Karin Kraaykamp terug op televisie D VPRO 40 JAAR „Hullekie Dullekie'" verdwijnt Reünie van vier Tarzans PAGINA 5 „Je moet op kamertemperatuur komen" (Van redacteuren) Op 2 oktober neemt een nieuwe omroepvereniging bezit van het te levisiescherm: de TROS, maar de gastvrouw in dat allereerste een uur durende programma is allerminst onbekend: ex-VARA-t.v.-omroepster Karin Kraaykamp. Zij zal de onder delen aan elkaar praten. Welke pre cies? Dat blijft vooralsnog een ver rassing. Anderhalf jaar geleden Is zy her trouwd en sindsdien woont het echt paar Van Wamelen in een riant huis in Oegstgeest. Nu alewer zes jaar geleden zegde zij de televisie vaarwel en verruilde het miljoenen-huiska- merpubliek voor personeelsleden van bedrijven die haar uitnodigden „Dit is uw leven „met de directeur te spe len". Méér Al die jaren is zij min of meer ondergedompeld geweest in de ano nimiteit, behoudens voor sommigen die haar op straat en in winkels her kenden. En nu komt ze weer op de tv. Waarom? Ze zegt: „Ik had ge noeg van het omroepen. Je bereikt i een bepaalde leeftijd waarop je voelt dat je méér kunt. Je wilt wat an- I ders. Je bent ook zo weinig betrok- ken bij de programma-onderdelen, I die je aankondigt. Dus ik ging weg. I En nu, bij de TROS, ben ik gast- vrouw. Hoe het programma er pre cies uitziet, vertel ik niet, maar het is snel en het bestaat uit veel items. lk weet niet of ik aan nog meer piogramma's zal meewerken. Het is een eersteling en er kan van alles van komen. Ik wil niet gebonden zijn. Ik wil alleen werk doen wat ik prettig vind. Dat is het privilege van degene die niet hoeft te werken. Ik wil fijn geestelijk actief blijven". 1 Personeelsu ronden ADVERTENTIE Geen spectaculaire feestelijkheden lijks terugkerend kritisch filmpro gramma onder redactie -'an Jan Blokker. De afdeling „drama" hoopt werken te kunnen brengen van Johnny Speight en Hugo Claus en Otto Dijk. (Van onze r.t.v.-medewerksten De VPRO bestaat dit jaar veert Jaar, een jubileum, dat in huiselij kring gevierd is op 26 mei, ma M waaraan dit najaar een wat officiëler enkele één acteurs "v tintje wordt gegeven. Maar er zullen j geen spectaculaire feestelijkheden plaatshebben. Op 17 september zal in de Amsterdamse RAI een congres worden gehouden met driehonderd gasten, waarin gesproken wordt over de toekomst van Nederland. Dit con gres zal niet worden uitgezonden via radio of televisie. Op 11 oktober zal er een teach-in worden gehouden in Krasnapolsky in Amsterdam. Hierbij zal het thema zijn: kerk en samen leving. Ook hier weer driehonderd gasten, zowel uit kerkelijk als niet- kerkelijk milieu. Deze teach-in wordt via de televisie uitgezonden. Voor het overige zullen over de radio enkele klankbeelden en over zichten worden gegeven van 40 jaar VPRO. (Van onze r.t.v.-redactie) Het is bijna zeker dat de luiste- Hilversum 3 één van de j Karins man heeft een publiciteits bureau in Den Haag en hij houdt zich in het bijzonder bezig met de motorsport. Hij managed o.m. Rob Slotemaker. Dat vereist dikwijls lan ge buitenlandse reizen, en ook diners, waar mevrouw Van Wamelen niet mag ontbreken. Verder blijft ze personeelsavonden voor grote bedrij ven verzorgen, want dat vindt ze enig. „Er komt een belangrijke man op de stoel zitten, meestal de direc teur, en dan ga je z'n „doopceel" lichten. Hoe hij is begonnen, welke moeilijkheden hij heeft gehad, alles sleep ik erbij: foto's, dia's, soms zijn geliefde artiest en zo komen de per- neelsleden veel