Ontslag Trettner Renpaard op hol in binnenstad Javaanse predikanten op bezoek in Baarn Minimumsnelheden MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 24 Vervolg van pag. 1 De uH de hoogste leiding van de Bun eswehr gewerkte graaf Baudis- sin, die één van de vaders ran het nieuwe concept van het Duitse le ger was, (dat ervan uitgaat dat een soldaat „een burger in uniform" is) sprak zijn afkeuring over Trettners streven uit. In een interview in de Frankfurter AHgemeine Zeitung van 8 augustus verklaarde h(j, dat mi nister en staatssecretaris op het ministerie van Defensie als burgers een politieke eenheid behoren te Op deze manier wordt het leger bestuurd volgens volkswil, omdat uit de partyen die tot de regeringstaak gekozen zyn, deze functionarissen worden aangewezen. Een militair op één van beide posten zou het risico met zich meebrengen dat de mili taire top niet langer boven de par tijen zou staan. Graaf Baudissin be treurde dat door de strijd om de mi litaire staatssecretaris zowel de her innering aan Weimar als aan de spanningen tussen de soldaten en ambtenaren was opgeroepen. Trettner was de derde inspecteur- generaal van de Bundeswehr. Zijn benoeming in 1964 lokte luide pro testen uit wegens het verleden van dc Wehrmachtgeneraal. Hij diende bij het legioen Condor, nam deel aan ae bombardementen op Rotterdam en de vernielingen ran de terugtrek kende Duitse troepen in Florence. Binnen de Bundeswehr werd Trett ner als „een zwak karakter" be schouwd. Kennelijk had hij het voorbeeld van Panitzki nodig, om te kunnen besluiten zelf ook de dienst te verlaten. Het besluit van Trettner is echter nog van grotere betekenis dan dat van Panitzki. De sociaal- democra tische oppositie, die de laatste we ken niet ophoudt het vertrek van minister Von Hassel te vragen, heeft dan ook gisteravond al geëist dat de minister na de tweede ernstige pres- tigeklap de consequentie zal moeten trekken. Uit het aftreden, zowel van Pa nitzki als dat van Trettner, valt ech ter de ontevredenheid op te merken van de officieren van de oude stem pel. die maar niet kunnen wennen aan het idee dat de Westduitse grondwet het opperste gezag over het leger in handen van een burger heeft gelegd. Wanneer Von Hassel, die zich met al zijn zwakheden te gen deze militaire fronten verzet, verplicht is te gaan, mag men ho pen dat, zijn opvolger duidelijk de houwdegens uit de Wehmachtperio- de zal bijbrengen, dat ze op een te rugkeer naar vroegere verhoudingen niet hoeven te rekenen. Insiders rekenen binnen afzienba re tijd op nog meer ontslagaanvra gen van Duitse generaals. Ook gene raal Pope, commandant van het der de militaire district (Dusseldorf), heeft zijn ontslag gevraagd. De geschorste bevelhebber van de Westduitse luchtmacht Panitz ki heeft vandaag verklaard dat hij wil verschijnen voor de defensie commissie van de Bondsdag, die een speciale vergadering belegd heeft om een onderzoek in te stellen naar zjjn uitlatingen. Chauffeur reed café binnen Een chauffeur van een oplegger geladen met stro, is gistermiddag in Rosmalen een café binnengereden en dicht bij de tapkast tot stilstand ge komen. De man reed met een lading van twintig ton stro van een fabriek in Rijssen op de rijksweg Nijmegen- Dtn Bosch, toen uit de tegenover gestelde richting een melkwagen, ge volg door een autobus aankwam. De chauffeur van de autobus wilde de melkwagen passeren, maar ging snel weer achter de melkauto rijden, toen hij de oplegger met stro zag naderen. De chauffeur van de op legger week uit, raakte daarbij de macht over het stuur kwijt, ramde een naast de weg gelegen woonhuis en reed vervolgens het café-restau rant van mevrouw SmitsVan den Elzen binnen. De chauffeur liep slechts lichte verwondingen