hestpj leid Filmfestival met veel cultuur a Joris Ivens in jury Stilte op Intertone Kunstgebit? Qigap.ettes 150 Oppotten van goud op grote schaal Smokkel sigaretten kost miljoenen vandaag en givieren fltSDAG 6 SEPTEMBER 1D66 LEIDSCH DAGBLAD 'an onze correspondent in Rome) Venetië, we bedoelen het filmfesti- I, heeft iets van de oude glorie te- fjekregen. Er is weer het mon- In vertoon, waardoor de „tentoon- {Dlng van cinematografische kunst" een festival wordt. De laatste jaren was dat niet het val. De huidige directeur, Luigi liarini, ziet de film als een cul- hrulting en in plaats van „stariets" Higt hy kaalhoofdige, brillendra- hde sociologen en psychologen uit, er ronde-tafeldiscussies niet ge bikt blijken om het aantal gasten p het Lido te doen toenemen. Ver- jen jaar waren er vaak meer lege h bezette fauteuils in het kathe- jaal- grote „Paleis der Cinemato- afie". Maar minister Corona, hoe- >1 even goed socialist als Chiarini, niet alleen minister van Toneel- Mr. Reinink volgt prof. Mulder op Van onze Haagse correspondent). Zeer binnenkort is de benoeming te (rwachten van mr. H. J. Reinink tot lorzitter van de programmaraad van i Nederlandse Televisie Stichting, I opvolger van prof. drs. J. H. Mul- r Mr. H. J. Reinink is per 1 augustus rvol ontslag verleend uit zijn func- p van directeur-generaal voor de Insten en de buitenlandse culturele (trekkingen, wegens het bereiken Ui de pensioengerechtigde leeftijd. Mr. Reinink wilde zyn kandidatuur df nog niet bevestigen, omdat hij de Jficiële benoeming door de Kroon J1 afwachten. Professor Mulder heeft per 1 okto- tr ontslag genomen als voorzitter in de raad, zodat mr. Reinink zeer Innekort zijn nieuwe functie zal jan vervullen. Enige maanden ge- den is prof. Mulder in opspraak ge- )men door een interview in het ïkblad Vrij Nederland. officiële lezing voor zijn ontslag idt, dat hij door uitbreiding van werkzaamheden als hoogleraar in j sociologie aan de Rijksacademie "Hn Beeldende Kunsten in Amster- jjun, geen tijd meer heeft voor zijn gjorzitterschap in Hilversum. y— zaken doch ook van Toerisme en hij vond de oplossing. Chiarini mag door gaan cultureel te doen en dat blijkt wel uit de keuze van de films de „Unitalia", een bond van filmprodu cers, kreeg de vereiste miljoenen om sterren, gewezen sterren en sterren van toekomstige lichtjaren uit te no digen. Het Lido wemelt er van, de feesten zijn daverend en tal rijk en het publiek krijgt waar voor zijn (vele) geld. Nederland is dit jaar met geen en kele speelfilm vertegenwoordigd, hoe wel er Nederlands of bijna ge sproken zal worden in een Vlaamse film; dit is voor het eerst, dat onze zuiderburen bij dit oudste en alles welbeschouwd belangrijkste filmfes tival officieel aanwezig zijn. Maar toch is Nederland er ook. Doordat één der juryleden, een Duitser, on derweg naar Venetië ziek is gewor den, hetgeen voor het gehele festi val bijna een ramp betekende, (het is nu eenmaal nodig, dat er een on even aantal juryleden is) heeft men één der grootste cineasten, die de eerste avonden eenvoudig als toe schouwer aanwezig was, uitgeno digd toe te treden tot de jury: onze landgenoot Joris Ivens. Jonge regisseurs Wat de films betreft: de eerste avonden waren nogal verbijsterend. Teveel cultuur. Dit is misschien wel de ergste ziekte waar de cinemato grafie mee te kampen heeft. Steeds meer worden er films gemaakt die van de toeschouwer verlangen dat hij tenminste een dozijn boeken over psychologie en psychotherapie heeft doorgewerkt. En de filmcriticus is in de laaste jaren een hooggespeciali seerd man geworden, in staat aan be roepspsychiaters en seksuologen col lege te geven over Freud, Jung, het Zen-boeddhisme en aanverwante ar tikelen. In andere festivals heeft ookr een doodgewone film van goede kwa liteit nog wel een kansje. In Vene tië zorgt de