Rhodesië sluit ziin universiteit Strengere controle op pers in Zuid-Afrika Daders moord in Stockholm: IN INRICHTING OF LEVENSLANG MET EEN ENKEL WOORD Regionale spreiding van vakantie in 1967 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD Volgens Die Vaderland: Verscheidene parlementsleden van de aan het bewind zijnde Nationalis tische partij in Zuid-Afrika zijn van plan strengere controle uit te oefe nen op nieuwsagentschappen en op bezoek zijnde buitenlandse journa listen, aldus deelt het regeringsge zinde blad, Die Vaderland, vandaag Het blad, dat onder leiding staat van premier H. Verwoerd, is gewoon lijk goed ingelicht over de opvattin gen van de regering. De parlementsleden zijn van plan de perscommissie, de waakhond van de Zuid-Afrikaanse pers, grotere be voegdheden te geven die van meer Van reisbureau f 27000 verduisterd (Van onze Enschadese correspondent) De Enschedese politie heeft een 39-jarige man gearresteerd, die er van wordt verdacht een bedrag van f 27.000 ten nadele van het reisbureau van de heer K. H. van Stageren in Almelo te hebben verduisterd. De po litie heeft het geld nog niet kun nen achterhalen, maar men gelooft nauwelijks dat de man dit forse be drag m enkele weken heeft uitgege ven. De verdachte was voor het reis bureau aangesteld als boekings agent voor Enschede. In deze func tie bezocht hy verscheidene mensen die reizen bij de firma in Almelo boekten. Enkele weken voor de va- kanties heeft hij deze klanten nog- V maals bezocht met het smoesje dat zy het geld voor de reis vooruit moesten betalen. „Dit is hoogst ongebruikelijk'*, al dus de heer Van Stegeren. „Ik was in die dagen met vakantie in Ita lië en merkte pas later dat de man geld had opgehaald. Dit behoorde niet tot zijn werkzaamheden. Ik heb hem toen gezegd het geïncasseerde geld binnen 14 dagen terug te betalen. Hij stelde het steeds uit. Vorige week was hij opeens verdwenen en heb ik bij de politie aangifte gedaan", aldus de heer Van Stegeren. De po litie heeft hem kunnen opsporen. De honderden Enschsdeërs die hun reisgeld aan de verdachte be taalden, hebben hiervan overi gens geen nadeel ondervonden. Hun reizen zün gewoon doorgegaan en voor een groot deel al weer achter de rug. ..praktische" waarde zullen zijn aldus Die Vaderland. Er zullen stappen worden genomen tegen de regeringsvijandige Engels talige pers. die vaak verbitterd wordt aangevallen door leden van de rege ling omdat zij „bepaalde dingen" doet uit naam van de vrijheid. „De blanke gemeenschap kan niet toestaan dat de vrijheid die zij gege ven heeft door een bepaald deel van de Engelse pers gebruikt wordt om hen te vernietigen" aldus Die Vader land. De aanbevelingen zullen worden besproken op een bijeenkomst van de nationalistische partij. Het parle ment zal morgen zijn nieuwe zitting beginnen. Het blad schrijft verder, dat de parlementsleden zich zorgen maken over de indruk die buitenlandse jour nalisten van Zuid-Afrika geven. De aanbevelingen van de perscom missie zullen verzekeren dat een on bevooroordeeld en objectief beeld van het land aan het buitenland gegeven zal worden, aldus Die Vaderland. Na arrestatie van lectoren en studenten De universiteit van Rhodesië, ln zyn naar het afgelegen gebied van Salisbury waar geen rassenonder- j Gonakoedzingwa gezonden. waar scheid wordt toegepast, is gisteren jzich al veel Afrikaanse nationalisten door de waarnemend rector gesloten bevinden. nadat de politie in alle vroegte negen De gearresteerde lectors zijn vier Europese lectors en tien studenten Engelsen, de Nederlander dr. I. had gearresteerd. Met het oog op de van Velsen, een Canadees, een Noor, omstandigheden gaat de vakantie, een Italiaan en een uit Engeland die pas op 20 augustus zou beginnen, I geboortige Rhodesiër. onmiddellijk in, aldus de mededeling De docenten, onder wie een vrouw, van prof. Milton. zullen gevangen gehouden worden In het Rhodesische parlement j orï^er de bepalingen van de noodtoe- deelde de minister van Justitie, j s^nd in het land.