Oud-premier J. E. de Quay gaat van Drees trekken RANG RANG RANG RANG RAN „IK VOND ANDEREN MEER GESCHIKT HOGE AMBT TE VERVULT Nog druk leven in allerlei functies Oplichting Girodienst zeer snel opgelost H A A GS AGENi" LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 25 AUG?! (Van onze parlementaire redactie) De kippen en de varkens, die over het erf scharrelen, doen niet vermoeden, dat in het boerenhuis, waarheen de dorpelingen ons graag de weg wijzen, prof. dr. Jan Eduard de Quay te vinden is. Toch is het de voormalige minister-president, die in ,,De Hiersenhof", een verbouwde boerderij achter de Brabantse Maasdijk bij Beers, zijn gasten verwelkomt. Dit huis is van .oudsher familiebezit geweest", vertelt hij aan de vooravond van zijn 65ste verjaardag. ,,Ik heb mij hier teruggetrokken uit het directe politieke leven. Dat wil niet zeggen, dat ik nu aan het boeren ben geslagen. Dat doen anderen voor mij! saris heb ik het aangenaamste ge werkt," zo wil hy wel bekennen. „Ik kwam in die functie in aanraking met alle facetten van het maat schappelijk leven en vormde een schakel tussen provinciale en lan delijke instanties. Prof. De Quay verklaart biy te zyn zo veel voor dc economische en culturele ontwik keling van de provincie te hebben kunnen doen, want hy houdt van Brabant. Het ambt van premier noemt hy zwaarder „Je hebt er eerder slapeloze nachten van" maar ook interessanter en ingrijpen- der. Het boeiendst van zyn taak als regeringsleider vond hy het coördi nerende aspect. „Maar dat werd my door de goede onderlinge verhoudin gen in het kabinet en de be kwaamheid van de collega's dan ook niet moeilyk gemaakt", zegt hy. Moeiiyke zaken vond hy de Nieuw- Guineapolltiek en de financieel-eco- nomische problemen uit die tyd. Hy zegt het liedje „lymen Jan", dat Wim Kan op oudejaarsavond 1960 (geïnspireerd oP de overgewaai de kabinetscrisis over de woning bouw ten beste gaf) best te hebben kunnen waarderen, maar zyn ge zicht verraadt dat het tegendeel waarschyniyk waar is. Dankbaar is hij, dat onder zyn premierschap de welvaart een belangrijke sprong heeft kunnen nemen, zoals hy het uitdrukt. Minder geschikt De destyds met geheel opgehel derde vraag, waarom hy zich niet voor een tweede termyn als premier beschikbaar heeft gesteld, wordt thans duideiyk beantwoord: „Ik was voor myzelf tot de conclusie geko men, dat a nderen meer geschikt wa ren om dat ambt te vervullen". Prof. De Quay herinnert daarby aan zyn formatiepoging na de ver kiezingen van 1963 en tekent aan, dat hy getracht heeft een kabinet Prof. de Quay mag dan morgen van Drees gaan trekken, zelfs voor de verrukkelyke tuin, waarop de met 6maak ingerichte woonvertrekken uitzien, heeft hy nog steeds geen tijd. Misschien als ik 70 ben", zegt hij lachend tijdens het gesprek. „Ik heb nog altijd een druk bezet leven, al is de spanning en de verantwoor- delykheid van het premierschap er af. In volgorde van belangrükheid noemt hij zyn voornaamste func ties: lid van de Eerste Kamer, pre sident -commissaris van de K.L.M., curator van de Eindhovense T.H., voorzitter van de Radboudstichting, voorzitter van de Carnegiestlchting en commissaris van een aantal fa milievennootschappen. Het gesprek gaat op verzoek van de gastheer niet over actuele poli tieke zaken, maar over zyn huidige en vroegere bezigheden. Het heeft plaats in de bibliotheek, waar por tretten en antiek wapentuig herinne ren aan 't militaire geslacht, waaruit de heer De Quay is