Op Haagse Plein vielen harde en rake klappen Klap in Senaat Automobilist moet weer veren laten Silbernagel voelt niet veel meer voor dienst op duikboot HAAGi; AGEND Vervolg van pag. 1 LEIDSCH DAGBLAD Geen gewonden Kustvaarder ramde pont In een dichte mtst zijn vanoch tend omstreeks 10 min. over acht op het Noordzeekanaal ter hoogte van Velsen de 489 ton metende Neder landse kustvaarder Waverstroom en de rijkspont nummer zeven tussen Velsen-Zuid en Velsen-Noord met elkaar in aanvaring gekomen. De Waverstroom ramde de pont aan stuurboordachterzijde, waar tiental len mensen stonden. Alle voetgan gers, fietsers en bromfietsers die hier stonden, wisten opzij te sprin gen en kwamen met de schrik vry. Er zijn geen gewonden. De pont heeft in de overkapping aan stuur boordzijde flinke schade opgelopen. De Waverstroom heeft haar reis van zee naar Amsterdam kunnen voortzetten. Met Mao's boek in de hand afval ophalen Het persbureau Nieuw China meldt, dat in verscheidene delen van China waar geen riolering is, leden van de Rode Garde de leerstel lingen van Mao in de hand zijn begonnen te helpen by het opha len van de faecaliën. De oude werk man Sjih, die dat werk al dertig jaar doet, zegt er van: „Het doet er niet toe hoeveel faecaliën ze kunnen dra gen. Waar het op aankomt is, dat ze het belang inzien van het ver richten van handenarbeid. Men ruimt niet alleen de afval op, maar bestrijdt tevens het kapitalisme en revisionisme. Vroeger meed de bour geoisie ons als de pest, maar onder de leiding van de party en van Mao worden wy de bouwers van een nieu we maatschappij. We zijn nog nooit zo gelukkig geweest als de laatste tyd". Vervolg van pagina 1 Hoewel de Haagse recherche, versterkt met tien Amsterdamse collega's van het bureau Singel, waar men ervaring heeft met samen scholingen rond „Het Lieverdje", uitgebreide voorzorgsmaatregelen had getroffen, kwamen gisteren niettemin drie rookbommen in de „gouden" stoet terecht, Eén op de heenweg bü de Plaats, twee op de terugweg: op de Lange VijvOrweg en wéér bü de Tlaats. Ook werd 's mid dags op het plein nog met rookbom men geworpen, waarbij een projec tiel terecht kwam in een wegens de opstopping stilstaande C.D.-auto met inzittenden. Het portier was opengerukt door jongelui. Gister avond werden tüdens de taptoe op het Plein nog slierten grüze rook gesignaleerd, maar van ongeregeld heden was toen geen sprake meer. Het aantal gewonden is giste ren zeer beperkt gebleven. By een charge in de Kleine Kazernestraat, toen de politie gisterochtend ver geefs het provo-raadslid De Vries wilde aanhouden, werd een recher cheur door een jeep tegen een muur klem gereden. Met een wond aan het hoofd werd hij naar een rode-kruis post afgevoerd. Kort na het voor- by trekken van de gouden koets kreeg de 4-jarige Nannie Wassenaar uit Katwyk een rookbom in het gezicht. Het kind werd met een opgezette wang naar een E.H.B.O.-post ge bracht en bleek een lichte brand wond te hebben opgelopen. Een pro vo slingerde het projectiel op het Lange Voorhout op de route. Een agent van de ploeg politieman nen, die met het oog op dit soort incidenten overal langs de route wa ren geposteerd, vatte de hete, smeu lende bom met zyn speciale as- best-handschoenen aan en wierp Ierland in 1970 lid van EEG? Ierland hoopt tegen 1970 lid te zyn van de Europese gemeenschappen. Dit heeft de Ierse minister van Bui tenlandse Zaken, Aiken. gisteren in Brussel verklaard na besprekingen te hebben gevoerd met leden van de Europese Commissie. Op een pers