Orkestleden slap de Abdij van in en Rolduc Voornaam orgelconcert in de Pieterskerk SOWJET RUSSEN IN KERKRADE Twee galaconcerten kosten 50000 gulden Van Beek-Spelberg: duo van hoogste orde Otto Klemperer in ziekenhuis en qióteren LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 (Van onze correspondent) Gennadi Rozjdestwenski dirigent van het 18 musici tellende groot symfonie-orkest van de Al-Unie Radio en Televisie in Mos kou zei zeer beslist „njet", toen hij bij aankomst in Kerkrade de rijke bisschopskamer van de eeuwenoude abdij Rolduc als lo geervertrek kreeg toegewezen. Gelukkig had het bestuur van het Wereldmuziekconcours voorzien dat de Sowjet-burger wel eens niet in een bisschoppelijk ledikant wenste te slapen en aan een hotelkamer met bad de voorkeur zou geven. Daarom was voor hem ook nog een kamer in een groot hotel van Heerlen gereserveerd. Gennadi Rozjdestwenski bleef uiteindelijk toch maar in de abdij slapen, toen hij zag dat zijn 135 landgenoten genoegen moesten nemen met de nog minder comfortabele slaapzalen van het oude klooster. thuis zijn in het bolwerk van de r.k. kerk in Limburg, de „Auspice Deo" (Herberg Gods). De Sowjet-burgers zjjn de laatsten van een reeks buitenlandse gezel schappen die deze vakantie in de Abdij Rolduc hebben gelogeerd. Al eerder zorgden de 30 zusters voor Italiaanse, Franse, Britse en Spaan se gasten. Hun eigen jaarlijkse va kantie van een paar dagen is er bij ingeschoten. Door bemiddeling van de Neder landse ambassadeur in Moskou en zijn Russische ambtgenoot in Den Haag, is het IJzeren Gordijn even opgehaald om dit Moskouse radio- en televisie-orkest door te laten voor de eerste concertreis naar West-Europa en de Ver. Staten. De eerste twee concbrten in deze tournee werden Excuses van Beatle Lennon aanvaard Tommy Charles, de disc-jockey in Birmingham, Alabama, die met de boycot van de Beatles is begonnen, heeft gisteren gezegd, dat zijn ra diostation de verontschuldigingen Beatle John Lennon inzake zijn omstreden verklaring over Je zus Christus heeft aanvaard. Charles had zich gestoten aan de bewering van Lennon, dat de Beat les populairder zijn dan Jezus en dat het christendom gaat verdwij nen. Lennon excuseerde zich don derdagavond in Chicago voor die op merkingen en zei: „Ik heb dat nooit bedoeld als een anti- godsdienstige verklaring". Charles zei, dat gezien deze ex cuses „wij hebben afgezien van on ze plannen om de Beatleplaten te vernietigen. Wij achten het niet juist onze campagne nog voort te zetten. Wij moeten hem op zijn voord geloven, als hij zegt dat het hem spijt". Meer aan 13.000 fans hebben de Beatles gisteren toegjuicht bjj hun eerste optreden in hun nieuwe Ame rikaanse toernee. Tieners dansten op het balcon van het International Amphithea tre. Over het balcon had men een spandoek gehangen met als tekst ,wij houden van jullie, Beatles". Binnen de zaal deden 180 agen ten, 100 brandweerlieden en 200 bo den dienst. Aan de poltie waren voor de voorstelling watten gegeven om hun oren tegen het lawaai te be schermen. De bruto recette van de twee voor stellingen in Chicago zal 136.000 dol lar zijn. Op de eerste vborstelling zongen de Beatles nog geen twaalf vastgesteld op 11 en 12 augustus in de reeks gala-concerten van het We reld-muziekconcours in Kerkrade Daarna reist het omvangrijk gezel schap naar Londen, waar het in het begin van de volgende week zal con certeren. Het bestuur van het Kerkraadse WMC