mooier j WOEKSDAQ 27 JULI 1988 LKIDSCH DAGBLAD Het land achter de bergen Kleurenfoto's nu dan ooit PAGINA 13 Geldmaker heeft zelfs méér betaald dan zijn voorlopige aan slag!" prevelde hij. „Merkwaardig! Een uniek geval! Iemand die er zeker van wil zijn dat hij geen moeilijkheden krijgt! Hm! Een der gelijk persoon zou wel eens kunnen ontduiken en slim willen zijn. ik ga hem uitkammen en ik zal het Vergeetboek van Niet-afgeschafte Belastingwetten anno 1830—1876 meenemen! We zullen deze Geldmaker wel krijgen!" Hachel Haak pakte zijn valies in, en belde de portier om zijn wagen voor te rijden met een vloer van houten planken. Aan de rechterhand ziet de Rechter een betralied boogvenster. Op de bank daaronder liggen een leren pijlkoker en een half dozijn losse pijlen. Links staat een schrijftafel van ongeverfd hout, waarop een helm ligt en nog een pijl. Tegenover de deur, tegen de achtermuur, staat een brede rust bank van bamboe, waarover een rietmat ligt. De rietmat vertoont grote, rood-bruine vlekken. flier is het gebeurd", zegt commandant Fang tot de Rechter. „Soe lag daar op zijn slaapbajik en kreeg een pijl in zijn buik geschoten. De verwonding was ernstig en de dood is binnen enkele minuten gevolgd. Soe ivas een bekwaam onder commandant en zijn dood is een groot verlies voor mijn staf." DAQtUJKS rBRVOLSYERHAAL Oorspronkelijk verheel door JOHN BOLAND Er kwamen weer mannen en vrou- uit de deur aan de overzijde, i*. ci»ymore telde. Het waren er zestien totaal en allen hadden zij iets by h, dat ook op een bundel stokken leek. Toen hy evenwel de kyker V[T0or de ogen hield, zag hy dat deze poep Heren met pyien en bogen was jitgerust. „Dit zyn de Heren, die ook de stokken hebben geplant", Kl Mohema „Zij gaan nu hun stel len Men betrekken en daarmee zyn de voorbereidingen voltooid". Oretig keek Claymore toe, zonder mg te weten wat er zou volgen. Hy ichtte de kyker op de hoofdfiguur Kt in de arena. De man die hy obser- EC, reerde liep tussen de holle buizen ^iond, bewoog zich traag, keek van inks naar rechts en bleef nu en dan ils weifelend staan. Claymore kon jeni over de bulzen heen duidelyk namemen, terwyi de man decime- IIU Kr voor decimeter de bodem leek te H oderzoeken. Opeens liep de man ici; doelbewust op een van de zuilen toe, ih; thoof een paneel open en stapte de ffofoUe cilinder in, waarna hy het pa- el achter zich dichtschoof. jPe Engelsman zoog scherp de lucht Het begon hem duidelyk te wor- jfli, wat hy te zien zou krygen. Alle stlen schutters hadden zich inmid- rsi|jeis in een zuil verscholen. Wie van tribunes omlaag keek, kon duide- ];|k zien in welke zuilen de Heren firen weggekropen, maar voor id die op de zandbodem van de rtna liep, moesten de schutters on- Ehtbaar zyn. Alle beweging verstarde; de onon- trbroken muziek kwam tot zwygen. beklemmende minuut lang ge- turde er niets; toen ging de deur m de overzyde opnieuw open. Er «eg een zucht op uit de duizenden «schouwers en daarna zwol de kreet hun kelen aan tot een alles over- «rsend bulderen, terwyl er in de en deur een man verscheen. Clay- drukte de kijker tegen de jen en zag dat die man daar in de trte naakt was. De muziek bonkte en schetterde en menigte gilde nog luider. Iemand ek de naakte man een duw te heb- n gegeven, hy struikelde althans arena binnen en de deur ging iter hem dicht. Claymore kon de ,n angst verwrongen trekken van man duidelyk zien. De beklaagde raaide het hoofd vlug van links naar ihts, van rechts naar links, terwyl het bos van holle zuilen, dat het iddendeel van de arena in beslag im, onder ogen zag. Claymore wendde de blik af en keek naar Mohema, naast hem- Zy boog rich ver voorover, haar kyker de man in de arena gericht in haar lippen vertrokken zich. Zy mulde van de angst van die naakte Wende stakker beneden op de idbodem. Claymore