Besluit van Oe Thant wordt sterk betreurd SCHUDEl CITROEN auto-shop kamsteeg Bonn kent kritiek op Graf on Kielmansegg Kleuter (2) verdrinkt Loena volgens Russeli nog in baan 0111 maan PAGINA 2 VRIJDAG 2 SEPTEMBER I» Vervolg van pagina 1 (Van onze correspondent in Washington) .een Aziaat l0e Thant( graag een r Het besluit van Oe Thant om zich terug te trekken, is in VN- deé^m^dë^imetS-geTeraalstSi kringen alom met bezorgdheid ontvangen. De Amerikaanse am- I wouden zien. worden vooral Afri- bassadeur bij de VN. Goldberg begon onmiddellijk met pogingen J kaanse namen genoemd. Nigerië's om de secretaris-qeneraal van gedachten te doen veranderen. P"ns Adeb0 is er een van, verder Tunesië s oud-minister van Buiten- Hij zei in een verklaring dat de integere, bekwame en alom ge- j lanöse Zaken Mongi Slim en de respecteerde Oe Thant node kon worden gemist en hoopte dat de .Ghanees Gardiner, thans uitvoerend secretaris-generaal, wiens ambtstermijn op 3 november afloopt, zich 'secretaris der economische commis- nog zou bedenken. Nederland legde een soortgelijke verklaring af. isie voor Afrika. Maar gemakkelijk Onder de vijftien leden van de Veiligheidsraad werd gisteren druk -zal het vinden van een opvolger voor geconfereerd over de mogelijkheid door een unanieme uitspraak van IThant niet zÜn en velen zien een de raad Oe Thant tot andere gedachten te brengen. soortgelijke crisis voor de volkeren organisatie in het verschiet als na vraagteken. Daar bekend ls dat de I Hammarskjolds plotselingen dood en Afrikanen na twee Europeanen I Trygve Lie's door de Russische hou- (Trygve Lie en Hammarskjold) en I ding afgedwongen aftreden. Vast staat namelijk dat de meer derheid der VN-leden Oe Thant graag zou behouden. Ook de commu nistische landen, vooral de Sowjet- Unle, hadden zich reeds uitgespro ken voor een tweede ambtstermijn van de secretaris-generaal. Deson danks lijkt het onzeker of de Rus sen zouden willen meewerken aan een unanieme resolutie van de Vei- ligneidsraad. Het is altijd mogelijk dat Moskou thans liever de gelegen heid aangrijpt om met het oude truika-voorstel te komen, waardoor de post van secretaris-generaal ver vangen zou moeten worden door driehoofdige leiding waarin een com- mvnist. een westerling en een ver tegenwoordiger der neutrale landen zitting zouden moeten hebben- Bo vendien bestaat de mogelijkheid dat Waar ls hetgeen gisteren bij geruchte in New York werd genomen, name- lijk dat Oe Thant zich slechts zou willen bedenken als de Amerikanen zowel als de communisten concessies zouden doen wat onderhandelingen betreft inzake Vietnam. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Vlagtwedde D. W. Kool man te Surhulzum; door de Gen. Sy node (als pred. voor buitengewone werkzaamheden) (hoogleraar te Brus sel* dr. G. van Leeuwen te Zetten. Aangenomen naar Puitten J. C schuurman te Schoonhoven. Bedankt voor Aarderuburg—St. Kruis (toez.) P. C. Schoonenboom te Am- merstol; voor Steggerda F. H. Scheffer te Erichem-Asoh. Beroepbaarstelling ds. C. Petri, zen dingspredikant met verlof te Oegst- geest is beroepbaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Ter Apel P. v. Ooeter- houdt te Beekbergen; te AugustLnusga- Surhuizum A. Segger te Middelstum. „OECUMENISCH'' ORGEL IN VENLO Dankzij een oecumenische samen werking tussen rooms-katholieke en protestantse ingezetenen van Venlo, beschikt de kerk van de hervormde gemeente in deze plaats nu over een groot nieuw orgel. De actie werd eni ge maanden geleden ingezet met vol ledige medewerking van de r.