Richard Kasten verloor geduld Eerste verlies van Nederland Jan Legrand slaat in laatste kwartier Holland Sport is 5nieuw9 1 KNWU legt Zanio triomfeerde in 1.23.5 over 2500 111 DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1960 LEIDSCH DAGBLAD (Van correspondent) lig „Onzin. Den Haag is altijd een voet- balstad geweest, maar het publiek leeft niet genoeg mee. Kijk eens naar Rotterdam. Als Feyenoord slecht heeft gespeeld is er voor de Rotterdammer toch maar één club en die heet Feyenoord. Hier zeggen ze veel te gauw dat het waardeloos is en spuien dan al leen maar afbrekende kritiek". Luc Kroesemeijer, groothandelaar in alles wat oud is en in zijn vrye l tijd voorzitter van en reorgani- saitor in de Stichting Holland Sport, windt er in, zijn eveneens tot slopen gedoemde, kantoor aan de Scheveningse Haringkade geen doekjes om. Ruim vier maanden geleden heeft de heer Kroesemeijer, voordien geen onopvallenne figuur in de Haagse voetbalwereld, de touwtjes in handen genomen ,en vormt met de heren S. van er Laan, J. Biesheuvel, C. de Bruyn en Th. Fehling het bestuur van het „nieuwe" Holland Sport. „Het was hard nodig dat er wat ge beurde, want het afgelopen seizoen is bepaald niet glorieus geweest en daarom hebben wij meteen spijkers met koppen geslagen", zegt Kroese meijer. „Wij hebben het eerst ge zocht naar een goede trainer en een dag nadat wij gekozen waren al contact met Cor van der Hart gezocht. Hij leek ons de goede man, een kerel die het zweet in alle kleedkamers van Europa heeft ge roken en die mèt zijn diploma van oefenmeester ook een geweldige er varing meebrengt. Hij heeft van ons een vrij mandaat gekregen. Praten over de nieuwe competitie, die voor Holland Sport a.s. zater dag met een thuiswedstrijd tegen RCH begint, zegt voorzitter Kroe semeijer: „Het wordt een slijtage proces. Vorig jaar moesten er in de eerste divisie dertig wedstrijden worden gespeeld. Nu staan er 38 ontmoetingen op het programma en daar komen ook nog de beker duels bij. Het aantal wedstrijden zou een overbelasting voor de spe lers kunnen zijn en daarom heb ik ernaar gestreeft een zo groot moge lijke kern (32 spelers» te krijgen, waarvan minimaal achttien spe lers voor het eerste elftal worden aangewezen". Het kopen van spelers is overigens een moeilijke zaak. Kroesemeijer zegt daarover: „Als je ziet welke krankzinnige bedragen er voor spe lers worden geëist vraag je je wel eens af waar het naar toe moet. Ik kon Van Dijk van SVV krij gen. Ma&r in Schiedam vroegen ze liefst 200.000 gulden. Feyenoord wilde Guus' Haak wel aan ons kwijt, maar die moest ook nog 125.000 kosten. Daar moet je eens even voor gaan zitten rekenen Haak is dertig jaar en kan hoogs tens nog drie jaar mee. Dat bete kent dat zo'n speler je 55.000 gul- nen per jaar gaat kosten en dat is me een beetje te gek". De Engelse voetbalbond heeft be sloten, dat geblesseerde spelers tij dens de wedstrijden voor de Engelse voetbalbeker (F.A.-Cup) mogen wor den vervangen. Deze regeling, die een eind maakt aan de zeventig jaar oude bepaling dat invallers niet zijn toegestaan, geldt ook voor de finale van de FA-Cup. Vorig jaar reeds werden invallers tijdens dé wedstrij den voor de Engelse league toege- e generatie maakte gsslag tussen eiiM aan lem en Weer verlies voor schakers 1 FISCUS KOMT I AFREKENEN.f De Engelse voetbalploeg zal 8 Z inkomstenbelasting moeten be- talen op de duizend pond ster- 5 ling die elke speler heeft ont- a vangen voor het winnen van 5 j de wereldbeker, ritse regering gi De conservatieve parlemen tariër Frank Taylor had de regering verzocht de bonus be- 2 lastingvrij te houden, maar a John Diamond, staatssecretaris van financiën, antwoordde: ,Nee 2 ik geloof niet dat ik de vrij- 9 stelling zal kunnen rechtvaar- - ""gen'. Hoeveel de 22 spelers zullen oeten betalen, hangt af van a hun andere inkomsten. Een J J aantal hoogbetaalde spelers zal 2 tenminste 75 procent van de 2 bonus aan de schatkist kwijt- 2 a raken. 