Reinig imponerend Engeland in cwartfinale Willy's dagboek KRANTEN BEZORGER SIMPEL SPEL s; Nerveus Hongarije stelt zege na de rust veilig (1-3) SPORT van vanc*aag 1 Nieuw Russisch team te sterk voor Cliili Gerard Desar naar Spanje ONE TON CUP (ONDERDAG 21 JULI 1960 LEIDSCH DAGBLAD ndanks 2-0 zege re gezichten Wembley stadion l tombe KWARTFINALES: Londen: Engeland-Argentinië Sheffield: West-Duitsland-Uruguav Liverpool: Portugal-Noord Korea Sunderland: Rusland-Hongarije (Van een speciale verslaggever) )e tweede slag bleef gelukkig uit. Premier Wilson mocht rond middaguur met de afkondiging van keiharde maatregelen om pond sterling van devaluatie te redden voor sombere gezichten de zakenwereld hebben gezorgd, voor de Engelse voetbalfans er gisteren tenminste één lichtpunt: met een 2-0 zege op inkrijk stelde de formatie van Alf Ramsey een kwartfinale ats in het toernooi om de wereldbeker veilig. West-Duitsland uitkomt, zal af gaande op de prestaties in de voor gaande wedstrijden geleverd voor deze ontmoetingen bij de bookma kers voor goede noteringen kunnen zorgen. Tekenend was ook de wijze waar- de 92.500 toeschouwers in Wem bley het eindsignaal van arbiter Ar- turo Yamasaki begroetten. Een schuchter applaus dat scheen uit te sterven, voordat het was ingezet be loonden de Engelsen. Zelfs de sup porters van ramsey's moeizaam opge bouwde equipe konden de gedachte aan een pyrrhus-overwinning kenne lijk niet van zich afzetten. De Engelsen hadden overigens al- s mee in deze laatste ontmoeting van de eerste ronde. De Fransen zou- et blijft echter zeer de vraag 'ngeland door die weinig over- ende zege op de simpel spe- le Fransen in de ogen van de 'tw$reld veel aan waardering ft gewonnen. Zeker, Engeland Is eerste in groep A van de ]Ste finales geëindigd. De dense poule was echter duide- de zwakste groep van dit Iste toernooi om de Coupe Ju- Rimet. 5t verdedigend spel in de zes trijden vielen slechts negen ffS trachtten de ploe- le kwartfinale plaats binnen het k te houden. Engeland en Uru- blijken uiteindelijk de geluk- en. In de kwarteindstrijden van dag aanstaande zullen de ploe- echter voor een ware vuurproef len gesteld. Engeland, dat in ibley Argentinië ontmoet, noch dat in Sheffield tegen Duitsland ivijst Spanje terug Birmingham. Groep B: West- lland—Spanje 2—1 (1—1. Fuste Emmerich 1—1. Rust. Uwe See- 2—1. Scheidsrechter: Marques nllië). Toeschouwers: 50.000. at de voetbalexperts in de gehele ild verwacht hadden en vele oenen Duitse voetbalfans ge it hadden, is gebeurd: West- Bland, de wereldkampioen van heeft de kwartfinales bereikt, en tot de laatste minuten fel r aantrekkelijk duel hebben de ijaarden, die vooral in het eerste uur van de wedstrijd duidelijk meerderheid waren, getracht de inde ronde van het toernooi te iken. nieuwe Spaanse voorhoede, in de „Italiaanse" Spanjaarden Del Sol en Peiro ontbraken, het de Duitse verdediging bijna tdurend bijzonder lastig ge- ct. Juist in de beginfase van de tastten de nerveus begonnen sers herhaaldelijk mis op de e Spaanse acties. Vooral de ac- Amancio moet in die periode nachtmerrie zijn geweest voor iuitse verdedigers, die hun te- inders door snel switchen ls op andere plaatsen zagen op en. Alleen door een konsekwente ikking kon West-Duitsland het ar enigszins in de hand houden. STANDEN den hen tenminste met 20 moe ten verslaan om door te dringen tot de kwarteindstrijden. Verder werd de roodharige Robert Herbin een van Frankrijks sterkste troeven, al in de vijfde minuut geblesseerd. En als de nood werkelijk aan de man zou komen konden de Engel sen rekenen op de steun van de