CINZANO Het had MAN MET VELE paspoorten zakelijker Nog veel raadsels rond gekund Verwoerds moordenaar Den Haag verheugd gencla Soekarno gekant tegen verbroedering met Nederlanders In AFGEROND Fransen betalen niet aan infrastructuur haags: AGENDA LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 8 SEPTEMBER (Van onze financiële medewerker) Sultan Hamcngkoe Boewono 9 heeft i' zegepraal behaald b|j de onder handelingen over een regeling van ne vorderingen, welke ons land heeft. Over de hoogte van het be drag, waarop de beide delegaties elkaar vonden, behoeft geen ver wondering te bestaan. Als vóór de aanvang van ingewikkelde finan ciële besprekingen de ene partij te kennen geeft van de oorspronkelij ke vordering van f5 miljard zoveel te laten vallen, dat er maar f 900 miljoen overblijft, terwijl de ander zegt niet meer dan f 300 miljoen te j uilen erkennen, dan zjjn er geen tien vingers voor nodig om uit te rekenen dat men het eens wordt over f 600 miljoen. Wel kan men zich met verwondering afvragen of het nu wel nodig was om de zaak, geheel gespeend van zakelijke overwegingen af te wik kelen. Behalve voor het bedrag van f 36 miljoen, dat reeds bij de Indonesische Overzeese Bank op geblokkeerde rekening ten gunste van de Ncderlandsche Bank staat, moet Nederland een wissel op de toekomst trekken, liet zal tot 1973 duren aleer met de afbetaling kan worden begon nen, maar voor het zover is heb ben wü al bot gevangen met de vele grepen uit de pot van de ont wikkelingshulp. Ook moeten we nog op het strafbankje zitten voor de afwikkeling van West-Irian. Het gaat ons de eerste jaren heel wat geld kosten. De rente van écn pro cent op nu erkende vordering heeft daartegenover slechts een symbo lische betekenis. Alleen vertrouwen Het mag minister Luns en zijn delegatiegenoten niet kwalijk wor den genomen, dat zij er niet meer uit wisten te halen. Het was geen kwestie van halen, doch een zaak van vertrouwen brengen In de toe komstige betrekkingen met Indo nesië. Het had geen zin te probe ren om veren te plukken van een kikker én op financieel gebied is Indonesië het kikkerland. Toch had een zakelijker aanpak ook voor Indonesië tot een beter resul taat kunnen leiden. Terugbetaling van een schuld, waar mede pas na zeven jaren wordt begonnen, is bepaald niet een re geling, waarvoor toekomstige kapitaalverschaffers in andere landen de pet zullen afnemen .Voor de financiële standing zou het goed zjjn geweest als er een reëleg aflos singsplan zou zijn aanvaard. Indonesië heeft na de periode van zelfstandigheid geleerd, dat ster ke benen nodig zjjn om de weelde te kunnen dragen. Het land staat aan de rand van een economische afgrond en is belast met de kwa lijke erfenis. Het heeft echter geen zin om de bestraffende vinger te heffen, want het gaat er om dat Indone sië na het bereiken van het j akkoord met Nederland een betere plaats krijgt aan dc conferentieta fel in Tokio als in de loop van deze maand over een financiële re- geling met andere crediteurlanden wordt gesproken. Boewono's zege praal is, dat hij voor het forum met open vizier kan verschijnen dank zij het akkoord met Neder land dat hij op zak heeft. De Zuidafrikaanse veiligheidspolitie heeft gisteren tientallen personen verhoord om meer te weten te komen over de man die premier Verwoerd heeft vermoord. Volgens berichten uit Portu gees Mozambique was de ongeveer 45-jarige Dimitri Tsafendas, die zich ook wel van andere namen bediende, bekend bij de politie