-ka- tholieke bevolking met als gevolg, dat het benodigde geld nu voor een groot deel by elkaar is. De organist van de Oude Kerk in Amsterdam, de heer Hoogewoud, die ook als adviseur bij de bouw van het orgel is opgetreden, zal het instrument in gebruik nemen met een orgelconcert. CHR. GEREF. KERKEN OUD GEREF. GEMEENTEN ADVERTENTIE outtei GESTOOKTE N.V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Eeuwige lump ontstoken ADVERTENTIE AANBIEDING geversstraat 21 oegstgeest tel: 01710-51940 Poging Oe Thant is voorstander van het onmiddellijk stopzetten der Ameri kaanse bombardementen op Noord- Vietnam, voorts van troepenver- mindering aan beide kanten en er kenning door Washington van het Vietnamese Nationale Bevrijdings- front, als eigenlijke onderhande lingspartner in het geschil. De Sow- jet-Unie zou over de brug moeten komen door eindelijk mee te wer ken aan het bijeenroepen van een nieuwe Geneefse conferentie. Indien dit klopt, zou men misschien Oe Thants brief over de weigering een tweede ambtstermijn te aanvaarden, kunnen beschouwen als een poging om de situatie in Vietnam te dra matiseren, waardoor wellicht Wash ington en Moskou alsook Hanoi (dat weliswaar een jaar geleden weigerde Oe Thant te ontvangen, maar dat toch niet zo afwijzend tegenover de secretaris-generaal lijkt te staan als Peking tot meewerken aan een vredesrege ling zouden kunnen worden ge bracht. Voor het geval dat met dra matisering van de situatie niet be reist zou worden, zou Oe Thant dan alle reden hebben af te treden, om dat daarmee Immers nog eens ex tra bewezen zou zijn, dat belangrij ke leden van de Verenigde Naties, ondanks hun officiële steun voor een tweede ambtstermijn van Oe Thant, niet bereid zijn iets te doen om hun lidmaatschap van de vredesorganisa tie zinvol te maken. Oe Thant vindt, dat het lijden, dat de oorlog over de bevolking van Vietnam heeft gebracht „een voort durend verwijt is gericht tot het ge weten van de mensheid". Nederlandse ministers antwoorden op vragen De ministers Bot (Defensie ad inte rim) en Luns (Buitenlandse Zaken) i hebben in antwoord op de schrifte- lyk gestelde vraag van het Tweede- Kamerlid, de heer Wilmans, dat de benoeming van de Duitse generaal Graf Von Kielmansegg tot opperbe velhebber van de NAVO-slrijdkrach- ten in Centraal Europa volgens de gebruikelijke procedure in zijn werk 1 is gegaan. De Nederlandse regering1 moest er van uit gaan, dat men in i Bonn wist. dat aan een kandidaat j voor 'n verantwoordelijke functie de hoogste eisen dienen te worden ge steld. De ministers delen in hun ant woord verder mede, dat het de rege ring van de Bondsrepubliek bekend is. dat de Nederlandse regering de haars inziens laakbare opvattingen afkeurt, die Graf Von Kielmansegg in zijn boek (uit 1941) geeft over de Poolse en de Pools-jooase bevolking. Voor wat de daadwerkelijke houding van generaal Von Kielmansegg ten aanzien van de Poolse bevolking be treft zijn voor zover bekend nimmer beschuldigingen geuit, zo vervolgen de ministers. Gearresteerd Vervolg van pag. 1 BANKROVERS De rijkspolitiemannen vonden het wonderlijk, dat het tweetal dan een witte pomp was gepasseerd, die op 400 meter afstand staat. Door dit smoesje liepen zij in de val. Bij fouil- I lering werd de f 41.000 gevonden, op een paar rijksdaalders na de hele buit van de bankoverval. Jacht op boot Oprecht Bij al zijn overwegingen inzake het niet aanvaarden van een nieuwe ambtstermijn schijnt overigens ook te horen de oprechte overtuiging van Oe Thant dat hijzelf wellicht niet de juiste figuur is om het probleem- Victnam op te lossen, daar de com munistische Chinezen hem als een Amerikaanse marionet lijken te be schouwen. Een nieuwe figuur uit de neutrale wereld zou meer succes kunnen hebben, aldus zijn overtui ging. Wie eventueel die opvolger zou kunnen worden, is echter een groot Aantal doden vliegramp nu 97 De lijst van slachtoffers van de luchtramp in Ljoebljana is uitge breid. Negen gewonden zijn aan hun verwondingen bezweken. Hierdoor is het aantal dpden tot 97 gestegen. Er zijn nu nog 20 overlevenden, onder wie een van de twee stewardessen. Inmiddels waren de politiekorpsen langs de oevers van de Lek en ook de waterpolitie van Vlaardingen en Rot- terdam, alsmede de gemeentepolitie van Rotterdam, druk