roduktschap verhoogt liiniiimmprijs haring Haarlemmermeer tegen Groot-Amsterdam daarom blijven Duitsers weg?' Walkaakverbod ordt opgeheven teen STERK STAALTJE HEREN PULLOVERS -13,25- BEZORGINGS CONTROLEUR „Artsen torpederen veroordelingen SS-ers" Sneekweek AUGUSTUS 1966 LEIDSCH DAGBLAD :R»! een discussie van enkele uren ik is or<1 1 oek van de Stichting van de S suidse visserij tot verhoging minimumprijzen voor ver- /ying en deze te brengen van IIJI op f 14 per kist van 50 kg, s in de gistermiddag in Den [gehouden vergadering van na aloduktschap voor Vis en Vis- da^rten een discussie van enkele eêrSKgèlokt. ypersiVereniging van Nederlandse wordwenfabrikanten was van Te!' 'dat de positie van de Neder- "Cisconservenindustrie verho- de minimumverkoopprüs ,t. Van deze zijde werd ten- voorstel ingediend, inhou- d, men zich niet tegen ver- 1 verzetten, indien aan eoi,rvenindustrie een reduc- f per kist zal worden ver- op a, aankopen voor dit doel h voorstel werd echter te&e 4 stemmen verworpen. ^|ïederladse Bond van Ha- ïdeiarei en het Bedrijfschap 8d? 5 ëTOOthadel in vis en aan- ijnd;; te bedry\n konden zich wel verhoging van de minimum prijs vereigerii indien echter port naa gebieden buiten een prijsvductie zal wor- :nd. Deze aoet daar gelijk ie de voorges^de verhoging, zeggen wan nee de prijs dus - minus f 14 pei kist zal zijn en men kan aantonen met ere prijs aan nieuve gebieden sSf01 leveren, of veilwen afzet- te kunnen herwinnen, de haring tegen de oide mi- 'gjwljs van f 12.50 per kht, zal geleverd. Dit worstel werd reders geaccepteerd, wa^-na it algemene stemmen wq-d rd. Afgevoerd Kejtweede voorstel van de Stich- »r de Nederlandse Visserij om minimumverkoopprijs van met f 1.50 per kist te verho- deze te brengen van f 11.50 werd op verzoek van het da- bestuur van de agenda afge- n dit zal nu in de eerstvolgen- 'adering worden behandeld. 'ol Bedrijfschap voor de groot- in vis en aanverwante bedrij- »gim%dt het namelijk onjuist de mi- verkoopprijs voor dit artikel te ;n, ongeacht de soort makreel. I aliteit van de voorjaarsma- itaat het verhogen van de mi- verkoopprijs in het alge- JTj liet toe, terwijl voorts de hui- ivangprijs van de kleine ma le zogenaamde paapjes, thans oog is. kan worden akkoord gegaan verhoging uitsluitend voor de £2* i van 1 juli tot en met 31 de- Dit houdt dus in, dat voor ^iode van 1 januari tot en met re i waarin in hoofdzaak Vrsmakreel wordt aangevoerd, f'2® erhoogde opvangprijs zal moe- lden. Hiervoer zal echter nog e sprek met de aanvoerders no- VI i. 296 gul ingang van 18 april jl. was, vorige jaren, een walkaak- in het leven geroepen, dat zou ADVERTENTIE j met rolkraag. Kleuren: zwart, donkerrood, groen Speciale Gordijnenshop Haarl.straat 179 Haarlemmerstraat 172 - 174 gelden tot 11 september a.s. Thans blijken de haringvangsten zodanig te zijn toegenomen, dat van rederszijoe werd vernomen, dat de tijd aan boord ontbreekt om de gehele vangst ci an gezouien haring aan boord te kaken. In verband daarmee is van de zijde van de redersvereniging ver zocht het walkaakverbod op 22 augustus as. reeds te beëindigen, welk verzoek door de Nederlandse bond van haringhandelaren werd on dersteund. Verder waren ook van vele hande laren verzoeken binnengekomen om opheffing van het