aldaar. Hij is er al eens gearresteerd. Uitge 1 in geslaagd is de vergaderzaal bin- ewezen nen te dringen, waar hjj als bode niet mocht komen. De portiers heb- Eén bericht luidde dat Tsafen- ben opdracht iedereen die de zaal das kort na de tweede wereldoorlog j binnenkomt te inspecteren. Het is op verdenking van communistische ecn raadsel hoe de moordenaar hier- connecties uit Mozambique werd uit -1 aan heeft wcten ontkomen, gewezen. Ook zou hij eens door de j Alle personen die solliciteren naar Portugese politie zyn gearresteerd functies als bode in het parlement met vjjf paspoorten op zak. In Lis- worden ondervraagd, en er wordt sabon zou hij eveneens gevangen een register bijgehouden met ge- hebben gezeten en een hersenspoe- gevens over hun achtergrond- ling hebben ondergaan. Berichten Gisteravond werd Tsafendas naar dat hij van Griekse afkomst is zijn tegengesproken. Er wordt gezegd dat hij uit Lourenco Marques (Mozam bique) kwam, een Afrikaanse, ge kleurde moeder had en een Egypti- scne vader. In Zuid-Afrika zou hjj zowel een Turks als een Egyptisch paspoort hebben gehad. Vele steden De correspondent van „The Star" in Durban bracht gisteren een recent vraaggesprek met Tsafendas in herinnering, waarin hij vertelde van een aantal gelukkige ontsnap pingen van schepen die tijdens de tweede wereldoorlog tot zinken wer den gebracht. De correspondent zei dat Tsafendas na de oorlog ongeveer 35 seteden had bezocht in Afrika, Amerika. Europa en het Midden- Oosten voordat hij een baan als tolk Kreeg bij twee rechtbanken in Dur ban. Hij spreekt Frans, Engels, Duits, Spaans en enkele andere ta len. Een voormalige hospita van Tsafendas in Zuid-Afrika vertelde: Hij las elke avond in de bijbel. Ik vond hem 's-ochtends altijd op de grond naast zijn bed". Zij beschreef hem als een vreemde man die een zelvig was en haast nooit uitging. „Hij sprak niet veel over zichzelf, maar deed alsof hij zichzelf beter vond dan ieder ander. Hij had het nooit over een vrouw en vertelde ge lief ik eens dat hij vrijgezel was". De hospita zette Tsafendas tenslotte de deur uit omdat hij „slordig" was. Naar de vreemdelingendienst van Frankfort meedeelt heeft een man met dezelfde naam als de moorde naar van dr. Verwoerd gedurende een jaar in Frankfort gewerkt als lasser. Hij stond ingeschreven als Di mitri Tsafendas, 46 jaar oud, gebo ren in Lourenco Marques en van Portugese nationaliteit. Hij kwam naar Frankfort in 958 en is in juli 1959 met onbekende bestemming ver trokken. Hoe? De veiligheidspolitie probeert er acuter te komen hoe Tsafendas er Vervolg van pag. 1 De fractieleider van de V.V.D., mr. E. H. Toxopeus, zei nog zeer voor lopig reagerend blij te zijn, dat het gelukt is met Indonesië tot een ak koord te komen. Het overeengekomen bedrag van f 600 miljoen vond hjj op het eerste gezicht geen slecht resul taat en hij was verheugd, dat met de reeds gestortte 36 miljoen juist die mensen zullen worden geholpen, die door het verlies van hun Indonesi sche bezittingen het meest in moei lijkheden zijn gekomen. Tevreden be toonde de liberale fractieleider zich ook met de voortzetting van de hulp aan Indonesië. „Als er een land is, waarvoor een dergelijke hulp op zijn plaats is, dan is dat zeker Indonesië," aldus mr. Toxopeus. Mr. H. K. J. Beernink, de fractie- leider van de C.H.U. in de tweede lueel gebruikt zouden kunnen wor- kamer, gaf het volgende commentaar het ziekenhuis „Groote Schuur" in Kaapstad gebracht. Hij schijnt een gebroken kaak