ruim 90.000 landgenoten in het uit verkochte Wembley stadion. Ondanks het zwakke tegenspel van de Fransen duurde het tot de 40ste minuut, voordat het team van Bob by Moore de leiding kon nemen. Uit een voorzet van Ian Gallaghan, die voor het doel langs ging, schoot Roger Hunt uiterst scherp opge steld beheerst in. Felle Franse protesten volgden. Scheidsrechter Yamasaki, noch grensrechter Karol Galba deelde de mening van de ver ontwaardigde mannen van Henri Guerin, die langdurig appelleerden voor buitenspel. Engeland bleef sterker. Veel ver der dan een verrassend afstandschot van de naar voren getrokken Ber nard Bosquier kwamen de haantjes niet. Slechts voor de statistieken was Manchester Groep C: Bulgarije —Hongarije 1—3 (1—2), Asparuchov 10, Davidov 11 (eigen doel), Mes- zoly 12, rust. Bene 13. Scheids rechter Goicoechea (Roemenië). Toeschouwers 25.000. Bulgarije dat op Old Trafford voor de laatste theoretische kans speelde, heeft tegen Hongarije niets weggegeven. Toch waren de Bulga ren, die weliswaar goed voetbal spe len maar duidelijk stootkracht mis sen, alleen in de eerste helft van de wedstrijd tegen Hongarije gelijk waardige tegenstanders. Door enkele omzettingen en de te rugkeer van Jakimov in de voorhoe de had het Bulgaarse team wezen lijk aan kracht gewonnen en de aan val leek over meer stootkracht te beschikken. Toch waren de Bulgaren niet opgewassen tegen de grotere technische kwaliteiten van Honga rije dat lange tijd nodig had om de zenuwen baas te worden. In het stevige maar sportieve duel hadden de Bulgaren een uitstekende start. Na een kwartier leek een sen satie in de lucht te hangen toen de briljante Asparuchov een fraaie solo waarin hij vele Hongaren, doelman Gelei incluis omspeelde en zijn team aan een voorsprong hielp: 10. Na bijna een half uur kreeg Jakimov een fraaie kans op een tweede Bul gaarse treffer maar Gelei bleek pa raat. De Hongaren kwamen er toen wat beter in, maar het duurde toch 75 J nog tot kort voor de rust voor er doelpunten vielen. Aan de gelijkma ker kwam zelfs geen Hongaar te pas. Half speler Davidov, danig in het nauw gebracht door enkele Hongaar se aanvallers, zag drie minuten voor tijd een terugspeelbal onbereikbaar voor doelman Simeonov in het doel 2—5 verdwijnen: 1—1. Twee minuten la- (Advertentie) gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. nmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel i, Iden, ter had Hongarije de leiding toen Meszoly, die tegen Brazilië gebles seerd raakte aan de schouder maar nu weer uitstekend meedraaide, hard inschoot: Na de pauze toen de Hongaren op een hogere versnelling overschakel den was het snel gedaan met de Bul garen, die nu duidelijk de minder, bleken. In de 54ste minuut kwam het overwicht van de Magyaren tot uitdrukking in een doelpunt van Bene, die een corner van Rakosi met het hoofd in het Bulgaarse doel sloeg, daarna namen van Lajos Barotti geen enkel risico meer. Zij bleven weliswaar in de aanval maar het accent werd toch vooral gelegd op het vasthouden van de voorsprong, want de Bulgaren bleven met snelle uitvallen via Ar Een gevaarlijk ogenblik voor het Franse doel in de wedstrijd tegen Engeland. Bobby Charlton (in wit shirt) probeert doelman Marcel Aubour te passeren. nog van belang dat Roger Hunt een kwartier voor tijd, opnieuw op de rand van buitenspel, de stand op 20 bracht. Van de 1317 gestarte wandelaars op de tweede dag van de Vierdaagse van Apeldoorn hebben drie deelne mers de finish niet gehaald. De har de doordringende regen, die de tippe laars bijna de gehele dag op hun tocht door het Gelderse