Einde Britse radio piraten in zicht Zilver wordt kleur van deze winter TOYOTA „AUTO HOME' DONDERDAG 28 JULI 1 LEIDSCH DAGBLAD WETSONTWERP GEPUBLICEERD (Van onze Londense correspondent) Het einde van de Engelse radio piraten is in zicht. Want de Britse regering heeft na lang aarzelen ein delek uitvoering gegeven aan haar voornemen om deze in aantal steeds groeiende producenten van pop-mu- ziek' aan de lopende band, voor goed uit de ether te verdrijven. Vandaag is een desbetreffend wetsontwerp gepu bliceerd. De Britse minister van P.T.T. E. Short, heeft gisteren het parlement van de indiening van dit ontwerp „tegen inbreuken op radiocommu nicaties ter zee" in kennis gesteld. Het doel van de maatregel is radio- uitzendingen vanaf schepen, uit vlieg tuigen of van bepaalde constructies in zee, tegen te gaan en te ver hinderen dat ze commercieel lo nend zijn. Zware boetes Het ontwerp volgt de vorig jaar door de Raad van Europa opgestelde aanbevelingen inzake het radiopira- tendom op de voet. Deze aanbeve lingen vormen het wettelijke uit gangspunt van de voorgestelde maat regelen. Uitzendingen zonder ver gunning zullen onwettig worden ver klaard alsook het voorzien van de piraten van technische uitrusting en programma's, met inbegrip van ad vertenties. Dit slaat op personen en organisaties die onder de Britse rechtspraak vallen. Britse onder danen die als disc-jockey's en technici en in andere functies op treden. alsmede adverteerders zelf. worden met zware boetes bedreigd. Verwacht wordt dat de maatrege len in februari 1967 zullen worden afgekondigd en in maart wetskracht krijgen. Vervolgingen worden dan onmiddellijk verwacht. Maar reeds daarvoor kan de regering onder de bestaande wetten op de draadloze te legrafie. tot actie overgaan tegen pi raten die binnen de terrioale wa teren opereren. De twijfel of zulks mogelijk was, is thans namelijk weg genomen. Het eerste proces-verbaal kan dan ook binnen een paar we ken worden tegemoet gezien Politiek riskant De Britse regering heeft de over eenkomst van de Raad van Europa, om op te treden tegen radiopiraten, in januari 1965 ondertekend, maar gezien de destijds kleine parlemen taire meerderheid en met het oog op de toen naderende algemene ver kiezingen, heeft zij besloten met maatregelen te wachten. Dit was namelijk politiek riskant, ge zien de grote populariteit van de pi- ratenprogramma's. Maar thans kan de regering met haar grote Lager huismeerderheid zich veroorloven tot stappen over te gaan. Niettemin beseft zij dat er onder het publiek blijkbaar een onverza digbare behoefte aan lichte non- stop-muziek bestaat. Vandaar dat overwogen wordt om de B.B.C. voor een 24 uurs pop-dienst te laten zor gen. Op het moment is het lichte programma van de B.B.C. reeds van 6 uur 's ochtends tot 2 uur 's nachts in de lucht. Tien piraten Rond de Britse kusten zijn op het ogenblik tien piratenstations in actie. Op een aantal radioschepen bestaat een deel van de bemanning en van oe disc-jockey's uit Nederlanders. Drie van de stations gebruiken door de militaire autoriteiten verlaten for ten in de monding van de Theems. Philip Birch, directeur van „Ra dio Londen", één der piratenzenders heeft als reactie op de komende maatregelen gezegd, dat de regering de wensen van 25 miljoen mensen in de wind slaat. Er waren ook an dere protesten van de zijde der pi raten. „Radio Londen" is van plan de wet te ontduiken en voort tegaan met uitzendingen. Een andere piraat „Radio Schotland", zal 70 mijl naar de Atlantische Oceaan verhuizen in een poging om aan het verbod van de regering te ontkomen. Schat-quiz voorlopig niet meer op t (Advertentie) .V. (Van onze r.t.v.