in de weer om het bootje in de gaten te houden, dat in de Maasstad werd gepraaid. De rovers hebben zich in het bootje verkleed. Kleren, tas, maskers, hand schoenen en andere bij de bankover val gebruikte attributen werden in de Lek gegooid, evenals het pistool. Speurhond Rik van de wachtmees ter Van Breejen uit Soest had kort tevoren de startplaats van het bootje aangewezen en toen werden ook een paar keukenhandschoenen in het wa ter gevonden en verderop wat kleren. Het bootje was de avond tevoren bij „Klein Scheveningen" gemeerd. Het lag tussen het riet. Ruim 100 politiemannen van rijks- en gemeentepolitie te land, te water en in de lucht zijn bij het opsporings werk direct betrokken geweest. Aan zienlijk groter was het aantal politie mannen in het hele land, dat op zijn qui vive was. Twee politiemannen in IJsselstein, die geen dienst hadden, raakten zo enthousiast na het beluisteren van de radionieuwsberichten over de overval, dat ze er in burger op uittrokken. In een uiterwaard werden ze even voor de daders aangezien, toen ze opeens werden besprongen door vier geüni formeerde manschappen van de Rijkspolitie. Het waren hun colle ga's De generaal, die na de mislukte aanslag op Hitier op 20 juli 1944 op verdenking van medeplichtigheid werd gearresteerd en vervolgens van een staffunctie naar het Oostfront werd overgeplaatst, heeft na de oor log verklaard de laakbare uitingen, die in het in 1941 onder zijn naam uitgegeven boek waren vervat, te be treuren. Van Duitse zijde is erop gewezen, dat de generaal teneinde weder In dienst te kunnen treden door een bijzondere commissie, ingesteld inge volge het „Personalgutachtungsaus- schuss-gesetz" van 23 juli 1955, werd beoordeeld. Deze commissie had o.m. tot taak om kandidaten voor de ..Bundeswehr" op hun politieke en geestelijke geschiktheid te beoorde len. Deze commissie was samenge steld uit vertegenwoordigers van po litieke partijen en vertegen woordigers van Duitse verzetsor ganisaties van nazi-slachtoffers. In dit verband releveren de ministers dat, naar hen is gebleken, het bij de desbetreffende internationale federa tie aangesloten Duitse „Zentralver- band Demokratischer Widerstands- kampfer und Verfolgtenorganisatlo- nen" de benoeming van betrokkene in Duitse en geallieerde functies vol ledig verantwoord acht. Generaal Von Kielmansegg is zelf lid van de bij bovenbedoeld „Zentralverband" aangesloten „Bund der Verfolgten des Nazi-regimes". De tweejarige Bruno Jager uit Alphen aan den Rfjn is gistermiddag in de sloot tussen de Marnixstraat en de Oranje Nassausingel gevallen en verdronken. Het slachtoffertje was met 'n twee jaar ouder broertje met een bal aan het spelen. Het speeltuig rolde in de sloot, Bruno trachtte hem er uit te halen met het noodlottige gevolg. Het oudere broertje zou nog hebben getracht Bruno op het droge te trekken. Mond op mond beademing mocht ook niet meer balen toen men het slachtoffertje na enige tyd op de kant had. In het Rijnoord-ziekenhuis werd de dood vastgesteld. Steinhoff volgt Panitzki op Luitenant-generaal Steinhoff heeft zijn benoeming aanvaard tot inspec teur van de Westdultse luchtmacht. Uit handen van de minister van Defensie Von Hassel ontving hij vanochtend de desbetreffende benoe mingsoorkonde. Generaal Steinhoff volgt de afge treden luitenant-generaal Panitzki op. Nu zijn alle plaatsen in de West dultse defensletop weer bezet. Onder zeer grote belangstelling uit binnen- en buitenland is gisteravond de nieuwe synagoge van de liberaal- joodse gemeente in de Amsterdamse tuinstad Buitenveldert ingewijd. Het binnendragen van de wetsrol len, de opening van de ark en het plaatsen van de wetsrollen in de ark onder bazuinklanken waren in de twee uren durende plechtigheid bij zondere momenten. Na een toespraak door dr. M. Gou- deket, voorzitter van de liberaal- joodse gemeenschap in Amsterdam en een predikatie door rabbijn