'ito wil reorganisatie Communistische partij f rabantse politie aagt op Mgters Voorschotens "t Nut heeft grote plannen In Thailand ongeveer 25.000 VS-militairen Gewonden in Leids verkeer Ontsnapte gevangenen spraken mond voorbij Benauwde zege voor Pernix -ANDAG 5 SEPTEMBER 1906 LElliSCH DAGBLAD PAUiNÜ 13 Partij heeft aan betekenis ingeboet 'resident lito van Joego-Slavië heeft in een onderhoud met itieke leiders van Slovenië gezegd, dat eind september, begin |ober en algemene vergadering gehouden zal worden van het jmunistisch verbond in Joego-Slavië. De partij zal van top tot f gereorganiseerd worden, aldus Tito, die van mening is. dat ie organisaties moeten verdwijnen en grotere er voor in de its dienen te komen. vindt ook. dat de partij veel Invloed verloren heeft. Hij yt de leden van de partij zekere publicisten het recht ge- I te hebben, büiten de partij om iouwingen te houden, j pleitte voor algehele scheiding partij- en staatsbestuur. Geen j lid van het uit negentien leden ande uitvoerende comité diende re taken te hebben dan die wei etrekking hebben op de ideolo- i en sociale ontwikkeling van ,nd. Zij dienen zich te bepalen artij-problemen. Joegoslavische president pleitte roor de instelling van een nieuw um binnen het 155 leden tel- centrale comité, dat de Ice richtlijnen zou moeten aan- Arbeiders De Joegoslavische communistische partij zou geheel moeten worden ge reorganiseerd en elementen die niets gemeen hebben met communisme zouden moeten verdwijnen. Het zou echter geen zuivering van „hoger- onze Bossche correspondent) 31-jarige Piet Lugters, die we lig met een andere woonwagen- jer een ware terreur heeft uit- nd in Noord-Brabant, is nog op vrye voeten, ondanks de peve speurtocht van de samen jpde politiekorpsen in het zui- J)e afgelopen dagen zyn diverse binnengekomen, die wezen naar Brabant en Zuid-Limburg, de gevaarlijke gangster is nog spoorloos. ontsnapte ih de nacht van 20 juli uit de Bredase straf ge- is en hervatte vrijwel onmid- nadien zijri misdadige prak- overvallen op onschuldi gere, terreur en chantage in voonwagenkampen en geweld ver surveillerende politieman- De gevaarlijk Lugters is. bleek zomer nog duidelijk bij zijn itie in Oirschot, waar hij in fé werd gegrepen. Onderweg 5 hy er toen in geboeid en wel snappen uit een rijdende poli- gen en het was aan een toeval nken, dat hij enkele weken la- Rotterdam bij een routine- j)le werd gegrepen, politiekorpsen in Brabant heb- I alle krachten gebundeld om fers te pakken te krijgen. Dat et alleen van belang voor orde pst in Brabant, maar ook voor nderzoek in de zaak tegen de je week in Vlijmen gearresteer- s woonwagenbewoners onder I Lugters' onafscheidelijke com- pn in de misdaad die bij di- i verhoren de schuld van alle jten laste gelegde misdaden in ïhoenen van de nog voortvluch- jugters schuiven. jstorven man lag aaiul in woning I onze R'damse correspondent) ia een maand lang heeft in woning aan de Bnelselaan in jrdarn het stoffelijk overschot Jn van de 64-jarige inwoner J. n Deurzen, zonder beroep. Nie- van de buren had hier ook iets van gemerkt, totdat gister- te de buurman, de heer W. L. irs, de woning binnenging en in juken het reeds in verregaande van ontbinding verkerende lijk De door hem gewaarschuwde neemt