Al voor oorlog negen schepen getorpedeerd VRIJHEID Vielen Amerikanen dorp in China aan? Kunstschatten in Dsn Haag te zien MET EEN ENKEL WOORD Wikle staking in auto-industrie HAAGS AGENDI LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 17 SEPTEMBER ty Ii Irak, rijke oliestaat in het Mid den-Oosten, blijft het binnen landse evenwicht een moeilijk probleem. In acht jaar tijd hebben monarchie, militair bewind, burger regering en wéér militair bestuur el kaar opgevolgd zonder dat dit aan de afwikkeling van de vraagstuk ken, waarvoor het land zich ge plaatst ziet, in belangrijke mate ten goede is gekomen. En in die korte' periode is Irak tot tweemaal toe het toneel van bloedige gebeurtenissen geweest, ongeacht dan nog de harde oorlog met de vrijheidlievende Koer den. Op 14 juli 1958 voltrok zich de anti-monarchistische omwenteling, die het leven kostte aan de jonge Koning Feisal II. diens oom, de re gent Abdoel Illah. en premier Noeri es Said. De levensloop van laatstge noemde bewijst overigens, dat de binnenlandse politiek van Irak ook voor 1958 niet op rolletjes liep. Want toen hij in augustus 1954 opnieuw regeringsleider werd, was dat voor de veertiende maal sinds hij in 1930 op het politieke toneel was verschenen. Noeri es Said is al die jaren, als premier of als leidende figuur op de achtergrond een machtig man ge weest. Toen hij in september 1954 verkiezingen uitschreef bleek nog weer eens, dat hy op grote steun van de kiezers kon rekenen, want 105 van de 112 afgevaardigden be hoorden toen tot zijn „Unie van de Grondwet". En ook de verkiezingen van 1958 wist hy te winnen, zelfs voor de volle honderd procent om dat de oppositiepartijtjes die gang naar de stembus hadden geboycot. Op dat ogenblik stond Noeri es Said in de eerste wereldoorlog mede strijder van de beroemde Engelse overste Lawrence van Arabië in diens actie tegen de Turkse over heersing en ook later een trouw vriend van de Engelsen op het toppunt van zijn macht. Maar enke le maanden later was het afgelo pen, teen generaal Kassem zijn bloedige greep naar de macht deed. Voor het Westen in het algemeen en voor Engeland in het bijzonder was dat een pijnlijke gebeurtenis: Kassem wijzigde de buitenland se koers, trad uit het Verdrag van Bagdad tussen Engeland, Turkijë, Irak en Perzië), annuleerde de mili taire overeenkomst met Washington en sloot een financiëel en econo misch akkoord met het Kremlin. Maar ook Kassems rijk duurde niet lang: nadat vooral de opstand van de Koerden zijn positie sterk ver zwakt had. werd hij op zijn beurt zelf het slachtoffer van een op stand: begin februari 1963 werd hij na berechting door een krijgsraad terechtgesteld. Generaal Aref volgde hem op, maar ook die slaagde er niet in de vele struikelblokken op te ruimen, al zat hij steviger in het zadel dan Kassem. Vn november vorig jaar tot be gin augustus JJ. werd de pe riode van militair bestuur in Irak eindelijk onderbroken door een burgerlijke regering onder leiding van Abdel Rahman al Bazzaz. Het was een verademing, want de pre mier streefde welbewust naar terug keer tot de rechtsstaat, waarin men niet meer bevreesd behoefde te zijn voor de klop-op-de-deur van de poli tieke politie. Typerend voor het be wind van Bazzaz was de grotere vrijheid voor de pers. al betekende die niet aanstonds, dat de bladen konden schrijven wat zij wilden. Ook politieke discussies werden toe gelaten en extremisten, zoals de communisten, werden