^ Dit betekent dat Lardner-Burke, gistermiddag J negen lectors Aziatische student in hechtenis zijn gesteld naar aanleiding van recente incidenten op het terrein van de universiteit. Negen studenten, on der wie drie blanken, hebben voor een jaar vrijheidsbeperking opgelegd gekregen. Vijf Afrikanen onder hen (Van een speciale verslaggever) De Stockholmse rechtbank zal op 3 augustus vonnis wijzen inzake het proces tegen de moordenaars van Henk Drost, maar het is nu reeds vrijwel zeker dat aan Joop en Jan ontslag van rechtsvervolging zal wor den Ferleend en dat zij op last van de rechtbank ter verpleging zullen worden geplaatst in een krankzinni gengesticht. De rechtbank-president, Harald Ljungström heeft bevestigd dat daarna de Koninklijke Zweedse Me dische Raad zich tot het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken Grafische c.a.o.'s goedgekeurd Het College van Rijksbemiddelaars heeft alle wijzigingen in de drie gra fische c.a.o.'s goedgekeurd. De goed keuring van de wijzigingen in de c.a.o.-administratief personeel dag bladbedrijven is echter nog niet af gekomen, maar verwacht wordt dat het college ook tegen deze c.a.o. geen bezwaar zal hebben. zal wenden, met de aanbeveling een regeling tot stand te brengen met de Nederlandse autoriteiten, opdat de moordenaars verder in een Neder lands krankzinnigengesticht zullen kunnen worden verpleegd. De Zweedse Medische Raad is tot I zfj vastgehouden kunnen worden voor onbepaalde tijd en zonder pro- lang de noodtoestand duurt. Schorsing Prinselijk paar op Sint-Maarten Was de zee dinsdag zo glad als een spiegel toen Prinses Beatrix en Prins Claus aan land gingen voor hun bezoek aan Saba, gisteren was bij hun vertrek de zee ruwer. Nadat de pers aan boord van het op de rede van Saba liggende fre- j gat „De Bitter" was gebracht, volg- j de de roeiboot met het prinselijk paai en enige leden van het gevolg. Toen men verwachtte dat het paar hal verwege zou overstappen in de mo torsloep van het fregat bleef de roei boot in de richting van het oorlogs schip varen De Prinses en de Prins waren zelf aan het roeien. Na de inscheping zette het schip koers naar St. Maarten, waar men met een half uur achterstand op het officiële programma afmeerde. Tijdens hun rit naar het hotel Ca ravanserai brachten Prinses en Prins een bezoek -aan enige jeugdbewegin gen, waarmee het officiële program ma was afgewerkt. Vandaag verblijft het paar nog pri vé op St. Maarten Morgen kerer Prinsese en Prins via Curacao, naar Nederland terug, waarna zij naar Porto Ercole (Italië) zullen gaan waar zich reeds de koninklijke fa milie bevindt. de slotsom gekomen dat beide da ders de moord op Drost hebben ge pleegd, terwijl zij verkeerden in een toestand van geestelijke gestoordheid, die zó diepgaand was dat zij moet worden gelijkgesteld met krankzin nigheid. Openbare aanklager mr. Sten Mattson heeft gistermiddag in zijn requisitoir de beslissing duidelijk aan de rechtbank overgelaten. Alleen zei hij wel dat als er gestraft moet wor den, het zware straffen zullen moe ten