbaar: Mengelberg c.s. bleven bijna drie kwartier op het podium. Een tweede interessant punt van het Misja Mengel berg-kwartet is Piet Noordijk. Deze altsaxofonist heeft onlangs nog de Wessel Ilcken-trofee ontvangen. De openingsavond van Folk Beat 14 wordt zaterdagavond in het Leidse Volkshuis (Apothekersdijk) gehouden en begint om 20.00 uur. ADVERTENTIE (Van onze weerkundige medewerker Vanmiddag om 12.43 uur is de zon de evenaar weer gepasseerd en dat betekent voor ons bewo ners van het noordelijk halfrond op 23 september de entree van het her 1st-seizoen. Het weekeinde blijft vrij stabiel, want het hoge drukgébied, dat er is, in betekenis afneemt zal het weer de komende dagen toch gunstig beïnvloeden. Zwakke frontjes geven nu en dan bewolking met af en toe wat lich te motregen, maar er zullen de komende dagen ook zonnige pe rioden voorkomen, 's Morgens is de nadering van de herfst al wel te merken, doordat plaatselijk de mistgebieden tot enkele uren in de morgen weten stand te hou den. De depressies blijven nog op een grote afstand en zullen het komende weekeinde West-Europa nog met rust laten. ADVERTENTIE IOONZALEN IMENEXCO Hoge Rijndijk 25, Leiden na! kg- geopend van 8.30 tot 17.00 uur ZATERDAG van 9.30 tot 13.30 uur. Burgerlijke stand leiden GEBOREN: Ingrld. dr van C. Heijnekamp en I. C irkse; Andrea Anthonla Johanna, dr »n A. Bernhard en K. Mulder; Arie J van J. van Egmond en N. van der kU; Gerardus Johannes Maria, zn van v L. E. Schneiders en J. C. G. Boere; 1 [mond Richard Pleter. zn van G. 1 Uslnk en H. A. H. Tas; Paulina Mstlna, dr van B. Velthuijzen en J. '"sink; Peter, zn van U. Billstein en de Best: Cornells Johannes Maria, O I van F. W. A. van Hees en E. H. M. ■Slwjot; Gerrlt. zn van A. de Hoop en A. Brouwer; Corine Johanna, dr L. H. van der Voet en M. P. mouten; Jan Christiaan, zn van G. Anker en C. van der Boon. imond en R. Salomons; W. A. Lim- N. C. J. de Romljn en A van Velzen; A. Melet en C. P. Bas ton; J. p. Kho en M. J. M. M. Teng; a de Wolf en H. Vermond; H. J «ntfeber en C. M. Lamboo; R. Sie- ^>1 en S. M. van der Lelie; P. Goos Flaman; M. Bouman en H. Behn- m; C. F. Hansen en J. M. van Veen: B. van Logchem en H. P. Zeegers. GETROUWD: Slerat en J. M. Lardé; P. E. var S«r Steen en J. I. van Gent; A. P. C. vin der Waals en A. E. Beelen; A. H. 'an Kranenburg en E. M. Wassenaar; 0 Heemskerk en T. H. M. van Veggel; F- Attegeest en H. M. HBHHHI J- J van Doorn en C. G. Boom; A. M. "lebeek en J. J. M. Ouwerkerk; H. P. Mi der Reijden en A. C. Bekooy; J. Staphorst en C. W. Cramer; H. «huur en L. van Leeuwen; T. Kooien tQ W. Hermans. OVERLEDEN: 2' r' Vredenburg. 72 Jaar, man; J. Cornellsse, 58 Jaar, man. Overlevenden van de aard beving sr amp in oost-Turkije, waarbij 2000 personen om het le ven kwamen en 70.000 dakloos werden, vinden nu onderdak in tenten. Ze hebben nog maar wei- I nig van hun bezittingen bij de ramp kunnen redden. Prof. dr. G. C. van Niftrik sprak voor Leidse studiekring Op uitnodiging van de Studiekring van de afdeling Leiden van de Confessionele Vereniging hield prof. dr. G. C. van Niftrik, hoogleraar te Amsterdam, gisteravond in de Ichtuskerk te Katwijk aan Zee een lezing over de ..Christusverkondiging in het neo-mo dernisme van dr. Sölle". Prof. Van Niftrik begon met er op te wij zen, dat er op theologisch terrein thans heel wat aan de gang is. De invloed daarvan zal men z.i. over een generatie op de kansel be merken. hetzij ten goede of ten kwade. In het vroegere modernisme ging het om de Vader en de mens, in de nieuwe theologie om de Zoon zonder de Vader. Deze verschuiving is er een van principiële betekenis, omdat in de nieuwe theologie van ds. Sölle geen plaats meer is voor de verlossingsleer van Paulus. De God-is-dood-leer maakt in Duitsland veel aanhangers. Ook ons land telt zijn aanhangers. Deze leer heeft naar het oordeel van