heeft er in totaal bijna f 50.000 voor over gehad om het Russische radio- en TV-orkest in Kerkrade twee ga la-concerten te laten geven. Directeur W. A. Boni van de Con cert-Unie in Sow jet-Rusland vroeg behalve vergoeding van alle onkos ten, voor elk concert een honorarium van 5.000 Amerikaanse dollars. Geen „sight-seeing" De Russische musici krijgen niet de kans veel van Kerkrade laat staan van Nederland te zien tij dens hun vijfdaagse verblijf in ons land. Overdag houdt de dirigent hen urenlang bezig met repetities in de Roda-hal. Alleen 's avonds laat na het concert schiet er voor de musici een paar uurtjes over om zich te verpo zen. Voor 12 uur moeten ze weer Dooi- stroom gedood Gistermiddag is in Eurostrand te Westerhoven het 15-jarige meisje B. uit Eindhoven door elektrische stroom gedood. Het meisje kwam in aanra king met een gummikabel, die vak lieden van een erkend installatie- bureau aan prikkeldraad hadden vastgeknoopt. Het kabeltje hing met het uiteinde in het water. Het meisje dat er zwemmend mee in aanraking kwam, werd gedood. De dood van een handelsreiziger De acteur Ko van Dijk zal de rol van de handelsreiziger Willy Loman spelen in het stuk ,,De dood van een handelsreiziger" van Arthur Miller dat Het Nieuw Rotterdams Toneel" op vrijdag 16 september in de Rot terdamse Schouwburg opnieuw in première zal doen gaan. „De dood van een handelsreiziger" is een aantal jaren geleden met veel succes door twee gezelschappen op de planken gebracht, een unicum in ons land. „Het Nieuw Rotterdams Toneel" brengt „De dood van een handels reiziger" onder regie van Jan Teu- lings. De rol van Linda, de vrouw van Willy Loman, wordt gespeeld door Ermy Meunier. Karin Kent moet rust houden Karin Kent, het jonge sterretje dat veel succes heeft de laatste tijd, blijkt, toen zij haar enkel verzwikte bij repetities in de Vara-studio enkele dagen geleden ernstiger verwond te zijn geraakt dan aanvankelijk werd verondersteld. Röntgenfoto's hebben uitgewezen, dat er een beentje in haar voet van het rechterbeen is ge broken en dat zij een scheur in haar enkel heeft opgelopen. De orders van de dokter zijn: tot 22 augustus abso lute rust en daarna zes tot acht we ken in een loopgips. Dit nare bericht van de doktor betekent o.a. dat Ka rin Kent niet naar Engeland zal gaan, wat in haar voornemen lag. en in elk geval tot 22 augustus nergens zal kunnen optreden. De Amstelveense molen „De Dikkert" is gisteren na een kost bare restauratie heropend. De aanvankelijk tot sloop gedoemde molen is nu weer als nieuw en herbergt een taveerne, terwijl in de toekomst een antiekwinkeltje en een klompenmakerij in het bouwsel worden ondergebracht. Op de foto: eigenaar Brinkhof toast met restaurateur Van Wijk op de molen. De huidige, opvallend sterk hernieuwde belangstelling voor het orgelconcertwezen is vermoedelijk een direct gevolg van veler zoeken naar een gelukkig tegenwicht voor de veelal lawaaiige en schetterende ,,rim-ram", welke tegenwoordig tot hoofd- en hartbrekens toe de lucht in geslingerd wordt. Ook hebben klaar blijkelijk talloos velen behoefte aan rust en bezinning in een tijd, dat een fatale luidruchtigheid een van waanzinnige haast ver vulde mensheid beheerst. Hóe ook: de belangstelling is er. En zij was er óók gisteravond voor het concert in de K. en O.