aan dat de man al i augustus moet zijn overleden. brievenbus werden poststuk- (evonden, die op begin augus- faren gedateerd. Na een eerste zoek is gebleken dat de man natuurlijke dood moet zyn ge- Aardbeving in Columbia De Columbiaanse hoofdstad Bogota is gisteren door een aardbeving ge troffen, waardoor verscheidene per sonen werden gewond. In enkele hoge gebouwen, ontstonden scheuren. Acht personen werden gedood en ongeveer veertig gewond er ont stond paniek in de Columbiaanse hoofdstad. Het epicentrum van de aardbeving lag ongeveer 80 km ten oosten van Bogota. De kracht was vijf op de internationale schaal. De verbindingen met de andere delen van het land werden verbro ken. De regering beschikt nog niet over rapporten met betrekking tot materiële schade of persoonlijk letsel in andere delen van het land. hand" moeten zijn, maar de arbei ders zouden zelf moeten beslissen wie uit de partij verwijderd dienente worden. Volgens Tito had de partijleiding zich niet aangepast aan de sociale ontwikkeling in het land. Hij zei dat de partij aan invloed en betekenis had ingeboet. VOORSCHOTEN Jongen gewond Een 19-jarige jongeman uit Loos duinen is zaterdagmiddag met ver wondingen aan heup en benen naar het Leidse Academisch Ziekenhuis overgebracht. Het slachtoffer zat achter op de bromfiets bij een Voor schotenaar. Op de hoek van de Ko ningin Julianalaan en Schoolstraat in Voorschoten botste een personen auto tegen de tweewieler. R.K. Vrouwengilde O Dinsdag opent het R.K. Vrouwen gilde in Voorschoten het nieuwe sei zoen met een bijeenkomst in Huize Beresteijn. Na de H. Mis zal pater Keunen s.m.m. een inleiding houden over het godsdienstonderwijs voor oudere kinderen en de nieuwe Cate chismus, waarna een discussie volgt. Openluchtuitvoering Canadees showorkest In het Burgemeester van der Hoe- vensportpark in Voorschoten gaf het showorkest en drumband Vernon uit Canada een openlucht uitvoering. Hoewel het weer vrijdagavond niet al te best was, kwamen ruim drie honderd Voorschotenaren naar het verlichte Rouwkoopterrein en be luisterden de ruim veertig meisjes van 12 tot 17 jaar, die een drum band vormden met veel show en mu ziekinstrumenten, die in Holland vrijwel niet in een drumband ge bruikt worden, zoals kleine lieren, die met de xylofoons en trompetten een bijzonder aardig effect opleveren en waardoor de mogelijkheid bestaat ook liedjes te spelen. Deze schoolband uit Canada kwam uit Genève, waar deelgenomen werd aan een concours. De verzorging in Voorschoten berustte bij 't Nut, dat I veel Voorschotenaren bereid vond om j de meisjes, enkele met hun ouders, onderdak te verschaffen. Zaterdag I ging de showband naar Noordwijk, j zondag naar Scheveningen en de reis door Nederland wordt besloten met j een tweetal uitvoeringen in Purme- rend, waarna de terugtocht naar huis begint. Raadsagenda Morgenavond om 8 uur komt de gemeenteraad van Voorschoten bij een in het gemeentehuis. De agenda vermeldt: beëdiging en installatie raadsleden; verkiezing van een drie tal wethouders en voorstellen van B. en W. tot benoeming van leden en plaatsvervangende leden voor de di verse commissies en tot benoeming van een lid en een plaatsvervangend Ongeveer 25.000 Amerikaanse mili- vangenissen zonder dat er een pro- j lid