Samen leven tussen twee concilies Reformatorische en r.k. christenen hij een Geref. kerken in Zeist weer samen i 9 Voorschoten zendt ontwikkelingshulp PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 5 SEPTEMBER Conferentie in Noordwijk Het oog gericht op het aanstaande provinciaal concilie van de R.-K. Kerk in Nederland, heeft de „International council for christian leadership Nederland" van vrijdag avond tot en met zaterdagmiddag in Noordwijk aan Zee een conferentie gehouden. Deze conferenties vinden jaarlijks te Noor dimjk plaats sinds de op richting van I.C.L. Nederland in 1959 onder patronage van H.K.H. Prinses Wühelmirta, die ere-presi- dente was van deze wereldwijde be weging waarvan leden zijn rooms- katholieken en reformatorische christenen, die leidinggevende func ties vervullen. De nadruk valt op het lekenka- rakter van de beweging, hoewel ln de dertig Nederlandse afdelingen ook predikanten en priesters als leden worden aangetroffen. In zijn ope ningswoord heeft de voorzitter van ICL Nederland, ds. N. O. Steenbeek, o.a. mgr. W. M. Bekkers herdacht, die lid van de ICL was. Over het thema van de conferen tie: „Samen leven tussen twee con cilies" hebben in de plenaire zitting vier sprekers het woord gevoerd: drs. N. K. v. d. Akker, hervormd predi kant, preases van de provinciale kerkvergadering van Noord-Brabant en Limburg, mgr. prof. dr. Groot hoogleraar in de ecclesiologie en de metafysica aan het Philosoficum te Warmond, voorzitter van de St. Wil- librord-vereniging, prof. dr. C. A. van Peursen, hoogleraar ln de filo sofie aan de Leidse universiteit en prof. dr. Ir. P. Ph. A. W. Teilegen, hoogleraar in de filosofie aan de Technische Hogeschool te Eindho ven. Prof. Groot stelde voorop, dat het a.s provinciaal concilie ook andere kerken raakt, omdat de R.K. Kerk ln Nederland het op prys stelt dat die andere kerken bij dat Nederlands concilie betrokken worden. Samenwerken Rome, aldus prof. Groot, wil sa menwerken en samenleven waar dat mogelijk is. Alle kerken worden, by de verkondiging van het evangelie, door Rome belangrijk geacht. Natuurlijk zullen wij rekening moeten houden met verschil ln ge wicht van heilsmysterie. Eenheid van geloven en belijden in de zin van het apostolicum is duidelijk. Maar er kan ook eerbiediging van dogma ta zijn, hoewel die niet door ieder worden onderschreven. Drs. Van den Akker achtte de tijd voorbij waarin kerkelijk beraad of handelen lonter een Interne aange legenheid van de betrokken geloofs genoten is. Wat het provinciaal concillie ln dat verband betreft, de andere ker ken moeten er zich bij betrokken weten, mogen niet aan de kant blij ven staan. Anderzijds zal de R.K. Kerk die andere kerken er positief bij moeten betrekken, wijl op haar plicht van, wat spreker noemde, de „provocatie" rust. Zeker mag niet worden verzuimd, meende drs. Van den Akker, de unieke kans welke het provinciaal concilie biedt voor een permanent en officieel beraad van de kerken. Met prof. Groot was hij van mening, dat de „hete hangijzers" en de „heilige huisjes", zoals open com munie, intercommunie, gewetens- en godsdienstvrijheid, pastorale begelei ding van het gemengde huwelijk, betekenis van het ambt, in alle open heid aan de orde zullen moeten wor den gesteld. Waren de eerste twee beschouwen, die van prof. Groot en van drs. Van den Akker direct verbonden met de kerk, de referaten van prof. Van Peursen en prof. Tellegen sneden vraagstukken aan, welke uit de hui dige samenleving, ook buiten de kerk, opkomen en opgekomen zijn. Zo sprak prof. Van Peursen over enige vragen rond de betekenis