en een gebroken neusbeen te hebben, hoewel nietr zeker is, waar hij dit letsel heeft op geiopen. Misschien raakte hij ge wond toen parlementsleden hem overmeesterden. Talloze agenten in burger vergezelden hem naar het zie- Kenhuis waar zij hem geen ogenblik uit het oog verloren. Dr. Verwoerd zal zaterdag in Pre toria worden begraven. Hij zal begraven worden in de „heldenakker" de begraafplaats in DIMITRI TSAFENDAS het westen van de stad, waar andere vooraanstaande staatslieden, ook zü>i voorganger Johannes Strijdom en de voormalige gouverneur-gene raal dr. E. G. Jansen begraven lig gen. Dinsdag zal de Nationalistische partij de opvolger van dr. Verwoerd kiezen. Rode Garde tegen bourgeois-namen De Chinese Rode Garde eist in het kader van de grote culturele om wenteling, dat iedereen die een feo daal of burgerlijk klinkende naam draagt zich by een politiebureau meldt om een verzoek tot naamswij ziging in te dienen. Dit heeft het Russische persbureau Tass gemeld. De revolutionaire jongeren dringen er voorts op aan dat oude gebruiken als het bezoeken van familieleden met medeneming van snoepgoed en fruit worden afgeschaft. Nog een eis van de rode gardis ten: landeigenaren, contra-revo lutionairen, subversieve en rechtse e:ementen en kapitalisten zullen bij het verlaten van hun woning een kaartje moeten dragen met het op schrift „uitvaagsel". De Gard in sten achten 't verder wen selijk dat in elke straat, tuin of wo ning portretten van Mao Tse-toeng worden opgehangen. Iedereen moet een exemplaar bezitten van de stel lingen van Mao Tse-toeng, dit steeds bij zich hebben, het voortdurend be staderen en onder alle omstandighe den overeenkomstig deze stellingen handelen, aldus Tass. Tijdens de culturele revolutie zijn de centrale comité's van de liga voor jonge communisten gereorganiseeerd zonder dat daarover iets in de pers verschenen. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond, 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evang. Christenge meenschap „Ecclesia" 8 uur nam. Speeltuin „Ons Eiland": Tulncon. cert „Concordia" 8 uur nam. ZATERDAG Rest. De Doelen. Receptie dhr. M. J. Blangé (gouden Jubileum bij Amro- bank) 45.30 uur nam. ZONDAG Aula Dr. Van Voorthuyzenschool (Marnlxstraat)Pinkstergemeente. Spr dhr. W. Meyer, 3 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v Jehovah's getuigen. 4. en 6.30 u nam Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u nam Oude Rijn 5 (Baptistengemeente)* Gemeente voor oorspronkelijk christen dom. Spr. evangelist N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk v. Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Eijmerpoelstraat 3: Officiële opening nieuwbouw St. Agneslyceum. 2.30 uur Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum" speelt „Het moeizame lief deleven van Attila Galop". 8 uur nam. DINSDAG Garenmarkt: Excursie K. en O. naar Leerdam en IJsselstein. 7.45 uur voon middag. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum" speelt „Het moeizame lief deleven van Attila Galop". 