11 pet. hogere Italiaans dorpje bang voor „zwarte kwaad" lagere Philips: omzet, winst auto-shop kamsteeg In tweede kwartaal: Jaarwinst zal maar iets achterblijven Talrijke toeristen in Oostenrijk gestrand Baldadige jongelui in arrest SCHUDEL'* CITROEN 574ste STAATSLOTERIJ 4e KLASSE LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 19 AUGUi sr-.—- Bevolkin® vlucht bergen in O O na vergiftigingsramp (Van onze correspondent in Rome) In het plaatsje OppidoMamertina in Zuid--'Calabrië, waar acht kinderen plotseling na hevige pijnen zijn overleden en vele anderen ernstig ziek werden, is opieuw een aatal personen met ver giftigingsverschijnselen in het ziekenhuis opgenomen, zodat er thans in het geheel 49 patiënten worden behandeld. Vele zieken, die niet-gewassen to maten hebben gegeten, zyn er vry slechts aan toe. De bevolking be grijpt niet wat er is gebeurd en leeft in ontzettende angst. Een groot deel is de bergen in gevlucht, zoals men deed by de pestepidemieën van eeu wen geleden. De plaatsen aan de berg de Bas- piumonte, die niet voor niets de bit tere berg heet, zijn waarschijnlijk nog armer en nog meer van alle goe de geesten verlaten, dan Zuid- Italiaanse dorpen in de regel al zijn. De huizen in Calabrië hebben door gaans één verdieping. Men treedt bin nen via een schapen: 1, dan is er een trapje naar de plaats waar de "volwassenen slapen. De kinderen sla pen veelal tezamen met de schapen. Daarbij komt nog dat er een heel groot gebrek aan water is. De straten zijn niet geasfalteerd, en er zijn geen rioleringen, zodat het afvalwater door goten langs de huizen loopt. Het zijn dus hele primitieve dorpen; even primitief zijn dé bewoners. Zij kunnen niet begrijpen dat zij hun levensgewoonten geheel zou den moeten veranderen. Sinds eeuwen leeft men in die plaatsen in de zo mermaanden van aardappels, kom kommers, tomaten en fruit en hoog stens nog een stukje kaas. Alle groenten en vruchten worden steeds ongewassen en ongeschild gegeten en w-iarom het nu anders zou moeten, dringt niet tot de mensen door. Zij geloven veeleer dat er iets niet in or de is met het water of dat er boze machten zyn die het op het dorp hebben gemunt. Zwart poeder De Italiaanse journalisten die naar Oppido zijn vertrokken, vertellen en schrijven dat de bevolking, die een bijne onbegrijpelijk dialect spreekt, zegt: „Wij hebben angst voor het zwarte kwaad". Het is allemaal be gonnen op de nacht van de veertien de op de vijftiende, toen er een zwart poeder uit de hemel is neergedaald. Wy dachten dat het as was die door wind was aangevoerd, maar daarna hebben we bemerkt dat het dat n et kon zyn. Want as vermoordt geen christenen. Het is het zwarte kwaad dat over ons IS gekomen". Zij menen ook dat dit de straf is voor de zeven zonden die zij heb ben begaan. De burgemeester heeft hun de raad gegeven groenten en fruit te wassen of zich geheel van het eten daarvan te onthouden. Maar de reactie van de bevolking is: maar als we geen tomaten eten, wat eten we dan? Het is inderdaad het goed koopste voedsel. De manier van spreken vah de on geletterde dorpelingen hier is buiten gewoon beeldend en dichterlijk. De correspondent van de Stampa heeft net huis van het jongetje dat het eerst was gestorven, bezocht. Ieder was daar in het zwart gekleed, maar dat is men in Calabrië altijd. De moeder antwoordde op de groet van de journalist, met 'n lang uitgerekte jammerkreet, wat gewoonte is van vrouwen in het zuiden waar de Rjk- *ng nog in ere wordt gehouden. Daarna kwam vader in