van het woord „God". Hij stelde vast dat de huidige fase van het oecumenisch denken in R.K. en protestantse zin sterk gekenmerkt wordt door onzekerheden aangaande de draagwijdte van verstaanbaarheid van het woord „God", waarbij dan ook gedacht moet worden aan de „God-is-dood-theologie". Hij ver klaarde, dat deze vragen ook prak tische betekenis hebben voor chris tenen, die midden in de maatschap pij staan. Het onderwerp van prof. Tellegen spitste zich toe op „leiden als heer schappij of als dienst". Hij ging daarbij uit van een aantal gedach ten van Romano Guardini, de be kende cultuurfilosoof, die in zijn dankwoord bij gelegenheid van het ontvangen van de Erasmusprijs o.a heeft gezegd, dat de machtsvorm van de heerschappij vervangen moet wor den door de machtsvorm van de dienstverlening. De christen weet, dat de mens al leen uit genade tot integrale dienst verlening kan komen. Dit deed spre ker de stelling poneren, dat wie lei ding geeft en daarmee macht uit- Kerkelijk Leven NED. HERY. KERK Benoemd tot bijstand In het pasto raat te Schagen (voor de vereniging „Bethel") R. G. J. Timmer» te Zuld- Zype GEREF. KERKEN iVoude te Dronrljp., BAPTISTEN GEMEENTE oefent als christen gekenmerkt moet zijn door gehoorzaamheid, door al tijd ln luisterende houding gekeerd te staan naar Christus en naar zijn naaste. Tijdens de conferentie van zater dagmiddag is een telegram verzonden naar minister prof. mr. J. Ver dam, lid van één der Amsterdamse afdelingen van de ICL, waarin hem o.m. sterkte en inzicht werd toege beden voor de vervulling van zijn nieuwe ambt van minister. Pistoolschot op grote autoweg Een Duitse automobilist is zater dagavond op de grote autoweg bij Duisburg danig geschrokken teen hij uit het raampje van een inhalende Nederlandse tankauto een revolver op zich gericht zag en even daarop een schot hoorde. De man remde hard, raakte aan het slingeren en kon slechts met moeite verhinderen dat achterop komende auto's op zijn voer tuig inreden, zo meldt de politie die de Nederlandse tankauto in Duisburg aanhield. BU een onderzoek vond men op de bijrijder een alarmpistool. Deze ver klaarde dat de automobilist hun voer tuig zo had gehinderd dat inhalen bijna niet mogelijk was. Uit kwaad heid had hij daarom het alarmpistool afgevuurd. Commentaar van de politie: „Wij hopen dat hij geen school maakt". De kerkeraden van de Geref. Kerk (synodaal) en de Geref. Kerk (vrijgemaakt) in Zeist hebben als resultaat van de laatste drie jaar gehouden samensprekingen, in een verklaring aan de leden van beide kerkgemeenschappen laten weten, dat zij stre ven naar het herstel van de 20 jaar geleden geslagen breuk. Hei ski van de geslagen breuk Zij zijn van oordeel „dat het, mede vanwege de vervreemding, die er door een 20-jarig gescheiden kerkelijk le ven is ontstaan, noodzakelijk Is de KARDINALEN (23) MET PENSIOEN In Rome verwacht men, dat aan het einde van het Jaar 23 kardina len zich als aartbisschop of bisschop zullen terugtrekken, als zü het ad vies van Paus Paules opvolgen, dat priesters hun herderlijke taak neer leggen als zij 75 Jaar zijn. Onder de kardinalen zijn er zes uit Latyns- Amerika afkomstig, vier uit Frank rijk en drie uit Spanje. Kardinaal Spf liman van New York is één der prelaten op wie het advies van toe passing is. In bepaalde kringen in de r.k. kerk zou verzet tegen de maatregel bestaan. Eén der argumenten is, dat een parochiegeestelijke, die zich moet terugtrekken, daardoor in fi nanciële moeilijkheden kan komen te verkeren. ontwikkeling, die er in belde kerk- groepen heeft plaats gevonden, aan een gezamenlijk