v00r de Algemene Raad van de tairen, voor het merendeel eenheden ces tegen hen is gevoerd, aldus Thien Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid van de luchtmacht, bevinden zich op Hao. 1 Holland, het ogenblik in Thailand, aldus heeft De Amerikaanse luchtmacht heeft de Amerikaanse onderminister van j gisteren weer doelen in de omgeving Buitenlandse Zaken, Bundy, gisteren I van de Noordvietnamese hoofdstad - - - 1 gebombardeerd. Twee brandstofop slagplaatsen werden in brand gescho ten en een lanceerplaats voor lucht doelraketten werd zwaar beschadigd. Een Amerikaans transporttoestel is op een dorp in Zuid-Vietnam neerge stort. Vier Vietnamese burgers zijn om het leven gekomen en het aantal gewonden bedraagt ongeveer 25. Het ongeluk gebeurde bij Dong Tra, 400 km ten noordoosten van Saigon. Gisteren zijn drie Amerikaanse Dubbeltje goedkoper Broodoorlog in Drente (Van onze Groningse correspondent) De directies van De Boers super markten in Assen, Bellen, Emmen, Hoogeveen, Meppel en Veendam hebben besloten met ingang van van daag de prijs van gesneden witbrood en het gesneden tarwebrood met ge middeld een dubbeltje per stuk te verlagen. Deze prijsverlagingen zijn volgens de directie mogelijk, omdat naar him mening de consument moet kunnen profiteren van de mo derne wijze van fabriceren en dis tribueren van het brood. Ook achten zij het niet juist, dat de hoge be zorgkosten gedeeltelijk in de brood prijzen worden ingecalculeerd. Hun inziens moet de consument in de ge legenheid worden gesteld het bezorg- loon te „verdienen". ln de „Bouwmanswoning" in Voor schoten, de in oude stijl gerestau reerde oude Hollandse kaasboerderij, hii ld de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen departement Voor schoten haar 97ste algemene leden vergadering, waarvoor de belangstel ling niet erg groot was. Zeker niet, wanneer met het aantal leden in aanmerking neemt. Het Voor- schotense Nut telt thans 425 gezins leden, dit wil zeggen ongeveer 1300 tot 1500 Voorschotenaren zijn aan gesloten bij deze vereniging. Een aantal om trots op te zyn. De televisie heeft de slag tegen 't Nut Definitief verloren, maar hier voor heeft het Nutsbestuur alle mid- Onderminister Bundy Viswedstrijd van Padox-Panagro De personeelsvereniging van de Padox-Panagro organiseerde voor haar leden de jaarlijkse viswedstrijd, die gehouden werd in de haven op het terrein van de Padox. Nadat de voorzitter, de heer J. Bekkering, de leden een prettige vangst had ge wenst, begon de wedstrijd. Nadat er ruim twee uur was gevist, werd de buit, die nogal mee viel, gewogen in de Padox-kantine. De wisselbeker, die vorig jaar door de heer Verlint werd gewonnen, is dit jaar in het bezit gekomen van de heer H. Dolleé met 340 gram; 2. L. v. d. Willigen 210 gr.; 3. A. J. v. Ruitenburg 200 gr.; 4. Blom 190 gr.; 5. P. Kolderman 150 gr.; 6. T. Verlint 140 gr.; J. Schadee 70 gr.; 8. Latiemij 50 gr.; 9. Wiebier 30 gr. De prijzen die uit luxe-voor werpen bestonden werden door de heer Bekkering met een toepasselijk woord uitgereikt. P.V. „Warmond" De postduivenvereniging „War mond" hield een wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf Vilvoorde, af stand 140 km. In het concours waren delen moeten aangrijpen. De pro gramma's voor het aanstaande sei zoen zijn dan ook van bijzonder ge halte. Wim Sonneveld, Max Tailleur en Fons Jansen brengen een bezoek aan het Voorschotense Nut- „Waar is de top?", vroeg dr. Sirks, voorzit ter van de vergadering. „In kwalita tief opzicht kunnen we moeilijk ho ger en financieel bekeken, gezien de grote post honoraria, kunnen we ook niet hoger", beantwoordde de heer Sirks zichzelf. 