zijn: levenslang voor de oudste verdachte Joop en eventueel iets minder voor Jan, die naar zijn me ning bij het beramen en uitvoeren van de moord een meer onderge schikte rol heeft gespeeld. De openbare aanklager ging er van uit dat de eensluidende aanbeveling in de psychiatrische rapporten over de jongste verdachte moet worden opgevolgd. Tenaanzien van Joop was zijn oordeel minder positief, omdat deze oudste dader pas in tweede in stantie door de deskundigen niet toe rekenbaar is verklaard. Over de toe rekeningsvatbaarheid van deze Jon gen is dus kennelijk verschil van me ning mogelijk. Er hebben zich in de universiteit al maandenlang ongeregeldheden en betogingen voorgedaan, die culmi neerden in de schorsing, dinsdag, van eenendertig studenten tot sep tember, dit vooral als gevolg van botsingen tussen enerzijds politie mannen en blanke studenten en an derzijds voornamelijk Afrikaanse studenten op 16 juli tijdens de uit reiking van diploma's. De grondoorzaak van de moeilijk heden wordt gevormd door de me ningsverschillen tussen de leiding van de universiteit en de politieke autoriteiten en ook de verdeeld heid op de universiteit zelf over het eenzijdig uitroepen van de on afhankelijkheid in november jl. door de Rhodesische regering. Minister Lardner-Burke verklaar de in het parlement nog, dat sommi ge lectors gebruik hebben gemaakt van hun positie om studenten te be- invloeden. De regering wist dat aan de universiteit verbonden personen laatste jaren klandestiene activiteit hadden bedreven. Zij ren aangesloten bij verboden orga nisaties of sterk communistisch georiënteerd. Prof. Milton zegt in de medede ling waarin hy de sluiting van de universiteit bekendmaakt, dat als ge volg van het optreden van de poli tie niet meer lege kan worden gegeven, niet alleen door het wegvallen van een aantal lectors maar ook omdat de discipline is verstoord en een gespannen sfeer is geschapen. Mansfield wil meer VS-troepen uit Europa halen Senator Mike Mansfield, leider van de Democratische meerderheid in de Amerikaanse senaat, heeft gisteren gepleit voor een gedeeltelijke terug trekking der Amerikaanse strijd krachten uit Europa in twee stadia. 1 Een goede eerste stap zou zijn de 75.00 Amerikanen die Frankrijk moe ten verlaten in verband met de Fran se NAVO-politiek, naar de VS terug te brengen. Veel senatoren delen mijn stand punt dat handhaving bijna een mil joen militairen en familieleden in Europa onnodig en niet verantwoord is, aldus Mansfield. De senaat heeft de militaire hulp aan het buitenland goedgekeurd tot een bedrag van 792 miljoen dollar, honderd miljoen minder dan de re gering had gevraagd. Een dag eerder had de senaat het bedrag van de economische hulp aan het buitenland al met 409 miljoen dollar besnoeid. Het Huis van af gevaardigden heeft de door de rege ring gevraagde bedragen onvermin derd goedgekeurd. Een gemengde commissie uit huis en senaat gaat nu de verschillen bespreken. Geen prijsbinding voor BOVAG De staatssecretaris van Economi sche Zaken. drs. Bakker, heeft afwij zend beschikt op een verzoek van de Bond van Automobiel-, Garage- en Aanverwante Bedrijven (BOVAG), om de mogelijkheid van collectieve verticale prijsbinding te laten be staan ten aanzien van nieuwe mo torrijwielen en motorrijwielartikelen. De BOVAG had de verplichte vaste prijzen onder meer willen laten voort bestaan omdat een teruggang plaats heeft in de afzet van motorfietsen en scooters. De staatssecretaris vond hierin echter geen aanleiding, deze sector bulten het verbod