onderzoek te onder werpen, teneinde in het vertrouwen, dat de Koning der Kerk dit onder biddend opzien tot Hem in te stellen onderzoek zal willen zegenen, mede hierdoor de weg te effenen voor het begeerde herstel van de geslagen breuk". De Zeister Geref. Kerk telt onge veer 4200 leden en de Vrijgemaakte Kerk ruim 300. De breuk ontstond ln 1944/'45. De gespannen situatie van het toenmalig kerkelijk leven was de voornaamste oorzaak van de breuk. Blijkens de verklaring van belde ker keraden was deze gelegen in het feit, dat de generale synodes van 1939/'43 en 1943/'44 en de haar volgende ker keraden gebonden hebben aan leer- uitspraken, „die riiet als duidelijk door God in zijn woord geboden ge loofsinhouden konden worden be schouwd, en in het feit, dat vele ambtsdragers, die deze binding niet als door God geboden konden aan vaarden, werden geschorst en afge zet". Toen 20 Jaar geleden de breuk een feit was geworden, werden vanwege de Geref. Kerk geen tuchtmaatrege len genomen. Uit de verklaring van de kerkeraden blijkt, dat verschil van mening over verschillende handelin gen en gedrag van de broeders van toen kan blijven bestaan, maar dat bij een gemeenschappelijke binding aan de leer der waarheid en aan wat in de Heilige Schrift zelf gegeven ligt ten aanzien van de oefening van het onderlinge verkeer der kerken, niet- essentiële verschillen de kerkelijke eenheid niet mogen belemmeren. Motoragent slipte na botsing Een motorrijder van de Amster damse politie, die voor het Aalsmeer - se bloemencorso uit met vrij hoge snelheid de Vijzelstraat kwam uitrij den in de richting van 't Wetering plantsoen is zaterdagmiddag op de kruising met de Prinsengracht in volle vaart tegen een personenauto gebotst, die rechts uit de Prinsen gracht kwam en de straat ging over steken. Ondanks de hevige botsing, waarbij de auto, die aan de linker achterzijde flinke schade opliep, op zij werd gestoten, kon de agent zijn evenwicht bewaren. Als een acrobaat over de tramrails slippend, vloog hij recht op de toeschouwers af, die aan de linkerzijde van de straat dicht op een gepakt op het naderende bloe mencorso stonden te wachten. In zijn poging door een scherpe zwen king het publiek te ontwijken ging hij onderuit, kwam nog steeds in vol le vaart zelf onder de zware motor terecht en zeulde aldus enkele tien tallen meters dicht langs de trot toirband over het asfalt. Daarbij „schaafde" hij het publiek, dat op de rijweg stond en niet tijdig achter uit kon springen omdat daar geen ruimte voor vrij was. Tenslotte kwam hij draaiend om zijn as met de mo tor boven op zich tot stilstand tegen een geparkeerde auto, die eveneens schade opliep. Volgens enkele ooggetuigen was het hele ongeluk te wijten aan een misverstand tussen twee agenten, die op de kruising samen het verkeer moesten regelen. Een van hen wil de de weg vrij houden voor de na derende motoragent, de andere die dit niet zag, liet nog snel voor het bloemencorso zou passeren de bewus te personenauto van de Prinsengracht door. Deze werd bestuurd door een dame. Er waren twee gewonden, die door een ambulance van de GG en GD naar het ziekenhuis werden ge bracht: een 73-Jarige voetganger, die de ergste klap van de motor had op gevangen en de motoragent zelf. De motoragent kon na verbonde te zijn naar huis terugkeren, de bejaar de man moest worden opgenomen. Minister is geen beroep" Iedere Nederlandse krant heeft langzamerhand de ver bazing uitgesproken dat ik nog als journalist sta ver- meld in de beroepengids van Den Haag, zo zei minister Vrolijk, van Cultuur, Recrea- tie en Maatschappelijk