conferentie voegde de Ierse minis ter er onmiddellyk aan toe, dat beslissend echter de vraag is, wan neer de onderhandelingen over de toetreding van Groot-Brittannië tot de „zes" zullen worden hervat. Ier land neemt het standpunt in. dat het toetreden tot de gemeenschappeiyke markt geiyktydig met of kort na de Britse toetreding dient te geschieden. Het was het eerste contact van de Ierse minister met de Europese Com missie, sinds het Franse veto in 1963 leidde tot de breuk in de onderhan delingen over het Britse lidmaat schap van de „Zes". Aiken legde er de nadruk op, dat Ierland geen tus senoplossing in de vorm van een as sociatie wenst, maar uitsluitend het volledige lidmaatschap. Mail dood door kolendamp (Van onze Utrechtse correspondent) Een buurman heeft gistermiddag het echtpaar P. W. van Zwieten in Utrecht in de woonkamer gevonden, waarbU bleek dat de 80-jarige man was overleden terwUl de 79-jarige mevrouw H.E.G. van Zwietenblck nog tekenen van leven vertoonde. Het echtpaar werd zondagavond het slachtoffer van kolendampver giftiging die ontstond omdat er ge stookt werd terwyi de püp vol roet zat. Het was de buren el opgevallen dat de deuren dicht bleven en de gor- dynen gesloten. Terwyi het geluid van de t.v. wel gehoord kon worden. De buurman forceerde de achterdeur, waarna hy zag dat de kranten en de post van maandag en dinsdagoch tend nog in de brievenbus zaten. Hy begaf zich direct naar de woon kamer waar hy het echtpaar vond m een stoel voor de t.v. Mevrouw van Zwieten is onmiddellyk per ambu lance overgebracht naar het beade mingscentrum van het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. haar opzy, waarbij de bom het kind raakte. Een commissaris van politie maakte het busje met brandbare in houd vervolgens onschadeiyk. Zonder pardon „Zonder pardon zullen wy optre den", zo had de Haagse politie te voren aangekondigd. Er is ook ge slagen en hard. Die klappen vielen 's middags, na de officiële plech tigheid tydens een straatoproer op het Plein. Toen het publiek na het passeren van de stoet naar huis trok, stroomden enige honderden jon geren naar dit plein achter het Bin nenhof. Hoewel zy geen demonstra tie hielden en zich slechts in groep jes verzamelden, werkte dit „zo maar" staan van deze provo's uiter mate prikkelend. Misschien niet voor de toeschouwers, dan toch zeker voor de politie. De Jeugd werd verjaagd. Hoewel het publiek en de ter plaat se vertoevende journalisten er dui- deiyk anders over oordeelden, meen de de leiding van het Haagse poli tiekorps gisteravond: „Ons is van een geëniotioneerd raken van deze agenten niets gebleken". Niette min werden by de relletjes drie fo tografen en twee verslaggevers ge arresteerd en afgevoerd, waarby en kele bovendien verdwaalde, doch rake klappen opliepen, De arrestan ten werden soms urenlang vastge houden. Protest De Nederlandse Vereniging van Foto-journalisten heeft gisteravond twee telegrammen verzonden, waar van er een gericht was aan de mi nister van Binnenlandse Zaken en 't andere aan de minister van Justitie, met de volgende inhoud: „Het bestuur protesteert tegen mo lestatie van leden door de Haagse politie en de onwettige in beslagne ming van foto-materiaal. Het be stuur beschouwt dit optreden als een inbreuk op persooniyke vryheid en de vryheid van drukpers. Htt ver zoekt krachtige maatregelen ter voor koming van herhaling". Ook de Haagse Journalistenvereni ging heeft geprotesteerd tegen wat zy noemt onbeheerst optreden van po litie tegen journalisten en persfoto