begeleidde, was daar debet aan. Als twee ploegen, die een neder- ag geleden hadden, verlieten de formaties het veld. De Fransen omdat zij toch nog op een klein wonder hadden gehoopt en nu pas beseften dat de strijd werkelijk gestreden was; de elf van „generaal" Alf Ramsey, omdat ze zich zelf op het moment van de zege bewust waren dat hun directe voetbaltoekomst onzekerder ls dan ooit Ar Een beeld uit de wedstrijd HongarijeBulgarije (3-1). De gaarse doelman Simenow in duel met Albert. Rechts verde diger Zhechnev ZEVEN SPELERS VERVANGEN Sunderland. Groep D: Rusland Chili 21 (11). Porkujan 10, Marcos 11. Rust. Porkujan 21. Scheidsrechter Adair Noord-Ier - land). Toeschouwers 16.000. Tegen het trieste decor van een aar matig bezet Roker-Park in Sunderland heeft Chili, dat vier jaar geleden in het toernooi om de Coupe Jules Rimet als derde eindigde, af scheid genomen van Engeland. i wereldkampioen Brazilië is ook de rol van deze tweede Zuidame- rikaanse vertegenwoordiger uitge speeld. Chili, dat met 2—1 had moe ten winnen om Noord-Korea de weg naar de achtste finale te versperren, had tegen Rusland, dat liefst zeven nieuwe spelers een kans gaf, het grootste gedeelte van de wedstrijd een meerderheid. De Russen, die zich al geplaatst hadden voor de volgende ronde spanden zich duidelijk niet al te zeer in en toen zij na bijna een half uur spelen door de snelle Por kujan aan de leiding kwamen ge loofden zij het helemaal wel. Chili kwam echter direct terug. Via Mar cos kwamen de Zuidamerikanen weer op gelijke voet: 11. Na de hervatting had Chili, dat het middenveld met de actieve Mar cos en Prieto volledig beheerste, een zwaar overwicht, dat echter niet tot de gewenste resultaten leidde. In de stromende regen trokken de Zuid amerikanen steeds opnieuw ten aan val maar zij stuitten daarbij iedere keer weer op de hechte Russische defensie, die er zich uitsluitend tot bepaalden het strafschopgebied „schoon" te houden. Zeker vijf tot zes maal had Chili de kans op het winnende doelpunt, maar steeds greep de uitstekende Kawazaschi- wili, die de geblesseerde Yashin ver ving, op tijd in. Vijf minuten voor het einde werden de Chileense illu sies wreed verstoord toen de snelle Porkujan bij een uitbraak doelman Ollveras met een boogbal kansloos sloeg: 21. Na de achtste finales hebben Enge land. Uruguay, West-Duitsland, Por tugal, Hongarije. Rusland en Noord- Korea zich geplaatst voor de kwart finales, die zaterdag worden ge speeld. De standen in de vier groepen na de kwartfinales luiden: Met Studentenelftal Aan de eerste Europese universi taire voetbalkampioenschappen, die van 23 juli tot en met 3 augustus in Spanje worden gehouden, zal het Nederlandse studentenelftal deelnemen. De Nederlandse stu denten zijn met Spanje, Frankrijk en Roemenië ingedeeld in groep A en zullen in Santiago en Fontevedra spelen. In de andere groep komen Portugal, West-DuitslandTurkije en Joego-Slavië uit. De Nederlandse vertegenwoordi ging bestaat uit: P. van Baasbank (HFC), G. Desar (UVS), T. van Her bergen (CJW), C. van Horzien (Bos koop), E. Kramer (Quick), J. Kemna (AFC), H. Hainja (Forward) E. Seunke (AFC>, H. Strieker RKAVIC, P. Thole (HFC), A. Best, B. van Zeggeren (Alliance), W. Zunnebéld (RKAVIC) en R. van Zutphen (Quick) De Amerikaanse pistoolschutters hebben gisteren bij het onderdeel vrij pistool voor een nieuwe overwinning gezorgd. William Blenkenship won. De Russin Nlna Rascazowa behaalde voor Rusland een overwinning met klein kaliber-pistool over 25 meter, terwijl het onderdeel Skeetschieten paruchov en Jakimov voortdurend de I dames eveneens voor de