8 uur nam. ADVERTENTIE §xk Zo smaakt Cinzano. Rijk, vol, pittig. Zonder meer de beste vermouth. Vraag het uw slijter, hij is de vakman. Koop nu een fles Cinzano. U krijgt er de Cinzano sleutelhanger fl. I bijeen zó geraffineerde miniatuur Cinzano fles, dat n op T? het etiket alle letters kunt lezen (zélfs het alcohol percen- 4 I tage). Straks misschien geld waard. Als de rage uit Frank- j rijk naar Nederland is overgeslagen. Cin Cin... Cinzano. President Soekarno van Indonesië heeft in een toespraak voor een zes tigtal oudstrijders nagenoeg elke te genstander van zfln zienswijzen er van beschuldigd een kolonialist, im perialist of imperialistenvriend" te zijn. Westelijke diplomaitieke waarne mers noemden deze rede „waar schijnlijk een van Soekarno's laatste achterhoedegevechten om zijn verlo ren macht terug te winnen". Zonder namen te noemen beschuldigde de president leidende Indonesiërs van „verbroedering met Nederlandse ko lonialisten". Deze lakeien van de kapitalisten, zo schreeuwde Soe karno zyn verbijsterd gehoor toe, be kleden nu hoge burgerlijke en mili taire posten. De president deed ook een felle aanval op de actiefronten vai Indo nesische jongeren. De afdeling midden-Java van de studentenorganisatie „Kami" heeft er bij de regering op aangedrongen president. Soekarno als getuige op te roepen bij het proces tegen de voor malige minister voor Centrale Bank zaken Dal am. Zoals gemeld is tegen Teleurstelling Voor de Nederlandse belanghebben den levert het akkoord echter ecn teleurstelling op. Voor vele oude cultuurmaatschappijen, die het be staan alleen nog rekken in af wachting of er nog iets van de vordering op Indonesië terecht zal komen, blijft de coma-toestand tot In het oneindige voortduren. Er is geen afzien aan wanneer de haar loekomende portie van de claims wordt afgewikkeld. Het Is jammer dat er geen gebruik werd gemaakt van een suggestie cm de helft van de vordering te voldoen in schuldbrieven, die ev den bij de financiering van jount ventures, welke het Nederlandse bedrijfsleven tezamen met Indone sische belangen tot stand zou wil len brengen. Een deel van de vor- „Ik ben blij, dat er overeenstemming tussen beide landen is bereikt. Ik houd daarbij rekening met het feit, dat er voor ons land nog diverse mo gelijkheden in Indonesië liggen. In hering op Indonesië zou zo han- donesie staat voor de noodzaak om delswaarde hebben gekregen. Goede maatjes Blijkbaar heeft een dergelijke za kelijke oplossing het niet gehaald by degenen, die alleen maar be zield waren met de wil om goede maatjes te worden met Indonesië- Met het akkoord is voor Indonesië de sleutel in het slot gestoken bij de Wereldbank en het Internatio nale Monetaire Fonds, welke in stellingen geen krediet geven aan ten land dat zijn schulden niet betaalt. Of er nu werkelijk sprake van betaling is, zal voor belde in stellingen oen vraagteken zfln, maar op gezag van Nederland zul len zij de koorden van de beurs losmaken. H* t ts evenwel onbevredigend, dat het ook voor Nederland ecn open vraag blijft of het geld ooit zal binnenkomen. Zolang sultan Ha- mengkoe Boewono de lauwerkrans draagt kan men er wel vertrouwen in hebben, maar het drijfzand in cie Indonesische politieke situatie had een zakelijker oplossing ver kieslijker gemaakt. de komende jaren een versnelde ontwikkeling te bevorderen. Techni sche hulp van Nederlandse zijde kan daarbij van grote betekenis zijn. Dat aan de andere kant gedupeerden ln ons land een tegemoetkoming zullen verkrijgen, stemt tot voldoening". De anti-revolutionaire mej. mr. C. Rutgers was eveneens verheugd over het bereikte akkoord. Zij vond het akkoord vooral van betekenis voor de ontwikkeling van de Indone sische economie, omdat nu voor de regering in Djakarta mogelijkheden zijn geopend kredieten te krijgen. Prof. dr. C. L. Patijn. de woord voerder van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer voor het buitenlandse beleid, noemde