gestrenge Chiarini er wel voor, dat we alleen het neusje van de kunst-zalm te zien krijgen; niets dan films van waarde, die ech ter bijna altijd ook het. werk zijn van jonge regisseurs, worstelend met de meest abstracte en ingewikkelde pro blemen. Een goed voorbeeld is de film van Conrad Rooks, „Chappaqua", een Amerikaanse film. Er komt niets commercieels aan te pas en Rooks, de schatrijke jonge eigenaar van een r Bezoekers van de vandaag in jPtrecht geopende vakbeurs van mu ziekinstrumenten „Interzone", die bij ^ijze van voorzorg watjes in hun •ren hadden gestopt, kwamen tot de |witdekking dat zij een overbodige "Veiligheidsmaatregel hadden geno den. Er zijn weliswaar honderden ■fciuziekJinstrumenten, variërend van blokfluiten tot gigantische kerkor- gels, en er zijn weliswaar „klanten" die vragen om een demonstratie van pe instrumenten die zij te zien krij- ifen maar toch heerst er in de hal ,-feen kakofonie van geluiden. De or ganisatoren zijn namelijk zo wijs ge weest vier speciale gehoorzalen In te èfchten De exposanten hebben zich perplicht, alleen in deze zalen waarover zij allen volgens een be paald tijdschema kunnen beschikken hun instrumenten ook hoorbaar fte demonstreren. Geen gemengd con- dus van mondharmonica's, ac cordeons, piano's, vleugels, gitaren, Als u vandaag of morgen wat gitaar wilt spelen zonder uw buurman te storen, dan kunt u dat op de Intertone-tentoonstel- ling doen. Daar is een stand met een bar waar u door middel van een koptelefoon naar het gitaar spel kunt luisteren zonder dat het geluid van het wellicht niet ge heel vlekkeloze spel naar buiten klinkt. elektronische orgels en wat dies meer zij in de Marijkehal Overigens was het er gisteren nu ook weer niet doodstil, zeker niet toen zes politiekorpsen er een con cert gaven. De korpsen, gezamenlijk driehonderd man sterk en afkomstig uit Groningen. Den Haag, Leeuwar den, Leiden, Nijmegen en Utrecht, traden op in het kader van het po- litie-muziekfestival dat de Stichting Stadsontspanning in Utrecht organi seert. parfumfabriek in Kansas City, heeft zyn film zelf betaald. Hij is produ cer, regisseur en speelt de hoofdrol. Hij speelt ook zichzelf, maar in een vroeger stadium. In zijn jeugd is Rooks na een operatie verslaafd geraakt aan verdovende middelen. „Toen ik 21 was, was mijn toestand hope loos, maar er was nog net genoeg leven in mij om te begrijpen dat ik bezig was dood te gaan". In Zürich onderwierp men hem aan een slaap- kuur en daar is hij door middel van yoga, meditatie en bepaalde lichame lijke oefeningen, genezen. Rooks is nu een toonbeeld van een onge zonde, stevige jongeman met welver zorgde beatnikharen. Zijn film wil de visioenen, angstbeelden en (vooral seksuele) dromen van een aan he roïne, cocaïne en alcohol verslaafde adolescent uitbeelden. Nietszeggend Men kent het verhaal van de aan verdovende middelen verslaafde schrijver, die altijd zijn notitieboek je bij de hand had om er de uit zonderlijke gewaarwordingen in op te tekenen, die zijn deel waren tij dens zijn omzwervingen in de kunst matige paradijzen. Op een goede dag wist hij met zekerheid nu op de drempel te zijn beland van de ab solute onthulling. Hij beleefde een zo samengeperste openbaring der waarheid, dat één enkele zin vol doende zou zijn om alle geheimen van het heelal te ontsluieren. Hij schreef de zin. Later vond hij haar in zijn boekje. Zij luidde: „De appel is rond". Zoiets is eigenlijk ook de film van Conrad Rooks. Uiterst ingewikkeld, soms zelfs spannend, maar tenslot te nietszeggend. De beste film tot nu toe was een Italiaanse, van Gills Pontecorvo. Dit is helaas een regisseur, die te zelden onze aandacht vraagt. Zijn laatste film „Kapio" over de concentratie kampen in Polen, is alweer vijf jaar oud. Ditmaal geeft hij, Israëliet, ons in „De slag om Algiers" een onge hoord