LEIDEN BOUWT AAN ZIJN ONDERWIJS Slecht weer maakt Leiden drukke stad Bussen rijden een andere route randstad uitzendbureau Nog enkele weken Soekarno benoemt toch weer minister rg WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1966 LLXDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Oude gewoonte De Indonesische immigratie-auto riteiten hebben gisteren de instructie uitgegeven dat alle buitenlanders in groot-Djakarta zich moeten laten registreren, onder vertoon van pas poort of andere papieren. De regi stratieverplichting geldt niet voor leden van het diplomatieke en con sulaire korps, buitenlanders met dienst-paspoort en bezoekers voor korte tijd zoals toeristen. De reden J voor deze maatregel werd niet opge geven maar men meent dat hij spe- Drukte m musea De cursisten van het Koninklijk Genootschap „Mathesis Scientiarum Geni- trix", sinds jaar en dag „gehuisvest" in de voormalige h.b.s. aan de Pieterskerkgracht, krijgen een nieuw onderdak aan de overkant van het meisjeslyceum. De foto boven geeft een beeld van het nieuwe St.-Agnes- lvceum met geheel links twee boven elkaar gelegen gymnastieklokalen. Duideljjk is op deze foto, die genomen Is van het dak van het Diacones- senziekenhuis, het silhouet van de Sleutelstad te zien. De foto onder laat een deel van het nieuwe M.S.G.-gebouw zien (geheel rechts) alsmede de ingang van het St.-Agnes-lyceum (geheel links). In het midden de nieuw bouw van het Christelijk Lyceum, waarvan het bestaande gebouw rechts achter de school van M.S.G. is te zien. (Foto HXHoliMfcC) Nog geen vier dagen na de beëdi- I kracht zijnde wetten, en mijzelf met 7" """"l 'nd„"T'"h" aI m«n kracht en «^woordelijk- voor de „Chinezen kabinet van 27 man sterk heeft pre-1 held te zullen wijden aan het dienen van owme'. dle het „vergrote deel nt Soekarno er nog een ministervan de welvaart van het land en de van de bultenlanders in Indonesië aan toegevoegd, v olgens Antara be- natie onder de leiding van de presi- uitmaken noemde hij maandag Moeljadi Djojo- dent overeenkomstig de grondwet", martono, die in het vorige kabinet I minister van Sociale Zaken was, tot zfln speciale raadsman voor sociale ü&©8>p§öa^oSQg»i7S0e»»§ae«>SD*HOSO8»)D83#>{c>8DSHP8QS>iDfÖIP: en godsdienstige zaken met de rang van kabinet-minister. Soekarno sohijnt maar moeilijk zijn I gewoonte om vrienden en bescherme- i lingan op sleutelpasten te benoemen i te kunnen opgeven, aldus tekenen politieke waarnemers hierbij aan. er j aan herinnerend dait het Indone sische kabinet tot maart jl. nog meer dan honderd leden telde De bladen in Djakarta maken een vergelijking tussen de eed zoals die voorheen en voor het eerst donder - I dag jl. door de nieuwbenoemde mi nisters werd afgelegd. De oude eeds formule luidde oa „De zweer trouw te zullen zijn aan de grondwet, alle Indonesische wetten te zullen ge hoorzamen, mijzelf t* zullen wijden aan de welvaart van de natie en het land en getrouw alle taken te zullen volbrengen die mij als lid van het kabinet zijn opgelegd". Volgens de nieuwe tekst heet het: „Ik zweer trouw te zullen zijn aan de grondwet, de Indonesische revolutie en alle van In Amsterdam Vermiste meisjes uit Noordwijk boven water De twee veertienjarige Noordwykse meisjes, die gisteren als vermist waren opgegeven, zijn boven water gekomen. Het tweetal vertrok zondag per fiets naar de Kaag. Nadat i(j omstreeks zeven uur in de avond nog waren gesignaleerd in Voorhout, was men ieder spoor bijster. Het is ge bleken, dat de meisjes naar Sassen- heim waren gefietst; het werd echter zo laat dat zij niet meer naar huis durfden terug te keren. Daarom be sloten zjj maar naar Den Haag te gaan. Kennelijk was het hen daar niet naar de zin, want zij stalden de fietsen en gingen per trein naar Am sterdam. Gisteravond vroegen zij in de hoofdstad onderdak aan een Amsterdammer, die hen mee naar huis nam. Een dochter van deze gastvrije Amsterdammer, had in een krant gelezen over twee vermiste Noordwjjkse meisjes en belde de politie op. Deze maakte aan elke twijfel een einde. De avonturiersters zijn gisternacht laat weer