op. De schade aan de café-inventaris en het geDOUW was groot. Het verkeer op de weg Nijmegen-Den Bosch onder vond door het ongeluk enkele uren lang vertraging. TERREUR IN CHINA NEEMT NOG TOE Volgens het Japanse dagblad San- kei Sjimboen hebben jonge „rode gardisten" een ultimatum gesteld aan de niet-communistische partijen van communistisch-China om binnen 72 uur in liquidatie te treden. Be halve de communistische partij zijn er nog acht kleine politieke partijen in China. Het ultimatum is te mid dernacht ingegaan. De „Rode Garde" eist, dat de kleine partijen hun ont binding via de pers openbaar ma ken. Voorts zijn in Peking alle chris telijke kerken gesloten. Onder de zes miljoen inwoners van de Chinese hoofdstad bevinden zich naar schat ting 20.000 christenen. Ook trokken betogers naar de Russische ambassade, waar zjj por tretten toonden van Marx, Engels, Lenin en Stalin, met in het midden een portret van Mao Tse-toeng van groter formaat. Toon Hermans koopt huis in Houthem (L) (Van onze Roermondse correspondent) Toon Hermans thans nog in Zwitserland vakantie houdend en v eikend aan zjjn nieuwe Amerikaan se show heeft eindelijk een huis naar zijn zin gevonden in Limburg. Van de gepensioneerde directie-se cretaris jhr. mr. H. van Meeuwen in Valkenburg kocht hij het riante landhuis aan het Vroenhof in Houthem bij Valkenburg. Het huis. 233 jaar oud, met park en wat wei land, ging voor bijna 4 ton over in de kunstenaarshanden. Het was allang bekend, dat Toon Hermans en zijn gezin graag een eigen huis in Limburg hadden. De belangstelling van Toon Hermans ging daarbij niet zozeer uit naar zijn geboorteplaats Sittard, dan wel naar Maastricht. Daar sjouwde de one- man-show artiest de afgelopen maanden veel langs rustige, antieke behuizingen. Hij heeft uiteindelijk toch van zijn Maastrichtse plannen moeten afzien en zal nu bij tijd en wijle in het Valkenburgse kunnen neerstrijken. De woning aan de Zaï.dvoortse Boulevard blijft de fa milie ook nog bewonen. In september aanstaande treedt Toon Hermans in enkele Zuidlimburgse schouwburgen op. Tussen de bedrijven door zal hij zijn plannen met het Valkenburgse buitenhuis verbouwingen en in richting dan kunnen afronden. Besprekingen met Geref. Zending Tot eind september verblijven In het Zendingscentrum van de Gere formeerde Kerken, een instelling ge vestigd in een grote Baarnse villa, 3 vertegenwoordigers van de Christe lijke Kerk op MiddenJava. Zater dagmiddag kwamen ds. Tan Ik Hay, vergezeld van zijn echtgenote, ds. Soesilo en drs. Soetjipto op Schiphol aan. In Baarn en ook ln andere plaat sen in Nederland, zullen zij deel nemen aan alle vergaderingen, in commissie of in plenaire zitting, die worden belegd door de Gereformeer de Zending in Nederland. Het is voor de tweede keer, dat er Zendingscursus voor studenten De zendingshogeschool van de Ned. Herv. Kerk in Oegstgeest en het zen dingsseminarie der Geref. Kerken in P.aarn besloten deze winter gezamen lijk twee cursussen te organiseren resp. voor ouderejaars theologische studenten en voor studenten van an dere faculteiten. Afwisselend zullen de deelnemers om de veertien dagen van vrijdag tot zaterdag ln Oegstgeest of Baarn ontvangen worden. Zij zullen dan ge confronteerd worden met de vragen, waarvoor de zending zich in deze tijd in de ontwikkelingslanden ge steld ziet. Docenten aan deze cursus zijn o.a. prof. dr. J. van den Berg, dr. C. L. van Doorn, prof. dr. W. F. Goiter - man, prof. dr. E. Jansen Schoonho ven. dr. H. M. de Lange, prof. dr. D. C. Mulder e.a. De kosten van cursus en verblijf worden door de zendingsinstanties gedragen, terwijl eveneens de reis kosten kunnen worden vergoed. Gisteravond heeft zich men mag wel zeggen een voor 1966 unieke gebeurtenis