overtuigende reconstructie, bijna een documentaire, van het ont staan der onafhankelijke re publiek Algerije. Er is over deze film deining geweest en het leek eerst of Frankrijk, als Pontecorvo's film werd vertoond, niet aan Venetië zou mee doen. Maar men heeft het werk in Parijs aan de commissie vertoond en het gevolg was, dat er geen Franse bezwaren tegen waren. Inderdaad is het verhaal schijnbaar objectief. De „Para's" begaan ontstellende wreed heden, maar achter hun optreden is een overtuiging, dat zij Franse grond verdedigen En er zijn wel degelijk ook Algerijnse wreedheden. Ponte corvo's „sterren" konden moeilijk naar Venetië worden gebracht. Ara bische eenzame vrouwen laten zich niet fotograferen en daarom zijn de vrouwelijke medespelers allen straatvlinders. De mannen daarente gen zijn gewone Algerijnen en het zyn er dertigduizend. Voor de pa ra's werden jonge toeristen, Engel sen en Duitsers gebruikt. Het is te vroeg om reeds een oordeel te vellen. Maar Pontecorvo is tot nu toe de man, die het dichtst bij „de Ventiaanse leeuw" schijnt te komen. ADVERTENTIE Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, bescher mend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kon rustig eten, lochen, niezen en spreken, in vele ge vallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix vermindert de voortdurende angst voor losraken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Dentofix houdt ook de adem fris. Geen onaangename smaak of hinder lijk gevoel Prijs per strooibus slechts f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. Prof. dr. Polak verlaat Teleac Prof. dr. F. L. Polak, voorzitter van het bestuur van de „Stichting Tele visie Academie" (Teleac), heeft aan dit bestuur meegedeeld, dat hy zich wegens drukke bezigheden voor een volgende zittingperiode niet beschik baar stelt. Zoals bekend werd op 1 juli reeds meegedeeld, dat „ten gevolge van een persoonlyk verschil van opvatting" prof. dr. Polak voorlopig niet als voorzitter van het bestuur van Teleac zou optreden. Op 17 oktober zal het Teleac-be- stuur afscheid nemen van prof. dr. Polak, die thans nog voor de P.v.d.A. zitting heeft in de Eerste Kamer, doch daarin in het nieuwe zittings jaar niet zal terugkeren. Het bestuur van Teleac heeft grote waardering voor de belangrijke ver diensten die prof. dr. Polak zich door de oprichting en ontwikkeling van Teleac heeft verworven. ADVERTENTIE ...the famous taste of New York Jaarverslag IMF In het vandaag verschenen 21ste jaarverslag van het Internationale Monetaire Fonds wordt opgemerkt dat de inflatoire druk in de indus trielanden toeneemt en wordt de conclusie getrokken dat een matiging van de vraag in de V.S. zal bijdra gen tot verbetering van de Ameri kaanse betalingsbalans en een gun stige invloed zal hebben op de prijs stabiliteit in de wereld. Het IMF, waarvan thans 104 lan den lid zijn, heeft geconstateerd dat vuor het eerst na de tweede wereld oorlog in vrijwel alle industrielan den tegelyk een hoog peil van de werkgelegenheid bestaat. Sinds me dio 1965 is de toeneming van de pro- öuktie in de V.S., Canada, Europa en Japan sneller verlopen. De eco nomische expansie in de VS. die zich thans in haar zesde jaar be vindt, ging aanvankelijk vergezeld een goede stabiliteit van prijzen (Van onze Eindhovense correspondent) De Nederlandse douane heeft berekend, dat via het enclavedorp Baarle- Nassau in de maanden juli en augustus ruim 25 miljoen goedkope Belgi sche sigaretten Neder land zijn binnengeko men. Een deel van deze sigaretten is door toeris ten uit de winkels van het wonderlijke enclave dorp voor privégebruik meegenomen. De Belgi sche winkeliers van Baarle-Hertog mogen volgens oude tractaten hun enclavewinkels van uit het moederland, Bel gië dus, bevoorraden De Nederlandse klanten kunnen rustig in de Belgische