het akkoord „een goede op lossing. „Ik geloof stellig, dat het aan onze kant met voldoening zal worden gezien". Dat beide delegaties elkaar op 600 miljoen gulden hebben gevonden, vond hy onder de huidige omstandigheden de enig mogelijke goede afwikkeling. Over de reactive ring van het fonds voor Nieuw-Gui- nea zei hij„Dat doet mij veel genoe gen, want gezien onze morele ver plichtingen jegens de Papoea's moe ten we voor Nieuw-Guinea doen wat we kunnen". België gaat zeer binnenkort een visserijwachtschip in de vaart bren gen. De naam van dit schip is „Go- detia". Dit schip zal dezelfde functie verrichten als de Duitse visserij- wachtschepen zoals de „Meerkatze". Alles ten dienste van de vissers in de ruimste zin des woords. De „Gode- tia" zal ook samenwerken met het Hospitaalkerkschip „De Hoop". In het „Visserijblad" van 26 augustus werden de diensten die „De Hoop" aan de Belgische vissers had verricht zeer geprezen. Dalam de doodstraf geëist. De stu denten menen dat Dalam „slechts een assistent van president Soe karno" is geweest en dat Soekarno de afgelopen jaren de grootscheepse verduistering van staatsgelden door Dalam heeft goedgekeurd. Eerder deze week had een mohammedaanse jeugdorganisatie geëist iedei voo- de rechtbank te dagvaarden die verant woordelijk is voor het wanbeheer van het voormalige corrupte bewind, zelfs de hoogste leider. De mohamme daanse studentenorganisatie HMI had kritiek op de rechters in het proces, die ..antwoorden van verde digers of getuigen negeren wanneer in hun verklaringen de naam president Soekarno als betrokkene voorkomt". Is dit bevel van „hoger hand" of „zijn de rechters en de openbare aanklagers bang van de antwoorden die worden gegeven"? aldus hun verklaring. De postdienst tussen Singapore en Indonesië wordt morgen hervat. Drie jaar geleden, toen Indonesië zijn „confrontatie" met Maleisië be gon. werden de post- en andere ver bindingen tussen Indonesië en Singa pore verbroken. Weer teleurstelling NAVO Frankrijk heeft zijn bondgenoten in de NAVO meegedeeld, dat het met ingang van 1967 betaling van zijn aandeel in de kosten van de in frastructuur der NAVO zal staken. Frankrijk is ook van plan met in gang van dezelfde datum zijn finan ciële bijdragen aan het merendeel van de militaire NAVO-begrotingen te beëindigen. Dit heeft de perma nente Franse vertegenwoordiger bij de NAVO-raad, die in Londen bijeen is, gezegd. Frankrijks aandeel in de kosten van de infrastructuur van de NAVO hebben tot dusver ongeveer 17 pro cent bedragen van het totaal van 640 miljoen dollar. Het aandeel van de V.S. bedraagt op dit ogenblik 25.8 De infrastructuur omvat vliegvelden, verbindingen, oliepijpleidingen en marinebases. In NAVO-kringen sloeg de Franse mededeling in als een bom. Men had verwacht dat Frankrijk zich gelei delijk wat meegaander zou gaan to nen. nadat het zich uit de NAVO- integratie had teruggetrokken. De Franse afgevaardigde, De Leusse, zei dat Frankrijk aan bepaalde acti- MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Baby uit raam gevallen De tien maanden oude Alma de Beunje uit Amsterdam is gisteren uit een raam van een huis aan de Prinsengracht van ongeveer tien meter hoogte op straat gevallen en vrijwel op slag ge dood. De ouders van het kind wa ren naar de dienst voor volkshuis vesting, terwijl de grootmoeder op het meisje paste. De grootmoeder liet het kind naar buiten kijken door een zogenaamd tuimelraam, dat niet gesloten bleek te zijn. Toen het kind