beweging, die zfjn armen opende in de vorm van een kruis en zei: „Onze Antonius zou met oktober naar school zijn gegaan. Hij zei tegen zijn moeder dat het eerste wat hij dan wilde leren, zou zijn zijn naam te schrijven. Met Kerstmis, heeft hij gezegd, kom ik dan naar huis met mijn kerstwen sen op papier geschreven". Over de oorzaak van de vergifti ging, bestaat volgens het Instituut v»or Volksgezondheid In Rome geen enkele twijfel: het eten van onge wassen fruit en groenten, welke be sproeid werden met middelen tegen schimmelziekte. Maar de rechterlijke macht van de provincie reggio Cala bria, die ook een onderzoek heeft in- steld, meent nog altijd dat het onge luk te maken heeft met de waterlei ding. Zij veronderstellen dat de nieu we buizen die men heeft gelegd om de watervoorziening in het dorp te verbeteren, te lang aan de lucht zijn blootgesteld geweest. 30500 30500 30500 30500 30500 Verbetering nabezorging en uitbreiding klachtendienst. Wij verzoeken onze abonnees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, tussen 6 en 8 uur 's avonds (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voorheen was deze mogelijkheid geopend tussen 6 en 7 uur. Door het opeenhopen van telefoongesprekken tegen 7 uur konden sommige abon nees ons niet meer tijdig bereiken. Wij hopen met deze nieuwe regeling een verbeterde service te bieden. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agentschappen telefo nisch bereikbaar zijn, elke klacht onmiddellijk doorgegeven. 30500 30500 30500 30500 30500 ADVERTENTIE Aanbieding: dubbeltonige CLAXONSET, compl. vanaf geversstraat 21 oeastgeest tel: 01710-51940 Philips heeft in het tweede kwartaal van 1966 over de gehele wereld een verkoopniveau bereikt, dat met f 8139 (v.j. f 1653) mil joen 11% hoger ligt dan het vorige jaar. De winst daalde echter, doordat de winstmarge met 10,3 (v.j. I 11.9) procent belangrijk lager was tot een bedrijfswinst, welke 4 procent lager uitkwam, namelijk 190 miljoen tegen vorig jaar 197 miljoen. De nettowinst bleef met 78 miljoen achter bij de winst van 82 miljoen in het tweede kwartaal van het vorige jaar, een daling dus van vier procent. Vooruitzichten De winst per aandeel in het twee de kwartaal 1966 bedroeg f 1.63 te- ger vorig jaar f 1,74. De winst over het eerst halfjaar 1966 komt op 3,89 tegen f 3,49 het vorige jaar. xiet de stijging van de omzet met >1 bleef de toeneming van de om- 'Cf ruim op het niveau van het eerste kwartaal, toen de omzet 10% hoger De liquide middelen bedragen 658 ir.iljoen gulden tegenover 545 mil joen gulden per einde juni 1965. Wat de vooruitzichten betreft: zo als bekend zijn de resultaten van Philips in het tweede halfjaar mees- OVERSTROMINGSRAMP (Van onze Weense correspondent) De overstromingsramp in Oosten- lijk. veroorzaakt door een onophou delijke regenval die ook gisteravond Mig aanhield, heeft lot op heden aan cirie personen het leven gekost. De slachtoffers waren mannen die po gingen deden om dijken te stutten. 