Werk, zaterdag in Rotterdam waar hij i7i een icarenhuis de derde verkooptentoonstelling van de Rotterdamsche Kunst kring opende. Men vergeet dan dat mi nister geen beroep is, en ze ker geen vaste betrekking". Als ik opnieuw moest begin nen zou ik weer journalist worden of liefst in een groot warenhuis werken. Kunst hoort in een warenhuis waar velen er mee in aanraking komen." ADVERTENTIE ...the famous taste of New York MAANDAG Vredeskerk: bijeenkomst Bijbelge nootschap, 8 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal): Afscheidsre ceptie wethouder ir. J. J. G. van Hoek, 4.30—5.30 uur nam. DINSDAG Aula Du Rleusohool: Volle Evangelie- zendiing. Spr. d!hr. J. Zljlstra, 8 u nam. Hogewoerd 175: Dienstvergadering v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur. nam. Petrakerk (bij-zaal): N.C.VJ3. afd. Noord. Spr. dhr. N. M. Laarman over: „Gods naam in de omgangstaal". 8 u nam Petruszaaltje bij de Petruskerk: Lammenschansweg, algemene leden vergadering .De Natuurvriend", 8 uur nam. Stadhuis: Installatie nieuwe raad (benoeming wethouders, 2 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 78 uur nam. Prins Michael ziet af van familie-fortuin Prins Michael van Hohenzollem, de 26-Jargie achter-kleinzoon van de laatste Duitse keizer, Is van plan te trouwen met de vrouw die hij lief heeft ondanks de consequentie dat hy daardoor van alle aanspraken op het familiefortuin zal moeten afzien, zyn uitverkorene is de 23-jarige mej. Jufcta Jöm uit Düsseldorf waar op 23 september het burgeriyk huweHjk zal plaatshebben, later gevolgd door de kerkeiyke plechtigheid in Bremen. De prins is afgelopen donderdag begonnen te werken by een admi nistratieve afdeling van de Pan- American Airways in West-Beriyn. Hy vertelde aan de journalisten dat hy. overeenkomstig de uitdrukkeUjke bepaling van keizer Wilhelm II dat familieleden die een morganatisch huweiyk aangingen van de troons- rechten en aanspraken op het ver mogen van de Hohenzollems zouden afzien, vrywillig die rechten had af gezegd. De Prins maakte met Jutta ken nis op een feestje in New York waar zy toen secretaresse was en hyzelf op het hoofdkantoor van PAA werkte. Al kryg ik dan geen aandeel in het fortuin van de Hohenzollems, ik ben toch niet bepaald arm, zo zei hy. ADVERTENTIE In Voorschoten werd zondagavond een bijzondere kerkdienst in de Geref. Kerk gehouden, uitgaande van de Geref. Kerk en de Hervormde Gemeente aldaar. Naar Pakistan en de voormalige Belgische Kongo Het betrof de officiële kerkelijke uitzending van het echtpaar J. J. van der Linden—Hekman naar Na- rowal in West. Pakistan. Het kerk gebouw was overvol bij de feeste lijke gebeurtenis, welke een vervolg was op de bekende preek van de gereformeerde predikant, ds. Kr. Smit gehouden op 2 januari, waar bij hij preekte over het achtste ge bod: Gij zult niet stelen" en zijn toehoorders onder de aandacht bracht, dat stelen ook betekent wei geren te geven van de eigen over vloed, waardoor de minderbedeelde in armei blijft leven. Deze preek is In het gehele land aangeslagen. In totaal werd byna f. 40.000.