tegen het raam duwde sloeg het om waardoor het kind naar buiten viel. Nederlander In bergen verongelukt Een 52-Jarige inwoner van Voor burg. de heer W. J. Kottmeier ls gis teren nabij Innsbruck in Oostenrijk van een berg op 2100 m hoogte ge stort en 150 m lager dood aangetrof fen. De heer Kottmeier was een wandeling gaan maken met de be doeling Edelweiss te plukken. Daar bij ls hij tijdens de afdaling uitge gleden. In de middaguren ls hij door een op onderzoek uitgetogen groepje red ders gevonden. Van Mastrigt weg bfl C.N.V. In verband met zijn benoeming tot wethouder van de gemeente Zeist zal de heer C. J. van Mastrigt, oud voorzitter van het C.N.V. zijn func- bij dit vakverbond neerleggen. Hij is sinds 1964 werkzaam als ver- bondssecretaris in het bijzonder be last met de scholing van de kader leden en de organisatie van de be sturenbond. Het is nog niet bekend, wanneer de heer Van Mastrigt zijn werkzaamheden voor het C.N.V zal beëindigen. De verwachting is dat dit binnen enkele maanden zal ge beuren. Nieuwe bondsfunctionarissen zullen namelijk per 1 januari wor den benoemd. Roken van hasjisj De Amster damse politierechter, mr. R. d< Waard, heeft wegens het roken has jisj twee jongelui, de één zonder beroep, de andere musicus, vier kend gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, en een 30-jarige musicus tot zes weken, waarvan drie voorwaardelijk, veroordeeld. In alle drie de gevallen met aftrek voorarrest, hetgeen voor de twee jongelui <18 en 20 jaar) betekende, dat zij gisteren nog in vrijheid wer den gesteld. De derde man moet nog een paar dagen zitten. Met de officier van Justitie was mr. De Waard het eens, dat het gebruik van verdovende middelen zich als een olievlek uitbreidt. Zelf noemde hij het een bijzonder ern stig maatschappelijk euvel. BUITENLAND Mao's oogst Radio-Peking meldt dat de oogst ln China goed is ge weest deze zomer. In de provincies Kwangtoeng, Sjansi, Foekien, Sjoen- toeng en Keiloeng Kiang is meer graan binnengehaald dan vorig jaar. De radio zegt dat de boeren natuurrampen als overstroming en aardbeving hebben overwonnen door de toepassing van de denkbeelden van Mao Tse-toeng. Geschorst De Engels-Spaanse besprekingen inzake de toekomst van Gibraltar zijn gisteren ge schorst nadat de afgevaardigden slechts drie maal by een waren ge weest. Van de zyde van het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken deel- Komplot In Kantanga is een komplot van provinciale autoriteiten en buitenlandse huursoldaten ont dekt dat ten doel had een opstand te ontketenen. President Moboeto van Kongo heeft dit tegenover jour nalisten verklaard. 300 doden De was van de rivier de Mekong die door de Thailand- se autoriteiten als „de ergste van deze eeuw" wordt gekenschetst heeft naar verluidt reeds meer dan 300 mensen het leven gekost. In de provinchie Nongchai, een van de door de watersnood meest getroffen pro vincies in het noorden van Thai land. zouden 200.000 daklozen zyn. In mei Het huwelyk van Deense troonopvolgster prinses Margaretha met de Franse graaf De Laborde de Monpezat zal waar schijnlijk 24 mei 1967 plaats heb ben, aldus verluidt in kringen van het Deense hof. Teruggekeerd De Russische di plomaat Valentin Rewin, die vorige week door de Amerikaanse regering op beschuldiging van spionage werd uitgewezen, is gisteren uit New York naar zyn land teruggekeerd. Vuurgevecht Een Israëlische patrouille heeft gisteravond by Yo- val in Gallilea het vuur geopend op vier Syriërs