Russen was aandacht opeisen. Cladia Smirnowa werd eerste. Nijdam loopt ronde uit op hele peloton Henk Nydam heeft een gisteren in Ulvenihout gehouden wielerwedstrijd voor professionals over 140 km ge wonnen. De man uit Zudert trok er na 70 km alleen tussen uit en slaag de erin het peloton 45 km voor de finish op een ronde achterstand te zetten. De wedstrijd werd ondanks onophoudelijke neerstromende regen verlevendigd door talloze uit looppogingen, die echter geen van alle een lang leven beschoren waren. De wedstrijd voor amateurs over 120 km werd gewonnen door Eef Dolman in 2 uur 52 min. 59 sec. De Rotterdammer was in de eindspurt sneller dan zijn vluchtmakkers Har ry Steevens (Elsloo) en Willy Ge- raeds (Thorn), die in deze volgorde in dezelfde tijd als Dolman over de eindstreep kwamen. De uitslag bij de profs luidt: 1. Henk Nijdam (Zundert) 140 km in 3.22.57, 2. Gerben Karstens (Leiden) 3.23.26, 3. Bart Zoet Sassenheim) z.t., 4. Jos Verachtert (Belg.) z.t., 5. Piet Steenvoorde* (Heemstede) 3.22.37, 6. Wim Scheepers (Stein) z.t., 7. Jan Schroder Koningsbosch) z.t., 8. Joop Captein (Amsterdam) z.t., 9. Cees Haast (Rijsbergen) z.t., 10. Rik Wou ters (Baarle Hertog) z.t. De derde en laatste race om de One Ton Cup, die onder bijzonder gunstige weersomstandigheden, in de Sont werd gezeild, is gewonnen door het Amerikaanse jacht Tina, Het Nederlandse jacht Goodwin plaatste zich het beste (elfde) van de drie deelnemende Nederlandse schepen. Over het geheel genomen waren de Amerikaanse zeilers een klasse beter. In het eindklassement was Aladdin met een achtste plaats het best ge klasseerde Nederlandse schip. De uitslag van de derde race luid tl 1. Tina (V.S.), 2. Robin (VS). 3. Diana (Den.), 11. Goodwin (Ned.) 12. Poinciana (Ned.), 17 Aladdin (N), Eindstand: 1. Tina (VS), 2. Robin (VS) 3. Schelde (Belg.), 4. Jette- beth (Den.), 5. Clarionet <GB), 6, Roundabout (GB), 8. Aladdin (Ned.) 13. Goodiwin (Ned.), 14. Poinciana (Ned.) DUIVENSPORT Leidse Postdulvenclub Wedvlucht van Vilvoorde. Aantal duiven 315. Eerste duif: 09.37.11 uur. De uitslag luidt: 1, 2, 3. J. van Alphen sr.; 4. F. v. d. Zeeuw; 5, 10. H. van Riet( 6. P. Schenkeveld; 7. Bink v. d. IJ», sel; 8. J. Knijnenburg; 9. J. Koster. Leidse Postduivenclub Wedvlucht van St. Denis. Aantal duiven 53. Eer. ste duif: 14.12.20 uur. De uitslag luidt: 1, 10. L. v. d. Nieuwendijk; 2. A. Krol; 3, 5. Bink v. d. IJssel; 4. W, v. d. Nieuwendijk; 6. T. van As; 7, 9. P. Langhout; 8. J. van Alphen ar. Rusland heeft in Wiesbaden zijn aantal gouden medailles op zes ge bracht door een individuele- en een ploegoverwinning bij het onderdeel „rennend everzwijn". De Rus Vladi mir Vesselov nam de titel over van zijn landgenoot Johann Nikibin. Helmut Schön voorspel de dat zijn elftal Uruguay in de kwartfinales zal verslaan. De Duitse coach voorziet ech ter een moeilijke wedstrijd, maar hij is er niettemin van overtuigd dat zijn team in staat zal zijn de berucht ge worden verdedigingstactiek van de spelers uit Uruguay te doorbreken. In de laatste wedstrijd voor de achtste fi nales had hij zijn mannen de opdracht gegeven voluit te spelen om te winnen, of schoon een gelijkspel vol doende was om bij de laatste acht te komen. Portugal en Hongarije zijn op het moment de grote favorieten. Tenminste naar de opvatting van de Engelse bookies". Engeland is naar de derde plaats teruggevallen, vóór Duitsland, Rusland en Argentinië. Een van de groot ste Engelse bookmakers had Portugal voor 31, Engeland voor 72 en Hongarije en West-Duitsland voor 41 genoteerd. Bij zijn terugkeer in Brazilië zal Pele worden on