)erksen heeft zorgen De vrouw van de renner hk vrees er voor Delphine W zegevierde in serie en finale KRANTEN BEZORGER Nederlands elftal hervat de training >ERDAG 25 AUGUSTUS 1966 LEIDSCH DAGBLAD Jegcoach Middelink kan putten uit •oservoir talentvolle jongeren... (Van een speciale verslaggever) aches hebben geen eenvoudige baan. Zij verrichten meestal vslopend werk. Dat geldt ook zeker voor wielercoaches. een Joop Middelink, die verantwoordelijk is voor de aoti- ten van de wegrenners. Neem een Jan Derksen die moet ji, dat het goed gaat met de baanrenners. Beiden verkeren dagen in nerveuze spanning want nu, bij de wereldkam- schappen komt het er op aan. Nu de laatste tijd de coureurs heil zien in een carrière op de weg dan op de baan, heeft il Jan Derksen, die in vaste loondienst is bij de KNWU, het Ijk. Middelink gaat met een gedegen ploeg renners het strijdperk in, een merkwaardige ploeg tevens, want dat kan alleen by wielrenners van zün zes „amateurs" hebben er al drie schrifteiyk vastgelegd, dat zy na de wereldkampioenschappen in pro fessionele richting verder gaan door het wielerleven: Beugels (Mercier), Steevens (Caballero) en Dolman (Te- levizier) Situatie UKKE KANT le strijd op de nieuwe baan van tort, een baan die aan de vlak- is is, om welke reden dan ook «grsrol op 55 a 60 centimeter BTorden geplaatst, kan Neder - iet veel triomfen tegemoet zien. Derksen blikt vooruit en ziet >.a. dankzij de baan in Alkmaar lètiviteit op het beton valt te ihten de toekomst met ver doet ook wegcoach Middelink, luit kan putten uit een reser- u talentvolle jongeren. Die re- ,lge aanwas is niet zó maar want toen Middelink in het werk toog, als officiële fan de KNWU, was er niet zo ong talent. Pellenaars nu zegt Kees Pellenaars van de nsen van de Nederlandse prof- enners op de Nümburgring? ir eens hier, de ploeg is niet irbereid op dit kampioenschap ir de KNWU. De jongens van hebben nu zelf maar wat ge- Zc zijn twee dagen in Lim- wezen fietsen. Als ze naar koers gingen, deden ze dat ook ital op de fiets. Zo vertrok itens laatst naar een Belgisch (Tixun van 120 km, niet met de nto, maar op de fiets en terug was wel degeiyk noodzakelijk ge- eest, dat de ploeg het parcours alm van te voren had verkend. Ik pees er nu voor. Karstens? Als hij i vorm is kan hij alles, maar als et even niet gaat is hy nergens, larings en Haast ligt dit circuit Maar nogmaals", verzucht Pel- .rs, „de voorbereiding is nihil ;est". lars heeft zich, zoals hij zei, t opzet niet met de geselectcer- renners bemoeid: „Dan krijg je iar weer geklets. Maar ik had i ze het me gevraagd had- de leiding op me willen ne- i. Ik kon een hotel bij de Niirn- Inrgring krijgen, op 50 meter af- tand van de jongens. Maar ik gé het niet hoor, ik ga 20 km £er». lek had Pellenaars op het hand- van Wim Schepers. „Niet Idat het geen jongen uit mün Dat niet. Schepers is Jde renner. Maar hy heeft een to-ongeluk gehad, waarbü hy rond werd en gekramd moest rden. Hy kan dan wel zeggen, l hij daar geen last van heeft, far dat geloof ik niet". Mana- f Van der Enden van Schepers' ||ballero-ploeg ontkende, dat pepers nog last van de blessure B hebben. „Hy heeft dinsdag nog Koerst". Van Duivenbode sparringpartner Mildenberger De 26-jarige Amsterdamse bokser Bas van Duivenbode is een van de sparringpartners, die de Duitse uit dager Karl Mildenberger als voor bereiding op zijn gevecht om de wereldtitel in het zwaargewicht op 10 september in Frankfort tegen de Amerikaanse titelhouder Cassius Clay heeft geëngageerd. De Nederlandse kampioen in het halfzwaargewicht gaat het komende weekeinde naar Bad Soden waar het trainingskamp van Karl Mildenber ger