slechts ver volgd als bleek, dat zij bij samen zweringen waren betrokken. Voorts was het Bazzaz' bedoeling nog dit jaar verkiezingen uit te schrijven. Kortom. Irak was op weg naar in nerlijk evenwicht. Te kort heeft die periode mogen duren. Ruim een maand geleden greep het leger op nieuw in, omdat het, zoals deskun dige waarnemers het formuleeerden, de rol van „voornaamste drager van de revolutie van 1958" niet uit han den wenste te geven. Een minder vriendelijk oordeel luidde, dat de of ficieren, die aan de anti-monarchis tische opstand van dat jaar deelna men, verlies van hun langzamer hand gegroeide voorrechten vrees den De militaire kongsie uit Kas sems gloriedagen schijnt nog even geaarzeld te hebben, toen Nasserge- zinde oud-officieren in juni van dit jaar een poging tot opstand on dernamen. Die poging mislukte, me de omdat zij onder leiding stond van Abdoel Razzak, die door de Kassem- clun als een „buitenstaander" werd beschouwdDe nieuwe leider is thans overste Naji Taleb, en zijn regering bestaande uit zes militairen, negen burgers en drie Koerdenheeft van president Aref opdracht gekre gen te streven naar: versterking van de nationale eenheid, matiging bij het nationaliseren van onder nemingen, versnelde industralise- ring, bespoediging van de landher vorming, versterking van de strijd krachten. het houden van verkiezin gen (op een overigens nog niet vast gestelde datum» en nauwe samen werking met president Nasser, van Egypte. Het is een veelbelovend pro gram, dat met behulp van de jaar lijkse olie-inkomsten van een mil jard gulden uitvoerbaar geacht moet worden. Maar veel zal afhangen van de politieke atmosfeer in het land: onmisbaar is handhaving van de grotere vrijheid, die Bazzaz begon nen was te geven. Radio Peking heeft meegedeeld dat twee Amerikaanse straaljagers op 9 september een dorp in commu nistisch China hebben aangevallen, waarby twee huizen beschadigd wer den en een os gedood. Een van de Amerikaanse toestellen werd bescha digd door vliegtuigen van de Chinese luchtmacht, aldus radio-Peking. Het persbureau Nieuw China zegt dat de Amerikaanse vliegtuigen bo ven Chinees grondgebied waren doorgedrongen, in het autonome ge bied Kwaaigsi Tsjoeang, en opzette lijk Chinese dorpen en de commune leden die daar werkten hebben aan gevallen. „Vliegtuigen van de Chi nese volksluchtmacht stegen direct op om de vijandelijke vliegtuigen te onderscheppen en hebben er een be ken van de kwestie-Vietnam. Russi sche geleerden beschuldigden in hef tige bewoordingen de V.S. van agres sie in Vietnam. In oonferentiekrin- gen was men hierover zo ontsteld, dat men het voortbestaan van de conferentie in gevaar achtte. Deze juffrouw torst twee miljoen op haar slanke vingers Een diamant van 29 karaat en een smaragd uit Columbia (r.) van 29,25 karaat. Waarde van elk der stenen: één miljoen gulden. De beide edelstenen liggen sinds een week in de kluis van een grote bank in Amsterdam. De eigenaar, de handelaar Streep liet ze gisteren voor de ogen van de persvertegenwoodigers flonkeren. Gisteravond kon heel Nederland ze zien in het televisieprogramma van Willem Duys. Maar steeds loas er flink wat politie in de buurt. Vier dagen later hebben Ameri kaanse vliegtuigen bommen gewor pen in zuidwest-China bij de .vriend- schapspas' die naar Noord-Vietnam loopt. Het Chinese ministerie van Defensie heeft scherp geprotesteerd tegen deze actie, aldus het pers bureau. Een Amerikaanse militaire woord voerder heeft op 10 september in Sai gon gezegd dat drie Noord Vietnamese MIG's de vorige dag op twee Ameri kaanse Thnnderchiefs hadden ge vuurd. op 40 km. ten zuiden van de Chinese grens. Hjj zei toen dat de Amerikaanse vliegtuigen een gevecht hadden ont weken en dat er geen schade was aangericht. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken. Rusk, verklaarde gisteravond dat een onderzoek naar de Chinese bewering wordit ingesteld. Pug wash Vergunning voor protestmars De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, heeft aan de ac tiegroep- Vietnam vergunning ver leend voor het houden van een pro testmars morgenmiddag. De stoet zal zich verzamelen by de Dokwer ker en via Dam. Koningsplein, vy- zelstraat, Wteringschans, Museum plein en Van Baerlestraat naar het Vondelpark trekken. Ten aanzien van de mee te voeren leuzen zyn geen afspraken gemaakt tussen de burgemeester en de organisatoren. De protestmars is gericht „tegen het De zestiende Pugwash-conferentie, die in Sopot in Polen is gehouden en waaraan werd deelgenomen door ge leerden uit Oost en West, is gisteren in een mineurstemming geëindigd. Haar traditie van wetenschappelijke objectiviteit kresg een gevoelige klap door de felle uitlatingen in verband met de oorlog in Vietnam. De laatste d2g van de conferentie stond op verzoek van afgevaardigden van Oosteuropese landen in het te- Humanistisch raadsman in strafgestichten De buitenkerkelijke geestelijke verzorging krjjgt door een wijziging van de gevangenismaatregel met in gang van 1 november een eigen plaats in de gestichten van het ge vangeniswezen. Deze wyziging betekent een aan passing van de wetteiyke voorschrif ten aan de infeite gegroeide ver houdingen. Op grond van de gewyzigde gevan genismaatregel kan de geestelyke raadsman van het Humanistisch Verbond in de gelegenheid worden gesteld oriënterende gesprekken te voeren met gedetineerden van wie niet dadeiyk by binnenkomst in het gesticht biykt welke geestelyke ver zorging voor hen aangewezen is. De gedetineerde behoudt het recht om elk contact af te wyzen. Thans is de wettelyke regeling, dat gedetineerden, die niet tot een ker- kelyke gezindte behoren, in die eer ste .contactperiode" kennisnemen van de in het gesticht bestaande mogelykheid tot geestelyke verzor ging van kerkelyke zyde. Indien biykt dat een gedetineerde elke vorm van geestelyke verzorging afwUst, wordt hij. Indien hy dat wenst, in de gelegenheid gesteld tot persooniyk contact met een geestelyk raadsman van het Humanistisch Verbond. Russische expositie geopend In het Haagse Gemeentemuseum is gisteren de tentoonstelling van Rus sische kunstschatten geopend. De verzameling, die uit ongeveer duizend voorwerpen bestaat, is ongeveer 30 miljoen gulden waard. Zy bestaat uit prehistorische, antieke en middel eeuwse kunstvoorwerpen. Het is de bedoeling van de tentoon stelling aan te tonen hoe nauw de verwantschap is tussen de Russische kunst enerzyds en de kunst van het westen en het oosten anderzyds. De tentoonstelling blyft te bezich tigen tot 20 november. Nieuwe uitgaven Sluitsteen, door Martin Buber. Uitg.: Lemniscaat, Rotterdam. Is de Gereformeerde wereld ver anderd? door drs. G. Puchinger. Uitg.: W. D. Meinema, Delft. Stropers schieten boswachter neer (Van onze Venlose correspondent) De 25-jarige jachtopziener J. Hels- dingen gehuwd en vader van een kind ligt ernstig gewond in het zie kenhuis van Helmond. Hy