„Beleg" Chinese legatie kan langdurige kwestie worden Beraad over sluiting en fusies bedrijven Kennedy-ronde Proces in Stockholm Vandaag misschien al uitspraak Egypte verdiende bijna zes miljard aan het Suez-kanaal eidóe o4 cfenda MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 JULI Hsoe Tzoe-Tsjai geduwd of gesprongen (Van onze Haagse correspondent) In kringen van Buitenlandse Zaken en Justitie verheelt men niet, dat het verblijf van de acht Chinezen in de delegatie en het daarmee samenhangende .beleg" door de politie een langdurige kwestie kan worden. Deze situatie draagt de kiem in zich van een hooglopend conflict tussen Nederland en de Volksrepubliek China, dat kan leiden tot een volledig verbreken van de diploma tieke betrekkingen. Dit tracht Buitenlandse Zaken te voorkomen. Het is duidelijk dat de belangen ran de justitie en van Buitenlandse Zaken niet geheel paralell lopen en dat men van de zijde van Buiten landse Zaken in het onderlinge over leg aandringt op het vinden van een compromis, waarbij enerzijds het conflict met China niet op de spits wordt gedreven en anderzijds de be langen van Nederland als rechts staat worden behartigd. Vooralsnog lijkt Justitie zijn aanvankelijke standpunt om de Chinezen te horen volledig te handhaven. Gevallen De politie en B.VJD. zijn nog steeds bezig de gebeurtenissen op de Prins Mauritslaan en in het Rode Kruis- ziekenhuis te analyseren. Vastgesteld Is, dat de Chinese ingenieur uit een raam op de tweede verdieping naar beneden is gevallen. De vraag blijft of hij is gesprongen of is geduwd. Ook een poging tot zelfmoord wordt niet uitgesloten geacht, omdat er aanwijzingen zijn dat de man plat voorover op de straat is terecht ge komen. Vrijwel anmiddelijk daarna is hij door andere Chinezen weer het pand binnengedragen. Nadat de politie en de ambulance waren gearriveerd, duurde het tien minuten voordat de deur werd geopend en de gewonde naar het ziekenhuis mocht worden vervoerd. Tijdens dit wachten arri veerde een CD-auto van de legatie met drie Chinezen, die het pand binnengingen. Kennelijk heeft één van deze diplomaten officieel beslist dat de gewande naar het ziekenhuis mocht worden vervoerd. Uit het feit dat later de ontvoering volgde, mag worden afgeleid dat deze beslissing door 'hogerhand' werd afgekeurd en dat de gewonde tot elke prijs uit Ne derlandse handen moest blijven. De voorzichtige conclusie wordt getrok ken, dat zich over deze kwestie ern stige wrijvingen hebben voorgedaan onder de diplomaten op de Chinese legatie. Asyl? Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de Chinese technici sedert hun aankomst op 4 juli tijdens het con gres in Delft rUn benaderd door ver tegenwoordigers van buitenlandse mogendheden. Dat de acht in de kanselarij verblijvende technici van de tijdelijk Chinese zaakgelastigde geen toestemming krijgen om een verklaring voor de Nederlandse jus titie af te leggen, wijst er op dat men In de legatie bevreesd Is, dat enkele andere Chinese technici van deze ge legenheid gebruik zullen maken lu Nederland asyl te vragen. Onder de acht Chinezen bevinden zich twee hoogleraren. Naar thans blijkt heeft de Haagse politie reeds de week vóór het Chine se incident plaats had, gepost bij de diplomatieke kanselarij Adriaan Goe- kooplaan. De ministers van Economische Zaken en Justitie en de staats secretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid beraden zich evenals de Sociaal Economische Raad over de vraag of en zo ja. welke praktisch bruikbare, zo nodig tijdelijke maatregelen kun nen worden getroffen, opdat sluitingen en fusies van