dr. J. Soetendorp werd de eeuwige lamp ontstoken. Dr. Goudeket zag ln de aanwezigheid van burgemeester Van Hall een bevestiging van de nauwe band die altijd tussen Amsterdam en de joden heeft bestaan. Hij kondigde het voornemen aan om Amsterdam te maken tot een internationaal cen trum van het progressieve jodendom. Vervolgens werden de doden her dacht, en gebeden uitgesproken voor Nederland en Israël. De beide volks liederen besloten de plechtigheid. Hiermee is de eerste na de oorlog in Amsterdam gebouwde synagoge ge opend. Ds. F. F. Pels plotseling overleden Op weg van Minnertsga naar Leeuwarden is aan een hartverlam ming overleden ds. F. F. Pels, predi kant bij de Geref. Kerk van Leeu warden-Huizum (vrijgemaakt). Ds. Pels werd op 20 oktober 1919 ln Den Haag geboren. Hij studeer de aan de theologische hogeschool in Kampen. Op 28 september 1947 aan vaardde hij het predikambt in Blija- Holwerd. In december 1949 vertrok hij naar Almelo-Nijverdal en in 1953 emigreerde hij naar Australië en werd predikant in Armadale. Sedert 2 juni 1957 was hij predikant in LeeuwardenHuizum. Ds. Pels was leraar aan de vrijge maakte kweekschool van Groningen en voorzitter van de vrijgemaakte schoolvereniging van Leeuwarden en consulent van de gemeente Minnerts- Koningskerk: Rullclub 7.3010 tpc botanische boekillustraties ln Den Haag. Vertrek bus 46 station, 1.18 Hogewoerd 175Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 nam. Openbare lezing 2.30 en 5.15 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 u nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u. nam. Oude Rijn 5: (Baptistengem.) Gem. voor oorspronkelijk christendom. Spr. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender, 10.30 uur voorm. MAANDAG Vredeskerk: bijeenkomst Bijbelge nootschap, 8 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal)Afscheidsre ceptie wethouder Ir. J. J. G. van Hoek, 4.305.30 uur nam. DINSDAG Aula Du Rieusohool: Volle Evangelie - zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 u nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur. nam. Petrakerk (bij-zaal): N.C.VJB. afd. Noord. Spr. dhr. N. M. Laarman over: ..Gods naam in de omgangstaal". 8 u Petruszaaltje bij de Petruskerk: Lammenschansweg, algemene leden vergadering „De Natuurvriend", 8 uur Stadhuis: Installatie nieuwe raad (benoeming wethouders, 2 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, BIOSCOPEN TRIANON: „Zeventien", 18 Jr. Da delijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 1.45 7 en 9.15 uur. MEI EEN ENKEL WOORD BINNENLAND tussen dok en kade. Na. tien minu ten werd zijn stoffelijk overschot gedregd. Gerehabiliteerd Het Westduitse ministerie van De fensie .verdedigde gisteren de gene raal tegen de Nederlandse kritiek. Een woordvoerder zei, dat de gene raal weliswaar een boek in nazi-stijl heeft geschreven. „Tanks tussen Warschau en de Atlantische Oceaan" maar dat hij toen nog een jonge ka pitein was. „Hij moest, het om propa ganda redenen schrijven en het werd veranderd om aan de nazi-doelein den te voldoen". Mag dat toen niet verstandig geweest zijn, de generaal heeft zich later volledig gerehabili teerd en deelgenomen aan d« misluk te aanslag op Hitler in 1944. „Het ge drag tijdens zijn jonge jaren is allang goed gemaakt", aldus de woordvoer der Radio-stilte duurt voort De onbemande Russische satelliet Loena XI bevindt zich nog steeds in een baan om de maan, en alle in strumenten aan boord werken goed, aldus een officiële bekendmaking van Tass. Toen het seinen van de Loena woensdagavond onderbroken werd (en voor zover bekend pog steeds niet is hervat) begonnen westerse des kundigen te vermoeden dat er een poging werd ondernomen om de satelliet naar de aarde te laten terug keren. Maar blijkens het bericht van Tass voltooide de Loena XI gisteren om 14.00 uur Ned. tijd zijn 37ste baan om de maan. Dit was de eerste officiële verkla ring sinds