te weten over het be drijf waar ze werken en de mensen met wie ze omgaan. De werknemers weten dikwijls bedroevend weinig van hun bedrijf af. Het is heel In teressant en de mensen vinden het ook erg leuk. Je bereikt zo veel meer dan dat je een hele avond een groep artiesten laat optreden". Karin van Wamelen is vol van dit werk en ze kan er maar niet ge noeg over vertellen. Ze voelt zich ei genlijk meer een soort cabaratière dan ondervraagster. Het eist een ge weldige voorbreiding, waarbij zij het gehele bedrijf overhoop haalt. Ze wil van alles weten. Als een onderne ming haar vandaag vraagt over een avond te spelen, dan doet ze het ge- Karin vindt dat het weinig ver schil maakt of ze nu op de televisie verschijnt voor een miljoenenpu bliek of dat ze ergens in den lande gezellig met enkele honderden men sen feest viert. „Je moet altijd ge woon doen. niet overdreven, prettig zijn. Bij de televisie bijvoorbeeld verbeeld ik me dat ik in de huiska mer ben. Ik stel met het huiselijk gedoe voor. Ik zie vader zitten met zijn benen op een stoel en zijn schoenen uit en moeder die met de koffiepot rondgaat. Als je voor de televisie bent moet je op kamertem- televisietoestellen schijnen en de beelden verspringen. Dan denk ik: daar bereik je niets met een bral- stem. Je moet gewoon zijn". Nu Karin het hele land doorreist voor de personeelsavonden en veel aardige en interessante mensen ont moet, zou ze voor de televisie ook zo graag gewoon mensen aan het woord willen laten. „Dat is pas vrije meningsuiting. Er zijn zoveel men sen die hun hele leven onbekend blijven, maar die toch zeer interes sante gedachten hebben en dingen doen. Er zou veel goeds aan het licht komen". Ik zou dan de tussenper soon willen zijn en bepaalde dingen doorgeven aan het publiek en voor lichting geven, ja, daar is t.v. een heel goed medium voor. Witte pompen verlagen iveer benzineprijs Karin van Wamelen, na zes jaar terug op t.v. (Foto LD, Holvast) Prachtige stad Mevrouw van Wamelen (dochter op het Rijnlands Lyceum, zoon voet balt in A.S.C.) heeft het best naar haar zin in Oegstgeest. Ze vindt Lei den een prachtige stad. „Het is een stad die je kunt ontdekken. Het heeft sfeer. Steeds weer vind ik gekke straatjes met leuke winkeltjes. Ja hoor, ik ben helemaal in". Ze lieeft echter één groot bezwaar. „Ik kom er met de auto niet door heen. Het verkeer is er onmogelijk. Maar de markt is reuze leuk De nieuwe gastvrouw bij de TROS is vroeger verpleegster geweest. Dat betekent lichamelijke verzorging Zijn de meeste omroeporganisaties sceptisch wat betreft het functione ren van het open bestel en de rol, die de NTS daarin gaat spelen, ds. Van Houten, de programmadirecteur van de VPRO. is tot nu toe de enige, die op de bres is gaan staan voor de gezamenlijke programma's van de NTS. Echter, zijn mening is wel enigszins afwijkend. Tegengesteld met wat de minister bedoelt, vindt hij dat niet de functie van de NTS. maar die van de omroepverenigingen aanvullend moet zijn. Verschil de En het 1 'Een aantal exploitanten van zoge naamde witte pompen in Utrecht en omgeving heeft wederom de prijs van de benzine verlaagd. Autorama, dat met zijn 14 pompen het grootste benzinestation van Nederland is, heeft bijvoorbeeld deze week de prijs met 0,6 cent verlaagd. De super-benzine kost er nu 47,9 en de normale 44,9 cent per liter. De jongste prijsverlaging is een reactie op de verlagingen, die enkele grote maatschappijen vorige week hebben I ingevoerd. In