bedrijven niet meer kunnen geschieden zonder inachtneming van een be hoorlijk termijn van overleg en informatie, waarbij verplichte garanties voor uitkering van' vakantiegeld e.d. van de zijde der ondernemingen moeten worden gewaarborgd. De bewindslieden zeggen dit in antwoord op vragen van het tweede kamerlid Schuitemaker (PvdA) in verband met de verleende ontslagen bij de Overijsselse Steenfabrieken NV. De bewindslieden zeggen ver der: de Sociaal-Economische raad heeft op 20 mei 1966 een interim advies uitgebracht over de voorstel len van de commissie-Verdam be treffende de jaarrekening van de ondernemingen. De indiening van een ontwerp van wet betreffende deze materie zal zoveel mogelijk worden bevorderd. De staatssecretaris van sociale Za ken en Volksgezondheid dr. De Meij er, heeft voorts reeds aan de Sociaal- Economisch© Raad verzocht zo spoe dig mogelijk een afzonderlijk advies uit te brengen omtrent de suggestie in het rapport van de commissie- Verdam. een bepaling in de wet op de ondernemingsraden op te nemen, volgens welke de ondernemingsraad moet worden geraadpleegd omtrent de gevolgen voor de werknemers van alle ingrijpende maatregelen, zoals verplaatsing of opheffing der onder neming, duurzame samenwerking ln Oostenrijk Caravanrijders veroorzaken nog opstoppingen De waarschuwingen die de ANWB onlangs heeft gericht tot de Neder landse automobilisten, die met een kampeerwagen op vakantie gaan naar Oostenrijk, hebben nog niet het beoogde effect gesorteerd. Vooral in het grensgebied tussen Oostenrijk en Joego-Slavië veroorza ken deze combinaties op de berghel lingen grote opstoppingen. De oorzaak ligt in het niet tijdig schakelen, waardoor zelfs de sterkere motor het niet meer bolwerkt op de hellingen die een stijging vertonen tot 23 en 24 procent. De Oosten rijkse touringclub heeft nu meege deeld dat automobilisten die op bor den aangegeven aanwijzingen wat betreft het gebruik van de versnel lingen, niet opvolgen, de sleepkosten zelf moeten betalen als hun caravan een obstakel wordt voor het overige verkeer dat grotendeels bestaat uit mensen, die voor hun beroep langs de weg zijn. De ANWB adviseert caravanrijders de volgende drie grensovergangen naar Joego-Slavië bij voorkeur te ge bruiken nl. die van Lavamuend, See- berg en Thoerl-Maglem. met andere ondernemingen en ver breking daarvan, alsmede uitbreiding of inkrimping van de produkt'.e en ingrijpende wijziging van de produk- tiemethoden. Verwacht mag worden, dat de Sociaal-Economische Raad in het najaar op deze adviesaanvrage zal reageren, aldus de bewindslieden. Grand jury acht Speek schuldig Richard Speck '24). die zich in arrest bevindt in verband met de moord op acht verpleegsters in Chi cago is gisteren door een „grand jury" schuldig bevonden aan acht tenlasteleggingen van moord. De tenlasteleggingen, gisteren op gesteld na verhoor van de politie en medische getuigen, werden direct daarna voorgelegd aan rechter Ed ward Healy. Deze zei. dat het gewoonte is dat een week nadat de tenlasteleggingen zijn uitgesproken, de beklaagde voor de rechtbank moet verschijnen. Speek, een zwervend zeeman, ligt in het ziekenhuis van de gevange nis voor behandeling van zelf toege brachte verwondingen. Een woord voerder van het ziekenhuis deelde gisteren mee, dat zijn toestand bevre digend is en dat hjj voor het eerst in zijn kamer gelopen heeft. Hsoe Tzoe-tsjai (zie pijl), de op raadselachtige wijze overleden Chi nese ingenieur. Op 13 Juli 's avonds en 's nachts hield een politieman een oogje in het zeil naar aanleiding van het feit, dat een week tevoren een ruit was ingegooid van