is. De uitslagen van de woensdag gespeelde wedstrijd in de eerste di visie van de Engelse league luiden: ChelseaNottingham Forest 21. Leeds UnitedWest Bromwich Al bion 21. Manchester CityLiver pool 21. Stoke CityTottenham Hotspur 2-0. SunderlandSouthamp ton 20. Het Nederlandse dameshockey team, dat op tournee is in Zuid- Af rika, heeft woensdag in Durban tegen de ploeg van Natal met 00 gelijk gespeeld. IJDAM WON EEKLO !nk Nijdam heeft woensdag een plaats Eeklo gehou- weg wedstrijd voor profs met e voorsprong gewonnen. Hij leg- Ufde 155 km af in 3 uur en 22 min. Ipde werd Gerben Karstsen met f achterstand van 30 sec. op de uit Zundert en defde de Belg Aerenhouts in dezelfde tyd als ;ns. Jo de Roo, Cornelis Haast Iing Leo Knops finishten verder als ste Nederlanders eveneens in »,e als Karstens respec- 4de, 7de en 13de. By de kampioenskoers op de zeer zware Nürnburgring zal men er niet op behoeven te rekenen, dat Beugels en Steevens elkaar rugdekking zullen geven. De situatie ligt er nu eenmaal en daar heeft ook coach Middelink niets aan kunnen veranderen, al hoopt hy, dat de twee elkaar op de laatste kilometers, als er één reeële kanshebber is en de ander toch niet meer normaal kan by komen, niet extra dwars zullen zitten. De uitverkorenen hebben alles ge daan om hun vorm te spitsen. Eddy Beugels heeft zelfs tydens de Ster van Namen een andere verzet uitge probeerd op aanraden van zyn trou we makker Eef Dolman. Du Bois en Wagtmans, die nog amateur bhjven Mexico lokt hun nog, als daar tenminste nog wielren nen op het Olympische programma voorkomt na de wyziging van de Tourformule Ujken nog te licht voor een gooi naar de wereldtitel, en Van der Horst is na de vele verwik kelingen in de laatste week rond zyn persoon, een groot vraagteken. Van de buitenlanders zyn de Fran sen (Guyot) en Italianen de gevaar- lykste rivalen, waar by dan nog be dacht moet worden, dat men van de renners uit het oostblok van Europa weinig afweet. Op het nummer 100 km tydrace, die vandaag in de omgeving van Keu len wordt gehouden, is het kwartet Steevens - Beugels - Groen - Wagt mans wel een gegadigde voor een me daille. We herinneren aan de gouden plak in Tokio, die kon worden uitge reikt aan het viertal Karstens - Zoet - Dolman - Pie terse. Middelink kykt inmiddels al weer over de horizon van de Eifel heen naar de „nieuwe" wielerjeugd. „Het is goed, dat de oudere amateurs als Dolman en Steevens overstappen. Ze zyn hier wel uitgekeken. We hebben genoeg aanvulling: Du Bois, Brouwer, Duyndam, pynen, Van Hest, Den Hertog en noem maar op. Alleen jammer, dat er zo veel dit jaar in dienst moeten. Na de wereldkam pioenschappen ga ik met de jongens praten en nog eens praten. We stip pelen hun trainings- en wedstryd- programma uit. Ik ga ook weer en nu uitgebreider overleg plegen met diverse ploegleiders. De nieuwe jon gens moeten hun kans krygen en er varing opdoen in buitenlandse koer sen". In België kykt men jaloers naar Nederland. Daar gaat men nu ook het systeem Middelink toepassen. Er wordt daar een wegcoach aangewe zen, juist zoals hier al een vyftal ja ren het geval is. Anders Voor baancoach Jan Derksen liggen de problemen op het ogenblik weer wat anders. Heeft Middelink een het ïykt wat vreemd teveel aan goede renners voor de wereldkam pioenschappen, Derksen sukkelt mo menteel met een stevig tekort. „We zitten al tyd moeiiyker met de banen. Vrywel iedere renner geeft de voor keur aan de weg. Zo was het ook met Groen. Maar waar heeft Groen zyn grote naam en zyn „handelswaarde" veroverd? Op de baan. Hy is dan ook ylings teruggekomen". Groen is natuurlyk de grote man. Voor sprinter Jan Jansen ziet Derk