in de Amster damse binnenstad afgespeeld. Er sloeg namelijk een paard op hol. De Jordaanse paardenliefhebber, de heer K. Bakker, die gewend is af en toe met een renpaard voor een sulky gespannen door de stad te rijden, deed dit gisteravond ook. Waar schijnlijk schrok het paard bij het Frederik Hendrikplantsoen van de bel van een tram. In iedergeral het sloeg op hol. Het werd een dolle rit door de Marnixstraat en de Rozen gracht. waar paard en sulky tegen een auto botsten, die zwaar bescha digd werd. Het paard verloor het karretje en daarmee ook de heer Bakker en rende in wilde galop ver der via de Lijnbaansgracht, de Elandstraat, de Paleisstraat en de Nieuwe Zijdsvoorburgwal allemaal straten met een druk verkeer naar het Hekelveld. Daar liep het nerveu ze beest opnieuw tegen een auto en kon het door de eigenaar, die het kennelijk met een snel voertuig had gevolgd tot staan worden gebracht. Het dier had enkele lelijke verwon dingen opgelopen en de aangerichte schade was aanzienlijk. Er zijn geen levens mee gemoeid. De vraag is of men dit nu ook onder de rubriek „happening" mag stellen. Het leek er wel op. Op de foto ziet men de verzorging van het paard, nadat het tot stil stand was gebracht. Weer Griekse dienstweigeraar veroordeeld In Griekenland is weer een jeho- vah's getuige, Arghyris Papa- gheorghioe, wegens dienstweigering veroordeeld. Hij kreeg van een krijgsraad zes jaar gevangenisstraf. Hetzelfde tribunaal heeft onlangs een geestverwant, Christos Kazanis, tot de doodstraf veroordeeld. Dit vonnis heeft tot protestdemonstraties in talrijke landen geleid. De Griekse minister van Justitie heeft daarop laten weten, dat het doodvonnis niet zal worden gehandhaafd als Kaza nis eind deze maand voor het hof van appel verschijnt. BINNENLAND Blaupunkt-tv goedkoper Na Philips en Erres heeft nu ook de importeur van Blaupunkt radio- en televisie-apparaten. Electrotechniek NV in Amsterdam, een verla ging aangekondigd van sommige ty pen tv-toestellen in Nederland. De prijsverlaging heeft betrekking op acht van de uit veertien typen be staande serie toestellen. De verlaging van de door de importeur opgegeven „bruto richtprijzen" varieert van en kele tientjes tot meer dan honderd gulden per toestel. Maximaal be draagt de prijsverlaging zeventien procent. Vervolg van pag. 1 Op dit moment staat theoretisch al vast, dat het effect van een ver plichte minimumsnelheid tezamen met een verplichte maximumsnel heid het meeste effect sorteert, zo- wpj wat betreft de doorstroming als de veiligheid. Het aantal Inhaalma noeuvres zal er sterk door worden beperkt. Ir. E. Asmussen, directeur van de SWOV, stelt dat een mini mumsnelheid (20 kilometer beneden de gemiddeld aangehouden snelheid) 20 procent minder inhaalmanoeu vres oplevert. Een maximumsnel heid (20 kilometer boven de gemid delde snelheid) geeft een besparing van 6 procent op de inhaalmanoeu vres. Realistisch jaar. Bovendien zullen luchtopnamen anuit een hefschroefvliegtuig wor den gemaakt om een inzicht te krij gen in het verkeersverloop tussen twee meetpunten. Zandweg De heer Asmussen, die eens heeft ;zegd dat uit veiligheidsoverwegin gen de zandweg de meest verkieslij ke is, zegt in het onderzoek eveneens de economie van de weg te willen betrekken. Een juiste verhouding zal moeten worden getroffen tussen een zo vlot mogelijk verkeer en de grootst igelijke veiligheid. Hij gelooft niet dat ongevallen ontstaan door snel heden, zij zijn alleen ernstiger bij hoge snelheden. Staatssecretaris S. A. Posthu mus meent, dat de eventueel in te stellen snelheidslimieten een realis tische waarde moeten hebben. De tot nu toe ingestelde maximumsnel- heoen ziet hij als noodmaatregelen, slechts daar geldend voor die weg gedeelten