werd ge troffen door een geweerschot in zijn lies. afgevuurd door een in het nauw gedreven stroper. De heer Helsdingen was met een collega op pad om stro- pery tegen te gaan. Inderdaad be trapte hy stropers, doch toen de jachtopzieners de mannen wilden grypen, knalde een van hen er op los in het donker. De heer Helsdin gen werd van dichtby in zijn buik getroffen. Terwijl hy in elkaar zakte, ontkwamen de stropers. BINNENLAND Rij veteranen Prinses Beatrix en Prins Claus hebben gisteravond informeel een deel van de le denvergadering van het veteranen legioen Nederland in Krasnapolsky in Amsterdam by gewoond. Tydens deze vergadering werd de aftreden de voorzitter, de heer Camping, be noemd tot erelid van het veteranen legioen. Noorse tanker binnen De scha de aan de donderdagmorgen vroeg op de Noorderpier by Hoek van Hol land vastgelopen Noorse tanker „Anco State" biykt mee te vallen. Deskundigen hebben gisteren een uitgebreidonderzoek ingesteld naar de toestand van de 9000 tonner, om dat de mogelykheid niet leek uitge sloten, dat by de stranding een van de tanks met acrylonitryle, een explosief en giftig chemisch produkt, zou zyn lekgeslagen. In dat geval zou de Noorr, die na het vlottrek- ken donderdagmiddag, enkele my- len uit de kust werd verankerd, ze ker geen toestemming hebben ge kregen de Waterweg binnen te lo pen. Deskundigen hebben echter kuoien vaststellen, dat geen van de tanks werd beschadigd. Gisteravond kwam de tanker binnen. Amerikaanse optreden in Vietnam en de morele steun, die de Neder landse regering hieraan geeft. By spelevaren verdronken De 19-jarige magazynbediende Ch- Hardt uit Den Haag is gistermid dag In het water van de Laakkade ln zyn woonplaats verdronken. De iongen was ln de middagpauze met drie collega's magazynbedienden in een stalen bootje het water opgege- gegaan. Toen zy het bootje lieten schommelen, sloeg het om. Hardt, die niet kon zwemmen, ver c'ween onder water en verdronk. De andere inzittenden van het bootje wisten zich te redden. Beslag op lotto formulieren De kans is groot, dat veel Enschedeërs, die de komende week een gokje wil len wagen in de Westduitse lotto de formulieren niet by hun clande stiene handelaar kunnen kry- gen. De Rykspolitie in Overdinkel heelt gisteravond 50.000 blanke lot to-formulieren bestemd voor En schede in beslag genomen. De lotto-formulieren verpakt in 10 dozen werden aangetroffen in de auto van de 34-jarige inwoner van Overdinkel. Deze had de 50.000 for mulieren opgehaald in Munster met de bedoeling ze in Enschede af te leveren. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt wegens het over- streden van de nieuwe wet op de kansspelen. BUITENLAND Geëvacueerd Meer dan vyfen- vetrfcigduizend mensen zyn gisteren uit Dacca in Pakistan geëvacueerd omdat hun huizen na hevige regen val, die de hele stad blank zette, onder water kwamen te staan. De vieren twintig uur durende regen veroor zaakte grote stagnatie in het verkeer. Tiendelig stelsel Naar de mi nister van Economische Zaken, dr. Diederichs. 