sen een gulden toekomst. „Hy is een geboren sprinter. Maar het klinkt wat vreemd hy is te eerhjk. Hy zal ook nooit een heel klem beetje srdj- den of zo iets. Dat is zo schering en inslag by de sprinters. Weet Je, Jan sen is een betere sprinter dan Van Vliet of ik. Eigeniyk waren wy geen echte sprinters", aldus de veelvoudige wereldkampioen Derksen. „Het zwak ke punt van Jansen is nog, dat hy maar één keer per rit kan exploreren. Als hy twee keer per manche moet demareren is hy verslagen. Maar wat pure snelheid en kracht betreft op de laatste 300 meter zy er weinigen op de wereld die hem kunnen verslaan". De sprint is op het ogenblik, ook internationaal gezien, een vry troos teloze zaak. „Kyk", zegt Derksen, een knaap als de Belg Sircu heeft de sprint veel kwaad gedaan. Hy heeft alles om een grote te worden. JAN DERKSEN zorgen Maar hy wilde persé gloriëren op de weg. Het resultaat: Hy heeft zich duf gereden in de modder en nu is hy nergens. Hy heeft geen moraal. Hy doet dan ook niet mee. Hy is bang om verslagen te worden. Ik houd het by de profs dan ook maar op een Italiaan, Bianchetto, byv.". By de stayers geeft Derksen Nederland nog wel een kans. Oud kerk is weer terug in vorm en Helsloot kan by de ama teurs wel eens verrassen. Koersen in Nootdorp ADVERTENTIE gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. nmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel lid en. (Van onze medewerker) De seriedravery in Nootdorp werd een dubbele triomf voor de door Wagenaar jr. gestuurde Delphine W. In de eerste serie bleef hij in 1.28.3 overtuigend meester over de door B. Neef gereden Donna Fabiola. De tweede serie werd een overwinning voor Amora Guy (Bouwhuis), die in slechte draf Crystal Heny klopte. In de finale leverde Delphine een ver bitterde stryd met Amora Guy. De laatste werd terecht uitgeschakeld en in 1.26.- km-tyd werd Delphine W onbedreigd eerste vóór de sterke Crystal Heny en Donna Fabiola. Het was deze middag de vierde zege voor de jonge Wagenaar. Met de favoriet Eroelina klopte hy in de Viooltjeprys de door Sierdsma ge stuurde Brinta en Constant Heny en in de internationale dravery be dwong Wagenaar met Bruno, die 20 meter extra belasting had, met suc ces in 1.25.2 de slotaanval van Alice van Hagheweyde. Een verrassing was de zege van Diana Enterprise (Slagboom) in de openingsdraverij (w. f. 9,70) over Edel van 's Gravenhof en Daranos van 's Gravenhof. Deze werd echter nog overtroffen door Zoon van Quinta (J. Ver hoeve) w. f. 21.10, die na een felle eindstryd in 1.26,5 Bosvink S en Baron Heny in de Klaverprijs de baas bleef. Uitslagen Gedunde gelederen Wim Guldemond leidt bij sharpies De Nederlander Wim Guldemond heeft woensdag in de stryd om het Europees kampioenschap sharpies voor de derde achtereenvolgende maal een tweede plaats bereikt. Hier door heeft hy zich van de leiding in het klassement na drie wedstryden verzekerd. Wegens de hevige wind moesten vier van de 37 gestarte boten opgeven, waaronder de winnaar de eerste race, de Duitser Münster. De uitslag van de derde wedstryd luidt: 1. Doering (W.-Dld); 2. Gul demond (Ned.)3. dr. Scnwieger (W.-Dld); 4. Muldery (Ned.). Klassement na de derde wedstrijd: 1. Guldemond (Ned.) 4,8 pnt; 2 Schaper (W.-Dld) 10,9 pnt; 3. Doe ring (W.-Dld) 13,9 pnt; 4. Muldery (Ned.) en Boehmer (W.-Dld) elk 15 punten. Rapid Wenen heeft in de Oos- tenrykse hoofdstad zyn eerste wed stryd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars overtuigend gewon nen. Met 40 werd Galatasaray uit Istanbul De Noorse scheidsrechter Birger Nilsen zal de voetbalwedstryd Neder land—Hongarye op woensdag 7 tember in Rotterdam leiden. Hy zal worden geassisteerd door zyn land genoten Ivar Horsnlien en Rolf Hen- num Andersen. Margrietprijs: 1. Diana Enterprise (D Slagboom.), 1.33.4, 2. Edel van 's-Gravenhof, 3. Daranos van 's-Gra- venhof, toto wl. 9.70 pl. 2.90, 2.