Tweeslachtige film Leids student omgekomen Bed in... bed uit! Sinds '48 vele Joodse kerkhoven beklad VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1966 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 geweren „Het meisje en STUDIO Vier fabrieksar beiders van 27, 28 jaar, zich be wust van hun uitzichtloze be staan, hebben er een gewoonte van gemaakt met grote regel maat uit de werkelijkheid in de bioscoop te vluchten, waar zij zich kunnen identificeren met revolverhelden uit het wilde westen en de onderwereld. Maar op den duur bieden deze korte escapades niet voldoende soelaas meer en dan besluit het viertal de western- en thriller-roman tiek van het witte doek in hun eigen dagelijks leven te prolon geren. Zij richten een „gang sterfaculteit" op, waarvan zijzelf zowel de leraren als de leerlin gen zijn. Een vriendinnetje van een van de jongens wordt als volontaire geaccepteerd, omdat zij doofstom is „en ons dus niet kan verraden". Ziedaar de bouwstof voor de film „Une fille et des fusils" (Het meisje en de geweren) van Claude Lelouch, zowel de regis seur als de scènarioschrijver. De trein beren kleur aan hun leven te geven door „in de misdaad" te gaan, op een heel naïeve manier. Zolang Lelouch zich bezighoudt met de „opleiding" tot het gangsterschap oefeningen in judo, worstelen, boksen en schieten en een reeks van krui meldiefstallen en nutteloze over valletjes ter voorbereiding van de grote slag draagt zijn werkstuk een gaaf en bijna blij karakter. Met veel ironie geeft hij het spelelement (maar dan het spel zo ernstig gespeeld als b.v. kleuters dat doen) het volle pond. tegelijk onze a-romanti sche maatschappij subtiel heke lend. Maar dan het tweede deel wordt het spel realiteit en vergaloppeert Lelouch zich te vens. Sfeer en subtiliteit moeten het veld ruimen voor sensatie en onwaarachtigheden. Het tot dusver fijne verhaal ontspoort in een bloederige, bloedernstige bedoening met een heel „lite raire" unhappy ending. Kortom, de laatste episoden van „Une fille et des fusils" zijn die van een alledaagse gangsterfilm. Misschien is dat ook de bedoe ling van Lelouch geweest en het is allemaal ook wel heel span nend, maar het heeft zün com positie als geheel geen goed ge daan. Twee delen De film valt in feite In twee delen uiteen. In het eerste en langste deel vertelt Lelouch, dat de jongens worden gedreven door een zeer begrijpelijke hang naar romantiek in een al te steriele wereld en hoe( zij pro- Zeventien TRIANON „Zeventien" geeft een uitvoerig beeld van de roerselen, die een jonge man op deze kwetsbare leeftijd kunnen bevangen. Door het hinken op twee gedachten van de regisseur ls het verhaal eigenlijk tussen de wal en het schip gevallen. Hij heeft er aan de ene kant een ernstig, realistisch werk van willen maken en er anderzijds de nodige humor in willen ste ken. Het een noch het ander is hem nu gelukt. De realiteit is in feite niet meer dan de droom wereld van een puber en in elk geval niet uitgediept. Wat de humor aangaat die haalt niet bij wat de Fransen met zo'n onderwerp zouden presteren. LUXOR Onder deze wat te frivole vlag zeilt niet één groot filmschip, maar enkele kleinere scheepjes. Rolf Thiele, Alfred Weidenmann en Axel von Am- besser lieten deze vier amou reuze avontuurtjes te water. Ze hebben niet veel diepgang, het zün ook louter plezierjachtjes. Rolf Thiele komt tweemaal aan bod. Eerst schetst hü een zich vervelend vrouwtje, dat al „slaapwandelend" haar veel oudere, echtgenoot bedriegt. Het is Duits gedegen in elkaar gezet met wat te nadrukkelyke humor. Men mist de lichtvoetigheid, waarmee zo'n verhaaltje een byzonder leven kan krijgen. Diezelfde nadruk vindt men later ook terug, wanneer we op het filmdoek een druk bezette dirigent tegenkomen, die bijna dóór „de minnaar" wordt be trapt als hy een slippertje maakt met zijn eigen vrouw. Maar nog grovere humoristi sche effecten heeft Axel von Ambesse van stal gehaald als hü een