Kosigin blijft aan Beperking tulpenteelt wordt opgeheven GEEN VERRASSINGEN VERWACHT IN NIEUWE REGERINGSLIJST 574ste STAATSLOTERIJ Ie KLASSE Leraar verspeelde maandsa larissen van zijn collega's Wachten op brief uit Frankrijk Investeringen in Suriname en Antillen Misverstand bij rangeren: negen lielil gewonden MET EEN ENKEL WOORD HAAGS AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 3 AUGUSTUS ADVERTENTIE Alexei Kosigin is gisteren onder geestdriftig applaus van de 1.517 af gevaardigden in het Sowjetrussische parlement herkozen tot premier, voor een nieuwe ambtsperiode van vier jaar. Dat gebeurde op de eerste dag van de eerste vergadering van de j nieuwe Opperste Sowjet. In de Wes- j telijkc pers waren berichten ver- schenen over een mogelijk aftreden van Kosigin. De 62-jarige voormalige ingenieur, die de functie van premier bijna twee jaar geleden van Chroesjtsjow overnam, zat onbewogen op het po dium in het grote Kremlinpaleis toen partijleider Brezjnew voorstelde hem opnieuw te kiezen. Dat gebeurde una niem bij handopsteken, het daveren de applaus werd door Kosigin met een lichte hoofdknik beantwoord. De vergadering van gisteren was daarna spoedig ten einde. Verwacht wordt dat Kosigin een nieuwe regeringslijst zonder grote veranderingen ter goedkeuring zal voorleggen en tevens een politieke rede zal uitspreken. Een der voorstel len die in beide delen van de Opper ste Sowjet vandaag behandeld zullen worden is de vorming van meer par lementaire commissies om de Opper ste Sowjet een grotere rol te geven ln de nationale economie. (De Op perste Sowjet bestaat uit de unieraad en de raad der nationaliteiten). Toezicht Op het 23ste congres van de com munistische partij, dit jaar in april gehouden, had Brezjnew voorgesteld de Opperste Sowjet meer invloed te geven door het vormen van speciale commissies die nauwer toezicht moe ten houden op het werk van de mi nisteries. Dit voorstel werd dinsdag door president Podgomi aan de af gevaardigden voorgelegd. Het behelst tevens het omvormen van de twee be grotingscommissies van de Opperste Sowjet tot voorbereidende en begro tingscommissies, waardoor deze meer te doen krijgen bij het ontwerpen van plannen. Leonid Jefremow, die na het ont slag van Chroesjtsjow uit de gratie was, is gisteren ontheven van zijn functie van voorzitter van de com missie voor de geloofsbrieven van de raad. Spiridonow, 60 jaar, werd her kozen tot voorzitter van de unieraad, de voorzitter van de raad der natio naliteiten, Jan Peive, een Let, werd vervangen door Justas Paleckis, voor zitter van Sowjet-Litauen sinds dit land in 1940 by de Sowj et-Unie werd ingeiyfd. TOERISTISCHE OPLEIDING IN TREK Van de 400 kandidaten, die zich zonder dat er door de directie enige propaganda is gemaakt hebben gemeld voor het Wetenschappelijk Instituut voor het Toerisme, dat op 5 september in Breda begint, zyn er 60 na een psychotechnisch onder zoek als leerling toegelaten. Het in stituut directeur dr. L. van Ege- raat leidt voor middelbaar onder- wys geslaagde kandidaten op voor leidinggevende functies in de toeris tische branche (de V.V.V., A.N.W.B. en reisbureauwezen. lucht- en scheepvaart enz). Het is op dit gebied de vierde op leidingsschool in Europa: Zwitser land beet al voor de oorlog de spits af en na 1950 verrezen nog soortge- lyke instituten in Italië en Oosten- ryk. Het instituut in Breda resor- teert onder de mammoetwet. In de raad van bestuur hebben vertegen woordigers van diverse grote, voor het toerisme belangrijke lichamen zoals K LM., de N.S., de A.N.WJB. en de AN.V.V. en van de Tilburgse Economische Hogeschool zitting. Voor het cursusjaar 1967-1968 heb ben zich nu al belangstellenden ge meld. PREMIER KOSIGIN woensdag 3 augustus 1966 Prijzen van: f. 5 zijn gevallen op nummers eindigende op 0 f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 059 f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 