winkels kopen, die binnen Nederlands gebied liggen. Elk week einde komen duizenden toeristen naar „Baal", zoals het grensdorp in de wandeling heet. Een grensdorp, dat al vele tientallen jaren een waar lek in de Neder landse schatkist is. De Bredase belastingdienst heeft een nauwkeurig inzicht van de hoeveel heden sigaretten, die vanuit Baarle-Hertog worden doorgevoerd. Dat gaat via zogenaamde passe-avance. Wekelijks komen twee tot drie-en- een-half miljoen siga retten in de winkels van Baarle-Hertog, waar de Nederlands-Belgische grens kris kras over de straten en door de hui zen loopt en de biljart ballen als het ware in een café van België naar Nederland rollen. Vooral in de vakantiemaanden zijn enorme hoeveelhe den sigaretten, die on geveer 50 cent per pakje goedkoper zyn in België, naar de Belgische win kels binnen Nederlands gebied gestroomd. De winkels staan de hele dag vol klanten en de douane staat machte loos. Duizenden dagjes mensen per autobus en wagen nemen slechts de toegestane hoeveelheid van 100 sigaretten mee. Maar met een man of 4 5 in de wagen loopt dat nog op. Velen, die de douanecontrole riskeren, nemen meer sigaretten mee. De Nederlandse sigarettenwinkeliers in de grensstreken hebben het laatste halfjaar het zout in de pap niet kun nen verdienen. Hun sigarettenomzetten zijn tot een minimum terug gelopen. Vele grensbe woners wippen voor 50 cent per pakje voordeel graag even de grens over. Voor de fiscus is deze kruimelsmokkel een strop voor de schatkist, die alleen in Baarle. Hertog de laatste twee maanden één miljoen gulden moet hebben be dragen. De totale siga rettensmokkel langs de grens is een veelvoud van deze schade, omdat Baarle-Nassau slechts één punt is, z(j het dan het grootste lek vanwege de dolle grenssituatie. en kosten. Maar de groei van de laatste tijd, die wordt gestimuleerd door de oorlog in Vietnam, zal waar schijnlijk niet gedurende een lange periode kunnen worden volgehou den. Het in bedwang houden van de kosten- en prijsdruk is een gemeen schappelijk probleem van de indus trielanden geworden, zo zegt het jaarverslag. Voor de V.S. en Enge land acht het IMF de eliminatie van de betalingsbalanstekorten van „be slissend belang". Corrigerende maatregelen van deze landen, wier vaiuta door andere landen als reser vevaluta wordt gebruikt, acht het f» nds essentieel voor de handhaving van het vertrouwen en voor het scheppen van de voorwaarden die een vrijer internationaal kapitaal verkeer en een grotere economische hulpverlening aan de ontwikkelings landen bevorderen. Blijvende beta lingstekorten in de V.S. en Enge land leiden onder de huidige om standigheden niet noodzakelijk tot een toeneming van de wereldreser ves. Ze maken het bovendien moei lijker overeenstemming te bereiken over constructieve maatregelen die een voldoende groei van de reserves om aan toekomstige behoeften te voldoen waarborgen. NEDERLAND I AVRO 7.00 10.00 i 10.35 i 10.40 1 Nieuws in h. kort NTS Klaas Vaak. voor de kleuters NTS-journaal voor gehoorgestoorden De vreemdeling, science-fiction NTS-journaal AVRO's Televizier Felicity jeugdprogramma Have gun will travel, western Het „Museum van de straat" NTS-journaal Sluiting NEDERLAND II KRO 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Bill Dana show 8.25 uur Buona sera, showprogramma 9.15 ur Tijgers, tv-film 9.45 uur Onze man in Parijs 10.10 uur Parochie in de grote stad 10.45 uur NTS-journaal 10.50 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1 9.30 uur Muziek in miniatuur Doris Day Op Nederland 1 een Doris Day-film, die volgens het be proefde recept was samenge steld, maar desondanks zijn doel wel bereikte. Is er iets be vredigender, dan het verloop van het verhaal te kunnen voor spellen, met absolute zekerheid dat het, na een kleine crisis kort voor het einde, toch nog