die op Israëlisch grond gebied waren doorgedrongen, zo heeft een Israëlische legerwoord- voerder meegedeeld. Twee Syriërs werden gedood. Op de top geland Voor de eer ste maal in de geschiedenis is gis teren een hefschroefvliegtuig op de top van de 4.810 meter hoge Mont Blanc geland, zo heeft de Italiaan se luchtmacht meegedeeld. De Mont Blanc is de hoogste berg van Euro pa. Het toestel voerde een verken ningsvlucht uit voor het nemen viteiten zal blyven deelnemen, zoals het telecommunicatiesysteem voor luchtverdediging, het technisch NA VO-onderzoekcentrum in Den Haag, het instituut voor onderzeeboot be strijding in La Spezia (Italië) en aan de NAVO-Hawk-rakettenorgani- satie. Frankrijk blijft bydragen aan de kosten van t el ecommunic a ti ever - bindingen tussen het Frans* opper bevel en het geallieerde hoofdkwar- tlen in Europa (SHAPE). Ook wil Frankryk deelnemen aan de opbouw van de NAVO-luchtverdediging en het Nadge-grondsysteem onder voor waarde dat hst het huidige waar schuwingssysteem kan blyven ge bruiken. Volgens NAVO-kringen vraagt Frankrijk hiermee een uitzonde ringsbehandeling. r trouwj GemeefiJ Stadhuis (wachtkamer Zitting Bouwfonds Ned. 78 uur nam. WOENSDAG Doopsgezinde Kerk: Avondgebed.* UUT nam BIOSCOPEN LUXOR: „Bed ln... bed uit", 18 k Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zol 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. 1 STUDIO: „Het meisje en de gf. ren". 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 REX: „De trein". 18 Jaar. Dagtg 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15,(1 7 en 9.15 uur. CAMERA: „Gejaagd door de wb 14 Jaar. Dagelijks 2 en 7.30 uur,] LIDO: „Ik, dr. Fu Man Chu",| jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur.il dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. f TRIANON: „Zeventien", 18 jaar gelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN: Legermuseum (Pestbulslaan)i uitzondering van zaterdag van 104 (zondag 1-5 uur) Molenmuseum: Moien „de s maandags gesloten, dinsdag .wot dag donderdag, vrijdag en zattt van 10 tot 6 uur: zondag van 1-5 J Rijksmuseum voor Volkenkik (Steenstra.it 1) Dag 10-17 u: dags 13-17 hut Rijksmuseum voor Volkenfcia tentoonstelling ,De mens van to leven en bedrQf van de prehistory mens ln bet verre en nabfje Ooü Werkd 10-17 uur; zond 13-17 t (tot 1 oktober). Rllksmuseum voor de natuurwetenschappen zond 1-4 uur geschied] Dag Rijksmuseum van Oudheden: 1 lingen van België enl derland). Dagelijks 105 uur, zoa 15 uur (Tot 10 oktober). Avond- en nachtdienst der apotht) Geopend voor spoedeisende gevah apotheek Reijst Steenstraat 35.1 20136. Apotheek R. van Breest Smallenï te Leiderdorp en Apotheek Voorsj ten zijn de gehele week geopend. Bij geen gehoor van uw hul# of specialist (of diens waarnemers)} op dokterstelefoon 22222. (van donderdag 8 september t/m woensdag 14 september DONDERDAG 8 SEPTEMBER ir, Opui] VRIJDAG 9 SEPTEMBER Pulchrl Studio, 20.30 uur. Pij ZATERDAG 10 SEPTEMBER Kon. Schouwbrug, 20.15 uur, H; sche Oomedlie, Professor Bernard!, Theater Pepijn, 20.30 uur, Opu| cabaret Paul van Vliet. ZONDAG 11 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur. Hl sche Comedie. Ik zoek Mloussow MAANDAG 12 SEPTEMBER Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Z aam slag C. J. Jans sen te Oosterhout (N.