derscheiden met de orde van Rio Branco. De onderschei ding is bedoeld om de zwar- te parel" te danken voor de diensten, die hij de Brazili aanse sport bewezen heeft. Pele zal overigens tenminste twee weken moeten rusten, omdat hij in de wedstrijd te gen Portugal bij een harde tackle weer zijn rechterknie blesseerde. Bovendien had de Braziliaan drie gekneusde ribben opgelopen. Fanatieke Braziliaanse voetbalsupporters hebben op het plein voor de schouwburg van Rio de Janeiro een galg opgericht met daaraan een schild met het volgende op schrift: „Wij verwachten trainer Feola en de verant- ivoordelijke leiders. Zij heb ben het Braziliaanse voetbal vernederd Koning Hoessein van Jordanië en zijn echtgenote, prinses Moena, die op het ogenblik een staatsiebezoek aan Engeland brengen, zul len dinsdag de halve finale van het toernooi om het we reldkampioenschap in Lon den bijwonen. ,Jk ben er zeker van, dat wij naar Wembley gaan. Wannaar zaterdag de Portu gezen tegen ons in het veld komen, zal dat hun laatste wedstrijd zijn", aldus de reeds zeventien jaar in Londen wo nende Noordkoreaanse Kim Moore, die als tolk voor haar landgenoten optreedt. De Aziaten hebben reeds een ho tel besteld in Liverpool, waar de kwart-finale tussen de nummer één van groep C en de nummer twee van groep D wordt gespeeld. Zij reizen vandaag met de trein van Middlesbrough naar Liver pool. Chef-trainer Myung Rye Hyun met een onbewo gen gezicht: „Ik ben geen profeet en ik durf ook geen voorspellingen te doen, maar een ding is zeker: Alle spelers van de Volksrepubliek Noord- Korea zijn bereid zich vol ledig in te zetten tot roem van ons volk en het vader land". Dankbaar ivas Hyun gestemd ten opzichte van het publiek in Middlesbrough. „Het heeft ons aangemoedigd ils waren wij landgenoten. Wij zullen dit nooit vergeten. Thank you, Englishmen" Edmondo Fabbri, sinds vier jaar coach-trainer van het Italiaanse nationale elf tal, dat door een nederlaag met 01 door Noord-Korea werd uitgeschakeld, heeft alle schuld voor het falen van zijn ploeg op zich genomen. Tot de teleurgestelde Itali- lanse journalisten zei Fabbri in Sunderland: „Voor ons al len, ook voor mijn spelers, was de nederlaag tegen Noord-Korea een schok. Maar voor mij was het het ergste. Wij hadden allen de Noordkoreanen niet voor zo sterk gehouden", aldus Fab bri, die verwacht, dat zijn nog tot 1970 lopende contract als bondstrainer voortijdig zal worden beëindigd. De Ita liaanse ploeg is inmiddels reeds terug naar huis gevlo gen. De Noordkoreanen héb ben zich niet alleen in eigen land goed voorbereid op het wereldtoernooi. Ook in En geland zelf leren zij nog elke dag veel, vooral uit de films, die zij hebben gemaakt van de wedstrijden van henzelf en van de tegenstanders. De Noordkoreanen hebben in Darlington een filmuitrusting ter waarde van 30.000 gulden gekocht en daarbij voor en kele duizenden gulden aan films. Direct nadat de film is belicht, wordt deze van het vliegveld van Middlesbrough gevlogen naar Londen om daar te worden ontwikkeld. Reeds 24 uur na de wedstrijd kunnen de vier trainers in hun kwartier in het St.- George Hotel bij Darlington de films bestuderen en daar uit hun lering trekken. Als eerste ploeg, die in het wereldtoernooi is uitge schakeld, verliet gisteren Mexico Engeland. De Mexi canen vlogen naar Madrid, waar zij zouden overnachten, om vandaar door te vliegen naar Mexico City. Dit haas tige vertrek staat mede in verband met het feit, dat ieze week de nieuwe compe titie begint. Het volgende toernooi om de wereldtitel in 1970zal in Mexico zijn.

Leidsch Dagblad | 1966 | | pagina 7