tja zuster, nee zuster" Loenik maakt maan-foto's Britse vakhonden verdeeld over de soherheidspolitiek Steun Zaterdag eerste 3 SIAREL BRIELS %AR SPELEN N MEXICO s Weer verzoek om China tot VN Jodrell Bank kon signalen niet ontcijferen VOOR- EN TEGENSTANDERS VAN DEVALUATIE Nieuwe t.v.-shows ANNETTE ROCO Von Hassel denkt niet aan aftreden e*t cjióteren Kind verdronken in wasmachine Ut iiiivauAü au Auuuai us lues LEIDSCH DAGBLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. \j0eine „musicals" voor die jeugd van JAnnie M. G. Schmidt en Harry Bannink Van onze rtv-medewerkster) „Ja zuster, nee zuster", een Stellig meezingertje, waarvan Ipedig een klein plaatje wordt lliaakt, vormt het begin van i| reeks televisie-vervolgver- Uen voor de jeugd. Annie M. 'I Schmidt is er de maakster in. Harry Bannink verzorgt |}t muzikale gedeelte. )e VARA gaat deze serie eenmaal de drie weken uitzenden, be amende zaterdagmiddag om 5 uur. -j-orlopig zijn acht afleveringen de flioeling (tot en met 24 decem- maar er is een mogelijkheid, g| er nog meer afleveringen rhen, ook al heeft het dan veel l.Wte gekost alvast deze acht uit Plden van Annie M. G. Schmidt te Rusthuis Ja zuster, nee zuster" laat u ken- maken met de wonderlijke zuster jjüa (Hetty Blok), die een heel jrkwaardig rusthuis exploiteert. In jir tehuis ziet u geen ouden van 'ren of zieken en zwakken, maar urige mensen met een hobby, die .hier kunnen beoefenen tot het ze keel uithangt. Er is een jonge- onze Nijmeegse correspondent) De organisator van openlucht- Carel Briels, die ook Dss foitiatiefnemer was voor de gerucht- uit ^kende Waterloo-feesten in Nijme- zal waarschijnlijk naar Mexico -sp^trekken. Hij zal daar worden in- gchakeld bij de voorbereiding van Nederlandse deelneming aan de lympische Spelen in 1968, speciaal cj de culturele aspecten daarvan, its.) (Als definitief wordt besloten ge- matfuik te maken van zijn diensten zal nariAl vermoedelijk eind november ver- 4. rekken. In afwachting daarvan Stieeft hij zijn huis, een tot bungalow Visseerbouwde boerderij „De wijze kater" welim Mook per annonce te koop aan- eboden. Geen maandelijkse betaling luistergeld P De minister van Cultuur, Recreatie 1 Maatschappelijk Werk, mr, M. ver ilijk heeft, mede namens zijn als gjjbtsgenoot van Verkeer en Water- de heer Suurhoff, verklaard ed va# van Plan te zijn een maande- betaling van het luistergeld in x)t eeAts van de bestaande jaarbetaling Neder-te voeren voor de minst draag- en ctchtigen uit de Nederlandse ge- enigir<enschap. e NSRfij acht dit onwenselijk om finan- in vüje en administratieve redenen en als dent voorts, dat het een probleem fondi zün waar de grens te trekken om e steicfs maar de schijn van discrimina- gf-ite vermijden. fondOe minister gaf deze verklaring in Stutwoord op schriftelijke vragen van Vermooten, lid van de Twee- oe dsj Kamer voor de P.v.d.A., die van ejning was dat de bestaande beta- re k% ineens van f 18 voor veien uit de og Mftte inkomensgroepen nogal be- Mrlük zou zijn. uit hei ndings- maartenen landen hebben als lid van ien va'VN formeel verzocht de toelating China tot de VN als punt op de te plaatsen. Het zijn Albanië, ie. Cambodja, Kongo-Brazza- Cuba, Guinea, Roemenië en ezclfde landen hadden ook vorig al verzocht dit punt op de agen- *e plaatsen. negen landen stellen voor de tie „het herstel van de wettige en van de volksrepubliek China VN" te noemen, zoals ook in gaande jaren het geval was. Vo- ar stemde de Algemene Verga- met 4747 over de