het verlate bericht van maandagochtend dat de satelliet zich zaterdag in een baan om de maan bevond. Ook in dit nieuwe bericht wordt niets gezegd over het doel van de vlucht. Volgens het Britse ruimte-obser vatorium Jodrell Bank heeft de Loena XI foto's van de maan naar de aarde g^aind, wat de Russen oog steeds niet bekend hebben gemaakt I In het Russische bericht wordt ge- j sproken over wetenschappelijke ge- I gevens. De radio-stilte is nog een I raadsel. Portier hielp inbrekers De Rijkspolitie in Krommenie heeft drie mannen gearresteerd, die ge poogd hebben met snijbranders twee brandkasten in de kantoren van de linoleumfabrieken in Krommenie te kraken. Gistermiddag kon men de twee hoofddaders (24 en 50 jaar) beiden bekenden van de politie, pak ken op aanwijzingen verstrekt door de 54-jarige nachtportier, die het tweetal had geholpen aan een dupli- caatsleutel en later ook behulpzaam was bij het sjouwen van de gasfles sen naar het kantoor. De portier was al eerder gearresteerd. Toen zijn collega bij een ronde onraad ver moedde en de politie belde. Deze verhoorde de portier, die snel door de mand viel. Hem was een deel van de buit beloofd. Het drietal zal worden voorgeleid voor de officier van Justitie in Haar lem. Busongeluk In Duitsland Van de zeventien Nederlandse toeristen, die zoals gemeld woensdagavond op de Autobahn tussen Duisburg en Oberhausen met. een Nederlandse bus een ongeluk kregen hebben acht inmiddels hun reis vervolgd naar Basel om daar te overnachten en vandaag hun vakantiebestemming te bei eiken. Zij bevonden zich in ge zelschap van vertegenwoordigers van het Nederlandse reisbureau (Eurotex in Amsterdam), dat de reis had georganiseerd. In het ziekenhuis verblijven nog negen Nederlanders, wier toe stand door de dokters niet ernstig wordt genoemd. Hulp voor Turküe Gisteren is j het vierde vliegtuig van de Konin- I klijke Luchtmacht, beladen met 23 grote tenten van het Nederlandsche Roude Kruis ten behoeve van de slachtoffers van de aardbevings ramp in Oost-Turkije vanaf het vliegveld Ypenburg vertrokken. lot nu toe is op het speciale ram pengironummer 777 van het Neder landsche Roode Kruis dat voor deze slachtoffers is opengesteld, gestort f 227.409.96. Nieuw Ahoy-gebouw In Rotter dam is gisteren het nieuwe (tijde lijke) Ahoy-gebouw geopend ex positie-ruimte 12.000 m2 dat in de behoefte aan tentoonstellings ruimte moet voorzien tot over mini maal drie jaar het Ahoy-complex bij het stadsdeel Schiebroek gereed is. De tijdelijke Ahoy-hal, opgetrokken met aluminiumplaten staat in het hart van de stad bij het Station Hof plein en heeft 3 miljoen gulden ge kost. Op 30 september opent de consu mentenbeurs Femina de rU van ex posanten. Verkeer bij Lekbrug De ver- keerscentrale van de Rijkspolitie maakt in overleg met de Rijkswater staat bekend, dat begonnen is met werkzaamheden aan de Lekbrug, ge legen in de autosnelweg Utrecht 's-Hertogenbosch, bij Vianen. Omdat van de vier rijstroken van de brug slechts twee rijstroken beschikbaar ziin voor het verkeer zullen in de spitsuren vooral op de vrijdag avonden aanzienlijke vertragin gen voorkomen. Ongeval op scheepswerf De 45- jarige R. J. M. van der Duinen uit Rotterdam is gistermiddag op de Vcrolmewerf op Rozenburg van een dok-in-aanbouw gevallen en ver drukken. De man was op een bordes van een dok-in-aanbouw bezig met het transporteren van een elektri citeitskabel en heeft daarbij ver- m- edelijk zijn evenw cht verloren. Hij viel van zestien meter hoogte Tapijt-garantie De tien in het Centraal Tapijtbureau samen werkende tapijtfabrikanten hebben gistermiddag in Utrecht meegedeeld, dat zij produkten gaan voorzien van een garantielabel- Hiermee stellen zij zich borg voor de goede kwaliteit van hun produkt, mits het op de juiste manier wordt gelegd, toege past, gebruikt en onderhouden. De garantie wordt gemiddeld voor vijf jaar gegeven. De woninginrichters