- serie, dat in de Pieterskerk gegeven werd door de organist van Groningens Martinikerk Wim van Beek, tezamen met de solo hoboïst van het Residentie-Orkest Everhard Spelberg. NEDERLAND 1 AVRO: Dit concert vond zijn opening en afsluiting met twee meesterwerken van Bach: diens Preludium en fuga en e kl. t. en zjjn magistraal opge bouwde Passacaglia en fuga in c. kl. t. Wie zó met, rotsvaste zekerheid virtuose beheersing en grootse over tuigingskracht daarbij steeds met een sterk stylistisoh verantwoorde lijkheidsbesef daarin tewerk gaat als Wim van Beek dat gisteravond deed, mag zich onvoorwaarlijke tot de pro minenten rekenen. Zoals Van Beek deze Passacaglia met haar indrukwekkende serie va riaties in alle duidelijkheid exposeer de, met tot besluit de gigantische dubbelfuga, waarin alle technische compl caties spelenderwijs overwon nen werden, zullen weinigen ham nadoen. Het perfect registreren zit hem te vens in het bloed zó Baoh te her- Wordt radio-zendtijd VPRO gebundeld? (Van onze rtv-medewerkster) Naar verluidt zal de NRU, die zich thans buigt over de nieuwe verde ling van de radio-zendtijd voor de periode van 1 oktober 1966 tot 1 mei 1967, de over de gehele week in klei- I De beroemde dirigent Otto Klem- ne delen verspreide zendtijd van de perer gisteren in een kliniek in VPRO gaan bundelen. De NRU mo- j zürich opgenomen. Vier dagen gele- tiveert dit besluit door er op te wij- den heeft de si-jarige in Duitsland zen dat versnippering onmogelijk geboren dirigent bij een val zijn been I in de Lindelaan", waarvan Ruud zegt kan leiden tot een goede progiam- j gebroken. Het gebeurde toen hij zijn {dat het „leuk loopt". Werk genoeg opbouw en -coördinatie. hotel te St.-Moritz verliet. Zijn doch- dus voor Ruud en Riem, dat echter scheppen benadert het ideaal. Gro ningen mag dan ook gelukgewenst met zulk een organist. Dat Van Beek voor geen enkele technisch moeilijk- ke opgave uit de weg gaat, bewees hij ook in Stanley's „Voluntrary", waarin de zilveren guirlandes vloei end als uit de hemel leken te ko men en de beide koraalvoorspelen van Bach („Her Jesu Christ" en „Nun danket Gott") waren vervuld van de bezonken en serene rust, waar deze om vragen. Zijn samenwerking met de vol piuzikale distinctie blazende hoboist Everhard Spelberg, wiens fraaie toon zo menigmaal tijdens de concerten van het Residentie- Orkest opvalt, getuigde van een sublieme eenheid: zowel in de luchtige en poëtische So nate van Loeillet, als in de melodieu ze van Telemann. In u terste preci sie waren beiden op elkaar af gestemd, waarbij het doorzichtige en luchtige accompagement geen mo ment de hoboklank overstemde. Bijzonder gelukkig waren wij met de her-kennismaking van de won derbaarlijke, Oosters getinte „Drie landelijke miniaturen" (eerste reeks) van V. d. Sigtenhorst Meyer. Wij achterin de tuin van het „Oolgaardt- huis" te Oosterbeek onder een met sterren bezaaide zomernacht voor droe en deze verrukkelijke echo klanken zich wijd over de Rijn uit spreidden. Dat was tijdens de toen tertijd daar gehouden muziekconfe- rentie een onvergetelijke gebeurtenis, waaraan wij een sublieme herinne ring hebben overgehouden. Doch ook Spelberg heeft van de ze reeks een bijzonder fijnzinnige voordracht gegeven: de erudiet, die V. d- Sigenliorst Meijer ongetwijfeld was. volkomen waardig. Een voorname avond van twee kunstenaars, die zich hun hoge op gaven bewust waren. Zonder enige restrictie! Deense bruid voor Blue Diamond Riem Op zaterdag 17 september be hoort het vrijgezellenbestaan van Blue Diamond"-partner Riem de Wolf (22 jaar) voorgoed