toelating [China. Tevoren was bepaald dat belangrijke kwestie was waar een tweederde meerderheid was Pst. se nationalisten bij de VN dat dit jaar een nieuwe po- nog minder succes zal hebben, Iteljjk door politieke verande- i en door de toelating van nieu- leden die Peking niet welgezind landen hebben secretaris-ge- 1 Thant verzocht het punt op invullende lijst te plaatsen voor 'gemene Vergadering die op 20 tobzer begint. Een VN-woord- r zei dat het voorstel is aan- ïaandi ide Sri ste Nj irgil -\ Rog® ken maakt. Een ander Jongmens maakt doosjes van schelpen. En dan is er nog de ingenieur, die of explo sies teweeg brengt, welke het huis op zijn grondvesten doen rinkelen, of vreemde pilletjes fabriceert, die van een kwaadaardig mens een lie verd maken. Dan loopt er ook nog een bekeerde inbreker rond, die ma nusje van alles is. En natuurlek een boze buurman, die steeds alles in het honderd schopt. Maar gelukkig, het gaat steeds net weer goed. Dan send, springend en zingend wordt er steeds iets gezelligs van gemaakt. "k Hetty Blok als de zeer dwaze Zuster Klivia. man die niets liever doet dan kuilen graven in de tuin. Er is een meisje, dat dag in dag uit fantastische prui- Dwaas De hoofdrollen worden gespeeld door een zeer dwaas en plezierig ac terende Hetty Blok. Leen Jonge- vuard is de inbreker. Dick Swidde de boze buurman en Piet Hendriks de ingenieur. De andere drie bewoners van het rusthuis zijn leden van het „Heerlijk duurt het langst"-team. iedere aflevering, een kleine musical op zichzelf, duurt dertig tot veertig minuten. De regie van de eerste twee afleveringen voerde Henk Barnard. Djor plotselinge ziekte zal zyn werk tijdelijk overgenomen worden door Bei end Boudewijn, de man met de rijke kindertheater- en televisie-er varing. Het Russische ruimtevaartuig Loena XI, dat in een baan om de maan van 160 tot 1200 kilo meter hoogte draait, is gister avond begonnen met het uitzen den van seinen die door Jodrell Bank in Engeland geïnterpre teerd werden als het oversei nen van foto's. De directeur van Jodrell Bank, sir Bernard Lovell, verklaarde echter enige tijd later dat men er niet in was geslaagd uit deze signalen in derdaad een foto samen te stel len, zoals hem dat wel gelukte toen de Loena IX als eerste een zachte landing op de maan had gemaakt. Bij die gelegenheid op 4 februari werden de eerste foto's van de Loena door Jodrell Bank in plaats van door Mos kou gepubliceerd, waarover de Russen nogal verontwaardigd I waren. Lovell deelde overigens mede, dat een deel van de seinen kennelijk niet betrekking hadden op foto's, doch dat ook deze seinen niet goed ver klaard konden worden. De Loena draait om de maan in twee uur en 58 minuten. Inmiddels schijnen de Russen nogal in hun nopjes te zijn over de bereik te resultaten. Na een succes plegen zij meestal met grootse voorspellingen te komen over de „glorieuze toe komst" zoals die door de Russische prestaties wordt voorbereid. Nu was het niemand minder dan een van de topfiguren van het Russische ruimte vaartprogramma, prof. Anatoli Bla- gonrawow. Hij verklaarde dat tegen het eind van deze eeuw „de mens meester zal zijn en geen gast op de maan". „Een aantal wetenschappe lijke experimenten voor bestudering van de ruimte, de ruimte en de aarde zullen van observatoria op de maan worden uitgevoerd. Reizen tot diep in de ruimte en onderzoek tot de gren zen van het zonnestelsel zijn even on vermijdelijk als de eeuw van de grote aardrijkskundige ontdekkingsreizen". NEDERLAND I