eiderdorp vierde het zomerfeest Zakenman boos op B. en W. Veel publiek op de kermis Speuractie naar verdwenen auto Pastoor bij botsing gewond Zetel Smallenbroek moeilijk te bezetten Koningin terug uit Italië DAG 29 AUGUSTUS 1960 LEIDSCH DAGBLAD leiderdorp heeft zyn driedaagse (erfeesten er weer opzitten! Ze l, vooral wat het weer betreft, een s geworden. Feestelijk wapperde ft rood-wit-blauw in dit zich zo snel _reidende dorp en velen waren op j kermisterrein aan de Persant spweg bijeen om een bezoek te jen aan de verschillende ver- gelijkheden. Het was er gezellig de tent, waarin verschillende ilgroepen optraden en waar een geschonken werd, trok be- :elling. Natuurlijk vooral van "jeugd. Talrijke ensembles traden op. Nou en En oogstte veel bijval, groep, die een eerste prijs won idrecht, binnenkort voor de te- Iivisie zal optreden en voorbereidin- fen treft voor het maken van een -jjrfammofoonplaat, kreeg een laaiend ■ftlaus. Dat viel ook ten deel aan mop, een groep waarvan de leef- Mjjr.pn van de uitvoerenden variëren j*6r, 9 tot 11 jaar. "ij De zaterdag begon met een hen- I (Blwedstrijd in de Oude Rijn. Helaas TThoomde het water zo snel, dat van I le 45 deelnemers er slechts enkele ~jjen visje verschalkten. Veel nieuwe lingen en adspiranten namen deel aan de door de „Swift-Combinatie" I goed georganiseerde wielerronde. De publieke belangstelling was niet zo troot als andere jaren. Dat er geen I unateurs deelnamen zal daarvan wel ~^iet gevolg zijn. Ook voor de auto- Hu wandelpuzzeltocht was de deelne- lüng zeer bevredigend. De sportde- onstraties mochten ook niet over brek aan publiek klagen. tw« toch hoorden we meermalen de Jert rzuchting, dat men meer van deze onIKten had verwacht. Ze waren be- mifemde voor de ouderen. Dat wist idere Leiderdorper, maar vele moe- rs betreurden't toch, dat er voor de irkleinsten niet een attractie op kermisterrein aanwezig was. Ook men graag volksspelen in het ogramma zien opgenomen, zoals igsteken, tobbetje steken en behen- m ïheidswedstrijden op fiets en omfiets. Maar niettemin kan het bestuur Q de Oranjevereniging Leiderdorp tugzien op geslaagde dagen. De be ll iiursleden, die zich dan hier en dan lieten zien, hebben enorm veel Tk verzet om alles te regelen en te bereiden. De uitslagen waren: Bridge-drive: Groep Rood: 1. He- De Bruin—Van Kooy Leider- Ip—Leidschendam. 80 punten, 2. ïhtpaar Tijssen, Zoeterwoude, 73 p., Heren De Jong—Witkamp, Leider- rp; Groep Zwart: 1. Echtpaar v. Kommer, Leiden, 78 ptn, 2. Echt- ar Van Galen, Leiden, 73 ptn, 3. itpaar Zwanenburg, Zoeterwoude, Uitslagen De hengelwedstrijd in de Oude Rijn in Leiderdorp trok veel deelnemers. De vissen lieten zich echter niet vangen. (Foto LD/Hol vast) 59 ptn.; Groep Groen: 1. Dames Wesselsv. de. Bjjl, Leiderdorp oeterwoude, 84 ptn., 2. Echtpaar Gaijaard, Oegstgeest, 75 ptn., 3. Echtpaar v. d. Pool, Leiderdorp 69 pi,n. De extra prijs, herinneringsbe ker voor het paar met het hoogst aantal punten werd gewonnen door de dames Wesselsv. d. Byl. Viswedstrijd: 1. Gonders, 2. G. de Jong, 3. v. Stade. 4. v. d. Hoeven, 5. J. Oudshoom, 6. De Dubbelden. Door de sterke stroom in de Rijn was de vangst zeer slecht. Van de in totaal 45 deelnemers werden door slechts enkele deelnemers één of meer vis sen gevangen. Onder de niet-vangers werden nog enige prijzen verloot. Wielerronde: Aantal deelnemers 48. Afstand 20 km. Adspiranten: 1. C. Maaskant, Zoetermeer, 2. P. Nees- k»ns, Haarlem. 