grafen". Na een uur links en rechts char geren. arriveerde om kwart voor vyf de Haagse commissaris Onder- delinden met twintig man aflossing. Hy nam de leiding op zich en een half uur later was het Plein leeg Een zich heftig verzettende ■provo ivordt door twee politie mannen hardhandig weggevoerd, I terwijl een derde agent de bril I van de jongeman opraapt. Foto- graf en schieten toe om het hef- tige tafereeltje vast te leggen. I en de rust teruggekeerd. Zyn tak- i tiek was even eenvoudig als doeltref- ifend: alle jongelui en toeschouwers het plein afsturen en niemand meer toelaten. Het verkeer werd kortston dig omgeleid. j „In een periode, die zoveel leed I heeft gebracht stond de heer Adams naast natlonaal-socialistisch Duits land. Hij ijverde voor aansluiting. Hij was bereid land en volk te ver raden. Thans treedt hü weer voor het voetlicht. Hü zal mede beslissen over toekomst van land en volk. Daartoe heeft hü moreel naar zün mening niet het recht", zo besloot ir. Baas zyn toespraak in de Senaat, Er ontstond rumoer in de Kamer. De heer Adams, die van tyd tot tyd met een zakdoek over zyn hoofd had geveegd, zat ijverig aantekeningen te maken. Hy bleef schryven en zweeg, de hele vergadering door. Toen voorzit ter Mazure de hamer pakte om de vergadering te sluiten boog ir. Adams zich naar een ambtenaar en fluister de iets. Via de griffier kreeg de voor zitter een papiertje met de aanteke ning, dat de heer Adams wellicht het woord zou willen. 18.40 per jaar (Van onze Haagse correspondent) De automobilist, toch al zwaar belast door de tydens de laatste jaren steeds stijgende benzinepryzen en de kort geleden met 65 procent opge trokken motorrijtuigenbelasting, zal by de verwerkelyking van de plannen van de regering, opnieuw enige veren moeten laten. In de eerste plaats zal men 4 ct. per liter voor de benzine meer moeten gaan betalen,; waarmee alle voordelen van de ten gevolge van de benzine oorlog gezakte prijzen teniet worden gedaan, en in de tweede plaats stygt de wegenbelasting weer met tientallen procenten. Op het ogenblik betaalt de autobezitter per 100 kg wagengewicht f 13.20 per jaar. De nieuwe belastingverhoging zal dit bedrag brengen op f 18.40 per jaar. Iedereen kan uitrekenen wat hy zal moeten gaan betalen, als men in het oog houdt, dat wordt afgerond op 100 kg. dus byv. 840 kg naar 800 en 860 naar 900. In onderstaand lystje hebben wy de bedragen byeen- gebracht, die voor enkele populaire merken op tafel moeten worden gelegd. Betaalt men per 3 maanden, dan wordt per tydvak f 2.- extra berekend. oud nieuw Austin Seven 79,20 110,40 BMW 700 i92.40 „128,80 BMW 1800 „114,40 „202,40 Chevrolet 211,20 „294,40 Citroen 2 CV 79.20 „110,40 Citroen ID/DS 158.40 „220,80 DAF 92.40 „128.80 DKW Audi „132.— „184.— Fita 500 79.20 „110.40 Fita 850 92.40 128.80 Ford Taunus 12 M105.60 „147.20 Ford Cortina 105.60 „147.20 Mercedes 220 „171.60 „239.20 Opel Kadett 92.40 „128,80 Opel Rekord 132.— „184.— Peugeot 404 132— „184.— Renault 4 79.20 „110,40 Renault 16 „118,80 „165,60 Simca 1000 92.40 „128.80 Simca 1300 132.— „184.— Trabant 79.20 110,40 Volkswagen 1200 - 92.40 „128,80 Volvo 544 „132,— „184.— MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Hoge raad der Nederlanden Aan mr. dr. E. Tekenbroek, is op zyn verzoek, met ingang van 17 januari 1967, eervol ontslag verleend uit zyn ambt van raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden in Den Haag. onder dankbetuiging voor de langdurige e:i belangryke diensten door hem ln dit ambt aan den lan de bewezen. Baggermolen gekapseisd De heer De Vries uit Heemstede, vis sende aan de noordkant van het Noordzeekanaal was er gistermid dag vermoedelyk de enige getuige van, toen plotseling de grote bagger molen Ajax baggerde aan de zuid kant van het kanaal, kapseisde. Vermoedelyk is een geladen zand bak scheef gevallen en gedeelteiyk gezondken onder de bakboordsbun. De bakboordsbun is vervolgens lekgesto- ten. Deze bun vulde zich snel met water, het gevaarte begon gevaar- ïyk over te hellen. De bemanning kon zich op het laatste moment in veiligheid stellen. Ford verhoogt prüzen De Forc Motor Company heeft de pryzen van de personenautomodellen 1967 iets verhoogd. De maatschappü deelde mede dat deze verhoging niet vol doende is om de stijging van de arbeids- en materiaalkosten, te compenseren. De verhoging bedraagt ongeveer vyfentwintig dollar per auto of minder dan één procent. De nieuwe pryzen kunnen overigens niet zonder meer met de oude wor den vergeleken, omdat sommige ac cessoires die apart verkrijgbaar wa ren tot de standaarduitrusting van de nieuwe modellen behoren en om gekeerd. Omgekomen Twee deelnemers aan een Pakistaanse bergbeklim- mingsexpeditie zyn omgekomen by een poging by slecht weer een top van de hinoekoesh keten te bedwin gen. De slachtoffers zijn een 50-ja- rige Amerikaanse ingenieur. Mc- Carthur, en een jong Duits meisje, Ulricha Führst. Boete De leider van de Ameri kaanse nazi-party, Rockwell, is gis teren tot 1400 gulden boete veroor deeld wegens ordeverstoringen ty dens rassenrelletjes welke eerder de ze maand in Chicago plaatshadden. Onder de boom De autoriteiten van München die besloten dat alle provo's van de stad geregistreerd moesten worden, zyn op onverwach te moeilykheden gestuit. Een geval als dat van de 21-ja- rige Falk Schliebe is aan de orde van de dag: hy gaf als verbUjf- plaats de Engelse tuin op, een van de geliefdste parken van Munchen. Daarop kreeg hy een document met zegels waarop zyn adres als volgt luidde: „Engelse tuin, München, nachtverbiyf onder de grote boom op het grasveld". Een veel beproefde politiefunktio- naris zei: „We moeten die provo's nu eenmaal registreren. Wat kun nen we anders doen?" Terug naar Iusland Het Ame rikaanse ministerie van Buitenland se Zaken heeft gisteren meegedeeld dat een Russische visser die onge veer een Jaar geleden politiek asiel vroeg in Amerika nu van gedach ten is veranderd en naar zyn eigen land is teruggekeerd. BUITENLAND Taylor benoemd President Johnson heeft de 56-jarige vlce-ad- miraal Taylor, expert op het gebied van militaire spionage, benoemd tot onderdirecteur van het CIA, het centrale inlichtingenbureau. Hy volgt Richard Helms op, die dit jaar di- recteur van het CIA is geworden. Bloedbad In het Braziliaanse dorp Palmeiras, ongeveer 80 km van Goiania. zyn in het afgelopen week einde 7 personen om het leven ge komen, nadat drie jongelieden wa ren gearresteerd tydens een dronke- manstwist. De Jongelieden trokken echter hun revolvers en doodden drie politiemannen. Daarop werd een der schutters neergelegd en vervolgens nog een politieman. Een woedende menigte maakte zich toen meester van de twee overgebleven vechters bazen en lynchte hen. Boeddha-beeld Op een beboste berghelling ten oosten van Doesjanbe de hoofdstad van de Russische repu bliek Tadzjikistan, is by opgravin gen een elf meter hoog Boeddha beeld gevonden, zo meldt Tass. De ontdekking werd gedaan door een ex peditie die ter plaatse de overbiyfse- len van een boeddhistenklooster