de Duitse theologie het ver trouwde Godsbeeld aan stukken ge scheurd. Alle oude Godsvoorstellin gen zfjn onhoudbaar. wy moeten heel anders over God gaan denken. De God is dood theologie beweert niet dat God er niet meer is, doch wij bemerken Hem niet. Merkwaardig is, aldus prof. Van Niftrik, dat dit nieu we modernisme christo-centrisch is gericht. Het gaat hierbij om de eeuwenoude vraag. Wie is Christus. Dr. Sölle leert dat God van de macht weg is. Alleen de God van de on macht blijft over-» «Golgotha». Hij is alleen te vinden in deze Kosmos. Jezus is de plaatsbekleder van de af wezige God. In Jezus kent men God. Dit evangelie van de onmacht is het enige waarvan wij zeker kunnen zijn. Een plaatsbekleder is iets anders dan een vervanger, een vervanger komt niet meer terug. In het neo-moder nisme is Christus voorlopig, daarom is er dan ook een voorlopige predi king. Hij is geen vervanger! Wij moe ten de plaatsbekleder gadeslaan en dit alles is God hierbij de wordende God en het hangt van ons af wat van Hem worden zal. De vraag wie Christus is is nooit in één formule uit te drukken merkte prof. v. Niftrik op. Dit aspect is voor ons orthodoxe Christenen niet te verwaarlozen. Hier worden accenten gelegd die door ons zijn verwaarloosd. Aan de andere kant gaat het hier om de verhouding Wet en Evangelie. Sölles bezwaar is dat wij als orthodoxe Christen bij het heilswerk geheel worden uitgescha keld. Wij moeten de wereld leren zien met Gods ogen. Sölle ziet de kerke lijke verlossingsleer als magie. Zij richt zich hierin zowel tegen de or thodoxe als tegen het modernisme, die van de mens een nummer heeft gemaakt, de mens moet weer mondig worden. De uitgeschakelde functie van de verantwoordelijkheid moet weer in ere hersteld worden. Prof. Van Niftrik stelde hierbij de vraag hoe deze „ketterij" is ontstaan. Spr. meende, dat dit voor een groot deel is toe te schrijven aan de verhouding rechtvaardigmaking en heiligmaking, twee eigenschappen die nooit goed uit de verf zijn gekomen. Het is zo. aldus prof. Van Niftrik, dat de recht vaardiging een te groot accent heeft gekregen t.o.v. de heiligmaking. Hier gaat de strijd tussen de voorlopige en de definitieve Christus. Dat God door ons is beledigd en dat dit goed ge maakt moet worden is een waarheid waarmee ds. Sölle geen raad weet. Het werk van Christus, aldus spreker, is niet een tegoed op de giro, waarbij zijn verdiensten ons zonder meer worden toegerekend. Het modernisme stelt, dat ook de mens wat moet be werken. Met nadruk stelde prof. Van Niftrik vast. dat Christus niet als privé-persoon is gestorven, maar in Hem ook al de zijnen. Dit coöpera tieve denken vindt men overal in de bijbel terug. In de nieuwere theologie zijn de namen als Vader, Herder en Koning uitgebannen. Het zijn beelden uit een levenspatroon, zo wordt gezegd, dat verouderd is. Met de theologie van Sölle komt men tot golgotha. maar niet tot de opstanding. Je blijft met je schuld zitten. Het is volbracht en daar mo gen wij op sterven, aldus prof. Van Niftrik. - HUISJES VOOR VOLKSTUINDERS De precies een jaar geleden opge richte volkstuindersvereniging „Oost- vliet". die het derde complex in de Oostvlietpolder is gaan bezetten, hield gisteravond in de bovenzaal van de Bevrijdingskerk onder leiding van voorzitter J. H. Peter een bijzon der goed bezochte jaarvergadering. Uit het Jaarverslag van secretaris L Verkaik bleek onder meer. dat de aanvankelijke limiet van dertig huis jes voor het hele (105 tuinen tellen de) complex is opgeheven. De gemeente Leiden heeft er blij kens het voorlopige huurcontract zeer onlangs in toegestemd, dat nu op elke tuin een goedgekeurd huisje en eventueel ook een broeikasje mag worden gebouwd. Alle tuinen zijn verhuurd, zo bleek verder, en er is een wachtlijst samen gesteld, terwijl het aantal gegadigden voor een tuin in het mooi gelegen