de vitrine aan het hek bij de gebouwen van de Chinese vertegenwoordiging. De ruit was nog steeds niert gemaakt. Overdag werd Familieberichten (overgenomen uit andere bladen). Geboren: Pieter Paul Henri, z. v. hr. en mevr. ten Bosch-Adama van Scheltema. Hendrik Jan, z. v. hr. en mevr. Muntendam-Schreuder, Vene zuela. Overleden: A. Ensing, 74 jr., Am sterdam. C. A. van Delden, 63 jr., New York. W. G. M. Faasen, 75 jr., Den Haag. E. M. Gruys, 93 jr.. Den Haag. J. M. A. Roelants, 59 Jr., Zwit serland. E. M. Nijland-Neuta, 46 jr., Wassenaar. P. C. J. van der Vorst, 64 Jr., Amstelveen. Ir. F. Kanstein, 76 jr., Velp. J. C. M. J. Bierboom, 71 jr., Haarlem. E. Spony, Zwitserland. Mr. R. Janssen, Nijmegen. J. de Vos, 63 jr., Amsterdam. Mr. J. E. Delhougne. door de politie met auto's wat vaker langs de vitrine gereden dan gebrui kelijk. Vanaf vrijdag 15 juli, toen een nieuw weekeinde was aangebroken, werd ook overdag post gevat bij de vitrine. De Haagse politie voegde er aan toe, dat het de gewoonste- zaak van de wereld is, dat de politie een mannetje bij een ambassadegebouw neerzet als er zich een incidentje heeft voorgedaan, zoals het ingooien van ruiten of het houden van de monstraties. Het toxicologisch onderzoek, dat dr. J. Zeldenrust van het gerechtelijk ge neeskundig laboratorium liet instellen na sectie te hebben verricht op het lijk van de 42-jarige Chinese ingeni eur Hsoe Tzoe Tsjai is nog niet af gesloten. „Mao, ga voort in sterke wind golven" en Alle dagbladen van Peking hebben gisteren op de voor- pagina een gedicht van de 72- jarige party leider Mao Tse- toeng afgedrukt, in zyn hand- schrift, dat hy tien Jaar geleden over zyn eigen zwemprestaties s heeft geschreven. In een bege- leidend hoofdartikel wordt zyn recordzwemprestatie van een paar dagen geleden, 15 km. a stroomafwaarts in de snel stro- a mende Jangtse-rivier, verheer- ïykt. Onder de kop „Mao, ga j voorwaarts in sterke wind en golven", staat daarin te lezen: „Het feit dat het lichaam van Mao zo gezond is en zyn geest zo scherp, vormt het grootste geluk voor het Chinese volk en r de revolutionairen ter we- reld". Tevens wordt het volk gespoord de revolutionaire strijd „onbevreesd voor moei- ïykheden en offers" voort te zetten. Vervolg van pag. 1 Vrüwel geen enkele delegatie was het werkelijk voor honderd procent «ens met de commissie-voorstellen maar unaniem verklaarden de dele gatieleiders dat zij bereid waren hun reserves te laten vallen, indien de anderen hetzelfde deden. Frank rijk was hiertoe geenszins bereid en eiste dat het commissie-voorstel aan zienlijk moest worden beknot. Nadat men na een hele dag ver gaderen nog even ver bleek te zyn als by het begin, besloot men om 10 uur 's avonds de commissie te verzoeken, nieuwe voorstellen te doen die tot een compromis zouden kunnen leiden. Het nieuwe commissie-voorstel bleek tenslotte 'sochtens om 2 uur voor al le delegaties aanvaardbaar te zyn. Hiermede was de vergadering feite- bjk beëindigd. Twee andere punten op de agenda, nameiyk de kwestie van het ingaan van de douane-unie voor landbouwprodukten en zekere aspecten van de overeenkomst over landbouwfinanciering werden in re- cord-tyd afgehandeld. Zoals reeds zondag werd vermoed, werd er verder met geen woord meer gerept over de fusie van de drie uit- (Van onze speciale verslaggever) De gehele lugubere geschiedenis Is opnieuw uit de doeken gedaan tydens de voortgezette zitting van de Stock- holmse rechtbank inzake de moord op Henk Drost. Joop (21) en Jan (19) beschuldigden elkaar nog steeds ervan de initiatiefnemer te zyn ge weest. Verder dan het verhoor der