waar door tekortkoming van de wegen veel ongelukken ge beuren of stagnaties optreden. Het onderzoek van de SWOV berust, zo stelde hü, op twee criteria: de vei ligheid van het verkeer en de vlot heid ervan. In het onderzoek worden zowel autosnelwegen als tweestrookswegen betrokken, representatief voor het Nederlandse weggennet. Metin gen van snelheden en volgafstanden van auto's, voordat de snelheidsli mieten zullen worden ingesteld, zijn nu voltooid. De resultaten ervan, te zamen met ongevallenstatistieken zullen worden vergeleken met de me tingen in de proefperiode van twee Maximum Behalve de „richtsnelheden" zul len maximumsnelheden worden in gesteld op de volgende wegen: rijks weg 4 tussen Hoofddorp en Burger- veen 110 km/u, rijksweg 12 tussen Den Haag en Gouda 100 km/u en tussen Maarsbergen en Oosterbeek 110 km/u, rijksweg 38 tussen Lemmer en Emmeloord 100 km/u en op rijks weg 47 tussen Vorden en Winters wijk 80 km/u. Nog niet bepaald zijn de maxima, die worden ingesteld op de rijksweg 4a tussen Burgerveen en Voorburg, de rijksweg 9 tussen Beverwijk en Alkmaar, de Afsluitdijk, de rijksweg 24 tussen De Plomp en de aanslui ting op rijksweg 12, rijksweg 32 tus sen Meppel en Heerenveen. rijksweg 35 tussen Zwolle en Almelo, rijks weg 43 tussen Bolsward en Heeren- veen, en ten slotte op rijksweg 54 tussen Nijmegen en Venlo. De belastinginning Het Twee de-Kamerlid Portheine (WD) heeft de minister en de staatssecretaris van Financiën in schriftelijke vra gen verzocht de dit jaar geïntrodu ceerde bijzonder snelle wijze van in komstenbelastinginning te versoepe len. Hy vraagt zich af of over deze belangrijke en diepingrijpende wijzi ging van inning van de zijde van het departement geen betere en tijdig van te voren voorlichting had kunnen worden gegeven. Verder vraagt hy de bewindsheden aan te geven, welke bedragen versneld ge- ind zullen worden. Prijsbinding kachels Blijkens publikaties in de Staatscourant van 23 augustus 1966 heeft de staatsse cretaris van Economische Zaken be slissingen genomen inzake enkele verzoeken om ontheffing van het verbod van collectieve verticale prijsbinding. Het verzoek inzake de haarden- en kachelhandel werd, be halve voor een enkel punt, ingewil ligd, echter voor een beperkte tijds duur, t.w. tot en met 31 december 69. Rangeerder gedood Bij het terugzetten ran een goederentrein is gistermiddag de 61-jarige ploegbaas van de Nederlandse Spoorwegen T. van Steenie uit Amersfoort door de trein aangereden en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde op het spoor wegcomplex in Amersfoort. Geen eerstedagstempel De KLM heeft bekendgemaakt, dat de voorge nomen uitgifte van enveloppen met een eerstedagstempel ter gelegenheid van de opening van het binnenland se luchtnet op maandag 29 augustus aanstaande geen doorgang kan vin den, omdat de PTT niet van plan is post met bestemming in het binnen land per vliegtuig te doen vervoeren. Ambassadeur Maleisië Maleisië heeft Dato Philip Kuok Hoek Khee benoemd tot ambassadeur in Den Haag. De nieuwe vertegenwoordi ger is 46 jaar. Hij is een vooraan staand Chinees zakenman, die direc teur is geweest van verscheidene on dernemingen. In de tweede week van september gaat hy naar Den Haag. Ontslag KVP-wethouder Het Ryswijkse KVP-raadslid dr. J. G. M. Delfgaauw, heeft als zodanig ont slag genomen. Dr. Delfgaauw. die thans nog wethouder van Sociale Zaken is, werd bij de laatste ge meenteraadsverkiezingen met voor keurstemmen gekozen, nadat hij eerst op de kandidatenlijst op een niet verkiesbare plaats was gezet. Dr. Delfgaauw motiveert zijn ont slagaanvrage met te stellen dat po sitieve, creatieve politiek voor hem onmogelijk is, als gevolg van de hou ding die de nieuwe KVP-fractie tegenover