't Nut wil zijn een culturele vereni ging en zij wil ook hoogstaande cul turele avonden geven, zoals concer ten. alhoewel deze een verlies ople veren. Toch gaat 't Nut met het or ganiseren van deze avonden door, ootc al is de kring van belangstel lenden gering. Men is dankbaar voor de steun van de gemeenteiyke over heid, die door middel van een garan tie-subsidie deze avonden mogeiyk maakt. Het bestuur zal de ge meente verzoeken om de subsidie (garantie-bedrag) in overeenstem ming te brengen rfiet de verhoogde kosten. In het exploitatiebeleid is ruimte gelaten voor de mogelijkheid tot dekking van het risico van kostbare avonden, wanneer deze geheel voor rekening van 't Nutsdepartement ko men. Alleen de avond met Wim Son neveld wordt nog gehouden in sa menwerking met Wassenaar, dit op verzoek van het departement Was seraar. De overige avonden zijn al- leer. voor de leden van het Voor schotense Nut. waarby de risicofac tor groter wordt. TTit de vergadering kwam het voor stel tot organisatie van een „muziek- gebeuren" in Voorschoten, zowel op klassiek als modern gebied. Het be stuur zal plannen uitwerken. Vreug devol vond het bestuur dat ook de gemeente Voorschoten zich aangeslo ten heeft bij het Haagse Culturele Jeugdpaspoort. Ook de Nutsevene- menten zyn opengesteld voor het CJP. WISSELKOERSEN Amsterdam, 5 september. Londen 10.07%-10.08%, New York 3.61%-3.61%. Montreal 3.36-3.36 V4, Parys 73.63-73.68. Brussel 7.25%- 187 vogels. Gelost om^7.2() uur met 7^6% Frankfort 90.64-90.69, Stock- ..;J 69.88%-69.93%, Zürich 83.52%- tv-gesprek meegedeeld. Bundy zei voorts dat er een dreiging van op stand is vooral in het noordoosten van Thailand. Het Amerikaanse mi nisterie van Defensie had tot dusver geweigerd de troepensterkte van de VS daar bekend te maken. Van andere zijden is al eens de be schuldiging gedaan dat Amerikaanse piloten met basis in Thailand dat grenst aan Laos en Cambodja in hoofdzaak betrokken zyn by oorlogs operaties in Vietnam. Senator Ful- bright heeft al laten weten dat, zyn commissie voor buitenlandse betrek kingen een onderzoek zal instellen naar de situatie in Thailand. Hy zegt te willen weten of Amerika „in een ander Vietnam geraakt". Geconsigneerd De Amerikaanse militairen in Sai gon hebben gisteren bevel gekregen binnen hun kwartieren te blyven tot na de verkiezingen van zondag a.s. Zoals bekend vreest men dat de Vietcong door terroristische aanvallen zal proberen de verkiezingen te sabo teren. De boeddhisten hebben zich ook te gen de verkiezingen verklaard. Gis teren zei de boeddhistische leider Thien Hoa dat tweederde deel van de kandidaten door de regering wordt gesteund. Hy bestempelde de verkie zingen als „bedrog". Voorts verge leek hij het huidige regime in Zuid- Vietnam met dat van Hitier. Meer dan 3.000 boeddhisten zitten in ge- WARMOND Afscheid van zuster een zuidwesten-wind. Aankomst eer ste prysduif cm 9.02.13, laatste 9.15.00 uur. De uitslagen luiden: J. de Dunne 1. 