2 s Wereldtitel OK- jollen Zweedse zeilers aan de leiding De strijd om het wereldkampioen schap zeilen O.K.-jollen, die op het Veerse-meer wordt gehouden, is gis teren voortgezet niet de vijfde race. De uitslag luidt: 1. Andersen (Denemarken); 2. Sjostrom (Zweden); 3. G. Andersson (Zweden). Na vijf races luidt het algemeen klassement 1. G. Andersson (Zweden) 38.1 pnt; 2. B. Arneson (Zweden) 56 pnt; 3. S. Kjolhede (Denemarken) 57,4 pnt; 4. H. Andersen (Denemarken) 61 pnt; 5. G. Lilljegren (Zweden) 62,7 pnt; 37. R. Wester (Ned.) 247 pnt. Haarlemse honkbalweek (Van onzer verslaggevers). Het Amerikaanse legerteam de Bayonets heeft gisteravond op overtuigende wijze laten zien dat het een uitmuntend team is, mits men over goede werpers beschikt. Ray Zok en Pete Thomson werden uit hun vakantieverblijf in Italië gehaald en dit bleek geen mis greep. Het ivas bijzonder jammer dat Zok, die zeer overtuigend was begonnen in de tweede innings een spier verrekte en vervangen moest worden door Thomson. Maar ook deze Amerikaan groei de, nadat hij éénmaal ivas inge speeld, naar een grote vorm. Het resultaat was de eerste nederlaag voor Nederland; 86. De Nederlandse openingspitcher Marco Nagelkerken bleek in de eerste innings nog niet over vol doende routine te beschikken om zich in dit milieu te kunnen handhaven. Een honkslag van Baker en homeruns van achtereenvolgens Cummings en Gibson brachten de stand op 30 voor de Bayonets. Na gelkerken werd vervangen door Bert Paalman die het Amerikaanse slag- geweld voorlopig kon internen In de volgende drie innings knabbelden de Nederlanders iedere slagbeurt een punt van hun'achterstand af waar door in de vierde innings de balans in evenwicht was: 3—8. Dit zou echter van korte duur zyn. Bill Ba ker zorgde met een homerun voor en deze Amerikaanse voorsprong werd zelfs nog vergroot tot 63, toen Paalman honkslagen moest in casseren van Gibson, Pender en Chavis. Tot grote sensatie van het publiek werd het in de zevende innings weer gelijk door Van Dungen Grenovius, Richardson en Hudson John na een prachtige tik van Julio Hazel. De bijzonder enthousiaste toeschouwers begonnen al aan een verlenging te denken, maar Ron Chavis maakte aan deze illusie een einde door de bal met één man op de honken het stadion uit te lepelen: 8—6. In de laatste slagbeurt kwamen de Neder landers nog in een unieke scorings- positie toen het tweede en derde honk bezet werd. Hudson John en Julio Hazal konden de taak van „killer" echter niet aan en werden door de zelfverzekerde pitcher Pete Thomson voor 3-slag aan kant ge zet. 's Middags behaalden de Califor nia Stags in een eentonige wedstrijd een 9—2 overwinning op de Antillen waardoor de stand er als volgt uit ziet: 1, Calif om land 4—6, 3 tillen 4—0. treedt tegen de niet geplaatste Just Barth en Eddie Knol tegen de even eens niet-geplaatste Dick Strad- meyer. Verder komen uit Niek Fleury tegen Plet van Eysden en Jan Hajer tegen Peter Schol tz. Op de dag dat de dames de heren alle eer gunden de kwart eindstrijden van het dames enkelspel worden vandaag gespeeld maakte de oudere generatie van het Nederlandse tennis een einde aan de illusies van de newcomers. Eigenhandig Primus inter paris Tom Okker ont zegde eigenhandig Fred Hemmes, de kampioen van de jongere jeugd, een plaats bij de laatste acht (6—1, 6—4, 62). Jan Hayer nam Wim Pufkus voor zijn rekening (6—1, 6—4, 6—3) en Peter Soholtz moest weliswaar de baan drie uur bezet houden, maar ook hij won (3—6, 6—8, 7—5, 8—6. 