-medewerkster» j De nieuwe NCRV-quiz „Schat waar ben je?", die zaterdagavond voor het eerst op de televisie werd uitgezonden, zal voorlopig niet door een tweede worden gevolgd. Bij de NCRV zei men ons dat het pro gramma van zaterdag beschouwd moest worden als een soort proef ballonnetje om te zien hoe de kijkers erop zouden reageren. Volgens de programmaleiding zijn er opmerke lijk veel positieve en negatieve reac ties binnengekomen. Dat de uitzending van zaterdag niet geheel naar wens ging. wordt OFF. DEALER I NEDERLAND 1 AVRO verklaard uit het feit dat de deel nemers zelf niet helemaal begrepen I hoe zij het spel moesten spelen, waardoor het nog aleens haperde „We gaan alles nog eens goed door- nemen en de opnamen van zaterdag bestuderen. Het idee achten wij wel I degelijk levensvatbaar". Voorlopig zal men de quiz echter niet meer op het net zetten. „Vermoedelijk volgend i jaar zomer", zo zei men. 7.00 uur Nieuws in het kort. NTS 7.01 uur Voor de kleuters: Kiaas Vaak 7.05 uur De Verrekijker, jeugdjournaal 7.15 uur Van gewest tot gewest 7.30 uur Wereldkampioenschap Voetbal: PortugalRusland 8.15 uur Journaal 8.25 uur Wereldkampioenschap Voetbal: PortugalRusland 9.15 uur Route 66 10.05 uur Cherry Wainer, showprogramma 10.25 uur AVRO's Televizier 10.40 uur Journaal NTS 10.45 uur Sluiting 1 NEDERLAND 2 KRO 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Zomercarousel 19».'6. tienerprogramma 8.45 uur Balkon van China, documentaire 9.25 uur Shirley Booth als Hazel, t.v.-film 9.50 uur Onze man in Washington 10.15 uur Journaal NTS 10.20 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 13.30 uur Kamermuziek HILVERSUM 2: 15.30 uur Opera de Duitse vroegromantiek r Een scène uit de film Robbery, I de foto Raquel Welch als Giulïana Neapolitan Style", die onder direc- en Vittorio de Sica als een oude in Ken Annakin op het ogen- gangster. De film gaat ot n Rome wordt opgenomen. Op treinoverval. (Van een speciale verslaggeefster) PARIJS Een felle strijd wordt in Parijs gevoerd tussen de voor- en tegenstanders van de minirok. Gis teren toonden twee van de tegen standers hun collectie: Maggy Rouff en Nina Ricci, die hiermee de stand gelijk maakten. Tot zover: Féraud, Estérel en Réal tegenover Balmain, Ricci en Maggy Rouff. Gezegd moet worden, dat de col lectie van Maggy Rouff, ondanks het feit dat de rok maar net boven de knie komt. zeer vlot is. Het is een ideale collectie voor de vrouw van dertig. Veel tailleurs worden getoond, die evenals de mantels duidelijk de nieuwe lijn laten zien die Maggy Rouff dit jaar brengt. Deze is als volgt: Wijde rokken en mantels, van achteren in plooien uitlopend en een iets vxerhoogde taille, geaccentueerd door een brede ceintuur. Doordat van achteren plooien zitten, spreiden de rokken zich als waaiers uit en door de prachtige stoffen, die gebruikt worden, blijven ze wijd uitstaan. Dit geeft een apart effect en staat heel flatteus. De tailleurs hebben of een kort strak jasje of een jasje dat lang is en dan ook van achteren wijd uit loopt. Onder de jasjes tonen de man nequins onveranderlijk goud of zil ver gebreide