U dacht dat er voor rokers geen verrassingen meer waren? Ontdek dan de filtersigaret met de derde smaak! 25 filters uoor SLEUTELTJES Nieuw gebouw voor de VN in Genève PAGINA 12 LEIDSCH DAGBLAD Kosten 42 miljoen De Algemene Vergadering Verenigde Naties zal in de toekomst In Genève kunnen vergaderen In dien zü de bouwplannen goedkeurt, die secretaris- generaal Oe Thant wereldkundig heeft gemaakt. Thant heeft deze plannen uiteen gezet in een rapport aan de verga dering, die 117 leden telt. De budget taire commissie zal de plannen be studeren tijdens de zitting van de vergadering, die op 20 september be gint. Thant wil naast het Palais des Na tions .waarin thans het v.n.-kantoor in Oenève is gevestigd, een nieuw ge bouw laten zetten, dat 42 miljoen gulden kost. Indien de Algemene Vergadering de voorstellen goedkeurt zal het werk in 1967 kunnen beginnen en zal het nieuwe gebouw in de zomer van 1970 in gebruik kunnen worden genomen. Volgens Thant is de bouw noodza kelijk indien het Palais des Nations het centrum moet blijven van de Europese conferenties van de V-N. en hun gespecialiseerde bureaus. Het gebouw raakt echter over bevolkt, aangezien de laatste zes jaar het aantal daar gehouden vergade ring is gestegen van 2735 per jaar tot 4.223. Het aantal deelnemers nam toe van 10251 tot 15970. De 24 vergaderzalen in het oude ge bouw zijn niet voldoende en daar om moet een tweede gebouw wor den gezet met nog tien vergaderza len en 300 kantoorvertrekken voor de conferentiesecretariaten. Er moet plaats zijn, aldus Thant, In het vrijdag Jl. gepubliceerde uittreksel van het jaarverslag 1965 van de Gem. Markt- en Havendienst is een storende fout geslopen. Het aantal woonschepen in het Leidse binnenwater bedroeg nl. niet 8632, doch 218. Het eerstgenoemde cijfer had betrekking op het aantel sche pen, dat Leiden passeerde. Wild West''' Oostduitse acteur Zoeken naar Stilwi in Montana Een arbeider die in Plentwood in de Amerikaanse staat Montana te rechtstond wegens het toebrengen van letsel bij een vechtpartij, heeft ae aanklager (de burgemeester van het stadje) doodgeschoten en de rechter en een getuige verwond en is daarna zelf gedood. Toen de arbeider. Duane Palk, zijn vonnis '50 dollar boete) aan hoorde, trok hij een revolver en schoot burgemeester Ludwig Tande dood en verwondde de rechter en de getuige. De sheriff van het plaatsje schoot daarop Duane dood. vraagt asiel De 29-jarige Oostduitse acteur Hans-Dieter Deutler is gisteren naar Zweden uitgeweken. In de haven van Trelleborg in Zuid-Zweden sprong hij van vier meter hoogte van een veerboot in het water. Oostduitsers mogen met de veer boot van Sassnitz naar Trelleborg reizen, maar in de Zweedse haven mogen zij de boot niet verlaten. Deutler kreeg ernstig voetletsel en werd ter behandeling naar een zie kenhuis overgebracht. Hij heeft onmiddellijk politiek asiel in Zweden aangevraagd. opgegeven De Amerikaanse kustwacht l zaterdagavond het zoeken naar neraal Joseph Stilwell, wiens v; tuig vorige week zondag tijdens vlucht van San Francisco naar noloeloe vermist raakte, gesti Schepen en vliegtuigen hebben de opsporingsaktie deelgenor evenwel zonder succes. Generaal Stilwell was commeni van Fort Bragg in Noord-Caro: waar de Amerikaanse „groene retten" worden opgeleid. Met verdwenen de twee piloten van DC-3, welk toestel aan de Thails se luchtmacht zou worden geleverd. Jongeman, 33 jaar, zoekt op sept. In Leiden of omgev. Ceintuurbaan 152. Deventer. 1966. vanaf f625.-. 7 oude t.v. waard bij aankoop j ^jje merjcen Tel. 33677 of 23296 Lelden. Rijschool Van Galen, Melj van Streefkerkstraat 48, telef, 34085. Wilt vlug rijbewijs. Komt dan - f> Koop alleen een goed be trouwbare Imperiaal tegen zeer aantrekkelijke prijzen (gratie montage). BIJ Ton's Autoshop Juiste kleur autolak klassen. Maresingel 64, telef 31260. B Huurt uw auto 1»1J Leidse Autoverhuur Centrale. A. J. Bierman. Oude Rijn 54, Lel den. Tel. 32310. B Kret's Autorijschool leert U vlug en veilig rijden. Vamor diploma. Kret en Zoon, Rijn en Schiekade 104. Tel. 22188. B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Taunu6 17 M, Consul, Opel Rekord. Volkswagen. Ang- lia. V.W.-busje met radio. All-rlsk verz. Werkhoven's Garagebedrijf. Maredijk 34 Turfmarkt 1-3. Leiden, telef. 24409. B Autorijschool „Oostvllet", Ylletweg 16. tel. 40210. Leiden verzekerd. Autoverhuur Tlp- Top. St.-Aagtenstraat 14. Tel. 25709 B Autorijles van Vamor Rij school, Frans Goddljn, Leede straat 8. lest in Opel Rekord welk merk U C A. Haasnoot, Katwijk aan Z B 10 lessen vo rijschool De N.S veld. Opgeven B Te koop aangeboden don kerrode Renault Dauphins de Luxe. met 6chuifdak. 1. g .at. Bouwjaar 1958. Te bevragen: wegens vertrek. 'en. i Idee 18 niet radio, schulfdak en slaapban ken f 975. Ook event, rullen voor V.W. of Taumis-busje. Te bevr.: na 19 uur Hout markt 8. Leiden. e| Te koop aangeb. Avaros ronrflete, 2 veren, T.e*.b. Cobetsrtraat 10. particulieren en zakendrljven- den ter voork. van (verdere) gereoht. kosten, fallli Bezoekt wasautomatleb De Eendracht, Zoeterwoudse Sin gel 14b. Munten verkrijgbaar half acht-7 uur, zaterdags half acht-12 uur. Dw wasgoed (6 kg.), gordijnen, wollen dekens helder gewassen gelijk gecen trifugeerd 40 min. Droog kasten, etoommangel aanwezig om uw was kastklaar te maken. I Scbuldenregellngen irt den ~LandéllJk~Advlesbu- reau v. d. Middenstand. Aga- memnonstraat 7. Amsterdam: Den Haag. Rljswljkseweg 414. Dag. v. 19 30-20.30 en zat. v li tot 12 uur. B Middenstandsdiploma. In sep. start onze 1-jarige mid denstandsopleiding. Inschryvin- ge:. en Inlichtingen m.l.v. 23 aug. elke avond vanaf 7.00 u. Handelsopleldlng Akkerman. Witte Singel 57 A. Lelden. Tel. 34057. B A. Spreen Helderziende. geeft 4 aug. öeance ln café Den Burcht, Nwe Rijn 19. 's av. 8 uur. Privé van 1-6. B Zoekt u rust? 's Middags heerlijk aan het water ln de ..TB", Hogewoerd 50. Lelden. 25 filters voor f 1.50 Gold Dollar is de filter sigaret met dederde smaak: de smaak die bijna verge ten was, depuresmaak van echte tabak. Proef! Defilterhelptmee U te laten genieten van het besle: Gold Dollar s echte tabak.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 12