van collec tieve verticale prijsbinding te laten. Onder het wakend oog ran de ac teur Yul Brynner kijkt prinses Moena in de zoeker van een film camera van Elstree in Londenwaar de film „The double man" wordt opgenomen. Prinses Moena een voormalig Brits kantoormeisje brengt met haar echtgenootKoning Hoessein van Jordaniëeen bezoek aan Engeland. Stijging verwacht van varkensprijzen De heer S. Homburg, bestuurslid van het Produktschap voor Vee en Vlees, heeft op de openbare verga dering van het schap in Utrecht ge pleit voor een snelle geleidelijke ver hoging van de varkensproduktie. Hij voorziet namelijk voor 1967 derma te grote afzetmogelijkheden, dat de vraag bij het huidige produktieni- veau het aanbod zou gaan over treffen, hetgeen uiteraard tot een sterke prijsstijging zou kunnen lei den. De prijzen op de varkensmarkt zijn de afgelopen week gestegen van 2,77 tot f 2,85 per kilogram. Ook de on derdelen trokken flink in prijs aan. Op de kalverenmarkt lagen de prij zen vorige week tussen de f 3,30 en f 3,60. Johnson grijpt in bij staking President Johnson heeft gisteren voorkomen dat een zesde Amerikaan se luchtvaartmaatschappij het slacht offer van een staking onder de werk tuigkundigen werd. De president riep een noodcommissie in het leven die een onderzoek zal instellen naar de stakingsdreiging bij „American Air lines". Hierdoor is opschorting met 60 da gen van de door de Bond van trans portarbeiders uitgeroepen staking noodzakelijk geworden. Bij vijf an dere Amerikaanse maatschappijen zijn de werktuigkundigen sinds 7 juli aan het staken, waardoor het passa giersvervoer in de Verenigde Staten met ongeveer 60 procent is gedaald. spreksavond 8 VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Pieterskerk: K. en O. Orgelconcert Kamlel d'Hooghe. 8.15 uur nam. ZATERDAG Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Excursie nanr kwekerij Lam te Alphen a. d. Rijn. Vertrek busstation (perron 15) 935 u voorm. ZONDAG Dr Van VoorthuyzenschoolPink stergemeente Spr. dhr. F. A. L. Poete- ray. 3 uur nam. Hogewoerd nam.; Openbare lezing: Oude Rijn 5: voor oorspronke Evang. v. d. Bri; Baptistengem. Oem. [ijk christendom. Spr. MAANDAG rtua Botanicus: Excursie Kon. Natuurhistorisch i Vereniging Aquaria-tentoonstelling. 7 uur toonstelling „Gabriël Metsu" o. Luxor-theater: Vakantie-bezigheden. Film „De schat van de abdij". 10 uur Pieterskerk: Avondgebed 7.30 uur Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „Fantomas slaat weer toe', a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. die hy begeerde" 7 dwergen", a.l. 18 Jaar. Dagelijks 7^ e 2.30 uur. zondags 2,30 „Sneeuwwitje Elke i 4.45 uur. Studio: „Gold Rush", a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Elke morgen 10.30 uur, behalve zon dags: „SJors en SJlmmie", a.l. Lido: „Mary Popplns", a.l. Dagelijks dag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Luxor: „Le gendarme de Salnt-Tro- pez", a.l.'Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. WASSENAAR Astra: Donderdag- 8 uur, vrijdag 8 Jeugdige premier (30) in Soedan Het Soedanese parlement heeft gisteren de voorzitter van de Oem- ma-party, Sadlk al Mahdi, gekozen als eerste minister. Hy volgt Moham med Mahgoeb, een andere Oemma- leider op die enkele dagen geleden moest aftreden na aanvaarding van een motie van afkeuring. De nieuw premier is met zijn 30 jaar de jongste regeringsleider van Soedan. Hy stamt af van de grote Mahdi, de stichter van het modene Soedan. De Oemma-fractie in het parlement, de grootste