1 e Oostenrijkse regering heeft de drie ernstigst getroffen provincies. Salzburg, Tirol en hek om zijn vele zennen-uren zo druk bezochte Ka- i inlhië, tot rampgebied verklaard. Eenheden van het leger zijn naar de bedreigde plaatsen gezonden. Buitengewoon ernstig is de toe stand in oost-Tirol, waar Lienz en haar omgeving geheel van de buiten wereld afgesloten zijn. Het stadje, het laatste voor de Italiaanse grens bij Dobbiaco, lijkt thans op een bele gerde vesting, waar honderden va kantiegangers hun toevlucht hebben gezocht of niet meer weg konden na uur inkopen te hebben gedaan. De straten staan blank en er Ls geen enkel bed meer vrij, ook niet bij par ticulieren, zodat vele toeristen de nacht in autobussen of treinwagons i-ebbPn doorgebracht. Het postkan - in Lienz is het enige adres in deze ttrpek dat nog een telefoonverbinding met de buitenwereld heeft. Vakantie gangers uit het buitenland staan er in de rij om hun familie thuis ge- i ust te stellen Grote aardverschui vingen hebben plaatsgehad tussen Villach en Spittal. Het dal van de rivier de Drau staat geheel onder water. Weggespoeltl Ook in de provincie Salzburg, waar het water nog steeds stijgt, is de toe stand catastrofaal. Vooral de omge ving van Zell-am-See is zwaar ge troffen. In de streek rond Bad Gas- tein zijn alle bruggen weggespoeld en moesten velen worden geëvacueerd, '.n Stiermarken zyn meerdere dor per- onbereikbaar en worden de be woners met bootjes door pontonniers in veiligheid gebracht. De regering in Wenen heeft de pevolking opgeroepen geld en goede- ier af te staan voor het lenigen van dp eerste nood. AJle wegen naar Noord-Karinthië, uost-Tirol en het zuiden van de pro- mcie Salzburg zijn gestremd. Zij staan of geheel onder water of zijn r>( dolven onder hele lawines stenen en modder die van de berghellingen naar beneden zijn gekomen. Honder den automobilisten hebben urenlang ir.opten wachten voordat zij de lauerntunnel door konden, om aan het andere einde, bij Hofgastein, al gauw met hun wagen in de slijk en stenen te blijven steken. Vele vakan tiegangers zonder auto hadden ln de tunnel beschutting gezocht tegen de onophoudelijk neerplensende regen. Zowel het weg. als het treinver- keei tussen Oosten rijk en Italië on- cervindt grote moeilijkheden. De in ternationale treinen die anders ge bruik maken van de Brennerspoor- weg, worden omgeleid via Z wits er- land. Gisteravond verwachtte men, dat het zeker twee dagen zou duren -fordat de autoweg over deze pas zou zijn schoon ge maakt. Wel is weer vn-keer mogelijk via Merano, terwijl uit zuid-Karintbië de weg naar Tar- visio te gebruiken is. Alle andere •erbindingen tussen Oostenrijk en lalië zijn gestremd. Rekening houdend met de min der gunstige gang .van zaken in En geland en Duitsland is de Raad van Bestuur toch van mening dat de om zetstijging over geheel 1966 inder- c.aad zoals in het jaarverslag over ÏP65 werd meegedeeld, ca 7 tot 8% /a' bedragen. Verwacht wordt dat de nettowinst over het gehele lopende jaar iets zal achterblijven bij die o\er de 12-maandsperiode medio if-65/medio 1966 ad f 383 miljoen. Volgens de Raad van Bestuur zyn de voorraden in Nederland bij de detailhandel afgenomen. Het con cern probeert echter het totale voor- •-aadbeeld naar beneden te krijgen, cmdat zy dit nog steeds te hoog acht. Personeel In het personeelsbeleid zullen geen drastische veranderingen wor den nagestreefd. Aangezien Philips in Nederland over 65 vestigingen be schikt, zullen hergroeperingen van personeel tot de mogelijkheden blij ven behoren. In het eerste halfjaar i960 werden 6.100 personen in dienst genomen en vloeiden er 5.100 af net tweede halfjaar 1965 waren deze c-antallen resp. 7.400 en 5.800, in net eerste halfjaar 1966 3.400 en 4 800. Onder de afvloeiingen moeten ook worden gerekend pensioenge- lechtigden, ziektegevallen en perso nen, die uit vrije wil de maatschap- gy hebben verlaten. Dollarlening van Philips Philips Internationaal Finance S. (Luxemburgse dochteronderne ming van het Philipsconcem) is voornemens in