-, 7.10. koppel 16.60, cov. 7.60. Vloolitjesprljs1. Eroelina (J. Wage naar Jr.) 1.32.2, 2. Brinta, 3. Contant Heny, wl. 2.-, pl. 1.90, 2.40, 1.90, kop pel 2,60, cov. 5.70, trio 105.80. Anemoonprijs 1ste serie: 1. Delphine W (J. Wagenaar Jr.) 1.28.3, 2. Donna Fabioila, 3. Oaty Hollandila, wi. 1.30, pl 1.10, 1.10, koppel 2.30, oov. 2.50. 2de serie: 1. Amora Guy (M. Bouw huis) 1.27.6, 2. Crystal Heny. 3. Berno Axkit. wi. 4-, pl. 1.80, 1.40, koppel 6.50 cov. 2.80. 3ae serie: 1. Delphine W (J. Wage naar Jr.) 1.26.-, 2. Crystal Heny. 3 Donna Fabiola, wi. 1.30, pl. 1.20, 1.20. 1.30, koppel 3.20, cov. 3.-.. Klaverprijs: 1. Zoon van Qulta (J Verhoeve) 1.26.5 2. Bosvi nk S, 3. Ba ron Heny, wl. 21.10, pl. 3.80, 1.40, 1.60, koppel 4.40 cov. 3.90, trio 695.10. Witte Klaverprijs: 1. Eddy Six (M Bouwhuis) 1.31.2, 2, Double Deter. 3. Den Hamster Lady, wl. 2,70, pl. 2.30. 3.80, koppel 14.-, oov, 7.90. Boterbloemprijs: 1. Bruno (J. Wa genaar Jr.) 1.25.2, 2. Aillce van Haghe weyde. 3. Xavero. wl. 2120, pl. 1.70 2.40, koppel 4.50, oov. 2.60. Doterbloemprijs: 1. AHlouez 2 (H. C. Hbejenbos) 1.27.4, 2. Ypsilon, 3. Doortje Dartel, wl. 3.20, pl. 1.60, 1.60 2.- koppel 4 -, cov. 7.-, trio 170.20.. Totallsaitor-omzet f 133.436.-. Byna ongemerkt is de Nederlands eiftalgroep woensdagmiddag op het KNVB-sportcentrum te Zeist, waar de herfst zich al aankondigde, de voorbereiding voor het zware en be- langryke seizoen 1966/67 begonnen. De jeugdige handtekeningjagers, die anders in grote getale naar het KNVB-domein trokken om hun ver zameling met hoog-gewaardeerde autogrammen uit te breiden, ontbra ken vrywel. Slechts elf van de veertien geselec teerden kwamen voorts op deze woensdagmiddag, die door stortbuien werd beheerst, in actie. Wat ver dwaald liepen ze rond op het grote veldencomplex. Erg veel zin heeft de eerste cen trale training niet gehad. Zelfs het „feuer" waarmee bondscoach George Kessler poogde de schotvaardigheid van zyn pupillen op te voeren, kon daaraan niets verhelpen. Na vyf kwartier liet de bondscoach de spe lers al weer Inrukken. Frits Flinkevleugel ontbrak omdat een griepje hem tydelyk heeft uitge schakeld. Tonny van Leeuwen wel aanwezig werd door een enkelbles sure tot non-activiteit gedwongen en Sjaak Swart vervulde ten gevolge van een onwillige dyspier de rol van toe schouwer. Kessler zal zondag a.s. zijn selectie groep uitbreiding, Zaterdag zal hy de ontmoeting XerxesADO bywo- nen en zondag trekt hy naar Am sterdam om de spelers van DWS en Feyenoord in actie te zien. Zyn rap porteurs zullen hem op de hoogte houden van de prestaties die „mogeiyken" in andere wedstrijden hebben geleverd. Het Nederlandse elftal voor de wedstryd tegen Hongaren zal maandagmiddaj september zoals gebruikehjk sedert Kessler opvolger werd van Denis Neville tydens een persconferentie worden bekendgemaakt. Het ligt in de bedoeling dat het oranjeteam van ndag tot en met woensdag in het KNVB-centrum te Zeist verbiyft, van waaruit in de namiddag naar het Feyenoord Stadion wordt Morgen vangen op de Bosbaan de Europese roeikampioenschappen voor dames aan. De training is in >olle gang. Op de foto laten de dames van De Vliet, die Nederland in de dubbel vier vertegenwoordi gen, hun boot te water. ADVERTENTIE UCI-CONGRES SPRAK NIET OVER TOUR Tydens het drie uur durende con gres van d!e internationale wieier fe deratie (UCI)woensdag in Keulen gehouden, is tegen de verwachting in de nieuwe formule