hem heeft aangenomen. BUITENLAND Aardverschuiving in Bad Gastein De Oostenrijkse overstromingen hebben de badplaats Bad Gas tein getroffen toen een aardver schuiving terecht kwam in de hoofd straat. Een enorme hoeveelheid grond dreigt naar de binnenstad te schuiven. Alle beschikbare brand weerlieden en vrijwilligers nemen be schermende maatregelen. Vluchteling doodgeschoten Oostduitse grenswachten hebben een medesoldaat neergeschoten en ge dood toen hy naar het Westen pro beerde te ontsnappen, aldus de Wes terse grensautoriteiten. Adoela naar Washington De Kongolese president Moboetoe heeft bevestigd dat de vroegere eerste mi nister van Kongo, Cyrille Adoela, ambassadeur in Washington zal worden. Adoela zal als ambassadeur in België (tevens voor Nederland) worden opgevolgd door de minister voor de midden-groepen Bern ar din Moengoel-Diaka. Blanken vertrekken De Zuid- efrikaanse minister van Bantoe-ad ministratie en -ontwikkeling, M. C. Botha, heeft in het parlement mee gedeeld, dat zijn regering in de laat ste twee jaar reeds 15.000.000 gulden uitgegeven heeft voor het onteigenen van blanke eigendommen in de Transkei. De Transkei is het eerste Zuidafrikaanse Bantoe-gebied dat zelfregering gekregen heeft en waar blanken geen eigendommen meer zullen mogen hebben. Vroeger met pensioen De Duit se mijnwerkers en mynbeambten gaan in het vervolg reeds op 55-ja rige leeftijd met pensioen (inplaats van 60). Hiertoe werd de wet op de Westduitse zieken- en pensioenkos ten van het mijnbedrijf gewijzigd. Van deze wijziging gaan meer dan 10.000 mijnwerkers profiteren, zonder dat hierdoor het ouderdomspensioen wordt verlaagd. Geen aanslag De ontploffing, die maandagavond te Plainview in Texas een negerkerk verwoestte, is vermoedelijk veroorzaakt door een lek in een gasbuis. Een elektrisch or- geld heeft mogelijk het ontsnapte gas doen exploderen, aldus een hoge politie-ambtenaar. Een voorgangster vond de dood en 50 kerkgangers wer den gewond, van wie velen ernstig. Goede betrekkingen „Om te kunnen voortbestaan heeft Basoeto- land gezonde betrekkingen met Zuid-Afrika nodig", aldus de Ba- soetolandse adjunct-minister van Binnenlandse Zaken, J. T. Makotso, in Dar es Salaam. Hy is daarheen gereisd om de regering van Tanza- nië over de Baoetolandse politiek tegenover Zuid-Afrika in te lichten. Makotso en zyn collega, de minister van Economische ontwikkeling, Ma- lopo, bezoeken een aantal Afrikaanse staten om beweringen van opposi tieleiders, dat Basoetoland een satel liet van Zuid-Afrika zal worden, te ontzenuwen. Vluchtelingen uit Cuba Tien tegenstanders van premier Castro zjjn er in geslaagd na een zwem tocht van meer dan twaalf uur uit te wijken naar de Amerikaanse basis Guantanamo, aan de zuidoostkant van Cuba. Per vliegtuig werden zij overgebracht naar Miami in Florida, waar zy politiek asiel hebben ge- j vraagd. Vliegend g©zin omgekomen Een theemotorig particulier vliegtuig is gistermiddag nabij Ronkonkoma op Long Island neergestort, waardoor de piloot, de 32-jarige Robert Shaw die kapitein was bij de Amerikaanse luchtmacht, zyn vrouw en hun vier kinderen om het leven kwamen. Weer rassenrel in Chicago In Chicago zijn gisteravond zestien blanken aangehouden in verband met hun verzet tegen een demonstra tie voor rassengelijkheid op het ge bied van de huisvesting. Ongeveer 200 demonstranten negers en blanken tegen de dis criminatie bij de huisvesting hielden een mars door de „blanke" wijk South Deering. Ruim 400 politieman nen beschermden hen daarbij tegen 1500 blanken, die met hakenkruisen zwaaiden en allerlei beledigende leu zen riepen. Ds. Martin Luther King, de voor vechter voor rassengelijkheid, is van plan zondag een betoging te houden in het district Cicero, eens