verkilde en wydde zyn indacht weer aan de arena. Het ulderen van het publiek verander- van toon; de mensen begonnen beklaagde uit te jouwen. En op- ins waren de laatste alcoholnevels Claymore's brein weggevaagd, idat hij een pyl langs de staande guur had zien vliegen, een pyi die f> tillend in de arenawand bleef ste- jjr ffi. De man viel op de knieën, zyn inden grepen in de lucht boven |n hoofd en hy gilde om genade, newel zyn stem niet te horen was de heksenketel, die ontstond. Een reede pyl sloeg naast hem in het ind en hij krabbelde overeind en rompelde zo hard hy kon naar de litenste kring van zuilen. Als een opgejaagd beest kroop hy weg achter de eerste zuil die hy be reikte, naar alle kanten schichtig om zich heen kykend. Een ogenblik was hy aan de blikken van de kykers in de loge onttrokken, doordat hy dia- gonaalsgewys de cirkel binnenvloog. Claymore voelde de aderen in zyn hals opzetten en zyn hart bonkte zwaar. Het bloed gonsde hem in de oren. Hy had de radeloze behoefte die man te waarschuwen, hem toe te schreeuwen dat hy recht op een zuil afging, waarin een van de schutters zat verborgen, maar hy kon niet meer doen dan toekyken. De huid van de beklaagde glansde van het zweet; hy omklemde een van de zuilen en gluurde om zich heen, moed verzamelend voor de vol gende snelle sprong. Terwyl hy half gehurkt gereed stond, werd er een spleet geopend in een van de zuilen achter hem en een schutter spande zyn boog. De pyi trof de gehurkte man in de rechterdy en boorde zich diep in het vlees. De man viel neer en kronkelde zich in het zand; het aanzwellend gillen en krysen van de toeschouwers stierf plotseling weg en in de ingetreden stilte meende Clay more de volgende pyi te horen snor- Pas toen de vyfde pyi doel trof kwam de stuiptrekkende, schoppende gedaante op de grond tot rust. Bleek en bevend liet Claymore zich in zyn stoel achterover vallen; de angst trok als een kramp door zyn buik. Hy waagde het, naar zyn ge zelschap te gluren. De Dienaren maakte een ontspannen en licht geamuseerde indruk; zy spraken ge dempt met elkaar en letten niet op hun beide gasten. Leary leek als eni ge onaangedaan te zyn. Hy keek nog door het raam naar wat zich in de arena afspeelde. De schutters kwamen uit hun schuilplaatsen te voorschyn en ver zamelden zich om het lyk van hun slachtoffer, zy tilden de terechtge stelde op en droegen hem naar de voet van de glooiing, waar zy bleven staan om het lyk boven hun hoofden te tillen. Vervolgens werd het lyk in triomf langs de buitenste ring van zuilen gedragen en waar het passeer de begon het publiek te jouwen en te schreeuwen, tot eindelyk de lugu bere stoet door de deur aan de over zyde de arena verliet. Mohema streek haar kleren glad. Zonder Claymore aan te kyken, merkte zy op, „Er wordt snel recht gedaan in Yademos, vindt u niet?" Claymore wilde antwoorden, maar zyn mond opende zich en sloot zich weer, zonder dat hy geluid had kun nen uitbrengen. Hy slikte en zag kans iets te zeggen: „Hoe vaak ge beurt het dat een beklaagde ont snapt?" De Tweede Dienares keek hem aan met een raadselachtige blik in haar lichtblauwe ogen. „Ontsnapt?" „Hoe vaak komt iemand onge kwetst door deze beproeving heen?" Mohema lachte afwezig. „Het spyt me, maar ik kan u niet geheel vol gen, meneer Claymore". De voormalige bankdirecteur hield zich in bedwang. Er werd met hem eeld, hy was een vis aan de haak, maar als hy oppaste zou hy de iyn misschien kunnen stuk- trekken. Een ding stond vast: de strafwet in Yademos werd niet door barmhartigheid getemperd. Terwyl hy nog overwoog, hoe hy zyn vol gende vraag zou inkleden, was Leary hem voor. ,Zeg", zei Leary met matte stem, „vertel me eens wat er gebeurt, als een knaap door die kring komt zon der getroffen te worden. Wordt hy dan vry gelaten?" (Wordt vervolgd) met