'n het parlement heeft mcdegedeel- heeft de regering van Zuid-Afrik« in beginsel besloten dat |het land zal overgaan op het tiendelig stelsel van maten en ge- tcn Staking In verband met de sta king by de kopermynen in Zambia zyn 33 personen aange houden. Het zyn vakbondsfunctio- narissen, mynwerkers en plaatseiyke Hjke politici. Meer dan 11.000 myn- weikers staken al drie weken om een pensioenkwestie. Geen spoedzitting Premier Wil son heeft gisteravond een verzoek van de Conservatieven om het parlement in spoedzitting byeen te roepen om te spreken over zyn ultimatum aan Rhodesië van de hand gewezen. Aardgas De voorbereidingen en de werkzaamheden van de British Petroleum Company voor de mon ding van de Humber zyn thans zo ver gevorderd dat begin 1967 het eer ste aardgas uit de reserves in de Noordzee-bodem naar de Britse ver bruikers kan stromen. Bevredigend Engeland vindt de voorstellen van zyn NAVO-bondge- noten voor verlichting van de kosten van 't Rynleger bevredigend, zo is in Parijs bekendgemaakt. De Britse de legatie heeft op deze byeenkomst ge zegd dat Engeland zich heeft voor gekomen een gedeelte van het Rynle ger terug te trekken ingeval de an dere NAVO-landen het deviezente- kort niet volledig aanvullen. Dat zou echter niet voor het eind van het begrotingsjaar dat op 1 april vol gend jaar eindigt gebeuren. De 62ste De Westduitse lucht- mjcht heeft donderdag haar 62-ste Starfighter verloren. Naar het mi nisterie van Defensie in Bonn mee deelt. is de straaljager neergestort op een oefenterrein in de Amerikaanse staat Arizona. De piloot kon zich met zyn valscherm redden. Smallenbroek toch in kamer? In de vacature P. F. Elfferich (ARP) is tot lid van de Tweede Kamer benoemd de heer J. Smallen broek in Den Haag, oud-ministei van Binnenlandse Zaken. Of de heei Smallenbroek deze benoeming aan neemt is nog niet bekend. De vorige week liet de heer Smal lenbroek weten, dat hy niet voor eer benoeming tot lid van de Tweede Kamer in aanmerking wenste tc komen in de vacature van dr. J Meulink. De heer Elfferich heeft ontslag genomen in verband met diens benoeming tot lid van de Eerste Kamer. Uitlevering gelast van nazi Schumann Het hooggerechtshof in Accra heeft gisteren de uitlevering aan West- Duiteland gelast van dr. Horst Schu mann die door de Westduitse Justitie werd gezocht wegens zyn activiteit in Auschwitz tydens de oorlog. De uitlevering werd mogeiyk toen West-Duitsland en Ghana in juni een uitleveringsovereenkomst sloten. De advocaten van Schumann had den beroep aangetekend omdat tegen de arts, die verscheidene jaren in Ghana heeft gewerkt, de juiste pro cedure niet zou zyn gevolgd. Nieuwe (lruk van „Mein Kampf" in Denemarken ln Denemarken is een nieuwe uit gave van 5-000 exemplaren van Hit- Iers Mein Kampf verschenen. Het grootste deel zou al vooruit besteld zyn. De Westduitse ambassadeur in Kopenhagen heeft verklaard dat het zender toestemming van Duitse zij de is geschied. De auteursrechten be rusten by de regering van Beieren, die steeds geweigerd heeft toestem ming te verlenen voor herdrukken in binren- of buitenland. De betrokken Kopenhaagse uitge ver heeft inmiddels verklaard dat hy zyn plan om een tweede druk uit te geven in de ijskast heeft gezet. De Westduitse ambassadeur in Dene marken had hem verzocht het boek niet te verkopen. De uitgever had de verspreiding van de eerste druk ech ter niet meer tegen kunnen houden. Hy zei dat studenten het no dig hebben om het als een histori sche tekst te bestuderen. Profes sor Sven" Henningsen van de univer siteit van Kopenhagen heeft er een voorwoord bij geschreven. I I BEHAAGLIJK ADVERTENTIE B3?!T VAN DE VAXMAN BDNI iN PE2FECTIE BONT mei BEHAAGLIJKHEID en CHARME Het Kraaiennest (Janvossensteeg 17): Opening van het seizoen. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (foyer): Ligtvoet- show van Philips-produkten. 