803 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 155 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 682 f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 2099 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 065733 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 005859 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 049188 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 096145 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 035594 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 033664 de prijs van f. 20000 is gevallen op het nummer WOENSDAG Lakenhal: K. en O.-excursie ten toonstelling „Gabrlël Metsu" o.l.v. drs. J. N. van Wessem. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.30 uur DONDERDAG Bospark Kikkerpolder: Vakantiebe zigheden. Variété-programma „Zet 'm op, Ozo". 2 uur nam. (Bij slecht weer in Stadsgehoorzaal). Een wiskundeleraar uit Velletri heeft De 62-jarige Mario Pavani, heeft zich bij de politie gemeld met de mededeling dat hij de maandsala rissen van vele andere leraren heeft verspeeld in het casino van Venetië. Hy heeft in totaal voor meer dan 17.000 gulden verbrast ln vier dagen en vier nachten. Produktschap voor Siergewassen besluit: Het Produktschap voor Sier gewassen heeft besloten de teeltbeheersing van tulpen op te heffen op voorwaarde, dat Frankrijk zich bereid verklaart er op toe te zien. dat geen Ne derlandse bloembollen tegen te lage prijzen in de zgn. plant- goedmaten worden uitgevoerd naar landen buiten de E.E.G. Duitsland heeft deze verklaring reeds gegeven. Frankrijk zou, volgens de regeringsvertegen woordiger hiertoe ook bereid zijn. De betreffende brief moet nog door minister Faure wor den getekend. Daling <ler Britse monetaire reserves De Britse goud- en deviezenreser ves zyn in juli gedaald met 25 mil joen pond sterling tot 1.145 miljoen pond sterling, nadat enigermate ge bruik moest worden gemaakt van de medewerking van centrale banken van andere landen. In juni j.l. ga ven deze reserves een daling te zien van 49 miljoen pond sterling tot 1.170 miljoen pond sterling. Mr. F. B. M. Nederveen, d« bloem bollenexport in dit college vertegen woordigend, bleef huiverig voor zo'n toezegging. Hij bereikte, dat de teelt beheersing niet zal worden opgehe ven voor de bewuste brief met de toezegging is ontvangen. De voorzit ter van het PVS, dr. A. J. Vérhage, heeft machtiging gekregen de nodige stappen te nemen om alles juridisch te regelen zo gauw de brief binnen komt. Daarmee zal dan een eind zyn gemaakt aan de 33 jaar bestaande beheersing van de produktie. Mr. Nederveen bleef daarom zo hardnekkig vechten tegen de uitvoer van plantgoed naar de EEG-landen, omdat het gevaar bestaat, dat men deze plantgoedmaten via de andere landen naar vooral Engeland en de V.S. exporteert. Deze landen zyn hiervan niet gediend en hebben al gedreigd tegenmaatregelen te nemen. Hij kreeg alle begrip voor zijn standpunt, dat in feite betekende, dat zonder de garantie van de EEG- landen de teeltbeheersing nog een jaar zou worden gehandhaafd. Daar waren de kwekerij vertegenwoordigers op tegen. Het was nu de hoogste tyd om te beslissen. Men moest voor 1 september weten waaraan men toe was. Mr. Nederveen deed toen weer de poging om wel de teeltbeheersing vrij te geven, maar niet de uitvoer van het plantgoed naar de EEG-landen. Hij kreeg geen voet aan de grond, want de minister van Landbouw blykt zijn collega's juist die interim - regeling te hebben aangeboden met de uitvoer van plantgoed als tegen prestatie. De heer Nederveen beweerde ach' ter de minister te staan, maar bleef huiverig. De heer Elfrink bedacht dat men ook met Ingang van 1 september de teelt zou kunnen vrijgeven en dus op 30 augustus daarover zou kunnen beslissen, er van uitgaande, dat de bewuste brief dan wel gearriveerd zou zijn. De kwekersvertegenwoordi gers