voortgekomen. Hoewel ook commissaris van De Gruyter, laat hy geen Pieters bier, maar koffie brengen door de Bra bantse huishoudster. Tussen de por tretten op een antiek kastje staan er twee van Koningin Wilhelmina. Het gesprek wordt verscheidene ke ren door de rinkelende telefoon on derbroken. Gevaarlijk Wy praten over zyn leven: zyn studietijd in Utrecht, de stad waar hy (al 26-jarige) ook zyn doctors bul haalde, zyn werk als bedrijfs- psycholoog by de P.T.T., Berenschoot en C. en A. Zyn professoraat in Tilburg, hem al op 32-jarige leef- tyd aangeboden (hy tekent aan, dat het dan ook om een jonge weten schap ging). Daarna de mobilisatie, die hem als reserve-kapitein naar Den Haag bracht. Na de capitulatie op verzoek ran generaal Winkelman adviseur in het ministerie van Sociale Zaken („de generaal wist er rog wat mensen tussen te drukken") en dan de toetreding tot het drie manschap van de Nederlandse Unie, een stap die hem nog altyd kritiek oplevert. Zelf zegt hy daarvan „Ik heb de overtuiging, dat ik in die tyd niet alleen gevaarhjk, maar ook nuttig werk heb gedaan, een van de nut tigste werkzaamheden die ik ooit in hef algemeen belang heb verricht. Daarom deert die kritiek my niet". Na het verbod van de Unie volgt de gyzeling in St. Michielsgestel. Na een klein jaar vrijgelaten duikt Jiij on der om aan het krygsgevangenschap te ontkomen. Als het zuiden bevrijd is, werkt hy mee aan het economisch herstel door op te treden als voor zitter van het college van commissa rissen voor landbouw, handel en nyverheid. Gerbrandy vraag De Quay als mi nister van Oorlog in zyn gerecon strueerd kabinet, dat regeert tot dat het feehele land is bevryd. Dan keert hy terug naar Tilburg om korte tyd later te worden benoemd tot commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant. Dat hy daarmee de hoogste functionaris is geworden in zyn geboortestad, noemt hy achteraf een „aardige by- komstigheid", die hem niet koud heeft gelaten. Hy verlaat het Bra bantse land in 1959 om in Den Haag regeringschef te worden. Ook in die functie tekent hy zich af als de gro te coördinator. De man, die krachten weet samen te bundelen om gemeen- schappeiyk het gestelde doel te be reiken. Het commissariaat in Brabant heeft prof. De Quay duideiyk meer voldoening geschonken dan het lei den van een kabinet, al zegt hy dankbaar te zyn dat laatste een keer te hebben mogen doen. „Als commis- ADVERTENTIE Kersen (gevuld) Koopman raakt woning kwijt in verkeer Een 47-jarige koopman is gisteren op de Zuiderzeeweg in Amsterdam ziji „woning" kwijtgeraakt. Terwyl hy een vrachtwagen bestuurde, waaraan zyn woonwagen wras ge koppeld, brak plotseling de trekstang, die beide wagens verbond. De woonwagen zette de tocht daarop in zyn eentje voort, reed de berm in en ramde achtereenvolgens een lichtmast en 'n verkeersbord „stads lichten". Tenslotte reed het gevaarte op de linkerweghelft tegen een te gemoetkomende personenauto, die over de kop vloog. De inzittenden van de auto bleven ongedeerd. De koopman moest vanuit zyn vrachtauto, waarin ook zyn echtge note en driejarig dochtertje zaten, machteloos toezien hoe de woonwa gen in een aantal brokstukken ver anderde. De rampendienst van So ciale Zaken heeft zich voorlopig over het gezin ontfermd. Prof. dr. M. J. Sirks overleden In Groningen heeft alle stilte de crematie plaats gehad van prof. dr. M. J. Sirks, oud-hoog leraar in de variabiliteit en de erfe- ïykheidsleer aan de Ryksuniversiteit