navolging van Autora ma hebben ook enkele andere exploi- I tanten van witte pompen hun prijzen PllsUjëriangs flats rijdt zie ie al die °P ™eau gebracht. Een witte- J pomphouder in Nieuw-Loosdrecht zit op het ogenblik zelfs nog iets bene den deze prijzen. Autorama heeft zijn omzet in de afgelopen maanden zien stijgen tot gemiddeld 250.000 liter per week. Weken van 300.000 liter vormen geen uitzondering. telijk. „Er zijn zo ontzettend veel- eenzame mensen, die je een beetje gelukkig kunt maken. En dat wil ik. Daarom kost het me ook niet veel moeite gezellig te zijn. Het is een kwestie van instelling, denk ik. En als u mij nu vraagt wie of wat vmd je goed of slecht, dan kan ik daar niet zo gauw een antwoord op geven. Ik hou niet zo van dat strak ke voor en tegen. Ik geloof In het positieve". Men heeft bij de VPRO teerd_ dat er tussen de radio e tv een verschil van inzicht is. De VPRO-radiio heeft meer een verkon digend-religieus karakter, de tv-pro- gramma's van deze omroepvereniging hebben een progressief-artistiek ka rakter. Men zal proberen deze kloof enigszins te overbruggen door de presentatie van de radio wat meer de tv-kant op te laten gaan en de tv iets meer te doorspekken niet re ligieuze programma's. Hoe moeilijk het ook is voor de VPRO om tv-series uit te zenden door de handicap van de grote tijds verschillen, toch brengt men twee nieuwe filmseries, namelijk „Car 54" en „The Untouchables", in een fre quentie van respectievelijk 14-daagse en 4-weekse afleveringen. Rond Adèle Bloemendaal en Boudewijn de Groot zullen enkele shows worden gemaakt. Joop Schrier gaat een serie Amerikaanse programma's maken over de jazz tussen 1930 en 1955. Simon van Collenis ,Oude Draaidoos' wordt vervangen door een maande- bekendste programma'; we seizoen niet meer zullen terug- E krijgen. De populaire diskjockey i „Hullekie Dullekie" gaat namelijk j |j verdwijnen en zal daarbij tevens zijn i anonimiteit prijsgeven. Hoewel de KRO-persdienst het |j bericht nog niet officieel kon beves- i tigen liet men wel doorschemeren dat de beslissing vrijwel genomen was doch dat Ben Brans als hoofd van de programmadienst het laatste I woord zou hebben. j Als reden voor deze voor veel men- Êf sen nogal onbegrijpelijke stap zegt de KRO dat men van mening ;s een programma het beste op de top van zijn populariteit te stoppen, hoewel men zo'n beslissing altijd betreurt. de j Hullekie Dullekie zal met het prijs geven van zijn anonimiteit toch ook één ding winnen: hij krijgt van Ouwehands Dierenpark de hem enige weken geleden aangeboden „harige aap" in lévenden lijve. Nieuwe uitgaven cktail, door M. Rosseelu. door G. Durnea. t vleermuizen, door R. d 1. door dr. J. Grauls. Ilm hrijr keurige door H. Heidlbuchel. Werkboek bij „Hoe zeg en schrijf het", door H. Heldbuchel. I Actuele Vlaamse standpunten, door j Vlaamse pockets. sselt. 1 J ltg Hasselt. „De wrekers" (Van r.t.v.-medewerkster) De KRO-televisie gaat"' komend winterseizoen een nieuwe Engelse televisieserie uitzenden, „The Aven gers", in het Nederlands „De Wre kers" geheten. Het is een serie per siflagefilms op de James Bondver- halen. Hoofdpersoon is een autocra tische Britse geheime agent, John Steel (gespeeld door Petrick Mac- nee) een getraind professional in spionage- en contra-spionageactivi- teiten. Hij wordt in zijn werk bij gestaan door Emma Peel (Diana Rigg)die meestal gekleed in leer haar tegenstanders meedogeloos te lijf gaat. De Engelse t.v. bracht de eerste afleveringen