vonden dat te laat. omdat een goede kweker zyn teeltplan vroeg moet kunnen vaststellen. Tenslotte kwam men tot de con clusie, dat de teelt van tulpen dar maar vrij moet komen en dus ook de export van het plantgoed. Om echter geen beslissing te nemen, die vooruit, loopt op het besluit van de Franse minister werd besloten de voorzitter te machtigen de definitieve verorde ningen en besluiten pas in werking te doen treden als de bewuste brief zou zyn gearriveerd. Vooropgesteld dat het antwoord positief is. Het schynt, dat men in Franfa-yk moeilijkheden ziet in het bewaken van de prijzen. Minimumprijs Als alles gaat zoals men verwacht zal dug dit jaar de teeltbeheersing van tulpen verdwijnen en zal ook plantgoed naar Duitsland, Frankryk en Italië kunnen worden verkocht. Dit zal dan wel tegen een mini mumprijs van 12.50 per kilogram zyn. Voor de Benelux, zullen de pi-y- zen f 1.25 voor de groothandel zijn en f2.50 als de bollen in kleinhandel verpakking worden verkocht. Nadat dit alles besloten werd vroeg dr. Verhage of men wist dat tenge volge van dit besluit de minimum - exportprijzen voor alle bloembollen, ook voor het by goed, zullen verdwy- nen. Evenals dat by de narcissen het geval is zal toch een registratie van de beplante oppervlakten worden in gevoerd ten behoeve van de soorten- statistiek. Er zal een steekproefsge- wyze controle worden toegepast. tientallen jaren lang de jeugd derwezen in het stadje Velletri in de Albaanse heuvels. Hy was een geaoht man, maar zwichtte ten slotte voor de getallen van de rou lette. Zondagavond meldde hy zich by de dienstdoende wachtmeester op het politiebureau van zyn woonplaats. Voor de ogen van de verbaasde po litieman haalde hy enkele handen vol lirebiljetten (totale waarde ruim 2100 gulden) voor de dag en zei: „Dit is alles wat over is van de salarissen van 37 collega's en me zelf. De rest is opgegaan in het casino van Venetië. Sluit me maar op". Pavani was op 27 juli met geteken de machtigingen vai. zyn collega's naar het postkantoor gegaan om de salarissen van alle leraren te halen. Hy nam het geld in ont vangst en vertrok p&r trein naar de Dogestad. Nadat hy zich bij de po litie gemeld had overlegde hy daar een briefje, waarop hy nauwkeu rig had bijgehouden wat hij had betaald aan treinkosten, hotelkos ten, maaltijden en wat hy in het casino had verloren. De commissaris van politie kon het verhaal van de misrekening van de leraar niet geloven. Hy belde enige van de gedupeerde collega's op om bevestiging van het verhaal te kry gen. Van hen vernam hy dat ze al enkele dagen naar Pavani uitke ken, maar dat ze nooit hadden kunnen denken dat hun geld bij hem niet veilig was. De leraar zal terecht moeten staan wegens ver duistering. Treindelen botsten By het rangeren in Emmerik is gisteravond om ongeveer negen uur enige beroering ontstaan in de Lore- ley-express. Door een misverstand tussen een Nederlandse machinist en een Duitse rangeerder kwamen de treindelen by het combineren wat te hard met elkaar in aanraking. Dit veroorzaakte een fikse schok in de trein. Het gevolg hiervan was dat een aantal reizigers onder bagage werd bedolven of op andere wijze min of meer pijnlyk werd getroffen. In het postrijtuig byv. verloren drie postambtenaren hun evenwicht. Zy gingen van de been, hetgeen één hunner op een lichte hersenschudding kwam te staan. Acht reizigers werden licht gewond. Zy liepen schrammen of builen op. Onder hen bevonden zich enkele Amerikaanse meisjes. De gewonde postbeambte werd, na dat de trein in Amsterdam was ge arriveerd (met een half uur vertra ging), per ambulance naar zyn huis vervoerd. De trein liep overigens door het wat krachtige koppelen geen be schadigingen op. Kamerlid bezorgd over plannen van P.T.T. Het tweede-kamerlid voor de K.V.P. de heer Van den Heuvel heeft in schriftelijke vragen aan de minister van Verkeer en Waterstaat zyn be zorgdheid