te Groningen. Prof. Sirks is 76 jaar geworden. Hy was een internationaal bekend geleerde en nestor van Ne derlandse genetica. Hy heeft gestu deerd aan de Leidse Universiteit. Teen prof Sirks in 1937 in Gro ningen begon als buitengewoon hoog leraar was dat Nederlands enige leerstoel in de genetica. Dat is tot 1952 zo gebleven. Prof. Sirks was Ridder in de\Orde van de Nederlandse Leeuw en Rid der in de Orde van Oranje Nassau. DONDERDAG VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Pieterskerk: Orgelconcert Adrlaan Blankenstein, 8.15 uur nam. dsgehoorzaalNajaarsshow Lan- J. 2—6 uur nam. Sta< gezaal StationspleinVertrek NCR(els)V naar Taptoe Delft. 7.30 Van der Heijden: Jaarvergadering Leidsche Kunstkring „Voor Allen" 8.15 uur nam. Du Rleuschool: Volle Evang. Zen ding, de heer J. Zijlstra. 10 uur v.m. Hortus: Fuchsia-tentoonstelling. 10-17 uur. Oude Rijn 5: Baptlstengem. Gem. voor oorsrponkelijk christendom, evan gelist N. v. d. Brugge. 7.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, de heer Diender. 10.30 uur v.m. BIOSCOPEN LUXOR: „Reeperbahn bij nacht". 18 jaar. Dageiyks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Moord voor het voetlicht", 14 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uut. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: „Operatie Tanger". 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon, dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. REX: ..King Kong, het achtste we reldwonder". 14 jaar. Dagelijks 2.30 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 7.1'5 en 9.15 uw. LIDO: „The great race", a.l. Dage lijks 2.30 en 8 uur. OAMERA: „Cape Fear", 18 jaar. ASTRA Wasenaar: Donderdag 8 uur. vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Spookrijders". Zondagmiddag ADVERTENTIE Menthol ADVERTENTIE Lemon Drops te formeren met Zylstra als premier. „Die poging mislukte en daarop is Marynen bereid gevonden een nieu we regering te leiden. Het is jam mer dat zyn kabinet al na twee jaar door inneriyke verdeeldheid moest aftreden, want hy was als minister zeer bekwaam". Prof. De Quay ontkent ten stel ligste dat hij, zoals prof. Duynstee ln zyn jongste boek „De kabinets formaties" suggereert, zou zyn te ruggetreden, omdat hy met zyn vrouw een reis naar Noord- en Zuid- Amerika wilde maken, waar drie van zyn negen kinderen domicilie heb ben gekozen. „Dat is beslist niet waar", zegt hy. „Ik heb uit I plichtsbesef tegenover de gemeen- schap wel degeiyk een tweede ter myn overwogen. Ik vond echter, dat anderen daar beter toe in staat wa ren dan ik. Tot de reis naar Ameri ka heb ik pas daarna besloten". Na zyn terugkeer uit Amerika heeft prof. De Quay zich op voor-ou derlijke bodem in Brabant terugge- trokken_ Zijn huidige activiteiten, waarvan de Eerste Kamer en de K.L.M. de meeste tijd vragen, ziet hij als het sluitstuk van zijn loop baan. „De kennis en ervaring, die ik in het bedryfsleven, de wetenschap pelijke en de bestuurlijke sector heb opgedaan, tracht ik thans in myn uiteenlopende functies te benutten", zegt hy aan het slot van het ge- (Van onze Haagse correspondent) Pas nu is bekend geworden hoe de postale recherche enige tyd geleden er binnen anderhalf uur in slaagde om twee Hagenaars te ontmaskeren, die de Post Cheque- en Girodienst hadden opgelicht voor ongeveer 10.000 gulden. De voorbereidende werkzaamheden verrichtte hierbij een 24-jarige tijde lijke hulpkracht in het Haags post kantoor, maar zyn