4, 5; A. v. d. Drift 2; J. v. Segge- len 3; A. J. v. Ruitenburg 6. 7; G. Zandbergen 8; L. v. Zuiden 9; Gebr. Landman 10. :.57Milaan 57.98%-58.03%, Ko penhagen 52.25-52.30. Oslo 50.57-50.62, Wenen 14.01-14.02, Lissabon 12.56%- 12.58%. Beursoverzicht STEMMING VIEL MEE Amsterdam. 5 sept. 1966. Het is vandaag een uiterst kalme dag geweest voor Beursplein 5. Er kwamen weinig zaken tot stand. Dit omdat Wall Street gesloten bleef, we gens Labour-dav. zodat er van die zyde geen activiteiten in Amsterdam vielen waar te nemen. De stemming voor de internationale waarden viel mee. Wanneer de openingspryzen vergeleken worden met het laagste niveau van vry dagavond. Toen Kon. Olie 110 deed. tegen 's middags 112 als officiële koers dan moet worden gezegd dat van een koersherstel spra ke was. Kon. Olie opende vanmiddag op 112. Philips en Unilever gaveh weinig verandering te zien op resp. 85 (onv.) en 74.30 (37.90). Aku daal de ruim een gulden tot 54. In de mor gen uren werd voor dit aandeel nog 55.30 betaald. Hoogovens werd op 290 (onv.) geadviseerd. KLM kreeg een lagere advieskoers door het koersver lies vrijdag in Wall Street met 4 dol lar. Philips ging op de Newyorkse beurs een volle, Kon Olie en Unilever ieder 3 8 dollar omlaag. Dat het buitenland vertrouwen heeft in de gulden biykt maar al te duideiyk uit de aankopen, vooral voor de internationale waarden, van de laatste tijd in Amsterdam. Vooral voor Franse rekening is het aandeel Kon. Olie de voorgaande beursdagen ruim uit de markt genomen. Het aanbod in dit fonds voor Amerikaan se rekening was echter nog ruimer, vandaar de dalende tendentie in deze hoek. In Wall Street is de stemming vry- dag middenbeurs aan de flauwe kant geweest. Later trad een herstel in waardoor de koersverliezen groten deels konden worden ingelopen. Ook de scheepvaartsector was eer der wat vriendelyker, echter met wei nig zaken. Van de leidende cultures werd HVA in een open hoek verhan deld van 111 tot 113, tegen vry dag 110. Ook certificaten Deli en Amster dam Rubber kregen hogere advies- koersen. Dit op de aanwezigheid van een Indonesische delegatie in Neder land. De staatsfondsenmarkt was prijshoudend. De nieuwe 7% BNG obligaties werden op 99% (onv.) ge adviseerd. In de lokale afdelingen zetten aan delen Kon. Zout het herstel verder voort. ICH Holland lagen iets beter in de markt door de Russische op dracht tot de bouw van een ver plaatsbaar booreiland, waarmede een bedrag is gemoeid van f35 min. Van heden worden aandelen Kras- napolsky verhandeld per aandeel van f20 nominaal i.p.v. in procenten. KAATSPARTIJ BEURS VAN AMSTERDAM Zaterdag vond in Rotterdam een kaatspartij plaats tussen leden van Rotterdam, Ridderkerk, Den Haag en Leiden. De uitslag: Jongste klasse: 1. B. Faber, Rot terdam, D. Kootstra Jr., Den Haag en J. Liszt, Den Haag; 2. G. Haarsma en A. Koldyk, Rotterdam en G. Dykstra. Den Haag. Oudste klasse: 1. Hans de Jong, Katwiik (lid van Leiden), H. Yeld- stra. Leiden en D. Kootstra sr, Den imilie Erades temt afscheid vrouw Eradusvan Weerlee zoon, de heer D. B. Erades heb- gisteren officieel ofscheid geno- na meer dan zestien jaar de rdienst in de Oosterkerk in Lei- hebben vervuld. Na