groepering, heeft beloofd hem te steunen. T1w (wu. BINNENLAND i uit zyn eigen collectie- Het zyn twee behoren col- Produktschap stopgezet In ant- É>rote rode paradysvogels en twee pa- Telexverbinding Oost-West-Berlijn De Oostduitse PTT heeft gisteren de directe telexverbinding tussen West-Beriyn en Oost-Berlyn en West-Berlyn en Oost-Duitsland her steld. De rechtstreekse verbinding tussen beide stadsdelen was sinds 1949 verbroken. Verbinding was al leen mogeiyk via Hamburg. De tele foonverbindingen, die in mei 1952 werden verbroken, zyn nog steeds niet hersteld. woord op schriftelyke vragen Tweede Kamerlid Harmsen (BP) be vestigt de heer Veldkamp, minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, mede namens zyn ambtgenoot van Landbouw en Vissery, de heer Biesheuvel, dat het Produktschap voor Tuinbouwzaden sinds 1 januari 1906 geen werkzaamheden meer ver richt. Vermiste student terecht De 25- jarige student Daniël Haan uit Hoo- gezand, die in Joego-Slavië werd ver mist, is weer terecht. Zyn ouders, die met vakantie in de Vogezen verbiy- hebben bericht gekregen, dat de jongeman gezond en wel uit Albanië teruggekeerd. Daniël Haan, die met een studie vriend en diens verloofde in Joefo- Slavië kampeerden, ging begin vori ge week alleen aan het zwerven en geraakte daarby over de Albanese grens. In Albanië werd hy enige tyd vastgehouden en het vergde verschil lende formaliteiten voordat de stu dent weer naar het vakantie-adres Joego-Slavië kon terugkeren. In een circulaire, dezer dagen verzonden naar zijn ambtgenoten en de gemeentebesturen, deelt de minister van Binnenlandse Zaken da te regering zich heeft ver enigd met het volgende door de Stichting van de Arbeid aanbevo len schema voor de spreiding van de vakanties voor het bedrijfsleven in het jaar 1967: le periode: 3 t/m 15 juli het oosten en noorden van Nederland plus de bouw. en nevenbedryven en de textielindustrie 2e periode: 17 t/m 29 juli het gedeelte van Nederland bezuiden de grote rivieren. 3c periode: 31 juli t/m 12 augustus het westen van Nederland (Noord en Zuid-Holland, Utrecht, alsmede Gelderland ten noorden en westen van de rivieren) plus de metaalindus trie. schema met name genoemde bedryfs- takken, metaal en textiel zich in eerste instantie aansluiten by de re gionale spreiding. De minister vestigt er ook ditmaal de aandacht op, dat het schema al leen betrekking heeft op collectief sluitende bedrijven en bedrijfstak- ken. Het ligt daarby geheel in de lyn van het streven naar vakantie- spreiding. dat niet-collectief sluiten de bedrijven een zo groot mogeiy- ke vakantiespreiding onder hun personeel bevorderen. De minister doet een beroep op de medewerking van zijn ambtgeno ten en van de gemeentebesturen by de regering van de vakanties van het overheidspersoneel voor 1967 en volgende jaren een zo breed geiyke spreiding in het tydvak van 1 mei tot 1 oktober toe te passen daarbij zoveel mogelijk rekening houdend met de wensen van de be trokken ambtenaren. radyshoppen. Dit geschenk vertegen woordigt een waarde van zeker f 10.000. Vreemde Zaandammer Een 57- jarige Zaandammer heeft gister avond vier reizigerstreinen en twee goederentreinen in totaal 47 minu ten vertraging bezorgd. Hy liep om kwart voor zeven de overweg by het station Zaandam op, toen de over wegwachter al bezig was met het neerlaten van de bomen. De man weigerde de overweg te verlaten en bleef op de rails staan en begon non chalant zyn nagels schoon te ma ken. De seinhuiswachter waarschuw de de politie en maakte later in aan