truitjes. De middagjur ken zijn aan de sportieve kant. vaak worden zij afgewerkt met stiksels of met grote knopen. Voor de avond zijn er avondjurken in goud- en zil ver lamé. Tussen twee haakjes: zilver is de kleur van de winter en het laatste woord is hierover nog niet gespro ken. Dit blijkt wel als we een paar hui zen verder op de Avenue Montagne het modehuis Dior binnenstappen. Nee, nog niet voor zijn wintercollec tie, zijn schoenen toont hij het eerst. is zilver wat hier een belang rijke rol speelt: schoenen met zilve- pailletten, schoenen met dun- zilvermetalen plaatjes, zilveren lakschoenen. Alle schoenen hebben vierkante neuzen en een vierkante blokhak in lengte variërend van 2 tot 4 centimeter. Gistermiddag was Nina Ricci aan de beurt- Gérard Piparp, de couturier van Nina Ricci, liet een collectie zien die voor ieder wat in petto heeft. Vooral voor de oudere vrouw is hier veel draagbaar. Over het algemeen zijn de stijlen klassiek en de kleuren gedekt. Veel gebruikte kleuren zijn [grijs, wit en donkerbruin. Er zijn echter een paar jeugdige modellen 'te zien. zoals de bolle madras-jassen in Sherlock Holmes-stijl. Erg grappig lis de klokrok op kniehoogte |met jasje. Dany Saval. een Frans filmsterretje dat i Franse chansons Televisie zonder voetbal is als radio zonder Paul Vlaanderen. Gisteren dus weer een pro gramma geheel voor de dames, afgaand althans op de ingezon den brieven van mej. „die en- die" of mevrouw „deze-of-gene", die de indruk wekten dat t.v.- programma's met voetbal alleen bestemd zijn voor mannen <en dan nog wel voor een heel be paald soort mannenterwijl t.v.-programma's zonder voetbal als ..damesprogramma's" mogen worden beschouwd. Het beste onderdeel was gisteren de kro niek die Ernst van Altena en Rob v. d. Linden hadden sa mengesteld over de „newcomers" in het Franse chanson, die van taverne naar taverne trekken met hun gitaar of piano, om al zingend hun brood te kunnen verdienen. Het programma was. bij alle verdiensten die het qua sfeer en kwaliteit van de zangers had, wat ongelukkig in elkaar gezet. De drie besten kwamen immers als eersten aan bod: Jacques de Bronckart, Jean Vallee «die in Knocke de persprijs greeg en die nu duidelijker wist te maken dan in Knocke zelf) en de zeer veel belovende Noëlle Cordier. üe ander' ling en heeft het onmiddellijk na de show gepast. Dit was overigens de eerste keer in dit seizoen dat een filmster op een modeshow is versche nen en Parijs begon zich juist af te vragen waar alle sociëty-en filmmen- n toch bleven. Wat vooral opvalt bij Nina Ricci. is manier waarop Gerard Piparp de stoffen knipt. Hij gebruikt zo wei nig mogelijk naden. Zo is er bijvoor beeld een wijde, tot op de grond val lende, zwarte avondcape, die slechts één naad midden achterop heeft. Eveneens prachtig van coupe zijn de „djellabas" de cp India geïnspireer de avondjurken. De mouwen van deze jurken, die gemaakt zijn van crèpe- satijn, komen tot aan de zoom. Dat wil dus zeggen: bij een korte avond jurk tot op de knie. bij een lange tot op de grond. Het effect heeft iets vleermuisachtigs. Voor wie liever op Een opmerkelijke creatie uit de collectie van de Franse mode-ont werper Jacques Ester el. z'n Chinees gaat, zijn er rechte cock tailjurkjes met opstaande kraag, ge maakt. van zware zijde en bedrukt met Chinese patronen. Al met al dus een collectie voor elk wat wils. De korte speelfilm „De ander", in opdracht van de VPRO door Erik Terpstra gemaakt, werd al eerder via Nederland II uitge zonden. Op het ogenblik is Terpstra bezig aan een veelbelovend sce nario van Heere Heeresma, „De indringer" geheten, in opdracht van de NCRV, die blijkbaar de voetsporen van de VPRO <op- lllllilllllllllllllllllllllllllllllllll drachten aan oa. Johan van der Keuken. Sanne Sannes, Pim de la Parra en Wim Verstappen e.a.) en de VARA (opdrachten aan o.a. Jan Vrijman en Jakov Lind) wil drukken. Dat kan al leen maar toegejuicht worden! Veel „persoonlijkheden" Overigens kwamen er gisteren weer veel „persoonlijkheden" op het scherm, het journaal wist ons zijn opwinding te brengen over de 17 conferenties die her en der aan de gang zijn, waar bij mannen in goedgesneden pakken rond de tafel zitten, of uit auto's of vliegtuigen stappen en „Achter het nieuws" toverde ons achtereenvolgens Margaret Mead. dr. Visser 't Hooft en dr. van Emde Boas voor. De laatste vertelde dat hij de uitgave van een boek vol pornografie door een uitgeverij zwaar betreurt, wat niet betekent dat hij ook een boek over de pornografie zou verwerpen. Op het laatst ontaardde het gesprek in een algemene vergadering voor twee man, waarin besproken werd hoe allerlei dingen in de NVSH óf anders óf efficiënter zouden kunnen worden geregeld. Kolonel Hvde De hoofdfilm op Nederland II tenslotte. Kolonel Hyde contra Scotland Yard. kwam een paar jaar te laat. Vrij algemeen was men indertijd van mening dat deze film model had gestaan voor de roemruchte, bijzonder efficiënt georganiseerde grote Engelse treinroof. Had men de film toen meteen vertoond, dan had hij nog actualiteitswaarde ook gehad. POES GING MET DE TREIN Een bijzonder ondernemende poes heeft gisteren een treinreis gemaakt van Amsterdam naar Eindhoven. Het dier had voor deze rit geen al te comfortabele zitplaats uitgekozen: de onderkant van een draaistel. Toen een trein na aankomst uit Amster dam uit Utrecht in zuidelijke richting vertrok, gaf de poes door luid ge- miauw blijk van haar aanwezigheid. Een ietwat verbaasde perronopzich ter waarschuwde ogenblikkelijk het station Den Bosch, maar gedurende het oponthoud van de trein daar. liet de poes zich wel horen maar niet zien aan de wagenmeester die een grondig onderzoek instelde. De trein kwam met zijn versteke ling in Eindhoven, waar medelijden de N.S.-ers besloten, een eind aan de poezerit te maken. Het, achterste twee-wagenstel werd van de trein (die verder ging naar Maastricht) losgekoppeld en naar een werkput gesleept, va: plaats waaruit men de zit- „vasthoudende" kat onderen kon benaderen. Het reis lustige dier zit nu in een Eindhovens asiel van de schrik te bekomen. P. J. de Bruin overleden Weekend-wegwijzer gev. progr. 19.05 Gesproken brief. 19.10 Soortparade. 19.30 Country and Western 20 00 Nws. 20.05 Festival v Noorwegen 1966: Pools muz. 21.05 Reportage wereldkamploi schappen voetbal 1966. 21.20 Festival- .ymfonle VARA: 7.00 Nws. ochtendgym. en so cialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grani muz. (8 00-8.10 Nws). 9 00 Tc land en te water: een informatief programme Trweggebrulkcrs. 9.35 1.02 Voor de c 122 0(1 Riist op m Hl indrukken 22.30 Nws 22.40 Act. 23.00 12.00 Licht instr. kw NCRV: Stereo: Lichte gram.muz. 8.25 Kinderkoor: Ned. liederen en iedjes. 18.40 Voor de twintigers. 19 00 Jws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. Donderdagavom progr. 