— geschonken, het grootste deel kwam uit de zakken van Voor- schotense gereformeerden, maar een ander deel kwam binnen door giften uit het gehele land, ongeacht de re ligie. Gereformeerd Voorschoten adop teerde het plan Narowal ln West Pa kistan en zond gisteren het her vormde echtpaar Van der Linden uit. Ds. Smit hield een prediking over Lucas 16 26a „Zo niet hoe dan wel1" Aan de hand van de ge- ïykenis over Lazarus en de rykaard stelde de predikant, dat het na de dood niet voor iedereen geiyk is. De arme is ryk en de ryke is arm! Er is schijnbaar een onoverkomeiyke kloof tussen de rijke mens en de arme mens! Hoe die kloof te over bruggen Luister naar de stem van God, die u dienen wilt! Verheugd zyn we allemaal, omdat de kerken van Voorschoten (gereformeerd en her vormd) elkaar vinden en samenwer ken bij de ontwikkelingshulp, die in evangelische geest gebracht wordt. Daarom worden de heer en mevrouw Van der Linden door de Kerken uit gezonden en daarom hebben de Ker ken de plicht dit ontwikkelingsplan financieel te blyven steunen ook wanneer er minder welvarende tijden zouden aanbreken. In het kerkgebouw was het ge meentebestuur van Voorschoten ver tegenwoordigd door de gemeente secretaris. de heer A. Eveleens. De liturg by deze dienst was ds. W. G. Meyering, hervormd predikant. In de Moeder Godsparochic wer den de parochianen, J. Smit en mis siezuster Anna Brigitta de Koning, door de parochiegemeenschap uitge zonden. Pastoor J. Blonk hield een predi katie, waarby hy wees op de dienst in de Geref. Kerk en op de plicht van de Kerken om mensen uit te zen den. Daarna hielden father Smit en zuster De Koning een korte toe spraak over hun gebied: de voorma lige Belgische Kongo. En zo zond kerkeiyk Voorschoten gisteren vier afgevaardigden uit naar de ontwik kelingsgebieden. BINNENLAND Toxopeu», voorzitter Op het slot Christlansborg in Kopenhagen is zaterdag de Jaariykse by eenkomst van de Liberale Wereldunie begon nen. De in 1947 in Oxford opgerichte unie, waarin de liberale partyen uit veertien landen verenigd zyn, koos tydens de openingszitting mr. E. H Toxopeus, voorzitter van de tweede- kamerfractie der Volksparty voor Vrijheid en Democratie, tot haar nieuwe president. Elf mensen dakloos In Boxtel is zaterdagmiddag een boerdery to taal uitgebrand, waardoor een gezin met negen kinderen dakloos werd. De brand is vermoedeiyk ontstaan door hooibroel. De brandweer kon door gebrek aan water niets doen tegen het vuur, dat aangewakkerd Per roeiboot over de Oceaan Twee Engelse parachutisten, die 92 dagen geleden in een zes meter lange boot stapten om de Atlanti sche Oceaan van Amerika naar En geland over te roeien, zyn zaterdag op de Aran-eilanden aan de Ierse westkust gearriveerd. Kapitein John Ridgeway (27) en sergeant Charles Blythe (26) waren op 5 juni van Kaap Cod in Massa chusetts vertrokken, zy deelden mee geen byzondere moeihjkheden op hun tocht te hebben ontmoet. Pas dicht by de Ierse kust was het weer stormachtig geworden. Intussen zyn de mannen er niet in geslaagd het in 1896 gevestigde oversteekrecord van 62 dagen —op naam van twee uit Noorwegn ge> emigreerde Amerikanen te ver beteren. MET EEN ENKEL WOORD door de felle wind, woning en stal- i len in korte tyd verwoestte. Ter naawernood kon nog enig huisraad i worden behouden. De landbouwin- ventaris en 40 ton hooi gingen ver loren. Reünie „7 december" Ruim 1100 reünisten van de eea-te divisie „7 december", die zyn 20-jarig bestaan hei denkt, zyn zaterdag byeenge- weest in Schaarsbergen. In zyn ope ningswoord in de oranje-kazerne hield de voormalige voorzitter van de bond oudstryders en voormalig com mandant, generaal-majoor b/d. D. C. de Vries, een pleidooi voor het hand haven van een traditie als deze reü nie. Hy reikte de door generaal Duerst Britt ingestelde divisiepen ning uit aan de echtgenote van de overleden commandant, mevr. Duerst Britt- van Ovost en aan adjudant Comegoor uit Haarlem, organisator van de reünie. N.S.