van deze serie uit in 1961. Het succes was zo groot, dat in 1962 een tweede serie werd uitge zonden. OPERETTES Ook dit seizoen zal de KRO-televi sie weer ruime aandacht besteden •aan de operette. Zes operettes heeft men dit jaar op het programma staan: „Die Tanzerin Fanny Elss- ler" van Johann Strauss, „Die Ban- diten" van Jacq. Offenbach, „Polen blut", van Oskar Nedbal, „Hochzeits- nacht im Paradies" van Friedrich Schroder en reprises van „Die lustige Witwe" van Franz Lehar en „Der Zigeunerbaron" van Johann Strauss. Beide reprises hadden vorig jaar een kijkdichtheid van 56% procent en hun waarderingscijfer was 84. De operettes zullen voortaan worden uitgezonden met een frequentie van éénmaal per maand op de zondag avond via Nederland 1. Japanse vissers opgebracht Een Russisch patrouillevaartuig heeft gisteren een Japanse vis sersboot van 12 ton en met een be manning van zeven koppen opge bracht voor de kust van het eiland Akijui ln de Koerillen, aldus een me dedeling van de Japanse zeeveilig heidsdienst, Hierdoor is het totaal aantal Japanse schepen dat in twin tig jaar op deze manier is opge bracht. tot 1.184 gestegen. Het aan tal (tijdelijk) gearresteerde vissers bedraagt nu 10.057. Volgens Japanse gegevens bevinden zich op het ogen blik 88 Japanners in Russische ge vangenschap en worden 398 boten nog vastgehouden. De jongste aanhouding kwam na pogingen op hoog niveau om een vis serij-overeenkomst te sluiten voor het noordelijk deel van de Stille Oceaan, waar de concurrentie tussen de grote Russische en Japanse vlo ten zeer scherp is. Na Russisch-Japanse ministeriële besprekingen in het begin van dit jaar zou een werkgroep het probleem verder uitwerken. Tot dusver is ech ter geen begindatum vastgesteld, al dus het Japanse ministerie van Bui tenlandse Zaken. l' NEDERLAND 1 KRO: 10.00 1 10.35 1 10.40 1 10.45 1 Nieuws ln het kort. NTS Klaas Vaak, voor de kleuters De verrekijker, jeugdjournaal Van gewest tot gewest, regionaal programma Ivanhoe. tv-film NTS-journaal Brandpunt, actualiteiten Het is uw tijd. meneer, thriller Het Concertgebouworkest Jasperina de Jong Epiloog NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 AVRO: 9.30 uur The long hot 10.20 uur NTS-journaal 10.25 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: Nieuws in het kort. NTS Mr. Magoo, tekenfilm De onbekende wereld, film Rob Hoeke Rhythm- en Blues kwdntct Hogans Helden, film Dusty Spingfield film Hootenanny HILVERSUM 2 i Veronica, hoorspel en cjnsieren V oethali litsen De enige aan. die we gister- directe uitzending tegen een bal hebben zien trap pen. was Will van der Smagt van VARA's actualiteitenrubriek „Achter het nieuws". Hoewel hij dat zeker niet onhandig deed, misten wij toch ook de echte spelers in het Feyenoord-sta- dion. Toen wy die gladde gras mat daar zo maagdelijk zagen liggen, door geen Hongaarse of Nederlandse voetbalschoen nog beroerd, de klanken van het muziekkorps beluisterden, dat gespannen geroezemoes opvin gen. toen bleef ons maar één ding over: berusten, zy het met moeite Dat deed ook kennelijk pre sentatrice Anneke Bouman, die nog net van Van der Smagt ver nam dat het stadion op en kele staanplaatsen na was uitverkocht. Om ons niet hele maal teleur te stellen, kregen we de vier doelpunten, gescoord in de historische wedstrijd Honga rijeBrazilië (31) tydens de wereldkampioenschappen, voor geschoteld. Daar moesten we het voorlopig mee doen. Voorlopig, want dik twee uur later ontvin gen de