wezigheid van een agent proces-ver- op. De Zaandammer gaf geen verklaring voor zyn vreemd gedrag. Uitbreker meldt zich Een 35-ja- rige man die op 21 juli samen met een andere gedetineerde uit het Bre dase huis van bewaring wist te ont snappen heeft zich gisteravond laat by de politie in Tilburg gemeld. De man had zyn komst telefonisch aan gekondigd. Hy is onverwyid naar Breda overgebracht. Joegoslavische modinettes Veer tig vakbekwame Joegoslavische mo- BUITENLAND dinettes komen morgen naar Am sterdam. Zy zyn in nauwe samen- Gevangenisstraffen - Een recht- werking met de Nederlandse en Joe- bank in Boedapest heeft de twintig- goslavische overheid door een Am- jarige Janos Pleszer en elf andere sterdams confectiebedrijf aangetrok- j jongelieden tot gevangenisstraffen ken. zy gaan werken in een bedryf variërend van vier jaar tot zes aan het Koningin Wilhelminaplein. maanden veroordeeld wegens het in het toekomstige confectiecentrum gevaar brengen van de staatsveilig- van Nederland. De gastarbeidsters j heid. De jongelui, aldus de aanklacht, worden gehuisvest in een gebouw in hadden een groep gevormd die ge- de 3de Helmerstraat, waar een Joe- wapenderhand het Hongaarse demo- goslavische kokkin hun nationale ge- Jcratische regime wilden bestryden. Moravec overleden Generaal Moravec, stafchef en hoofd rechten zal bereiden. Weer een Friendship - De Austra lische luchtvaartmaatschappij Trans- Australia Airlines, die reeds sinds 1959 met Fokker Friendships op het binnenlandse net vliegt, heeft wederom een F-27 nabesteld. Met deze order Is het totaal aantal door Australië bestelde Friendships geste gen tot 40. Blijdorp kreeg paradysvogels De Zweedse ornitholoog dr. Sten Bergman heeft aan diergaarde Biy- dorp vier paradysvogels geschonken militaire inlichtingendienst voor de Tsjechische regering in ballingschap tydens de tweede wereldoorlog is in Washington op 71-jarige leef- tyd aan een hartaanval overleden Moravec stierf in een bus op weg naar het Pentagon, waar hy als ad viseur werkzaam was. Zeven doden Door het instorten van een yzeren constructie op plaats waar by de Japanse stad Goemna een dam wordt gebouwd, t/m zondag, 5 uur nam.—middtü nacht (t/m 31 lull) Hortus Botanicus: Aqua/Flora H<* tus 9 uur voorm. tot 11 (t.e.m. 7 augustus). Galerie Walenkamp (Nleuwateeg u Expositie Kees Buurman, li ny. voorm.—6 uur nam. (t/m 29 Juli), LakenhalTentoonstelling Gabrtf Metsu Werkdagen 10 uur voonn - 5 uur nam.; bovendien donderdag 8 zondag 1—5 uur na ir: »ot( (PestHulslaan): n» uitzondering van zaterdag /zoudag 1-5 uur) Molenmuseum: Molen „de Vair s maandags gesloten, dinsdag .wow* dag, donderdag, vrydag en zaterdu van 10 tot 5 uur. zondag van 1-8 uu? Rijksmuseum voor Volkenk unoi (Steenstraat 1): Dag 10-17 dags 13-17 uur VolkenkuBó,. 1-5 i Legei de geechiefliii ienscnar zond 1-4 (Kunstzaal Rijksmuseum vo< Tentoonstelling „De even en bedrijf van de prehistoric nens ln bet verre en nabye Ooet«" Verkd. 10-17 uur: zond. 13-17 ;tot 1 oktober). Rijksmuseum van Oudheden Out Hlks 10-5 uur: J Rilksmuseurr der natuurwetenschappen: Dag ifr, teuffSet, rken van Wim Riivera UJks 10 dien dinsdag 810 u nam.; zon^ gesloten (t/m 4 augustus* Avond, en nachtdienst der apothtii Geopend voor spoedeisende gevalle Doeza Apotheek Doezastraat 31, 21313 en Haven Apotheek Haven tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. v. Bas Smallenburg te Leiderdorp won waargenomen door de Haven hy specialist (of diens waarnemen), op dnkterstelefoon 22222 zijn gisteren zeven personen om het