3. L. Kester, Honse- lersdijk. Nieuwelingen: aantal deel nemers 88. Afstand 65 ronden ca km. 1. T. Pennings, Nieuw Vennep in de tijd van 1 uur 27 min. 14 sec., 2. E. v. d. Loo, Westzaan, 3. A. Ver sluis, Lexmond, 4. L. Wassenburg, Leiderdorp, 5. S. Schuitemaker, An- dijk. Voorts dient te vermelden het kranige rijden van de Leiderdorper Niek de Jong, die steeds in de 1 groep te vinden was. Helaas miste hij in de eindfase de aansluiting. AutopuzzletochtVoor deze tocht, die uitsluitend door Leiderdorp votrde, bestond grote belangstelling Dr. J. M. v. Rossum hoogleraar Tot buitentgewoon hoogleraar aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen voor het geven van onder wijs in de farmacologie is benoemd de 36-jarige dr. J. M. van Rossum. De Leidse Universiteit beloonde hem, in 1960 met de S. E. de Jongh-pen- ning. Autodief gesnapt In de nacht van vrijdag op zater dag werd van het parkeerterrein nabij de Leidse Mare een personenauto ge stolen. De dader werd aangehouden, toen hij in Rotterdam bezig was an dere nummerborden aan de wagen te bevestigen. Het bleek een 23-jarige monteur uit Wateringen te zijn. De autodief is overgebracht naar het bureau van politie in Leiden. In Leidse binnenstad Hij hoopt zijn wagen voorlopig niet meer kwijt te raken, de eigenaar van de bestelauto, die gisteravond tot tweemaal toe van het Klooster in Leiden werd ontvreemd. De bestolen Leidenaar, die zijn wagen omstreeks negen uur voor de eerste maal miste, vond het voertuig na een kwartier zoeken terug op de Lange Mare. Verheugd zette hij de auto weer terug op het Klooster, niet ver van zijn woning in de Lange Vrouwenkerksteeg. Wie schetst zijn verbazing, toen het voertuig na een half uur weer ver dwenen bleek te zijn. De vrouw van de ongelukkige auto bezitter aarzelde niet lang en zette samen met een kennis ten speuractie per auto door de stad op touw. En jawel, in bet centrum van de stad zag het speurend tweetal een wild vreemde jongeman in de vermiste bestelauto rondtoeren. De jongeman werd klem gereden en daarna door de succesvolle uutospeurders gedwongen om de bestelauto weer keurig °P zijn plaats neer te zetten 50 deelnemers. 1. Echtpaar Klinken berg, Leiden met 205 strafpunten, 2. Echtpaar Dragt, Leiderdorp met 221 strafp., tevens winnaar van de wis- seibeker beste Leiderdorper; 3. Heren M. v. d. Meer—J. Haren met 283 str.- pnt., Heren J. J. Verhaar Voorscho ten en C. v. d. Hoeven, Rijnsburg 309 strafp., Echtpaar G. Paes, Lei derdorp 310 strafp. De tooht. werd georganiseerd door de heer J. Brons geest. Wandelpuzzletocht: Ook voor dit evenemen bestond behoorlijke be langstelling, vijftig deelnemers(sters) namen hieraan deel, waarvan er vijftien de tocht foutloos hebben ge maakt. Bij loting werden de prijzen als volgt toegekend: 1. mevr. B. J. Schmidt, 2. A. Allart, 3. Th. de Greef, 4. mej. Ada Verboom, 5. J. F. H. Loos, mej. Geeske Oostergo, allen uit Leiderdorp. De tocht werd uitgestip peld door de heer H. v. Driel. ZOETERWOUDE Pastoor J. Kragtwjjk van de Meer burgparochie in Zoeterwoude Hoge Rijndijk is tijdens een vakantietocht, die hy maakte met de pastoors Van Steyn uit Zoetermeer en De Wit uit Den Haag, in Lune Ville (Frankrijk) bij een autobotsing gewond. De auto waarin de pastoors zaten, werd aangereden door een wagen, waarvan de bestuurder geen voorrang verleend zou hebben. Deze bestuurder ging er ijlings vandoor. De Zoeterwoudse pastoor werd met een wond in het voorhoofd en enige kneuzingen opgenomen in het zie kenhuis Joannes de Deo in Den Haag. Daar werd ook pastoor Van Steyn met een knieblessure naar overge bracht. Pastoor De Wit kwam met de schrik vrij. Pastoor Kragtwijk zal vermoedelijk deze week nog in het ziekenhuis moeten blijven. A.R. voor lastig probleem Onhoudbare situatie aan