flatbewoner-in-pyjama zün diep-gedécolleteerde buur vrouw laat ontmoeten by spui tende waterkranen en gladde vloeren. Als er dan nog een wat oudere „beschermer" van haar opdraaft en later diens ega is iedereen aanwezig voor dolle pret. Dat heeft men dan ook wel bij deze dik opgelegde klucht. Het aardigste vinden wü de REX „De trein" is een voortreffelüke film. Dat is het eerste wat moet worden vastge steld over de film van John Frankenheimer, die deze week in het theater aan de Haarlem merstraat draait. Burt Lan caster is een voortref felük acteur is dan de tweede gedach te die zich over deze film op dringt. De film kreeg al grote publiciteit tüdens de opnamen, enkele jaren geleden. Voor één van de scènes werd' namelük een compleet stationsemplacement met wagens, seinhuizen en loco motieven de lucht in geblazen. Een andere scène een botsing tussen twee locomotieven kostte enkele miljoenen guldens voor twee minuten film. Maar naast dat spektakelwerk is er heel wat meer te bewonderen in deze film, die speelt vlak voor de bevrüding van Parüs als Duitse officieren proberen zoveel mo gelijk kostbaarheden en kunst schatten te roven. Eén van die officieren weet een kostbare schilderijenverzameling te be machtigen en per trein wil hij deze naar Duitsland brengen. Franse spoorwegmensen (die een zeer belangrijke rol speelden in het Franse verzet) komen in het geweer tegen deze plannen. Hun oplossing is verrassend, in genieus en doeltreffend. Jeanne Moreau speelt in deze film een kleine, maar goede rol. De film komt tot een enerverende ont knoping als de Duitse officier en een verzetsheld met elkaar worden geconfronteerd. Regis seur John Frankenheimer kreeg vooral met deze film bekendheid, maar had voordien al op zün naam staan The young stranger, The youngs savages, Birdman om Alcatraz en de Manchurian Candidate. „Gejaagd door de wiruP CAMERA „Gejaagd dooi de wind" is een van de beroemd ste films zo niet de beroemd ste die ooit werd gemaakt. Het produkt kwam tot stand in 1939, maar bevat weinig ..oudheidsverschijnselen" zoals met andere films uit die tüd, ook al omdat het verhaal is ge situeerd in de Amerikaanse bur geroorlog. De vlammende lief desgeschiedenis (uitgebeeld door Clark Gable en Vivian Leigh) van Scarlett O'Hara en Red Butler die het verhaal gestalte geeft is te beroemd om er ook maar één woord over te zeggen. „Gejaagd door de wind" is een van de onverslütbare rolprenten die iedere filmliefhebber gezien moet hebben. Leidse pretrijders voor Haagse rechter „Ik vind het een nare zaak", zei de officier van Justitie bü de Haagse Politierechter in de zaak tegen twee jongelieden uit Leiden die zich moes ten verantwoorden omdat zü zich aan pretrüden met een bromfiets hadden schuldig gemaakt. Zij waren in Leiden uit geweest en wilden het feest in Den Haag nog wat voortzeten. Daartoe werd een bromfiets weggenomen, die onderweg bï een sloot werd gegooid, waarna een andere bromfiets werd wegge haald. De officier vorderde tegen beide verdachten, waarvan alleen een 19-jarige byrüder ter zitting was verschenen, drie weken gevangenis straf, waarvan twee weken voor waardelijk, ..Dat vind ik niet eens hoog", zei de reohter. die overeenkomstig de eis Veroordeelde. Mr. Klaasesz opent VEBO De Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland mr. J. Klaasesz opent op woensdag 21 sep tember om 11 uur de 30ste VEBO, de fokveedag annex zuiveltentoonstel ling en jongerendag in Leiden. De officiële opening vindt plaats op een ander tijdstip dan voorgaande jaren om ook de inzenders-fokkers de kans te geven aanwezig te zün. De minis ter van Landbouw en Visserij, mr. B. W. Biesheuvel, zou deze tentoonstel ling openen, maar bleek verhinderd. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht de heer J. G. B. in 't Veen (Alphen aan den Rün). büdrage van Alfred Weiden mann. Al is dat wellicht voor een groot deel te danken aan Heinz Rühmann in een koste lijke typering van de professor, die op een wilde reünie door zün vroegere klasgenoten op de hak wordt genomen en daardoor te gen zün wil in een liefdes ge schiedenis verwikkeld raakt.. Niet alleen Heinz Rühmann speelt hierin een leuk rolletje, Weidenmann typeert met enkele beelden en gebaren ook de an dere karakters heel sterk. Het is wat minder uitbundig dan de andere bijdragen aan dit filmi sche vierluik, maar voor ons had dit filmpje toch de meeste waarde. „Fa Manchu LIDO De fantastische ge schiedenis, „Ik, dr. Fu Manchu" is betrekkelük oud. Reeds in 1933 werd het bekende boek van Sax Rohmer in zwart-wit op het celluloid vastgelegd. Nu, ruim dertig jaar later, is dr. Fu Man chu opnieuw verfilmd (in kleu ren) en nog steeds is hü „mo dern". Natuurlük draagt de frisse aanpak van regisseur Don Sharp en draaiboek-schrüver Peter Welbeck hier heel veel toe bü. maar feit blüft, dat de avonturen van dr. Fu Manchu ook anno 1966 nog boeiend en attractief zün. „Dr. Fu Manchu" heeft in dertig jaar overigens wel wat veranderingen ondergaan. Zo zal er nu niemand meer zün. die, zoals de toen nog als film criticus optredende Marcel Carné (op het ogenblik één van de grootste filmregisseurs) bij de première in 1933 schreef, de film van Don Sharp „een ty pisch mengsel van Folies Bergè res en Grand Guignol" vindt. Daarvoor zün de tüden (i.e. zeden en normen) in de loop van dertig jaren teveel veran derd. „Ik, dr. Fu Manchu" is t span nende en avontuurlüke verhaal van de Aziaat met het geniale brein en de sadistische instinc ten, die er op uit is de wereld- heerschappü ten koste van alles te veroveren. Er kleven aan dit werkstuk nog wel wat schoon heidsfoutjes zo duren som mige scènes te lang maar desondanks is „Ik, dr. Fu Man chu" met Christopher Lee, Nigel Green. Joachim Fuchsberger en Karin Dor in de hoofdrollen het aanküken alleszins waard. ÏDS.VANMALSSEN DOET INTREDE Ds. P. J. D. van Malssen uit Fra- neker doet zondag 25 september zijn intrede met een dienst in de Pieters kerk in Leiden. Hü zal door ds. H. J. van Achterberg worden bevestigd tot predikant voor buitengewone werk zaamheden bij de olassicale vergade ring van Leiden (predikant voor de geestelijke verzorging in het Acade misch Ziekenhuis). Burgemeester reikt prijzen uit aan twee kunstenaars Vrijdag 16 september zal mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Leiden, in het stedelijk museum „De Lakenhal" de Rembrandtprijzen voor de schilderkunst en voor de grafiek uitreiken. Zoals bekend zün deze vüfjaar- lükse prijzen (elk f. 5.000.ditmaal toegekend aan de Haagse schilder Co Westerik en aan de Rotterdamse graficus Wout van Heusden. Behalve deze geldprüzen verbindt het Leidse gemeentebestuur dit jaar voor het eerst een blüvende herinne ring aan de onderscheiding. Deze be staat uit een bronzen Rembrandt- penning, ontworpen door de Amster damse beeldhouwer Piet (prof. V. P Semeyn) Esser. Na de prijsuitreiking zal de burge meester de opening verrichten van de tot 17 oktober toegankelüke ere- tentoonstelling van beide prijswin- Aquariumvrienden openen seizoen De vereniging van aquariumhou ders „De Leidse Aquariumvrienden" heeft gisteravond in de recreatiezaal van de HCW en NEM het nieuwe winterseizoen geopend met een goed bezochte bijeenkomst. Na het wel komstwoord van de voorzitter, de heer M. van Dijk en de installatie van een aantal nieuwe leden, ging de belangstelling uit naar een lezing van de bekende Amsterdamse aqua- riaan en bondsspreker, de heer W. Hagendoorn, die als vanouds het ge sproken woord toelichtte met tal van zelfvervaardigde fraaie kleurendia's. Het motto, dat de heer Hogen- doorn ditmaal voor zün lezing had gekozen, t.w. „Van Flying Dutchman tot Flying Fish", was aanvankelük qua titel nogal mysterieus. Gaande weg bleek, dat hiermee werd bedoeld een KLM-vliegtuig, dat de spreker naar Zuid-Afrika heeft gevoerd, waar hü vele series opnamen maakte van het dieren- en vissenleven nationale parken en de poelen