Reynaud liet diepe sporen na in de Franse politiek Poolse visserij toont enorme vooruitgang roonprinses hoorde niet in Ridderzaal" Vooronderzoek inzake conflict Amsterdamse hoogleraren Smarties eikchocolade dragees 'nHele boel voor maar één kwartje Wederinvoering van zomertijd? Surveyor verloren? - KDERDAG 22 SEPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA "IJ liuiin een halve eeuw staatsman liet Paul Reynaud die over weken 88 jaar zou worden die gisteren na een mislukte Jedarmoperatie in Parijs is torven, heeft Frankrijk een tsman verloren die sinds een halve eeuw zijn vele pgen aan de binnen- en bui- landse politiek van zijn land geleverd, waarin hij op ver lende beslissende momenten de geschiedenis de hoogste itwoording droeg. iaud die zijn carrière als ad- begonnen was, heeft zowel als van Financiën als van Bui- idse Zaken en tenslotte als pre- diepe sporen in de Franse ge- lenis nagelaten. Als knap eco- van rechtse huize stond hy jd als een der redders van de maar de zwaarste taak die zich nam was toch wel de verantwoordelijkheid van er en van minister van Bui- pdse Zaken, welke portefeuilles mei 1940, even voor de in- ling van zijn land, overnam radicaal Daladier. hij de militaire debacle toen leer voorkomen kon, was voor wel te voorzien. Reynaud de aansprakelijkheid voor de te capitulatie evenwel aan jholk Pétain overgelaten en de bezetting werd hij door de i in een speciaal kamp met lende andere oud-ministers derde republiek opgesloten. Baud die bij de conservatieve was ingeschreven, heeft niet- meermalen van een verziende lijk gegeven. Hij was de enige onder de derde republiek belangstelling toonde voor Ètaire geschriften van de toen- T kolonel De Gaulle, die hij in Bma: Ziel 1940 als onder-minister van log in zijn regering opnam. Zonder Reynaud zou de loopbaan van De Gaulle ongetwijfeld een heel andere wending hebben genomen. Want het was als lid van de regering-Reynaud, dat De Gaulle in de dramatische da gen van 1940 naar Londen kon vlie gen om na de capitulatie op 18 juni van dat jaar zijn historische bood schap tot de Fransen te richten, de strijd tegen de Duitsers tot de uit- •- eindelijke overwinning voort te zet- aarom waren P.S.P.-ers ifwezig op Prinsjesdag? wens niet geconfronteerd te met een Kroonprinses, die rechten op de Troon heeft haafd nadat zij getrouwd is nand, die geholpen heeft Hit- beschermen bij zijn moord- l". Dat zegt mr. G. H. Slote- de Bruine, lid van de Twee- nier van de P.S.P., die op met een aantal van zijn ie vrienden om principiële re- officieel verstek liet gaan in Iderzaal. „Zij was daar niet aldus mr. Slotemaker. „Was de Koningin er geweest, dan i wel gekomen", een toelichting op de absen- n hem en zijn partijgenoten eman (Tweede Kamer), Van in Van der Spek (Eerste Ka- kondigt mr. Slotemaker de e aan, dat hij voortaan alle ge leden, die door Prinses Brea- tn Prins Claus worden opge- rd, zal mijden. „Waar deze men- (jn, wens ik niet ook te zijn", lij. Het tweede-kamerlid noemt nwezigheid van het prinselijk in de Ridderzaal „een overbo- ]*i[ rersiering van de zaak", waar- ij niet mee wil doen. Hij heeft e voorzitter van de verenigde ia vergadering, ir. Mazure, schriftelijk meegedeeld. De heren Lankhorst en Burggraaf verschenen wel om de troonrede aan te horen. Hun bezwa ren tegen het huwelijk van de Prin ses gaan kennelijk niet zover dat zij dezelfde consequenties meenden te moeten trekken. Afgezien van zijn republikein se overtuiging, is voor mr. Slotema ker het feit, dat het parlement het huwelijk van de Kroonprinses heeft goedgekeurd, geen motief om het prinselijk paar in ons staatsbestel nu maar verder te aanvaarden. „Dit zijn mensen, die kennelijk de moord partijen van Hitier niet zo belang rijk vinden. Het is blijkbaar belang rijker, dat zij zelf Kroonprinses kan