medeplichtige, een 23-jarige impressario vervulde de actiefste rol. Beide mannen zyn voorgeleid en hebben bekend. De valse handtekeningen, die de hulpkracht zette onder vyftig blanco- kaschèques, die hy had gestolen in ADVERTENTIE Cristal Fruits BINNENLAND Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop correspondentie uiteriyk ter post moest zyn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Rio Belgrano" (28/8), Australië: ..Magdala" (28/8), Brazi lië „Gaasterland" (2/9), Canada: „Broriver" (31/8), Chili: „Weserstein" (28/), Ned. Antillen: „Theron" (30/8), Suriname: .Archimedes" (31,8), Verenigde Staten van Ame rika: „Kerkedyk" (31/8), Zuid- Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Serooskerk" (31/8). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Dierentransport aangehouden De Tilburgse politie heeft gisteren een Duitser aangehouden, die een paard, 23 honden en 6 katten ver voerde in zyn volkswagenbusje. De Duitser was met zyn lading op weg naar zyn woonplaats Essen. Hij had de dieren in Venlo, Helmond en Til- buig gekocht. De honden en katten zyn naar diverse Tilburgse asiels overgebracht. Het paard heeft on derdak gekregen in een stal van het gemeenteiyk slachthuis. Uiteraard had de Duitser geen vergunning voor het vervoer van de levende have in de beestachtig kleine ruimte van zyn wagen. Sabena staakt dienst De Sa bena is voornemens per 1 november de dienst Brussel—Eindhoven met hefschroefvliegtuigen op te heffen, omdat deze lyn niet langer rendabel is. Dit is mede het gevolg van het feit dat de wentelwieken aan de kleine kant zyn en er geen grotere te koop zyn om meer passagiers te ver voeren. In 1965 werden al 4.742 reizi gers van Eindhoven naar Brussel vervoerd en 2.862 man maakten de reis in omgekeerde richting. Het jaar daarvoor waren er ongeveer 1700 passagiers minder. Dr. Bergsma naar Cairo In de loop van het najaar is de benoeming te verwachten van dr. Th. Bergsma, thans ambassadeur in Bogota, tot ambassadeur in Cairo. Dr. Bergsma zal in laatst bedoelde hoedanigheid dr. A. H. Philipse opvolgen, die bin nenkort wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd de dienst zal verlaten. Protest tegen kernproeven Het paitybestuur van de PSP heeft in een telegram aan de Franse ambas- MET EEN ENKEL WOORD sadeur in Den Haag zyn afkeuring uitgesproken over de in juli en augustus gehouden kernproeven in Frans Polynesië, alsmede over de nu cleaire test, die president De Gaulle tydens zyn a.s. Afro-Aziatische reis in september zal bywonen. Het par- tyoestuur acht dergelyke proefne mingen niet alleen schadeiyk voor de volksgezondheid in het algemeen, maar ook wetenschappelyk irrele vant en politiek schadelyk. BUITENLAND Nieuw kerkhof President Swart in Zuid-Afrika zal op 10 oktober het. nieuwe concentratiekamp-kerk hof openen. Op dit kerkhof zyn 1700 vrouwen en kinderen, die zyn gestor ven in een Brits concentratiekamp tydens de Boerenoorlog. Het oude Kerkhof moest verdwynen omdat het als gevolg van de grote waterwerken in de Oranjerivier onder water komt te staan. Vandaar de herbegrafenis. Op 8 oktober zullen padvinders in Brthulië aankomen met fakkels, die in de voormalige Britse concentratie kampen in Harrismith, Kroonstad, Winburg, Brandfort, en Springfon tein worden aangestoken. Boven de honderd In het kleine bergdorp Dikaband, Azerbeidsjan, Sowjet-Unie 1600 meter boven de zeespiegel wonen meer dan tien per sonen die ouder zyn dan 100 jaar, aldus