Schoolstraat Wethouder: komt in orde Een boze middenstander aan de Schoolstraat in Voorschoten stak za terdag zijn afkeuring ten opzichte van het gemeentebestuur niet onder stoelen of banken maar plakte het aan op de gemeentelijke oude olie drums, die voor zijn woensdag te openen supermarkt geplaatst waren. De Schoolstraat In Voorschoten moet het winkelcentrum worden en het streven van de overheid Is om van deze straat een grote lijnbaan te ma ken, waardoor alle nieuwe winkel panden van een luifel dienen te wor den voorzien. De heer J. Planje heeft vorig jaar zijn oude groentewinkel laten afbre ken en hiervoor in de plaats een groot winkelpand met luifel laten bouwen. De opening zal woensdag plaats vinden en reeds maanden van tevoren had de heer Planje de bur gemeester bereid gevonden om zijn pand als aanmoediging voor de ande re middenstanders, op grootse wijze te komen openen. Door omstandig heden kampt de heer Planje met een aantal moeilijkheden en om de hulp van iedereen in te roepen voerde hij zaterdag een anti-reclame tegen het gem eentebestuur Volgens de heer Planjer waren de volgende toezeggingen gedaan: 1. opening door de burgemeester; 2. de Schoolstraat voor het winkelpand behoorlijk zijn: 3. de rails ter plaat se zou verwijderd zjjn; 4. de School- f» Terwijl het kabinet-Cals vandaag be zig is met de beslissende bespre kingen over de rijksbegroting 1967. breekt men zich in de A.R.-party het hoofd over de vraag, wie de vanmorgen afgetreden minister Smallenbroek moet opvolgen. De AR-tweede kamer-fractie is van morgen „ergens in Nederland" ijlings bijeengekomen om zich te beraden over de opvolgingskwastie. Om twee redenen zal het niet mee vallen 'n opvolger te vinden. De eerste Is de wankele positie van 't kabinet-Cals, de tweede is de on plezierige politieke erfenis, die de heer Smallenbroek in zijn depar tement heeft achtergelaten. Het beroep van oud-hoofdcommissa ris Van der Molen en het onder zoek van de commissie-van wijze mannen naar de gebeurtenissen in Amsterdam zijn onderwerpen, die de portefeuille van Binnenlandse 7aken niet aantrekkelijk maken. Bovendien kan een nieuwe A.R.- bewindsman op Binnenlandse Za ken er vrij zeker van zijn dat hij een volgende kabinetsformatie niet zal overleven. De A.R.P. kreeg in dertijd door een aantal nogal uit zonderlijke omstandigheden de be schikking over dit departement. Recente getuigenverklaringen over zijn veelbesproken aanrijding op 16 juli schijnen zo belastend te zijn, dat de bewindsman geen an dere mogelijkheid over bleef. Wel heeft het de aandacht getrokken, dat de heer Smallenbroek gister avond zijn besluit aan premier Cals VOORSCHOTEN Auto over de kop De bestuurder van een vrachtauto die over de Veurseweg in Voorscho ten reed, wilde bij de Kniplaan naar links gaan. Daartoe stelde hij zijn richtingaanwijzer in werking en ging op de linkerweghelft rijden. De be stuurder van een passerende perso nenauto kon de vrachtwagen niet meer ontwijken. Zijn wagen sloeg over de kop. Wonder boven wonder liep de bestuurder, een heer uit Delft, geen schrammetje op, maar zijn auto was wel zeer zwaar beschadigd. ZOETERWOUDE M.I.F.A.Z.O. met 26 stands Nog maar drie dagen en dan moet de grote tent voor de MIFAZO, die donderdagavond op het terrein aan de Zwetkade in Zoeterwoude wordt geopend, overeind staan en moeten de standhouders hun stands hebben ingericht. Wie dit bedenkt wordt well een beetje bang gezien het vele werk, dat nog allemaal verzet moet worden. Op de centrale post. Watertje 6, staat de telefoon dan ook geen ogenblik stil en worden steeds de plannen en de tegenvallers (die zyn er