blijven. Met zo iemand wens ik ook nadien geen contact te hebben". Al leen als de Prinses straks als staats hoofd optreedt, zal zij door de heer Slotemaker en zijn politieke vrien den functioneel worden geaccepteerd. „Maar zodra Claus von Amsberg daarbij moet zitten als versiering, zeg ik nee", verklaart hij. ADVERTENTIE TOYOTA OFF DEALER „AUTO HOME" G. DODSTRAAT 4—4A TELEFOON 31339 h (wemmend over de zeven i wereldzeeën Indiase lange afstandzwem W^tiihir Sen heeft gisteren de brede Bosporus overge ven. De Indiër had voor overtocht, waarbij hij ge- Hke stromen en golven van meter hoogte moest trotse er uur nodig. Nadat hij was tèkome,. zei hij: „Ik ben de Man in de geschiedenis die toen wereldzeeën heeft over- trnmen"Hij voegde er even 'aan toe, dat hij tevens zijn V s'f lange afstandrace had ie- V omen en dat hij naar schat- zo'n 9.600 km zwemmend -w tfoelegd. Aan het begin van Maand slaagde Sen erin de der Dardanellen (59 km) la zwemmen. Vorige maand hij van Spanje naar Ma- 'f over via de Straat van Gi tor en in april van dit jaar hij zich in India te water [ptte eerste in Ceylon voet aan Versiering 5 bijeenkomst in de Ridder- ziet mr. Slotemaker meer als versiering van de monarchie dan als opening van het parlement. „In fei te is het meer een optocht van de koninklijke familie dan een werke lijk parlementair gebeuren", zegt hij. Maar hij zou de bijeenkomst stellig niet mijden als het prinselijk paai de ceremonie vanaf de tribune zou volgen. „Nu word ik, als ik er bij ben, "'gedwongen mee te gaan in een zaak, die hun aangaat", zo is zijn mening. Met zijn wegblijven wil mr. Slote maker overigens niet alleen demon streren tegen de aanwezigheid van het prinselijk paar. „Het gaat tegen de regering en de meerderheid van de Kamer. Alles wat in de oorlog ge beurd is, wordt in betekenis ver laagd. Het Nationale Monument geldt nu ook al voor de slachtoffers van de koloniale oorlogen in Indo nesië. Er is een devaluatie aan de gang van wat er in de Hitler-tijd is gebeurd", meent hij. ten. Ook tegenover zijn vroegere pro motor of „uitvinder" Reynaud heeft De Gaulle in latere jaren echter be wezen dat persoonlijke erkentelijk heid een begrip was dat zijn woor denboek niet vermeldde. In 1958 droeg Reynaud bij aan de terugkeer van de generaal aan de macht en nam hij uit diens handen de benoe ming aan van president van een co mité van staatsrechtsgeleerden en politici die een nieuwe grondwet voor de vijfde republiek moest ontwerpen. Toen de generaal als president der republiek die grondwet, die niettemin dus op zijn maat gesneden was, evenwel hanteerde, zoals het hem uitkwam, werd de breuk tussen bei de mannen onvermijdelijk. Die breuk verscherpte zich nog eens toen De Gaulle in zijn Europese en At lantische politiek standpunten ver dedigde en innam die Reynaud als verraad jegens de Westelijke wereld beschouwde. In woord en geschrift heeft Reynaud tot zijn dood die denkbeelden van zijn vroegere be schermeling bestreden. Fysiek leek Reynaud tot het laat ste moment bijna onverslijtbaar en vorige maand konden wandelaars in het Bois de Boulogne de 87-jarige staatsman 's ochtends vroeg nog ont moeten terwijl hij in korte broek en in draftempo zijn twee of drie da gelijkse kilometers aflegde om in vorm te kunnen blijven. Een vorm die heel wat mannen die nauwelijks de helft van zijn jaren telden moch ten benijden. VRAGEN OVER OPTREDEN VAN HAAGSE POLITIE Mevrouw Singer-Dekker, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA, heeft de ministers van Binnenland se Zaken en Justitie schriftelijk ge vraagd een onderzoek in te stellen naar het optreden van de Haagse politie op Prinsjesdag. Het kamer lid doelt op de berichten in de pers. volgens welke op Prinsjesdag in Den Haag: a) een NTS-cameraploeg en enige vertegenwoordigers van de pers, onder