VARA: 6.15 uur Europese atletiekkamploenschappen 7.00 uur Nieuws In het kort, NTS 7.01 uur Klaas Vaak. voor de kleuters 7.06 uur Journaal voor gehoorgestoorden 7.35 uur De vreemdeling, science fiction 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Achter het nieuws, actualiteiten 8.45 uur Simon Carmiggelt leest voor 8.55 uur Sterven in Madrid, film 10.15 uur NTS-journaal 10.20 uur Wereldkampioenschappen wielrennen 10.35 uur Europese atletiekkamploenschappen 11.05 uur Sluiting. NEDERLAND 2 NCRV: 8.00 uur Nieuws ln het kort, NTS 8.01 uur De Humboldtschool, film 8.25 uur Onderweg naar morgen, documentair» 9.00 uur Koningsgambiet 9.50 uur Attentie, actualiteiten 10.05 uur Lambarcne toen en nu 10.35 uur NTS-journaal 10.40 uur Sluiting. l'IT HET RADIOPROGRAMMA: (Van onze financiële redactie) Erg populair heeft de Britse regering zich niet gemaakt met de maatregelen ter versteviging van de positie van het pond sterling. Bij de vakbonden zijn de meningen zeer verdeeld over de loon- en prijsstop en op het ogenblik ziet het er naar uit dat het een penny op z'n kant wordt of volgende week tijdens de jaarlijkse conferentie in Blackpool de meerderheid zich achter de gevolgde gedragslijn zal scharen. ontslaan is slechts één der vele symp- tonen, die wijzen op een mogelijke ontspanning van de arbeidsmarkt. Of de maatregel wel geheel tot z'n recht zal komen valt evenwel te be twijfelen, want reeds hebben 3000 werknemers van een der lol fabrieken verklaard genoegen te ne mer. met een loonsverlaging van 20 gulden per week, als de 250 werkne mers, die bij de desbetreffende fabriek ontslagen zouden worden, in hui* functies gehandhaafd worden. Het betreft hier de werknemers van de nylonfabriek in Pontypool, Mon mouthshire, 'n streek waar de werk loosheid toch al het dubbele be draagt van het nationale niveau. Het is één van de bezwaren van de vak bondsleden dat de regeringsmaatre gelen zo grof werken en juist de bedrijfstakken en streken treffen, waar de moeilijkheden toch al groot zyn. Tot dusver hebben de vakbonden met 3.572.000 stemmen achter zich hun steun aan de regering toegezegd, maai 3.303.000 hebben zich tegen de regeringspolitiek uitgesproken. De meerderheid werd tot nu toe verkre gen door het standpunt dat donder dag door de vakbonden der spoor wegarbeiders werd ingenomen, als ook door dat van de P.T.T.-bonden. De vakbonden van de kleermakers met 110.000 leden hebben zich tegen de regering gekeerd. Tot nu toe ontbreken nog 1,6 miljoen stem men van de bij „Trade Unions Con gress" aangesloten vakbonden. Daar bij behoren de een miljoen leden van de mijnwerkersorganisaties, de elek triciens en de houtbewerkers. Sinds de kwestie van de H-bom de gelederen van de Labour-partij verdeelde, zijn ae onderlinge meningsverschillen niet zo groot geweest als thans. Zelfs de steun, die van de kant van de spoorweg-arbeiders werd verkre gen is bepaald niet van ganser harte gegaan, want terwijl de vak bond zich uitsprak vóór de loonstop, weid er telegelijkei-tijd bij aangekon digd dat de eigen looneisen wèl in vervulling moeten gaan. Ook onder de leden van de vakbonden, die zich voor de regeringspolitiek hebben uit gesproken, bestaat onderlinge ver deeldheid. Solidariteit Intussen beginnen de maatregelen tot bestedingsbeperking hier en daar vluchten af te werpen. Het onlangs nomen besluit van I.C.I. (chemische industrie) om 1050 personeelsleden te heeft Troskompas 15.000 abonnees (Van onze rtv-medewerkster) De TROS ziet de toekomst roos