uit de zevende tot achtste eeuw blootlegt. Prof. Mazure liet de hamer val len. De vergadering was voorby. Meteen kwam de heer Adams in ac tie. Met heftige gebaren begon hy tegen de voorzitter te praten. Mop perend verliet hy de zaal. Opzwellen In de koffiekamer viel vervolgens de klap, die het oog van de boeren- senator alras deed opzwellen. De ge beurtenissen brachten nogal tumult teweeg in de gangen van het Eerste- Kamergebouw. De heer Baas, die de politie waarschuwde, vertelde dat hy op de belediging van de heer Adams („Jy, Proleet!") „zuiver menseiyk" reageerde „door hem een blauw oog te slaan". Prof. Mazure lichtte toe, waarom hy de vergadering had gesloten; „Na de verklaring van de heer Baas ver wachtte ik, dat de heer Adams het woord zou vragen. Ik heb daarom zeer langzaam gezegd, dat wy over gingen tot de orde van de dag, daar- by de heer Adams in het oog hou dend. Toen hy van deze gelegenheid geen gebruik maakte nam ik aan. dat hy van het woord afzag". Over het briefje dat hy op het allerlaatste ogenblik kreeg toege schoven, zei de heer Mazure: „Ik achtte mü niet geroepen de vergade ring te verlengen om te informeren of de heer Adams Inderdaad het woord wilde, omdat ik het moment in een reeds verlopende vergadering daarvoor niet geschikt achtte". „Geen stijl" De heer Adams drong zich tussen de mensen, die naar de heer Mazure luisterden en zei heftig: „Het is geen styi my na zo'n belediging geen weerwoord te geven. Ik zag de ver gadering op haar eind lopen en heb toen de ambtenaar aangeschoten om te zeggen, dat ik het woord wilde". Even later snelden beide boerense- natoren naar de overkant van het Binnenhof. Ze kwamen terug met WOENSDAG Geref. Jeugdhuis (Breestxaat 19). Kon. Ned. MIJ voor Tuinbouw en plantkunde. Spr. dhr. J. C. van Keppe' over „ontstaan en ontwikkeling der tuinen in het Hollandse blnnendum- gebled", 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4 6 uur nam. DONDERDAG Breestraat 19: Oud Geref. Gem. on der 't kruis. Spr. evang. C. d. Schans, Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur non. Rest. Van der Heijden: Ver. voor Pe dagogiek. Spr. pater W. J. Graaff en dhr. w. M. van Andel over „Gezag nu". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Openingsconcert K en O. door Resldentle-orke6t o.l.v. Wil lem van Otterloo. Pianist George van Renesse. 8 uur n.m. Willem de Zwijgerlaan 105: Bahai- gespreksavond. 8 uur n.m. VRIJDAG Logegebouw (Steen6chuur 5): NCVB afd. centrum. Spr. dhr. P. J Eijer over „Muziek... spiegel van de Bijbel" 8 u. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. ..Ecclesia" 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit 't Venster. 8 uur nam. Oegstgeest (Groene Kerkje): K en O- concert A'dams StrUkkwartct, 8 uur N.C. Reis V. Herfstwandeling Meyen- del. Vertrek bordes Station. 9 uur voorm. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-bewe- ging. Spr. mevr. dr. E. C. van Trlcht- Keeslng „Het heilige dagelijkse leven", 11 uur voorm. party leider Koekoek, die verklaarde: „wy nemen dat niet. wy zyn geko men om proces-verbaal te laten op maken wegens mishandeling". (De hoofdinspecteur was al bezig met het proces-verbaal voor de heer Baas). „Adams", zo zei de heer Koe koek, „is een heel goed kamerlid. Ik heb hem ook in de oorlog meege maakt. Het is een man, die geen mens kwaad doet. Wat de heer èaas heeft gezegd, is onjuist. Laat hy het maar bewyzen". Ik voorzitter'' Op de vraag, waar hy zich eigen- ïyk mee bemoeide (de voorzitter van de VVD was er ook