wie de persfotograaf H. de Bakker, door de politie in de uitoe fening van hun werkzaamheden zouden zijn belemmerd, waarbij de heer H. de Bakker een klap in het gezicht zou hebben gekregen b) een jongeman door enige agen ten zou zijn mishandeld; c) verschillende personen door de politie uit het publiek zouden zyn verwijderd, uitsluitend op grond van hun uiterlijk. Mevrouw Singer-Dekker wenst, dat de ministers de uitslag van hun onderzoek aan de Kamer medede- Zwolsman volgend jaar met pensioen In de jaarlijkse aandeelhouders vergadering van .de Ver. Vorsten- landsche Cultuurmaatschappij (WC) heeft de heer R. Zwolsman lid van de Raad van bestuur van de Exploi tatie Maatschappij Scheveningen (EM.S.) en tevens de enige commis saris van de V.V.C., meegedeeld dat hy volgend jaar met pensioen hoopt te gaan. Aanvankelijk zou de heer Zwolsman al dit jaar zijn directie functie in het E.M.S.-concern neer leggen, maar de thans vrijwel afge sloten consolidatie en reorganisatie van de groep heeft meer tijd gevergd dan hij heeft kunnen voorzien. De heer Zwolsman wil het roer pas uit handen geven als de afronding van het concern haar beslag heeft gekre gen. De heer Zwolsman zal echter in de toekomst als president-commissaris i smaadschrift m het geschil tussen de van diverse andere verenigingen een I hoogleraren Hoytirak en Colpa. Het rol in de zakenwereld blijven spelen. I gaat hierbij om een anonieme brief Vordering van officier De officier van Justitie, hoofd van het Amsterdamse arrondissements parket, mr. J. F. Hartsuiker, heeft bij de rechter-commissaris een vorde ring tot het instellen van een gerech telijk vooronderzoek tegen N.N. (een onbekende dader) ingediend wegens ADVERTENTIE Uit vijfjarenplan blijkt: Het tweede vijfjarenplan van de Poolse visserij (1961-1965) betekende een waar keerpunt voor deze tak van bedrijf, aange zien de activiteiten van de vloot uitgebreid werden tot buiten de visserijgronden van de Baltische Zee en de Noordzee. De resultaten van deze wijzigingen zijn uitzonderlijk als wij een blik werpen op de visserijexpansie gedurende de laatste twintig jaar. Waar er gedurende de periode 1946 op de visserijgronden van het cen traal- en noordwestelijke gedeelte de Atlantische Oceaan vanaf tot 1960 weliswaar een jaarlijkse pro ductieverhoging kon waargenomen worden, die evenwel nooit de 20.000 ton overschreed en een gemiddelde van 10.300 ton bdroeg, ging die ge middelde produktiestijging geduren de de periode 19611965 stijgen tot een gemiddelde van 22.000 ton meer-produktie per jaar. Deze uitstekende resultaten staan ln nauw verband met de beslissing ook de visserij te gaan uitoefenen Discussie komt op gang „Voor niets gaat de zon op" en ,,De zon gaat op, voor niets" zijn de slagzinnen geweest van een nieuwe groep pleiters voor de invoering van zomertijd in ons land. Gistermiddag, bij het be gin van de herfst, kwamen de zomerse overwegingen aan het licht van de Federatie van Junior Kamers in Nederland en de Ju nior Kamer 's-Gravenhage, die in een brochure hun zienswijze op de voor- en nadelen van de wederinvoering van zomertijd hebben neergelegd. De kansen op redding van Ame rika's door de ruimte tollende Sur- voyer II zijn als verkeken te beschou wen. De wetenschappelijke ambtenaren van het atraatvoortstuwingslaborato- rium in Pasadena zullen echter tot het laatste blijven streven naar een redding van dit ruimteschip dat voor een zachte landing naar de maan onderweg is. Op het ogenblik wijst alles erop, dat het ruimteschip op de maan te pletter zal slaan. De landing vindt komende nacht om 3.58 uur Neder landse tijd plaats. Een wederinvoering, want Nederland I heeft reeds zomertijd gekend van 1916 tot 1945, waartegen onder druk van de boeren enkele malen een wetsontwerp tot afschaffing werd ingediend, dat echter