voetballiefhebbers van Bussum dan toch nog een kleine surprise in de vorm van een bijna dertig minuten du rende terugblik op de wat te leurstellend geëindigde wed strijd. Overigens wisten de televisie kijkers op dat ogenblik nog niet dat hen een gelijkspel boven het hoofd hing. Weliswaar hield de VARA via Nederland 1 ons de hele avond door uitstekend op de hoogte, maar de laatste me dedeling deed Joop Smits tussen Gabri de Wagts documentaire en Kellings „Tempo Latino" in: we konden toen nog juichen, want we stonden met 2—1 voor. De NTS-joumaaldienst liet ons in het ongewisse over de einduitslag, zodat Koen Ver- hoeff er tijdens de vertoning van de hoogtepunten niet voor spek en bonen hoefde by te zitten. Het gesprekje, dat Herman Kuiphof hierna met coach Kessler, Cruyff en Nuninga voerde, was er een van het naargeestige soort: het enige lachje dat er af kon. kwam van „de benjamin", die verzekerde dat hy nog wel een tweede doel punt zou hebben gemaakt als hy Actualiteiten I Na de aftrap van Van der Smagt onderhield Herman Wig- bold zich mét dr. Klapwyk over „het" Dorp, dat tien miljoen duurder is geworden dan men aanvankelijk veronderstelde. Wigbold vroeg zich af of er bij de huisvesting geen bepaald,.se - lectie"beleid wordt toegepast en of er later geen bevoogding in het spel zal zijn. Dr. Klapwijk zei. van het dorp een monument van emancipatie van lichamelijk gehandicapten te willen maken. Ronduit amusement, waar men toch zijn hart bij vast hield, was het interview dat Koos Postema de heer J. van den Dikkenberg af nam. die in Ede bijna BP-wet- houder van sociale zaken en volksgezondheid was geweest. Op het laatste moment had hij er maar van afgezien, op een prettige manier zoals later bleek namelijk door niet op een spoedvergadering te ver schijnen. Maar ja. die sociale wetten, die liggen de Boeren partij niet zo, daar moet je een beetje in groeien, tenslotte „zijn we nieuw" alhoewel „ik best wethouder zou willen zijn, maar dan bijvoorbeeld van bouwnij verheid en volkshuisvesting, dat is meer ons gebied CPN-wethouder Verhey liet zich als verstandiger persoon kennen, hoewel hy op een vraag over het democratisch-zyn van de partyenstelsels achter het yzeren gordyn na veel moeite kon aanvoeren, dat de verant woording by die landen ligt en niet by hem. Op Nederland 2 liet John Ro- singa" zyn „IJponteneur" zien, een sterk gefilmd verhaal over een pontkapitein, die er einde- lyk genoeg van krygt en zyn zin om eens op de ware woe lige baren te varen gewoon door drijft. Uitstekend camerawerk van Kólmén G&ll, een meesle pende tekst van Cees Noote- boom, kortom: een voltreffer. Kalmdn Gall filmde ook de gesprekken (in „Attentie" 1 over het tegengaan van tandbederf door fluoridering van drinkwa ter. Tot besluit: in „Achter het nieuws" niets over de moord op Verwoerd, „Attentie" vond dat slechts de dood van een ver keerde politiek zinvol is. ■ggebruikers. VPROi NCRV: 18.10 Stereo: Lichte ork muz. >pn.). 18.25 Nederlandse liederen en liedjes. 18.40 Voor de twintigers. 19 00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Ra- dl. krant. 19.30 Muz. van Het Leger des Hells (gr.). 19.45 Lichte gram.muz. grote race. hoorspel (4). 20.30 Avondper 22 30 Nu Boekbespr. 22 45 Kerkorgelconc.: seml- 23.15 Vers ln het gehoor: 22 30 Nws. en herh. SOS-bi De eerste Tarzan-reünie uit de geschiedenis van de film helden die van de ene tiaar de andere boom slingeren, is in de stad Mexico gehouden, ter herdenking van Edgar Rice Burroughs, de geestelijke vader van Tarzan, die 91 jaar ge leden werd geboren. Er waren vier Tarzans: van links naar rechts Jack Mahoney (45), Johnny Weissmuller (62 en waar schijnlijk de meest bekende Tarzan), Ron Ely, de t.v.