gelukkig zal eindigen? De film was al 14 jaar oud, de rokken waren lang, maar de songs wa ren nog goed. Op Nederland 2 begon ook de Vara met weer zo'n tantalise rende „acht uur één, Nederland 2"-serie van Engelse komaf. De Vara heeft trouwens besloten het accent van haar buiten landse aankopen in sterke mate te verleggen van het Ameri kaanse idioom naar het Engel se, en dat lykt wel een verstan dig idee, gezien de kwaliteit van bijvoorbeeld „z-cars", „Chan tage" en een aantal Engelse de tectiveseries, die we in het vo rige seizoen te zien hebben ge kregen. Na het letterspel van Jany Bron kreeg Henk de By de ruimte, vermoedelijk als compensatie voor het feit dat zijn kunstprogramma „Uit Bel- levue", dat eveneens op maan dagavond via Nederland 2 de deur uitgaat, nog niet in dit nieuwe seizoen begonnen is. Eerst kregen we „muziek van de voorhoede" te horen, van Reinbert de Leeuw, een van de leerlingen van Kees van Baaren, evenals bijvoorbeeld Peter Schat, die twee maanden geleden al door Henk de By voor de came ra's gehaald werd, naar aanlei ding van de muziekmanifestatie „Labyrint" (waarbij Reinbert de Leeuw, die ook nog muziek criticus van „De Gids" is, als pianist fungeerde). Reinbert de Leeuw behoort ongetwijfeld met Peter Schat en enkele andere leerlingen van Kees van Baaren tot de belangrijkste componisten van Westeuropa's jongste gene ratie. Kafka i Het tweede, door Henk de By verzorgde programma. was .Praag, de stad van Kafka", de Nederlandse bewerking van een Duitse documentaire over Kafka en zijn relatie met Praag. Men mocht niet verwachten dat een zo'n gecompliceerde figuur als Kafka (met zyn werk kreeg de E literatuur een nieuw gezicht, een andere wending, en als het aan hem gelegen had was het E allemaal vernietigd na zijn dood) in drie kwartier met behulp van romanfragmenten, brieven en beelden van de stad die hem j| (zoals heel Tsjecho-Slowakye, §s zoals trouwens de gehele com- 3 munlstische wereld) als een bourgeois-auteur tot voor enkele Jaren nog zou uitstoten, voor de volle honderd procent voor ons zou kunnen worden uitge- tekend. De Duitsers hadden 3 echter een goede gooi in de goe- de richting gedaan, de rest zaj E het werk van Kafka zelf moeten ophelderen. iinmiiniiiiiiu 18.10 Inter. Spr.: drs. Th. H Joekes. 18.3 RVU: Muzikaal Spectrum, door Klaas A. osthuma. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Concillepostbus (herh.) 19.35 Ra- klass. lied. 19.45 Radio solist: mod. Goud De spanning waaraan het Inter nationale monetaire stelstel de laat ste tjjd onderworpen is, heeft zich weerspiegeld in het particuliere op potten van goud op ongekende schaal en in officiële omzettingen van dollars in goud. De wereldproduktie van goud is in 1965 voor het twaalfde achtereen volgende jaar toegenomen en be droeg ongeveer 1,45 miljard dollar. Hier kwam nog een hoeveelheid goud ter waarde van 550 miljoen dol- Sar bij die door de Sowjet-Unie aan Westerse landen werd verkocht. De toeneming van de officiële goudre serves heeft echter slechts 250 mil joen dollar bedragen in vergelijking met 750 miljoen in 1964, 840 miljoen in 1963, 330 miljoen in 1962 en 600 miljoen in 1961. Een aantal Europese landen heeft zijn officiële dollarreserves in 1965 vetminderd, in sommige gevallen door de aankoop van goud in de VS. In het op 30 april 1966 geëindigde boekjaar waren de transacties van het IMF de grootste uit de geschie denis van de organisatie. De trek kingen bedroegen in totaal 2.8 mil jard dollar, ongeveer 500 miljoen dollar meer dan in 1961/62, het vorige recordjaar. In het systeem paste, hoorspel. 21.30 Muz. In miniatuur. 22.00 Gew. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Muz. kent geen grenzen (opn.). 23.5524.00 Nws. Planorecital: klass. muz. 19.20 Faul Vlaanderen en het Milbourne- erle: 3. Een ber. voor Danny, de- lecvlvehoorsp. 