leven gekomen en tien gewond. Goemna ligt op 100 km ten noord westen van Tokio. Jonge neger In arrest In New York is een 17-jarige neger aange houden, omdat hy bij de rassenon- lusten van vorige week een elfjarige negerjongen zou hebben doodgescho ten. Volgens de aanklacht zou de ko gel zijn bestemd voor een politieman.' Nieuwe bevelhebber De opper bevelhebber van de NAVO-strijd- krachten in Europa, generaal Lem- nitzer, heeft gisteren de benoeming bekendgemaakt van de Italiaanse luitenant-generaal Vedovato tot bevelhebber van de NAVO-land- strydkrachten in Zuid-Europa. Winst De Franse luchtvaart- maatschappy Air France heeft mee gedeeld, dat voor het eerst in haar geschiedenis niet alleen de begroting in evenwicht is, maar dat er zelfs winst is gemaakt. Vorig seizoen zyn de ontvangsten met 7.4 en de uitga met 4.3 procent toegenomen. In totaal werden 4 miljoen passagiers vervoerd. Overeenkomst pasjes In West- Beriyn zal waarschynlyk morgen nieuwe overeenkomst worden ge tekend, die Westberiyners in staat zal stellen voor dringende familie aangelegenheden een dag naar Oost- Berlijn te gaan. Intensivering Premier Esjkol heeft verklaard, dat hy intensivering van de Duits-Israëlische betrek kingen voorstaat en hy ontkende niet de mogeiykheid van een toekomstige byeenkomst met de Westduitse kan selier Erhard. Inmiddels zyn in Tel Aviv de raden van de vier oppo sitiebonden byeengekomen om te protesteren tegen Joods-Duitse be sprekingen tydens het op handen zynde Joodse wereldcongres in Brus sel. Gevlucht Volgens het dagblad E) Achram zyn drie omroepers van radio-Jordanië naar Egypte gevlucht. Zy hebben verklaard gevlucht te zyn omdat de autoriteiten hen ge dwongen zouden hebben aanval len op bevrijde Arabische landen en de Palestynse bevrijdingsorganisatie om te roepen. De drie zullen te werk worden ge steld by „De stem van Palestina", die uit Cairo zendt. HAAGSE AGENDA iran dond. 28 juli t/m woensd. 3 DONDERDAG 28 JUL al, 20.15 uur: Het R VRIJDAG 29 JULI al, 20. la R< gue i ZATE al, 20. la R« Souman gue Clsse. ZONDAG 31 JULI Kurzaal, 11,30 uur: Koos Verht (fluit) en Jan van der Meer, plano MAANDAG 1 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Het Resident Orkest. DINSDAG 2 AUGUSTUS Openluchttheater Zuiderpark, ur: „De geheimzinnige Klulzeniif WOENSDAG 3 AUGUSTUS Kurzaal, 14,30 uur: Harlekino neelgroep: „Hopfaldera, de straa zikant". DONDERDAG 4 AUGUSTUS Kurzaal, 20.15 uur: Het Resident) Orkest. DAGELIJKS: Dillgentia. 20.15 uur (maand.-a' geen voorst.)„Wie is bang voor relei". Kurhauspavlljoen, 20.30 uur avond geen voorst.) ABC Cabaret Wim Kan en Corrie Vonk. Odeon Theater. 20.00 uur: „Heert; duurt het langst". HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: San Laurel en Olivier als Sierenvechters, a.l. Asta: Battle of the Bulge, 14 Jr Bijou: The Collector, 18 Jaar. Camera: Nooit op zondag. 18 jr. Capitol: Angellque, 18 Jr. Cineac: 20 minuten kosteiyke onf met Bllly Bevan. de Keystone age fLarry Semon. Euro Cinema: Sound of Music, al Flora: James Bond contra Dr. No.,' Jaar. Hollywood: Baai der begeerte, Metropole-Tuschlnskl: Whisky ku 5sage: Chinese avonturen a.l. Rex: Fluiten 1 Roxy: Strijd om do tempelschat, 14 De Uitkijk: Goldrush, a.l. West-End: De verknipte melkboer, WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uor) regenbul llchi Dev. Vlisslngen licht i Helsinki Stockholm Oslo Eopenhagei Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn r bew 22 12 e.volkt 21 10

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2