22.00 Koor geestelijke liederen denking. Weerwoord: kroniek i i improvisatie. 23.15 I Ds. P. J. de Bruin uit Apeldoorn, emeritus predikant van de Geref. Kerken, die plotseling op 69-jarige leeftyd in het ziekenhuis te Apel doorn is overleden, is gistermiddag, i nadat eerst in de christelijke gerefor- j meerde kerk te Veenendaal een rouw dienst was gehouden, op de Alge- Begraafplaats te Veenendaal begraven. Ds. De Bruin werd op 21 november 1920 door zijn vader bevestigd als pre dikant van de Chr. Geref. Kerk van Bunschoten. Op 4 maart 1923 veswis selde de thans overledene deze kerk met die van Veenendaal en op 7 de- Voer 1947 werd hij door ds. H. Vis- bevestigd als predikant van de Chr. Geref. Kerk van Boskoop. Deze zijn derde en laatste gemeente diende ds. De Bruin tot 2 februari 1964, toen hem na 43 volbrachte dienstjaren op 67-jarige leeftyd emeritaat werd ver leend. Na zijn emeritaat vestigde ds. De Bruin zich te Apeldoorn. Gevecht in winkel Inbrekers via ziekenhuis naar politiebureau Twee inbrekers zijn vanochtend in Amsterdam lelijk op de koffie ge komen. Bij een poging tot inbraak in een sigarenmagazijn in de Ael- bersestraat in Amsterdam-west maakten zij de vergissing te veron derstellen dat de eigenaar niet thuis Hij wel. met zijn kordate echtgenote ving hij de ongenode gasten op. Er ontstond in de winkel een stevige vechtpartij, waarbij o.a. de winkelruit sneuvelde, met het gevolg dat beide inbrekers en de sigarenhandelaar snijwonden opliepen. Het lawaai van de vecht partij had de buurt gealarmeerd en een telefoontje aan 5x8 ook de po- litie De inbrekers konden worden gear resteerd, maar moesten onder politie- geleide naar een ziekenhuis om hun snijwonden te laten behandelen. Daarna werden zij opgesloten in het politiebureau. Ook de sigarenwin kelier is per G.G.D. naar een zieken huis gebracht, maar hU bleek niet ernstig verwond. De schade in de winkel was aanzienlijk. 12.30 Overheidsvoorlichting: voor de landbouw. 12.40 Elektronisch orgelspel. vakantleprogramma bliek. 1545 Stereo: Licht 1966: Berlijn Filharmonisch 17.30 Voor de Jeugd. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende 8.00 Nws. 8.10 woord. 7.15 Llcl Nws). 7.55 Ove Voor de Jeugd. 8.30 "Nws. 8.32 Lichte gram muz. met vakantletlps. de platensoos: pro^rf Gev. platenprogramma 12.27 lingen tbv. land- 13 35 Voor de progr. 14.55 De man met de de lip. hoorspel. 15.30 Voor c 16.35 Trompet en orgel: klas. NRU/AVRO: 9.00 Nws. 9 02 Vrolijk )chtendprogramma. (Om 10.00 en 11.óo HW8.). 12.00 Nws. 12.02 Operettemuz. gr). NRUNCRV 13 00 Nws. Nws. 14.02 Licht gev. platenprogr. (Om 15.00 Nws. 15.30 Lichte gram.muz. voor de tieners. NRU/AVRO: 16 00 NWI 16 02 I.iclu gev. Nws. 1702-18.00 Oev. platenprgr voc automobilisten. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS: 15 00-160 .nggroep. 19 35 Ge- politiefilm. NTS: 30 00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.45 Voordracht. 20 55 Hokus Pokus: goochelkunst. 21.45 Enigma Wind kracht elf. Amerikaanse TV-fllm. 22 35 ANVV Spot. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II NTS: 20.00 Nws. In het kort, NCRV: 20.01 Human ia- ces. Russische documentaire. 20 20 Li terair kljkschrlft. 20.45 Koningsgam biet De stralende zon, TV-spel. 21 45 Attentie. 22.05 Avondslulting. NTS; 22.10-22.16 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 5