aan de ouders teruggegeven. Op zaterdagmiddag in en rond Leiden De NZHVM heeft haar busdiensten in Leiden en omgeving in verband met het bloemencorso op zaterdag 6 augustus als volgt gewijzigd. Lijn 11: LeiderdorpOegstgeest. Van 14.30 uur tot ca. 16.00 uur kan niet worden gereden tussen Leiden Station en Oegstgeest v.v. Van 15.00 uur tot ca. 16.30 uur wordt tussen Leiden Station en Korevaarstraat ge reden via Witte Singel en Morsweg. Lijn 13/14 Ringlijn. Van 15.00 uur tot ca. 16.00 uur wordt niet naar en van het Diaco- nuessenhuis en Houtkwartier gere den. Van 15.00 uur tot ca. 16.00 uur rijdt lijn 14 vanaf resp. tot de Haar lemmertrekvaart, in plaats van Lei den station. Van 15.00 uur tot ca- 16.30 uur wordt in plaats van het Noordeinde via de Morsweg gereden. Van 17.45 uur tot ca. 18.45 uur wordt niet via de Tomatenstraat en Zoe- terwoudseweg, doch via Roosevelt- straat, eventueel Churchilllaan ge reden. Van 18.00 uur tot ca. 19.00 uur wordt niet via Boshuizerkade, maar via Churchilllaan gereden. Van 18.15 „uur tot ca. 19.00 uur wordt niet via Haag weg gereden. Lijn 15: Leiderdorp—Morskwartier. Van 15.00 uur tot ca. 16.30 uur wordt tussen Leiden Station en Ko revaarstraat gereden via Witte Singel en Morsweg. Van 18.30 uur tot ca. 19.15 uur wordt niet naar en van het Morskwartier gereden. Ljjn 21: LeidenKatwijk. Van 13.00 uur tot ca. 15.45 uur wordt niet via Rijnsburg en Oegst geest, maar via Valkenburg gereden. Lijn 30: LeidenKatwijk. Van 15.00 uur tot ca. 16.30 uur wordt niet via Kort Rapenburg— Noordeinde, maar via Morsweg ge reden. Lijn 40: Leiden-Rijnsburg-Noord- wijk. Van 13.00 uur tot ca. 15.45 uur wordt niet Rijnsburg en/of Oegst. geest gereden, maar via Valkenburg. Van 15.00 uur t.ot ca. 16.30 uur wordt tussen Leiden Station en Korevaar straat gereden via de Witte Singel en Morsweg. Mevr. Naiming benoemd De Haagse advocate en procureur mevrouw mr. N. J. Nanning-Groene- meijer is bij koninklijk besluit be noemd tot rech ter-plaatsvervanger in de arrond'isementsi echtbank te Den Haag. Mevrouw Nanning-Groenemeijer is sinds 1940 een van de bekendste vrouwelijke advocaten in Den Haag. Zij studeerde in LEIDEN. In 1960 werd zij als eerste en tot nog toe enige vrouw tot lid van de raad van toezicht van de orde van advocaten bij de de Hoge Raad der Nederlanden. Leidenaar mist zi jn vingertop In een pottenbakkerij aan de Leid se Hoge Rijndijk is gisterochtend een vrij ernstig ongeluk gebeurd. De 31 jarige pottendraaier J de Ruijter uit Leiden raakte tijdens werkzaamheden aan een elektrische kleimolen in de werkplaatst met de linkerhand bekneld tussen de mes sen van de kleimolen, toen hij pro beerde restjes klei van de molen- wand te verwijderen terwijl het ap paraat in werking was. Het gevolg was, dat door een van de messen de top van de wijsvinger werd afgerukt en voorts het vlees van de overige vingers gedeeltelijk werd afgesneden. Bovendien werden de pezen van alle vingers ernstig be schadigd. De onfortuinlijke potten draaier is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Lijn 41: Leiden-Rijnsburg-Katwijk. Van 13.00 uur tot ca. 15.45 uur wordt niet via Rijnsburg, maar via I Valkenburg, event Noordwijk gere- den. Van 15.00 uur tot ca. 16.30 uur wordt tussen Leiden Station en Ko- I revaarstraat gereden via Witte Singel en Morsweg. Van 17.45 uur tot ca. 18.45 uur wordt niet via Kon.nginne- laan en Vijf Meilaan gereden, maar via Lammenschansweg en Churchill laan. Lijn 42: Leiden-Oegstgeest-Noord- wijk. Van 14.30 uur tot ca. 16.00 uur wordt niet via Oegstgeest. maar via Haagsche Schouw gereden. Pendel dienst Oegst-geest-Noordwijk v.v. Van 15.00 uur tot ca. 16.30 uur wordt niet gereden via Breesbraat en Markt- route, maar via Witte Singel en Morsweg. Lijn 43; LeidenWassenaarDen Haag. Van 15.00 uur tot ca. 16.30 uur wordt niet via Kort Rapenburg en Noordeinde, maar via de Morsweg gereden. Van 18.13 uur tot ca. 19.00 uur wordt niet via Haagweg, maar via Churchilllaan en Witte Singel gereden. (Dit geldt ook voor lijn 46: LeidenVoorschotenWassenaar) Ljjn 46: Leiden-Voorschoten-Den Haag. Van 