walkaakverbod. Daar ook van de zyde van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volks gezondheid geen bezwaar bestaat om hei walkaakverbod voor steurharing met ingang van 22 augustus a.s. op te heffen, wordt dit verbod met in gang van die datum ingetrokken. Gulle sjeik De nieuwe heerser van Aboe Dha bi, Sjeik Zaid Bin Sultan, zal zyn 8.000 ambtenaren een gratificatie ge ven van twee maanden salaris. De sjeik, die eerder in de maand zyn broer sjeik Shakboet verving, die de naam had „krenterig" te zyn, heeft verder besloten voor eigen rekening 9 000 nieuwe huizen te laten bou wen die bestemd zyn voor de bevol king van Aboe Dhabi en het aan grenzende Boeraimi. De nieuwe be woners zullen bovendien geen huur behoeven te betalen. Ook zullen er Vier nieuwe scholen in Boeraimi ver rijzen. Verdere plannen betreffen de bouw van een tweede energiecentrale, een internationaal vliegveld, dat over 15 maanden gereed moet zyn, een weg om de hoofdstad en een diepe haven. De nieuwe heerser is aan de macht gekomen toen zyn voorganger door de familie op 6 augustus werd af gezet omdat hy er niet in geslaagd zou zyn, zyn jaariykse „olie-inkom sten" van tientallen miljoenen voor constructieve doeleinden aan te wen den. Raad besprak voorontwerp van wet De gemeenteraad van Haarlemmermeer heeft zich gisteravond vrywel maar een aansluiting bij Groot- De VVD. met name de heer C. Avis, stelde uitdrukkelyk vast, dat Haarlemmermeer geen eiland is, unaniem uitgesproken tegen het voorontwerp van de wet tot instelling van een openbaar lichaam voor het gebied van Groot-Amsterdam. Alleen bij de fractie van de Party van de Arbeid waren de menigen verdeeld. Van de uit zeven leden bestaande fractie spraken de heren A. de Waard en J. Oos terhuis zich voor deelneming aan de agglomeratie uit. Eerstgenoemde zei er van overtuigd te zijn, dat Amsterdam en Haarlemmermeer te lang naast elkaar hebben geleefd. Er zullen binnen het agglomeratiebestuur vaak zaken worden besproken, die ook de Haarlemmermeer aangaan, meende de heer De Waard. ,,Het is belangrijk als wy daar zelf by zyn om andere stand punten te kunnen verdedigen". De heer Oosterhuis vond, dat by hoofd wat betreft het punt finan- het creëren van een agglomeratiebe- ciën. stuur een mooie, grootse en moei- lyKe taak ten uitvoer zal worden ge bracht, die van historische beteke- „De economische structuur van ons land zal zich wijzigen. Dat moet men niet vergeten", aldus de heer Oosterhuis die voorts van me ning was dat het voorontwerp van wet perspectieven opent, waarvan men nog nimmer heeft kunnen dro men. Hy was van mening, dat de Haarlemmermeer niet gemist kan Borden .in de agglomeratie Groot- Aftsterdam. In c«» KVP-fractie vond de heer B. G. Deel de motivering van gede puteerde staten, waaruit zou moeten blijken, dat Haarlemmermeer by de agglomeratie zou behoren, een on- duidelyke en vervarrende zaak. Hy zag geen aanwystare verbeteringen voor Haarlemmermeer. Tn dezelfde geest sprak de heer C. de Raadt (CHU), die erop wees, dat de Haarlemmermeer met zyn verspreid liggende dorpen en buurt schappen een agglomeratie op zichzelf is- De heer H. M. C. Vissers (AR) kon volledig instemmen met hetgeen E. en W. van Haarlemmermeer in een lyvig rapport aanvoeren tegen deelneming aan de