ook) be sproken. Op het ogenblik is men nog bezig besprekingen te voeren met verschil lende bekende muziekkorpsen uit de omgeving, die gedurende de MIFAZO voor muzikale opluistering zullen zor gen. Ook worden er nog besprekingen gevoerd met een bekend persoon uit de sportwereld, die de opening zal verrichten. Men is reeds begonnen met het slaan van een brug, die de toegang tot het terrein moet ver schaffen. Door de geweldige belangstelling van middenstanders en verschillende grote bedrijven, vooral ook uit Leiden, in Zoeterwoude op verschillende gebieden een by na nieuw exploitatie- gebied vinden, zagen de organisatoren zich genoodzaakt een tweede tent overeind te zetten. In totaal komen er maar liefst 26 stands met een to taaloppervlakte van 1200 m2. Naar het zich laat aanzien zal de „MIFA ZO 2" dan ook een grote verscheiden heid van stands laten zien. De bedoeling is dat voor deze mid- denstandersbeurs het publiek kennis kan maken met de goede waar en de service die een goede zaak nu een maal kan bieden. Daarom is deze actie voor Zoeterwoude dan ook een uniek gebeuren. straat zou op de dag van de opening voor ieder te bereiken zijn Vrydag kreeg de heer Planje te horen, dat de burgemeester de ope ning niet zal verrichten. De School straat ter plaatse is nog niet her steld, de rails ligt er nog, waardoor iedere vrachtauto de luifel van het pand kan afrjjden, daar deze boven de rijweg hangt, tevens is er alle aanleiding om te veronderstellen, dat in verband met het wegnemen tramrails elders in de Schoolstraat, deze straat woensdag voor alle ver keer afgesloten Op ijjn noodkreet plaatste de Dienst Openbare Werken een viertal vuile, oude tonnen voor zijn nieuwe pand ter voorkoming, dat vrachtau to's onder de luifel zouden ryden met noodlottig gevolg en dat werd de oorzaak, dat de heer Planje alle ton nen voorzag van een „passend" stuk papier, zoals: „Tonnen als openings aanbieding gemeente Voorschoten en „Gemeente Voorschoten smijt met tonnen". De burgemeester was zaterdag af wezig, de loco-burgemeester, wethou der J. Dekker gaf daarom de volgen de verklaring: „Na de raadsvergade ring van vrijdagavond, dus zaterdag, morgen in alle vroegte, heb ik con tact gehad met de heer Planje en hem de volgende toezeggmgen ge daan: Indien de burgemeester dag niet opent dan zal ik als loco burgemeester de winkel openen. ,Jk neem aan", zo vervolgde hij dat de burgemeester ambtshalve ver hinderd is de opening te verrichten. De trage werkzaamheden bij halen van de oude tramrails vinden zjjn oorzaak in de arbeidsspannin- gen. Ik heb de Dienst Openbare Wer ken opgedragen maandagmorgen di rect contact op te nemen met de sloperij, zodat eerst de tramrails voor het nieuwe pand weggenomen wordt en de straat ter plaatse wordt gereconstrueerd. Daardoor wordt het trottoir verbreed en kunnen er geen auto's meer onder de luifel door rij den". Zodra ik hoorde van het „luifelge- vaar" heb ik de Dienst Openbare Verken opdracht gegeven zeer snel voor een afzetting te zorgen, waar schijnlijk waren er alleen maar vier oude oliedrums aanwezig, die beslist afdoende zijn, alhoewel het minder fraai staat. Het geheel is een sa menloop van omstandigheden, maar zoals ik in een tweede gesprek he denmorgen om half elf zaterdag) de heer Dlanje heb medegedeeld, zal zijn opening woensdag kunnen ge schieden en dan zal de Schoolstraat niet afgesloten zijn. Ik betreur het dat de heer Planje gemeend heeft een en ander onnodig op deze wijze openbaar te moeten maken". De heer Planje heeft zaterdagmid dag de opschriften van de oliedrums verwijderd, nadat winkelend Voor schoten gelezen