de maand september 966 met een dollarlening te komen rp de internationale kapitaalmarkt. Deze lening, waarvan het bedrag nog 'et bekend is, wordt door de moe dermaatschappij Philips gegaran deerd. Aan het internationale syndicaat nemen van Nederlandse zijde deel de Amsterdam Rotterdam Bank en Tierson, Heldring en Pierson. Dertien jongens en meisjes van 15 tot 22 jaar zijn gisteravond door de Haagse politie opgepakt, omdat zij baldadigheden begingen op 't Crom- vlietplein en daarop uitkomende straten. De avond tevoren waren er op het Cromvlietplein reeds wanordelijkhe den geweest. Daarbij werden zes jongelie den en een 48-jarige man, die zich aan opruiing schuldig maakte, ge arresteerd. De ongeregeldheden gisteravond begonnen rond zeven uur. Het duur de tot tien uur eer de rust was weer gekeerd. De jongelui reden veelal zonder licht op hun brommers of fietsen rond. Ze hingen in portieken, ze maakten in de Pompstraat, waar het wegdek wordt hersteld, plaveisel los, en volg den het bevel om zich te verspreiden niet op. De arrestanten werden ingesloten in het politiebureau aan het Huy- gensplein, waar zij werden verhoord en waar tegen hem proces verbaal werd opgemaakt. De minderjarigen konden door hun ouders nadien wor den Advertentie Vlaggen uit op Claus' verjaardag (Van onze Haagse correspondent) Op de verjaardag van Prins Claus, dinsdag 6 september, zal van alle rijksgebouwen de Nederlandse vlag met de oranje wimpel worden uitge stoken. Het ministerie van Binnen landse Zaken heeft de provinciale besturen verzocht in gelijke zin te handelen inzake de provinciale ge bouwen. Een zelfde verzoek is ook gericht aan de gemeentebesturen in Nederland. Textielfabriek sluit: 285 man zonder werk De firma C. Ktimpers Timmerman, de oudste textielfabriek in Rheine wordt gesloten. Zeer binnenkort loopt de produktie in de spinnerij en we verij af. Ongeveer 285 man komen hierdoor zonder werk. De stopzetting is de eerste stap tot een structuur wijziging van de firma. Deze maat regel is niet het gevolg van een fail lissement noch van een fusie. De stopzetting is een vrijwillig genomen en economisch gezien verstandig be sluit. aldus een woordvoerder van de firma. De laatste jaren is de winst beneden de verwachting gebleven. Een onderzoek wees uit, dat alleen een stopzetting van de produktie een eind kan maken aan verder kapitaal verlies. Men is niet van plan het terrein en de fabriek te verlopen, om dat het bedryf na de omschakeling weer geopend zal worden. pionage Nabij de grens van Gaza is een maand geleden de 29-ja- rige mosje Levy gearresteerd die in het bezit was van documenten oor agenten van de Egyptische ge- xicime dienst, zo Is in Tel Aviv mee gedeeld. De documenten bevatten in lichtingen die, in verkeerde handen, de veiligheid van de staat Israël in gevaar zouden kunnen brengen. Levy, ute o.m. gevangenbewaarder in Hai fa is geweest, was uit Egypte afkom stig. ADVERTENTIE 19 augustus 1966 Prijzen van: f. 20 zijn gevallen op nummers f. 50 zijn gevallen op nummers f. 100 ^zijn gevallen op nummers f. 200 zijn gevallen op nummers f. 400 zijn gevallen op nummers f. 1000 zijn gevallen op nummers f. 2000 zijn gevallen op nummers een prijs van f. 5000 is gevallen 5000 is gevallen 5000 is gevallen 5000 is gevallen 5000 is gevallen 10000 is gevallen 20000 is gevallen de prijs van f. 25000 is gevallen de prijs van f. 50000 is gevallen de prijs van f. 100000 is gevallen eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer 02646. O407/I 06724' Baptistengemeente, Gemeente oorspronkellk christendom, spreker evangelist N. v. d. Brugge. 