63) van de deze maand negentien wordende Leidenaar Richard Kasten. De algemene tendens: oud wint van jong werd zelfs zover voortgezet, dat de enige jeugdspeler, die geplaatst was, Peter Soeters, door de 23-jarige Just Barth met 9—7, 6—4, 6—4 werd uitgeschakeld. Dit alles brengt zes van de acht geplaatste spelers in de kwartfinales aarbij Okker aan- .«ÉH, Winderii Jaap Arends 6-3, 6-3, HEKEN Dl BBEI.SI'EL: Van Eysden. OkkerHe 6-1. 6-1, '6-2; Arends .Bar Schol tz 6-2. 6-3, 2-6, S-2 GelderGeurts Wlttekarr 6-2, Haks Knol -Kaster 6-3. 6-"3. DAMES DUBBELSPEL: Trudy Groenman. Els S; ke Jansen Tine Zwe Bakker 'Astrid Snur Kleboom. Fredy Ma: 6-1; Elly Krocké Be mieke Blom Hilda v De Nederlandse studentenschaak- ploeg heeft de wedstrijd tegen E>ene- marken uit de zevende ronde van het tournooi om het Europees kam pioenschap met 1—3 verloren. In de achtste ronde tegen Burgarije staan beide landen gelijk met 11. Twee Eddie Knol I PartÜen werden afgebroken. De ove- ■6, 6-4 rige uitslagen van de achtste ronde I luiden: Tsjecho-SlowakijeOost- ik Lucassen Duitsland 2\(ten 1 af; Roeme 1—Beukers' nië—Rusland 1—2 en 1 af; Engeland 8-61 I —Hongarije Da'*2 en 2 af; Dene- Joeters 7-5*. I marken—Israël 1—1 en 2 af; Finland Joego-Slavië 13. uyt—Marij- i gedetailleerde uitslag Bulgarije Madeleine j el le 6-1, 3-6. Na acht ronden is de stand: 1. Rus- j land 23 en 1 af; 2. Tsjecho-Slowakije 204 en 1; 3. Joego-Slavië 191a; 10 Nederland 114 en 2. Op de winderige banen is de jeugd niet eerloos ten onder gegaan. Fred Hemmes, zoon van Wim Hemmes, één van de vier broers, die allen het oefenmeestersvak als beroep kozen, kreeg van Tom Okker ruimschoots gelegenheid te laten zien dat het tennis hem niet alleen met de pap lepel is ingegoten, maar dat hij ook over enige natuurlijke aanleg be schikt. Okker was er niet op uit zijn tegenstander zo snel mogelijk uit te schakelen, anders had hij wel direct gescoord uit de return op de typisch aangeleerde oefenmeester-service van Hemmes, die de jonge Rotterdammer bele-tte op tijd zijn plaats aan het net in te nemen. Was hij daar echter eenmaal gearriveeerd, dan bleken volley en smash redelijk betrouw- Tri De jaar jongere Jan Hordijk, zoon van de oud-voetballèr van Xer xes, kon zijn uitschieter van dinsdag de overwinning op Ron van Gel der niet geheel waar maken. Traag startend stond hij tegen Dick Stradmeyer in korte tijd twee sets achter De geblokte Amsterdammer wellicht wat overmoedig door dit gemakkelijk succes schakelde daarna over op het aanvallende spel type, dat hem in het geheel niet ligt. Hordijk, nog steeds even traag bewe gend als in de eerste set, produceerde vanuit de backhandhoek een aantal passeerslagen en kwam zowaar in sets gelijk. In de beslissende set ech ter speelde Stradmeyer zijn eigen WIELRENNEN Sterk reimersveltl in „Grote Prijs" van Nederland" Het is jammer dat de contro verse tussen de stichting Acifit Sport en TeleVizier niet tot een oplossing is gekomen, met als ge volg dat de sterke ploeg van Pel- lenaars niet zal deelnemen aan de Grote Prijs van Nederlands, die vrijdag, zaterdag en zondag de aandacht van de wiélerlief hebbers vraagt. Maar ook zonder het rood witte legioen van de Pel heeft or ganisator Kurt Vyth een veld kunnen samenstellen, dat maar zelden bijeen is. Alleen in de Tour de Frgnce en de wereldkampioenschappen zijn meer sterren bij elkaar dan nu in Zand- voort, Etten-Leur en Simpelveld. Om maar een greep te doen uit het ren- nersveld: Jacques