tot het verleden. Riem stapt dan met de Deense Jane Borch Christensen (23) in het huwelijksbootje. Broer Ruud ging hem hierin al voor: ongeveer een jaar geleden met een charmante Mexicaanse le venspartner: Het huwelijk tussen Riem en Jane wordt in de Deense hoofdstad Kopenhagenwaar Jane vandaan komt, gesloten. „Ze hebben elkaar via correspon dentievriendschap leren kennen", wist broer Ruud ons te vertellen. „Rien en Jane, zij is secretaresse, schrijven elkaar al tien jaar. Zij is al enkele malen in Nederland geweest om kennis te maken en de taal te le ren. Die heeft ze al aardig onder de knie". Hoewel de „Brue Diamonds" niet meer zulke successen maken als eer tijds met bijvoorbeeld „Ramona" hebben zij het toch nog bijzonder druk met „zaalwerk". „We kunnen het bijna niet af", zegt Ruud. „We gaan voorlopig niet meer naar het buitenland. Daar zijn we zo'n vier, vijf jaar geweest. Het is ook wel weer eens prettig om hier te zijn". De laat ste plaatopname van The Blue Dia monds is het Nederlandse liedje „Lola Ook de andere omroepverenigin gen zullen, zij het in veel mindere mate, hier en daar een veer moe ten laten. De VARA zal een stuk de zondagochtend moeten af staan en dit gaat dan naar de AVRO. Het IKOR krijgt voortaan op een der radiozenders drie aan eengesloten uren zendtijd, de TROS krijgt drie uren zendtijd per week. gelijkelijk te verdelen over de drie Hilversumse netten. Wat de VPRO betreft: door het samenvoegen van de korte uitzen dingen zoals de dagopeningen en de morgenwijdingen lopen deze rubrie ken kans te verdwijnen. De VPRO heeft altijd zeer veel waarde gehecht deze. over de gehele week ver spreide stichtelijke minuten, temeer daar bijna uitsluitend deze uitzendin gen 't karakter van de VPRO tot uit drukking bracht. Ofschoon er tot op heden nog geen commentaar van VPRO-zijde te verkrijgen is, neemt men in Hilversum aan. dat de VPRO tegen het NRU-besluit protest zal aantekenen en in beroep zal gaan bij minister Vrolijk. Drie cao's goedgekeurd Het College van Rijksbemiddelaars heeft de CAO's voor de schoenin dustrie (14.000 werknemers», de le- derwarenindustrie (7.000» en de le derindustrie (4.000» goedgekeurd. De nieuwe overeenkomsten voor zien in een loonsverhoging van ze ven procent. Bovendien is het basis- loon voor vrouwelijke werknemers verhoogd van 90 tot 95 procent van het voor de mannen geldende basis- loon. De vakantietoeslag wordt op getrokken van vier tot zes procent. De CAO's bevatten voorts onder meer de bepaling, dat de werkge vers de bonden f.15 per lid zullen overmaken als bijdrage in het alge mene vakbondswerk. ter Lotte verklaarde: „De breuk is op op 17 september een dag onderbro- zichzelf geen ernstige, maar op mijn ken wordt voor het huwelijksfeest in vaders leeftijd is alles ernstig". Kopenhagen. 4.00 uur Tenniskampioenschappen 5.00 uur Kinderprogramma 5.35 uur Sluiting 7.00 uur Nieuws in het kort, NTS 7.01 uur Klaas Vaak. voor de kleuters 7.05 uur Weekend, zomers programma 8.00 uur NTS-journaal Internationale orgelparade Route 66. film Carroussel van Carrell NTS-journaal Sluiting. 8.20 uur 8.50 uur 9.40 uur 10.40 uur 10.45 uur I NEDERLAND 2 KRO: 8.00 uur 8.01 uur 8.25 uur 9.15 uur 10.05 uur 10.10 uur 10.15 uur Nieuws in het kort, NTS Bill Dana show Buona Sera Hong Kong, film Epiloog NTS-journaal Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 6.20 uur 10.10 uur 1 HILVERSUM 2: i NEDERLAND 1 5.00 uur 6.00 uur 7.00 uur 7.06 uur 7.30 uur 8.00 uur I 8.05 uur 8.30 uur 10.15 uur 10.45 uur 10.50 uur 1 NEDERLAND 2 NTS: VARA: Kerkdienst in Hoorn Sluiting Kerkelijk programma Yogi Bear. tekenfilm Onderaards, documentaire Nieuws in het kort, NTS Sport in beeld De laatste vijf minuten, detectivespcl Jazzconcours Loosdrecht 1966 NTS-journaal Sluiting. 