-B): voor Wijk bij Heusden (toez.) A. J. Timmers Elspeet. GEREF. KERKEN Beroepen te De Wip (Gr.) A. C. Koe mam te Kol/honn (N.H.); te Geldermal- sen A. Segger te Mlddelstum; te Hel mond W. A. Jelsma te Loc hem; te ZuidJand (vac. A. G. Baayen) A. J de Bakker te Beetgumermoien. GEREF KERKEN (vrijgemaakt) Beroepen te Edmonton (Canada) H J. Nijenihuis te Bunschoten-Spaken burg. CIIR. GEREF. KERKEN GEREF. GEMEENTEN nkt voor Rotterdam-Zi kenberg te Dordrecht VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Franeker H. R. Timmer man te Amsterdam-West. Kritiek op opstandige Spaanse priesters Het Spaanse rooms-katholieke dagblad „Ya" heeft zich afkeurend uitgelaten over de activiteit van een „kleine groep opstandige priesters" die in 'n a.noniem geschrift de Spaan se bisschoppen ervan hebben beschul digd te handelen in strijd met de nieuwe geest die spreekt uit de be sluiten van het Vaticaanse concilie. De beweging, die zich „Operatie Mozes" noemt, maakt een schande- lyk tumult, aldus het blad, en tracht cellen te vormen om een sfeer van verdeeldheid en opstandigheid te scheppen. Het verwyt de „kleine en met-representatieve groep" priesters, lie „hun identiteit verborgen hou den", dat zy „de gebruikeiyke dis cipline van de geestelykheid" niet in acht nemen". In het geschrift, men gelooft is opgesteld dooi priesters en leken, wordt aange drongen op geloofsvryheid, schei ding van kerk en staat en afschaf fing van kerkeiyke privileges. De bis- "ïoppen wordt verweten dat zy foto's van mogelyke landingsplaat- de men mee dat het gesprek spoe- sen. Er bevonden zich vier man aan I zich met het huidige Spaanse regi- dig zal worden hervat. I boord. me associëren. tooit! IER Lri r,.MDbn rieuwe Koml ir. Orgeloffll DINSDAG 13 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Nlj Rotterdams Toneel Amphitrlon. Kurzaal. 20.15 liur, Noordholl* Filharmonisch Orkest. WOENSDAG 14 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, Nieuwe Romeo and Julia.. PaaSkerk, 20.15 uur, door Henk Herzog. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo, Africa Addlo. 18 J. Asta. Hoe steel ik een miljoen, al Bijou. Zo heerlijk rustig. 14 j. Camera. Nooit op zondag, 18 J. Capitol, Tapsoula, de verleide] Griekse. 18 j. Cineac, Nieuws en 'actualiteiten.1 City, De zwarte dood. 18 j. Corso, Yeah, yeah, yeah, The Be? Du Midi. Derek Flint. 1ste klas1 dan. 14 J. Euro Cinema. Sound of music, al Flora. Hercules in de macht van kwade, 14 J. Hollywood, De wurgende shawl, 5 Krlterion, Mv sister, my love. 18 J Metrouole. De spion met het kei broekje, al. Odeon. Striptease, verboden 6ex, OlvmDla. Rif if i tm Tokio. 14 J. Passaee. Arabesque 14 J. Rcx. Nick Carter keert terug. 14 Rox% De 3 sergeanten van Bend 14 Seinnost. One-ration Crossbow, 14: Studio de Luxe. Le gendarme dtl Tropez. 14 j. Tbflüa. Doorbraak bij de Corregf 14 j- Tl De Ultkiik, The loved one. 18 West End, Nevada Smith, 18 J. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 onr) Amsterdam Den Helder Y pen burg Vllssingen Eeide De Bilt Twenthe Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Copenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Purys Bi deaux Grenoble Nict Berlijn Frankfurt IV'lrchen Zhrlch Genéve Loc^jno Wenen Innsbruck Beigrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca L! ..sabon motregen 19 14 zwaar bew 18 15 regen 20 12 geh bew 21 16 zwaar bew 19 6 geh. bew 21 13 hah bew. 20 llcht. bew zwaar bew o-icx wolkt onbewolkt Itcht bew llcht bew zwaar bew onbewolkt onbewolkt half bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolki onbewolkt llcht bew

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2