-kantoor beroofd Zaterdag avond laat heeft een onbekend ge bleven man met een baksteen de ruit voor het plaatskaartenkantoor in het Haagse Station- Staatsspoor ingeslagen en de bankbiljetten uit de kas geroofd. Hy ging er met on geveer 1500 gulden vandoor. Een stu dent die op het station werkzaam heden verricht en als enige ln de stationshal aanwezig was, zag de man wegrennen. Hy was niet gemas- ktrd. Zeehondje aangespoeld Twee Jongens van 15 Jaar hebben gister ochtend op de Noorderpler ln Hoek van Holland een zeehondje van drie vier weken aangetroffen. zy brachten het naar de politie, die het jonge beest aan de zorgen van de dierenbescherming in Vlaardingen heeft toevertrouwd. Heel waarschyn- ïyk zal het zeehondje een thuis kry- tren by soortgenoten in de Diergaar de Blydorp in Rotterdam. Illegaal wapenbezit De Ryks- poütie in Best arresteerde dit week einde de 32-jarige Turkse gastarbei der. verdacht van illegale wa penhandel. De Turk werkte in een schoenfabriek en tydens een gehou den steekproef by het verlaten van de fabriek ontdekte men dat de man 2 pistolen by zich had. De po litie kwam er aan te pas en by een huiszoeking in het pension van de verdachte vond men nog eens 4 pi stolen. De politie stelt een onderzoek in naar de herkomst van de vuur wapens en tracht te achterhalen, wat de man met de wapens van plan was. Verwacht wordt dat de Turk ons land zal worden uitgewezen. BUITENLAND TurkUe By de ernstige aard beving die twee weken geleden het oosten van Turkye teisterde zyn, volgens difinitieve officiële cy- fers, 2.394 personen om het leven ge komen en 1.747 gewond. Overleden De 28-jarige Charles Gabioud, wiens giytoestel betrok ken was by het ongeluk in de lucht waarin de wereldberoemde Zwitser se alpenpiloot Hermann Gelger op 26 augustus werd gedood, is zater dag overleden na een week in een coma te hebben gelegen Ontploffing Gisterochtend vroeg is een bom ontploft voor de ingang van het hoofdkwartier van de Amerikaanse communistische party in New York. Door de ont ploffing sneuvelden alle ruiten van het bewuste drie verdiepingen hoge gebouw en van de belendende ge bouwen. Gevechten In Boekldnon op de Phllippynen zyn by straatgevech ten tussen regeringstroepen en le den van een religieuze sekte zes personen om het leven gekomen en 15 gewond. Ongeveer duizend „apos telen van God" zyn gevangenge nomen, maar de leider van de sekte is voortvluchtig. Kanaal De Israëlische regering heeft een bedrag van 100.000 Israë lische ponden geleend aan ir. Meir Batz, hoofd van de afdeling stede- bouwkunde voor zuid-Israël, ter dek king van de kosten van een voor lopig project voor de aanleg van een kanaal van Achod naar Eilat, dat de Middellandse Zee met de Rode Zee, via de Negeb-woestyn verbindt, een tweede Suez-kanaal dus. De kosten voor de aanleg van het kanaal worden op 3 miljard dollar geraamd. Rampgebied Overstromingen van de rivieren in districten in Oost- Pakistan hebben tot massale eva cuatie van getroffenen gedwongen. Drie kinderen zyn verdronken, in Dacca zyn 15.000 personen dakloos. Aan de oogst is veel schade ont staan, de Industriestad NarayanganJ staat voor driekwart onder water. Akkoord In Athene zyn zater dag acht Roemeense- Griekse ak koorden getekend die o.a. betrekking hebben op een schadevergoeding voor de in Roemenië onteigen de Griekse vermogens ter waarde van 3,5 miljoen dollar. Roemenië ziet af van vermogensaanspraken op Gnrkenland ten bedrage van een hall miljoen dollar. Voorts zyn de twee landen overeengekomen ver der samen te werken op economisch, cultureel en verkeersgebied. Pokken Drie dichtbevolkte pro vincies van het voormalige Belgisch- Kongo hebben te ïyden van pokken, tyfus waterpokken en kinkhoest. Het gaat om de provincies Evenaar en Oist en West-Kasai. In de hoofd plaats van laatstgenoemd gebied, Loploeaburg, kwam het tot demon straties, toen de bewoners hoorden dat fouten in de waterzuiveringsin stallatie mede oorzaak van de verbreiding van de ziekten zouden ziji. In deze stad is de kindersterfte zeer hoog. cjencia WOENSDAG Doopsgezinde Kerk: Avondgefc uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadt Jehovah's getuigen. 