kleurig tegemoet: Voor „Troskom pas", het nieuwe radio- en televisie weekblad, dat op 28 september voor het eerst gaat verschijnen, bestaat Linke belangstelling. De laatste vyf dagen hebben zich ruim 15.000 men sen opgegeven als abonnee. Over het juiste aantal abonnees wil men zich nog niet uitlaten. Binnenkort zal het hoofd van de TROS, mr. J. M. Lan dje een uiteenzetting geven over de programma-opzet voor 1 oktober tot 1 januari. Het eerste televisiepro gramma zal uitgezonden worden op 2 oktober via Nederland 1 van 21 25 tot 22.25, vanuit Studio Bellevue in Amsterdam. Om 22.55 zal via Hilver sum 2 het eerste radioprogramma worden uitgezonden. Te overhaast De maatregelen, waartoe de re gering besloot, zijn naar veler mening te overhaast genomen. De buiten landse geldgevers, die het pond ster ling op de been moesten hou den, hadden de regering genoodzaakt in paniek maatregelen te nemen. Op zichzelf zijn de Britten wel bereid om mede te werken aan de verde diging van de nationale economie, doch de strijdvraag is daarbij of dat niet tevens moet inhouden dat het pond sterling wordt gedevalueerd ten opzichte van de andere valuta. In vakbondskringen voelt men het meest voor de gemakkelijke weg van de muntontwaarding, maar te genover het buitenland bestaan te grote verplichtingen om daartoe te kunnen overgaan. Het wordt niet met zoveel woorden gezegd, maar in feite komt de stemmenverdeling voor en tegen het regeringsprogramma er op neer dat de tegenstanders van de valuatie zich achter het beleid van piemier Wilson scharen, terwijl de voorstanders van de gemakkelijke weg tegen de regering zijn. Daarom ia de uitkomst van de con ferentie van Blackpool van grote be tekenis voor de gehele wereld, want in feite wordt daar het besluit geno men of de wereld in een nieuwe valu tacrisis zal verzinken, of dat de wa re Britse aard, die de slag van Duin kerken te boven kwam, ook ditmaal het devies van de Royal Air Force, („Langs ruwe paden tot de sterren") zal volgen. Als de Britten zich eens gezind achter de regering en dus achter het pond sterling zouden scha ren, dan bestaat er kans dat de zaak wordt gered. Per saldo hebben de Britten nog nooit een oorlog verloren, zo zegt men in de city, waar men er ook op wijst dat Groot-Brittannië nog al tijd één van de grote industriële mo gendheden in de wereld is. Harder werken Weliswaar is er een uittocht van artsen, die de beter betaalde posten in de Verenigde Staten preferen bo ven het bevroren inkomenspeil in eigen land, maar de Industrie voert de export op en in vele bedrijfstak ken valt een neiging te merken om harder te werken. Zo heeft het uit 200 man bestaan de personeel van een kopergieterij, Meynall and Sons, besloten de thee pauze voortaan achterwege te laten. In twee dagen tijds is daarvoor een prccuktievergroting verkregen van ongeveer 2%. Op het ogenblik zijn er in Groot- Brittannië 25,7 miljoen mensen inge schakeld bij het produktieproces. Het aantal werklozen bedraagt echter maar 264.156 personen, dus 1,1 pro cent van het aantal werkenden. STARFIGHTER-AFFAIRE De Westduitse minister van Defen sie Von Hassel op wie naar aanlei ding van de Starfighter-affaire en hel aftreden van drie leiders van de Bundeswehr heftige kritiek is ge oefend, heeft gisteren op 'n perscon ferentie in Bonn gezegd niet aan aftreden te denken. „Ik geloof juist gehandeld te hebben en ik zie geen reden om persoonlijke consequenties te tiekken". By een nadere verklaring omtrent het ontslag van de generaals