agglomeratie. Uitgangspunt van de agglomeratie noemde hij Amsterdam met zijn vele problemen, hetgeen naar zijn me ning fout was. Bij de verkiezing van een agglomeratiebestuur zou 80 pro cent van de stemmen uit hoofd stad komen, wat zyns inziens een scheef beeld zou geven. „Wy moeten onze zelfstandigheid behouden", al dus de heer Vissers. De heer G. J. H. Jongelie (P.v.d.A), als woordvoerder van het merendeel van zyn fractie, zei niet het voor nemen te hebben zyn stem te ge ven voor een agglomeratie Groot- Amsterdam achtte hy toch zonder meer ongewenst, gezien ook het prin cipiële structuurverschil met Amster dam. Ook de CPN was tegen. De heer P. M. Lanser stelde, dat wat betreft het woningvraagstuk en de industrievestiging Amsterdam in Haarlemmermeer niets heeft te zoe ken. De heer G. B. Neering (PSP) voel de wel voor een samenwerking met Amsterdam, mits de gemeente zyn zelfstandigheid zou behouden. In agglomeratieverband zou dit laatste niet mogelijk zijn. zodat ook de heer NV-ering tegen stemde. ADVERTENTIE Werkzaamheden: toezicht by uitgifte aan de bezorgers, regeling en hulp by bezorging klachtenbehandeling en wykencontrole. Werktyden dagelijks van 3.15 tot 6 uur of later, indien dit nodig is. Zaterdagen 11.45 tot 2.15 of later indien noodzakelyk. ADVERTENTIE 25 augustus t/m 3 september (behalve zondag 28 augustus) Aanvang 21 uur Kaartverkoop bij de V.V.V.'s te Delft, Den Haag, Rotterdam, Schiedam en Utrecht. Bestelkaarten verkrijgbaar bij alle V.V.V.'s. Prijzen der plaatsen: f 2.-, f 3.-, f 4.-, f 5.-, f 6.-, f 8.- en f 10.-. Aanklager Auschwitz-proces Een van de aanklagers in het twee de Auschwitz-proces in Frankfort heeft zich beklaagd over het feit. dat een groot aantal artsen systematisch de veroordeling van oorlogsmisdadi gers torpedeert. Hy deed dit in een pleidooi, waar in hy voor een van de beklaagden, de vroegere SS-oberscharführer Jozef Erber, levenslang tuchthuis eiste. Voor de beklaagde Neubert eiste aanklager Raabe vyftien jaar tucht huis. De gang van zaken, die Raabe toe zyn opmerking verleid moet hebben, trad dezer dagen aan het licht in verband met de in het eerste Ausch witz-proces tot veertien jaar veroor deelde Robert Mulka, de adjudant van kampcommandant Hösz. Mulka had zich tydens het proces al her- j terwijl haaldelyk op z'n zwakke gezondheids-man 11 toestand beroepen. Nadat het eerste Auschwitch-proces in augustus van vorig jr. werd afgesloten, werd begin van dit jaar Mulka op at-est van de Hamburg se professor Bartelheimer wegens „verval van krachten" ont slagen. De hoogleraar had Mulka een dieet voorgeschreven, dat zo .Inge wikkeld" heette te zijn, dat het niet in het tuchthuis kon worden toebe reid. Mulka kon daarop, volgens deze arts, zyn straf niet uitzitten. Bovendien kon hy niet als getuige optreden in het tweede Auschwitz- proces. Inderdaad was Mulka op aanraden van Bartelheimer naar huis gestuurd. Dat het niet zo dra matisch met hem is gesteld, bewees een foto, die kort geleden met een telelens van Mulka gemaakt werd, zogenaamde doodzieke in een prettig zomerhemd het Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK GEREF. KERKEN Beroepen te Leeuwarden-West (vao, Rlemersma) Z. C. Versluys te Hoofddorp; te Hollandschevèld E. Groenenberg te Oppenhulzen. GEREF. KERKEN (TrUgemaakt) Bedankt voor Winnipeg (Can.) fll Braaksma te Souburg-Vlisslngen. onkruid in zyn tuin stond te wieden. Ook was Mulka niet zo ziek, dat hy zich niet herhaalde malen kon buk ken om het gewiede onkruid op te rapen. De foto werd dan ook de ia het tweede Auschwitz-proces optre dende Oostberlynse aanklager Kaul toegespeeld, die hem de voorzitter van de rechtbank deed toekomen. In tegenstelling tot het eerste Auschwitz-proces ondervond het tweede nauwelyks publieke belang stelling. Aanklager Raab merkte hierover in zyn pleidooi op: „de pu blieke opinie heeft ten onrechte aan genomen, dat er na de uitvoerige be handeling van het Auschwitz-com plex in het eerste proces, in het tweede proces mets nieuws meer te beleven zou zyn". Half miljoen voor Eastham George Eastham, de binnenspeler van Arsenal die niet gespeeld heeft in het Engelse elftal tydens de we reldkampioenschappen, is overge schreven naar Stoke City voor 500.000 gulden. Eastham, (29) heeft een omstre den carrière van 6 jaar achter de rug by Arsenal. Hy is 19 maal voor het Engelse elftal uitgekomen. Geen half miljoen Te vroege vreugde in Veenendaal Een alles behalve teneergesla- gen Abraham Looijen uit Veenen daal gaf vanmorgen toe, dat hij naast zijn half miljoen Duitse marken vist. „Ik had nog nergens op gerekend. Eerst het geld in huis. dan zou ik het pas hebben geloofd Voor de derde achtereenvolgen de dag is de Veenendaler in het nieuws. Vandaag is zijn verhaal tje uit. Het lotto-hoofdkantoor in Keulen heeft de bloemist aan de Amsterdam. Hy had voorts een hard I Frans Halslaan uit de droom ge holpen: geen hoofdprijs van f 450.000,-, maar een eigen geldie (f3,-). Een schamele buit. ,,Deze week speel ik weer mee"zegt hij. En zaterdag kijk ik met spanning naar de uitslagen. Hoe het moge lijk is dat iemand zich zo kan vergissen? Nou, om u eerlijk te zeggen, ze hebben me hier feite- telijk overdonderd. Bij het invul len was het papiertje gekreukeld en scheef gaan liggenzodat de kruisjes niet helemaal goed op het duplicaat stonden. Maandag kivam een journalist uit Rotter dam me vertellen, dat ik een prijs had. Meneer, zei hij, u moet me geloven. Uit Keulen hebben ze me gebeld, dat u een half miljoen heeft gewonnen. Ik geloofde het maar half. We hébben nergens op gerekend en ik moest eerst zeker heid hebben. Een reclamestunt je? Wat dacht U? Daar zijn ze hier in Veenendaal veel te nuchter voor!' Sportsplinters De 18 deelnemers aan het West- europese FIDE-zoneschaaktoernooi, dat van 13 september tot 8 oktober in Den Haag wordt gehouden, zyn thans bekend. Het zyn de interna tionale grootmeesters Istvan Bi lek (Hongarije». Jan Hein Donner «Ne derland), Svetozar Gligoric (Joego slavië) en Georgi Tringov «Bulga- rye), de internationale meesters Ka- roly Honfi «Hongarije). Lubos Ka- valek (Tsjecho-Slowakye) en Helmut Pfleger «W-Duitsland) en de natio nale meesters Jozef Boey (België), Alphonse Conrady «Luxemburg». Alexander Munro Davie (Schot land), Jesus Diez del Corral «Span je). Joaquim Durao (Portugal),Fran cisco Garcia Orus (Spanje), Peter Nicholas. Charles Lee (Engeland Michaël Littleton (Ierland), dr. Guy Mazzoni (Frankrijk), Rolf Roth (Zwitserland) en Dragoljub Velimi- rovic (Joego-Slavië). JVestcluits blad verdiept zich in Nederlandse vraag (Van