Anquetil, Jean Stablinski, Raymond Poulidor, Rolf Wolfshohl, Henry Anglade, Jan Janssen, Klaus Bugdahl, Filfried Peffgen, Herman van Springel, de Tourrevelatie Jos Huysmans, groene trui winnaar Willy Planckaert, Al- bert van Vlierberghe, Rik van Looy, Peter Post, Armand Desmet, Arthur de Cabooter, Mike Wright, Wim Scheepers, Cor Schuuring, Cees Lute, Jan Schreuder en Noel de Pauw. Zy rijden vrijdag op het circuit van Zandvoort een ploegentijdrit over 40 km, zaterdag in Etten-Leur een cri terium over 180 km en tenslotte zondag in Simpelveld een bergcrite- rium over 130 km. Daarnaast komen vrijwel alle be kende Nederlandse amateurs in een driedaagse aan de start, waarby alleen de geselecteerde renners voor de wereldkampioenschappen op de weg ontbreken. De amateurs, onder wie renners uit Nieuw-Zeeland, Engeland, Zwitserland en Denemar ken. rijden drie ritten in hjn: in Zandvoort 50 km, in Etten-Leur 60 km en in Simpelveld 90 km. DUIVENSPORT Leidse Postduiven Club Wed vlucht vanaf St. Denis. Aantal dui ven 194. Tyd eerste duif: 14.59.52 uur. Uitslag: 1, 2. P. Langhout; 3, 5. L. v. d. Nieuwendyk; 4. H. Abrahams; 6. Bi'inkv. d. IJssel; 7. A. Filippo; 8, 9. 10. J. van Alphen sr. data vast Nu het circuit voor de wereldkam pioenschappen op de weg te Heer len door de technische commissie van de U.C.I. is goedgekeurd, heeft de KNWU ook de data voor de stryd om de regeniboogtruien in 1967 vast gesteld. De wereldkampioenschappen op de baan worden van 23 tot en met 29 augustus in het Olympisch stadion in Amsterdam gehou den. Daarna volgt op 31 augustus op een circuit by Heerlen de tydrit over 100 km voor'amateurs. De weg- kampioenschappen besluiten het wie- lerfeest op zaterdag 2 september starten de dames en vervolgens de amateurs, op zondag 3 september is het de beurt aan de profs. KOERSEN OP DUIND1GT (Van onze medewerker) prys op zijn naam te brengen. De- lana Kitty werd in niet te beste draf tweede vóór Emprit S. die ten leste iets tekort kwam. Verrassend was de zege van Ar- noldus (Olsthoom) in de slotdra- verij (w. f 10.20). Chic Spencer M. '^e die de leider lang bedreigde. Ylogie M nam in de internatio nale draverü over 2500 meter direct de kop gevolgd door Arrow Axworthy en Zilver Kid. De debuterende Bel gische import Roi de Saba maakte geen grootse indruk en werd spoe dig uitgeschakeld. Kort laatste bocht sprintte Zanto, die 40 meter moest geven, naar de kop, maar Zilvervos liet het er niet bij zitten en kreeg halverwege het rechte eind een klein voordeel. De draf van Zilvervos werd ech ter uitermate slecht, zodat uitscha- ling volgde en eigenaar Vink ze gevierde met Zanto in een goede ""T* 6 I vedo II achter zich De Clingendaalren voor 2-Jarige volbloeds werd een zekere zege voor de favoriet Perseus (Vandeuren vóór Garlic. In de tweede ren hield del ichtgewicht Ranee met Annie Rose na felle strijd Amigo en Mol- bekeken spel a zowaar 60 voor de Amsterdammer. Ook Richard Kasten bleek de uit- puttingslag, die een vyfsetter nu eenmaal is, niet aan te kunnen. Pe ter Soholtz, door een hardnekkige hernia-aandoening veel minder door- traand dan andere jaren, kwam twee sets achter. Hij greep echter ook naar het middel dat bij de wind, die donderdag schuin over de baan stond, zeer effectief is en begon te vertragen. Geduld de wedstrijden om de Coupe Galea 'hinderde hem bij het serveren en smashen. Just Barth een speler van hetzelfde lichtvoetige type als Okker, maar zonder diens aspiraties („Ik wil wel zo nu ei ringpartner optreden, afhankelijk v. d. bond blijven") had de zege echter niet geheel aan het falen van zijn tegenstander te dan ken. Steunend op betrouwbare drives en een