kenbaar gemaakt over het voornemen dat de P.T.T., volgens hem zou hebben om op werkdagen de tweede postbestelling te laten verval len. Ook het feit dat de P.T.T. het geldverkeer na drie uur in kleinere plaatsen niet meer handhaaft en dat de grotere postkantoren een half uur later in de ochtend opengesteld wor den heeft de ongerustheid van het kamerlid gewekt. De heer Van den Heuvel vraagt aan de bewindsman of deze bereid is de gronden aan te geven waarop deze „benadeling van het publiek en be drijfsleven" door de overheid gerecht vaardigd wordt geacht. Het kamerlid bepleit vervolgens een onderzoek naar de mogeiykheden een verandering van de status van de P.T.T. waarby de financiering van de investeringen en de personeels voorziening ruimere mogelykheden krijgen, waardoor deze gronden mo gelijk zouden vervallen en de beper kingen niet zouden behoeven te wor den doorgevoerd. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Oosterwolde (Fr.) H. Brouwer te Bergen op Zoom; te Gorlnchem (toez.) (vac. dr. B. Klein Wassink) L. Hoving te Ruurlo. GEREF. KERKEN Beroepen te Vianen K. D. Gerber. laatstelijk vrijgemaakt predikant te Hengelo (O); te Zaamslag H. J. Diekema te Monnlckendam; te Monnlckendam; te Maartensdijk J. 8tolk, kand. te Utrecht: te Alblasserdam H. K. Poelman te Berli- kum. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) CÏIR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Nieuwe Pekela A. v. d. Veer. kand. te Vlaardingen. die bedankt voor Dokkum, Ermelo, Fra- Goes, Gouda, 's-Gravendeel, a, Meppel. Naarde- loos, Zaandam Maarssen. Meppef, Naarden, Noor de- i - t Zwaagwestein- ZWO-subsidie voor publicatie rechtscodificatie De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft de Vereeniging tot Uitgaaf der Eronnen van het Oud-Vaderlandsch Recht een subsidie verleend voor uitgave van het eerste deel van de bronnen van „de voorgeschiedenis van de codificatie 1798-1810". Het bewuste materiaal is in de loop van zijn leven bijeengebracht door thans wylen mr. H. Aa, die op dit onder werp had willen promoveren. Door prof. mr. J. Th. Smiidt, hoogleraar in het oud-vaderlands 'recht aan de Leidse Universiteit en aan de Uni versiteit van Amsterdam zyn de be wuste stukken bewerkt en persklaar gemaakt, waarbij hij ter zijde werd gestaan door zijn Amsterdamse we- tensohappeiyk medewerker de heer A. H. Huussen, doctorandus in de ge schiedenis. BINNENLAND KLM-diensten hervat Met in gang van 12.00 uur gistermiddag Boerderij afgebraehd In Teerns Na val overleden De 29-jarige heeft de KLM, die in verband met een doipje onder de rook van Leeu- I Amsterdamse schilder B. Woudstra In overleq met de Nederlandse. Surinaamse en Nederlands- jde opstandige beweging in Nigeria warden, is gistermiddag door nog- on- die vier maanden geleden, op 24 antilliaanse regering zijn twee stichtingen in het leven geroepen de ^"hindta- ^™de. een arbeidsongeval in een tot bevordering van de investeringen in Suriname, resp. de Ned. jde ,CTb,ndln ™dt_h«r Goutum kraanhal van een fabriek aan de Antillen. Een van de doelstellingen is Nederlandse ondernemers te wijzen op de mogelijkheden en kansen die er in Suriname en Brand in motorschip in de machinekamer van het motorschip Rust Roest 2, afkomstig uit Vught en gelegen in de industriehaven na bij de Bossche veemarkt brakt gis termiddag om drie uur brand uit, Twee uur later was de brand be dwongen. De machinekamer met die selmotoren en de kajuit gingen ver loren, op de Ned. Antillen bestaan voor het vestigen van nieuwe be drijven en eventueel het bevorderen van de versterking van het bestaande Surinaamse en Antilliaanse bedrijfsleven. De Nederlandse regering heeft zich bereid verklaard de activiteiten van de stichtingen te financieren en zal medewerken aan het bevorderen van investeringen in Surinam'- en op de Ned. Antillen. De Nationale Investe ringsbank (Herstelbank) is