Panitz- k en Trettner zei Von Hassel dat Panitzki, de voormalige inspecteur van de luchtmacht, die o.a. kri tiek had geoefend op het ontbreken van opsporingsmaterieel voor op zee in nood geraakte straaljagerpiloten, niet op de hoogte was geweest van een mededeling dd 22-12-64 van de toenmalige divisie-commandant ge neraal Steinhof dat het gebruik van hooggekwalificeerd personeel en ma terieel van hoge waarde in de buurt van de kust onder de heersende voor- waai den van de kwantitatief en kwa litatief ontoereikende uitrusting met reddingsmiddelen en ontoereiken de opleiding bij de zee-reddingsdienst een inbreuk op de voorschriften voor clc vliegveiligheid betekende. Een voorstel van Steinhoff om alle Starfighters in de Bundeswehr voor lopig een startverbod op te leggen, heeft Panitzki noch Von Hassel ooit bereikt, zo is nu komen vast te staan. Von Hassel onthulde dat hij opdracht heef' gegeven tot disciplinaire maatregelen tegen twee officieren van de luchtmachtstaf die bij 3 ge legenheden in gebreke zouden zyn gebleven rapporten door te zenden van lagere commandanten aan de ter van Defensie. Stelnhoff was de eerste straaljagerpiloot ter wereld in Hitlers Luftwaffe. Von Hasse heeft Steinhoff uitgenodigd de plaats van Panitzki in te nemen. Met pensioen De minister verklaarde voorts dat hij tegenover Panitzki het plan had ontwikkeld oudere officieren met pensioen te sturen die „moeilijkheden onlei vonden met het moderne wa pensysteem". Von Hassel doelde hier bij de opper-officieren van de oude garde, die de nieuwe Bundeswehr mee hielpen opbouwen en nog een belangrijke rol bij Hitiers veldtochten hadden gespeeld In dit verband sprak Von Hassel over „verdienstelijke mannen uit de tweede wereldoorlog, die allen buitengewoon dappere man nen zijn geweest en die ook in de Luftwaffe van Hitier een grote pres tatie hebben volbracht". Met generaal Trettner erkende de minister een conflict te hebben ge had ovei de benoeming van een militaire staatssecretaris. De ontslag aanvragen van Panitzki en Trettner zouden niets met elkaar te maken hebben gehad. De minister zei verder nog dat een interview van generaal Krupinski hef blad „Der Spiegel" ingehouden is omdat op he' tijdstip van dat gesprek de situatie in de zaak van de luchtmacht heel anders was. Dat In terview had een erg arrogant karak- chef van de luchtmacht en de minis- ter gehad, aldus de minister. (Van onze rtv-medewerkster Annette Roco wel eens vanwege de uiterlijke gelijkenis de Nederland se Barbra Streisand genoemd gaat onder regie van Joes Odufré en in nauwe samenwerking met compo nist-arrangeur Enrico Neckheim en orkestleider Harry de Groot, in de komende herfst een aantal nieuwe televisieshows maken in opdracht van de NCRV. De donkerharige Am- steidamse, wier sprekende ogen en brr.de glimlach tot voor kort slechts het publiek van kleine theatertjes ontmoetten, kwam vry plotseling voor de televisie te staan: in het voorjaar had zij voor het eerst een eigen televisie-programma. Critici waren enthousiast en prezen de veel- zydigheid van haar repertoire. Dit hoopt zy nu ten tweede male waar te kunnen laten zien. Inmiddels is er van haar een klein plaatje gemaakt: een vertaald Frans nummer „Les marionettes" en een eigen nummer „Kom dicht by myn hart". HILVERSUM 1: 7.20 uur HILVERSUM 2: 8.45 uur 9.30 uur Paul Vlaanderen, hoorspel Donizetti Met alle respect voor het vakmanschap van Donizetti, maar wy zyn nooit zo diep onder de indruk van wat hy aan de muziekliteratuur bydroeg. De speciale t.v.