van de Tour de France geen onderwerp van discussie geweest. Aangenomen wordt dat het probleem van het deelnemen ?an profs en amateurs aan eenzelfde evenement tydens het kalendercon- gres, dat in november in Genève wordt gehouden, aan de orde zal worden gesteld. Besloten werd dat de wereldkam pioenschappen 1968 voor zover het amateurs betreft in aansluiting aan de Olympische zomerspelen in Mexi co in Uruguay zullen worden gehou den. De titelstrijd voor de profs en dames werd aan Italië toegewezen. Luxemburg mag in het Olympisch Jaar het wereldkampioenschap cycle- Aamgekondigd werd voorts dat de medische commissie van de UCI, die onder leiding staat van de Nederlan der dr. P. van Dijk, scherpe controle op doping zal dooi-voeren tydens de komende wedstrijden om de regen- boogtruien. Aanrvamkeiyk was er vooral van Italiaanse zyde UCI-presldent Adriano Rodoni was een van de be langrijkste woordvoerders ernstig bezwaar gemaakt tegen de plannen van de medische commissie. De Zijl-jeugd op de tweede plaats Het adspirantenzevental van De Zyi heeft gisteravond tydens het wa- terpolotoemooi van De Gouwe (Wad- dinxveen) op de tweede plaats beslag gelegd. De Leidenaars. die door een 32 zege op het Goudse GZC in d® finale waren gekomen, verloren daar in met (alweer) 23 van BZ PO uit Bodegraven. De eindstand luidt: 1. BZ PC, 2. De zyi, 3. GZC, 4. De Gouwe, S. Boskoop. Cora Janssen ziet op tegen de 28ste augustus. Op die dag zul len op de Nümburgring wielren ners uit vele landen s try den om de wereldtitel. De man, die zich twee jaar geleden de sterkste van allemaal toonde, zal er dit maal niet by zyn. Daarom zegt Cora Janssen, zittend in de rui me tuin achter de kleine villa in het Brabantse Ossendrecht. „Ik geloof dat hy die dag ergens een criterium heeft. Ik hoop het voor hem. Het moet vrese- lyk zyn als hy daar des middags naar de televisie moet zitten kyken, terwyi hy daar eigeniyk zelf had moeten rijden. En wat gebeurt er dan. Dan zal ik het niet gemakkeiyk krijgen. Hoe gaat dat, zo'n man moet toch ergens ontladen. En waar kan lüj dat beter doen dan thuis by zyn vrouw? 't Is geen kwaaiigheid. Dat denken sommi ge mensen misschien, maar het hoort nu eenmaal by een sport man". Cora Janssen vreest ook dat op die middag de reactie zal los barsten, de reactie die naar haar mening onvermydeiyk zal ko men. Nu nog doet haar man cy nisch en sarcastisch over de ge beurtenissen van de afgelopen weken, maar de reactie zal ko men. En deze morele klap zou wel eens veel belangryker kun nen zyn dan de financiële strop, waar Jan Janssen het nu voort durend over heeft, zyn vrouw luistert naar hem met de rust en de gelatenheid die haar eigen is. zy heeft leren luisteren in de drieëneenhalf jaar dat zy met Jan Janssen is getrouwd. Drieëneenhalf jaar waarin hy heel veel is weggeweest. En als hy thuis kwam, was het maar voor een paar dagen. In die paar dagen moet dan alles ge wassen worden en een wielren ner heeft dagelyks heel wat aan. Zo'n koffer uitpakken, een lucht! van massage-olie, smeer sels en wat al niet meer. „En hoe die kleren eruit zien. Onder de olie en de modder". Dat moet dan allemaal gewassen worden. De wollen broeken en truien die speciale aandacht nodig hebben, de race-handschoentjes die spe ciaal moeten worden schoonge maakt. De witte sokjes die niet mogen lubberen, want wat hun kleding betreft zyn de meeste wielrenners en ook Jan Janssen zeer precies. „Voor hy naar de Tour de France ging heb ik een hele dag elastiek, een speciaal soort want anders zit het weer te strak, in sokjes zitten naaien". Ais alles dan weer schoon en op stapeltjes in de kast ligt, dan vertrekt Jan Janssen weer. Z'n