15.00 uur tot ca. 16.30 uur tus sen Leiden Station en Korevaar straat via Witte Singel en Morsweg. Ljjn 50: Leiden—Haarlem. Van 14.45 uur tot ca. 15.45 uur wordt gereden tot resp. vanaf de Warmonderweg. Lijn 60: Leiden—VoorhoutNoord - I wjjkerhout. Van 14.45 uur tot ca. 15.30 uur wordt gereden vanaf resp. tot Leidse- buurt Met vertraging moet rekening ge houden worden. Aan omleidings- route's wordt door alle bussen ge stopt aan bestaande halten. Over- staptijden zullen zo ruim mogelijk worden gesteld. Tussen 15.00 uur en ca. 16.00 uur wordt vertrokken vanaf de rotonde bij het nieuwe belasting kantoor. Botsing tussen brommer en auto Op de wegkruising Narmstraat Kruisstraat in Leiden botsten gis termiddag omstreeks vier uur een personenauto en een bromfiets tegen elkaar. De bromfietsberijdster, een 42-Ja- rige inwoonster van Leiden, zou geen voorrang hebben verleend aan de automobilist. Zü kreeg een gekneusde rugwer vel en moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Het slechte loeer heeft Leiden deze zomer tot een drukke stad gemaakt. Op merkelijk veel toeristen ver en de winderige kust voor wisselen de natte campings de gezellige drukte van de oude Leidse binnenstad, waar vooral de markten, de musea en de restaurants trekpleis ters blijken te zijn. Daarbij komt nog dat in Leiden op het ogenblik twee belangrijke tentoonstellingen (van heel verschillend karakter overi gens) worden gehouden. In het stedelijk museum ..De La kenhal" blijft de Gabriël Metsutentoonstelling veel be zoek trekken en in de Hortus Botanicus van de Leidse uni- veisteit zorgt de bloemen- en aquaria-tentoonstelling „Aqua Flora Hortus '66" voor flinke drukte. Het molen museum „De Valk", dat op 2 juni j.l. officieel werd ge- opend. betekent een uitbrei ding van de attracties, die Leiden de toerist kan bieden. Sedert 2 juni hebben meer dan 3000 mensen het unieke museum bezocht, hetgeen 6' neerkomt op een gemiddeld bezoek van 60 personen per dag. Het molenmuseum is met dit bezoekersaantal bij zonder tevreden. Ook de an dere Leidse musea ondervin den extra belangstelling. Het Rijksmuseum voor Volken kunde in de Steenstraat trekt gemiddeld vier- tot vijfhon derd bezoekers per dag. De belangstelling voor de grote tentoonstelling ,JDe mens van toen" i7i dat museum is zeer groot. Vorige maand bezoch ten ongeveer 12.000 mensen het museum. Het Rijksmu seum van Oudheden wordt ook goed bezocht. Dit mu seum profiteert bovendien van de grote stroom belang stellenden die de tentoonstel ling Aqua Flora Hortus '66 tegenover het museum van Oudheden trekt. Mensen, die daar niet meer in kunnen we gens de drukte zijn geneigd een bezoek aan het museum te brengen, terwijl vele an deren op het idee worden ge bracht, omdat ze er toch langs komen. Opmerkelijk is de grote drukte in de restau rants, vooral in die langs de Stationsweg en de Steen straat. Bij sommige restau rants treft men omstreeks zes uur 's avonds zelfs een rijtje ivachtenden aan. In andere restaurants moeten bezoekers vaak vrij lang wachten voor er een tafel vrij komt. Op de foto: een opname uit een on gewone hoek van molen „De Valk" waarin het molen museum is ondergebracht. (Foto LD/Holvaat) voor de inspringkracht Hoflaan 129 die er uitspringt! Bel: 34299 Leiden - Brussel Nog enkele weken. Dan openen ook in Leiden de scholen weer hun deuren. Dan worden de algebra-, de geschiedenis-, de natuurkunde- en de aard- rijkskundeboekjes mèt de nieuwe schriften opengeslagen, worden de rekenlat en de liniaal tevoorschijn gehaald, kortom dan worden de lessen „hervat". Voor vele jongelui uit Leiden en omgeving zal het begin sep tember dubbel feest zijn, omdat zij dan een nieuw schoolgebouw zullen betreden. De meisjes van het St.-Agnes-lyceum bijvoorbeeld, die tot voor kort aan de Oude Vest onderwijs genoten, gaan naar een pas klaar gekomen school aan de Kagerstraat in het Leidse Houtkwartier, waar het overigens nog gonst van bouwactiviteit, onder meer in verband met de zo noodzakelijke uitbreiding van het Christelijk Lyceum.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 3