zyn preek ds. J. Groot de heer en me- v Erades toe, waarna men in onsistoriekamer op plezierige afscheid kon nemen. De com- e van ontvangst bood een ge il? aan ®n °°k de wykkerkeraad Pniël liet zich niet onbetuigd, ouw Erades heeft haar taak vervuld met haar man en later haar zoon. De heer D. B. Era- vertrekt naar Zwolle, waar hy is imd tot schoolhoofd. Op de wegkruising Vyf Meilaan Rooseveltstraat in Leiden-Zuidwest heeft zich zaterdagavond omstreeks kwart voor twaalf een botsing tus sen een scooter en een auto voor gedaan. De scooterryder, een 22-jarige Leide- naar, zou geen voorrang aan de automobilist hebben verleend. Hy kreeg een hersenschudding en en kele wonden aan het achterhoofd. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Beide voer tuigen werden beschadigd. Een 13-jarige Leidse jongen werd gistermiddag omstreeks kwart over vier gewond by een verkeersongeval op de Rynsburgerweg. De jongen, die met zyn fiets uit de Houtlaan kwam, werd by het oversteken van de Rynsburgerweg gegrepen door een in de richting Oegstgeest rij- dende auto. De jeugdige - fietser Mej. zr. Konyn is met ingang van 1 oktober a.s. benoemd als districts- zuster op het gebied van de reuma, zy is gedurende 9 jaar als wykzuster by het Wit Gele Kruis in Warmond werkzaam geweest en heeft zich *in deze jaren de grote achting en sym pathie van de ingezetenen weten te verwerven. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van het Wit Gele Kruis de straaltoestellen bij aanvallen op inwoners in de gelegenheid te stel- Noord-Vietnam verloren gegaan. Een I len persoonlijk afscheid te nemen j Haae^jPj'Berkenpasen J Bosma vierde toestel Is vanochtend neerge- van zr Konijn, waarvoor de datum j B]eeker Rotterdam; schoten. nog nader zal worden vastgesteld. Warmunda aergadert Voor de eerste keer hield de voet balvereniging „Warmunda" een ver gadering in het eigen clubgebouw; de voorzitter, de heer Padberg be dankte het scheidende bestuurslid, de heer Walraven voor diens werk. In de door zyn vertrek ontstane vacature werd voorzien door de ver kiezing van de heer C. van Dam. Uit de jaarverslagen kwam vooral de imeiiykheid betreffende kleedaange legenheden naar voren. Het verslag van de penningmeester maakte mei Vlucht per vliegtuig uit Manitoba Canada Vier uit de centrale gevangenis van Manitoba in de buurt van Winni peg ontsnapte gevangenen, die er zaterdag in slaagden met een vlieg tuig uit Canada te vluchten, zijn de avond van dezelfde dag in Gary, in de Amerikaanse staat Indiana, weer gevangengenomen na een vuurge- \echt met de politie. De politie kwam de vier op het spoor nadat zy in een herberg hoog hadden opgegeven van hun vlucht. Met luider stemme bespraken zy de vliegtuigdiefstal. De waard, die alles kon horen, belde daarop het plaat- selyke politiebureau. Het vliegtuig van de ontsnapten v/as kort tevoren geland in een wel in de omgeving van Wheeler in In diana. De vier mannen dwongen een boer hen naar Hobart te brengen, waar zij in een bus naar Gary stap ten. Toen zy merkten dat de politie hen op het spoor was, verschansten zy zich in de kamer van het hotel waar zy plaats hadden geboekt. Twee gaven zich na een vuurgevecht van een half uur aan de agenten over. Twee anderen wisten in de verwar ring te ontkomen, maar een van hen werd door een kogel van de politie in het been getroffen. De vierde man bereikte een juwelierszaak, waarin hy nog een half uur stand hield. Tenslotte ontsnapte hy door een achteruitgang en vluchtte het dak op. Daar werd hij tenslotte door de politie ingerekend. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 september Groente- en Fruitveiling: aardappelen 15-20; andij vie 8—24; pronikbonen 3571; snljbo- EST w^den het" achterhoofd "HSïïSiSrYf !SX en een gescheurde pees aan de hn- kool 1522; gele kool 17—24; postelein kerknie. Hy werd door de E.H.D 23-45; prei 21—28; spinazie 36-54; „aar het Academisch Ziekenhuis I Sg-nMM vervoerd. De fiets werd geheel ver- 72; 'per 100 etujks; ela 4:13 per 100 nield. «tuka. Een zekere Kenneth Leishman, die een vliegbrevet heeft, zou de leider van de vier zijn geweest. Hy moet in Canada nog terecht staan wegens j ding van een batig saldo van f 65.67. het organiseren van een spectaclu- Alle leden, die aftredend waren wer- laire goudroof op het vliegveld van den in hun commissies herkozen. Maandag 5 september 1966 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen vorige slotk< koers v. heden Ned. 1966 7 100% S 100A Ned 1966 6% 95 A 95% Ned 1965-1 5%.. 907 s 907 8 Ned. 1965-11 5% 90% 90% Ned 1964-1 5% 87% 87 A Ned. 1964 z85H 85% Ned 1958 4% 86% 86% Ned 1959 4% 84% 84 Ned 1960-1 4%.. 85 85 Ned. 1960-11 4% 82% 827/8 Ned. 1959 4% 83U 83% Ned. 1960 4% 8011 81 Ned 1961 4% 80* 80% Ned 1963-1 4% 80% 80 >8 Ned 1962 4 78% 78% Ned. Staf '47 3% 69% 69% led '53-1-11 3% 81 81 Ned 1948 3%.... 68% 68% Ned. 1950-I-I1 3% 70 70 Ned 1954-1-11 3V4 74% 74% Ned 1955-1 3%. 74 Ned 1955-n 78% 78* Ned 1937 3 79U 79% Ned Grootb '46 3 80 A 80 Ned Doling '47 3 86% 86% Ned. inv cert 3 97% 97 A Indie '37-A 3 88 A 88 A Premieleningen Alkmaar 1958 2% 71% A'dam 1953 3 110% A'dam 1951-1 2% 81% A'dam 1956-1 2% 71% A'dam '56-11 2% 79%% A'dam '56-rn 2% 79% A'dam 1959 2% 73% Breda 1954 2% Dordrecht '56 2% Eindh 1954 2% Enschede '54 2% 's-Grii. '52-1 2% s-GrJi '52-n 2% R'dam 1952-1 2% R'dam 1952-n 2% 71A Winnipeg, in maart jl. De waarde van het goud bedroeg .ongeveer 1.300.000 gulden. De andere mannen worden beschreven als een „kran- zinnige doder, een aanrander en een dief". Voorts werden tydens de vergade ring 24 obligaties uitgeloot; de be trokkenen zullen hiervan in kennis worden gesteld. Met Ingang van ok tober zal elke vrydagavond worden gekaart. Bank- en kredietwezen Ned wonbl '57 6 93% f R'dam 1957 2% 80, 80 A Utrecht 1952 2% 99 Z.-Holl 1957 2% 80 80 82 Z.-Holl 1959 2% 8171 Industriële obligaties Phil, dlr-lng '51 4 80% 80% NIET-ACTIEV E AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f 50.— 151 150 Nefo f 50 67.50 67.50 Robeco 187 187 Unltas f 50.— 390 389 V Bez v 1854 f 50 89.50 89.50 Europa I 10 pb 430 430 Alg Bank Ned 223 223 Amrc f 20.