koffer inpakken doet hy zelf. „Als ik het doe en ik vergeet wat, nou dan hoor je wat. Nu doet hy het zelf. Onder de in gepakte spullen bevinden zich telkenmale wie washandjes en zeepdozen. Toen we pas ge trouwd waren gaf ik hem hand doeken en washandjes van m'n uitzet mee. Prompt kwam hy el ke keer zonder washandjes terug. Nu koop ik speciaal voor hem een dozyn washandjes, die dan ook weer zo weg zyn, maar dan biyft m'n uitzet tenminste compleet. Als Jan Janssen thuis is, is er aan het Putsmolentje in Ossen drecht heel wat aanloop. „Ik kan de koffie-pot wel laten staan. Na het „conflict" is de aanloop als Jan thuis is, enorm. Als hy weg is, valt het wel mee, met de mensen die eens langs komen". Belangstelling toont men echter wel. Dat biykt uit de stapels brieven en kaartjes met bemoedigingen, vriendeUjke woorden of verzoeken om foto's. ,De laatste drie zondagen ben ik heel de dag bezig geweest fo to's te versturen. Ik vind het leuk werk. Leuker dan het huis houden", bekent ze lachend. „En bovendien zyn er vaak zulke lie ve brieven by, dat je wel moet antwoorden. Tydens die Tour de France kreeg lk een grote bos rode rozen met daarin één gele roos. Er zat een briefje by van een jongetje die schreef dat hy maj elke dag dat Jan ln de gele trui zou ryden een gele roos zou sturen. Nu het voor de eerste keer was en hy één roos zo wei nig vond, had hy er voor my maar een bos rode rozen by ge daan. Dat is toch leuk, zulk® reacties? „Wat een bedrijf, hè", zegt Cora Janssen lachend als voor da vyfde maal tydens het nog korte gesprek de telefoon rin kelt. Weer een supporter, een journalist of zo maar iemand. Die telefoon staat niet stil. „En dan te bedenken dat als je hem zo graag wilt gebruiken het dan gewoon niet gaat. Toen ik hét bericht in de kranten las wilde ik maar één iemand opbellen en dat was Jan natuurlijk. Maar bellen met Zuid-Frankrijk is iets vreseiyks. Toen heb lk maar verder niets gedaan. Ik ben niet zo opvliegerig als Jan. Ik wacht maar af". Als haar man weg is naar ver re wielerkoersen vermaakt Cora zich best. Met dochtertje Karin (1%) natuurlyk. „Ik heb het niet zo op vriendinnen. Als er eens zomaar iemand langs komt vind ik het leuk, maar altyd by el kaar, Nee hoor. Met andere ren nersvrouwen bel ik wel eens, maar zien doe ik ze niet vaak, omdat ik byna nooit meega met Jan. Een enkele keer hier in de buurt. Maar anders niet. Dit Jaar ben ik wel samen met Ka rin naar de aankomst van de Tour de France geweest. Of ik trots was? Ach, nee dat geloof ik niet. Ik was eerder biy, dat het allemaal afgelopen was. Ik word pas later trots op m'n man geloof ik. Verder ben ik naar de Grote Prijs van Nederland ge weest". Daar heeft mevrouw Janssen ook gemerkt hoe de mensen meeleven met haar man. Overal waar hy kwam, werd hy enorm toegejuicht. In Et ten-Leur maakte ze samen met madame Jeanine Anquetil een rondrit je over het parcours in de auto van de heer Kurt Vyth. „Dl® mada me Anquetil viel me enorm mee. Iedereen vertelt altyd van die verhalen over haar, maar ik vond haar best aardig. Maar Ja, de mensen. Van my zeggen ze soms ook dat ik me verbeeld dat ik meer ben dan een ander. Nou dat is beslist niet zo. Gewoon jaiowie denk lk". Jaloezie koes tert ook de kleine Karin op baar eigen stukje omheind gras. Ze vindt dat haar moeder veel te veel aandacht aan iemand an ders besteedt. Ze stampvoet zeer nydig in het rond. .Het is zo'n driftkop", zegt Cora Janssen. ..Een keer liep ze van kwaad heid helemaal blauw aan. Ik belde in paniek de dokter op en toen hy aankwam, zei hy „Daarmee is haar vader wereld kampioen geworden".

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 9