en gelachen had en nadat hij de overtuiging had, dat nu het openbaar gemaakt was, de ge meente wel woord zal houden. De heer Planje werd zaterdag gesteund door vele middenstanders uit de dorpskom die reeds jaren zien, dat Koningin Juliana en Prinses Chris tina zijn vanmiddag om twee uur in Nederland teruggekeerd. Op 23 juli vertrokken Koningin Ju liana, Prins Bemhard, Prinses Mar griet en haar verloofde, mr. P. van Vollenhoven, naar het zomerverblijf van de koninklijke familie in Porto Er cole in Italië. Ook Prinses Irene, die toen enige tijd bij haar ouders lo geerde, reisde mee. Prinses Christina volgde later. Prinses Beatrix en Prins Claus voegden zich na hun reis naar de West bij hen, maar zijn inmiddels naar Salzburg gegaan. Prinses Mar griet en haar verloofde keerden eer der terug. Prins Bernhrd vertrok vanuit Italië naar zijn boerderij in Afrika. Het was van het begin af de bedoe ling, dat de Koningin vandaag van haar vakantie zou terugkeer en. Het tijdstip van de terugkeer is niet beïnvloed door het verzoek van de minister van Binnenlandse Zaken, de heer J. Smallenbroek, om van zijn ambt te worden ontheven. heeft meegedeeld en het vanmor gen liet publiceren. Blijkbaar wilde hy daarmee voorkomen, dat zyn ontslag zou samenvallen met een eventueel aftreden van het kabi net-Cals door verdeeldheid over de begroting 1967. De man, die de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken zal moeten ..leveren" is de AJt.-fractievoorzlt- ter in de Tweede Kamer, de heer B. Roolvink. De heer Roolvink, die niet tot de vurige supporters van het kabinet-Cals behoort en zacht gezegd evenmin onder de persoon lijke vrienden van de heer Smal lenbroek kan worden gerekend is daardoor in een unieke positie ge komen. Hy zal genoeg overtuigings kracht moeten opbrengen om een geestverwant te bewegen de vakan tie portefeuille (voor hoelang?) over te nemen. Slaagt hij daar niet in, dan Is het niet onmogeiyk, dat het ministe rie voor de resterende tyd minis terloos biyft. Minister Samkalden (Justitie) zal dan optreden als mi nister van Binnenlandse Zaken ad interim, staatssecretaris Wester- nout (Binnenlandse Zaken) zal de dageiykse leiding van het minis terie kunnen overnemen. „Het kabinet heeft respect voor de karaktervolle houding van de heer Smallenbroek", aldus premier Cals vanmiddag na afloop van de och tendbijeenkomst van het kabinet. ,,De heer Smallenbroek wil door zyn ontslag de schyn vermyden, dat er, doordat hy minister is, eni ge belemmering in de weg gelegd zal worden aan het justitiëel on derzoek". Het kabinet onderbrak vanmiddag tegen half twee zyn vergadering en zal vanmiddag tegen 4 uur weer doorgaan met de byeenkomst. Het grootste gedeelte van de ochtend vergadering was gewyd aan het ontslag van de heer Smallenbroek en de daaruit voortvloeiende com plicaties. Minister-president Cals bevestigde desgevraagd, dat staats secretaris Westerhout, geheel over eenkomstig het politieke gebruik, zijn portefeuille ter beschikking heeft gesteld. De minister-president liet doorsche meren, dat er vermoedeiyk ook vanavond vergaderd zal worden. Hoe lang de byeenkomst zal duren zei hy niet te kunnen voorspellen. „STEEDS VOORUIT" VERGADERDE Tydens de jaarvergadering van de ".k.t.t.v. „Steeds Vooruit" uit War mond, die door de huldiging van het kampioensteam, het damesteam en de oud-voorzitter een feestelijk tintje kreeg, was het vooral het fi- nencieel verslag dat zorgen baar de. Het verenigingsjaar moest worden afgesloten met een nadelig saldo van f. 161,-. Terwyi er voor het ko mende seizoen grote uitgaven zyn te verwachten, onder meer moeten