7.30 Dr. Van VoorthuyzenschoolPink stergemeente, spreker F. A. L. Poeteray Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 78 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Spion aan de muur", 1- Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zoi 2.30, 4,45, 7 en 9,15 uur. Rex: „Hercules in de macht van het kwade", 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur; dagelijks 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Camera: „Lost lady". 18 Jaar. Dage lijks. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4,45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Liefde '65", 18 Jaar. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Morgens 10.30 uur (behalve zondag) Jors en Sjimmie en de Gorilla", a.l. ianon: „Some like it hot!", 14 Jr. Dagelyks ^-30. 7 en 9.15 uur; zondag Huwelijksnacht I in Je eel Aangezien de hotels in Den D 8 Helder en omgeving dezer da- Q Y gen bezet waren, heeft een v jong getrouwd Zaans echtpaar Q de eerste huwelijksnacht moe- O •Y ten doorbrengen in een cel van het hoofdbureau van poli- o 3 tie. De Helüerse politie ver- O Y- leende het echtpaar bereidioil- c* lige medewerking, toen het bij t 3 haar kwam informerenHet t Y echtpaar kreeg een privé-cel <5 g aangewezentenvijl vijf ande- A 3 re vakantiegangers genoegen 1 Y moesten nemen met een aan- d tal stapelbedden in een groot t vertrek. De Helderse politie 1 Y* houdt tijdens het zomerseizoen een aantal stapelbedden en t 3 vertrekken vrij voor vakantie- 5 Y gangers die niet. meer in hotels of pensions kunnen worden on- 3 dergebracht. 't v BINNENLAND Sluiting „Mensenpakhuizen" \ier pensions in Den Haag, waarin buitenlandse arbeiders verblijven moeten vóór morgen worden geslo ten Op last van de gemeente zullen daarna nog eens vijf pensions moe ten sluiten. Dat is het resultaat van een onderzoek, door de Haagse GG fn GD, politie en brandweer inge steld naar de onderkomens van de buitenlandse arbeiders, die al de naam van „mensenpakhuizen" heb- 'en verworven. Tweehonderd gastar- l eiders moeten daardoor verhuizen. Naar één lerarenorganisatie De algemene vergadering der Rijkslera- renvereniging, die gisteren in Oos terbeek haar jaarvergadering heeft gehouden, heeft een motie aangeno men, waarin zij zich „uitdrukkelijk" uitspreekt voor een zo spoedig moge lijke totstandkoming van één grote lerarenorganisatie van alle leraren werkzaam bij het vhmo. Deze een- neid wil zy bereiken door een fusie van de thans bestaande vyf in de raad van leraren samenwerkende or ganisaties. De grotere eenheid wil men voorlopig bevorderen door een tot standkomen van één algemeen weekblad voor alle leraren werkzaam i-y het Nederlandse vhmo. Bevelsoverdracht Smaldeel V Dinsdag zal aan boord van de krui ser „De Ruyter", liggende aan stei- gei 22 in de Nieuwe Haven in Den Helder, schout-by-nacht jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet het be vel van smaldeel V overdragen aan commandeur J. Doorenbos, tot voor kort plaatsvervangend .vlagofficier materieel. Schout-by-nacht Jhr. W. C M. de Jonge van Ellemeet zal wor den belast met de functie van Com ■nandant Zeemacht in Nederland. Zeven - wo***»»' By een botsu usj-en een bus en een tankauto gis- MET EEN ENKEL WOORD termiddag in Hoogvliet te Rotter dam hebben zeven mensen min of rneei ernstige verwondingen, va- ïiëiend van gebroken benen, ge broken ribben tot een hersenschud ding opgelopen. De bus werd mid scheeps door de tankauto van d'e Nederlandse Wegtank Maatschappy uit Uithoorn geraakt. De wagen was geladen met 17 ton bitume. In de bus werden ongeveer 15 passagiers door tikaar gegooid. De bestuurders liepen geer verwondingen op. Drie zieken auto's hebben voor het vervoer naar ce diverse ziekenhuizen gezorgd. T.b.c.