7.30 uur De Bosbrigadiers, film 7.55 uur Slavische dans nr. 1 van Dworsjak 8.00 uur Nieuws in het kort, NTS 8.05 uur De Zweedse gouvernante, film 8.30 uur Niok, dierenfilm 9.15 uur De club, reportage 10.00 uur Sport in beeld 10.15 uur NTS-journaal 10.20 uur Sluiting. LIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.05 uur Wiener Festwochen 9.55 uur Een avondje uit HILVERSUM 2: 9.20 uur Paviljoen HILVERSUM 3: 5.30 uur Pop-party. Eén thema dook gisteravond steeds weer op: het rassenpro bleem. In verscheidene pro gramma-onderdelen. De NCRV maakte een opname met Paul Simon en Art Gar- funkel, die met hun folksongs internationaal succes hebben. Deze Newyorkers vinden de mo tieven voor hun liederen in de grote stad, de ondergrondse, de zelfmoord van een vereenzaamd mens. Bij een lied van Paul Si mon luidde de toelichting: „Ik hoop dat het eens niet meer nodig zal zijn om liedjes te schrijven als „hij was mijn broer". Een van zijn vrienden werd n.l- een paar jaar geleden vermoord omdat hij zich in spande voor de gelijkgerechtig- heid van de negers. Een half uur later stelde Her man Wigbold in „Achter het nieuws" Jacopetti's film „Africa Addio" aan de orde, een werk stuk dat de laatste weken meer aandacht heeft gekregen dan het waarschijnlijk waard is. Drie jaar geleden heeft de man van „Mondo Cane" zijn camera's la ten lopen in Zuid-Afrika, Ango la. Zanzibar. Keuze van de op namen, montage en achter grondmuziek leidden tot een documentaire waarin zo tenden tieus mogelijk sierlijk trampo line springende meisjes uit kaapstad naaC- hossende on derlichamen van negerinnen, door poëtische avondlandschap pen trekkende boeren naast koelbloedig dodende negersolda ten worden gezet. Desondanks ontkent hij hardnekkig dat hij heeft willen discrimineren. In datzelfde programma twee versies van een protestsong van Nina Simon e. en verder een af levering over Senegal in de NCRV-serie „Zo maar een dag in vredestijd". Een vermagerd paard, een goedmoedige voer man en dan de ritjes voor men sen die van het span gebruik willen maken: een zwangere vrouw naar de kraamkliniek, een vader met zjjn dode kind naar het kerkhof, een bewoner van de deftige wijk die wil ver huizen maar verdwijnt als de politie verschijnt omdat een zo armzalig transportmiddel niet geduld wrordt tussen de wlttq flatgebouwen. „Ik toon het wer kelijke. niet fictieve", zegt Jaco- petti, al zijn er noc mensen, die een ander werkelijkheid zien dan hij. VOOR ZATERDAG 13 Al''Gl:STl\S 16.30 Sportrevue. VARA 17.00 Dans- Hiiversum l 40» m muz- v- leners (gr.) 17.30 Heksen en VARA: 16.00* Nws. 16.02 Cabaret der f?"ihn*2' T^'ratw?-' onbekenden: gedeeltelijke uitzending ortrerorWM^«n llöite gram muz mateur Festl'val^lö WLlchte^gram'mi^z" I vp**°: 18 Chansonprogr. 19 00 Do en'gitaar: Spaanse ilede-j universiteit lil een veranderde wereld ren. 17.30 Radioweekjournaal. 18.00 Nws. en commentaar op het nws. 18.20 Voor de teenagers. 19.20 Boekenwijs heid. 19.40 Licht instr. trio. 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Licht ensemble met zang solisten. 20.30 De liefde van vier ko lonels. hoorspel. 