twee tafels worden vernieuwd, werd na veel wikken en wegen een sluitende begroting aangenomen met als be- langrykste punten: contributiever hoging senioren met f 0.50 per 1 sep tember, verhoging van het donatie gelei van f 1,25 tot f 2,- en het ver vallen van het reisgeld van de senio ren tot een bedrag van f. 175,-. De competitie-indeling is geheel rond, uitgezonderd de damesafdeling (niet alle vrouweiyke leden waren tyaens ae vergadering aanwezig». Veel activiteiten voor het komende jcar werden bekendgemaakt. Begin 1967 zal er een toernooi worden ge hot oen voor de oud-leden der vereni ging. Voorts werd nog meegedeeld dat de bekercompetitie 1 september zal beginnen. Nauivelijks gewond Leidenaar maakt val van 6 meter De 21-jarige loodgieter E. van Seg- gelen uit Leiden is zaterdag vrywel ongedeerd gebleven na een val van ruim zes meter. De loodgieter ver richtte werkzaamheden op het dak het gebouw van de Reinigings dienst in de Noorderstraat (naby de Langegracht), toen hy een duw kreeg van een bak met teer, die door mid del van een bok omhoog werd gehe- De jongeman verloor zyn even wicht en viel van het dak. Hy kwam er met enkele ontvellingen aan het linkeroor en een gekneusde rechter- kooplustig Voorschoten oorden op- enkel nog goed van af. De E.H.D. zoekt, waar het rustiger winkelen Is j bracht hem niettemin naar het en waar men de auto's kan parkeren, j Academisch Ziekenhuis. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 29 augustus Groente en Fruitveiling: Per 100 kg: Aardappe len 17-20. Andijvie 20-41, Augurken 50-134, Pronkbonen 75-117. Stambo- nen 48-93, kroten, gekookt 65. poste lein 5-20, prei 20-46. spinazie 34-60, spruiten 25-87, Uien 25-32. Per 100 st. meloenen 50-136, bloemkool 23-62, komkommers 12-29, sla 4-13. BEURSO VERZICHT Flauwe markt Amsterdam. 29 augustus. De eerste dag van de nieuwe beurs- week heeft vanmiddag weinig vreug de gebracht voor de effectenbezitters. Direct by de opening was het druk in de hoeken van de international© waarden. Met de gebruikelijke span ning werden de eerste koersen afge wacht. Hieruit bleek al spoedig dat de hoeklleden middenkoers-aanbod hadden waardoor laag werd Ingezet. Voor Kon. Olie betekende dit op 111 een koersverlies van f 4.60 vergele ken met de gemiddelde slotprij© van de laatste tape op vrijdag. Phi lips daalde ruim f 2 tot f 85.70. Uni lever ging f 1 omlaag tot f 79.- Aku was f 1 lager op f 53.80.-. Voor Hoog ovens werd een half punt lager op 296 als advieskoers opgegeven. KLM was zeer flauw doordat dit aandeel vrijdag in Wall Street 15 dollar moest prijsgeven. Nadat de eerste orders in de hoofd fondsen waren verwerkt werd het "n stuk kalmer. Ir Kon. Olie werd nog wel vrij regelmatig gehandeld. Zwit serland. enkele moedige lokale ko pers alsmede dekkingsaankopen van de beroepshandel droegen er toe by dat de koers voor Kon. Olie opliep tot f 112.50 In het laatste beurshalf- uur echter daalde de prijs weer tot f 111.20 Ph'lips kon zich herstellen tot 86 doch zakte later ook weer ln. De markt stond vooral onder In vloed van de forse koersdaling vrij dag in Wall Street. Daar daalde het Dow Jones-gemiddelde voor indus trie-aandelen 12 punten en kwam op een nieuw laagtepunt voor 1966. Kon. Olie was er 1%, Philips en Unile ver *6 dollar lager hetgeen van in vloed was voor deze fondsen vanmid dag in Amsterdam. De koersdaling in Wall Street werd vrijdag mede veroorzaakt door stop-loss verkopen. Dit wil zeggen dat zodra wanneer de koers de verkooplimiet of daaronder heeft bereikt, de verkopen onmidde- lijk wordt uitgevoerd. Dit wordt ge daan om het verlies zoveel mogeiyk te beperken. De scheepvaartsector volstond hoofdzakeiyk met het verstrekken van advleskoersen. Hieruit viel af to leiden dat de stemming in deze af deling aan de zwakke kant was. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 29 augustus 1966 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen Ned 1966 7 100% 100* Ned 95% 95* Ned 1965-1 5%.. 91% 90fg Ned. 1965-H 5% 91* 91 Ned 1964-1 5Ya 87% 87* Ned. 1964 f 85H 85% Ned 1958 4% 86U 86% Ned 1959 4% 84% 84 Ned 1960-1 4%.. 85% 85 Ned 1960-11 4% 83 82% Ned. 1959 4% 83% 8 83% Ned. 1960 4% 81% 81 Ned. 1961 4% 81 80% Ned 1963-1 4% 80% 80* Ned 1962 4 78% 78% Ned. Staf '47 3% 68% 69% .led '53-1-11 3% 80% 80% Ned 1948 3%.... 68% 68% Ned. i950-I-n 3% 70 70 Ned 1954-I-n 3% 72% 72% Ned 1955-1 3%.. 73% 74% Ned 1955-n 77% 78 Ned 1937 3 79 H 79% Ned Grootb '46 3 80% 80' i Ned Dol.Ing '47 3 85% 85% Ned. lnv cert. 3 97% 97% Indië "37-A 3 88% 88% Bank- en kredietwezen Ned. wonbl '57 6 93% 93% N. wonbl '58-'59 82% 81% Ned wonbl '60 4% 83% 83 ACTIEVE AANDELEN Amst Rubber 65 62% HVA-Myen Ver 110% 108% AKU 54.80 53.60 Delj My cert. 70 69 Hoogovens cert. 296 285 Philips 87.90 85.70 Unilever cert. 80 79 Dordtse Petr. 542% 521% Kon Petr115.60 111.30 Holl Am. Lyn 98 97 Java China Pak. 153 150 K.L.M 478 439 Kon Ned St boot 81% 80% Kon Paket My.. 163 163 Stoomv My *7ed Ntev Goudr cert. V Ommeren cert. 154 150% Rott Lloyd 129% 129% N Scheepv Unle 118% 116% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3% 85% A'dam '48 3% 84% R'dam '52-1 4% 84% 107% 105% Bankwezen Bank N.G '65-1 6 idem '65-n 6 Idem '65-1 6% Idem "65 D 5%.. Idem '65 idem '58 5% idem '64 6% Idem *58 5 idem *64-1 S Id NW B *54 4% id Rentespbr '52 idem ld f600 '57 89% 88% 86% 88% 85 H 85% 85% 91% 91% 89% 88% 86% 88% 85% 85% 85% 86% 171% 144% VERKLARING OER TEKENS ledaan en laten I 70% 110 no 81% 80% Premieleningen Alkmaar 1958 2% 71 A'dam 1953 3 no A'dam 1951-1 2% A'dam 1956-1 2% A'dam '56-n 2% A'dam '56-111 2% A'dam 1959 2% Breda 1954 2% Dordrecht '56 2% Eindh 1954 2% Enschede '54 2% s-GrJr '52-1 2% 's-Grii '52-13 2% R'dam 1952-1 2% R'dam 1952-n 2% R'dam 1957 2% Utrecht 1952 2% Z.-Holl 1957 2% Z.-Holl. 1959 2% Industriële obligaties Phil, dlr-lng. -51 4 80% f NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen 73% 7374 68% 72% 69% 85% 84% 84% 83 82 102 80% 80% 81% 67% 84 83% 83% 81% 80% 80% Interunle f 60.— 153 152 Nefo f 50 69.50 68 Robeco 190 188 Unita8 f 50.— 395 389 V Bez v 1854 f 50 92.50 91.50 Europa I 10 pb 433 432 Alg Bank Ned. 240 233 Amn. f 20.— 4550 44.50 Cultuurbank 61 61 H B Unle cert 176 175 N. Mldd-st. Bank 82 82 R.VB cert. 355 349 Industriële ondernemingen Albert Heyn 660 «fin Berkel's Patent 162 Borsumy 70 Calve Delft cert. 590* Dikkers en Co. 100 Fokker 250 Van Gelder Pap. 88 Kon. N Grofsm. 75 De Gruyter pr .b 115b Holl Constructie 114% Ing B Bouwnyv 113% tnternatlo 200 v K en Begeer 108 K. Zout Ketjen 425 Leidse Wolsp. 297 Muller en Oo. N.B. 279% Ned Kabelfabr. 260 Philips pref34.50 Ryn-8chelde 160 E.MS 134% Ver Machlabr. 121% v Touwfabr c.va 250 Vlhamy 132 Walvisvaart 140 _|^H Wernlnk's Beton 121 128 W'ton F'oord Br 146 144 V wyk en H'ga 95 92 Zaalberg 70* 687 x Mijnbouw en petroleum Bllliton 2e rubr 355 340 x Kon. Petr (f20) 119 Amerikaanse fondsen 158 64% 580 X 72% 108 X 155% 132 121% 132% Canadian Pac R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem 8teel Cities Service Gen Motors Kennecott Republic 8teel Shell Oil Union Pacific Un States 8teel 55% 86% 66% 29% 48% 72% 88% 34% 58% 34% 41% 53 85% 65% 29% 46% 71% ex dividend d Ex claim Laten j

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 11