niet de meer derheid in het parlement behaalde. Vertegenwoordigers van de Junior Kamer hebben gisteren de eerste ge- schriftjes met zomerse ideëen aan geboden aan minister Vrolijk (Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en staatssecretaris Bakker (Economische Zaken). Negenduizend exemplaren vielen vanochtend bij het eerste daglicht in de brievenbussen van ministers, bestuurders van pro vincies, gemeenten e.d. en zullen naar de Junior Kamer hoopt de discussie over de invoering van de zomertijd weer op gang brengen. De Junior Kamer komt in de bro chure tot een uitslag van 74 ten gunste van de zomertijd. Als voor delen worden opgesomd: recreatie; een extra-uur openluchtrecreatie. Va kantie: één uur meer daglicht bete kent een verlenging van de vakan tie, toerisme. Volksgezondheid: het zonnetje en de frisse lucht zijn zo gezond, lager energieverbruik voor verlichting van straat en huis, de veiligheid op de weg, die bevorderd wordt, doordat men langer by dag licht kan ryden, en de werkomstan digheden voor scholen en bedryven, doordat een uur in de middag door een koeler ochtenduur wordt vervan gen. Nadelen zijn er volgens de Junior Kamer voor het verkeer tussen de twee landen, die beiden niet 'n zomer - tyd kennen, voor de tuinbouw en voor de mensen, die ploegendienst verrichten. Voordelen De Junior Kamer hoopt, dat de Invoering van zomertyd in meer lan den tegeiyk zal kunnen plaatsvin den. Internationaal gezien is er echter niets nieuws onder de zon: zomer tyd wordt toegepast in een groot aantal landen, waaronder Groot- Brittannië, Italië, Portugal, Polen, Saoedi-Arabië, Brazilië, Hongkong en in 28 staten van de Verenigde Sta ten van Amerika. Als voorbeeld geeft de Junior Ka mer in de brochure: zondag 16 april 1967 om 02.00 uur 's ochtends wordt de klok één uur vooruitgezet tot 03.00 uur en zondag 24 september 1967 wordt de klok om 02.00 uur een uur teruggezet. Resultaat: volgend jaar zomer een uur per dag langer zonlicht, als de zon tenminste zou willen schijnen en als het in 1967 zo ver zou komen. 1960. Het vyfjarenplan had ook een zeer merkbare invloed op de uitbreiding van de vloot en de structuur ervan. Nieuwe vaartuigen kwamen in de vaart, waaronder 14 fabrieksschepen met een tonnenmaat van 39.300 ton, 15 vriestreilers met globaal 27.500 ton en 12 conventionele treilers met een inhoud van 1000 ton per schip. Vloot Het aantal verouderde eenheden of vaartuigen die niet langer rendabel zün, werden vervangen door nieuwe motortreilers. In 1961 omvatte de Poolse vissersvloot nog 64 stoomtrel- lers met 'n totale inhoud van 39.800 ton. Dit potentieel ls ondertussen ln 1965 gedaald tot 53 eenheden van 34.600 ton. Parallel met de wederop bouw van de vloot werd ook de groot te van de schepen opgevoerd. De ge middelde capaciteit van de vloot be droeg in 1959 118.7 ton per eenheid, in 1963 bereikte dit cyfer reeds de 150.7 ton om in 1965 215.6 ton te be reiken. 4 Dat mede door de ruime uitbrei ding van de vissersvloot vanzelfspre kend ook de produktie moest sty- gen, lag voor de hand. Zo kon tij dens de periode 19611965 de jaar- produktie opgevoerd worden van 168.347 ton, tot 280.000 ton, of te wel ruim 66 Ook het aandeel van de respecti vely ke vissery gronden in deze jaar- pioduktie onderging merkbare wy- ziglngen. Bedroeg in 1961 de produktie van de traditionele Baltische Zee en Christina lid van Magna Pete Sinds gisteravond is Prinses Chris tina lid van de Groningse vrouwe- Ujke studentenclub Magna Pete. Sa men met ruim 500 Groningse studen tes kwam zy naar de Drentse hoofd stad Assen, om er in het restaurant Bellevue, waar de vereniging haar nieuwe leden inaugureerde. Prinses Christina nam deel aan 'n souper en werd evenals haar collegae studentes verwelkomd door de praeses van Magna Pete, mej. J. M. A. Struyk. Ze