22.10 Liedjesprogr. (gr.) 22.30 Nws. 22.40 Eventueel SOS- berichten. 22.45 Act. en sportmedede- llngen 22.55-23.20 Moderne muz. (gr.) 23.55-24.00 Nws. HllVti lezing islot). 19.15 Utrechts houtbla zers trio: mod. muz. 19.40 De minste Uwer broeders, lezing. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Wiener Festwochen 1966: Weens symphonieorkestklass. dansen en marsen. 21.35 20 Minuten oor delen met Jo Vlscher Jr.. cabaretprogeamma. 21.55 Muziek uit de Nederlandse An tillen en Oostenrijk. 22.25 Honkbalweek 1966 Haarlem. 22.30 Nws. 22.40 Radio- Journaal. 22.55 Lichte gram.muz. 23.55- 24.00 Nws. 10.02 Variando in woord en muz. 10.40 Licht instr. kwintet met zangsoliste. 11.00 Nws. 11.02 Muz. Mozaïek. NRU/VARA: 12.00 Nws. 12.02 Gev. gram.muz. 12.30 Anka- -Madrid: platenprogramma buitenlandse arbeiders. 13.00 Nws. 13.07 Rtngo: Beat- en Popfestival. 14.00 Nws. 14.02 Rome-Athene: platenprgramma v. d buitenlandse arbeiders. 14.20 Ge varieerde grammuz. 15.00 Nws. 15.02 Loco: een progr. zonder motief. 16.00 Nws. 16.02 Gev. platenprogr. NRU/ AVRO: 17.00 Nws. 17.02 Oude gram. platen. 17.30-18.00 Lichte gram.muz. draaibare variatie platenprogr. voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Kluss. grammuz. 10.30 Theologische etherleergang. 11.05 Lich te gram.muz. 12.00 Tourlngclub: nws., Informaties en bcr. voor onze buiten landse gasten. 12.22 Voor boer en tuin der. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 NWs. 12.40 Transistor: Onderwerp: ..Waarom geloven we?", 11 u ds G. Toornvliet. Uitzending van de dienst met belangstellenden, ge- sollste: klass. muz 14.40 Lichte gram. muz. 15.00 Bijbeloverdenking. 15.30 Mod. grammuz 1640 Stereo: Neder lands hobo kwartet: oude muz. 17.00 Voor de kleuters 17.15 Voor de Jeugd 17.30 Stereo Licht lnstr. kwartet 17.50 OverheidsvoorlichtingAcculturatiepro ces van Indianen en Bosnegers ln Su riname. Spreker: J. A. Hummelen. Ililv .'98 in KRO: 16.00 Henrv Wood Promena- de Concerten: Londens symphonle or- |muz 8 25 Inteiding hoogmis. Hoogmis. 9.30 Klass. gram 8.30 9.45 NwsT IKOR: 10.00 Hervormde kerk dienst. 11.00 Vraag en antwoord. 11.10 Oecumenisch nws. KRO: 11.15 Klass. verzoekplatenprogr. 12.30 Nws. en me dedelingen. 12.37 Buitenlands commen taar. 12.50 Licht gev. muz.programma (gr.). 13.50 Stereo: De uitstapjes van Mijnheer Broucek, opera (le deel). 15.00 Marathon: sportreportages en lichte gram.muz., met o.a. de Haarlem se Honkbalweek 1966. 16.30 Populaire gram.muz. Convent Van Kerken: 17.00 In Frankrijk rei'ken Rome en Zwlngll elkaar de hand. liturg, beschouwing. 18.30 Mensen, praatje. 18.45 Kerk ver af en dichtbij: reportages, interviews en commentaren afgewisseld met muz. 19.00 De Open Deur. veertiendaagse ru briek. NCRV: 19.30 Geestelijke llede- m.). 20.00 Nws. 20.07 Reflex: 1 sdmemeven'ïeKFhl>e'120.15'everzoehpl:!- 21.10 Voordracht. 21.20 Paviljoen kest: mod. muz. 17.00 Wil je weg zen cabaretprogr. 17.15 Kanjer Koning, praatje. 17.25 Lichte gram.muz. 17.55 Stereo: Licht ensemble. 18.20 Sportperiscoop met o.a. de Haarlemse Honkbalweek. 18.30 Jazzrubriek met commentaar. 18.50 Lichte gram.muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Koffie met Kees (herh. derde net progr.). 20.25 Reisoogst: zwerftochten door gedroom de en werkelijke werelden. 20.45 Stereo: Klass. gram.muz. 21.45 Er was eens variaties op het thema Show. 22.25 De Haarlemse Honkbalweek. 22.30 Nws. 22.40 De mens en zijn arbeid, lezing. 