beide verdachten is de rechtbank gisteren overigens niet gekomen. Maar er is toch een mogeiykheid dat de zaak vandaag, tydens de tweede zittings dag. kan worden afgehandeld en zelfs is het niet uitgesloten dat de rechtbank dan meteen vonnis zal wijzen. Mr. Ragmar Gottfarb, de verdediger van Joop E., zei ons er nog steeds stellig van overtuigd te zijn dat beide jongens wegens ontoerekeningsvat baarheid door de rechtbank van rechtsvervolging zullen worden ont slagen met last tot opneming in een psychiatrische inrichting. Leken jury Omtrent het vonnis over de moor denaars van Henk Drost zal door een lekenjury van acht leden door stem ming worden beslist, samen met een beroepsrechter, die als juryvoorzitter fungeert. Het is een semi-permanente Jury: mannen en vrouwen uit een representatieve groep van 750 Stock- holmse burgers, die om de vier jaar wordt gekozen, en waarvan de sa menstelling zich in evenredigheid verhoudt tot de getalssterkte van de politieke partyen. By de stemming omtrent een ge rechtelijke beslissing is de mening van de president-beroepsrechter in de praktijk meestal doorslaggevend: pas indien zeven juryleden het niet met hem eens zijn is de rechter over stemd. Slechts twee leden van de huidige jury hebben ook deel uitgemaakt van het college dat in januari zitting had in de zaak-Drost. Het zijn een huis vrouw en een docente in de etnologie. Verder bestaat deze jury uit nog een huisvrouw, een kokkin, een boekhou der. een auteur (Bjoemstam), een douane-officier en een kantoorklerk. voerende organen van de drie ge meenschappen (EEG, EGKS en Euratom). Men zal dit probleem in het najaar nog wel eens onder de loep nemen. Ondertussen biyven de leden van de commissie demissionair, hetgeen, zoals uit recente raads vergaderingen ls gebleken, hun op treden in de raadsvergaderingen heel wat minder krachtdadig maakt. In goed ingelichte kringen ver klaarde men vannacht, dat het Ken- nedy-mandaat volgens de oorspron kelijke commissie-voorstellen eigen- ïyk reeds een uiterste minimum was en dat men daar met het uiteindelijk akkoord eigeniyk nog onder was ge gaan. Anderzyds achtte men het be- langryker, dat het mandaat als zo danig tot stand is gekomen en men in Genève aan het werk kan. De EEG-commissie heeft zich bovendien uiteraard het recht voorbehouden om by de ministerraad terug te keren met nieuwe voorstellen als zou biy- ken dat haar onderhandelingsbc- voegdheid ontoereikend is. Boekhouder manipuleerde met kasgelden Wegens verduistering en valsheid in geschrifte eiste de officier van Justitie by de Utrechtse rechtbank tegen een 47-jarige boekhouder uit Wageningen een gevangenisstraf van een jaar, waarvan drie maanden voorwaardeiyk met een proeftyd van drie jaar en aftrek van voorarrest. De man had van november 1964 af aldus werd hem ten laste ge legd voortdurend in de boekhou ding van het bedryf waar hy werk te, geknoeid. Dat bedryf was een han delsonderneming in Doom. Volgens de officier v. Justitie, mr. A. Somer- wil, vulde de boekhouder het ene gat met het andere. Reeksen posten werden veel te Iaat geboekt, ont vangsten werden vaak helemaal niet geboekt. In december van het vorig jaar, toen hy op vakantie was, merk te men dat er iets niet klopte. De boekhouder is ten laste gelegd dat hy door verduistering en vals heid in geschrifte f 14.000.- heeft be machtigd. Mr. Somerwil was van me ning, dat het mogelyk is dat de boekhouder zich nog meer heeft toe geëigend. Uitspraak over 2 weken. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Waalwyk (toez.) Ph. Kroes, predikant voor buitengewone werkzaamheden (stichting Zuld-Llm- Broek op Langendijk. Bedankt Valburg-Homoet M. van Renne: Streefkerk: bedankt C. J. Bak (toez.) S. d ten. Beroepen te Oldt (toez.) M. Jorrltsma te nomen naar Dreischor en Noordgouwe A. Schoneveld (vicaris) te Apeldoorn. Staat Paus gebruik van pil toe Het in Milaan verschijnende dag blad Corriere della Sera meldde gis teren van niet met name genoemde woordvoerders te hebben vernomen dat Paus Paulus wellicht r.k. echt paren zal toestaan contraceptieve pillen te gebruiken tot twee jaar na de geboorte van een kind. De Paus zal naar wordt verwacht ever twee h drie maanden antwoor den op de vraag of en ln hoeverre de r.-k. Kerk wyziging zal brengen in het verbod van de kerk op voor behoedmiddelen. Omdat de Paus nog geen beslissing heeft genomen zo hebben woordvoer ders in het Vaticaan gezegd, is het niet mogeiyk om te voorspellen wat er mogelyk zal zyn voor rooms-ka tholieken op het gebied van de ge boortebeperking. Sommige zegslieden hebben be weerd, dat de pil geen rol heeft ge speeld in het 800 pagina's lange rap port dat de studiecommissie van de Paus in juni heeft overhandigd. Deze zegslieden meenden dat de commis sies principes heeft uitgewerkt vol gens welke alle voorbehoedmiddelen of geen enkele aanvaard zouden wor den. De journalist Enrico Altavilla, die verklaarde zyn inlichtingen van con servatieve zyde in het Vaticaan te hebben schreef in Corriera della Sera: „Waarschyniyk positief en ze ker niet volledig negatief zal het antwoord van Paus Paulus zyn op de vragen, die zyn gerezen by het netelige probleem van de geboorte beperking. Kerkelijke delegatie naar Nederland Eind augustus zal een delegatie de kerken op Midden-Java een zoek aan Nederland brengen. Dt legatie bestaat uit drs. Soetjlpto, Soesilo en ds. Tan ik Hay, dje' Javaanse en Indonesische chrfa lijke kerken van Midden-Java v« genwoordigen. De gereformeerde zending p;e elk jaar met de kerken op Midj Java overleg over de opzet van evangelie-verkondiging in het mende jaar. In 1965 ging een N# landse delegatie naar Indonesië, jaar komt een Indonesische dele$ naar Nederland. Het is de bedoel dat ds. Soesilo en ds. Tan Ik Hay de vele besprekingen, die te voeren, nog enige tyd in Ntd land blyven, teneinde verdere o tacten met het thuisfront te m Drs. Soetjipto zal nog ongeveer i half jaar langer biyven, tenet zich als onderwijs-deskundige de kerken op Mid den-Java te or, teren in onderwijsproblemen in derland. DS. B. RICHTERS NAAR RWANDA Ds. B. Richters, directeur van gereformeerde zendingscentrum Baarn, zal in zyn kwaliteit van tuaris van de Rwanda-commisslj van vice-president van de Belgi* zendingsraad op 4 augustus een naar Rwanda maken. Daarmee hy gevolg aan een uitnodiging^ hem vanwege de Presbyteria Kerk in Rwanda bereikte r leiding van het feit, dat op 21 au; tus aanstaande drie Rwandes-p: kanten in het ambt worden be tigd. Bovendien zal hij de synode de kerk bijwonen en besprekli voeren met de zendingsarbeiders, de bevestiging van de drie predik ten stygt het aantal Rwandese dikanten tot vyf. Op de synode zullen allerlei vn stukken ter sprake komen, die gi zen zyn tydens de reis van de s taris van de kerk, ds. Hitimana, Europa. Behalve bezoeken aan gië en Zwitserland bracht hij een bezoek aan Nederland. Ds. R! ters is op 23 augstus in Neder! terug. Stadhuis trouwkamer)Spreekuur sooiale raadsvrouw. 4-6 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 178: Dlenstvergaderlng v. Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. StadsgehoorzaalVakantlebezighe- ;n. Opvoering van „Het geheim van ït Kokos-eiland. 