Tass. De oudste is Medjid Oroedj Obgly Agajem, die 131 jaar is. Hy heeft 120 jaar van zyn leven doorgebracht met schapenhoeden. Hy loopt 16 uur per dag en zyn dieet bestaat in hoofdzaak uit melk, honing, eieren, meikaas, boekweit en haver, die hy gebruikt in vier kleine maaltyden per dag. Hy eet wenig vlees en drinkt alleen koud bronwa ter Maar aan zyn avondmaal laat hy zich gaan, dan eet hy aardappel soep met veel uien. Oud-Nederlander 100 jaar De heei G. Boonstra, die tegen het ein de van de vorige eeuw uit Nederland naar Zuid-Afrika kwam, heeft op Viyheid zyn honderdste verjaardag gevierd. De heer Boonstra trad in lb93 in dienst van de Zuid-Afrikaan se Spoorweg Maatschappy. Gedu rende het bouwen van de tunnel by Waterval-Boven in Oost-Transvaal was hy chef van weg en werken. Deze tunnel wordt nu niet meer ge- Uitlevering van Bohne Het Ar- gentynse hooggerechtshof heeft gis teravond bepaald, dat Gerhard Boh ne zal worden uitgeleverd aan West- Duitsland waar hy terecht moest staan wegens oorlogsmisdaden. Het hof bekrachtigde een eerder besluit tot uitlevering van een lagere recht bank. West-Duitsland heeft om de uitlevering van Bohne Bohne wordt ervan verdacht in oorlogsjaren 60.000 geesteszieken met gas te hebben vermoord. Blyf fit De Russische fabrieken hebben opdracht gekregen hun ar beiders dageiyks gymnastiekles te geven als onderdeel van een nieuw landelyk „blyf fit"-programma. In een besluit van regering en party wordt gezegd dat de sport in het be lang is van ontwikkeling van de Russen. j Weer mars in Chicago Gouver neur Otto Keryer van de Ameri- I kaanse staat Illinois heeft besloten I de nationale garde in staat van pa- raatheid te brengen in verband met de kans op ongeregeldheden bij een j mars welke stryders voor gelyke bur gerrechten zondag in de blankenwyk Cicero in Chicago zullen houden. Busongeluk in Afghanistan Veertig Pakistanen blyken maandag de dood te hebben gevonden, door dat de autobus waarmee zy terug keerden van een bedevaart naar het mohammedaanse heiligdom van Pir SaKhi Saheb in het noorden van Af ghanistan, in een ravyn reed. De be stuurder zou kans hebben gezien het voertuig bytyds te verlaten. Diefstal van oudheden vyftien opvarenden van het jacht „Girl Pat", dat de Britse vlag voert, zyn in de Golf van Crissaion in Griekenland gearresteerd toen zy bezig waren met het opvissen van amphora's (Griekse vazen). Een tweede jacht, eveneens onder Britse vlag, wist te ontsnappen toen politiemannen uit de haven Itea aanstalten maakten om aan boord te gaan. Op de „Girl Pat" zyn ongeveer 50 voorwerpen aangetroffen die van grote archeolo gische waarde worden geacht. cotica kunnen ln Egypte voortaan veroordeeld worden tot de doodstraf. Een desbetreffend presidentieel be sluit stelt voorts doodstraffen of le venslange dwangarbeid in het voor uitzicht voor degenen die verdovende middelen bezitten, kopen of verko- C'ommunistische infiltratie De Spaanse politie heeft meegedeeld een communistische organisatie te heb ben ontdekt die pogingen zou doen te infiltreren in de vakbonden in de ncordeiykste provincies voor de be stuursverkiezingen in de bonden vol gende week. vyf personen zyn ge arresteerd. onder wie José Luis Lopez die de leiding van de organisatie zou heoben. Hy zou in juli uit Parijs naar Spanje zyn gekomen met het doel communistische activiteiten te organiseren. Israël spreekt dreigende taal De Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken. Abba Elban, heeft gisteren het hoofd van de V.N.