onze Enschedese correspondent). WAAROM blyven de Duitse toeristen weg?" Deze dringende vraagt stelt, aldus het Duitse blad „Spiegel der Zeit", de Neder landse V.V.V. als ze de balans van deze zomer opmaakt. Natuurlyk komen de Duitsers nog wel, maar dit jaar tra* er voor het eerst een sterke teruggang op. Aan onze kusten zag men vaak vergeefs uit naar de Duitsers, die tot dit jaar het leeuwendeel van de deviezen inbrachten. Hotels, pensions, Zimmer-mifc-Frühstück, die normaliter eivol zyn in de maand augustus, zyn thans veel minder bezet, de caféterrassen aan de Scheveningse boulevard niet zo vol als gebruikelyk. Waaraan ligt dat? „De rookbommen by het huwelyk van Prinses Beatrix? Of misschien de anti-Duitse kreten zoals „Claus raus"?" By een enquete. die in Duitsland werd gehouden, was er by na niemand die deze redenen opgaf. Een secretaresse: ..Wy zyn er immers aan gewend ons ongewenst te voelen. Desondanks zyn wy toch steeds op reis gegaan en wy gaan met het reizen door." Hogere prijzen Wie het wegbiyven van de Duitsers terugvoert op de vele regen van deze zomer of op de ge stegen pryzen, is dichter by de waarheid. Vooral de combinatie van deze factoren doet het. Tot dusver maakte het feit. dat Nederland voor de Duitsers een „goedkoopte-eiland" was, veel goed. Op het ogenblik echter eet de vakantieganger zyn haantje aan het spit, of drinkt zyn ginn-fizz liever tegen dezelfde of zelfs tegen een lagere prys in zonniger streken. Dit temeer, daar verre en zonnige landen door goedkope vliegtrips voor iedereen bereikbaar zyn. Het Duitse blad zegt hierover: „lonend" is in Nederland alleen nog het kamperen, want ar tikelen als groenten en fruit, melk. vlees, kaas enz. die men voor zyn dageiyks onderhoud nodig heeft, zyn in Nederland meestal wat goedkoper dan in de Bondsrepubliek. Ergens gaan eten is evenwel doorgaans duurder. De hotel- en huur- pryzen voor bungalows en zomerhuisjes zyn sterk omhoog gegaan. De volksdrank jenever brengt de toerist liever uit Duitsland mee, want daar betaalt hy voor dezelfde fles 3 mark minder. Als de V.V.v.-Nederland beter wil verkopen moet men onder ogen durven zien dat het aan trekken van vreemdelingen met molens, klom pen, tulpen, klederdrachten en grachten niet meer zo gemakkelyk gaat als vroeger. De heden daagse toerist wil meer, is verwender, aldus het Duitse blad. En als de V.V.V. als pluspunten op- torisch gebied en de aangeboren vriendelykheid somt: het prachtige strand, de rijkdom op his- der bevolking, dan vergeten de heren aan de Haagse Parkstraat, dat andere stranden schoner zyn, andere oudheden in verzorgder staat ver keren en andere volkeren vriendeiyker zyn. Want de vriendelykheid van het personeel in hotels en pensions laat volgens de „Spiegel der Zeit" in Nederland vaak te wensen over, hoewel deze nog wel beter is dan by voorbeeld in Bul- garye. Het type familie-pension, met zyn dwang tot het nemen van een volledig pension (anders geen kamers), dat nog steeds de toon aangeeft aan de kust, is verouderd. Een overdekt zwem bad met zeewater en eventueel zelfs kunstmatige golfslag zou by het vaak slechte Nederlandse weer een uitkomst zyn. Je vindt ze echter haast nergens. Vooral in Scheveninger zou een over dekt zwembad zeer beslist rendabel zyn. In Noordwyk ls