gebied nog steeds stijgt. De huur voor 1967 werd op voorstel van het be stuur na stemming op f. 60 vastge steld en de verenigingscontributie op f. 12. Hoewel het complex vooralsnog officieel een tijdelijk karakter draagt, bleken vele leden geporteerd te zijn voor doortrekken van de waterleiding tot aan de Rijksweg zodat uitbreiding van het aantal aftappunten mogelijk is ten gerieve van de bewoners der weekeindhuisjes. De aftredende bestuursleden, de heren J. H. Peter en IJ. C. Visser, werden herkozen, terwijl in de vaca- ture-J. Prinsen de heer P. W. Jansen werd gekozen. Mindervaliden naar de optocht Ook dit jaar zullen de zieken en mindervaliden in de gelegenheid worden gesteld om op de Breestraat, in de omgeving van de Stadsgehoor zaal en het Postkantoor, de 3 okto- beroptocht gade te slaan, zonder in het gedrang te komen of het uitzicht te belemmeren. Het publiek wordt verzocht zich in verband hiermede niet op te stellen aan de noordzijde van Breestraat 80 tot het Belastingkantoor, Bree straat 40. Diegenen, die niet of moeilijk kun nen lopen, kunnen worden afgehaald en weer thuisgebracht, indien zij dit bij het afhalen van de plaatsbewijzen schriftelijk aanvragen. De plaatsbewijzen kunnen worden afgehaald op vertoon van een bewijs van invaliditeitsrente of ongevals rente of een lidmaatschapskaart van de A.N.IH. of een zusterorganisatie Plaatsbewijzen dienen op dinsdag 27 september des avonds van 8 tot 9 uur In het gebouw „Ons Centrum" aan de Hooigracht te worden afge haald. Hier zij nog eens uitdrukkelijk me degedeeld dat op 3 oktober geen plaatsbewijzen kunnen worden ver strekt en dat deze uitsluitend dienen voor zieken en invaliden, dus niet voor ouden van dagen. Ziekenhuizen, zusters- of verpleeg huizen dienen zich te wenden tot het secretariaat van dc Alg. Ned. Invali- denbond. Verlengde Nassaustraat 5 Leiden. Invaliden die in het bezit zijn van een auto kunnen op vertoon van een legimitatiebewijs eveneens een door- laatbewijs ontvangen aan het secre tariaat. De dinsdag door de Amerikanen gelanceerde Surveyor II is vannacht met een snelheid van 9650 kilometer per uur op de maan de pletter ge slagen. Het bijna duizend kg wegen- j de ruimtevaartuig dat tezamen met de lancering 350 miljoen gulden I reeft gekost, was op de weg naar de maan bij een koerscorrestie in een tollende beweging geraakt door het weigeren van een van stuurra- ketjes De Surveyor wentelde 146 maal per minuut. Alle pogingen om het euvel te verhelpen mislukten, waardoor de kans op een zachte lan ding volledig verkeken was. Men heeft toen nog de remraket in werking gesteld om te zien of de schok daarvan enig effect op de ap paratuur zou hebben, maar het eni ge resultaat was dat toen ook de radioverbinding uitviel. De Surveyor is terecht gekomen in de Sinus Aestuum, een vlakte in het midden van de zichtbare maan schijf ten tuidoosten van de grote krater Copernicus. Amerika zal pas in januari een nieuwe poging ondernemen, om een Surveyor een zachte maanlan ding te laten maken voor de foto grafische verkenning van mogelijke landingsplaatsen voor ruimtevaar- Eerste-minister van Serawak ontslagen Het parlement van de Maleisische staat Serawak heeft vandaag op een buitengewone zitting Dato Ning- kan als eerste-minister ontslagen Hij en zijn aanhangers boycotten de zitting, die met goedkeuring van de federale regering was bijeengeroe pen door de gouverneur nadat Ningkan had geweigerd dit te doen. De regering in Koeala loempoer kon- d»igde vorige week de noodtoestand in Serawak af omdat volgens haar in de huidige politieke onstabili- i teit een communistische rebel lie dreigde. Datot Ningkan heeft dit argument van de hand gewezen. Ningkan liet later weten dat hij van plan is als premier aan te blij ven tot hij zijn ontslag heeft gekre gen van de gouverneur. Hij en zyn aain'hamgers, zeggen dat de