-be- standscommissie, generaal Odd Bull, gewaarschuwd dat er een gevaariyke situatie is ontstaan door de weigering van Syrië het kortgeleden by de Syrische oever van het Meer van Galilea gestrande Israëlische pa trouillevaartuig vlot te laten slepen. Eban verzocht de generaal Syrië erop te wyzen dat het zich aan de wapen- .stilstandsakkoorden dient te houden. Doet het dat niet, dan zou Israël daaruit de consequenties trekken. Elke verdere belemmering van het schip zqu worden opgevat als aan tasting van de zich tot over het gehele meer uitstrekkende Israëlische soevereiniteit. Een der eenheden van het Palestynse bevrijdingsleger die in de Chinese volksrepubliek voor de be- vrijdingsoorlog worden opgeleid, be vindt zich, na voltooiing van haar opleiding, sedert vyf dagen ergens 1 op Arabisch grondgebied. Dit heeft de voorzitter van de Organisatie voor de bevryding van Palestina, Sjoe- keiri, gisteravond in Cairo verklaard. Bepaalde landen, zo vervolgde hy, I leveren gratis wapens voor het be- I vrydingsleger. Tot deze landen be hoort China. het postkantoor, waar hy werkte, nadat hy daarop bedragen van maximaal vyfhonderd gulden had Ingevuld, werden hem fataal. Hy machtigde de impressario de kas- chèques, die op het postkantoor ge reed lagen voor bezorging by reke ninghouders in Voorburg en Den Haag, te innen. Deze jongeman legi timeerde zich aan 22 van de 32 te voren genoteerde postkantoren met het voor deze gelegenheid van valse naam en zyn eigen foto voorziene rybewys van de tydeiyke PTT-em- ployé. Op één dag wist hy voor tien duizend gulden aan chèques te ver zilveren. Enkele dagen later kwamen de eerste klachten van rekeninghouders, die meldden afschry vingen van te goeden te hebben ontvangen, doch in het geheel geen kaschèques hadden gebruikt. Hierop werden alle handtekenin gen van het postkantoorpersoneel nauwkeurig vergeleken met de valse op de kaschèques en binnen ander half uur kon een rechercheur, die handschriftkunde als hobby beoefent, de dader aanwyzen. Het Gerechtelyk Laboratorium bevestigde zijn ver moeden en de tydelijke kracht kon worden aangehouden. Beide jongelui bekenden direct, doch van de buit bleek nog slechts elk 3000 gulden over te hebben. De ongebruikte kas chèques hadden de mannen vernie tigd. omdat zy het te gevaariyk von den na één dag door te gaan met het verzilveren. De PTT heeft zich voor deze zaak aansprakeiyk gesteld en de ten on rechte afgeschreven bedragen op de saldi der gedupeerde rekeninghouders teruggeboekt. Herdenkingsdienst voor vermoorde rechercheurs De drie Engelse rechercheurs die op 12 augustus by de uitoefening van functie in het Londense district Sheperd's Bush werden vermoord, krygen een herdenkingsdienst in de Westminster Abbey op zes septem ber Deze eer is voorbehouden aan leden van de koninklyke familie en dc hoogst geplaatsten van het land. De dienst zal worden bygewoond door de minister van Binnenlandse Zaken, Jenkins, terwyi men hoopt dat ook Koningin Elizabeth en pre mier Wilson zullen komen. Scotland Yard gaat op het ogen blik na of Harry Roberts, de enige die nog gezocht wordt voor de moord op drie rechercheurs, ver slaafd is aan verdovende middelen er byna door zyn voorraadje narco tica heen is. Deze tip is afkomstig van een man, die zegt een goede vriend te zyn van Roberts, naar wie duizenden politiemannen al 12 dagen zoeken Volgens de zegsman zou de 30- jarige Roberts maar een beperkte voorraad verdovende middelen heb ben en probeert hy wellicht in con tact te komen met zyn gewone „le veranciers". 