plassen, gelegen in de wildernis Zuid-Afrika. Tot slot liet de heer Hogendoorn de aquariumvrienden nog even ken nis maken met het planten- en die renleven rond en in de rivier Congo. ADVERTENTIE TOONZALEN IMENEXCO Hoge Rijndijk 25, Leiden Dertig soldaten door bosbrand omgekomen Meer dan dertig Portugese solda ten die waren ingeschakeld bij de j bestrijding van een zware bosbrand in de omgeving van Lissabon zün I gisteravond om het leven gekomen toen een plotseling draaiende wind het vuur in hun richting dreef. De 4000 brandweerlieden en mili- I tairen kregen het vuur, dat al sinds eergisteren in de bossen op 20 km van de Portugese hoofdstad huis- j hield, vanochtend onder controle Gevreesd wordt echter dat de wind het nog smeulende hout weer zal aanwakkeren. ADVERTENTIE Jadie WMt/WZ- nieuwe Agfa-Gevaert dia-projector biedt u veel voordelen: «upersimpele bediening met handige monoknop alle projectie-mogelijkheden geschikt voor half-kleinbeeld, kleinbeeld of 4 x 4 perfecte, geruisloze ventilatie solide konstruktie de meest lichtsterke projector In deze prijsklasse! ll/fa projectie Is dan ook stukken beter met die nieuwê Diamator 100 van Agfa-Gevaert. Ga hem snel bekijken bij uw fotohandelaar. Agfa Diamator 100. met objectief Agfa Agomar 2 8/60, 85 of 100 mm, ineï. lamp en magazijn f218,-. Koffer f 29.- Kerkelijk Leven HERY. KERK Beroepen jez.) J. cle Niokerie (Sur.): Remijn te Santpoort. Aangenomen r - Uddel P. Westland rs. die bedankte voor Nieuw-Lekkerland C. "reure te Hasselt. GEREF KERKEN Beroepen te _Nleuwleueden F. Dijk- Bijum-Flnkum. Aangenomen (vac. P. Riemen Hoofddorp, die bedankte C. Dijkstra). Alphr- en Enschede (va Andijk Rijn- Noord en Enschede fvac. J. P. Don- dorp). C.'HR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zwljndrecht (2de maal) G. Leendertse te Drogeham. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Bmmeloord J Karens te Nleuwerkerk (Z.); voor Oud-Beijer- land A. W. Verhoef te Barneveld AGFA-GEVAERT (P.S. U weet toch dat u de mooiste dia's maakt met Agfacolor CT 18!) Cijfers Duits ministerie „Het hart vail de staat \ast, verband hielden met pro testen. wraak en een drang om be langrijk te lüken", aldus het minis terie. De publiciteit die aan dergehjke daden wordt gewüd trekt vele jon ge sensatiezoekers aan. Het aantal schendingen stügt merkbaar wan neer op grote schaal ln het nieuws melding van zo'n daad gemaakt dat de schanddaden voor het me- wqrdt. Het Westduitse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft meegedeeld dat het aantal geschonden Joodse begraafplaatsen in de Bondsrepu bliek „ontstellend groot ls". Het mi nisterie zegt dat de schendingen zo op het eerste gezicht wijzen in de richting van voortgezet antisemitisch gif in West-Duitsland. „Bij een ana lyse van de gegevens blijkt evenwel testeert meer tegen de maatschappü de jeugdige doen uit sensatie dan uit politieke overwegingen". Van 857 schendingen van kerk hoven, gepleegd sinds 1948. waren er 327 op Joodse begraafplaatsen, aldus het ministerie, „maar men dient niet uit het oog te verliezen dat het aantal Joodse kerkhoven slechts een fractie is van alle begraafplaatsen in West-Duitsland. Procentueel gezien ls het aantal schendingen op Joodse kerkhoven derhalve ontstellend hoog". Van de gevallen van grafschendin gen gemeld tussen 1948 en 1964 wer den er 266 tot een oplossing gebracht. Jongeren waren in 122 van de 137 (opgeloste) schendingen van Joodse begraafplaatsen betrokken. „Slechts in enkele gevallen werden politieke drüfveren ontdekt.die, dat dan tegen de Joden. „De swastika's die zü klodderen die nen geen ander doel dan de teke ningen in openbare toiletten en tele fooncellen". Het vandalisme, aldus het minis terie wüst op de noodzaak voor een betere opvoeding om de Jongelui dui- d el Ijk te maken „dat een graf iets heiligs is en geen speelplaats. Het ministerie voegde er aan toe, „dat de ziekte van het antisemitis me" bü de wortel aangepakt moet worden. Hierin ligt de dringende les voor de opvoeding van iedere Jonge burger Bij ongeluk op rijksweg Been gebroken bij bet voetballen De 22-jarige B. van Huis uit de Potgieterlaan in Leiden brak gister avond omstreeks acht uur tüdens een voetbaltraining op het sportter- j rein aan de Boshuizerkade zün rech- teronderbeen. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Promotie De heer A. A. G. Peters, geboren in Utrecht en thans wonende in To kio, assistent-deskundige voor social defence bü de Verenigde Naties, werd gisteren aan de Leidse Uni versiteit bevorderd tot doctor in de faculteit der rechtsgeleerdheid op een proefschrift getiteld „Opzet en schuld in het strafrecht". Subsidie werd verleend door de Ned. Organi satie voor Z.W.O. in 's-Gravenhage. Promotor was prof. mr, J. M. van Bemmelen. Een uit Rotterdam afkomstige Leidse student, de 23-jarige \V. F. van Eybergen is vanochtend bü een verkeersongeval op Rijksweg 4a onder Leiden om het leven ge komen. I De student reed in een kleine bestel- i wagen over de rijksweg in de rich- MILITAIRE PARADE OP 3 OKTOBER Raadslid stelt vragen Het lid van de Leidse raad. de heer E. R. Frans (P.S.P.) heeft zich met de volgende vragen tot het Col lege van B. en W. gericht: bij ge- ruohte heb ik moeten vernemen, dat er in het kader van de Drie-Octo- ber festiviteiten, wederom een müi- taire parade in Leiden zal plaats vindenzün deze geruchten juist? Zo ja, op grond van welke over wegingen heeft Uw College gemeend toestemming tot het houden van deze parade te moeten verlenen? Zün er aan genoemd „evenement" direct of indirect kosten verbonden, die door de gemeente gedragen moe ten worden? Zün er in het recente verleden dergelüke kosten door de gemeente gedekt Acht het College voorts de handel- wüze van enkele bestuursleden van de 3-Octobervereniging gerechtvaar digd, toen zü verleden jaar en de twee daarvoorgaande jaren gewei gerd hebben, dat leden van de Werk groep Antimilitairistische Studenten aan de optocht op de zogenaamde taptoe-avond deel zou nemen, na mens het bestuur van genoemde vereniging gemotiveerd, dat er geen politiek in de optocht venselük was, terwül de drumband van het Vere- ranenlegioen de laatste jaren wel pro-militairistisch mee marcheert? ting van Leidschendam. toen bij bü een inhaalmanoeuvre de macht over het stuur verloor, vermoedelijk doordat het linkervoorwiel van het wagentje de grasberm raakte. De auto vloog tegen de punt van het ter plaatse onafgewerkte gedeelte van de middenbermbeveiliging en schoof daar vervolgens onder. De bestuurder moet vrijwel op slag dood zün geweest. De E.H.D. heeft het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Behalve de bestuurder be onden zich in de verongelukte j regering. auto geen andere Inzittenden. Scherpe kritiek op Soekarno Een golf van scherpe kritiek op Soekarno kondigt op het ogenblik zün komende verdwüning van het politieke toneel aan. In de Indone sische pers worden de aanvallen op Soekarno geleid door Mochtar Loe- bis. die de president vergeleek met afgezette staatslieden als Syngman Rhee van Zuid-Korea, Batista van Cuba en Nkroemah van Ghana, „die allen verdwenen vanwege hun eigen machtig optreden, hun dictatuur en het scheppen van een mythe rond zichzelf, het loslaten van de histo rie en het daardoor tarten van de werkelükheid in eigen land". Boven- ^f^ters dien, aldus Mochtar Loebis, werkt Soekarno de terugkeer van Indone sië in de Verenigde Naties tegen. Generaal Soeharto, Indonesië's „sterke man", waarschuwde de pre sident dat „er geen plaats meer is in de nieuwe orde voor de commu nistische partü of voor marxisme". Leden van het „Kami"-actiefront hebben gisteren geëist dat de titel „doctor honoris causa" in het isla mefcische geloof di« aan Soekar- Grondwet van Rhodesië is onwettig Het hoge gerechtshof van Rhodesië heeft vandaag beslist dat de huidige grondwet van het land waarop de regering van premier Smith steunt, onwettig