zullen over de garantie nader wor den geïnformeerd. Voor de consu ment zelf is een „tapijt-informatie boekje" uitgegeven. De fabrikanten beoordelen zelf, of eventuele klachten gegrond zijn. Be roep is mogelijk bij een adviesraad. Straalverbindingsnet Randstad Minister J. G. Suurhoff (verkeer) heeft gisteren in de hoofdstad het straalverbindingsnet voor het onder linge telefoonverkeer tussen de vier grote steden in Randstad Holland, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht in gebruik gesteld. In Amsterdam en Rotterdam is de apparatuur in en op de betonnen torens aangebracht. In Den Haag en Utrecht zijn de antennes op hoge punten van telefoongebouwen al daar geplaatst. Als centraal re lais station fungeert een toren in Alphen aan de Rijn, waarheen alle gesprekken gaan en van waar ze ook weer worden doorgezonden. De ingebruikstelling van het straalverbindingsnet betekent. dat het telefoonverkeer in de Randstad in de toekomst bijna verdubbeld kan worden. BUITENLAND Mars in Nieuw Delhi Naar schatting 80.000 communisten, kre ten slakend als „weg met Indira Gandhi", hebben gisteren een mars naar het parlementsgebouw in Nieuw-Delhi gemaakt om kracht bij te zetten aan de eis van hun partij tot het aftreden van de regering. De door de Russisch-gezinde communis tische partij georganiseerde op tocht had een ordelijk verloop. Aardbeving in Peloponnesus Als gevolg van een krachtige aardbeving hebben te Megalopolis in het mid den van de Peloponnesus in zuid- Griekenland zestien personen ver wondingen opgelopen. Van zes hun ner is de toestand ernstig. Driehon derd huizen werden verwoest, terwijl tauijke andere onbewoonbaar wer den. Ook in acht andere plaatsen in het getroffen gebied is veel scha de aangericht. Begrafenis rechercheurs De be grafenis van de drie Britse recher cheurs. die 12 augustus bij de uitoe fening van hun functie werden ver moord. is gisteren door enkele dui zenden mensen en honderden poli tiemannen bijgewoond .De rouw dienst werd gehouden in de Londen- se Stephanus-kerk. Op hetzelfde ogenblik werd op het binnenplein van Scotland Yard een herdenkings dienst gehouden, bijgewoond door 700 leden van de Londense politie macht. Vrügesproken Jimmy George Robinson, een lid van de Ku Klux Klan, die ervan was beschuldigd vo rig haar bij een mars van IJveraars voor gelijke burgerrechten in Sel- ma (Alabama) een agent van de fe derale politie te hebben aangeval len. is door een rechtbank in Selma vrijgesproken. Censuur opgeheven De Natio nale Bevrijdingsraad, die in Ghana aan de macht is, heeft gisteren mee gedeeld dat de censuur op uitgaande perstelegrammen is opgeheven. De censuur werd vier jaar geleden door het bewind van Nkroemah ingesteld. Sjah in Bulgarijë De Sjah van Pcrsië, Mohammed Reza Pahlevi, is met zijn echtgenote Keizerin Fa- rah Diba, in Sofia aangekomen. Het paar begint daar een reis van drie weken door Bulgarije, Hongarije en Polen. Koning Karei De 19-jarige kroonprins van Boeroendi, prins Charles die onlangs zijn vader heeft afgezet, is gisteren tot „Mwame" (koning) van dit Midden-Afrikaan se land gekroond, volgens een in Nairobi ontvangen uitzending van radio-Boeroendi. Hij heeft de naam Mwame Ntare V aangenomen. De eerste monarch van het land, Ntare I, leefde in de 16-de eeuw. Deze zou eens een leeuw met één bijlslag hebben gedood. Vrouwen vermoord In Mülheim aan de Roer heeft zich gisteren een 27-jarige arbeider bij de politie aan gegeven met de mededeling dat hij twee vrouwen had vermoord, één in Mtinster en een in Mülheim. Bij on derzoek bleek de 77-jarige Elisabeth Stürmer reeds sinds 22 augustus vermoord in bad te liggen, de 46- jarige Maria Sorge was op 28 au gustus gewurgd. Buren hebben al die tijd niets gemerkt. De moorde naar was in april van dit jaar uit de gevangenis te Münster ontslagen na drie jaar wegens roof gezeten te heuben. Onjuist Nicolai Mintsjew, de Bu;gaarse ambassadeur