-bewerking van zyn „L'Elisir d'Amore" heeft daar aan niets veranderd. Het tweetal Sandro Bolchi en Mario Lan- franchi heeft zich met ernst ingezet uit deze opera het maxi male te halen, dat bewezen zy gisteravond over Nederland II, maar ook nu bleek weer dat de opera's uit de vorige eeuw defi nitief bepaald werden door de componist en dat libretto en regie volslagen ondergeschikt waren. Dat libretto is onveranderd gebleven, de presentaties in onze ogen een zeer wezeniyk onderdeel van de uitvoering zyn aangepast aan wat wy nu verwachten, maar de muziek blyft van een dominerend ka rakter. Dan blyken de schryver van het libretto en de compo nist geenszins eikaars gelyke te zyn. Debussy en Maeterlinkc (Pel- léas et Melisande), Berg en Buchner (Wozzeck) waren ar tistiek aan elkaar gewaagd, Donizetti moest het stuk eigen- ïyk in zyn eentje klaren. Dat redde hy niet. anderzyds is het ook een ongeiyke stryd. want nu twee doorgewinterde t.v.-men- sen zich ermee bezig gingen houden bleek het best een sym pathiek programma-onderdeel te kunnen worden. Goede zang en soepel acteren zyn echter nog altyd de steunpilaren van de opera-époque. woord „regie" niet uitzonderlijk veel. Ook niet sinds gisteravond, toen de film ,3edreigd paradys" werd vertoond. Milton en Slauerhof hebben ons het para dys al laten verliezen en her winnen en de dreiging van Seiskari kwam niet veel verder dan overigens knap geobser veerde opnamen van vogeltjes, kindertjes en insecten. De wyd opengesperde kaken van de graafmachines vertoon den wreed de homogeniteit van deze drie levensvormen, maar dwingend werd het nauwelyks en typisch Fins nog minder. Ook Nederland kent zyn tragedies als het gaat om de voortschry- dende stadsuitbreidingen. Deze registratie ervan, ook al heeft die dan de Japan-prys gekregen was beslist niet de enig denk bare. Pantomime Veel duidelyker typeerde het Israëlisch pantomimetheater van Claude Kipnis. De „nozem" die een springtouw eerst gebruikt waarvoor het dient, en er dan later een zweep van maakt, was even raak neergezet als de con versatie tussen mens en slang ln het paradys. Kipnis kan van zichzelf zeg gen dat Franse critici hem be schouwen als de meerdere van zyn leermeester. Marcel Mar- ceau. Hy zal dat argument niet dikwyis gebruiken. Het is ten minste voor hemzelf te hopen dat hy Inziet dat veel van wat hy doet is geënt op de Ideeën van deze grote mimespeler. Dat hy desondanks niet voor een epigoon hoeft door te gaan. is ruimschoots voldoende om zyn vakkennis en zyn vindlngryk- held aan te tonen. VOOR DINSDAG 30 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 in AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 orkest (gr.). 19.20 Paul Vlaanderen het Milbourne mysterie, detective-hoor spel. 20.00 Nws. 20.05 Vakantie-toeslag: rev. progr. 21.05 Metrolole-orkest topn.): amusementsmuz. 21.20 Land der muzen: kunstkroniek. 21.45 Bari ton en plano: klass. en mod. liederen. 22 20 Wereldkampioenschappen wiel rennen op de weg 22.30 Nws. 22 40 Act 23.00 Romantische gram.muz. 23.55-24.00 Nws. IIIDersinn 2, 298 m KRO: 18.00 Ballroomseptet. 18.20 gram.muz. 18.30 Hallo Buurman: Ne derlandse en Duitse cabaretliedjes, 19.00 Nws, 19.10 Act. 19.30 Concilie- postbus. 19.35 Europese atletiekkam ploenschappen te Boedapest. 19.40 Ste reo: Weens Philharmonlsch orkest po- Sj waarin o.m De Europese atletlekkam- ptoenschappen ln Boedapest. 13.30 Ste reo: Lichte gram.muz. 13 45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Londens Svmpho- nloorkest (gr.): klass. 