7.25 uur ut W. de Zwijgerlaan 105: Bah spreksavond, 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evang. Ohrtr meenschap „Ecclesia" 8 uur m Speeltuin „Ons Eiland": Tc cert „Concordia". 8 uur nam. ZONDAG Aula Dr. Van Voorbhuyzea pinkstergemeei 3 uur nam, Openbare lezing: 2.30 en 5.15 t Oude Rijn 5 (Baptistengeot Gemeente voor oorspronkelijk tt dom. Spr. evangelist N. v. d. l 7.30 uur nam. Steensohuur 6: Kerk v. Jeziui tus van de heiligen, der laatste i Spr. dhr. Diender. 10.30 uur v. BIOSCOPEN TRIANON: „Zeventien", 18 gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondt 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Mabuse contra Acoa: 17", 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en; Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 ir CAMERA: „The bridge on thi Kwai". 14 Jr. Dagelijks 2 en 73 LIDO: „The great race", al ïyks 2.30 en 8 uur. REX: „De eenzame revolver™ 14 Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.181 dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: ,M<x>rü voor het voet 14 Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.151 dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. ASTRA Wassenaar: „Onn in Istambul", 14 jr. Donderdag e dag 8 uur. Zaterdag 7 en 9.lot dag 2.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN! ten (T/m. 7 september). De Lakenhal: Dag. 10-8 ut:: 1-5 uur Legermuseum (Peethulalaan): uitzondering van zaterdag van: (zondag 1-5 uur) Moienmuseum; Molen „de s maandags gesloten, dinsdag ,i dag, donderdag, vrydag en b van 10 tot 6 uur: zondag van 1- Ryksmuseum voor Vólkern (Steenstra<it 1): Dag. 10-17 u; aags 13-17 «ur Rijksmuseum voor Volken: Tentoonstelling „De mens van leven eD bedrijf van de prehlft mens ln het verre en nabije 0 Werkd. 10-17 uur; zond. 184 (tot 1 oktober). Rllksmuseum voor de gesel: deT natuurwetenschappen: Du uu zond 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: voor de Eeuwigheid (Egyptisch) ningen en schilderingen uit de nale verzamelingen van België! derland). Dagelijks 105 uur,: 15 uur (Tot 10 oktober). Avond, en nachtdienst dei* apo: Geopend voor spoedeisende ge" apotheek Reljst. Steen6traat i 20136. Apotheek R. van Breest SmaD te Leiderdorp en Apotheek Ven ten zijn de gehele week geopeo By geen gehoor van uw 1 of specialist (of diens wanrneme op dokterstelefoon 22222. HAAGS AGENDi MAANDAG 5 SEPTEMBB Kurhaüs Paviljoen, 2030 cabaret. Wlm Kan. or DINSDAG 6 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur groep Theater, Kabaal in ChW WOENSDAG 7 SEPTEMBE Theater Pepijn, 20.30 uur 01 cabaret Paul van Vliet. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 am Is i 0 1 S& Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twenthe Eindhoven Z -Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel PurysmbUrg Bv deaux Grenoble Niet Beriyn Frankfurt 5''!pchen Zürtcl, Wenen Innsbruck Belgrado Athene LLsabon zwaar bew zwaar bew zwaar bew zwaar bew half bew. zwaar bew zwaar bew geh bew. geh bew orfbewolkt halt bew. geh bew. geh. bew. zwaar bew zwaar bew geh. bew. haif bew. regen •egenbul geh bew. onbewolkt onbewolkl onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2