niet) zei de heer Koekoek „Ik ben de voorzitter. En als er met één van de leden wat aan de hand is dan ben ik erby". De heer Baas, die het boerengezel schap uit de verte gadesloeg, zei: „Voor het eerst na twintig jaar, sinds die eindles, zie ik de heer Adams weer. Jammer, dat hy niet geant woord heeft op myn beschuldigingen, dan had ik misschien met bewyzen en getuigen kunnen komen. Er zyn nog heel wat leerlingen in leven, die destyds by die eindles waren". Prof. Mazur° heeft de heer Adams toegezegd, dat hy zich in de volgen de vergadering mag verdedigen. Of hy dat ook doet? „Dat weet Ik nog niet", zei hy nors, „Ik wil eerst zien hoe het met dat oog afloopt". Het relaas van (le ramp (Van onze correspondent in Washington) Peter Silbernagel, de enige overle vende van de ramp met de West- duitse duikboot „Hai", mag morgen het ziekenhuis in Einden verlaten. Hij vedelde op een persconferentie, dat hij nu niet bepaald staat te springen om weer dienst te nemen op een duikboot. Zoals bekend heeft hij vorige week byna dertien uur in de stormachtige Noordzee doorge bracht voor hü door een Engelse treiler werd opgepikt. SUbermagel vertelde dat hy ten ty- de van de ramp in zyn kooi in het voorschip lag te rusten en dat een officier en een bemanningslid wacht hadden ln de toren. Via de toren kwam overgeslagen water in de ver- biyven, dat er normaal werd uitge- pompt. Plotseling was de waterdich te deur van de machinekamer open gegaan en had een kwartiermeester geroepen dat het schip watermaak- te. Enkele ogenblikken later had de commandant bevolen de zwemvesten en zuurstofapparaten aan te doen, waarna het bevel „redde wie zich redden kan". Een moment was Sil bernagel verlamd van schrik blyven staan waarna hij snel de toren was ingeklommen waar zich acht ma trozen bevonden. De commandant had hen nog aangespoord te sprin gen. Moeilijk De twaalf andere opvarenden had den niet tydig de toren kunnen be reiken. Toen zy in het kokende water te rechtkwamen, bevonden de acht mannen zich ongeveer vier myi van het duikboothulpschip „Lech". Twee uur later moest luitenant-ter-zee eerste-klasse Weise, die geen red dinggordel droeg, de stryd opgeven. De overigen bleven nog een uur by elkaar en werden tenslotte uitelkaar gedreven. Tydens de daarop volgen de nacht dreef Silbernagel geheel al leen rond terwyi hy de lichtes van op de Doggersbank vissende vaartui gen zag. Eerst 's ochtends tegen zeven uur had de bemanning van het Britse vissersvaartuig „St.-Mar- tin" hem gezien. De lamp van zyn uitrusting brandde toen nog. Silber- nagel zei de hoop nimmer te hebben opgegeven. Esperantisten doen voorstel aan de V.N. Op 6 oktober zal een speciale dele gatie van de Esperanto-wereldbond, waarvan zich de hoofdzetel in Ne derland (Rotterdam) bevindt, aan het secretariaat van de Verenigde Naties in New York een voorstel overhandigen voor de oplossing van het talenprobleem in de internatio nale betrekkingen. Het voorstel is tot dusverre onder tekend door 919.895 personen uit 74 landen, onder wie staatshoofden, mi nisters. parlementsleden, taalgeleer den, nobelpryswinnaars, hoogleraren, letterkundigen. Bovendien werd het ondertekend door de besturen var 8840 organisaties, totaal een ledental van 70.345.000 vertegenwoordigend. Het is het meest massale voorstel dat ooit aan een internationale instantie werd gedaan. Onder de ondertekenaars uit Ne derland bevinden zich dr. W. Drees, oud-minister J. J. Gielen, prof. dr C. C. Berg, bestuurslid van de natio nale Unesco-commissie en mr. G. E. van Walsum, oud-burgemeester van Rotterdam. Hogewoerd 175: Wachttor van Jehovah's getuigen. 