de rug naar hem toezat. Maar veel interessanter dan de raaf was datgene,waarop hij had paatsgenomen. Het was een zandloper. Maar niet zo één, als in de keuken voor eieren wordt gébruikt,maar een enorm apparaat van dik glas en massief hout. „Zeker voor struisvogeleieren"dacht Tutu vol ontzag. Maar dan nóg begreep hij de vreemde Romeinse tekens, op de zandloper niet. Toch had hij het gevoel dat hij hier de oplossing van het raad sel van het verdwijnende kasteel had gevonden AGFACOLOR SPECIAL De nieuwe dubbel-gemaskerde film voor maximale kleurzekerheid. Weer roofoverval in Boston In Sowjet-Unie ministerie voor bescherming van openbare orde (Advertentie) AGFA - GEVAERT PANDA EN DE MEESTER GELDZAMELAAR 89. Het telefoontje van de ambtenaar Pannekoek bracht de belasting-inspecteur onmiddellijk in beweging. ,.D s Simon Geldmaker w:l niet aan befdadige instellingen geven!" sprak de ambtenaar in zichzelf. Kwalijk! Héél kwalijk! Misschien wil hij ook niet aan de belasting geven - ik zal zijn aan gifte eens haarfijn onderzoekenWaar is zijn dossier?" Hij greep een dossier en wierp daar een doorborende blik in. Maar toen schudde hij teleurgesteld het hoofd. Drie gemaskerde mannen heb ben gisteren een pantserauto over vallen, waarmee 60.000 dollar (onge veer 210.000 gulden) naar een zie kenhuis in Boston werd gebracht- De overval geschiedde onder de ogen van patiënten en het personeel. Twee mannen die in de pantserauto zaten, werden neergeslagen, waarby zy niet ernstige verwondingen opliepen. En kele verdwaalde kogels verbrijzelden enige ramen in het ziekenhuis. Vorige week vrydag was bij een dergelyke overval elders in de stad 131.000 dollar buitgemaakt. RECHTER TIE EN DE MOORD IN HET FORT 9. Fang en Rechter Tie bereikten de kamer van de vermoorde onder commandant, die naar behoren verzegeld is met tioee papie ren stroken. „Is kapitein Tsjeng de enig mogelijke verdachte?", vraagt Rechter Tie aan de commandant. „We hebben de zaak van alle kanten bekeken", zegt Fang, terioijl hij het zegel verbreekt, „maar er komt niemand ariders in aanmerking. Tsjeng lijkt ivelis- waar niet het type om een zo lafhartige moord te plegen, en hij houdt zijn onschuld hardnekkig volmaar toch moet hij de dader zijn". Ze gaan de kamer binnen. Het is een tamelijk ruim vertrek In de Sowjet-Unie hebben het cen traal partycomité, het presidium van de Opperste Sow jet en de raad van ministers besloten de stryd tegen de misdaad te versterken. Hiervoor is een ministerie voor bescherming van de openbare orde in het leven geroe pen. Om ordeverstoringen op straat en in openbare gelegenheden tegen tegen te gaan is een aantal maatre gelen genomen, zoals een uitbreiding van de bevoegdheden van de militie, een bespoediging van de berechting van straatschenders en een bescher ming van de rechten van burgers, die op eigen gezag een einde aan or deverstoringen trachten te maken. Volgens het desbetreffende decreet zal een misdrijf de dader meer wor den aangerekend, als hy sterke drank of verdovende middelen heeft gebruikt. Met nadruk verklaren genoemde organen, dat by de uitvoering van de maatregelen .strikt de hand moet worden gehouden aan de socialisti sche wetten". DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 579. De raaf was zo zeker van zijn zaak, dat hij geen enkele maal omkeek. Hij scheen er dan ook geen enkel vermoeden van te hebben, dat Tutu hem door het luchtruim achtervolgde. In glijvlucht dook de raaf door het hoogste raam van de noor delijke toren naar binnen. Graag zou Tutu hem ook daar zijn ge volgd, maar de voorzichtigheid won het van de nieuwsgierigheid. Eerst na een poosje wachten waagde Tutu het om een blik door het open venster te werpen. Het eerste wat hij zag was de raaf, die

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 13