2 5 en 7 11 uur nam. ZONDAG 10 uur v.n Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam Openbare lezing: 2.30 en 5 15 uur nam. Luth. Kerk: Bevestiging en Intrede ds. J. Happee. 10.15 uur voorm. Oude Rijn 5: Baptlstengem.: Gem. v oorspronkelijk christendom. Spr. evan gelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam Pinkstergemeente (Dr. v. Voorthuy- zenschoolSpr. de heer P. A. L. Poe- teray 3 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Ligtvoet- show van Philips-produkten. 2 5 en 7 li uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Den Burcht: Batavus rijwiel- en bromfietsenshow. 11.30-6 en 7-10 uur n.m. Pieterskerk: Reotoraatsoverdiracht3 uur nam. Leldse Volkshuis: Voorllchtings- en Inschrijvingsavond L.JA.-cursussen. 8 uur nam. DINSDAG Hogewoerd 175Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Socletelt Minerva: Receptie 50-Jarlg bestaan Inkoopver. „Ons Streven" 4-5.30 uur nm. WOENSDAG Bellevue: Openingsavond Ned. Kalh. Kapperspatroonbond. 8 uur nam. BernnartikadeOpening openbare kleuterschool, 4 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Avondgebed, 7.30 uur nam. Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19). Kon. Ned. My voor Tuinbouw en plantkunde. Spr. dhr. J. C. van Keppe' over „ontstaan en ontwikkeling der tuinen in het Hollandse binnenduin- ADVERTENTIE ...the famous taste of New York QlGAI^ETTES Duitsers negeerden de Nederlandse neutraliteit (Van onze Haagse correspondent). Tot nu toe heeft men steeds ge meend, dat vóór mei 1940 reeds zes Nederlandse schepen door Duitse U- boten tot zinken zijn gebracht. Vol gens het maandblad voor scheepvaart en scheepsbouw, „De blauwe wimpel" zijn het er echter drie meer. Dit wordt onthuld in een interview, dat het blad heeft gehad met de marine- deskundige Leonard L. von Münching uit Wassenaar. De bibliotheek voor hedendaagse geschiedenis in Stuttgart en de histo rische afdeling van de Britse admira liteit hebben aan de hand van jour naals van Duitse U-boot-kapiteins ontdekt, dat in maart 1940 de Ryn- stroom (695) ton) van de Holl. Stoomboot My, de Vecht (1965 ton) van de My. Houtvaart en Grutto (920 ton) van Smit en Van Ommeren zyn getorpedeerd. Tot voor kort was de oorzaak van het vergaan ^an deze drie schepen niet bekend. Algemeen was het ver moeden, dat zy op mynen waren ge lopen. By de torpedering van de Ryn- stroom, Vecht en Grutto kwamen 52 opvarenden om het leven. De torpederingen van neutrale Ne derlandse schepen door de Duitse Marine begonnen al op 16 november 1939, toen de U 28 ten westen van Ierland de Sliedrecht (5130 ton) in de grond boorde. Andere schepen, die door het Duitse optreden verloren gingen waren de Ta j andoen, de Arendskerk, de Burgerdyk, de tanker Den Haag en de Eulota. In totaal kostten deze aanvallen op deze (mak keluk als zodanig herkenbare) Neder landse schepen 117 doden. Het door de „British Motor Corpo ration" als gevolg van de deflatiepoli- tiek van de Britse labourregering aangekondigde ontslag van 5.000 ar- beioders in de auto-industrie heeft gisteren tot de eerste wilde staking in het industriegebied van midden- Engeland geleid. Een duizendtal ar beiders by de prvduktie van carbura teurs in een bedrijf in Birmingham heeft uit protest tegen de ontslag aankondiging het werk neergelegd. Deze staking zou zich snel kunnen uitbreiden. Vijfhonderd voormannen in de auto-industrie in genoemde stad hebben de bevoegde vakvereni- gings-instanties verzocht de 20.000 aangesloten officiëel tot staking op te roepen ingeval de BMC haar ont slagaanzegging niet intrekt. DONDERDAG StadsgehoorzaalOpeningsconcert en O. door Residentie-orkest o.l.v.t' lem van Otterloo. Pianist Georgé Logegebouw (Steensohuur 6)nc afd. centrum. Spr. dhr. P. J Eijer „Muziek... spiegel van de Bijbel" Oude Vest 13: Evangelisatie CL tengem. ..Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit Venster, 8 uur nam. BIOSCOPEN STUDIO „De rode woestijn" Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zoj 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR „Judith", 14 Jaar Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zos 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Zn .45. 7 en 9.15 uur. CAMERA „Gejaagd door de ft 14 Jaar. Dagelyks 2 en 7.30 uur TRIANON „Zeventien", 18 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Academiegebouw: graflek-expodtt Chavalit Soemprungsuk. Maandag vrijdag 9 uur v.m.6 uur njn. 10 oktober). Galerie Walenkamp: Exposltla lem Breddels, dinsdag t/m donds 11 18 uur, vrijdag 11 18 un 19.30 21.30 uur. (Toten met' tober) De LakenhalDag 10-5 uur: 1-5 uur Legermuseum (Pesthulslaan); uitzondering van zaterdag zondag 1-5 uur) Molenmuseum: Moien „de Vi s maandags gesloten, dinsdag dag donderdag, vrydug De Ruif (Janvossensteeg 59) manente actuele affiche-tentooa llng: Dagelijks 10 uur voorm. uur nam. (behalve zaterdag dag). Rijksmuseum voor Volkenlm i Steenstraat 1Dag 10-17 u; Ti dags 13-17 uur Rijksmuseum voor VolkenK Ten toonstelling .De mens van leven eD bedryi van de prehlsWl mens ln het verre en nabye Ooi Werkd 10-17 uur; zond. 18-17 (tot 1 oktober). Rl)ksmu3eum voor de geechltó deT natuurwetenschappen: 'iu zond 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden; voor de Eeuwigheid (Egyptische nlngen en schilderingen uit de w nale verzamelingen van België en derland). Dagelijks 105 uur, 1—5 uur (Tot 10 oktober). Avond- en nachtdienst der apotb Geopend voor spoedeisende gen! Doeza Apotheek, Doezastraat 81, 21313 en Haven Apotheek, Have tel. 20085. De zaterdag-, zoo avond- en nachtdienst van apffl R. van Breest Smallenburg te dorp wordt waargenomen door ven Apotheek. De dienst van A Voorschoten wordt op zondag tember van 's morgens 8 l 's morgens 8 uur tot 's avonds o waargenomen door de Doeza ApoL De Oegstgeestse Apotheek ls g«J Zondagsdienst der hnlsartJfS Voor spoedgevallen zyn van dagmiddag 12 uur tot maandag® 8 uur bereid waar te nemen dt torenBrand Zooherst. 1 tel. Ligtenberg, Witte Singel 33, tel. g Pieterse, Hoge Rljndyk 4, tel.. Tegelaar, Burggra venlaan 14, tel.' en Jansen, Rijnsburgerweg 290, 53024. BIJ geen gehoor van uw boO of specialist (of diens waarnemen) op dokterstelefoon 22222. ZATERDAG 17 SEPTEMBE1 Dlllgentia, 20.15 uur. Nleuffl medie. Romeo en Julia. KI, 'Schouwburg. Ryswyk. 20.» Operaconcert ten bate van de slachtoffers. ZONDAG 18 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur, sche Comedie, Ik zoek Mlousso» Kon. Schouwburg. 20.15 uur, sche Comedie. Professor Bernhtf® Dlllgentia, 20.15 uur, Nieuw» medle Romeo en Julia. MAANDAG 19 SEPTEMBBB Kon Schouwburg. 20.15 uur, T" groep Theater (première) speel' ken, DINSDAG 20 SEPTEMBBB Hou trusthal, 20.15 uur, Prins# concert door liet Residentie-Ori» WOENSDAG 21 SEPTEMB® Kon. Schouwburg 20.15 uur, lands Dans Theater met Dansen certantes.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2