4 en Ons Centrum (Hooigracht ft Oude Rijn 5: Baptisten) voor oorspronkelijk chrlster evangelist N. v. d. Brugge, j Voorburg, 3 Ryksmuseum voor Volke Avondexcursie Sociëteit 't Roti tentoonstelling „De mens vanj Steenschuur 6: Kerk Christus van de heiligen der dagen. Spr. dhr. Diender, IJ MAANDAG SchouwburgToneelgroep j brengt Henk van Ulsen ln j van een gek", 8.15 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad, 2 ft Zaal Maria Gijzensteeg: Ley niers- en Bloemistenverenigln| 8 uur r—" ZomerzorgKynologenver. Spr. dhr. L. T. S. van Ekdo „Abnormaal werpen by honde DINSDAG Ambachtsschool: Fllmshow V leerlingen der Ambachits Rijksherbarium (Schelpen! Demonstratieavond Kan. Ned, historische Ver., 8 uur nam/Tl Stadhuis wachtkamer troj Zitting Bouwfonds Ned. Gto 78 uur nam. Stadsgehoorzaal foyer) Causerie Jan de Lint over Nederlandse Himalaya-expedltt BIOSCOPEN 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LIDO .Africa Addlo", 1 Dageiyks 2.30. 7 en 9.15 uur. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR „Judlth", 14 Ju l Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. REX .De gevreesde haht i 14 Jaar. Dagelijks 2 30. 7 en 9.15 uur. 2.30, 4.45. 7 en 9 CAMERA —„Gejaagd door (ft 14 Jaar. Dagelijks 2 en 7.3" TRIANON „Zeventien", Dagelijks 2.30, 7 en 9.1ö 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: graflek-exp Chavalit Soemprungsuk. Maan vrijdag 9 uur v.m.6 uur i 10 oktober). Galerie Walenkamp: Expod j lem Breddels, dinsdag t/m do 11 18 uur, vrijdag 11 18 19.30 21.30 uur. (Tot r tober). De LakenhalWerken van terlk en Wout van Heusden, i uur; zond. 1-5 uur. (Tot 17 c De Lakenhal: Dag 10-5 uu 1-5 uur Legermuseum (Pesthulslaw 1 uitzondering van zaterdag vai (zondag 1-5 uur) MolenmuseumMoien „a« s maandags gesloten, dinsdag dag donderdag, vrijdag en van 10 tot 5 uur: zondag van De Ruif Janvossensteeg 6! manente actuele affiche-tent j ling: Dagelijks 10 uur voorm. uur nam. (behalve zaterdag i dag). Ril ksm use um voor Vollm (Steenstraat 1Dag 10-17 tl dags 13-17 uur Rijksmuseum voor VolU ren toonstelling „De men? n J leven en bedrijf van de prehl mens tD het verre en nabije Werkd 10-17 uur: zond. 1! (tot 1 oktober). Rijksmuseum voor de geet der natuurwetenschappen: <iu zond 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden l voor de Eeuwigheid (Egyptlsc ningen en schilderingen uit (1 nale verzamelingen van Belgil derland). Dagelijks 105 uur, t 15 uur (Tot 10 oktober). Avond- en nachtdienst der i) 1 Geopend voor spoedeisende Doeza Apotheek, Doezastraat 21313 en Haven Apotheek, tel 20085. De zaterdag avond- en nachtdienst van i R. van Breest Smallenburg tl dorp wordt waargenomen doc: g uy genii genuor van uw of specialist (of diens waarneil op dokterstelefoon 22222. WOENSDAG 21 SEPTEM Kon. Schouwburg. 20.15 uffi lands Dans Theater met Dani certantes. WEERRAPPORTf (Van hedenmorgen 7 o Amsterdam Aih6ne Den Helder Ypenburg Vllu8tngen Ee'de De Bilt Twenthe Eindhoven Z.-Limburg HclBinki Stockholm Oslo KopenhageD Aberdeen Londen Luxemburg Purijs Be deaux Orenoble NtCe Beriyn Frankfurt N'ipchen ZürlcL Qenêve Wenen Innsbruck Baigrado Barcelona Ma„ric Mallorca Lissabon onbewolkt r-'st hall bew. zwaar bew onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt onb olkt onbewolkt mist o-itx wolkt mist geh bew hah bew licht bew onbewolki ont wolkt onbewolkt half bew.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2