15.00 Voor de j" Voor de zieken w'sseld met muz show: dansorkest en solisten. .30 Wegwijzer: tips snipperdagen, afge- 17.30 VARA'i Pop- XIII ve 2, 298 m Nws.) ulalr klass muz 20.45 Moord ipulstraat 2. hoorspel. 21.30 Muz. ln miniatuur (gr i. 22 00 Geestelijke lie deren. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws 22 40 Epiloog. 22 45 Muz. kent geen grenzen (opn.). 23.55-24.00 Nws VOOR WOENSDAG 31 AUGUSTUS Hilversum 1. 402 m VARA: 7.00 Nws. ochtendgvm. en so cialistisch strydlled. 7.23 Lichte gram. muz. en reportages. (7.30-7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram.muz. en reportages. 9.00 Van alle maikten thuis, praatje voor de huls vrouw. 9.05 Modern strijkkwartet (gr.). 9.35 Waterst. VPRO: 9 40 Jeugd vraagt naar muz.: gesprekken. VARA: loTóO Lichte gram muz. 10.45 Voor de kleu- :crs. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 1140 Klass gram.muz. 12.00 Jazzmuz. 12 22 Voor het platteland 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Stereo: Metropole-orkest: amusements muz. 13.00 Nws. 13 10 Act en kalender 7.20 Lichte gram.n 7.45 Rndlokrant 8 00 Nws. 8.10 Licht® bram-jnuz. 8.32 Seml-klass. strijkkwar tet (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9 40 Voor de hulsvrouw. 10.10 Lichte gram. I muz. 10.30 Geref. morgendienst. 1100 i Klass. gewyde muz. (gr 12.00 Tou- IrlngclUD. nws.. Informaties en bcr. voor onze bultenlandso gasten. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws 12.40 Kerkdienst 13.00 Hoogte- punten uit de opera Martha (gr.). 14.00 Het Keerpunt, hoorspel 14.55 Lichte gram .muz. 15.50 Bijbelvertel- Ilug voor de Jeugd. 16 00 Voor de jeugd. 17.00 Weens Symphonle-orkcst en solist (gr.): klass planoconcert. 17.40 Voor de kleuters. 17.50 Over heidsvoorlichting: Werk en welzijn. Claude Bellonl voert vraaggesprekken over twee internationale congressen op het terrein van de revalidatie en bedryfsgeneeskunde. Hilversum 3, KM en 240 m NRU KRO: 9.00 Nws 9.02 Licht gev pintenprogramma 10.00 Nws. 10.02 Act. 10.05 Licht platenprogram- tct. 11.05 Llc 11.00 Nws. 11.02 Act. Licht (Van onze Bossche correspondent) Het 2-Jarig dochtertje Francisca var de Bossche familie Zoete is ln een onbewaakt ogenblik met haar hoofdje naar beneden in de was machine in haar ouderiyke woning tciechtgekomen en verdronken. Een tilings ontboden hulsarts slaagde er niet meer in de levensgeesten op te wekken. &l«itenprogramma en praatje. 12.00 ws. 12.02 Act. 1205 Gezellige Hol landse plaatjes. 13.00 Nws 13.02 Act. z.progr. 14 00 Nws 14 02 muz 16.00 Nws 16.02 Volksliedjes uit Engels-sprekende landen. 16.30 Rhythm and blues. 17.00 Nws. 17 02- 18 00 Gev platenprogramma voor auto mobilisten. Voor de jeugd. NTS 18 30 Europese atlettekkamploenschappen tc Boeda pest 19.00 Nws ln het kort. 19.01 Klaas vaak 19.06 Buropaae atletlokluun- pioenschappen te Boedapest (vervolg). •*RO: 19 35 De Fllntstones (Afl. 78 NTS: 2000 Journaal KRO 20.20 Van toeten en blazen, film over het We- Llcht ensemble met zuldamerlkaanse muz. 21 45 Brand loog 22.20-22.25 I Nederland II NTS: Wereldkam- Rl'ienschappen wielrennen Frankfurt T8- 20 00 Nws. ln het kort AVRO: 20.01 Mr. Magoo. tekenfilm 20 05 Lui paard op schoot, document, t.v -fllai 120 30 De man van het lot. comedle. |N7S: 21.50 Wereldkampioenschappen I wielrennen tc Frankfurt 22 10 Jour- na&l. 22 15-2235 Wereldknmploenschp- pen wielrennen te Frankfurt.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5