2.30 uur „Zogto kruist t Zondag 7 en 9.15 uur „Cin sex". 14 Jaar. IfcMOONSTfcLUhi Galerie Walenkamp (Niet Exposities Werkd 11 uui uur nam Zondag en ten (T/m 7 september) Lakenhal: Tentoonstelt - Metsu Werkdagen 10 uui 5 uur nam bovendien do--», 10 uur nam.; zondag 1 - «tot 5 september) ;e De Lakenhal: Dag. 10-Jve 1-6 uur Legermuseum (Pesthui^ uitzondering van zaterdado (zondag 1-5 uur) Molenmuseum: Moien '3 s maandags gesloten, dlai3i dag donderdag, vrijdag Vl, vaD 10 tot 6 uur: zondag r ttyksmuseum voor vJir Steenstraut 1Dag 10-1. aagp 13-17 uur le: Rijksmuseum voor V(0' Tentoonstelling jDe men>jK leven eD bedrijf van ie p: mens Id het verre en nab'n' Werkd 10-17 uur: zondiai (tot 1 oktober). Rtlksmuseum van Oudfo Ulks 10-6 uur: eocd 1-5 iw, Rl]ksm\ueum voor de fl der natuurwetenschappen^* 'iu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal l laan 7)Tentoonstelling i en Ruth Fausch Werkd 10 5 uur nam.; bovendien dl 810 uur Zondag geslote augustus) Avond- en nachtdienst dei Geopend voor spoedeisend Centraal Apotheek, Breestr' 20552. Apotheek R. van Breer burg te Leiderdorp ls de t geopend. op rinkterstelefni in (van donderdag 25 aufefr woensdag 31 auguên DONDERDAG 25 AUC.Ï9' Kon. Schouwburg, 20.15 sche Comedie. Ik zoek MCei Dlligentla. 20.15 uur. Fio; Hoe meer zielen, cabaret. Kurzaal, 20.15 uur. Rad#e nlsch Orkest. Je VRIJDAG 26 Al'Gl® Kon. Schouwburg, 20.15°* sche Comedie Ik zoek Ml' 1 Dlligentla, 20.15 uur, Fi r Hoe meer zielen, cabaret. ZATERDAG 27 AUGfo Kon. Schouwburg. 20.15b sche Comedie, Je kunt nocli Dillgenitla, 20.15 uur, Ni" die, Mama. kijk zonder ha» ZONDAG 28 AUGTJfJ Kon. Schouwburg, 20.15.L, 6che Comedie, Je kunt nooF1 Dlligentla, 20.15 uur, Nl«fe< die, Mama. kijk zonder ha; I MAANDAG 29 AUGl V' Kon. Schouwburg, 20.16 sche Oomedie. Je kunt noogrt Dlligentla, 20.15 uur, Nl&wi die Mama. kijk zonder h«, DINSDAG 30 AUGrL Kon. Schouwburg. 20.16 sche Comedie, Je kunt nocC Kurzaal. 20 15 uur. Les 0 cain République DahomeyBt WOENSDAG 31 AlGrt Kon. Schouwbrug, 20.15 sche Comedie, Je kunt nooW' Dlligentla, 20.15 uur, Nlafo' die. Mama. kijk zonder ha,_s HAAGSE BlOSCOr j Apollo, Africa Addlo, 18 Asta, Battle of the bulge,® Bijou. Zo heerlijk hustlg, l31 Camera. Nooit op zondag, )r Caipitol, Blonde handel vooffl 18 j. gl Cineac, Kreta, a.l, City, De lokvogels, 14 J. Corco, Chinese avonturen. U. Du Midi, Gejaagd door de Euro Cinema. Soudn of me Flora. The terror, 18 J. Hollywood, Het mysterie v. ferm oord. 18 j. Ij Kriterlon, Mv sister, my ]o|J Metropole. De spion met 1 broekje, a.l. Ode on, How the west wa« Olympia. Vreemde bedgeztT Passage. Nevada Smith, 18y Rex, Call-girls van Kopenll Roxy. De coyotte en het Studio de Luxe. Le gendal Tropez. 14 J. Thalia.' Lemmy Caution inof- De Uitkijk., Tokio Olympia: West-End. Beau Geste, 18. ADVERTENTlP Sinaasappi WEERRAPPORP' (Van hedenmorgen 1| Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eeide De Bilt Twenthe Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bi deaux Grenoble Niet Berlijn Frankfurt M'ipchen ZtlrlcL Genêve Wenen Innsbruck Beigrado Athene Barcelona Ma„rld Mullorca LLsabon llcht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt regenbul hal. bew. licht bew onbewolkt licht bew. geh bew. geh bew onbewolkt liali bew. onbewolkt onbewolkt zwaar tew

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2