het bol werk van Al Capone en andere ben deleiders in Chicago, en nu een van de meest anti-negergezinde wijken van de stad. Tientallen jonge negers hebben gisteravond stenen en flessen gegooid naar passerende auto's en de brand weer in een wijk in het noordoosten van Washington. Het was het tweede incident van dit soort in Washing ton in zeven dagen. Volwassen negerleiders, die opge roepen waren door de politie, slaag den er in de jongeren te verspreiden. Indonesische predikanten naar Ne derland komen in het kader van de jaarlijkse uitwisseling, na het herstel van de betrekkingen tussen ons land en Indonesië. Vorig jaar was een Ne derlandse groep naar Java gevlogen en heeft daar vele besprekingen bij gewoond over het te voeren beleid. De drie predikanten zijn leden van de JavaansChristelijke Kerken en de Indonesische Christelijke Kerken, beide voortgekomen uit het zendings werk van de Geref. Kerken. Deze zijn nu zelfstandig werkzaam. Ds. Tan Ik Hay, vertegenwoordiger van de Indonesische Christelijke Kerk, vroeger de Chinees-Christe- lyke Kerk, was reeds in 1949 in ons land en maakte toen een zendings- synode mee. Vermoedelijk zal zijn verblijf worden verlengd indien zijn vrouw in Nederland een operatie zal ondergaan. Drs. Soetjipto is de onderwijsdes kundige van de Christelijke Kerken op Mid'denJava. Hij is docent aan de Christelijke Universiteit van Sa- latiga. Hij zal na afloop van de ver- gaderingenmaand nog enige tyd in ons land verblijven om zich op on derwijsvraagstukken te oriënteren. Ds. Soesilo is zendingssecretaris op MiddenJava van de Javaans-Chris telijke Kerken. De Christelijke Kerken in Indonesië hebben na de gebeurtenissen van 30 september 1965 met een onverwachte sterke toeloop te maken. Sinds die datum zijn er alleen al op Midden- Java 23 lagere christelijke scholen bijgekomen. Het totaal aantal chris telijke scholen bedraagt daar 318. In deze landstreek zat een christe lijke gemeente van 2.000 zielen met de overstelpende vraag van 5.000 vol wassenen om onderwezen te worden in de catechesatie. Niet alleen op Ja va, maar ook op Soemba, is de be langstelling voor de christelijke kerk aan het herstellen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Zaamslag C. J. Janssen te Oosterhout (NB); te Surhulster- veen (2 vac.) (toez.) K. J. Inberg, kand. te Kornjum (Fr.) en A. RI. v. Zweeden, kand. te Goes. Bedankt voor Oldenmarkt-Paasloo (toez.) M. Jorritsma te Balk (Fr.). GEREF. KERKEN Beroepen te Amsterdam (als gevan- genlspred.) A. A. Klapwijk te Heerde. GEREF. KERKEN VRIJGEM. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leerdam G. Mouw te Middelharnls. OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor Leersum B. Toes te Bossche pa11 in debat parochia (Van onze Bossche Pastoor P. Lücker va St.-Pieter heeft een aan de monologen, in rooms-katholieke I pit gen te zijn. J lydens een uitleg schoppelijke brief, waar: landse episcopaat uitspreekt over de man»*/ paaide geloofswaar^ schijnbaar worden ®d plaatste de pastoor een aai het midden van de keri hc gelovigen gelegenheid debat te treden. Van deze kans werd-1®* bescheiden schaal en i«ac voetend, gebruik gerjjs gei Russische ba^tr werden xeroo: In Rusland zjjn zes gens a-sociale activiteit genisstraffen veroordeelt T het blad „Oesjitelskaja nieuwsblad voor onden hadden geholpen bij d< van een massale door Hel blad schrijft niet 1 straffen zijn en uannctger Is gevoerd. De baptlsto tj] Rostov terecht gestaan, ter Zjj werden er ook vat®4, de „geest van kinderetr* vergiftigd door middel"' gedrukte boeken, waarlcl 1 weid gesteld dat er op®! geluk bestaat". j* Op 2 mei hadden z: stemming van de politie1?1 stratie gehouden en aan de doop van 40 in de Don, aldus het 1° ra 21 Lutherse ker| 1 gehele wereld 74.5 miljoen" Lutherse kerken in ®e hebben 74.5 miljoen leddt twee procent meer danOi is gisteren bekend genu®®: Lutherse Wereldfederatie ze leden bevinden zich maten van Lutherse krhii landen, en 17,4 miljoen tot de Verenigde Evan; ken ln Duitsland behon"" Indonesië telt als zevdtf( wereld meer dan een mill te luthersen. In dat land tal luthersen nu 1.285.