bereid gevonden tot oprichting van en di rectievoering over de N .erlandse participatiemaa tschappy vo Suri name N.V. en de Nederlandse parti cipatiemaatschappij voor de Ned. Antillen N.V. Voor rekening en risico van de Nederlandse staat zal in de door beide stichtingen voorgelegde en goedgekeurde projecten kunnen wor den deelgenomen in het risicodragend kapitaal tot een maximum van 49 Eventueel kan op andere wyze mede werking worden verleend. Tot bestuursleden van de Stichting tot bevordering van investeringen in Suriname zijn benoemd de heren W. Bruynzeel. H. J. de Koster, mr. J. J. Oyevaar, prof. dr. D. C. Renooy, dr. J. Sedney en ir. C. Staf. Tot bestuurs leden van de Stichting tot Invorde ring van investeringen op de Ned. Antillen zijn benoemd de heren drs. A. D. Speekenbrink, ir. C. Driel van Wageningen, mr. E. J. Egberts en W. J. Fischer. Reünie koopvaardijpersoneel Het Comité Reünie Koopvaardy- personeel '40-'45 gaat op donderdag 15 september in Rotterdam een reü nie houden. Officieren en beman ningsleden, die in de oorlogsjaren Beide stichtingen dit over een bud-'40-'45 de koopvaardij, zeesleepvaart, get van e^n miljoen gulden beschik- visserij en kustvaart buitgaats ken zyn gevestigd ii. Den Haag. Als directeur van de Stichting voor Su riname treedt op de heer L. van Pelt. De heer drs. K. H. de Boer is direc teur van de Stichting voor de Ned. Antillen. diend hebben, worden door het co mité opgeroepen deel te nemen aan deze reünie. Men kan zich tot 25 augustus schriftelyk opgeven by de heer J. W. Liebau, Adrianalaan 219. Rotterdam-12. door brand verwoest. Een gedeelte I Heemweg ernstig gewond raakte, is van de huisraad kon nog worden ge- j in het Wilhelmina-gasthuis overle- red. Enkele landbouwwerktuigen den. Tezamen met een collega viel waaronder een nieuwe trekker en een hij tydens het verrichten van schil- grote hoeveelheid hooi, gingen ver- jderwerk aan het dak van een 12 m BUITENLAND Vlootdagen in Den Helder Aan staande vrydag en zaterdag zullen in Den Helder de jaariykse vlootdagen worden gehouden, waarbij naast het opstellen voor bezoek van de kruisers De Ruyter en De Zeven Provinciën, alsmede van de jagers Drenthe en Zeeland, enige demonstraties (zoals duikdemonstratles en demonstraties van de plaatseiyke marineberoeps- brandweer) op het programma staan. Bedrijfsongeval Bij bouwwerk zaamheden in Wyk bij Duurstede is gistermiddag de 19-jarige W. de Graaf uit Utrecht om het leven ge komen by het verplaatsen van een betonmolen. Feest rond muur Oost-Duits- land bereidt voor het eerst openly- ke feestelykheden voor ter gelegen heid van de herdenking van het bouwen van de muur door Berhjn. Op 13 augustus zal de muur vyf jaar bestaan. Mangaan Geologen hebben bekendgemaakt, dat zich op de bo dem van de Atlantische Oceaan voor vier zuideiyke staten der V.S. een by na onbeperkte hoeveelheid man- gaanoxyde bevindt. Dit mine raal wordt gebruikt voor de verster king van staal. Deze reserves liggen op het Blake Hogewoerd 175: Dlenstvergadi van Jehovah's getuigen. 7.25 uur W. de Zwijgerlaan 104: Baha spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Konlngskerk: Rullclub 7,30—10 ZATERDAG Wassenaar (Hoflaan 7): Opi tentoonstelling Frits Klein en Fausch 4 uur nam ZONDAG. Dr. Van VoorthuyzenschoolI stergemeente. Spr. dhr. F. A. L. teray. 3 uur nam. Du Rieuschool: Volle Evang. ding. Spr. J. Zijlstra. 10 uur voot Hogewoerd 175. Wachttorenai m Jehova's getuigen. 4 en 6.30 im. Openbare lezing: 2.30 en 5.: Oude Rijn 5: Baptlstengem. ■or oorspronkelijk christendom, evang. v. d. Brugge. 7.30 uur nan Steenschuur 6Kerk van j Christus van de heiligen der la dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 voorm. MAANDAG Luxor-theater: Vakantlebezlght Film „De gestolen straaljagerplani 10 uur voorm. 