in Athe ne, heeft de berichten ontkend dat 30 000 verbannen Griekse commu nisten zich in Zuid-Bulgarije verza melen om te proberen en masse naar Griekenland terug te keren. Mints jew verklaarde tegenover de pers, dat zijn land een politiek van vrede voert en dat er geen waarheid schuilt in de berichten dat Grieken uit lan- dpn van het oostblok in zuid- Bulgarije aankomen om naar Grie kenland terug te keren. LUXOR: „Mabuse contra Acontas n 17", 18 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 i Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. CAMERA: „The bridge on the Rlvi Kwal". 14 jr. Dagelijks 2 en 7.30 uu LIDO: „The great race", a.l. Dagt lijks 2.30 en 8 uur. REX: „De eenzame revolvervechter' 14 Jr. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 u. Zon dag 2 15, 4.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: .Moord voor het voetlicht' 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 u. Zon TENTOONSTELLINGEN: Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11] Exposities Werkd 11 uur voorm uur nam. Zondag en maandag geslo ten (T/m 7 september) Lakenhal: Ten toonstelling GabrlJ Metsu Werkdagen 10 uur voorm 5 uur nam bovendien donderdag 8 - 10 uur nana.; zondag 1—5 uur nan (tot 6 september) Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van 10-4 i (zondag 1-5 uur) Molenmuseum: Moien „de Valk s maandags, gesloten, dinsdag ,woeni dag. donderdag, vrijdag en zaterd» van 10 tot 6 uur: zondag van 1-6 uu Rijksmuseum voor Voikenkund» (Steenstraat 1Dag. 10-17 u: zon dags 13-17 «ur Rijksmuseum voor Volkenkundi Tentoonstelling „De mens van toen' leven en bedrijf van de prehlstorlsci mens Ld het verre en nabye Oosten' Werkd 10-17 uur; zond. 13-17 uc (tot 1 oktober). Rllksmoseum voor de geschieden: der natuurwetenschappen: Dag 10- ■iu zond 1-4 uur Ryksmu8eum van Oudheden: Kuni voor de Eeuwigheid (Egyptische teke ningen en schilderingen uit de natlo nale verzamelingen van België en Ne derland). Dagelijks 105 uur, zondai 15 uur (Tot 10 oktober). Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallien apotheek Reijst. Steenstraat 35. te! 20136. Op zaterdag 3 eeptehfoer la ln Lel den voor spoedeisende gevallen. 's mor gens van 8 tot 12 uur bovendien ge opend: apotheek Herdlnglh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Apotheek R. van Breest Small e-nburf te Leiderdorp en Apotheek Voorsoho ten zyn de gehele week geopend-. De Oegstgeestse Apotheek ls op zon dag 4 september gesloten van 8 tot 2' HAAGSE AGENDA VRIJDAG 2 SEPTEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sche Comedle. Professor Bernhardt. ZATERDAG 3 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur, Haag sche Comedle, Ik zoek Mloussov. ZONDAG 4 SEPTEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur. Haag sche Comedle, Je kunt het nooit w< ten. Kurhaus Paviljoen, 20.30 uur,ABC cabaret, Wlm Kan. MAANDAG 5 SEPTEMBER irhaus Paviljoen, 20.2 et, Wlm Kan. eater Pepyn, 20.30 xiu cabaret. Paul van Vliet. DINSDAG 6 SEPTEMBER Kon. Sohouwburg, 20.15 uur. Toneel groep Theater, Kabaal ln Chloggia. WOENSDAG 7 SEPTEMBER Theater Pepyn. 20.30 uur. OPUS II- cabaret, Paul van Vl-let. Kurhaus Paviljoen, 20.30 uurABC- cabaret, Wim Kan. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Ee'de De Bilt Twenthe Elr-dhoven Z -Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagei Aberdeen Londen Brussel l uxpmburi- Purijs Bi deaux Grenoble Niet Berlijn Frankfurt N"lnchen Zürlcl. Genève Wenen Innebruc Be:grado R. .roe Burcelon; Wa^rlc' Mallorca L.' .sabon zwaar bew zwaar bew licht bew motregen motregen geh. bew. geh. bew. 19 12 3 17 13 2 geh. bew. 19 13 0 •egenbul 19 14 1 roiri zwaar bew hal. bew. hal. bew geh. bew zwaar bev zwaar bet- onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew licht bew onbewolkt onbewolkt 24 12 0 24 13 0 21 14 6 20 11 0 31 10 0

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2