is. Het hof besliste echter dat hoewel de regering onwettig is zü de enige de-facto regering in het land vormt en dat het hof daarom uitvoering moet geven aan de wetgevende en bestuurlüke maatregelen van de Een wük van Paking waar Mao Tse-toeng woont en de communisti sche partü haar hoofdkwartier heeft zal op verzoek van de Rode Gar disten „het hart van de wereldrevo lutie" genoemd worden, aldus meldt het Hongaarse persagentschap MTT uit Peking. Een speciale commissie van de stad Peking heeft ook beslo ten de naam van de straat waar het partübestuur van de stad zetelt „Straat van de vernietiging van het revisionisme" te noemen. Tot nu toe zün 25 straten herdoopt, maar MTI merkt op dat geen enkele nieuwe naam betrekking heeft op de strüd tegen het hedendaagse kapita lisme of imperialisme. MTI zegt dat dit er op zou wüzen dat de nieuwe namen gericht zün tegen de Sow jet- Unie. Westduitse journaliste in Sow jet-Unie gearresteerd Een Westduitse Journaliste, Mar tina Kischke, medewerkser aan het partijloze dagblad „Frankfur ter Rundschau", Is in Rusland ge arresteerd op beschuldiging van sub versieve activiteiten. Zü verliet Frankfort op 4 augus tus om in het huweüjk te treden met een Russische ingenieur in Al ma Ata. Haar moeder schreef ze uit deze plaats dat er ^verwikkelingen waren die haar huwelüksplannen doorkruisten. Ze was al enkele ma len eerder in de Sowjet-Unie ge weest. De Russische regering heeft nu meegedeeld dat de journalisten er van wordt beschuldigd spionagema- teriaal voor Westduitse inlichtingen diensten te hebben verzameld. Pogingen van de Frankfurter Rundschau en de Westduitse am- i bassade in Moskou om haar huidige i verblüfplaats te weten te komen, I zijn niet geslaagd. De Russen heb- ben volstaan met een kort briefje aan de ambassade waarin melding wordt gemaakt van haar arrestatie. BURGERLIJKE STAND LEIDEN De uitspraak van het hof betrof de grondwet welke door Smith in gevoerd is nadat hü in november J.l. Rhodesië eenzüdig onafhankehjk van Groot-Brittannië had verklaard. Het standpunt van het hof werd gegeven in een uitspraak over een proefproces dat aanhangig gemaakt was door twee mannen die zonder vorm van proces in de gevangelns zün opgesloten en die de wettigheid en van de huidige regering en haar grondwet van 1965 bestrijden. De gevangenen een Afrikaan en een blanke advocaat hadden het hof gevraagd hun vrijlating te gelasten omdat hun gevangenschap op grond van de noodwetten van de regering- Smith in strüd met de wet en de grondwet zou zün. Hun verzoek werd afgewezen. De uitspraak werd gedaan door de rechters Lewis en Goldin. De twee Bronger6ma; Johannes, en P. de Zwijger. ONDERTROUWD H. Bentum en J. van den Berg; J. N. Voorhoeve en L. M E. Valstar; A. B. Kramer en M. K VehJhoven: N H W. Wentlng en A. Helfenstelln; C Suk kel en M. A. Reljngoud; J. F Adeeer t en H. M. van der Hoeven; C H Snel- ders en U, da Coat-a; P. A. Sciplo en C. M. DeUkers; C. P. A. Remjnerswnul en M. L. P van der Voort. D Heems kerk en T. H. M. v. Veggel: H. Schuur en L. van Leeuwen; W Leenen en H J Phlllpeen: T. Kooien en W. Iler- W as en aar; D. Beekman; A J. vai Boom; J J. W. C. C. P. H A C Kerckhof f no enkele jaren geleden is verleend door het Indonesische Instituut voor het. islamietische geloof, wordt inge trokken. „Iemand die zichzelf met de profeet Mohammed wil vergelüken is deze titel niet waard. Niemand heeft het recht zich even groot als de profeet te voelen, zelfs Boeng Karno niet", aldus de studenten. ETROUWD Salm en D J. Vtttall; off en I Degenaars; Wlerda; B K Bouw- Br oka ar; O. van der H Roosebocm; A. J. indde en J. G. Overduln; w Does en J, Ruitenberg Link; C. W. Oost- duln; W. G do Egmond," J. F. C. M. Levarht; J. Ver- I Y M. Hoornweg M J Mul der en M. M. H. Klein; M n7. en F. Gertenaar; B. B. C. van den Burg en D. HeerlngaM. de la Rie en W M Oama. OVERLEDEN M. de Bruin, 77 Jaar, wed. van M.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3