— 43 42.70 Cultuurbank 60% 63 H B Unie cert 173 173 N. Midd^t. Bank 81.50 81 R.VB cert 341% 341 ACTIEVE AANDF.LEN Competitie CKB De eerste wedstrijden van het sei zoen 1966 67 hebben direct al ver rassingen opgeleverd. De prestaties van de debuterende ploegen in de Hoofdklasse-West, Snel en Ons Ei land vielen byzondér op. Snel stond bij de rust met 43 voor tegen Kin- derdyk, het resultaat werd een 7—7 geiykspel. Het Leidse Ons Ei land deed het nog beter. Tegen Vriendenschaar werd een 64 over winning behaald. De wedstrijd tus sen de sterke teams van PKC en VES eindigde onbeslist: 55. De 64 zege van Excelsior op H.K.C, lag geheel in de iyn der verwachting. Pernix is het nieuwe competitie- Jaar, na het juist behaalde CKB- kampioenschap, met een krappe overwinning begonnen. Rotterdam- Zuid bood goed tegenstand en nam zelfs met 1—0 de leiding. Na rust was Pernix echter sterker en kon met 64 de winst grijpen. T-effers van Bakema, De Rooy (3) en Vree ken. De nieuw ingestelde overgangs klasse brengt ploegen uit de distric ten Zuid-Holland-Noord en Zuid te gen elkaar in het veld. De uit de Huofdklasse-West gedegradeerde ploegen Bolnes en VEO deden het nog niet best. VEO kwam tegen KOAG niet verder dan 22; Bol nes verloor zelfs met 25 van GKV. Het Oegstgeester Fiks leed een gro te 4—10 nederlaag tegen ADO. DES klopte Oranje Nassau met 3—2. De Ijsvogels en Excelsior 2 speelden tegen elkaar gelyk: 77. Tn de eerste klasse-A komen o-a. Peinix 2 en ODS uit, beide gepro moveerd uit de tweede klasse. In de eerste wedstryd kwamen deze ploe gen tegen elkaar in het veld. De Leidse reserves behaalden een 32 ovtrwinning. Velocltas kon het te gen VES 2 niet klaren en leed een 2 - 6 nederlaag. De Leiderdorpers gaan waarschyniyk een zwaar seizoen tegemoet. KVS was duideUjk ïyk sterker dan ODO en won met 9—3. Amst Rubber 65% 72* HVA-Myen Ver 110 113% AKU 55.40 53.70 Deli My cert 70 73.50* Hoogovens cert. 290 290 PhUips 85.10 84.80 Unilever cert. 73.90 74.20 Dordtse Petr 525% 521% Kon Petr 112.20 111.50 Holl Am. Lyn 97 98% Java China Pak 155 152% KXi.M 432 432 Kon Ned Stboot 79 79 Kon Paket My 159 160 Stoomv My Ned 105 104 Niev Goudr eert 85 i 84% V Ommeren cert 150 150% Rott, Lloyd 126 124 N Scheepv Unie 116 115' NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- eD Gem lenlngei A'dam '47 3% 85 A'dam '48 3% 84% R'dam '52-1 85% Bank N.G '65-1 6 91% 91% Idem "65-11 6 91% 91%. idem 65-1 5% 88% 88% idem '65 II 5%.. 88% 88% idem '65 'V? 87 87 idem '58 6V4 88% 88% idem '64 6% 85 85 Idem '58 6 85 85 idem '64-1 5 85 85 ld NW.B *M 4% 87% 87% ld. Rentespbr '52 171% 171% Idem ld f500 '57 144% 144% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden b Industriële ondernemingen Albeit Heyn 643 645b Berkel's Patent 155 152 Borsumy 64% 68 Calve Delft cert. 531 532% Dikkers en Co. 109% 112 Fokker 230 231 Van Gelder Pap. 94 90% Kon. N Grofsm 80 70 De Gruyter pr .b 114 b Holl Constructie 260x 260 Ing. B Bouwnyv 99 101% Internatio 201 202 v K. en Begeer 105 K. Zout Ketjen 402 418 Leidse Wolsp. 292 290 Muher en Co N_B 268 268 Ned Kabelfabr. 242% 242 Philips prel 33.50 33 30 RUn-Schelde 142% 144% E.MS 127 126 Ver Mach.fabr 121 123 V Touwfabr c.v.a 236 237 V ihamy 130 132 Walvisvaart 149 Wernlnk'8 Beton 134 135 W'ton F'oord Br 146* 144 V wyk en H'ga 92 Zaalberg 67% 70 Mijnbouw en petroleum Billiton 2e ruor 332 333 Kon Petr. <f 20) 114 Amerikaanse tondsen Canadian Pac R. 56 Intern Nickel 84% Anaconda 69% Bethlehem Steel 29% Cities 8ervlce 48% Gen Motors 74%- Kennecott H| Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un States Steel 88% 34% 58% 35% 34 A ex dividend d Ex claim e Laten x

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 13