10 uur voorm. en Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- Kamlel d'Hooghe. 8.15 i ZATERDAG Kon. Ned. MIJ voor Tuinbouw -iyaen6c] stergemeente Spr. dhr. F. A. L. Poete- Egyptische ponden (ongeveer 5,7 mil jard gulden) aan het Suezkanaal heeft verdient sinds de nationalise ring, die precies tien jaar geleden een feit werd. De president sprak in het stadion van Alexandrlë als onderdeel van de plechtigheden ter gelegenheid van de 14de verjaardag van de Egyptische revolutie. De inkomsten uit het kanaal zou den de 10 miljoen Egyptische pon den 'ongeveer 80 miljoen gulden) niet hebben overschreden als de over eenkomst tussen de Suezkanaal- maatschappij en Egypte nog be staan had. De Egyptische president sprak Arabië te vestigen. „Britse militai ren in burgerkleding bouwen deze basis", aldus Nasser, die zyn verzoek om uitstel van de Arabische top conferentie van september a.s. be titelde als een pyniyk besluit dat echter niet op emotionele gronden was genomen. Hy had zyn best ge daan de problemen met Saoedi-Ara- blë tot een oplossing te brengen. „Maar de Arabische reactionaire ele menten haten ons meer dan zy Israël haten". Nasser zei dat voor de bevrijding van Palestina twee, drie of vier mil joen Arabische soldaten moeten wor den gemobiliseerd. Dat kunnen wy alleen door middel van verenigde Arabische actie, aldus de president. BINNENLAND Bordenwassen kon niet Een Nederlander, liftend door Europa, kwam in Narvik (Noorwegen) tot zyn grote verbazing tot de ontdekking dat hy het heerlyke maal dat hy had genoten niet kon betalen met bordenwassen, zoals hy tot dan toe in andere Westeuropese landen had gedaan. Van de politie kreeg hy te horen dat deze gang van zaken in Noorwegen tegen de wet is. De jongeman bevindt zich nu in hechtenis totdat het verlangde geld uit Nederland is aangekomen. Hy is student ln de Verenigde Staten. Verolme Het besluit van de In donesische marine om alle maritie me projecten, met inbegrip van de bouw van een scheepswerf in Tand jong Priok onder haar toezicht te plaatsen. zal geen verandering brengen in de tot dusver uitsteken de verhoudingen met Indonesië zo heeft de directie van Verolme's Ver enigde Scheepswerven meegedeeld. Niet vergeten moet worden, aldus het commentaar van Verolme, dat de scheepswerf Carya Poetra een In donesisch project is. De werf moet binnen acht jaar gereed zyn. BUITENLAND Geraamte In de provincie Rome, by Viterbo, is het geraamte gevonden van een mastodont dat onge veer 300 000 jaar oud moet zyn. Het skelet is in goede staat, hoewel er enkele wervels aan ontbreken. Het zal naar het paleontologische insti tuut in Rome vervoerd worden. Veroordelingen Twee Portugese studenten zyn gisteren in Lissabon tot gevangenisstraffen veroordeeld, wegens communistische activiteit. De 22-jarige José Sanches kreeg drie jaar en de 19-jarige studente was lidmaatschap van de illegale communistische party ten laste ge legd. Angstig moment President Lüb- ke van West-Duitsland heeft gister middag, op het legeroefenterrein in Munster-noord (Neder-Saksen) een angstig ogenblik beleefd tydens het scherpschieten van een Westduits tankregiment. De president sloeg het voorby trekken Van de tanks gade toen een geleide raket van een der voertuigen werd gelanceerd. Het projectiel sloeg op nauweiyks hon derd meter van de waarnemingspost van de president in de grond. Amnestie De Koerden die de laatste vyf Jaar in het noorden van Irak tegen de regering hebben ge vochten krijgen amnestie. Radio- Bagdad maakte gisteren bekend dat de regering maandagavond een am- nastiewet heeft aangenomen voor ieder „die daden heeft begaan die verband houden met