-onderzoek onderwyskrachten De onderwyskrachten in ons land moeten zich met ingang van 1 no vember van dit jaar elk jaar laten inderzoeken op t.b.c. Een dergelyk nderzoek was voordien elke twee ja- ïen vereist. De wet bescherming leerlingen 1 egen besmettingsgevaar is hiertoe gewijzigd. Aangezien de meeste keu ringen in de maanden augustus en september werden verricht, is een spreiding ingevoerd. Elke leerkracht dient zich in de geboortemaand te iaten onderzoeken. BUITENLAND Postboden contra honden Aan gezien ér in Zwitserland per jaar zeker 180 postboden door hofhonden «orden aangevallen zyn de poste- njen in het Alpenland een cam pagne begonnen, waarby de postbo ot wordt uitgerust met Amerikaanse gasspuitjes, die de honden op de vlucht jagen. Ook in West-Duitslanc is er een dergelyk lampagne gaan om-'" er in et ron de giens by venlo» jjen sedert 1 januari Jl. 69 postboden door L-ytende honden waren aangevallen, rijn 144 postboden uitgerust met een spuitbus, waarin een mengsel van repei en olie. Men verwacht ook een preventieve werking: de eigenaars houden de dieren vast totdat de post bode is geweest. Dr. Verwoerd naar Basoetoland Dr. Verwoerd, de premier van Zuid-Afrika, zal volgens bladen in Johannesburg op 2 september in ^uid-Afrika een byeenkomst hebben met de premier van Basoetoland, dat thans nog een Brits protectoraat is 'n op 4 oktober onafhankelyk wordt. Trambotsing In Frankfort zijn g.steren tydens het spitsuur op een belangrijk kruispunt twee trams ■egen elkaar gebotst, waarby elf per sonen gewond werden, van wie een aantal ernstig. Volgens de politie had één tramtrein geremd om een auto 1 jet te raken. Hierdoor werd een automatische wissel in werking ge steld en boog de tram plotseling naar Lnks af en reed in de flank van een Uil de andere richting komende tram. Het verkeer by het Operaplein heeft ruim een uur vastgezeten. Kat en bel In Coral Gables Florida, VS) moet een kat volgens •--er gemeentelyke verordening een Gel om hebben om de vogels te waar schuwen als hy eraan komt. Nu wil neri bovendien het aantal katten aal iemand mag houden by veror- 'n.ing beperken tot twee per wo- .np Dit naa» aanleiding van klach- p 'olgens welke een inwoner van -an Miami er 39 kat er -p na hield. Athene vordert De Griekse re gering heeft besloten, de vliegtuigen ci, de piloten van de „Olympic Air ways" te vorderen naar aanleiding van de vier dagen geleden begonnen staking van het personeel. Het bin nenlandse luchtverkeer ligt vrywel geheel stil, terwyl de vluchten naar het buitenland grote vertragingen endervinden. Een staking van Griek se ambtenaren, die vandaag zou be ginnen, gaat niet door. De 400.000 ambtenaren besloten de staking af te gelasten omdat de regering hun eisen heeft ingewilligd. Onrust op universiteit Enkele tientallen studenten in de Argentyn- se stad Cordoba hebben het zieken huis bezet waar een student die bij een gevecht met de politie is gewond, ipgenomen is. De studenten hebben een bevel tot ontruiming van het ziekenhuis van de minister van Bin nenlandse Zaken van de deelstaat Cordoba genegeerd. De politie heeft net ziekenhuis omsingeld en ook de èebouwen van de universiteit van Cordoba, de oudste van