10 uur voorm. Stadhuis (wachtkamer trouwa Zitting Bouwfonds Ned. Gemeei 7—8 uur nam. Camera: „De vrouw die hy begei 18 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. „Sneeuwwitje en de 7 dwergen", Elke middag 2.30 uur, zondags 2,3 4.45 uur. Studio: „Gold Rush", a.l. Dagi 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 7 en 9.15 uur. Elke morgen 10.30 uur, behalve dags: „Sjors en Sjimmie", a.l. Lido: „Mary Poppins", a.l. Dagi 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, en 9.15 uur. Rex: „Het masker van Zorro" 1 agelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Le gendarme de Saint- TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuwsteeg Exposities Werkd. 11 uur voorn uur nam. Zondag en maandag g ten. (T/m. 7 september). Hortus Botanicus: Aqua/Flora tus 9 uur voorm. tot 11 uur (t.e.m. 7 augustus). LakenhalTen toonstelling Ga Metsu Werkdagen 10 uur voorm 5 uur nam.; bovendien donderdag 10 uur nam.; zondag 1 6 uur i (tot 5 september). Legermuseum (Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag van 10 (zondag 1-5 uur) dag, donderdag, vrij'dag van 10 tot 5 uur: zondag van 1-6 Rijksmuseum voor Volkenku (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; dags 13-17 uur Ryksmuseum voor Volkenlw Tentoonstelling „De mens van t( leven en bedryf van de prehlstori mens ln het verre en nabije Oosi Werkd. 10-17 uur; zond. 18-17 (tot 1 oktober). Ryksmuseum van Oudheden; 0 diks 10-5 uur; zond 1-5 uur. Rl)ksmnseum voor de geschiet der natuurwetenschappen: Dag. uu zond 1-4 uur Wassenaar: (Kunstzaal Heuff)S< deryen van Tilla Terwindt en b< houwwerken van Wlm Rijvers. D lyks 10 u voorm.5 u nam.; ba dien dinsdag 810 u nam.; zon< gesloten, (t/m 4 augustus). Avond- en nachtdienst der apotbi Geopend voor spoedeisende geva apotheek D. C. Kok, Rapenburg, 24807. Apotheek R. van Breest Smallen' te Leiderdorp en Apotheek Voors ten zyn de gehele week geopend. By geen genoor vun an naisart specialist (of diens waarnemers), op dokt-crstelefoon 22222. DONDERDAG 4 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Het Reside: Orkest. DAGELIJKS: Diligentia. 20.15 uur (maand.-ai geen voorst.): „Wie is bang voor Kurhauspavlljoen, 20.30 uur avond geen voorst.) ABC Cabaret Wim Kan en Corrie Vonk. Odeon Theater. 20.00 uur: „Hee duurt het langst". rida, Georgia, South Carolina en het zuideiyke deel van North Carolina. Aankoop Ondanks de bezuini ging heeft de Britse regering Britsch Overseas Airways Corpora tion gemachtigd zeven Boeing straalvliegtuigen in de V.S. te ko pen. Daarmee is een bedrag van 500 a 600 miljoen gulden gemoeid. Oliedepots In Damascus is een overeenkomst getekend, waarby de Russen op zich hebben genomen voor een bedrag van ruim 5,6 mil joen gulden tien oliedepots in Syrië te bouwen, met een totale capaciteit van 160.000 kubieke meter. Voor zijn vrouw De Westduitse rechercheur van politie Siegfried Kuhn (33) is tot 2% jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens een aan tal inbraken by juweliers. Hy had de juwelen aan zyn vrouw gegeven om zyn prestige by de familie te vergroten. Project Een Canadees ingeni eursbureau is aangewezen om leiding te geven aan de bouw van een hy dro-elektrisch project in Laos. De uitvoering van dit project zal in totaal 24 miljoen dollar kosten. Nederland heeft van dit bedrag WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) plateau voor de kust van noord-Flo- 3.300.000 dollar verstrekt. Amsterdam Den Helder penburg Vüsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z -Limburg Helsinki Stockholm Oslo Fopenhagei Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice 8-riyn Frankfurt Nuuichen Züricb Qenéve Locarno Innsbruck Belgrado Barcelona Madrid Lissabon Mallorca motregen zwaar bew licht bew motregen 18 13 zwaar bew 21 14 reven 16 12 licht bew 16 14 geh bew 23 18 geh bew 17 16 half bew. 25 18 zwaar bew 19 10 regen 19 13 zwaar bew r bew 15 12 lialf bew. zwaar bew onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2