goede volley maakte hy zo veel mogelijk gebruik van de wind. De weinig geconcentreerde Soeters vergat daar nogal eens rekening mee te houden. In de derde set kwam Barth een 23-jarige student in de rechten zwaar te vallen en het is de vraag of de heupblessure, die hij daarbij opliep, vandaag in de party tegen Okker reeds geheel genezen zal zijn. .23.5 km-tijd. De mende Zilv ring verschil de Yonker Hanover In Kid Uitslagen De uitslagen luiden: In het door veertien paarden Iel 2 Epmard Kittyt bestreden sprintnummer voerde 3 Egyptian Princess, toto: wi. 4.60 01. 60. 1.50. 1.80, koppel 3. Rapid Boyprljs: 1. Butch Hollandaa leek te gaan In de laatste j doUi Richard Kasten verloor al snel het geduld en toen Soholtz het initiatief op het juiste moment overnam, leek de strijd snel gestreden. Bij 42 voor Scholtz in de vierde set stapte Kas ten echter de baan afeen palsbles sure. Het oponthoud bracht de Hil versummer uit concentratie. Tot tweemaal toe kwam Kasten op slechts twee slagen van de overwin ning. Soholtz overleefde echter de kritieke situatie en won tenslotte de allesbehalve briljante party op het eerste matchpoint.. Peter Soeters, de nummer acht van ten 6-0, 0-1, de plaatsing, was woensdag nauwe- j Hans Haks 6- .Sf-Sf1??; bl?'sdtoitSK Diok StradmeyerJan Hor- ly'ks in staat de speelhand opgelopen bij I HEKEN ENKELSPEL: Tom Ok'kerPred Hemmes 6-1, 6-4, 6-2; Just BarthPeter Soeters 9-7, 6-4, 6-4; Niek Fleury—Bert van Sloo- "let van Eysden 6-3; Jan Hajer 6-4. 6-3: Peter :-8, 7-5, dan als spar- fase van de stryd toonde Captain j 1 Double K (Smit) zyn kracht en 137.40. triomfeerde in 1.22.- km-tyd. Bret- teur P moest de tweede plaats nog prijsgeven aan de fel doorzettende Cherie Spencer. Mevrouw Dragt-Peenstra toonde zich in het nummer voor amatrices de beste door met Domingo spoedig een comfortabele voorsprong te nemen en in 1.27.- te zegevieren. De favoriet Cornet Volann (mej. France) kwam ten leste nog dicht- by. doch moest met de tweede plaats genoegen nemen vóór Darlin Jill. In de openingsdravery bedwong de favoriet Epinard Kitty. In de tweede koers kwam de fa voriet Butch Hollandia (De Visser) foutloos achter de startauto van daan. Toen was er geen vuiltje meer aan de lucht en een 1.24.5 triomf als resultaat. Caracara S ont nam met een flitsende eindspurt Double v. d. Lente de tweede plaats. Vergay had weinig moeite om met Dougalls Stem S in 1.29.8 de Fidelio- Uitslagen koppel 3.50, E. de Visser) 'le v. d. L 1.70 koppel 5 4 delioprljs (M. Vergay) l.ua.ö; 2. ueiana K.m Emprit _S._wl. 2.-. pl. 1.30. 1.40, 4.30, Dougalls Sterr koppel 5.10, "aroldprlj; M. Smit) 1.2 Che 9.20, pl v. 4.30. t Kampioenschap III: Spencer: 2-, 102.90. 2.50. koppel nitngo (mevr. J.'Dragt-Peênstra) 1.2 2 Cornet Volamn 3 Darlin' Jill, wl. 3.60, pl. 1.40, 1.20, 2.30. koppel 660. cov. 5.10. Gustapriis: 1. Zanto (J. S. Vink) Govert S-priJs: 1. eluk) 1.30.3; 2. Cisi ithea, wl. 3.10. pl. 1 tl 4.-. cov. 5.50. Goudsterprijs1 Eddl Scotch (J. ia Scotch; 3. Do- 60. 2.20. 2.20. kop Olstiho Amoldus (J L. Com to du Com- 3. Chic Spencer M, wi 10.20, 1.70. 1.40, koppel 10.20. cov. Stayersfinale: drama voor Jaap O lidkerk Ger alle te Bruin is amateurs snel af De titelverdediger Jaap Oud- kerk heeft zijn kampioenstrui bij de profstayers moeten afstaan aan de 29-jarige Amsterdammer Jan Legrand, die overigens al eer der in dit seizoen (ondermeer bij de Grote Prijs van Amsterdam) heeft aangetoond over een betere vorm te beschikken dan de oud wereldkampioen der amateurs. Was de zege van Legrand op zich zelf dus geen grote verrassing, de wijze waarop zy tot stand kwam was dat wel. Want aanvankelijk zag het er naar