Argentinië. Lel is al drie weken onrustig aan de universiteit. Op 28 juli heeft de re- &ering van de rechtse militaire leider president Ongania alle negen staats universiteiten rechtstreeks onder de rcgeiing geplaatst omdat het t ioeinesten van communisme zouden zyn. Overstromingen In de stad iWeuw-Delhi en daarbuiten is de ri- "ïei de Jamoena buiten haar oevers getreden. Drie mensen zyn verdron ken en ongeveer 7.000 dorpelingen zyr uit hun huizen verdreven, door nat hun hutten van leem het in een water van meer dan een meter trgaven. Tachtig km ten noorden var. Nieu.v Delhi zijn 90 bedreigde Jurpvn gecvöcueeid. WASSENAAR Astra: vrijdag 8 uur. zaterdag 7 zondag 7 en 9.15 uur. „De geit Royce", 14 jr.; zondag 2.30 uur en Jerry festival" a.l. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsts Exposities Werkd 11 uur voet uur nam. Zondag en maandag ten (T/m 7 september) Lakenhal: Ten toonstelling Metsu Werkdagen 10 uur voun 5 uur nam bovendien donderds 10 uur nam zondag 1 5 uui (tot 5 september) De Lakenhal: Dag 10-5 uur: Legermuseum (Pesthulslaan) uitzondering van zaterdag van Molenmuseum; Moien „de s maandugs gesloten, dinsdag dag. donderdag, vrijdag en u van 10 tot 5 uur: zondag vao Volken! dags 13-17 uur Rijksmuseum Ten toonstelling „De menc van" leven en bedrijf van de prehlsi mens ln het verre en nabüe 6. Werkd 10-17 uur; zond. 18- (tot 1 oktober). Rijksmuseum van Oudbeden Ulks 10-5 uur; zond 1-5 uur Rl|ksma3eum voor de geMb; der natuurwetenschappen uu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Heuli laan 7)Tentoonstelling Frlto en Ruth Fausch Werkd 10 uurr 5 uur nam.; bovendien dlnsdan 810 uur Zondag gesloten (ti augustus) Avond- en nachtdienst der apoi Leiden 's morgens van 8 tot 12 dien geopend: Doeza Apotheek, straat 31. tel. 21313 en Have theek. Haven 18, tel. 20085. Apotheek Voorschoten is op 21 augustus gesloten van 8 tot B() geen genoot van oh tiuls specialist (of diens waarnemen op dokterstelefoon 22222. HAAGS AGEND VRIJDAG 19 AUGUSTUS Openluchttheater Zuiderpart uur. Dik Trom en de ruimtevu Pier, 22.30 uur, vuurwerk. ZATERDAG 20 AUGUSTCS Kon. Schouwburg, 20.15 uur. sche Comedle, Ik zoek Mioussoi Diligentia, 24.00 ('s nachts) Jansen. De lachende kerk. ZONDAG 21 AUGUSTUS Kon. Schouwburg, 20.15 uur, sche Comedle, Ik zoek Mloussoï Kursaal, 11.30 uur, Willem plano. MAANDAG 22 AUGUSTUS DINSDAG 23 AUGUSTCS Kon. Schouwburg, 20.15 uur. sche Comedle. Ik zoek Mioussot Openluchttheater Zuiderpart uur, Internationaal Danstheater WOENSDAG 24 AUGUSTTi Kon. Schouwburg. 20.15 uur. sche Comedle, Ik zoek Mtousso» Nieuwe Kerk, Spui, 20.15 uit rard Akkerhuis, orgel. DAGELIJKS Diligentia, 20.15 uur (beh. 22: tus), Fons Jansen, Hoe meer te Kurhaus Paviljoen, (beh. ABC-Cabaret, met Win Kan en Vonk. Malieveld, 15.00 en 20.00 uur, aans Circus Heros. Joanna V vaart weer De 5 e olietanker Joanna V, maart getracht heeft het Brit» •mbargo voor Rhodesië te ■iceft gisteravond het ai jicht na 19 weken in de Oostafrikaanse haven Beira ie hebben. De tanker heeft nog: een lading van 18.000 ton ruff i ar boord. In welingelichte t meent men, dat de Joanna V üe Zuidafrikaanse haven Durt: gaan. Arrestaties in Honduras Honduras zyn in de hoofdstad' c 'galpa en enkele andere ecgen personen aangehouden, van worden verdacht een staal tegen het bewind van generaal! Arellano voor te bereiden. Od.' aangehoudenen bevinden zich van de liberale oppositiepartij wy er ook pre communistisch inenten onder hen zyn.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2