was er getuige van hoe eerste jaars-studentes van Magna Pete een „musineeltje", een programma van muziek en toneel, op de planken braohten. Noordzee nog 98 van de totale aanvoer, dan produceerden deze tra ditionele gronden ln 1965 nog slechts 71 van de totale aanvoer, terwyi de resterende 29 afkomstig was van de visserygronden op de Atlan tische Oceaan. In 1960 werd de Centrale gebieden van de Atlantische Oceaan nog niet door de Polen bevist, doch in 1965 bedroeg de vangst reeds 24.234 ton, die jaarlyks steeg. Hetzelfde zien wy met de bevissing van de noordwes telijke Atlantische Oceaan, waar de produktie steeg van 400 ton in 1960 tot ruim 56.500 ton in 1965. Nieuwe soorten Door de wyzigingen, die zich voor deden inzake de bewuste gebieden, deed zich een structuurwijziging voor wat betreft de aangevoerde vissoor ten. De thuismarkten werden be voorraad van nieuwe vissoorten zo als roodbaars, heilbot, horsmakreel en Afrikaanse soorten. De haringaanvoeren stegen in ver- gelyking met 1960 met 30520 ton (33 de ka bel j au waan voeren met 15.186 ton (30%). In 1965 was er an- derzyds een merkbare sty ging van het aandeel der produktie van oceaanvis, voordien nog onbekend op de Poolse markten. Zo werd achtereenvolgens byna 25.000 ton roodbaars aangevoerd, 1035 ton heilbot, 4850 ton horsma kreel en 14.000 ton Afrikaanse vis soorten. Door de ruime vangsten ln deze verafgelegen gebieden was het economisch verantwoord deze visse rij uit te oefenen. De kosten der vangsten op de ver ste gebieden (Labradorgrinden), ge legen op 3500 myi van de thuisha ven, waren slechts 7% hoger dan die van een 17-meter kotter, welke in de Oostzee viste. Als gevolg van deze modernisering van de vloot is het kwantum aan arbeidskracht sterk gedraaid. Zo be droeg het aantal man voor het ver werken van 100 ton vis op een trei- ler 4 en slechts 2 op een fabrieks- schip of Vriestreiler. Produktie omhoog Het kwantum diepgevroren vis steeg van 2L300 ton in 1960 tot 58.000 ton in 1965. Vooral de fabriekssche pen en vriestreilers hebben hier ln een voorname rol gespeeld. Ook de produktie van gezouten vis steeg merkbaar en wel van 58.700 ton in 1960 tot 65.900 ton in 1965. De pro duktie van vismeel bedroeg 12.000 ton, doch deze was onvoldoende voor de binnenlandse behoeften, zodat er nog grote importen van dit artikel plaats vonden. In het kader van het huidige vyf jarenplan (19661970) zal speciale aandacht worden besteed aan het opvoeren van de produktie en wel in het byzonder die van de verre vissery. Voor een nog intensievere vissery wordt gebruik gemaakt van pelagische netten. In 1970 hoopt men de produktie te hebben opgevoerd tot 470.000 ton, of 69 meer dan in 1965. De begroting per visgrond wordt dan als volgt: Atlantische wateren 260 000 ton, Noordzee en aangrenzende gebieden: 120.000 ton, Oostzee; 90.000 ton. van 7 april 1964, die voor prof. Hoy» tink beledigingen bevat. De officie» heeft tegelijk de rechter-commissar» verzocht een schriftkundige te benoe men om te pogen via het handschrift de schrijver van de brief te kunnen identificeren. Prof. Hoytink heeft, zoals bekend, als gevolg van dit ge schil indertijd ontslag genomen als hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam en een benoeming aan vaard aan de Universiteit van Shef field (Engeland). De rijksrecherche heeft in op dracht van mr. Hartsuiker een on derzoek ingesteld en op grond van dit rapport over haar voorlopig af gesloten onderzoek heeft mr. Hart suiker genoemde vordering bij de rechter-commissaris ingediend. Hier» mede is dan voldaan aan een verzoek van de reotor-magnificus van de universiteit van Amsterdam, die deze in mei J1 aan de procureur-generaal in Amsterdam deed, om een gerech telijk vooronderzoek naar d dader te doen instellen. Volgens de ree tor - magnificus, prof. mr. J. van