-Tarzan en James H. Pierce, 66, de oudste levende Tarzan en schoon zoon van Burroughs. De vier Tarzans klommen in een boom, waar de aap Chee tah zich bij hen voegde en probeerden de beroemde kreetjvan de apen na te doen. Een krant schreef echter dat het geen succes ivas. „Zelfs de beroemde oerwoudroep van Weismuller was nauwelijks herkenbaar. Hij klonk hees, zwak en vals". De eerste vijf Tarzans waren ,,stom". Daarna kwamen de films met sprekende Tarzans, van wie Weismuller de eerste was. Opvolgers waren Buster Crabbe, Herman Brix, Glenn Morris. Lex Barker. Gordon Scott, Denny Miller, Jack Maho ney, Mike Henry en thans Ely, Tarzan no. 15. No- geen reelame op Belgische tv (Van onze Brusselse correspondent) De Belgische televisie zal voorlo pig geen reclame-boodschappen in haar uitzendingen opnemen, omdat de Belgische wet op radio- en tele visie zulks verbiedt. Dit heeft de voorzitter van de raad van beheer van de B.R.T. gisteren meegedeeld. Hy Is van mening dat wetswyziging waar de meeste leden van de raad van behe?r tegen zyn zeker niet binnen enige jaren zal plaatshebben. 18.00 Nws. 18.15 Act, 18.20 van het Gcr. Pol. Verbond. Voor- GPV Spr.: De heer A. Kamsteeg. es van Veronica, hoorspel. 22.30 Nws. 40 Act 23.00 Stereo: Nieuwe gram- uoonplaten 23 5524.00 Nws. VOOR VRIJDAG 9 SEPTEMBER ""U 7.15 (7.30—7.32 Nws.). .00 Nws. 8.10 Lichte vakantletlps. (8.30 tot Morgenwijding VARA: 10.00 Stereo: ntlsche ballctmuz. (gr.). 10.40 planomuz. (gr.). 11.00 Nws. 11.02 11.40 Bariton en lult: Vlaamse lied. (gr.). 12.00 Licht 12.27 Med. t.b.v. land- en 12.55 Actualiteiten. AVRO: lS.Ocf'^/ws. 13.10 Journaal en beursber 13.30 coupe clnssique spéciale: muz. vakantleprogr. 14.15 Lichte gram.muz. 15.15 Chinees vojksmuz.-ens. (opn.)Muz, uit de Chi nese volksrepubliek. 15.45 Licht lnstr. 1036: Hilversum 3. I'M en 240 in NRU AVRO: 9.00 Nws. 9 02 Vrolllk ochtendprogr. (Om 10.00 en 11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12 02 Operetteklan- Nws. 14 02 Gev. gram.n 'tBLS .55 Overweging -.2 N'v. s 18 40 Voor TELE VISIE-PRO GRAMMA'S platensoos 9.40 Schoolradio. 10 00 In de 19 0 Veilerlanil 1 NTS: 1800 Wereld- mploenschap volleybal ln Praag -.-.„ 00 Nws. ln 't kort. 19.01 Klaae Vnek ;NCRV: 1905 Twlen. maandeiyk* ma- de zieken. 11.40 Llch- l^lne voor tieners en twens. NTS :e gram muz. 12 00 Angelus. 12 03 Gev. 20 00 Journaal. NCRV: 20.20 't Is ró al.progr 12.27 Med t by land- en j bjj ae luchtmacht. TV-fllm 20.45 Een .ulnb. 12.30 Nws. 12.40 Act 12.50 Me- man zet door. TV-spe'. 21.35 Café ;ropole-ork.amusementsmuz. 13.35 V. irhantant 't Winkeltje: Uedjesprogr. de vtouw. 13 45 Zomercocktall«v 22 00 Attentie 22 25 - 14.30 Schoolradio. _15.00 NTS: ANVV-Spot. .progr. gram 16 30 Pianorecital: 2 40—22 45 Jour- Overdenking. [Ï5J3Ö Voor de zieken. ^*^1 Aiyvv snn' J il: klass. muz. 16.50 Grammofoomnuz. 17.00 Voor de Jeugd. Hilversum 2, 298 m VARA: 7.00 Nws., ochtendgym.. soc. strlldl. 7.23 Lichte grammuz. (7.30 tot 7,35 Van de voorpng 8.00 Nws. 8.10 niet?: progr over de voortplanting van Lichte gram.muz 9.00 Te land en te de mens (I). NTS: 22 05—22.10 Jour- vater, een informatief progr. voor weg- 1 naai. II. De Advertentie. TV-fllm 20.55 Dan O'

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5