wel een dergehjk zwembad. Kur-inrichtingen Ook zou het lonend zyn kur-inrichtingen te gaan exploiteren, want men ligt maar 2 tot 2% uur van het dichtbevolkte naar zon smachtende Ruhrgebied af. Voor een winterkuur aan de Noordzee hebben de Duitse badplaatsen reeds dusdanig reclame gemaakt, dat de Nederlandse kust zó in een opgemaakt bedje kan stappen. Een van de grootste Scheveningse hotels «het Grand Hotel) beschikt niet eens over centrale verwarming en is van september tot april ge sloten. Er zyn hier geen door infraroodlioht be straalde terrassen en hoe aangenaam toch zou de vakantieganger hetzy 's winters of 's zo mers zyn verblyf in de ozon-ryke lucht kun nen combineren met een „kur." Maar de Nederlandse kust biedt geen enkel sanatorium, kur-inrichting of kur-hoteL Er is geen mogeiykheid voor slankheidsdiëten. mas sage. of sauna aan zee, waar men na aangenaam te zyn opgewarmd zich in de koele zee kan be geven. Maar, aldus nog steeds het Duitse blad. men doet in Nederland alsof men nog nooit van Kneipp, Schroth. bewegingsleer enz. heeft ge hoord. Nederlanders, die willen .kuren" gaan naar de Duitse badplaatsen. Zo is de absurde situatie ontstaan, dat de Duitse vakantieganger op de boulevard in Zandvoort flessen zeewater met tomaten of sinaasappelsmaak voor drink- kuurdoeleinden kan krijgen, die uit zyn eigen land worden ingevoerd. „In Noordwyk werd enige jaren geleden wel vluchtig geëxperimen teerd met een klein saunabad in het hotel „Huis ter Duin". Deze pogingen werden aangemoedigd door een jonge sportleraar en n.asseur. maar wat heeft het voor zin ais Nederlandse doktoren zich schouderophalend afwenden en een hotel in september sluit?", aldus de „Spiegel der Zeit." Betty Stöve gewipt in enkelspel De derde en laatste Nederlandse deelneemster aan het toernooi om de tenniskampioenschappen van Mos kou, Betty Stöve, is gisteren in de kwartfinales van het damesenkelspel door de Britse Ann Hay don-Jones uitgeschakeld. De Rotterdamse had niet veel in te brengen tegen de ster ke Engelse speelster, die tydens de Wimbledonkampioenschappen in de halve finales de oud-Wimbledon- kampioene Maria Esther Bueno voor grote problemen plaatste. Zy kon slechts twee games achter haar naam schryven en verloor de partij met 06 26. In de kwartfinales van het dames dubbelspel bracht Betty Stöve het er met haar partner Ann Haydon-Jones beter af. Zy hadden weinig moeite met de Duitse meisjes Edda Buding en Kerstein Seelbach: 60 61. In het gemengd dubbelspel plaat sten Elly Krocké en Betty Stöve zich met hun respectievelijke part ners voor de kwartfinales. Elly Kroc ké en de Pakistaner Hekbale zege vierden na een spannend duel met 36, 62, 1311 over het Russische echtpaar Simson. Betty Stöve en de Australiër Carmichael versloegen, eveneens in drie sets. de Russische combinatie Prkofiev Kaplan met 6—2, 9—11, 6—3. Duitser Uwe Woite Europees kampioen in Olympia-jollen De Duitser Uwe Wolbe en diens landgenoot Siegfried Uecker, die da genlang favoriet was. is gisteren op de Westeinder Europees kampioen in de Olympia Jollen geworden. Toen de bootjes voor de laatste maal van start gingen, stonden beide rivalen ex-aequo als eerste geklasseerd. De Nederlanders kwamen er in deze ra ce niet aan te pas. Jansen wist door zyn zesde plaats derde in het alge meen klassement te blyven. De uitslag van de laatste race luidt: 1. Uwe Woite (Dsl), 2. Korb- macher «Dsl), 3. Uecker «Dsl), 4. Schiller (Dsl), 6. Kache «Dsl». Eindklassement: 1. Woite 9982 pnt 2. Uecker 9681 pnt, 3. Jansen 6171 pn«. 