de incidenten in het noorden, of daaraan heeft mee gewerkt". Economische hulp De Ameri kaanse senaat heeft een wetsontwerp aangenomen voor economische hulp aan het buitenland ten bedrage van iets meer dan 2 miljard dollar, wat dus minder is dan de 2.5 miljard dollar die president Johnson had gevraagd. Een wet op de militaire bystand zei later in behandeling ge nomen worden. De stemming van 66-27. Vuil Napels De politie en de brandweer hebben gisteren een be gin gemaakt met het weghalen, verbranden en desinfecteren van hoge bergen afval die de straten versper ren van Napels na een staking van vuilnismannen, die al 6 dagen duurt. Mini-duikboot Engeland is een Ligia Gomes acht maanden. Beiden mini-duikboot aan het bouwen die Openbare lezing: 2.30 Evang. v. d. Brugge. 7 Steenschuur 6: Kerk van Jezus de heiligen der laatste r. P. Dier-*" MAANDAG Hortus Botanicus: Excursie Kon. Vereniging DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7—8 uur nam. BIOSCOPEN dag 2.15. "4.30, 7 en 9.15 CAMERA „Incident op Cyprus" 18 Jr., dageiyks 7 en 9.15 u. „Sneeuw witje en de 7 dwergen", a.l. Dageiyks 2.30 uur zondag 2.30 en 4.45 uur STUDIO „De Jacht op het boter briefje", 18 Jr., dageiyka 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.16 uur Elke morgen 10.30 uur. behalve zon dags: „SJors en SJlmmlè". LIDO „Mary Popplns", a.l. dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR „Boeing-Boelng", 14 Jr., dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Oegstgeest (Mansarde): SclillderiJen- tentoonstelllng Beatrice Jonk. Woens- mldder- Expositle Kees voorm.—6 uur nam. (t/m 29 Juli) Lakenhal: Tentoonstelling Oabrlêl -'eu Werkdagen ui nam bovent 5 september) gebruikt zal worden by het zoeken naax aardgas onder de noordzee bodem. Het onderzeeërtje, dat tegen de herfst klaax is, kan negen uur achter elkaar onder water blyven en biedt ruimte aan twee mannen, die er in kunnen staan, zitten en liggen. Vyfling jarig De Nieuwzeeland- se Lawson-vyfling Samuel, Lisa, De borah, Shirlene en Selina viert vandaag zyn eerste verjaardag. De kinderen werden vorig Jaar vyf weken te vroeg geboren, hun ouders zyn Shirley en Sam Lawson. De Lakenhal: Dag. 10-8 uur: 1-5 uur Legermuseum (Peethulshum) uitzondering van saterdag van 10 (zondag 1-5 uur) Molenmuseum: Molen „de maandags gesloten, dinsdag dag, vrijdag en zate 'an 10 tot 6 uur; zondag vai Rijksmuseum voor Volkexütu Steenstraat 1): Dag. 10-17 lags 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenku ?entoonstelllng „De mens v - bedryf van de prehlstor! nabye Ooil zond. 13-17 Werkd. 10-17 ut (tot 1 oktober). Rijksmuseum van Oudheden; tyka 10-5 uur; zond 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geechladi der natuurwetenschappen: nu zond 1-4 uur Wim Rijver». Di ujts ïo u voorm.—5 u nam.; bui dien dinsdag 810 u nam.; zoci gesloten, (t/m 4 augustus). Avond, en nachtdienst der apotM Geopend voor spoedeisende gev»ï Doeza Apotheek. Doezastraat 31, 21313 en Haven Apotheek. Haven D i peclaflsi i dokterstelefoon 22222. HAAGS AGENDÜI n", Hoofdstadoperette. DAGELIJKS Dillgentia, 20.15 uur: „Wie Is b oor Lurelel?" Kurzaal, 20.15 u lit Tunesië", tot Kurhaus Paviljoen, 20.3 Jabaret met Wim an 22 Juli t/m 3 geen voorstelling. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) licht bew 18 14 Twente Eindhoven Z -Limburg Helsinki Stockholm Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice BTiyn Frankfurt Zllricb Geneve regen regen geh bew. licht bew 21 10 Belgrado geh nbewolkt 31 23 onbevolkt 26 16 geh. bew. 27 21 onbewolkt 32 15

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 2