der Hoeven, is de bewuste brief geschre ven aan een geadresseerde buiten da universiteit de scheikundige dr. J, van Dranen door iemand, die be hoort tot de kring van de universi teit. De indirect by dit hoogleraren- conflict betrokken dr. Van Dranen, die zegt de brief te hebben ontvan gen. heeft in september jl tevergeefs gepoogd om via een voorlopig getui genverhoor door een rechter-com missaris te doen vasstellen of inder tijd prof. Colpa voor de ereraad van drie hoogleraren, die tevergeefs had gepoogd in het. conflict te bemidde len, zou hebben verklaard dat ds. Van Dranen zelf deze anonieme brief had geschreven. De hoogleraren be riepen zich echter op hun verscho ningsrecht. Dr. Van Dranen zelf schryft de brief toe aan prof. Colpa, Ir. F. Posthuma „Nederland is onderontwikkeld" zy het wat badinerend bedoeld loog zyn mededeling er niet om. By de opening van de Gulf-research-la- boratoria in Europoort zei ingenieur F. Posthuma, directeur van Rotter dams havenbedryf, gistermiddag: „Op het gebied van de industrialisa tie, die een van de belangrijkste py- lers zal moeten zyn voor onze toe komstige welvaart, is Nederland een onderontwikkeld land. Het bewys; het inkomen per hoofd van de be volking is in Nederland, met uit zondering van Italië (dat worstelt met het probleem van het arme zui den) het laagste van alle Westeuro- pese landen en zelfs lager dan in Finland. En dat land beschouwt de Wereldbank als een ontwikkelings land. De conclusie ligt voor de hand, dat ons land op het gebied van in dustrialisatie ook onderontwikkeld is". Ir. Posthuma zei meer behartens- waardige dingen, „wy met onze or deningsmentaliteit en nog te geringe industriële ervaring, moeten in de huidige periode van welvaart, die ten dele slechts schyn is, ons ervoor hoe den dat wy het industriële klimaat niet verslechteren. Het is de hoogste tyd dat men het publiek op een meer positieve wyze tracht te hein- vloeden. We zyn nu al, gezien de in vesteringsbeperkingen, te arm om alleen maar in termen te denken van „potverteren", „recreatie" en „onwrikbare ruimteiyke ordening". Ons beleid moet zo elastisch moge- ïyk zyn om te allen tyde aan de be hoefte van de voortschrydende in dustrialisatie te kunnen voldoen". Naar de mening van ir. Postuma ia het beter de consumptieve bestedin gen te beperken, om zó de noodza- kelyke infra-structuur ln de ruimste zin van het woord, dus o.a. inclusief opleidingsmogeiykheden, te financie ren, opdat de welvaart in ons land in de toekomst verzekerd wordt". Voor zeven ton aan sigaretten en tabak gestolen Als politiemannen verklede over vallers roofden gisteren sigaretten en tabak ter waarde van 700.000 gulden uit twee grote vrachtwagens, die uit Londen naar een opslagplaats in Paddock Wood ten zuiden van Lon den reden. Enkele kilometers voor Paddock Wood hielden de mannen in de po- litie-unifonnen de wagens tegen. Zij stonden naast een auto die sprekend leek op een witte poli tie-auto. De chauffeurs weigerden uit hun cabines te komen, omdat zy waren gewaar schuwd teren bandieten in politic- uniform. Toen kwamen zes lieden met jachtgeweren uit het struikge was te voorschijn. De chauffeurs en de by rijders probeerden de bandieten te weerstaan, maar tenslotte moesten zy toch het onderspit delven. Zy werden vastgebonden en kregen eer» prop in de mond gestopt en werden in een vrachtwagen gegooid. Tien uren werden zy rondgereden en ten slotte vijftig km van de plaats van de overval onder een boom gegooid in het grote woud van Epping, ten zuidoosten van Londen. De mannen wisten zich los te maken en konden de politie waarschuwen. De vrachtwagens zijn met de in houd spoorloos verdwenen. De ver zekeringsmaatschappij heeft een be loning van 70.000 gulden uitgeloofd.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 13