4 Moller 5715 pnt. 5. Van der Voort 5529 pnt. Toernooi Fluks Op de terreinen aan de Zoeter- woudse Singel wordt zondag het ja-^riykse toernooi van Fluks voor se nioren gehouden. Er wordt In vier a(delingen gespeeld. In de eerste af- cieiing moet Vic. Oriëntls de wissel- prys verdedigen. Met deelname van ploegen als Die Haghe, Swift (Am sterdam). de oude schoolclubs DTV en DEVD, eveneens uit Amsterdam. Groen Geel (Wormerveer), DETO, Amersfoort. BKC «Breda) belooft dit weer een interessant en aantrekke lijk toernooi te worden. Aanvang 10 'uur. Loting De loting voor het water- polotoernooi voor het Euro pese kampioenschap in Utrecht heeft het volgende resultaat gehad: Groep ASpanje, Zweden, NederlandHongarije, Groot- Brittannië; Groep B: Frankrijk, Tsje- cho-Slowakije, Oost-Duits- land, Joego-Slavië Groep C: Turkije, Soiojet- Unie, Roemenië. Bulgarije. Groep D: België. Ierland, Italië, West-Duitsland. De groepen spelen een hal ve competitie. De nummers 1 en 2 van elke groep gaan over naar de halve finalepoules. De laatste weds try den van de Sneekweek 1966 zyn onder ideaal z-ilweer verwerkt. Er stond een flin ke lopende bries uit het noordwesten, waardoor er op het uitgestrekte Sneekermeer zeer grote kruisrakken konden worden uitgezet. Op deze zon nige laatste dag behaalden de Hol landse regenboogzeilers opnieuw een ruime overwinning op de Friezen, zy vergaarden 33.1 punt en de Friezen 22 punten, waardoor Holland de teamwedstryd ln deze klasse met 95. 3-70 heeft gewonnen. De individuele wedstryden van de Regenbogen le verden echter een overduldeiyke Friese triomfator op: Bouw van Wyt De Rotterdammers Hofland en Bak ker werden tweede en derde. De hoofdpryzen gingen ln de di verse klassen naar de volgende zei lers. Jeugdklasse: K. Teer (Wormer veer), Solo-klasse: A. F. van Venda (Warmond), Vaurien-Klasse: R. Swart (Koog a/d Zaan), Sternklas se: T. A. Koning (Foxhol), O.K.-Jol len; R. Wester (Grouw), Flying Ju- nl'.rklasse: L. W. van Hellemond (Hilversum); Schakelklasse: S. Schu- rink (Grouw), 30 m2-klasse: H. Ge- veke (Leeuwarden). 22 m2-klas.se: H. A. J. Goedemoed (Ferwerd), Span ker-klasse: A. Wolthuis Wilder- vank), Pampusklasse; D. de Haan (Sneek). KEN MILES VERONGELUKT De Amerikaanse autocoureur Ken Miles, die in de dit Jaar gehouden 24-uursrace van Le Mans als tweede eindigde, is tydens een proefrit met een nieuw prototype Ford op het cir cuit van Riverside in Californle ver ongelukt. Ken Miles, die de dag te voren in dezelfde wagen met een ge middelde van 174 km per uur een nieuw ronderecord had gevestigd, moet op slag dood zyn geweest, toen zyn wagen enkele keren over de kop sloeg en na weer op de grond te zyn gekomen, in brand vloog. Ken Miles was geboren Engelsman, maar in middels geneutraliseerd tot Ameri kaan. In 1938 maakte hy in Enge land zyn debuut als motorrenner. Sinds 1963 was hy eerste coureur by de Amerikaanse renstal „Shelby- American". Hy laat een vrouw e een vijftienjarige zoon achter.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 9