22.55 Holland Festival 1966: kerkorgel- concert: oude en mod. muz. 23.25 Mod. gram.muz. 23.55-24.00 Nws. VOOR ZONDAG 14 AIGISTIS Hilversum 1, 402 m VARA: 8.00 Nws., sportmededelingen, 'VP' postduivenber. en socialistisch strijd- I lied. 8.18 Voor het platteland. m ooTdulvenber 9 45 GeesW nk {Boekbespreking 22 30 Nws. 22 40 Epi- innn JSm loog. 22.45 Holland Festival 1966: Resl- muz." SPrv^rdZ. M15 SSÏÏi orkestmuz. (opn.). 13.00 Nws. 13.07 De (opn toestand ln de wereld, lezing. 13.20 .uu *ws NRU KRO 9.00 Nws 9.02 Licht gev. atenprogramma. 10.00 Nws. 10.02 Gereformeerde Kerk te Enkhuizen. Act. 10.05 Licht platenprogr. 11.00 Nws. Onderwerp: „Dominee Jona ln conflict i 11.02 Act. 11.05 Adam 66: licht muz - met Gods liefde". 4 u ds E. J. Wasstok I progr met reportages 12.00 Nw s 12 02 Act. 12.05 Gezellige hollandse plL 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Licht i progr. 14.00 Nws. 14 02 Act. 14 05 Gev. platenprogr. 15.00 Nws. 15.02 Act. 15.04 Klik: momentopname van een stukje Nederland. 16.00 Nws. 16.02 Act. 16.05 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05- 18.00 Verzoekplaten voor patiënten en personeel van een ziekenhuis. TEI.EVISIEPROGR AMMA'S Nederland I RKK11.00-12.00 Eurovisie: Plechtige Eucharistieviering ln de St. Domlnlcuskerk te Athy (Kll- dare). Ierland, t.g.v. het feest van Ma ria Tenhemelopneming. NTS: 19.00 Nws. ln 't kort. 1901 Klaas Vaak. film voor de kleuters. CVK IKOR RKK: 19.06 Kenmerk: de veertiendaagse in formatierubriek van de gezamenlijke kerken. NTS: 19.35 Flipper, TV-fllm. 20.00 Journaal en weeroverzleht. 20 20 Alles de lucht ln, speelfilm (Alle leel- tyden). 22.05 Socutera: Stichting Ne derlandse Vrijwilligers. 22.10 Een be zoek aan de Congo, documentaire. 22.40-22 45 Journaal. 7.30 Van de voorpagina: pers overzicht. 7.35 Lichte gram.muz. (ver volg). 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram.muz. (vervolg). 9.00 Operettemuz. (gr.) 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 Metropolltlek: gedachten over de stad. VARA: 10.00 Voor de hulsvrouw. 11.00 Nws. 11.02 Omroeporkest: mod. en klass. muz. 12.00 Licht orgelspel. 12.27 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Ma rinierskapel der Koninklijke Marine. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.20 Lichte gram.muz. 13.25 Stereo: Licht lnstr. sextet met zangsollste. 14.00 Wikken en wegen, praatje. 14.15 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing 14.50 Lichte gram.muz. 16.00 Nws. 16.02 Sociëteit: Zestig minuten voor boven de zestig, progr. v. oudere luisteraars 17.00 Oude liedjes. 17.15 Stereo: Licht orkest 17 40 Licht lnstr. kwartet: Jazz- Nederland II NTS: 20.00 Nws. ln het kort. AVRO: 20 01 Mr. Magoo. IHIter-tim 1, '198 in tekenfilm. 20.05 Extra special Zlgeu- NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening, nerklanken. 20.35 En dtrect de la Ch- 7 20 Lichte gr muz (7.30 Nws.» 7.45 marque, documentaire reportage 2120 Hilversum 3. EM en '140 m Radiokrant. 8 00 Nws 8 10 Gram.muz. De val van Berlijn, documentaire over NRU AVRO: 9 00 Nws. 9.02 Pyamis- 8.13 Lichte grammuz. 3.30 Nws 8.32 opkomst en val van Berlijn. 22.10-22 15 licht'muz.progr. 16.15 Licht ensemble. Isimo: licht muz.progr. (gr 10.00 Nws. Stereo. Lichte gram.muz. 900 Verzoek-I Journaal. toestand ln de wereld, lezing. Carrousel: licht programma. 15.05 Her sengymnastiek. 15.30 Moet U 'ns horen

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5