uit dat Oudkerk die de laat ste jaren veruit onze beste stayer was, weer onbedreigd naar de titel zou rijden. Vooral toen Oudkerk na 38 minuten Legrand als laatste te genstander oP een ronde achterstand zette, leek prolongatie van het kam pioenschap naby. Het was echter een veeg teken voor Oudkerk toen hij drie minuten later Legrand, die kundig door Joop Sta kenburg werd geleid, weer moest la ten passeren. GERRIE BRUIN kampioen 50 km Inzinking Nog was er niets aan de hand maar plots stokte het ritme van Oudkerk. Hij kon zich nog even duwend en stampend handhaven maar toen kwam de totale inzinking. Tien mi nuten voor het einde begon Oudkerk achter de rol te zwaaien, raakte een paar maal los en werd een willig slachtoffer voor Legrand, die zyn ri vaal op maar liefst drie ronden fiet- Zelfs de tweede plaats kon Oud kerk niet vasthouden. Die was voor de strydlustige Piet van der Lans. Van overige deelnemers waren voor al Henk van Campen, Theo Sythoff Marinus Paul figuranten in dit stayersdrama. Een behoorlijke pres tatie leverde veteraan Ab Donker, die als vierde eindigde. Ger Bruin uit Andijk had daarvoor reeds de kampioenstrui opgeëist in de rit over 50 km zonder gangmaking voor amateurs, één van de aantrek- kelykste nummers van de baankam- pioenschappen. Dat was deze race, die driemaal uitgesteld was wegens regen, ook nu weer. Van de eerste tot de laatste meter werd door de gretig jagende amateurs gedemarreerd, waarbij in de beginfase al Genie Bruin maar ook Ger Bongers zich herhaaldelyk lieten zien. De beslis sing werd ingeluid na 28 km door Cees Stam, Cor Groenewegen, Fedor den Hertog en Leo Duyndam. Toen zy een halve baan voorsprong had den, gingen eerst Harry Steevens, de kersverse wegkampioen Jan van der Horst. Tiemen Groen en de jonge sprinter Klaas Balk achter hen aan maar werden teruggehaald. Onder dit geweld slonk de winst van 1e koplopers tot een goede 80 meter, die echter door een felle demarrage van Den Hertog weer groeide. Cor Groe newegen viel als slachtoffer van de pure snelheid van Den Hertog, maar sloot zich aan by de volgende jacht- groep, bestaande uit Bongers, Van Piere, Bruin, Koel. en Stakenburg. Daarna rukten ook Harry Steevens, Jan van der Horst, Harm Ottenbros en Klaas Balk zich los uit het pelo ton, dat na 42 km door de koplopers werd ingehaald en uit de baan moest. De vijftien overblyvenden (Staken burg gaf oP). kwamen tenslotte dicht bij elkaar. Dat was voor Ger Bruin het sein om drie ronden voor het einde zijn achtervolgingstalenten in een solo uit te leven, die hem met ongeveer 20 meter voorsprong de titel opleverde. Uitslagen Jan Legrand achter gang maker Stakenburg op weg naar nationale titel. Stakenburg in 1 uur 71.250 meter; 2. op 975 meter Piet van der Lans (Sas- senheim) achter Walraven; 3. op 1700 meter Jaap Oudkerk (Amster dam) achter De Graaf; 4. op 1875 m Ab Donker (Amsterdam) achter Van Roey; 5, op 2750 meter Henk van Campen (Amsterdam) achter Wiers- ma; 6, op 5420 meter Theo Sythoff (Rotterdam) achter Bos; 7. op 7700 meter Marinus Paul (Den Haag Laponder. 50 km zonder gangmaking voor amateurs: 1. Ger Bruin (Andijk) 1 uur 04 min 37 sec.; 2. op 20 meter Gerard Koel (Amsterdam); 3. Tie men Groen (Follega); 4. Ger Bon gers (Voorst)5. Harry Jansen (Am sterdam) 6. Harry van Pier« (Uit hoorn); 7. Cees Stam (Koog a/d Zaan)8. Jan van der Horst (Haar lem), 9. Cor Groenewegen (Amster dam); 10. Fedor den Hertog (Erme- lo); 11. Leo Duyndam (Honselers- dyk): 12. Harm Ottenbros (Alk maar), 13. Klaag Balk (Badhoeve dorp), 14. Harry Steevens (Elsloo), 15. Peter Kissner (Heinkant),

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7