^1" procent meer dan in lil Europa telt 82 procJ- 'uthersen ter wereld daalde daar van 60.414^ tot 60.228.008. In de Vei« ten en Canada steeg 1 luthersen in de afgelop? van 8.499.000 tot 9.118.fó 1 WOENSDAG Pieterskerk: Avondgebed, 7.30 uur DONDERDAG W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. StadsgehoorzaalNajaarsshow Lan- gezaal, 25 uur en 710.30 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. PieterskerkOrgelconcert Adrlaan Blankenstein, 8.15 uur nam. Stationsplein: Vertrek NCR(els)V naar Taptoe Delft. 7.30 uur nam. Van der Heijden: Jaarvergadering Leldsohe Kunstkring „Voor Allen", 8.15 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Spion aan de muur", 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4,45, 7 en 9.15 uur. Re\: „Hercules ln de macht van het kwade". 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur; dagelijks 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Camera: „Lost lady", 18 Jaar. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4,45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Liefde ,65", 18 Jaar. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. 's Morgens 10.30 uur (behalve zondag) „SJors en SJimmie en de Gorilla", a.l. Lldo: „The great race" a.l. Dageiyks 2.30 en 8 uur. Trianon: ..Some like it hot!", 14 Jr. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. WASSENAAR Astra: dond. 8 uur. vrijdag 8 uur. zaterdag 7 en 9.16 uur. zondag 7 en 9.15 uur. „De gele Rolls TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11) F.xposltles Werkd 11 uur voorm —6 uur nam Zondag en maandag geslo ten (T/m 7 september) LakenhalTentoonstelling Gabrlël Meteu Werkdagen 10 uur voorm 5 uur nam bovendien donderdag 8 10 uur nam zondag 1 5 uur nam .tot 6 september) Legermuseum Pestbulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-5 uur) dag donderdag vrijdag en zaterdag van 10 tot 6 uur zondag van 1 6 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1) DaR 10-17 u: 'szon- lagp 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling ,De men< van toen' leven en btdryt van Je prehistorische mens ln het verre en nabije Oosten" Werkd 10-17 uur: zond 13-17 uur (tot l oktober) Rllksmuseum van Oudheden Dage- llks 10-5 uur: zond 1-6 uur Rllksmuseum voo der natuurwetenschappen! nu zond 1-4 uur en Ruth Fausch Werkd :B 5 uur nam.; bovendien ch 810 uur Zondag geslo%] augustus) r Avond- en nachtdienst dfei Geopend voor spoedelseiie Centraal Apotheek. Breeiii 20552. Apotheek R. van Br« burg te Leiderdorp is de geopend. op doktervtelpfoon 22222 HAAG, AGENt WOENSDAG 24 AUG. Kon. Schouwburg, 20.151 sche Comedie, Ik zoek Ml Nieuwe Kerk. Spul, 201' rard Akkerhuls. orgel. DAGELIJKS J Dillgentla, 20.15 uur (bd" ABC-Cabaret, met Win Vonk. Malieveld, 15.00 aans Circus Heros. weerrappo»?; (Van hedenmorgen Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eeide De Bilt Twenthe Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Purys Grenoble Nice Berlijn Frankfurt M'lrchen ZflrtcL Genève Locarno Athene Barcelona Ma„rld Mallorca LLsabon licht bew. zwaar bew licht bew licht bew hali bew. regenbul hal bew. hau bew. licht bew half bew. geh. bew, geh. bew onbewolkt licht bew licht bew zwaar bew zwaar bew licht bew. onbewolkt licht bew. licht bew. o.icw wolkt onbewolkt half bew.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2