grondwet van de siDaait niét gewijzigd kon wor den door de federale regering, maar alleen door 't parlement van Sera wak en wel met een meerderheid van twee derden. Hij is van me ning dat de uitspraak, die tot zijn ontslag heeft geleid, neerkomt op een schending van de grondwet. DIAMANTEN SIERADEN ficaat waarborgt zuiverheid, goede kleur en sljpsel van de diamant. Factoren, die de waar de bepalen. ELDIA diamanten- sieraden zijn ontworpen door de beste goudsmeden en ver vaardigd uit 14 karaats goud. Vraagt uw juwelier- of hij u de ELDIA collectie wil tonen. Officiële pubiikaties Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de ove rige bureaus der gemeentelijke diens ten en bedrijven, behoudens het hier na vermelde, op maandag 3 oktober 1966 de gehele dag gesloten zullen zijn. Het Stedelijk Museum ..De Lakenhal" en het Molenmuseum ,,De Valk" zul len geopend zyn van 10-12 uur Het bureau van de burgelijke stand zal voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden geopend zijn van 9-10 uur. Een felle steekvlam schoot gister avond om hoog om kwart voor ze ven onder het viaduct aan de Gel- dropseweg in Geldrop. nadat de personentrein Maastricht-Eindhoven - -Amsterdam was gepasseerd. Bij on derzoek bleek, dat in een noodleiding voor mfjngas-levering aan Geldrop een lek was ontstaan. Waarschijn lijk heeft een der reizigers van de trein een brandende lucifer of siga ret weggeworpen, waardoor het weg stromende gas tot ontbranding kwam. Uit voorzorg werd het trein verkeer op de lyn Eindhoven-Maas tricht stopgezet. Aanvankelijk werd aangenomen, dat het gat in de nood- leiding door een onbekende dader met opzet was veroorzaakt. Deskun digen stelden echter vast, dat er een breuk bij een oude las was ont staan. Nadat de gasleidingen afgeslo ten waren kon het treinverkeer nor maal doorgang vinden. De treinen ii Amsterdam uit het zuiden arriveer den met enige vertraging. Negercongreslid macht ontnomen Het Amerikaanse Congreslid Adam Clayton Powell, een neger, is giste ren bijna al zijn macht ontnomen ais voorzitter van de commissie voor onderwijs en arbeid van het Huis van Afgevaardigden. Na een stormachtige vergadering besloot de commissie met 27 stem men tegen één de regels te wijzi gen en de Democratische afgevaar digde de bevoegdheid te ontnemen om commissiegelden op te nemen, personeel m dienst te nemen en te ontslaan en door de commssie aan vaarde wetsontwerpen tegen te hou den die hem niet aanstonden. In het vervolg moet de vice-voorzitter zijn besluiten ook goedkeuren. De revolte tegen Powell stond on der leiding van leden van zijn eigen party, die hem ervan beschuldigden zijn macht te misbruiken. De negerafgevaardigde, die drie maal is getrouwd en tweemaal is gescheiden en vele malen is beschul digd van corruptie, heefit veel steun van negers in Harlem, waar hy nes tor van de „abyssimian baptist church" is. Voor uitlokken van brand stichting in Noordivijkerhout Het Gerechtshof in Den Haag heeft vanmorgen een 43-jarige aan nemer uit Leiderdorp overeenkomstig de eis van de procureur-generaal 2 weken geleden, veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De man stond terecht wegens hel verschaffen van middelen en inlichtingen tot het plegen van opzettelijke brandstichting. Het betrof hier een brand, die in de avond van 27 januari van het vo rige jaar uitbrak in een garage in Xoordwfjkerhout waarin acht vracht auto's van de aannemer stonden. Een verzekeringsbedrag van f 350.000,- tot f 500.000.- was met deze affaire ge moeid. Omdat het vuur unel kon wor den geblust, bleef de schade echter beperkt. Met medewerking van leden van zijn personeel (deze zijn reeds eerder veroordeeld) werd de brand door een chauffeur gesticht. De rechtbank had de aannemer in eerste instantie veroordeeld tot een jaar en vier maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3