20.00 Nws. 20.05 Vakan tietoeslag. gev. progr. 21.05 Prom.-ork. en zangsollste: Weense melodieën. 21 40 Voordr. 22.00 Schwetzlnger Fest- oiele 1966: Sopraan en plano: mod. ed 22.30 Nws. 22 40 Act 23.00 Plano- Diicours Intertone: Indrukken van cze wedstrijd voor Jonge pianisten. 23 55—24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 7 SEPTEMBER Hilversum 1, 402 m NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte gr n zieken. 9.35 i tuinb. 12.30 Nws. 12.40 act. 12,50 Stereo: 13.10 Fragmenten opera's I Pagllaccl 14.00 Fonda: beHertelling v. d. Jeugd. 16.00 Jeugd land. 17.00 Klass. vloolconc. (gr.). 17 Oveiheldsvoorl.: De politie nu. Hilversum 2, 298 m VARA: 7.00 Nws.. ochtendgym. Nws. 8.10 Lichte gram.n 9.00 Van alle lezing. VARA: 10.00 10.45 voor r 11.00 Nws. 11.02 Voor de 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.45 Gesproken 14.00 Stereo: Orgelspel, oude 14.05 Stereo: Gewijde klass muz. 15.00 Voor de Jeugd. (16.00 tot i.oi Nws.). 17.00 Voor 17.30 Hilversum 3. FM en 240 m NRU/KRO: 9 00 Nws 9.02 Licht gev. plpiogr. 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 L. pl progr. 11.00 Nws. 1102 Act. 11.05 L. praatje. 1200 Nws. 12.02 "Tollandse plaatjes 13.05 Licht pla- 14.02 Act. 14.0b Licht platenprogramma. NRU/AVRO: 15.00 Nws. 15 02 Licht pla.enprogr. 16.00 Nws. 16.02 Volks liedjes. 16.30 Rhythm and Blues (gr). 17 00 Nws. 17.02—18.00 Gevarieerd pla tenprogr. voor automobilisten. pl tj Act. 12.05 Gezéllige "Hollandse plaatjes de kinderen. NTS: 19.00 Nws. In het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Hank De verkiezingscampagne, TV-fllm. 19.30 Ultz. Stichting Socutera: gin Wllhelmlnafonds. VARA: 19.35 De Japanse fazant, fllmrep. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.45 De Schavuiten Een broodje Speciaal, TV-fllm. 21.35 Han den verhalen van mensen, fllmdoc. over geestelijk en lichamelijk gehandicap ten. 22.06 Latyns-Amerlkaans muz.- progr. NTS: 22.2522.30 Journaal. Nederland 2 NTS: 20.00 Nws. In het kort. NCRV: 20.01 Zomaar een dag ln vredestijd, korte film. 20.25 Een avond ln De Waag: volksllederenpro- piamma. 20.50 KomngsGamblet (17), toneelspel. 21.35 Attentie. 22.00 Over denking. NTS: 22.0522.10 Journaal. Ronnie Tober naar Rusland? (Van onze r.t.v.-medewerkster) Met zijn „Showtime on Broadway" heeft Ronnie Tober op de derde avond van het zesde lichte muziek festival in Sopot (Polen), dat eind augustus werd gehouden, de eerste prys behaald en voor het eerst m de geschiedenis van de Nederlandse deelneming heeft hjj het gepresteerd om tezamen met enkele daar aanwe zige grote sterren op de plaat te ko men. Uit Sopot is bovendien een in teressante aanbieding te voorschijn gekomen. Een Russische functionaris heeft Ron me gevraagd volgend jaar naar Moskou te komen. Daar wordt ln een groots opgezet evenement dat 14 dagen duurt, de vijftigste verjaar dag van de Russische revolutie ge vierd. Artiesten uit alle landen van de wereld zullen op het Rode Plein shows geven en men acht Ronme een uitstekende vertegenwoordiger van ons land. Ronrue houdt dit aanbod overigens nog in overweging: hij weet niet of zijn verblijf in Moskou later bezwa ren zou kunnen opleveren voor een eventueel bezoek aan zijn ouders ln Amerika. Er staat trouwens nog veel meer op zijn programma: hem zijn t.v.- shows in Finland aangeboden, bin nenkort vertrekt hij naar Engeland voor t.v.-opnamen, samen met Tom Jones gaat hij een kleine tournee door Engeland maken, en dan is er nog ons eigen land dat Ronme kan sen genoeg biedt. Binnenkort maakt hy een t.v.-programma voor de AVRO en de KRO heelt hem bij monde van Jos v. d. Valk een serie t.v.-programma's beloofd, waarin hij gasten mag ontvangen. Deze pro gramma's zullen in het komende winterseizoen uitgebracht worden.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5